Prawda

Poniedziałek, 26 wrzesnia 2022 - 11:25

« Poprzedni Następny »


Associated Press zamienia palestyński wypadek drogowy w podżeganie przeciwko Izraelowi


Hugh Fitzgerald 2022-01-23

Palestyńscy pracownicy na izraelskiej farmie (Photo credit: Mitch Ginsburg)
Palestyńscy pracownicy na izraelskiej farmie (Photo credit: Mitch Ginsburg)

Ośmioro Palestyńczyków zginęło 5 stycznia na Zachodnim Brzegu [tj. w Judei i Samarii]. Żaden Izraelczyk nie miał z tym nic wspólnego. Niemniej Associated Press (AP) udało się zamienić tę wiadomość o wypadku samochodowym w podżeganie przeciwko Izraelowi. Relacja z tego, jak AP zamieniła zwykłą wiadomość w wehikuł antyizraelskiej propagandy, znajduje się tutaj: Associated Press Injects ‘Occupation’ Into Story About Palestinian Workers Killed in Car Crash [Associated Press wstawia „okupację” do wiadomości o palestyńskich robotnikach zabitych w wypadku drogowym], Gidon Ben-Zvi, „Algemeiner”, 10 stycznia 2022:

Associated Press (AP) udało się zamienić śmierć ośmiu Palestyńczyków w wypadku drogowym na Zachodnim Brzegu [tj. Judei i Samarii. MK] w  oskarżenie Izraela. W rzeczywistości większość ich artykułu z 6 stycznia, zatytułowanego Wypadek drogowy na Zachodnim Brzegu, zginęło 8 Palestyńczyków, a dwóch zostało rannych, nie jest nawet poświęcony wydarzeniu i szczegółom tego wypadku.


Artykuł natychmiast skręca na antyizraelskie uprzedzenia:


Dziesiątki tysięcy Palestyńczyków pracuje w Izraelu i izraelskich osiedlach, gdzie płace są dużo wyższe niż w częściach Zachodniego Brzegu będących pod administracją Autonomii Palestyńskiej [Mahmouda] Abbasa. Ekonomiczne różnice wynikają głównie z 54-letniej okupacji terytorium przez Izrael i restrykcji, jakie narzuca na ponad 2,5 miliona żyjących tam Palestyńczyków.

Izrael jest atakowany za umożliwienie Palestyńczykom zatrudnienia za dobrą płacę, równą tej, jaką otrzymuje Izraelczyk za podobną pracę. Czy to nie jest punkt na korzyść Izraela? “Ekonomiczne różnice” między Izraelczykami a Palestyńczykami na Zachodnim Brzegu nie wynikają z izraelskiej wrogości, ale raczej ze złego zarządzania, złego przeznaczania środków i korupcji w Autonomii Palestyńskiej, które spowodowały biedę tak wielu Palestyńczyków. Setki milionów dolarów pieniędzy pomocowych przeznaczonych dla Palestyńczyków na Zachodnim Brzegu zdefraudowali przywódcy AP i wzięli do własnych kieszeni. Mahmoud Abbas i jego dwaj synowie, Tarek i Jaser, zgromadzili rodzinną fortunę w wysokości między 400 a 600 milionów dolarów. Innym krewnym, przyjaciołom i popierającym Abbasa i innych przywódców może nie udało się aż tak wspaniale, ale wielu z nich nagromadziło między 1 a 10 milionów dolarów na głowę.  


Nepotyzm szaleje, z pracą, do której nie trzeba przychodzić, lub nawet fikcyjnymi posadami dawanymi krewnym przywódców AP, włącznie z zatrudnieniem w nieistniejących palestyńskich liniach lotniczych. To nie “okupacja” Izraela, jak fałszywie twierdzi Associated Press, ale złe rządy Autonomii Palestyńskiej wyjaśniają “ekonomiczne różnice” między Izraelczykami a Palestyńczykami z Zachodniego Brzegu. Rozpowszechniona korupcja zniechęca wielu uczciwych palestyńskich przedsiębiorców, którzy tracą chęć konkurowania z ludźmi o dobrych powiazaniach z władzą. Ponadto, Izrael ma jedną z najbardziej wykształconych populacji na świecie, co pomogło mu stać się “narodem start-upów”. Palestyńczycy wybrali wydawanie pieniędzy na swoich przywódców i na rozdętą biurokrację dla uprzywilejowanych zamiast na kształcenie technologicznie nowoczesnej siły roboczej. Ten wybór doprawdy nie jest winą Izraela.   

W artykule pozornie o tragicznym wypadku drogowym, globalna agencja informacyjna z 1300 klientami, takimi jak Washington Post, ABC News i Fox News, przedstawia Palestyńczyków, którzy mają możliwość zarobienia na życie poza terytoriami administrowanymi przez Autonomię Palestyńską, jako przedmiot rzekomej represyjnej polityki Izraela.  

Palestyńczycy, którym udało się dostać pracę w Izraelu i osiedlach nie czują się “przedmiotem represyjnej polityki Izraela”. Czują się szczęściarzami, że pracują dla pracodawców, którzy traktują ich przyzwoicie, a w każdym razie państwo Izrael narzuca na nich normy i przepisy – w odróżnieniu od terytoriów Autonomii Palestyńskiej – by zapewnić dobre traktowanie pracowników. Co więcej, są zadowoleni, że mogą zarobić o tyle więcej pracując w Izraelu i osiedlach niż mogą zarobić na terenach rządzonych przez Autonomię Palestyńską. I jakie konkretnie są te restrykcyjne posunięcia Izraela, o których pisze AP, ale nie daje ani jednego przykładu? 

AP pisze, że “prezydent [Autonomii] Palestyńskiej, Mahmoud, ogłosił dzień żałoby dla ofiar, które opisał jako ‘męczenników próbujących zarobić na życie’”.  Associated Press włączyła ten cytat Abbasa na widocznym miejscu w drugim akapicie artykułu.

W jaki sposób ci Palestyńczycy są “męczennikami”? Są ofiarami wypadku drogowego, nie różniącymi się od jakichkolwiek innych ofiar, palestyńskich lub izraelskich, podobnych nieszczęśliwych wypadków. Abbas próbuje zasugerować jakąś winę Izraela, że biedni Palestyńczycy tylko “próbowali zarobić na życie”. Tak, tak samo jak każdy, od Chin do Peru, kto idzie do pracy, żeby zarobić na swój codzienny chleb. Nie są “męczennikami”, którzy zginęli na służbie dla Palestyny. Na litość boską, to był wypadek drogowy, bez jakiegoś dodatkowego znaczenia.


I jaką chucpę pokazuje Mahmoud Abbas, bowiem on jest człowiekiem najbardziej odpowiedzialnym za ekonomiczną degrengoladę na terytoriach Autonomii Palestyńskiej, która powoduje, że Palestyńczycy szukają pracy w Izraelu i na terytoriach. Izrael nie próbował powstrzymać palestyńskich robotników przed "zarabianiem na życie"; Izrael zaoferował im szansę dobrze płatnego zatrudnienia z pensjami znacznie wyższymi niż cokolwiek, co mogliby dostać na palestyńskich terytoriach.  


Pozostają jednak dwa oczywiste pytania, na które czytelnik nie dostaje odpowiedzi: 1) Dlaczego Palestyńczycy w ogóle muszą szukać pracy w miejscach pod izraelską cywilną i wojskową kontrolą? 2) Dlaczego związki między Palestyńczykami z Zachodniego Brzegu a terytoriami pod izraelską kontrolą przedstawia się jako coś złego, biorąc pod uwagę dziesięciolecia wysiłków międzynarodowej społeczności, by wykuć pokojowe współistnienie?…


Dlaczego Palestyńczycy muszą szukać pracy w Izraelu i osiedlach? Palestyńczycy na Zachodnim Brzegu otrzymują co roku, albo poprzez Autonomię Palestyńską, albo poprzez UNRWA, ponad miliard dolarów pomocy. Same USA dają 360 milionów dolarów rocznie dla Autonomii Palestyńskiej i ponad 300 milionów dolarów dla UNRWA. Co jednak Autonomia Palestyńska robi z tymi pieniędzmi? Zapłaciła 17 milionów dolarów za „pałac” dla Mahmouda Abbasa. Kupiła mu samolot za 50 milionów dolarów. Pozwala, by olbrzymie sumy pieniędzy pomocowych szły dla przywódców, ich krewnych i przyjaciół, których pensje są czterokrotnie wyższe niż płaca przeciętnego Palestyńczyka. Autonomia Palestyńska nie jest w rękach ludzi najbardziej kompetentnych, ale tych, którzy mają najlepsze koneksje. To dlatego gospodarka Autonomii Palestyńskiej jest w tak opłakanym stanie, jest bagnem stworzonym przez własnych przywódców.  


Izrael robi, co może, by wesprzeć Autonomię Palestyńską, decydując się nawet na ignorowanie ciągłego stosowania systemu “płaca za morderstwo”, w którym uwięzieni terroryści i rodziny terrorystów zabitych podczas zamachów otrzymują miesięczne wypłaty. Teraz Izrael zobowiązał się do udzielenia Autonomii Palestyńskiej pożyczki w wysokości niemal 200 milionów dolarów. 


Podczas gdy Autonomia Palestyńska oskarża Izrael o zły stan gospodarki pod rządami Autonomii, nie wspomina o tym, że Izrael czyni olbrzymie wysiłki, by poprawić tę gospodarkę. Nie tylko pożycza im niemal 200 milionów dolarów, ale legalizuje status 9500 nieudokumentowanych Palestyńczyków i cudzoziemców, którzy teraz żyją na Zachodnim Brzegu i w Gazie. W celu stymulowania wzrostu palestyńskich przedsiębiorstw Izrael dostarczy 600 specjalnych (VIP) pozwoleń na wjazd do Izraela dla palestyńskich przedsiębiorców, co pozwoli im na swobodne podróżowanie po Izraelu; rząd wydał także 500 z nich pozwolenie na podróżowanie po Izraelu we własnych pojazdach. Żaden jednak z tych budujących zaufanie kroków ze strony Izraela nie zyskał wzmianki w relacji Associated Press – bowiem pokazałyby Izrael w dobrym świetle.  


Czy mamy wierzyć Associated Press, która obwinia Izrael o stan ekonomii Autonomii Palestyńskiej, czy też mamy raczej wierzyć samym Palestyńczykom, którzy widzą coraz większą korupcję w Autonomii jako główny problem kulejącej palestyńskiej gospodarki?   


Jak to możliwe, że zwykłe doniesienie o wypadku drogowym na Zachodnim Brzegu, bez obecności żadnego Izraelczyka, stało się oskarżeniem Izraela? Według Associated Press Izrael jest winny zbrodni dostarczania przyzwoitego zatrudnienia za dobrą płacę Palestyńczykom i jest także winny za sukces każdej części swojej gospodarki, od rolnictwa po najnowocześniejszą technikę, sukces, który stworzył demoralizującą “ekonomiczną różnicę” między żydowskim państwem a Autonomią Palestyńską. I dlaczego Izrael nie zrobił niczego, by zapobiec złemu zarządzaniu, złej alokacji środków i kolosalnej korupcji w Autonomii Palestyńskiej, za co z pewnością – jak za wszystko, co jest złe w Autonomii Palestyńskiej –trzeba obwiniać żydowskie państwo?

 


AP Turns Palestinian Car Crash Into Indictment of israel
    

Jihad Watch, 13 stycznia 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Hugh Fitzgerald
Publicysta Jihad Watch. 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1109 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Prześladowania chrześcijan: “Te ataki mają rasistowskie, religijne motywacje”   Ibrahim   2022-09-23
Zachodnia reakcja na przywódców Iranu zaprzeczających Holocaustowi   Frantzman   2022-09-21
Palestynizm: ideologia i tożsamość   Rosenthal   2022-09-20
Dla niego pokój oznacza zabijanie Żydów   Tawil   2022-09-19
Jak “Le Monde”, “gazeta, którą wszyscy czytają”, omawia Izrael i Palestyńczyków   Fitzgerald   2022-09-16
Powiedziałem prawdę o “Palestynie” – i oto, co się zdarzyło   Collier   2022-09-11
Kiedy nie masz historii, to ją sobie wymyśl   Hirsch   2022-09-10
Żydowscy antysyjonisci próbują legitymizować antysemityzm   Tobin   2022-09-09
Palestyńczycy są  gotowi na wojnę naziemną     2022-09-07
“Tam w nich uderzymy”: Masakra w Monachium i jej następstwa   Kemp   2022-09-05
Nietolerowanie prawdy w ONZ   Bard   2022-09-04
Teheran debatuje o bombie   Taheri   2022-09-03
Zmiana klimatu: najnowsze usprawiedliwienie mordowania chrześcijan   Ibrahim   2022-08-31
Masakra w Monachium 50 lat później   Jacoby   2022-08-31
Zapomnij o wolności słowa: fatwa przeciwko Rushdiemu zwycięża   Meotti   2022-08-27
Iran przygotowuje się do wyeliminowania Izraela – zaraz po podpisaniu umowy z Iranem   Toameh   2022-08-26
Administracja Bidena i Iran atakujący Rushdiego   Toameh   2022-08-24
Walki w Gazie nie zmieniają niczego w walce o wizerunek Izraela   Tobin   2022-08-21
Dlaczego świat nie będzie przejmował się kłamstwem Abbasa o holokauście   Tobin   2022-08-19
Ziemia uderzyła nas w nos   Koraszewski   2022-08-15
Dlaczego Hillary Clinton nazwała to „palestyńskim znęcaniem się nad dziećmi”   Flatow   2022-08-14
Jak media “równoważąc” próbują ukryć prawdę     2022-08-12
Antysemicki „śledczy” Rady Praw Człowieka ONZ mówi głośno to, co przemilczane   Tobin   2022-08-11
Gaza: Ci co zawsze, potępiają Izrael   Kemp   2022-08-08
Komisja Śledcza twierdzi, że podstawą prawną istnienia Izraela jest Rezolucja 181 Zgromadzenia Ogólnego ONZ. To nie jest prawdą. (Ale kłamią, bo są przeciwko Izraelowi)     2022-08-06
Pierwsza połowa 2022 r.: arabscy terroryści dokonali ponad 3700 ataków na Izraelczyków   Savir   2022-08-05
Mohammed El-Kurd, reporter narodu  “Palestyny”   Fitzgerald   2022-08-01
Film “Pamiętaj Bagdad” (2017)   Julius   2022-07-30
Anne Frank zdradzona raz jeszcze   Collier   2022-07-28
Palestyńskie kłamstwa (zbudowane na żydowskiej krwi)   Collier   2022-07-26
Czy Palestyńczycy zamierzają pozwać Ligę Narodów lub ONZ do sądu?   Hirsch   2022-07-25
Świadoma ślepota Europy w sprawie palestyńskiej   Blum   2022-07-22
Narastająca obsesja antysemitów   Collier   2022-07-21
Model ajatollahów dla świata   Taheri   2022-07-19
Przesłanie Autonomii Palestyńskiej do dzieci: „Palestyna należy do Palestyńczyków od rzeki do morza”   Zilberdik   2022-07-15
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw”, w celu zniszczenia Izraela   Toameh   2022-07-13
Nazistowskie korzenie islamistycznej nienawiści   Herf   2022-07-12
Dlaczego Izrael nie powinien rozmawiać z AP   Rosenthal   2022-07-11
Turcja: Dżihad przeciwko Cyprowi   Bulut   2022-07-09
PA świętuje „polityczne zwycięstwo” nad UE   Marcus   2022-07-08
Komisja śledcza ONZ o “Okupowanych terytoriach palestyńskich” działa jak inkwizycja   Bayefsky   2022-07-04
Irański plan udaremnienia izraelsko-arabskiej normalizacji stosunków oraz dalszego rozszerzania rewolucji   Toameh   2022-07-03
Co kryje się za kłamstwem o izraelskim ‘apartheidzie’   Collier   2022-07-02
Analiza najnowszej propagandowej publikacji ONZ   Litman   2022-06-26
Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02
Wojna przeciwko Żydom prowadzona przez grupy “obrony praw człowieka”: @Amnesty, @HRW i @BTselem     2022-02-01
Powrót „Protokołów mędrców Syjonu”   Rosenthal   2022-01-31

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk