Prawda

Środa, 6 grudnia 2023 - 01:47

« Poprzedni Następny »


CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”


David Collier 2022-05-31


Dwa dni temu CNN opublikowała raport, według którego Izrael umyślnie zastrzelił Shireen Abu Akleh, dziennikarkę Al Dżazira. Same fakty są bardzo proste i nie znajdziesz ich wiele w raporcie CNN. Biorąc pod uwagę wszystko, co wiemy o wydarzeniach – a czego nie wiemy – nie możemy być pewni, kto oddał strzał.

 

Nie chodzi o zaprzeczanie. Poszukiwacze prawdy, tacy jak ja, najbardziej zrównoważeni ludzie i, jak sądzę, również izraelski rząd są w stanie zaakceptować fakt, że w krzyżowym ogniu między terrorystami a IDF przypadkowo została zabita dziennikarka Al Dżaziry. Błędy i tragedie się zdarzają. Nie chodzi o zaprzeczanie – chodzi tylko o poznanie prawdy.


Po prostu nie wiemy. I dopóki nie pojawi się film, który pokazuje samo strzelanie – lub kula jest dopasowana do broni – tak pozostanie. Wątpliwość, którą to pozostawia, jest idealną areną dla antysemickich teoretyków spiskowych, aby wskoczyć i wypełnić wszystkie puste miejsca. To jest dokładnie to, co właśnie zrobiła CNN.

 

Tło strzelaniny i reportażu CNN

 

Całe tło wymiany ognia, podczas którego zginęła Shireen Abu Akleh, zostało pominięte. Izraelska krew płynęła ulicami Beer Szewy, Hadery, Bnei Brak, Eladu i Ariel. Zamordowano 19 obywateli. Doprowadziło to do strzelaniny w Jenin, kiedy Izrael ścigał terrorystów. To jest podstawowa przyczyna tego, co się wtedy wydarzyło. W jakiś sposób to wszystko zostało zapomniane.

 

Nagle, po przypadkowej śmierci dziennikarki, nawet przy 19 obywatelach brutalnie zamordowanych przez terrorystów, Izrael znów jest diabłem.

 

Z antyizraelskiej machiny propagandowej można się wiele nauczyć.

 

11 września i tak dalej

 

Raport CNN jest doskonałym przykładem tego, co nazywam „syndromem spisku z 11 września”.

 

Z 11 września dowiedzieliśmy się, że kiedy dwa samoloty uderzyły w te dwie wieże tego konkretnego dnia, powstał unikalny łańcuch wydarzeń, który spowodował zawalenie się obu wież. To była katastrofa w świecie rzeczywistym, której nie można powtórzyć w eksperymencie. I chociaż mamy wyraźny materiał filmowy z lotu 175 United Airlines uderzającego w wieżę południową, to i tak dla niektórych to nie starcza.

 

Antyrządowi wyznawcy „Deep State” wyruszyli w poszukiwaniu danych, które mogliby wykorzystać do udowodnienia tego, w co już wierzyli – że wieże zostały zburzone przez materiały wybuchowe i że stoją za tym Żydzi. Zbudowali wokół tego całą „naukę”.

 

Tylko trzy z wielu przykładów:

 

  • Temperatura, w której topi się stal, nie zostałaby osiągnięta.
  • Uszkodzenia konstrukcyjne Pentagonu były zbyt niewielkie, aby mógł je wyrządzić komercyjny samolot pasażerski.
  • Chmury gruzu wyrzucone w powietrze nie mogły powstać w wyniku samego zawalenia.

 

Raporty zawierające setki stron szczegółowej matematyki i nauk ścisłych dokładnie wyjaśniają, dlaczego wieże nie zostały zniszczone przez samoloty. Stamtąd już tylko krok do Tańczących Izraelczyków i Mossadu. Ci, którzy nienawidzą rządu i wierzą w jakichś dziwacznych (i często kierowanych przez Żydów) iluminatów tworzących nowy porządek świata, wzięli dostępne dane i po prostu zbudowali teorię wokół wydarzeń, aby udowodnić, że mają rację.

 

CNN zrobiła tutaj dokładnie to samo. Ślady na drzewach, dźwięki na wideo i pseudonaukowe obliczenia. Wszystko wsparte przez opowieści palestyńskich „świadków”, którzy są tam, aby potwierdzić, że ich wróg zrobił wszystko, o co jest oskarżany.

 

CNN zdołała nawet zrzucić winę na dokładnie tę samą grupę ludzi, co negujący 11 września.

 

Tak jak nie możemy wiedzieć, jak paliwo do silników odrzutowych rozlało się wewnątrz Bliźniaczych Wież, tak samo nie możemy wiedzieć, gdzie trafiły kule terrorystów. Bez faktycznego dopasowania pocisku do karabinu, z którego padł strzał – wszyscy muszą zgadywać. To z kolei sprawia, że zastanawiasz się, dlaczego Palestyńczycy nie pozwalają na takie zbadanie. Czy to możliwe, że to oni nie chcą, aby poznano prawdę?


Oszczerstwo CNN – mały obraz


Wszystko to oznacza, że nie zamierzam dekonstruować nikczemnego oskarżenia CNN, że Izrael celowo zaatakował dziennikarkę. Tak samo jak nie marnowałbym czasu na opowiadanie o temperaturze, w której topi się stal. Wiem, że samoloty uderzyły w te wieże, tak jak wiem, że CNN nie może wiedzieć, kto oddał strzał. Ich raport był nieodpowiedzialną, naprędce wymyśloną teorią spiskową, która pod przykrywką dyskusji o nauce – jest tylko pustym przypuszczeniem opartym na z góry przyjętych ideach – napędzanym nienawiścią zaangażowanych w to dziennikarzy.

 

Większość z tego, co wykorzystała CNN, to tylko powtórzenie nonsensu witryny Bellingcat opublikowanego tydzień wcześniej. I podobnie jak Bellingcat używali fragmentów, które im się podobały, i ignorowali rzeczy, które tego nie robiły.

 

W rzeczywistości wszystko sprowadza się do prostego pytania. Czy dziennikarze, którzy prowadzili śledztwo CNN są uczciwi i bezstronni, czy też, jak w przypadku teoretyków spiskowych z 11 września, są w to zaangażowani ludzie, którzy postanowili potwierdzić swoje głęboko stronnicze przekonania? I nie potrzeba wiele czasu, by odkryć, że prawda kryjąca się za tym oskarżeniem CNN jest taka, że zostało one zestawione głównie przez tych, którzy żywią głęboką nienawiść do Izraela.

 

CNN – „uczciwi brokerzy”

 

Zapomnij o pracownikach CNN w Wielkiej Brytanii lub Stanach Zjednoczonych, którzy nie mogą nic zrobić, tylko zajmować się tym, co przedstawia im ich łańcuch dostawców informacji. Mogą być stronniczy lub nie, ale nie mogę tego udowodnić. Liczą się tylko ci, którzy są bliżej miejsca akcji.

 

Na przykład kluczowym „świadkiem” CNN jest ustawodawca Fatah z Dżanin Sec Dżamal Huweil, który powiedział, że „wierzy, że strzały pochodziły z jednego z izraelskich pojazdów”. W tym miejscu chwali niedawny atak terrorystyczny, w którym zamordowano czterech niewinnych Izraelczyków:


Bylibyście skłonni mu ufać? W rzeczywistości wszyscy ci „świadkowie”, którzy dostarczyli dowodów, byli Palestyńczykami. Przypominam też, że z jakiegoś powodu wszyscy musieli znajdować się w pobliżu miejsca wymiany ognia między terrorystami a IDF. Może niektórzy z nich byli świadkami z bronią w ręku.

 

Są też tacy, którzy złożyli tę historię w całość.

 

Zeena Saifi jest producentem CNN z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Według jej biografii na Facebooku pochodzi z Jordanii. Jej kanał na Twitterze jest pełen negatywnych wiadomości o Izraelu.

 

Nigdy nie przepuszcza okazji, by przekazać wiadomości o „szturmie na Al Aksę” lub „zastrzeleniu” kogoś przez Izrael. I nie ma tam ani jednej pozytywnej wiadomości o Izraelu. NIGDY. Podczas gdy jej konto na Twitterze jest pełne wiadomości o zastrzeleniu dziennikarki Al-Dżaziry, nigdy nie czuła potrzeby tweetowania czegokolwiek o 19 zabitych Izraelczykach, którzy zostali zamordowani na ulicach Izraela. W rzeczywistości w regionie, w którym działa  Hezbollah, Hamas, Islamski Dżihad, Al-Kaida i ISIS – słowo „terrorysta” nigdzie nie pojawia się w jej doniesieniach:Celene Alkhadi także jest w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i również umieszcza Jordanię w swojej biografii. Wyniki przeszukiwania jej osi czasu dają dokładnie takie same wyniki, jak w przypadku Saifi. Nie można znaleźć ani jednego pozytywnego tweeta na temat Izraela, ale istnieje nieskończony wybór negatywnych. Słowo „terrorysta” nigdy nie jest używane, a w miesiącu, w którym 19 Izraelczyków zostało zamordowanych w Izraelu – jedynym tweetem, który opublikowała Alkhadi, była historia o niemowlęciu w Gazie.

 

Kareem Chadder jest Palestyńczykiem z Wschodniej Jerozolimy. Nie zaskakuje, że jego kanał na Twitterze jest jeszcze bardziej jednostronny. Są to wyłącznie bezlitosne ataki na Izrael. Brak wzmianki o atakach terrorystycznych, w których zginęło 19 Izraelczyków. Nie sposób odróżnić jego tekstów od tekstów palestyńskiego aktywisty. Pisał dla takich serwisów jak Russia Today, Middle East Monitor i Mondoweiss.

  

Są to najważniejsi dziennikarze mówiący po arabsku, których CNN używał do przesłuchiwania tych palestyńskich świadków i przesyłania informacji z powrotem do londyńskiego biura dla Gianlucy Mezzofiore i Katie Polglase do zatwierdzenia. Czy jest niespodzianką, że CNN twierdzi, iż znaleźli swoich „tańczących Izraelczyków”?

 

To nie są dziennikarze – jeśli chodzi o Izrael są oni aktywistami przebranymi za dziennikarzy. Ci ludzie, podobnie jak osoby zaprzeczające 11 września – wiedzieli, co chcą powiedzieć, a następnie przystąpili do konstruowania fałszywego raportu naukowego, aby to powiedzieć.


Wielki obraz


Wiele osób spojrzy na CNN i wzruszy ramionami. „Co z tego, że zaangażują się w tandetne reportaże lub teorię spiskową”? Ale to tylko mały obraz, który ignoruje coś ciemnego i niepokojącego, co dzieje się na całym horyzoncie. Nie są sami. „New York Times” polega na tym samym typie sieci dostawców i staje się producentem skrajnie lewicowej, pro-palestyńskiej propagandy w sprawie Izraela. Amnesty International – wiodąca światowa organizacja obrony praw człowieka – robi to samo – i wydaje więcej pieniędzy i czasu na szerzenie kłamstw o Izraelu niż na cokolwiek innego. I większość z nich czerpie wskazówki z Al-Dżazira – finansowanej przez państwo katarskiej telewizji – w sposób, jakiego nigdy by nie zrobili, jeszcze nie tak dawno temu.

 

I minęły czasy, w których mogliśmy spojrzeć na oś czasu palestyńskiego dziennikarza, zobaczyć jego udział w witrynach ekstremistycznych i pokazać to jako dowód. Nie muszą już publikować na stronach ekstremistów. Ich przyjaciele kontrolują narrację w BBC, NYT, SKY, Reuters – właściwie wszędzie tam, gdzie jest redakcja wiadomości. Wszyscy produkują antyizraelskie teksty, których palestyńscy dziennikarze mogą użyć. A dziś wszyscy oni po prostu dzielą się swoimi artykułami.

 

Oznacza to, że spiskowe śmieci, takie jak właśnie wyprodukowała CNN, wyglądają na uzasadnione i rozchodzą się jak ogień po prerii. Kiedy w rzeczywistości równie dobrze mogło to być zrobione w biurze propagandy Autonomii Palestyńskiej.

 

Niebo naprawdę ciemnieje dla Żydów na Zachodzie. Nawet jeśli jeszcze tego nie widzą.

 

CNN find their ‘Dancing Israelis’

26 maja 2022

TłumaczenieMałgorzata Koraszewska

David Collier 
Brytyjski badacz i bloger śledzący antysemityzm w brytyjskich organizacjach i mediach.


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj
Komentarze
1. Komunikat którego nie było Marek Eyal 2022-05-31


Brunatna fala

Znalezionych 1382 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Nie akceptuj terroryzmu jako nowej normalności   Greenfield   2023-12-02
Od rzeki do morza   Herf   2023-11-30
Jedyna droga naprzód   Koraszewski   2023-11-29
Palestyńczycy są współwinni zbrodni Hamasu   Dershowitz   2023-11-28
Skrajne poparcie dla grupy terrorystycznej Hamasu i dla zagłady Izraela   Tawil   2023-11-27
Ludobójstwo i miliony jego obrońców   Koraszewski   2023-11-25
Al-Kaida na subkontynencie indyjskim     2023-11-25
Milczenie jest w rzeczywistości współudziałem   Pessin   2023-11-24
Globalne milczenie, kiedy Pakistan nakazuje przymusową deportację 1,7 miliona afgańskich uchodźców   Ahmad   2023-11-21
Marsz dla Palestyny był marszem skrajnie prawicowym   O'Neill   2023-11-20
List otwarty Żyda do świata zachodniego po ataku Hamasu na Izrael w 2023 r    Żyd   2023-11-20
Zrozumieć koszmar wojny w Gazie   Koraszewski   2023-11-19
Hamas jest postrzegany jako przedstawiciel Palestyńczyków   Marcus   2023-11-17
Dziennikarze pomagający terrorystom przyczyniają się do wprowadzenia nienawiści do Żydów do głównego nurtu   Tobin   2023-11-16
Zaciekłe podżeganie przez Al-Azhar: Pochwały dla palestyńskich bojówkarzy dżihadu; Losem Izraela jest zagłada; USA to największy szatan; Żydzi są potomkami małp i świń     2023-11-16
Human Rights Watch: Destrukcyjny program, symboliczna równowaga   Steinberg   2023-11-15
Plakaty przedstawiające porwane izraelskie dzieci powodują traumę wśród zwolenników Hamasu   Greenfield   2023-11-14
Rozwiązanie w postaci “dwóch państw”, żeby można było mordować Żydów   Tawil   2023-11-13
Rozgrzeszenie HamasuJak „przebudzeni” zachodni radykałowie stali się moralnymi spin doktorami Hamasu.   O'Neill   2023-11-12
Skąd biorą się zaprzeczenia potwornościom 7 października?   Glick   2023-11-11
Palestyna, czyli ostrze włóczni   Koraszewski   2023-11-11
Kolejna nowa wojna? Żołnierze, którzy ścinają głowy Ormianom są bohaterami Azerbejdżanu   Bulut   2023-11-10
Nie “tylko Hamas”   i Erielle Davidson   2023-11-09
Zlikwidowanie zbrodniarzy wojennych ratuje wszystkich   Bryen   2023-11-09
Popierają „Palestynę”, ponieważ nienawidzą Żydów   Tobin   2023-11-07
Mówimy „nie” hipokryzji i nienawiści UNICEF   Steinberg   2023-11-06
Kto powiedział, że Hamas nie reprezentuje Palestyńczyków?   Tawil   2023-11-04
Jak atak Hamasu zaskoczył Izrael   Greenfield   2023-11-03
Wojna z Źydami   Oren   2023-11-02
Negatywny wynik testu Hamasu   Landes   2023-11-02
Marzenie o aksamitnym Palestyńskim Państwie Hamasu i Innych   Koraszewski   2023-11-01
Powraca oszczerstwo o rytuale krwi   Dershowitz   2023-10-31
Jak Iran bezpośrednio wspierał atak Hamasu na Izrael   Toameh   2023-10-30
Który z nich powinien otrzymać pomoc humanitarną?   Pandavar   2023-10-29
Hamas, Israel i hipokryzja arabskich oraz innym muzułmańskich przywódców    Toameh   2023-10-28
To islam, głupczeNie chodzi tu o Izrael, kolonializm, globalizm czy kapitalizm; chodzi o islam.   Greenfield   2023-10-27
Barbarzyństwo Hamasu jest częścią tradycji arabskich pogromów   Julius   2023-10-27
Kim są cywile Gazy?   Bard   2023-10-26
Połowa amerykańskich wyborców poniżej 35. roku życia uważa, że masakry i gwałty na Żydach można uzasadnić     2023-10-25
Gwałt jako broń wojenna, tym razem w Izraelu. Dlaczego feministki milczą?   i Mandy Sanghera   2023-10-24
Cywile z Gazy potrzebują schronienia. Dlaczego świat arabski tego nie zapewni?   Jacoby   2023-10-23
Niemożliwe żądanie BidenaJego wizyta w Izraelu była pokazem dysonansu poznawczego.   Glick   2023-10-22
Nasze miasta i ulice są pełne nienawistników   Collier   2023-10-21
Polityczni i wojskowi przywódcy Iranu zachęcają Hamas do kontynuowania walki aż do osiągnięcia celu Iranu i Hamasu – zniszczenia Izraela     2023-10-20
Dlaczego Żydzi nie pozwolą się po prostu zabić?   O'Neill   2023-10-19
Wirusy tradycji, wirusy kłamstwa, wirusy umysłu   Koraszewski   2023-10-17
Hamas i Iran: rzeź Żydów przez dziesięciolecia   Toameh   2023-10-16
Drugie ludobójstwo Ormian   Bulut   2023-10-16
Iran jest mózgiem i rękami stojącymi za Hamasem     2023-10-14
To był zły tydzień dla tych, którzy twierdzą, że antysyjonizm nie jest antysemityzmem     2023-10-13
Wywiad funkcjonariusza Hamasu dla Russia Today     2023-10-12
Barbarzyński nihilizm „wolnej Palestyny” Nadszedł czas, abyśmy rozliczyli beznadziejność leżącą u podstaw arabskiej i zachodniej ideologii „wyzwolenia”.   Mansour   2023-10-12
Ideologia masowego morderstwa   Herf   2023-10-11
„Umiarkowana” Autonomia Palestyńska stoi zdecydowanie po stronie masowych morderców i gwałcicieli     2023-10-11
Al-Azhar wyraża uznanie dla terroryzmu Hamasu     2023-10-10
Palestyńskie deklaracje w dniu napaści na Izrael     2023-10-09
Kolejna wojna przeciw Żydom   Koraszewski   2023-10-08
Autonomia Palestyńska przyznaje, że nie ma „izraelskiej okupacji”   Flatow   2023-10-07
Gdzie są palestyńskie ustępstwa na rzecz pokoju?   Tawil   2023-10-05
Dlaczego Hamas wysyła Palestyńczyków na śmierć na granicy z Izraelem?   Toameh   2023-10-03
Palestyńczycy: Izraelskie ustępstwa są oznaką słabości   Tawil   2023-10-02
Kult „antysyjonizmu”   Tabarovsky   2023-10-01
Kolejne palestyńskie marzenie   Ibrahim   2023-09-29
Dlaczego lekceważą trudną sytuację Palestyńczyków w Libanie?   Eid   2023-09-27
Terror palestyński jest wojną religijną na rzecz Allaha przeciwko Żydom. ONZ musi uznać Izraelczyków zamordowanych przez Palestyńczyków za ofiary przemocy na tle religijnym   Marcus   2023-09-26
“Żyd zachowuje się źle” – sfilmujmy to   Collier   2023-09-25
Abbas już wcześniej powiedział to wszystko     2023-09-24
Wątpliwy związek między edukacją a antysemityzmem   Jacoby   2023-09-23
ARABSKA gazeta wychodząca W LONDYNIE PROPAGUJE ANTYSEMITYZM I WSPARCIE DLA TERRORU     2023-09-19
YouTube  i polscy neonaziści     2023-09-19
Celem palestyńskiego procesu pokojowego było zwiększenie terroryzmu   Marcus   2023-09-17
Jak zostać stypendystą podoktoranckim w Columbii? Napisz 341 stron antyizraelskiego bełkotu!     2023-09-13
Irańska strategia brania zachodnich zakładników   A. Savyon*   2023-09-13
22 lata od 9/11 i napięcie wciąż narasta – dżihadyści czekają na kolejną szansę   Stalinsky   2023-09-12
Jak palestyńskie dziecko zostaje terrorystą?   Flatow   2023-09-10
Nazistowskie przemówienie w Ramallah ilustruje szerszą historię   Glick   2023-09-09
Abbas: Hitler walczył z europejskimi Żydami z powodu ich lichwiarstwa     2023-09-08
HRW zamazuje dowody udziału nieletnich w palestyńskim terroryzmie     2023-09-06
Naziści nadali nienawiści do Żydów akademickie oblicze. Ich spadkobiercy mają „Instytut krytycznych badań nad syjonizmem”     2023-09-04
Którymi drogami powraca nazizm?   Koraszewski   2023-09-03
“Washington Post” o “dobrych” terrorystach   Tawil   2023-09-01
Syria, kraj zgubiony w wiadomościach   Taheri   2023-09-01
Walka Indii z dżihadem   Bulut   2023-08-31
Kilka uwag o palestyńskiej fladze   Collier   2023-08-30
Obwinianie wyłącznie Izraela za problemy psychiczne w Strefie Gazy jest po prostu kolejną formą nienawiści do Żydów     2023-08-29
Norweg melduje Radzie Bezpieczeństwa   Koraszewski   2023-08-27
Irański IRGC przechwala się sukcesami wśród Palestyńczyków i Hezbollahu   Frantzman   2023-08-26
Dlaczego nowe palestyńskie rakiety mają znaczenieMogą wyrządzić znacznie więcej szkód niż karabin czy nóż.   Flatow   2023-08-25
„Musimy prowadzić ‘Wielki Dżihad’, żeby zbudować Wielki Iran”     2023-08-25
Prawdziwe słonie w salonie (edycja 2023)     2023-08-17
Palestyńczycy wołają o pomoc   Tawil   2023-08-15
Czy nikt nie pyta, dlaczego w Dżenin jest obóz dla uchodźców?   Bard   2023-08-14
Kara śmierci dla mordercy i tolerancja dla jego propagandy   Stalinsky   2023-08-11
Przykład tego, jak środowisko akademickie tworzy antyizraelską narrację z kłamstw     2023-08-10
Dlaczego MEMRI przestał używać usługi Cloudflare i dlaczego rząd USA powinien zrobić to samo   Stalinsky   2023-08-09
Finansowana przez Unię Europejską edukacja do dżihadu i męczeństwa   Tawil   2023-08-05
Abbas po raz kolejny mówi Palestyńczykom, żeby poszli do diabła     2023-08-04
Pamiętając, co dzieje się, kiedy Żydzi polegają na innych   Amos   2023-08-03
Rosnące zagrożenie północnego Izraela przez Hezbollah   Lax   2023-08-02
Jeden news dziennie   Koraszewski   2023-08-01

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk