Prawda

Poniedziałek, 15 sierpnia 2022 - 06:10

« Poprzedni Następny »


Dekapitacja chrześcijan w prezencie na Boże Narodzenie, Zachód ziewa


Giulio Meotti 2020-01-10

Jak dotąd Boko Haram zniszczyło 900 kościołów w północnej Nigerii. Od 2015 roku zabito tam co najmniej 16 tysięcy chrześcijan. Na zdjęciu:  Kościół Afrykański w Jos w Nigerii 5 lipca 2015 r. (Zdjęcie: AFP via Getty Images)
Jak dotąd Boko Haram zniszczyło 900 kościołów w północnej Nigerii. Od 2015 roku zabito tam co najmniej 16 tysięcy chrześcijan. Na zdjęciu:  Kościół Afrykański w Jos w Nigerii 5 lipca 2015 r. (Zdjęcie: AFP via Getty Images)

Martha Bulus, nigeryjska katoliczka, jechała na swój ślub, kiedy została porwana przez islamskich ekstremistów z Boko Haram. Jej i osobom jej towarzyszącym obcięto głowy i sfilmowano tę egzekucję. Wideo pokazujące to brutalne morderstwo 11 chrześcijan opublikowano 26 grudnia, podczas obchodów Bożego Narodzenia. Przypomina to obrazy innych chrześcijan ubranych w pomarańczowe kombinezony, klęczących na plaży, każdy trzymany przez zamaskowanego, ubranego na czarno dżihadystę z nożami na ich gardłach. Ich zwłoki odkryto w masowym grobie w Libii.

Na skali antychrześcijańskich prześladowań w Nigerii Martha miała mniej szczęścia niż inna porwana dziewczyna, Leah Sharibu, która obecnie niemal od dwóch lat jest w niewoli i właśnie spędziła drugie Boże Narodzenie w rękach Boko Haram. Powód? Leah odmówiła przejścia na islam i zaprzeczenia swojej wierze. Przywódcy nigeryjskich chrześcijan protestują także przeciwko "trwającym porwaniom nieletnich dziewczynek chrześcijańskich przez muzułmańską młodzież...". Te dziewczynki "są siłą nawracane na islam i brane na żony”.  


W Nigerii trwa islamistyczna wojna eksterminacji chrześcijan. Jak dotąd Boko Haram zniszczyło 900 kościołów w północnej Nigerii Prezydent USA Donald J. Trump został poinformowany, że od roku 2015 zabito tam co najmniej 16 tysięcy chrześcijan. W jednej tylko nigeryjskiej diecezji katolickiej, Maiduguri, zamordowano 5 tysięcy chrześcijan. Do jakich rozmiarów musi dojść ta wojna przeciwko chrześcijanom zanim Zachód uzna to za „ludobójstwo” i zacznie jakieś działania przeciwko temu?


W dzień po dekapitacji chrześcijan w Nigerii papież Franciszek napominał zachodnie społeczeństwo. O dekapitacji chrześcijan? Nie. „Odłóżcie telefony, rozmawiajcie podczas posiłków” – powiedział papież. Nie powiedział ani słowa o koszmarnej egzekucji jego chrześcijańskich braci i sióstr. Kilka dni wcześniej papież Franciszek powiesił krzyż otoczony kamizelką ratunkową ku pamięci migrantów, którzy stracili życie na Morzu Śródziemnym. We wrześniu papież osłonił pomnik migrantów na Placu Św. Piotra, ale nie upamiętnił życia chrześcijan zabitych przez islamskich ekstremistów nawet jednym słowem. 


Kardynał Robert Sarah, jeden z bardzo niewielu przywódców Kościoła katolickiego, który wspomniał o islamskim charakterze tej masakry, napisał: "W Nigerii zamordowanie 11 chrześcijan przez szalonych islamistów jest przypomnieniem o tym, jak wielu moich afrykańskich braci w Chrystusie żyje wiarą kosztem ryzyka utraty życia”.


Nie tylko Watykan milczy. Ani jeden zachodni rząd nie znalazł czasu, by wyrazić przerażenie i oburzenie na obcięcie głów chrześcijanom. „Gdzie jest moralna odraza na tę tragedię?” -zapytał nigeryjski biskup, Matthew Kuka, po bożonarodzeniowej masakrze. – To jest część znacznie szerszego dramatu, z jakim żyjemy na co dzień”.


Europejscy przywódcy powinni pójść w ślady brytyjskiego premiera, Borisa Johnsona, który w bożonarodzeniowej mowie do narodu powiedział:

"Dzisiaj, ze wszystkich dni, chcę, byśmy pamiętali o tych chrześcijanach na całym świecie, którzy doznają prześladowań. Oni będą obchodzić dzień Bożego Narodzenia skrycie, może w celach więziennych”. 

Niemiecka kanclerz Angela Merkel powiedziała, że jej priorytetem będzie walka ze zmianą klimatyczną. Nie wspomniała prześladowanych chrześcijan. Francuski prezydent Emmanuel Macron w swoim zimowym przemówieniu nie potrafił nawet powiedzieć "Wesołych Świąt".


Tymczasem”Economist” napisał, że węgierski premier, Viktor Orbán, żarliwy obrońca prześladowanych chrześcijan, politycznie "wykorzystuje" tę kwestię.


Przywódcy Europy nie potępili barbarzyńskiej egzekucji chrześcijan w dzień Bożego Narodzenia: polityczna poprawność niszczy od środka zachodnie społeczeństwo.


Na początku grudnia inny afrykański biskup, Justin Kientega z Burkina Faso, powiedział: "Nikt nas nie słucha. Najwyraźniej Zachód troszczy się bardzie o ochronę własnych interesów”.


"Dlaczego świat milczy, kiedy chrześcijanie są masakrowani na Bliskim Wschodzie i w Afryce?” - napisał Ronald S. Lauder, przewodniczący World Jewish Congress.

"W Europie i w Stanach Zjednoczonych widzieliśmy demonstracje z powodu tragicznej śmierci Palestyńczyków, którzy byli używani jako ludzka tarcza przez Hamas, terrorystyczną organizację, która panuje w Gazie. ONZ prowadzi dochodzenia i skupia swój gniew na Izraelu za bronienie się przeciwko tej terrorystycznej organizacji. Ale barbarzyńska rzeź tysięcy chrześcijan, spotyka się z obojętnością”.

Gdzie były zachodnie rządy, kiedy tysiące młodych muzułmanów wkroczyło do Syrii i Iraku, by polować na chrześcijan i zabijać ich, i niszczyć ich kościoły i społeczności? Zachód nie zrobił niczego i ten brak działania zemścił się na nim. Islamiści zaczęli wojnę z chrześcijanami na Wschodzie i kontynuowali z „post-chrześcijanami” na Zachodzie. Jak powiedział francuski historyk Średniowiecza, Rémi Brague: "Siły, które chcą wygnać chrześcijan z ziemi ich przodków, zapytają, dlaczego nie kontynuować na Zachodzie pracy, która tak dobrze zaczęła się na Wschodzie?”


Nie było oburzenia na Zachodzie na obcięcie głów chrześcijanom, tylko milczenie przerywane okrzykami "Allahu Akbar", kulami i bombami. Podręczniki historii w przyszłości nie będą łagodnie patrzyły na tę zachodnią zdradę – zależnie od tego, kto je napisze. Koniec chrześcijaństwa na Wschodzie będzie katastrofą dla Kościoła na Zachodzie. Nie będą mieli dłużej nikogo żywego w kolebce ich cywilizacji.


Co czytalibyśmy, gdyby, na przykład, chrześcijańscy terroryści zatrzymali autobus, rozdzielili pasażerów według ich wyznania, rozkazali muzułmanom nawrócić się na chrześcijaństwo, a potem zamordowali 11 spośród nich? Coś odwrotnego właśnie zdarzyło się w Kenii. Co czytaliśmy o tym? Nic. 10 grudnia islamska grupa terrorystyczna Al Szabaab zatrzymała autobus w północnej Kenii, a potem zamordowała tylko tych, którzy nie byli muzułmanami. Nas, ludzi Zachodu, zwykle porusza prześladowanie tej lub tamtej mniejszości; dlaczego nigdy nie porusza nas los tych chrześcijan?


Chrześcijanofobia muzułmańskich ekstremistów, którzy masakrują chrześcijan na Bliskim Wschodzie i w Afryce, jest centralna dla totalitarnej ideologii, której celem jest zjednoczenie muzułmanów ummah (islamskiej społeczności) w Kalifat po zniszczeniu granic państw narodowych i zlikwidowaniu „niewiernych” – Żydów, chrześcijan i innych mniejszości, jak również „muzułmańskich apostatów”. Nigeria jest w tej chwili głównym frontem tego dramatu.


"Nigeria jest obecnie dla chrześcijanina najbardziej niebezpiecznym miejscem na świecie” -powiedział prawnik, Emmanuel Ogebe.

"To, co mamy tutaj, jest ludobójstwem. Próbują wygnać chrześcijan, próbują przejąć ich ziemie i próbują narzucić swoją religię na tak zwanych niewiernych i pogan, za jakich uważają chrześcijan”.

Zachód zasypia z powrotem. ”Zachód bez wahania otworzył granice dla uchodźców z muzułmańskich krajów, uciekających przed wojną - napisała ekonomistka Nathalie Elgrably-Lévy – ta pozornie moralna zachodnia solidarność jest niemniej selektywna i dyskryminująca” Zachodnie rządy i społeczeństwa porzuciły prześladowanych chrześcijan.  


Premier Indii, Narendra Modi, był ostatnio oblężony przez muzułmanów protestujących przeciwko nowemu prawu, które oferuje obywatelstwo nie-muzułmanom z sąsiednich krajów, uciekającym przed prześladowaniami. Kanadyjski muzułmanin i liberał, Tarek Fatah wyjaśnił w „Toronto Sun”, że muzułmańskie oburzenie na to nowe prawo indyjskie wynika ze strachu, „że udzielanie obywatelstwa prześladowanym pakistańskim chrześcijanom, hindusom i Sikhom zwiększy liczebność nie-muzułmańskiej populacji kraju i w ten sposób osłabi siłę weta muzułmańskiego, jaką mieli w Indiach przez ostatnie 70 lat”.


Gdzie są place wypełnione Londyńczykami lub Nowojorczykami na rzecz chrześcijańskich uchodźców dyskryminowanych przez Zachód? Chrześcijanie właśnie spędzili "specjalne Boże Narodzenie" – bez bicia dzwonów lub świateł i z wieloma ze swoich kościołów zamienionymi w stajnie.


Chabour, syryjski region, gdzie żyli asyryjscy chrześcijanie, nazywany jest obecnie "martwą doliną". Były arcybiskup Canterbury, George Carey, niedawno napisał:

"Wojna w Syrii rozgorzała ponownie. Raz jeszcze uchodźcy zapełniają drogi i potrzebują naszego współczucia. Niemniej ci, którzy są ‘niewłaściwego wyznania’ nie znajdą go u brytyjskiego rządu. Wielka Brytania osiedliła 16 tysięcy uchodźców z poprzedniego konfliktu, ale niemal nikt z najbardziej prześladowanych mniejszości nie dotarł bezpiecznie do naszych brzegów. Spośród uchodźców, którzy przybyli tutaj w 2015 roku zgodnie z Vulnerable Persons Scheme, tylko 1,6 procenta było chrześcijanami. I to mimo, że ta grupa stanowi 10 procent syryjskiej populacji”.

Muzułmanie wypełniają zachodnie place na rzecz swoich; ale dla naszych prześladowanych chrześcijańskich braci te place pozostają puste.  


Christmas Beheaded for Christmas, the West Goes Back to Sleep

Gatestone Institute, 5 stycznia 2020

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaGiulio Meotti

Włoski publicysta, autor książki „A New Shoah: The Untold Story of Israel’s Victims of Terrorism”.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1089 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dlaczego Hillary Clinton nazwała to „palestyńskim znęcaniem się nad dziećmi”   Flatow   2022-08-14
Jak media “równoważąc” próbują ukryć prawdę     2022-08-12
Antysemicki „śledczy” Rady Praw Człowieka ONZ mówi głośno to, co przemilczane   Tobin   2022-08-11
Gaza: Ci co zawsze, potępiają Izrael   Kemp   2022-08-08
Komisja Śledcza twierdzi, że podstawą prawną istnienia Izraela jest Rezolucja 181 Zgromadzenia Ogólnego ONZ. To nie jest prawdą. (Ale kłamią, bo są przeciwko Izraelowi)     2022-08-06
Pierwsza połowa 2022 r.: arabscy terroryści dokonali ponad 3700 ataków na Izraelczyków   Savir   2022-08-05
Mohammed El-Kurd, reporter narodu  “Palestyny”   Fitzgerald   2022-08-01
Film “Pamiętaj Bagdad” (2017)   Julius   2022-07-30
Anne Frank zdradzona raz jeszcze   Collier   2022-07-28
Palestyńskie kłamstwa (zbudowane na żydowskiej krwi)   Collier   2022-07-26
Czy Palestyńczycy zamierzają pozwać Ligę Narodów lub ONZ do sądu?   Hirsch   2022-07-25
Świadoma ślepota Europy w sprawie palestyńskiej   Blum   2022-07-22
Narastająca obsesja antysemitów   Collier   2022-07-21
Model ajatollahów dla świata   Taheri   2022-07-19
Przesłanie Autonomii Palestyńskiej do dzieci: „Palestyna należy do Palestyńczyków od rzeki do morza”   Zilberdik   2022-07-15
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw”, w celu zniszczenia Izraela   Toameh   2022-07-13
Nazistowskie korzenie islamistycznej nienawiści   Herf   2022-07-12
Dlaczego Izrael nie powinien rozmawiać z AP   Rosenthal   2022-07-11
Turcja: Dżihad przeciwko Cyprowi   Bulut   2022-07-09
PA świętuje „polityczne zwycięstwo” nad UE   Marcus   2022-07-08
Komisja śledcza ONZ o “Okupowanych terytoriach palestyńskich” działa jak inkwizycja   Bayefsky   2022-07-04
Irański plan udaremnienia izraelsko-arabskiej normalizacji stosunków oraz dalszego rozszerzania rewolucji   Toameh   2022-07-03
Co kryje się za kłamstwem o izraelskim ‘apartheidzie’   Collier   2022-07-02
Analiza najnowszej propagandowej publikacji ONZ   Litman   2022-06-26
Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02
Wojna przeciwko Żydom prowadzona przez grupy “obrony praw człowieka”: @Amnesty, @HRW i @BTselem     2022-02-01
Powrót „Protokołów mędrców Syjonu”   Rosenthal   2022-01-31
„Guardian” wynalazł nowe antyizraelskie oszczerstwo: „Sportswashing”   Levick   2022-01-30
Pamiętajcie Dajr Jasin!   Troy   2022-01-29
Wikipedia morduje historię     2022-01-25
Associated Press zamienia palestyński wypadek drogowy w podżeganie przeciwko Izraelowi   Fitzgerald   2022-01-23
Wędrówka idei na Bliskim Wschodzie   Mansour   2022-01-22
Neonaziści dążą do wykucia braterskiej więzi z dżihadystami   Stalinsky   2022-01-19
Kiedy atakowani są Żydzi, przedstawiciele władz boją się powiedzieć “antysemityzm”   Frantzman   2022-01-17
Sowieckie kłamstwo o izraelskim apartheidzie   Kemp   2022-01-14
„Nieistotne religijne idee”? Nie, każdy terroryzm jest oparty na głębokiej wierze, niezależnie od tego, czy jest religijny, polityczny, społeczny czy inny – część I   M. Reiter   2022-01-13
Litania nieszczęść Hassana Nasrallaha   Fitzgerald   2022-01-13
Palestyńczycy: Jesteśmy dumni z naszych terrorystów   Tawil   2022-01-11
Życie w epoce kamienia   Rosenthal   2022-01-09
The Yellow Spot: szczegółowa relacja z tamtych czasów o nazistowskim prześladowaniu Żydów w latach 1933-1935 brzmi bardzo podobnie do dzisiejszego antysemityzmu     2022-01-08
Co stałoby się z Arabami podczas nuklearnego uderzenia na Izrael i dlaczego nikogo to nie obchodzi?     2022-01-07
Z Facebooka egipskiego dysydenta   Mansour   2022-01-04
Co naprawdę zdarzyło się z milionem Żydów w krajach arabskich?   Collier   2022-01-03
Palestyńska szkoła terroryzmu   Tawil   2022-01-02
ONZ wypowiada wojnę Izraelowi   Rosenthal   2021-12-31
Unicestwienie Izraela najwyższym ideałem Iranu     2021-12-27
Według sondażu 93% palestyńskich Arabów w Jerozolimie woli rządy izraelskie od palestyńskich   Fitzgerald   2021-12-25

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk