Prawda

Wtorek, 29 listopada 2022 - 01:34

« Poprzedni Następny »


CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”


David Collier 2022-05-31


Dwa dni temu CNN opublikowała raport, według którego Izrael umyślnie zastrzelił Shireen Abu Akleh, dziennikarkę Al Dżazira. Same fakty są bardzo proste i nie znajdziesz ich wiele w raporcie CNN. Biorąc pod uwagę wszystko, co wiemy o wydarzeniach – a czego nie wiemy – nie możemy być pewni, kto oddał strzał.

 

Nie chodzi o zaprzeczanie. Poszukiwacze prawdy, tacy jak ja, najbardziej zrównoważeni ludzie i, jak sądzę, również izraelski rząd są w stanie zaakceptować fakt, że w krzyżowym ogniu między terrorystami a IDF przypadkowo została zabita dziennikarka Al Dżaziry. Błędy i tragedie się zdarzają. Nie chodzi o zaprzeczanie – chodzi tylko o poznanie prawdy.


Po prostu nie wiemy. I dopóki nie pojawi się film, który pokazuje samo strzelanie – lub kula jest dopasowana do broni – tak pozostanie. Wątpliwość, którą to pozostawia, jest idealną areną dla antysemickich teoretyków spiskowych, aby wskoczyć i wypełnić wszystkie puste miejsca. To jest dokładnie to, co właśnie zrobiła CNN.

 

Tło strzelaniny i reportażu CNN

 

Całe tło wymiany ognia, podczas którego zginęła Shireen Abu Akleh, zostało pominięte. Izraelska krew płynęła ulicami Beer Szewy, Hadery, Bnei Brak, Eladu i Ariel. Zamordowano 19 obywateli. Doprowadziło to do strzelaniny w Jenin, kiedy Izrael ścigał terrorystów. To jest podstawowa przyczyna tego, co się wtedy wydarzyło. W jakiś sposób to wszystko zostało zapomniane.

 

Nagle, po przypadkowej śmierci dziennikarki, nawet przy 19 obywatelach brutalnie zamordowanych przez terrorystów, Izrael znów jest diabłem.

 

Z antyizraelskiej machiny propagandowej można się wiele nauczyć.

 

11 września i tak dalej

 

Raport CNN jest doskonałym przykładem tego, co nazywam „syndromem spisku z 11 września”.

 

Z 11 września dowiedzieliśmy się, że kiedy dwa samoloty uderzyły w te dwie wieże tego konkretnego dnia, powstał unikalny łańcuch wydarzeń, który spowodował zawalenie się obu wież. To była katastrofa w świecie rzeczywistym, której nie można powtórzyć w eksperymencie. I chociaż mamy wyraźny materiał filmowy z lotu 175 United Airlines uderzającego w wieżę południową, to i tak dla niektórych to nie starcza.

 

Antyrządowi wyznawcy „Deep State” wyruszyli w poszukiwaniu danych, które mogliby wykorzystać do udowodnienia tego, w co już wierzyli – że wieże zostały zburzone przez materiały wybuchowe i że stoją za tym Żydzi. Zbudowali wokół tego całą „naukę”.

 

Tylko trzy z wielu przykładów:

 

  • Temperatura, w której topi się stal, nie zostałaby osiągnięta.
  • Uszkodzenia konstrukcyjne Pentagonu były zbyt niewielkie, aby mógł je wyrządzić komercyjny samolot pasażerski.
  • Chmury gruzu wyrzucone w powietrze nie mogły powstać w wyniku samego zawalenia.

 

Raporty zawierające setki stron szczegółowej matematyki i nauk ścisłych dokładnie wyjaśniają, dlaczego wieże nie zostały zniszczone przez samoloty. Stamtąd już tylko krok do Tańczących Izraelczyków i Mossadu. Ci, którzy nienawidzą rządu i wierzą w jakichś dziwacznych (i często kierowanych przez Żydów) iluminatów tworzących nowy porządek świata, wzięli dostępne dane i po prostu zbudowali teorię wokół wydarzeń, aby udowodnić, że mają rację.

 

CNN zrobiła tutaj dokładnie to samo. Ślady na drzewach, dźwięki na wideo i pseudonaukowe obliczenia. Wszystko wsparte przez opowieści palestyńskich „świadków”, którzy są tam, aby potwierdzić, że ich wróg zrobił wszystko, o co jest oskarżany.

 

CNN zdołała nawet zrzucić winę na dokładnie tę samą grupę ludzi, co negujący 11 września.

 

Tak jak nie możemy wiedzieć, jak paliwo do silników odrzutowych rozlało się wewnątrz Bliźniaczych Wież, tak samo nie możemy wiedzieć, gdzie trafiły kule terrorystów. Bez faktycznego dopasowania pocisku do karabinu, z którego padł strzał – wszyscy muszą zgadywać. To z kolei sprawia, że zastanawiasz się, dlaczego Palestyńczycy nie pozwalają na takie zbadanie. Czy to możliwe, że to oni nie chcą, aby poznano prawdę?


Oszczerstwo CNN – mały obraz


Wszystko to oznacza, że nie zamierzam dekonstruować nikczemnego oskarżenia CNN, że Izrael celowo zaatakował dziennikarkę. Tak samo jak nie marnowałbym czasu na opowiadanie o temperaturze, w której topi się stal. Wiem, że samoloty uderzyły w te wieże, tak jak wiem, że CNN nie może wiedzieć, kto oddał strzał. Ich raport był nieodpowiedzialną, naprędce wymyśloną teorią spiskową, która pod przykrywką dyskusji o nauce – jest tylko pustym przypuszczeniem opartym na z góry przyjętych ideach – napędzanym nienawiścią zaangażowanych w to dziennikarzy.

 

Większość z tego, co wykorzystała CNN, to tylko powtórzenie nonsensu witryny Bellingcat opublikowanego tydzień wcześniej. I podobnie jak Bellingcat używali fragmentów, które im się podobały, i ignorowali rzeczy, które tego nie robiły.

 

W rzeczywistości wszystko sprowadza się do prostego pytania. Czy dziennikarze, którzy prowadzili śledztwo CNN są uczciwi i bezstronni, czy też, jak w przypadku teoretyków spiskowych z 11 września, są w to zaangażowani ludzie, którzy postanowili potwierdzić swoje głęboko stronnicze przekonania? I nie potrzeba wiele czasu, by odkryć, że prawda kryjąca się za tym oskarżeniem CNN jest taka, że zostało one zestawione głównie przez tych, którzy żywią głęboką nienawiść do Izraela.

 

CNN – „uczciwi brokerzy”

 

Zapomnij o pracownikach CNN w Wielkiej Brytanii lub Stanach Zjednoczonych, którzy nie mogą nic zrobić, tylko zajmować się tym, co przedstawia im ich łańcuch dostawców informacji. Mogą być stronniczy lub nie, ale nie mogę tego udowodnić. Liczą się tylko ci, którzy są bliżej miejsca akcji.

 

Na przykład kluczowym „świadkiem” CNN jest ustawodawca Fatah z Dżanin Sec Dżamal Huweil, który powiedział, że „wierzy, że strzały pochodziły z jednego z izraelskich pojazdów”. W tym miejscu chwali niedawny atak terrorystyczny, w którym zamordowano czterech niewinnych Izraelczyków:


Bylibyście skłonni mu ufać? W rzeczywistości wszyscy ci „świadkowie”, którzy dostarczyli dowodów, byli Palestyńczykami. Przypominam też, że z jakiegoś powodu wszyscy musieli znajdować się w pobliżu miejsca wymiany ognia między terrorystami a IDF. Może niektórzy z nich byli świadkami z bronią w ręku.

 

Są też tacy, którzy złożyli tę historię w całość.

 

Zeena Saifi jest producentem CNN z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Według jej biografii na Facebooku pochodzi z Jordanii. Jej kanał na Twitterze jest pełen negatywnych wiadomości o Izraelu.

 

Nigdy nie przepuszcza okazji, by przekazać wiadomości o „szturmie na Al Aksę” lub „zastrzeleniu” kogoś przez Izrael. I nie ma tam ani jednej pozytywnej wiadomości o Izraelu. NIGDY. Podczas gdy jej konto na Twitterze jest pełne wiadomości o zastrzeleniu dziennikarki Al-Dżaziry, nigdy nie czuła potrzeby tweetowania czegokolwiek o 19 zabitych Izraelczykach, którzy zostali zamordowani na ulicach Izraela. W rzeczywistości w regionie, w którym działa  Hezbollah, Hamas, Islamski Dżihad, Al-Kaida i ISIS – słowo „terrorysta” nigdzie nie pojawia się w jej doniesieniach:Celene Alkhadi także jest w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i również umieszcza Jordanię w swojej biografii. Wyniki przeszukiwania jej osi czasu dają dokładnie takie same wyniki, jak w przypadku Saifi. Nie można znaleźć ani jednego pozytywnego tweeta na temat Izraela, ale istnieje nieskończony wybór negatywnych. Słowo „terrorysta” nigdy nie jest używane, a w miesiącu, w którym 19 Izraelczyków zostało zamordowanych w Izraelu – jedynym tweetem, który opublikowała Alkhadi, była historia o niemowlęciu w Gazie.

 

Kareem Chadder jest Palestyńczykiem z Wschodniej Jerozolimy. Nie zaskakuje, że jego kanał na Twitterze jest jeszcze bardziej jednostronny. Są to wyłącznie bezlitosne ataki na Izrael. Brak wzmianki o atakach terrorystycznych, w których zginęło 19 Izraelczyków. Nie sposób odróżnić jego tekstów od tekstów palestyńskiego aktywisty. Pisał dla takich serwisów jak Russia Today, Middle East Monitor i Mondoweiss.

  

Są to najważniejsi dziennikarze mówiący po arabsku, których CNN używał do przesłuchiwania tych palestyńskich świadków i przesyłania informacji z powrotem do londyńskiego biura dla Gianlucy Mezzofiore i Katie Polglase do zatwierdzenia. Czy jest niespodzianką, że CNN twierdzi, iż znaleźli swoich „tańczących Izraelczyków”?

 

To nie są dziennikarze – jeśli chodzi o Izrael są oni aktywistami przebranymi za dziennikarzy. Ci ludzie, podobnie jak osoby zaprzeczające 11 września – wiedzieli, co chcą powiedzieć, a następnie przystąpili do konstruowania fałszywego raportu naukowego, aby to powiedzieć.


Wielki obraz


Wiele osób spojrzy na CNN i wzruszy ramionami. „Co z tego, że zaangażują się w tandetne reportaże lub teorię spiskową”? Ale to tylko mały obraz, który ignoruje coś ciemnego i niepokojącego, co dzieje się na całym horyzoncie. Nie są sami. „New York Times” polega na tym samym typie sieci dostawców i staje się producentem skrajnie lewicowej, pro-palestyńskiej propagandy w sprawie Izraela. Amnesty International – wiodąca światowa organizacja obrony praw człowieka – robi to samo – i wydaje więcej pieniędzy i czasu na szerzenie kłamstw o Izraelu niż na cokolwiek innego. I większość z nich czerpie wskazówki z Al-Dżazira – finansowanej przez państwo katarskiej telewizji – w sposób, jakiego nigdy by nie zrobili, jeszcze nie tak dawno temu.

 

I minęły czasy, w których mogliśmy spojrzeć na oś czasu palestyńskiego dziennikarza, zobaczyć jego udział w witrynach ekstremistycznych i pokazać to jako dowód. Nie muszą już publikować na stronach ekstremistów. Ich przyjaciele kontrolują narrację w BBC, NYT, SKY, Reuters – właściwie wszędzie tam, gdzie jest redakcja wiadomości. Wszyscy produkują antyizraelskie teksty, których palestyńscy dziennikarze mogą użyć. A dziś wszyscy oni po prostu dzielą się swoimi artykułami.

 

Oznacza to, że spiskowe śmieci, takie jak właśnie wyprodukowała CNN, wyglądają na uzasadnione i rozchodzą się jak ogień po prerii. Kiedy w rzeczywistości równie dobrze mogło to być zrobione w biurze propagandy Autonomii Palestyńskiej.

 

Niebo naprawdę ciemnieje dla Żydów na Zachodzie. Nawet jeśli jeszcze tego nie widzą.

 

CNN find their ‘Dancing Israelis’

26 maja 2022

TłumaczenieMałgorzata Koraszewska

David Collier 
Brytyjski badacz i bloger śledzący antysemityzm w brytyjskich organizacjach i mediach.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. Komunikat którego nie było Marek Eyal 2022-05-31


Brunatna fala

Znalezionych 1143 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

BDS jest wściekły, bo Izrael i Jordania zgadzają się na rekultywację granicznej rzeki   Fitzgerald   2022-11-28
Podwójna gra Kataru z islamistami na boisku   Toameh   2022-11-27
Przebudzony antysemityzm, książka Davida Bernsteina   Levick   2022-11-25
Opowieść o dwóch terrorach   Hirsch   2022-11-24
Ostrzeżenie dla czytelnika książki   Landes   2022-11-23
Syjonistyczne dziki napadają na Palestyńczyków     2022-11-22
Jeśli chodzi o Izrael, propaganda triumfuje nad faktami   Yemini   2022-11-21
Izraelożercy kłamią statystyką     2022-11-18
Palestyńskie odrzucenie prawa Izraela do istnienia   Hirsch   2022-11-16
Palestyński antysemityzm nie ma ukrytej filozofii – to po prostu czysta nienawiść do Żydów     2022-11-15
Kłamstwa i bezkompromisowy antysemityzm ze strony „Komisji Śledczej” ONZ   Bayefsky   2022-11-12
Palestyńczycy: dlaczego ignoruje się ataki na chrześcijan?   Toameh   2022-11-09
Hidżab, fizyka i ”śmierć Ameryce”   Koraszewski   2022-11-06
Pionki Putina w Sojuszu NATO? Jak Zachód ośmiela Erdoğana   Bekdil   2022-11-05
Raport specjalnej sprawozdawczyni ONZ, Franceski Albanese to antysyjonistyczna propaganda w sowieckim stylu     2022-11-03
Twitter ucisza mnie, stając po stronie antysemitów   Collier   2022-11-02
Jak Amerykanie i Europejczycy ośmielają palestyński terroryzm   Tawil   2022-11-01
Izrael zaoferował pokój w 2000 roku, a jego obywatele do dziś giną   Levick   2022-10-31
Ohydne, antysemickie oszczerstwo z 1969 roku rzucane przez aktywistów Fatahu i ludzi lewicy: „Szalom & Napalm”     2022-10-27
ONZ daje mistrzowski pokaz antysemityzmu   Bayefsky   2022-10-26
Terroryści ISIS grasują w Turcji nadal niewoląc porwane kobiety   Bulut   2022-10-25
Przypisy Komisji Śledczej ONZ zdradzają jej kłamstwa     2022-10-24
Co się dzieje, gdy oferujesz Palestyńczykom państwo?   Flatow   2022-10-23
Francesca Albanese, specjalna sprawozdawczyni ONZ, absurdalnie udaje, że jest obiektywna     2022-10-20
Oddajcie jej kurdyjskie imię: Jina Amini   Mahjar-Barducci   2022-10-19
“Stan wyjątkowy” Cypru: Turcja używa masowej nielegalnej imigracji jako broni   Bulut   2022-10-17
Amerykańska lewica i prawica oskarżają się wzajem o antysemityzm, chowając pod dywan swój własny   Tobin   2022-10-16
Kardynał Wielkiej Brytanii mówi Liz Truss, by nie przenosiła ambasady Wielkiej Brytanii do Jerozolimy   Fitzgerald   2022-10-15
Czy palestyński dziennikarz @HosanSalemG jest antypalestyńskim rasistą, kiedy mówi, że wszyscy palestyńscy dziennikarze popierają terror?     2022-10-13
Abbas domaga się od ONZ cofnięcia wskazówek zegara   Hirsch   2022-10-10
Co złego to Żydzi, czyli świat w coraz szybszym tempie wraca w stare koleiny   Koraszewski   2022-10-06
“Partner pokoju” Izraela morduje Izraelczyków   Toameh   2022-10-04
Palestyńczycy przymilają się do Arabów, którzy zabijają Palestyńczyków   Toameh   2022-09-28
Niemcy, obudźcie się! Czy wiecie, że finansujecie zaprzeczanie Holokaustowi?   Marcus   2022-09-27
Prześladowania chrześcijan: “Te ataki mają rasistowskie, religijne motywacje”   Ibrahim   2022-09-23
Zachodnia reakcja na przywódców Iranu zaprzeczających Holocaustowi   Frantzman   2022-09-21
Palestynizm: ideologia i tożsamość   Rosenthal   2022-09-20
Dla niego pokój oznacza zabijanie Żydów   Tawil   2022-09-19
Jak “Le Monde”, “gazeta, którą wszyscy czytają”, omawia Izrael i Palestyńczyków   Fitzgerald   2022-09-16
Powiedziałem prawdę o “Palestynie” – i oto, co się zdarzyło   Collier   2022-09-11
Kiedy nie masz historii, to ją sobie wymyśl   Hirsch   2022-09-10
Żydowscy antysyjonisci próbują legitymizować antysemityzm   Tobin   2022-09-09
Palestyńczycy są  gotowi na wojnę naziemną     2022-09-07
“Tam w nich uderzymy”: Masakra w Monachium i jej następstwa   Kemp   2022-09-05
Nietolerowanie prawdy w ONZ   Bard   2022-09-04
Teheran debatuje o bombie   Taheri   2022-09-03
Zmiana klimatu: najnowsze usprawiedliwienie mordowania chrześcijan   Ibrahim   2022-08-31
Masakra w Monachium 50 lat później   Jacoby   2022-08-31
Zapomnij o wolności słowa: fatwa przeciwko Rushdiemu zwycięża   Meotti   2022-08-27
Iran przygotowuje się do wyeliminowania Izraela – zaraz po podpisaniu umowy z Iranem   Toameh   2022-08-26
Administracja Bidena i Iran atakujący Rushdiego   Toameh   2022-08-24
Walki w Gazie nie zmieniają niczego w walce o wizerunek Izraela   Tobin   2022-08-21
Dlaczego świat nie będzie przejmował się kłamstwem Abbasa o holokauście   Tobin   2022-08-19
Ziemia uderzyła nas w nos   Koraszewski   2022-08-15
Dlaczego Hillary Clinton nazwała to „palestyńskim znęcaniem się nad dziećmi”   Flatow   2022-08-14
Jak media “równoważąc” próbują ukryć prawdę     2022-08-12
Antysemicki „śledczy” Rady Praw Człowieka ONZ mówi głośno to, co przemilczane   Tobin   2022-08-11
Gaza: Ci co zawsze, potępiają Izrael   Kemp   2022-08-08
Komisja Śledcza twierdzi, że podstawą prawną istnienia Izraela jest Rezolucja 181 Zgromadzenia Ogólnego ONZ. To nie jest prawdą. (Ale kłamią, bo są przeciwko Izraelowi)     2022-08-06
Pierwsza połowa 2022 r.: arabscy terroryści dokonali ponad 3700 ataków na Izraelczyków   Savir   2022-08-05
Mohammed El-Kurd, reporter narodu  “Palestyny”   Fitzgerald   2022-08-01
Film “Pamiętaj Bagdad” (2017)   Julius   2022-07-30
Anne Frank zdradzona raz jeszcze   Collier   2022-07-28
Palestyńskie kłamstwa (zbudowane na żydowskiej krwi)   Collier   2022-07-26
Czy Palestyńczycy zamierzają pozwać Ligę Narodów lub ONZ do sądu?   Hirsch   2022-07-25
Świadoma ślepota Europy w sprawie palestyńskiej   Blum   2022-07-22
Narastająca obsesja antysemitów   Collier   2022-07-21
Model ajatollahów dla świata   Taheri   2022-07-19
Przesłanie Autonomii Palestyńskiej do dzieci: „Palestyna należy do Palestyńczyków od rzeki do morza”   Zilberdik   2022-07-15
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw”, w celu zniszczenia Izraela   Toameh   2022-07-13
Nazistowskie korzenie islamistycznej nienawiści   Herf   2022-07-12
Dlaczego Izrael nie powinien rozmawiać z AP   Rosenthal   2022-07-11
Turcja: Dżihad przeciwko Cyprowi   Bulut   2022-07-09
PA świętuje „polityczne zwycięstwo” nad UE   Marcus   2022-07-08
Komisja śledcza ONZ o “Okupowanych terytoriach palestyńskich” działa jak inkwizycja   Bayefsky   2022-07-04
Irański plan udaremnienia izraelsko-arabskiej normalizacji stosunków oraz dalszego rozszerzania rewolucji   Toameh   2022-07-03
Co kryje się za kłamstwem o izraelskim ‘apartheidzie’   Collier   2022-07-02
Analiza najnowszej propagandowej publikacji ONZ   Litman   2022-06-26
Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk