Prawda

Wtorek, 13 maja 2025 - 04:07

« Poprzedni Następny »


Czy wszystkie martwe dzieci są równe?


Daniel Greenfield 2014-08-09


Kiedy wściekła tłuszcza lewicowców, odziana w kefije, wrzeszczała o Gazie na placach publicznych wszystkich dużych miast, ISIS kontynuował swój ludobójczy marsz na Bagdad. W ciągu ostatnich 24 godzin Jazydzi, mniejszość nie-muzułmańska, uciekli przed ISIS w góry, gdzie ich dzieci umierają z pragnienia.

Brutalna rzeczywistość losu ludzi, schwytanych między brakiem wody a ludobójczą armią, stanowi ostry kontrast do fałszywych twierdzeń o Gazie, gdzie nieustannie wjeżdżają wypełnione towarami ciężarówki z Izraela, także podczas wojny, gdzie pasaże handlowe sprzedają iPhony, a pięciogwiazdkowe hotele oferują ciasta tak wysokie, że pociąć je można tylko z  dźwigu.


Martwe dzieci Jazydów nie wywołują żadnego protestu, ani masowego oburzenia. Histeryczne wiece poparcia dla Gazy nie zamienią się nagle w wiece przeciwko ISIS. Jeśli zapytasz jakiegokolwiek gniewnego, białego hipstersa z plakatem przedstawiającym martwe niemowlę, dlaczego tak jest, odpowiedzią będzie jakieś mamrotanie, że: „To wina Busha” lub „To wina Tony’ego Blaira”.

 

A na początku tego stulecia też byli na ulicach, potępiając każdy ruch zmierzający do usunięcia Saddama Husajna od władzy. Martwe dzieci zagazowane przez Saddama, wraz z dziećmi w jego więzieniach, były niestety mniej fotogeniczne niż dziwnie jasne dzieci z Hamaswood w Gazie.

 

Anna, dwuletnia dziewczynka, której stopy zostały zmiażdżone przez torturujących ją katów Saddama, nigdy nie miała dla nich znaczenia. Nie dbają o dzieci, ani o umierające dzieci Jazydów w Iraku, dzieci torturowane w więzieniach Saddama Husseina, ani nawet o martwe dzieci w Gazie, używane za życia przez Hamas jako ludzka tarcza, a potem, po ich śmierci, wykorzystywane na plakatach, którymi wymachują wściekli marksiści jak taranem propagandowym.

 

Kiedy myśleli, że to Izrael zbombardował plac zabaw koło obozu uchodźców al-Szati, zabijając dziewięcioro dzieci, wpadli w mordercze paroksyzmy oburzenia. Kiedy okazało się, że odpowiedzialna za śmierć tych dzieci była rakieta Hamasu, która spadła “zbyt wcześnie”, zamilkli. 

 

Równie mało interesuje ich 3-letnia dziewczynka z Gazy zabita przez rakietę Hamasu w pierwszych dniach wojny. 

 

To samo działo się w 2012 r., kiedy martwe 11-miesięczne niemowlę, poprzednio zdjęcie-symbol z pierwszych stron gazet, zapadło w nicość, kiedy okazało się, że tę śmierć spowodowała rakieta Hamasu. To samo zdarzyło się z Hadil al-Haddad, 2-letnią dziewczynką w Gazie, która przeszła od zdjęcia-symbolu do zapomnianych wiadomości, kiedy okazało się, że i w tym przypadku rakieta Hamasu była odpowiedzialna za jej śmierć

 

Jednak fotografie tych martwych i rannych dzieci, wraz z martwymi dziećmi z Syrii i może wkrótce martwymi dziećmi Jazydów, będą nadal pokazywane na złośliwych i gniewnych wiecach przeciwko Izraelowi.

 

Gdyby prawdziwie dbali o dzieci, byliby co najmniej tak samo oburzeni, poruszeni i zbolali z powodu śmierci dziecka z rąk Saddama Husajna, z powodu dzieci zabijanych przez terrorystów z ISIS, dzieci ginących z rąk żołnierzy amerykańskich i brytyjskich. Ale martwe dzieci irackie spotykały się z ich całkowitą obojętnością, a martwi bojówkarze Al-Kaidy budzili ich święte oburzenie.

 

Gdyby obchodziły ich dzieci, to śmierć dziecka izraelskiego lub muzułmańskiego z rąk Hamasu znaczyłaby dla nich tyle samo, co śmierć dzieci na krwawych plakatach, którymi wojowniczo wymachują.

 

Ale śmierć dziecka nie obchodzi ich i nigdy nie obchodziła.

 

Nie kochają dzieci, ani dorosłych. Oni tylko nienawidzą. Martwe dzieci są dla nich jedynie obrazami, których używają bezwstydnie w atakach na swoich wrogów ideologicznych.

 

Kiedy Izrael wycofał się z Gazy, raport Biura ONZ-u do Koordynacji Spraw Humanitarnych odkrył uderzający wzrost przemocy wewnętrznej, jako że większość zgonów była teraz powodowana walkami między klanami

 

Podczas walk w 2007 r. między Izraelem a Hamasem, równie wiele dzieci palestyńskich zginęło w walkach klanowych, co w nalotach izraelskich. A w odróżnieniu od nalotów, śmierć dzieci w walkach klanowych nie jest przypadkowa.

 

Jest małym, brudnym sekretem, że choć tożsamość palestyńska jest równie fałszywa jak banknot trzydolarowy, tożsamość klanowa jest potężną siłą. Ponadto, często trudno powiedzieć, czy terroryści Hamasu i Fatahu należą do danego ruchu z powodu osobistych przekonań, czy dlatego, że z danym ruchem związany jest ich klan. 

 

Hamas i Fatah to nie tylko ideologie. Są to rozbudowane klany rodzin, które walczą o ziemię, honor i pieniądze. 

 

Początki walki Izraela z terroryzmem idą wstecz do klanu al-Huseini, który przybył do Jerozolimy po wyprawach krzyżowych i od tego czasu próbował przejąć kontrolę nad miastem i nad wszystkim innym.

 

Do wybitnych członków tego klanu zalicza się mufti Hitlera, Hadż Amin al-Huseini, i Jaser Arafat. (Arafat jednak był bardziej bezpośrednio związany z klanem Al-Kudwas, mającym swoje macki od Iraku do Egiptu. Oba te klany uważają się za rodzaj arystokracji, co jest kolejnym faktem, który czyni ich postkolonialne pozy uciskanych ludów groteską śmiechu wartą.)

 

Muzułmańskie dzieci, ginące w walkach między olbrzymimi klanami, których lokalne odgałęzienia twierdzą, że są przywódcami ludu palestyńskiego, choć walczą z równą zaciekłością o kontrolę nad Syrią i Irakiem, nie są tematem, który interesuje któregokolwiek z wymachujących plakatami. Otwórz nieco szerzej drzwi, a cała zadufana kampania załamuje się w nieskładne beczenie, kiedy starają się uzasadnić nadrzędność jednej grupy terrorystycznej nad drugą w oparciu o twierdzenie, że to oni właśnie wywodzą się z klanu Proroka Mahometa.

 

To są rzeczy, o których się po prostu nie mówi.  

 

Kiedy inspektor ONZ-u i aktywista antywojenny Scott Ritter odwiedził Irak Saddama Husajna, natknął się na więzienie, które, cytuję: “wydawało się być więzieniem dla dzieci – maluchów i dzieci ze szkół podstawowych - których jedynym przestępstwem było to, że byli dziećmi ludzi, którzy wypowiadali się przeciwko reżimowi Saddama Husajna. To była przerażająca scena”.

 

Ritter odmówił dalszego nagłaśniania tego, “ponieważ to, co zobaczyłem, było tak straszne, że może to być użyte przez tych, którzy chcą promować wojnę, a właśnie teraz ja promuję pokój”.



Scott Ritter, który był później aresztowany za namawianie na seks nieletnich dziewczynek w Internecie, nie promował pokoju. Nie bardziej niż wymachujący plakatami w Londynie, Sydney i Montrealu. Walczył o utrzymanie Saddama Husajna przy władzy. Ale był gotowy do poświęcenia dla tego celu prawdy o więzieniach pełnych dzieci.

 

Był gotowy poświęcić małe dziewczynki, takie jak Anna, której stopy zostały zmiażdżone w komorze tortur, żeby utrzymać Saddama Husajna przy władzy. Ritter był gotowy to zrobić, ponieważ jego moralność była taka sama jak Saddama. 

 

To jest ta sama postawa, jaką mają ci ludzie wymachujący plakatami zarówno wobec dzieci z Gazy, Iraku i niezliczonych innych miejsc na świecie. Używają ich, by prowadzić wojnę w imię pokoju, gdy tylko się do tego nadają.

 

A kiedy te dzieci giną zabijane przez rakiety Hamasu, w wyniku walk klanowych, kiedy zabija je ISIS i cała mordercza zgraja islamskich terrorystów, porzucają je jak wczorajsze śmieci.

 

Dla Hamasu i jego popleczników, którzy na całe gardło wrzeszczą “Wolna Gaza”, dzieci – martwe lub żywe – są tylko kolejną bronią propagandową w arsenale terrorystycznej teokracji.  

 

Są gotowi ochoczo przyzwolić Hamasowi na dalsze zabijanie dzieci żydowskich i muzułmańskich w imię wojny Hamasu.

 

Are all dead children created equal

Sultan Knish, 8 sierpnia 2014

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska



Daniel Greenfield

Amerykański pisarz i publicysta, mieszka w Nowym Jorku. Prowadzi stronę internetową Sultan Knish.


Skomentuj Tipsa en vn Wydrukuj






Brunatna fala

Znalezionych 1680 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Szanowna Policjo Metropolitalna – wśród wszystkich tych “wolności”, gdzie jest moja?   Collier   2025-05-12
Kanada cuchnąca miłością   Koraszewski   2025-05-11
Raport specjalny PMW: Fałszywa narracja Autonomii Palestyńskiej; twierdzenie, że Izrael jest „sztucznym implantem kolonialnym”   Zilberdik   2025-05-08
Co łączy rodzinobójstwo, ludobójstwo i media społecznościowe   Collins   2025-05-08
Przez Kneecap wstydzę się, że jestem Irlandczykiem   O'Neill   2025-05-06
Nienawiść do Izraela portalu Gizmodo jest ewidentna     2025-05-05
Kenia: Dżihadyści atakują kraj, w którym większość stanowią chrześcijanie   Bulut   2025-05-04
Terroryzm islamski to ludobójstwo   Greenfield   2025-05-04
Czy człowiek negujący Holokaust może być wybitnym biblistą?   Gomes   2025-05-03
Krew w buszu, milczenie na Zachodzie: Chrześcijanie giną, podczas gdy Gaza kradnie łzy   Finlayson   2025-04-30
Tak, ale… Antysemityzm a antysyjonizm – współczesna kontynuacja tej samej nienawiści?   Walter   2025-04-30
Konferencja islamskich duchownych w Pakistanie wzywa do dżihadu przeciwko Izraelowi     2025-04-29
Wojna Izraela z Hamasem?   Koraszewski   2025-04-27
Plan Autonomii Palestyńskiej: zalać Izrael uchodźcami z Gazy, którzy „wrócą do swoich miast” w Izraelu   Zilberdik   2025-04-26
Nie tylko Hamas! Przywódcy religijni Autonomii Palestyńskiej zgadzają się, że islam zabrania istnienia Izraela   Marcus   2025-04-25
Groteskowa zdrada kobiet i Żydów przez lewicę   O'Neill   2025-04-24
Największa teoria spiskowa kiedykolwiek wymyślona – i rzeczywisty spisek, o którym nikt nie mówi   Pessin   2025-04-23
Tanecznym krokiem powraca przeszłość   Koraszewski   2025-04-21
Dżihad szaleje w Afryce, a Zachód odwraca wzrok   i Uzay Bulut   2025-04-12
Długi cień nazistowskiej twierdzy   Koraszewski   2025-04-03
Nowa Syria pod rządami islamistów   Stalinsky   2025-04-02
Odrodzenie nazistowskiej ideologii w antysemityzmie Autonomii Palestyńskiej   Marcus   2025-03-31
Krytyka definicji antysemityzmu @IHRA w @Guardian jest obraźliwą, oszukańczą propagandą     2025-03-30
Dlaczego przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego spotkał się ze zwolennikiem 7 października?   i Itamar Marcus   2025-03-29
Przeciwdziałanie negacjonistom 7 października   Cohen   2025-03-28
Film dokumentalny o masakrze dokonanej przez Hamas   Canlorbe   2025-03-27
Barbarzyńskie rozbijanie naszej cywilizacji   O'Neill   2025-03-24
Jak cementowała się podłość   Koraszewski   2025-03-22
Wielokrotnie składanie ofiar z dzieci powraca z kart starożytnej historii   Oz   2025-03-20
Wiele mówiąca dziura pamięci   O'Neill   2025-03-19
Dokumenty znalezione w sieci gazańskich tuneli   Koraszewski   2025-03-18
Najwyżsi rangą funkcjonariusze Hamasu: Żadnych dyskusji o rozbrojeniu nas     2025-03-17
Kłamstwa, które tak niewielu przeszkadzają   Koraszewski   2025-03-15
Katar dla początkujących: złowrogi reżim stojący za Al-Dżazirą   Mirisch   2025-03-14
Opłakiwanie zabitych żydowskich dzieci to „biała supremacja”   Greenfield   2025-03-13
Przywódca Autonomii Palestyńskiej: Kobieta zyskuje „szacunek i wysoki status w społeczeństwie, gdy jej syn ginie jako męczennik”   i Itamar Marcus   2025-03-12
Palestyńska tożsamość narodowa jest kłamstwem   Ephraim D. Tepler   2025-03-06
Nie dajcie się oszukać: Autonomia Palestyńska nie wstrzymała wypłat dla terrorystów   Tawil   2025-02-25
Zachodni liberałowie, parada trumien dała wam drugą szansę, na którą nie zasługujecie   Pandavar   2025-02-25
Plan Autonomii Palestyńskiej: Żydzi powinni udać się do Ameryki lub Europy, a mieszkańcy Gazy powinni zalać Izrael   i Itamar Marcus   2025-02-24
Śmierć rodziny Bibas jest plamą na naszym sumieniu   O'Neill   2025-02-22
Najnowsze kłamstwo terrorystów z kultury honoru/wstydu: „Dzieci rodziny Bibas zostały porwane jako akt współczucia dla Shiri”     2025-02-22
Hamasowscy mordercy dzieci i popsuta globalna busola moralna   Tobin   2025-02-21
“Katar to Hamas i Hamas to Katar”   Toameh   2025-02-20
Dziwna niechęć do postrzegania Żydów jako ofiar   O'Neill   2025-02-19
Ohydne inscenizacje przekazywania zakładników przez Hamas to zbrodnia wojenna. @Amnesty, @HRW i @MKCK mogłyby temu zapobiec już dziś – ale nie chcą tego zrobić     2025-02-14
Jak Hamas planuje udaremnić plan Trumpa dotyczący Gazy   Toameh   2025-02-11
Outsourcing – czyli jak Zachód wraca do swoich chrześcijańskich korzeni, ale już bez chrześcijaństwa.   Koraszewski   2025-02-11
Izrael prawdopodobnie, na pewno, być może popełnił ludobójstwo   Koraszewski   2025-02-10
Nie jestem Żydem, ale dzień 7 października 2023 roku zmienił moje życie   Malicki   2025-02-09
Akredytowana przy ONZ organizacja oskarża Izrael o dokonywanie „holokaustu” na Palestyńczykach co najmniej od 2008 r.     2025-02-06
Prawdziwą przyczyną jest i zawsze była nienawiść do Żydów. @Amnesty nie zwalcza jej – ona do niej zachęca     2025-02-04
Piewcy śmierci świętują w ruinach   Koraszewski   2025-02-03
Zazdrość o HolokaustDlaczego antyizraelska tłuszcza atakuje Żydów ich własną historią?   O'Neill   2025-02-03
W Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu: Hańba   Pandavar   2025-01-29
Zero tolerancji dla pustych słów pamięci o Holokauście   Tobin   2025-01-28
Oszczerstwo o „naukobójstwie” to kolejny powód, dla którego Trump powinien pozbawić funduszy instytucje praktykujące antysemityzm   Tobin   2025-01-22
Diament w Parlamencie Europejskim   Koraszewski   2025-01-22
Umowa, która utrzymuje Hamas u władzy, nie ma sensu   Toameh   2025-01-20
LFWP przechodzi hollywoodzką metamorfozę: kiedyś ruch znany z porwań i zabójstw – obecnie jest akceptowany jako główny nurt   Stalinsky   2025-01-17
Palestyński dziennikarz: atak Hamasu jest wielkim sukcesem     2025-01-13
Odcięcie NGO od przemysłu propagandowego   Steinberg   2025-01-12
Jak „pro-palestyńscy” protestujący w rzeczywistości szkodzą Palestyńczykom   Toameh   2025-01-11
Organizacje pozarządowe napędzające antysemityzm w Europie, część II: Wielka Brytania   Williams   2025-01-09
Ci sami ludzie, którzy na nowo definiują „ludobójstwo”, na nowo definiują również „zniszczony szpital”, ponieważ wiele szpitali w Gazie po zniszczeniu jakimś cudem leczy pacjentów     2025-01-09
Hamas nadal kontroluje duże części Gazy   Frantzman   2025-01-07
Najpierw przyszli po syryjskich Żydów…   Julius   2025-01-05
„Intifada” dociera do Nowego Orleanu   O'Neill   2025-01-04
Dlaczego tureckie imperium Erdogana stanowi rosnące zagrożenie   Bryen   2025-01-04
Cały świat i reszta   Koraszewski   2024-12-31
W tym roku Izrael pokazał nam, co naprawdę oznacza antyfaszyzm   O'Neill   2024-12-30
Organizacje pozarządowe napędzające antysemityzm w Europie i na świecie   Williams   2024-12-30
Rosnące zagrożenie terrorystyczne w północnej części Zachodniego Brzegu   Frantzman   2024-12-27
Wszystkie słońca kalifatu   Koraszewski   2024-12-27
Gdzie jest oburzenie w czasie Bożego Narodzenia?   Stalinsky   2024-12-26
Magiczna sztuczka Autonomii Palestyńskiej! Zmień starożytnych Żydów w Palestyńczyków, a nagle Palestyńczycy mają historię   Ephraim D. Tepler   2024-12-24
Dowód na to, że media są stronnicze, sprzyjają grupie terrorystycznej i są przeciwne Żydom     2024-12-23
Nienawiść i obojętność we współczesnej Australii   Lehmann   2024-12-20
Organizacja Narodów Zjednoczonych i Międzynarodowy Trybunał Karny są w stanie wojny z Izraelem   Donnelly   2024-12-07
Organizacje pozarządowe wzywające do embarga na broń dla Izraela są niebezpieczne i pełne hipokryzji   Deutsch   2024-12-06
Wojna prawna staje się globalna   Collins   2024-12-04
Hamas uważa zawieszenie broni w Libanie za kapitulację Izraela i żąda podobnych warunków   i Ephraim D. Tepler   2024-12-02
Przykro mi, Alanie Dershowitz, ale żyjemy w świecie, w którym prawda się nie liczy     2024-11-30
UNRWA zatrudnia palestyńskich terrorystów, gloryfikuje przemoc i terroryzm   Tawil   2024-11-25
Czynienie przestępstwa z obrony życia przez Żydów   O'Neill   2024-11-24
Międzynarodowy system nie nadaje się do naprawy   Glick   2024-11-24
Bezlitosny cynizm lewicy wobec pogromu w Amsterdamie potwierdza, jak bardzo jest ona zagubiona moralnie.   O'Neill   2024-11-24
Zaniechanie działań przez policję jest niezbędnym składnikiem pogromu   Julius   2024-11-21
„Nigdy więcej?” Nie   Bryen   2024-11-19
Nowy raport ujawnia głębokie powiązania edukatorów UNRWA z terroryzmem     2024-11-19
Ponowne pojawienie się nienawiści do Żydów w Amsterdamie   Chesler   2024-11-16
Hamas musi zostać pokonany, a nie zalegalizowany   Toameh   2024-11-15
Ponowny atak dżumy   Koraszewski   2024-11-14
Ukraina jest w stanie wojny z Rosją… i Koreą Północną i Iranem   Cohen   2024-11-13
Hamas i Hezbollah zagrażają USA   Stalinsky   2024-11-09
Słynni pisarze nienawidzący Żydów   Chesler   2024-11-07
Grupa parasolowa „Islamski Ruch Oporu w Iraku” została utworzona po 7 października wyłącznie w celu atakowania Izraela i USA     2024-11-06
Czego media starają się nie widzieć   Tawil   2024-11-04
Popieranie Hamasu i Hezbollahu jest modne, więc dlaczego nie talibów?   Finlayson   2024-10-31
Pokusa ignorowania zła   Koraszewski   2024-10-31

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Hamasowscy mordercy


Stawianie czoła


 Dyplomaci, pokerzyści i matematycy


Dlaczego BIden


Nie do naprawy


Brednie


Rafizadeh


Demokracje powinny opuścić


Zarażenie i uzależnienie


Nic złego się nie dzieje


Chłopiec w kefiji


Czerwone skarby


Gdy­by nie Ży­dzi


Lekarze bez Granic


Wojna w Ukrainie


Krytycy Izraela


Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk