Prawda

Niedziela, 26 czerwca 2022 - 10:33

« Poprzedni Następny »


Terroryzm jako palestyńska kultura


Itamar Marcus 2021-11-02


AP gloryfikuje morderców 184 Izraelczyków z okazji otwarcia imprezy “Betlejem: Stolica tygodnia arabskiej kultury”

 

Podczas gdy na świecie ludzie jako wyrazy kultury widzą sztukę, literaturę, muzykę i sport, które pokazują na swoich imprezach z okazji “tygodnia kultury”, Autonomia Palestyńska wybrała mordowanie Izraelczyków jako wyraz palestyńskiej kultury i tym otworzyła swój “Tydzień kultury arabskiej”.


Jako “początek aktywności w Betlejem: Stolicy tygodnia kultury arabskiej 2020-2021” Ministerstwo Kultury AP i Komisja OWP ds. Więźniów, przedstawili wystawę zdjęć i nazwisk uwięzionych terrorystów, którzy zamordowali co najmniej 46 Izraelczyków oraz terrorystów “męczenników” odpowiedzialnych za śmierć co najmniej 136.


Betlejem na stolicę arabskiej kultury 2020/21 wybrała Konferencja Ministrów Kultury Arabskiej i to mające trwać przez cały rok wydarzenie otworzył w kwietniu sam przewodniczący AP, Mahmoud Abbas. [Strona internetowa Organizacji Edukacyjnej, Kulturalnej i Naukowej Ligi Arabskiej, 21 kwietnia 2021]


Rozpoczęcie “Tygodnia Kultury Arabskiej” od uhonorowania masowych morderców jako uosobienia palestyńskiej kultury jest znamienną informacją przywódców AP o ich wyobrażeniach kultury, o ich wybranych wartościach i o ich oddaniu terroryzmowi.Podpis: “Palestyńskie [AP] Ministerstwo Kultury”

Wolność dla więźniów

Wyzwolenie palestyńskich więźniów jest gwarantowanym prawem palestyńskiego narodu.

Mój puls i odcisk kciuka są z wolnością mojego bohaterskiego narodu.

Jeśli żyjesz, żyj wolny – lub umrzyj wyprostowany jak drzewa.

[Strona Facebooka Komisji ds. Więźniów OWP, 9 października 2021]

Podczas gdy Żydzi czczą Betlejem jako miejsce pochówku matki rodu, Racheli, a chrześcijanie czczą to miasto jako miejsce narodzin Jezusa, AP często używa Betlejem jako miasta-symbolu poparcia AP dla terroryzmu. Instytut Palestinian Media Watch informował, że Fatah urządzał ceremonie oddawania honoru wielu mordercom, marsze dziesiątków uzbrojonych i zamaskowanych mężczyzn i kobiet ulicami Betlejem, paradował z plakatami masowych morderców na wiecach i zorganizował zawody sportowe nazwane imieniem arcy-terrorysty, Abu Dżihada.


Poniżej jest kilku terrorystów-morderców – “bohaterskich więźniów” i “olbrzymów wytrwania” – gloryfikowanych w Betlejem na wystawie otwierającej „Tydzień Kultury Arabskiej”. Szczegóły o ich atakach terrorystycznych znajdują się poniżej:


Po lewej stronie eksponatu:Górny rząd, drugi od lewej: “Więzień Adnan Abajat – 24 sierpnia 2004”

Górny rząd, szósty od lewej: “Więzień  Munif Abu Atwan

Górny rząd, ósmy od lewej: “Więzień  Ahmad Sa’adat

Trzeci rząd, drugi od lewej: “Bohaterski więzień Maher Jounes, dożywocie”

Trzeci rząd, trzeci od lewej: “Bohaterski więzień  Mahmoud Abu Sorour, dożywocie”

Trzeci rząd, czwarty od lewej: “Bohaterski więzień  Nasser Abu Sorour, dożywocie”

Czwarty rząd, trzeci od lewej: “Bohaterski więzień  Aszraf Hadżadżreh, dożywocie”

Czwarty rząd, czwarty od lewej: “Bohaterski więzień  Mahmoud Sarahneh, dożywocie”

Po prawej stronie eksponatu:Górny rząd, pierwszy od lewej: “Bohaterski więzień  Marwan Barghouti, dożywocie
Drugi rząd, pierwszy od lewej: “Więzień Karim Jounes


Inne instytucje okazały poparcie dla terrorystów-morderców na wystawie, wśród nich Krajowy Związek Palestyńskich Kobiet:Tekst na transparencie: “Wolność dla olbrzymów wytrwania

Nasi bohaterscy więźniowie kobiety i mężczyźni

Krajowy Związek Palestyńskich Kobiet – Oddział w Betlej”


Eksponat pokazywał także czterech z sześciu więźniów, którzy niedawno uciekli z izraelskiego więzienia i zostali ponownie schwytani.Niektóre z plakatów z terrorystami na wystawie w Betlejem były u dołu ozdobione zdjęciami terrorysty Salaha Chalafa“Abu Ijada”, przywódcy organizacji terrorystycznej Czarny Wrzesień, która zamordowała 11 izraelskich sportowców na Olimpiadzie w Monachium, byłego przewodniczącego OWP i AP, Jasera Arafata i arcy-terrorysty Chalila Al-Wazira “Abu Dżihada”, odpowiedzialnego za ataki, w których zamordowano co najmniej 125 Izraelczyków.  Na wystawie była także “cela więzienna” z manekinami ubranymi jak więźniowie:Tekst: “Komisja ds. Więźniów [OWP]: Rozpoczęcie aktywności w Betlejem: Stolicy tygodnia arabskiej kultury 2020[-2021], cela palestyńskich więźniów.  

Komisja ds. Więźniów i Zwolnionych Więźniów brała udział w aktywnościach tygodnia kultury arabskiej w Betlejem. Komisja uczestniczyła dziełami sztuki wykonanymi przez więźniów i ich pracami literackimi wraz z prezentacją eksponatów, które odzwierciedlają sytuację więźniów zastraszanych i torturowanych w więzieniach okupanta. Pokazano także zdjęcia wszystkich więźniów, którzy otrzymali długie wyroki. Cela więzienna jest unikatowa – odwiedziło ją wielu obecnych i zostawili odciski palców na petycji żądającej międzynarodowej ochrony dla więźniów”.   

[Strona Facebooka komisji ds. Więźniów OWP, 9 października 2021]

Poniżej jest krótki opis każdego terrorysty honorowanego w Betlejem i jego zbrodni:


Adnan Abajat – Palestyński terrorysta, dowódca Tanzim (oddział terrorystyczny Fatahu) w Betlejem, odpowiedzialny za szereg ataków, w których zamordowano 8 Izraelczyków.  Abajata aresztowano 24 sierpnia 2004 r. i otrzymał wyrok wielokrotnego dożywocia.  


Munif Abu Atwan – Terrorysta z Islamiskiego Dżihadu, który brał udział w zamordowaniu 4 uczniów Jesziwy Otniel, na południe od Hebronu, 27 grudnia 2002 r. Abu Atwan otrzymał 5 wyroków dożywocia.


Ahmad Sa’adat – ma wyrok 30 lat więzienia za przewodzenie organizacji terrorystycznej Ludowy Front Wyzwolenia Palestyny (LFWP). W piosence śpiewanej podczas imprezy LFWP chwalono go także za planowanie zabójstwa izraelskiego ministra turystyki, Rehavama Ze'eviego w 2001 r., ale nie był za to sądzony.  


Maher Jounes – izraelski Arab, terrorysta, który razem ze swoim kuzynem, Karimem Jounesem, porwał i zamordował izraelskiego żołnierza, Avrahama Bromberga w 1980 r. Jounes był pierwotnie zasądzony na dożywocie, ale izraelski prezydent, Szimon Peres, zmniejszył tę karę w 2012 r. Jounes odsiaduje wyrok 40 lat więzienia.


Mahmoud i Nasser Abu Sorour – palestyńscy terroryści, którzy uczestniczyli w planowaniu i wykonaniu zabójstwa izraelskiego agenta bezpieczeństwa, Haima Nachmaniego 3 stycznia 1993 r. w Jerozolimie. Obaj skazani na dożywocie.


Aszraf Hadżadżreh – palestyński terrorysta, który zawiózł zamachowca-samobójcę, Muhammada Al-Szouaniego do dzielnicy Beit Israel w Jerozolimie, gdzie Al-Szouani dokonał samobójczego zamachu 2 marca 2002 r., w którym zginęło 11 osób. Hadżadżreh otrzymał 12 wyroków dożywocia.


Mahmoud Salem Sarahneh – palestyński terrorysta, który wysłał czterech zamachowców-samobójców do dokonania trzech zamachów w Jerozolimie w 2002 r., w których zginęło 14 osób, oraz jednego w Riszon Lezion, w którym zamordowano 2 osoby. Zamachy w Jerozolimie: w dzielnicy Beit Israel 2 marca 2002 r., 11 zamordowanych; w dzielnicy Kiriat HaJovel 29 marca 2002 r., 2 zamordowanych; i na ulicy Neviim 1 kwietnia 2002 r., 1 zamordowany. Zamach w Riszon Lezion: 22 maja 2002 r., 2 zamordowanych. Sarahneh ma 17 wyroków dożywocia.


Marwan Barghouti – palestyński terrorysta i członek parlamentu Autonomii Palestyńskiej, który ma 5 wyroków dożywocia za zorganizowanie trzech zamachów z bronią palną, w których zamordowano 5 osób: jeden zamach na drodze Jerozolima- Maale Adumim (12 czerwca 2001 r.), w którym terroryści Ismail Radaida i Jaser Ah'Rabai zamordowali greko-prawosławnego mnicha, Tsibouktsakisa Germanusa; inny zamach na stację benzynową w  Givat Zeev w pobliżu Jerozolimy (15 stycznia 2002) w którym terroryści dowodzeni przez Mohammeda Matlę zamordowali Yoelę Hen; i zamach z użyciem broni palnej oraz nożowniczy w restauracji Seafood Market w Tel Awiwie (5 marca 2002 r.), w którym terrorysta Ibrahim Hasouna  zamordował Eliego Dahana, Josefa Habiego i policjanta, starszego sierżanta sztabowego, Salima Barakata. Kiedy izraelska policja aresztowała Barghoutiego w 2002 r. był on dowódcą Tanzim (oddziału terrorystycznego Fatahu). Po skazaniu i uwięzieniu został ponownie wybrany na członka parlamentu Autonomii Palestyńskiej. 4 grudnia 2016 r. został wybrany do Komitetu Centralnego Fatahu.


Karim Jounes – izraelski Arab z 40-letnim wyrokiem za porwanie i zamordowanie (wraz ze swoim kuzynem, Maherem Jounesem) izraelskiego żołnierza Avrahama Bromberga w 1980 r.  Jounes był pierwotnie zasądzony na dożywocie, ale izraelski prezydent, Szimon Peres, zmniejszył tę karę w 2012 r. W maju 2017 r.Jounes został mianowany przez przewodniczącego AP, Mahmouda Abbasa do Komitetu Centralnego Fatahu.


Abu Ijad (Salah Chalaf)
zastępca przewodniczącego OWP, Jasera Arafata, jeden z założycieli Fatahu u dowódca organizacji terrorystycznej Czarny Wrzesień, tajnej gałęzi Fatahu. Wśród ataków, które zaplanował, jest morderstwo 11 izraelskich sportowców na Olimpiadzie w Monachium (5 września 1972 r.) i zamordowanie dwóch amerykańskich dyplomatów w Sudanie (1 marca 1973 r.) Powszechnie zakłada się, że jego zabójca, były ochroniarz z Fatahu, został wysłany przez organizację Abu Nidala, rywalizującą grupę palestyńską.  


2021 Ucieczka z wiezienia  – 6 palestyńskich terrorystów uciekło z izraelskiego więzienia Gilboa 6 września 2021 r. przez powiększenie otworu w kabinie prysznicowej w podłodze ich celi. Jeden terrorysta jest z Fatahu - Zakarija Zubeidi, a pozostałych pięciu z Islamskiego Dżihadu - Ajham Kamamdżi, Muhammad Ardah, Mahmoud Ardah, Jakub Kaderi o Munadil Nafijat. Czterech z nich schwytano ponownie po pięciu dniach: Zubeidiego, Ardaha, Ardaha i Kaderiego. Kamamdżi i Nafijat zostali aresztowani w Dżaninie 18 września 2021 r. wraz z dwoma wspólnikami. Zubeidi był dowódcą Brygad Męczenników Al-Aksa (militarnego skrzydła Fatahu) w Dżaninie podczas kampanii terroru AP (druga intifada 2000-2005), kiedy to nadzorował wiele śmiertelnych ataków, a także dokonywał ataków z broni palną w latach 2018-2019. Kamamdżi brał udział w zamordowaniu 18-letniego Elijahu Aszeriego 25 czerwca 2006 r. i planował wysadzenie w powietrze autobusu przy pomocy samochodu-pułapki bombowej. Muhammad Ardah brał udział w zorganizowaniu i wykonaniu zamachu samobójczego na autobus nr 823 w dniu 29 listopada 2001 r., w którym zginęło 3 ludzi, a wielu innych odniosło rany. Mahmoud Ardah był zaangażowany w liczne ataki; strona internetowa wojskowego skrzydła Islamskiego Dżihadu określała go jako „dowódcę” ucieczki więźniów. Kaderi wraz z wspólnikiem dokonał zamachu z użyciem broni palnej 18 września 2002 r., w którym zamordował Izraelczyka Josefa Adżamiego i zranił cudzoziemskiego robotnika. Nafijat był internowany administracyjnie.


Jaser Arafat – założyciel Fatahu i były przewodniczący OWP i AP. W latach 1960., 70. i 80. Arafat stał za wieloma zamachami terrorystycznymi na Izraelczyków. Chociaż otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla w 1994 r. razem z premierem Icchakiem Rabinem i ówczesnym izraelskim ministrem spraw zagranicznych, Szimonem Peresem “za starania doprowadzenia do pokoju na Bliskim Wschodzie”, po podpisaniu Porozumień pokojowych z Oslo Arafat rozpoczął 5-letnią kampanię terroru – drugą intifadę (2000-2005) – w której zamordowano ponad 1000 Izraelczyków. Arafat zmarł w 2004 r.


Abu Dżihad (Chalil Al-Wazir) – był założycielem Fatahu i zastępcą Jasera Arafata. Dowodził wojskowym skrzydłem organizacji terrorystycznej OWP i także planował wiele śmiertelnych zamachów terrorystycznych Fatahu w latach 1960. - 1980. Te zamachy, w których zamordowano 125 Izraelczyków, obejmują najbardziej śmiertelny zamach w historii Izraela – porwanie autobusu i zamordowanie 37 cywilów, w tym 12 dzieci.

Pod wysokim patronatem Jego Ekscelencji, prezydenta Mahmouda Abbasa i z Placu Bazyliki Narodzenia Pańskiego w Betlejem zainaugurowano w sobotę 10 kwietnia 2021 roku wydarzenie “Betlejem – Stolica Arabskiej Kultury 2020-2021” z transmisją na żywo przez palestyńską telewizję z kwatery głównej ALECSO.


W inauguracyjnym wystąpieniu prezydent Abbas wyraził podziękowania Jego Ekscelencji, panu Ahmedowi Aboul Gheitowi, sekretarzowi generalnemu Ligi Państw Arabskich, jak również Jego Ekscelencji doktorowi Mohamedowi Ould Amarowi, dyrektorowi generalnemu ALECSO, za ich nieustające poparcie dla państwa Palestyny i jego walecznego narodu. Chwalił starania ALECSO w służbie edukacji, kultury, nauki i badań naukowych w Palestynie, i poparcie dla wszystkich aktów nominacji w tych dziedzinach, włącznie z nominowaniem Betlejem, miasta o głębokim znaczeniu dla całej ludzkości, na Stolicę Arabskiej Kultury 2020-2021.


Ze swej strony dr Ould Amar podkreślił w swojej wypowiedzi z tej okazji znaczenie projektu “Stolicy Arabskiej Kultury”, który rozpoczął się w 1996 r., i jego znaczącą rolę w upublicznianiu bogatej i różnorodnej kultury krajów arabskich. Pochwalił wybór Konferencji Arabskich Ministrów Kultury na ich ostatniej sesji w Kairze, gdzie ogłosili Betlejem, historyczne miasto z głębokimi korzeniami cywilizacji, za Stolicę Arabskiej Kultury na rok 2020.


Dr Ould Amar przypomniał, że miasto Al-Kuds już zostało ogłoszone “Wieczną Stolicą Arabskiej Kultury”, co daje wydarzeniu “Betlejem: Stolica Arabskiej Kultury 2020-2021” większe moralne znaczenie i wzmacnia rolę kultury w obronie arabskiej tożsamości kulturowej ludu palestyńskiego i ich historyczne prawo do każdego centymetra tej ziemi. Zakończył przez podkreślenie potrzeby najlepszego wykorzystania takich wydarzeń w celu osiągnięcia zrównoważonego rozwoju i dobrobytu w całym świecie arabskim”.

[Witryna internetowa Arab League Educational, Cultural, and Scientific Organization, 21 kwietnia 2021]

PA: Palestinians murdering Israelis is Palestinian culture

Palestinian Media Watch, 19 października 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Itamar Marcus 
Jest badaczem i publicystą instytutu Palestian Media Watch.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1066 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Analiza najnowszej propagandowej publikacji ONZ   Litman   2022-06-26
Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02
Wojna przeciwko Żydom prowadzona przez grupy “obrony praw człowieka”: @Amnesty, @HRW i @BTselem     2022-02-01
Powrót „Protokołów mędrców Syjonu”   Rosenthal   2022-01-31
„Guardian” wynalazł nowe antyizraelskie oszczerstwo: „Sportswashing”   Levick   2022-01-30
Pamiętajcie Dajr Jasin!   Troy   2022-01-29
Wikipedia morduje historię     2022-01-25
Associated Press zamienia palestyński wypadek drogowy w podżeganie przeciwko Izraelowi   Fitzgerald   2022-01-23
Wędrówka idei na Bliskim Wschodzie   Mansour   2022-01-22
Neonaziści dążą do wykucia braterskiej więzi z dżihadystami   Stalinsky   2022-01-19
Kiedy atakowani są Żydzi, przedstawiciele władz boją się powiedzieć “antysemityzm”   Frantzman   2022-01-17
Sowieckie kłamstwo o izraelskim apartheidzie   Kemp   2022-01-14
„Nieistotne religijne idee”? Nie, każdy terroryzm jest oparty na głębokiej wierze, niezależnie od tego, czy jest religijny, polityczny, społeczny czy inny – część I   M. Reiter   2022-01-13
Litania nieszczęść Hassana Nasrallaha   Fitzgerald   2022-01-13
Palestyńczycy: Jesteśmy dumni z naszych terrorystów   Tawil   2022-01-11
Życie w epoce kamienia   Rosenthal   2022-01-09
The Yellow Spot: szczegółowa relacja z tamtych czasów o nazistowskim prześladowaniu Żydów w latach 1933-1935 brzmi bardzo podobnie do dzisiejszego antysemityzmu     2022-01-08
Co stałoby się z Arabami podczas nuklearnego uderzenia na Izrael i dlaczego nikogo to nie obchodzi?     2022-01-07
Z Facebooka egipskiego dysydenta   Mansour   2022-01-04
Co naprawdę zdarzyło się z milionem Żydów w krajach arabskich?   Collier   2022-01-03
Palestyńska szkoła terroryzmu   Tawil   2022-01-02
ONZ wypowiada wojnę Izraelowi   Rosenthal   2021-12-31
Unicestwienie Izraela najwyższym ideałem Iranu     2021-12-27
Według sondażu 93% palestyńskich Arabów w Jerozolimie woli rządy izraelskie od palestyńskich   Fitzgerald   2021-12-25
Human Rights Watch znowu zakłada, że Żydzi są rasistami i na tej podstawie pisze raport o Lod     2021-12-23
Kiedy antysyjonistyczna grupa dowodzi, że jej propaganda jest kłamstwem   Oz   2021-12-22
Obosieczny antysemityzm przyzwolenia   Nirenstein   2021-12-20
Iran: eksportowanie ropy czy rewolucji?   Taheri   2021-12-18
Znajdowanie prawdziwych ofiar terroru   Collins   2021-12-17
Na kampusach wśród personelu komisji “Różnorodności, równości i włączenia” są najbardziej nietolerancyjni ludzie     2021-12-16
Dziesiąta rocznica “pinkwashing” i czego nas ona uczy o antysemickich teoriach spiskowych     2021-12-10
Raport nazywa traktowanie chrześcijańskich dziewcząt i kobiet w muzułmańskich krajach “katastrofą praw człowieka”   Spencer   2021-12-03
Antysyjonizm i antysemityzm nie robią niczego, by pomóc Palestyńczykom   Regev   2021-11-29
Sunnicki Hamas i szyicki Iran: braterska więź w terrorze pod hasłem “śmierć Izraelowi”   Fitzgerald   2021-11-27
Terrorysta, który rozbija wszystkie stereotypy o terrorystach   Flatow   2021-11-23
Unia Europejska nadal nie wpisuje całego Hezbollahu na listę organizacji terrorystycznych   Fitzgerald   2021-11-22
Czy termin “nakba” jest antysemicki?     2021-11-21
“Od Rzeki do Morza”: Hamas wyjaśnia, czego chcą brytyjscy studenci   Kemp   2021-11-16
Jak Palestyńczycy ukradli cierpienia, no cóż, właściwie wszystkim   Collier   2021-11-14
Terroryści „palestyńskiego” dżihadu dostają więcej niż zarabiają lekarze i nauczyciele   Greenfield   2021-11-11
EU @eu_eeas ciągle mówi o nieistniejących “granicach sprzed 1967”, skoro explicite nigdy nie miały one być granicami?     2021-11-10
Odciąć finansowanie NGO powiązanych z terroryzmem   Eid   2021-11-07
Palestyńscy więźniowie, o których nikt nie mówi   Toameh   2021-11-06
Niemka skazana za zbrodnie ISIS   Frantzman   2021-11-02
Terroryzm jako palestyńska kultura   Marcus   2021-11-02
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą zawrzeć pokoju z Izraelem   Toameh   2021-10-29
Czy Trzecia Konwencja Genewska stosuje się do palestyńskich terrorystów aresztowanych przez Izrael?    Hirsch   2021-10-28

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologia


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk