Prawda

Wtorek, 7 lutego 2023 - 15:26

« Poprzedni Następny »


Antysemicki „śledczy” Rady Praw Człowieka ONZ mówi głośno to, co przemilczane


Jonathan S. Tobin 2022-08-11

Pałac Narodów w Genewie, imponujący i kosztowny ośrodek mało imponujących działań.
Pałac Narodów w Genewie, imponujący i kosztowny ośrodek mało imponujących działań.

Oburzenie z powodu nienawistnych komentarzy Miloona Kothariego nie powinno odwracać uwagi od prawdziwego problemu: Komisja śledcza sądu kapturowego ONZ przeciwko Izraelowi sama jest przesiąknięta nienawiścią do Żydów.

 

To, że urzędnik ONZ wystąpił publicznie z antysemickimi komentarzami, powinno wystarczyć, aby wywołać oburzenie i pociągać za sobą konsekwencje dla tego urzędnika. Ale czasami kontrowersje dotyczące czegoś okropnego, co ktoś powiedział, mogą w rzeczywistości odwracać uwagę od prawdziwego problemu. W wywiadzie dla antysyjonistycznego magazynu Mondoweiss Miloon Kothari, obywatel Indii i śledczy Rady Praw Człowieka ONZ, powiedział, że „żydowskie lobby” kontroluje media społecznościowe, co należy do klasycznego i plugawego repertuaru antysemitów. Wśród innych oburzających rzeczy powiedział również, że Izrael, który fałszywie nazwał „państwem apartheidu”, nie powinien nawet być członkiem Organizacji Narodów Zjednoczonych.


Nikogo nie powinno jednak obchodzić, czy Kothari w jakiś sposób przeprosi za to, co powiedział. Nie ma też znaczenia, czy Rada Praw Człowieka ONZ i jej Komisja Śledcza kierowana przez Navi Pillay, dla której pracuje Kothari, miałyby potępić to, co powiedział, ukarać go w jakikolwiek sposób, a nawet zwolnić, choć jest to bardzo mało prawdopodobne. Problem z tym incydentem nie polega na tym, że powiedział coś bardzo złego. Chodzi o to, że agencja ONZ, która go zatrudnia i konkretny projekt, nad którym pracuje, sam w sobie jest ucieleśnieniem uprzedzeń wobec Izraela i Żydów.


Dlatego potępienie Kothariego, choć całkowicie właściwe, w rzeczywistości nie ma tu nic do rzeczy. Rada Praw Człowieka ONZ w oczywisty sposób wybiera Izrael do nieproporcjonalnego i zniesławiającego potępienia. Utworzona w zeszłym roku Komisja Śledcza, która nie ma ograniczeń czasowych, kontynuuje jednostronne śledztwo sądu kapturowego w sprawie działań państwa żydowskiego w konflikcie z palestyńskimi organizacjami terrorystycznymi, które otwarcie deklarują, że ich celem jest jego zniszczenie. Dopóki tak jest, jedyną wartą uwagi rzeczą w wywiadzie takim jak ten, którego udzielił Kothari, jest to, że mówi na głos tę przemilczaną część.


W tym świetle skupienie uwagi na Kotharim i na tym, czy ONZ lub Rada Praw Człowieka coś z nim zrobią, może służyć jedynie odwróceniu uwagi od o wiele bardziej skandalicznego postępowania tego światowego organu i jego agencji, które starają się włączyć do głównego nurtu antysemickie oszczerstwa i ostatecznie izolować i zniszczyć jedyne państwo żydowskie na planecie.


Nadal jednak z tego incydentu możemy dowiedzieć się kilku rzeczy, które wskazują na większy problem.


Bardzo wiele mówi, że reakcją Rady Praw Człowieka ONZ i Komisji Śledczej było nieszczere ogłoszenie swojego sprzeciwu wobec antysemityzmu, a Pillay fałszywie twierdziła, że oszczercze komentarze Kothariego zostały wyrwane z kontekstu.


W rzeczywistości te oburzające cytaty (dalekie od złośliwego wyselekcjonowania z miałkiej wymiany zdań), oddają ducha całego wywiadu. Jego niechęć do Izraelczyków i Żydów, którzy mają czelność zwracać uwagę na pełne uprzedzeń postępowanie Rady Praw Człowieka, jest namacalna. Kothari wierzy – i wyraźnie mówi w imieniu tej instytucji – że sprzeciw wobec pracy Komisji, którą trafnie porównano do antysemickiego pogromu, jest w jakiś sposób bezprawny.

 

Co więcej, całość jego komentarzy pokazuje również, że powinien zostać odsunięty od pełnienia funkcji „śledczego” we wszelkich skargach przeciwko Izraelowi. Uważa on samo istnienie Izraela za pogwałcenie palestyńskich praw człowieka, a tym samym uprawomocnia narrację nakby („katastrofa” współczesnego stworzenia Izraela), w której prawa żydowskie są wymazane, a uznanie ich na mocy prawa międzynarodowego jest strasznym błędem. Jego opis swojej pracy ujawnia również, że postrzega każdą metodę samoobrony ze strony państwa żydowskiego przeciwko tym, którzy są zdecydowani wymazać je z mapy, za równorzędne pogwałceniu praw człowieka.

 

Nie jest też niespodzianką, że tak by się stało, ponieważ celem tego skądinąd marginalnego medium, do którego przemawiał, jest atak na Izrael i legitymizacja antysemityzmu.


Sama Pillay szerzyła oszczerstwo o „apartheidzie” na długo przed tym, zanim została powołana na szefową tej komisji. Ona również, jak pisze Anne Bayefsky z Human Rights Voices, skarżyła się na to, jak niesprawiedliwe jest oskarżanie o antysemityzm jej i jej antysemickiego personelu.

 

Jednak interesujące w tych komentarzach jest to, jak wiele ujawniają one o kulturze Rady Praw Człowieka ONZ. Fakt, że ktoś, kto ma za zadanie zagłębiać się w szczegóły skomplikowanej walki, nie ma skrupułów, by otwarcie mówić o swoim uprzedzeniu wobec Izraela, mówi bardzo wiele.


Oczywiście to, że Rada Praw Człowieka ONZ i jej Komisja Śledcza są uprzedzone do Izraela, nigdy nie było tajemnicą. Celem tego posunięcia było stworzenie organu, który zsyntetyzuje dziesiątki lat kłamstw na temat Izraela w proces, który będzie udawał śledztwo prawne. To pokazuje, że to, co w społeczności międzynarodowej uchodzi za dyskurs o prawach człowieka, jest tragiczną farsą. Ale przypomina nam również o korupcji u samego sedna kultury rządzącej ONZ, a także o tym, że jest gotowa odrzucić nawet własne zasady, aby zaatakować Izrael i Żydów. Traktując antyizraelski terroryzm jako część usprawiedliwionej walki w słusznej sprawie, ten światowy organ zasadniczo przekształca Izrael w państwo wyjęte spod prawa, a jego obywateli w cele, przeciwko którym akty napaści, a nawet masowe morderstwa nie są w rzeczywistości przestępstwem.


Premier Izraela Jair Lapid wykorzystuje uwagi Kothariego, aby żądać rozwiązania Komisji Śledczej przez sekretarza generalnego ONZ António Guterres. Ale jeśli Guterres lub Rada Praw Człowieka przedstawi jakieś pokrętne przeprosiny lub złoży bezsensowną obietnicę zapewnienia uczciwości w przyszłości, pozwoli to jedynie na kontynuowanie dochodzenia prowadzonego przez Pillay i Kothariego, nawet bez udawania, że zaprzestaną  jednostronnie oskarżać Izrael.

 

Z tego punktu widzenia – i niezależnie od tego, jak odrażające były jego komentarze – nie powinno się marnować energii ze strony żydowskich czy proizraelskich grup na żądania „odwołanie” Kothariego. Tym, co musi zostać odwołane, jest Komisja Śledcza.


Zwolennicy komisji wśród niedemokratycznych narodów, jak również otwarci antysyjoniści z długą historią nienawiści do Żydów, tacy jak Pillay i Kothari, zdecydowanie sprzeciwią się temu celowi. To właśnie Rada Praw Człowieka ONZ musi zostać odwołana i, co ważniejsze, pozbawiona funduszy przekazywanych przez Stany Zjednoczone i ich zachodnich sojuszników.


Prawdziwy skandal dotyczący Komisji Śledczej polega na tym, że jest ona w dużej mierze finansowana przez Stany Zjednoczone, które na skutek katastrofalnej decyzji prezydenta Joe Bidena powróciły do agencji po wycofaniu się z niej administracji Trumpa.


Potrzebne natychmiast są nie oświadczenia, ale uchwały Kongresu, które od rozwiązania Komisji Śledczej będą warunkować finansowanie przez Stany Zjednoczone całej Organizacji Narodów Zjednoczonych, która w dużym stopniu opiera się na hojności amerykańskich podatników, by móc kontynuować działalność zarówno w Nowym Jorku, jak i Genewie. Co więcej, w przeciwieństwie do wielu innych kongresowych ingerencji w politykę zagraniczną, ta nie może zawierać klauzul korekcyjnych, które pozwolą prezydentowi uniknąć egzekwowania prawa. 


Jest to mało prawdopodobne, jak długo Biden będzie mógł polegać na poparciu większości Demokratycznych zarówno w Izbie, jak i Senacie. Ale jest to coś, co Republikanie powinni umieścić na swojej liście „do zrobienia”, jeśli odzyskają kontrolę nad Kongresem w listopadzie.


Niektórzy Amerykanie, a nawet zwolennicy Izraela, są tak znudzeni nieustannymi skandalami ONZ, że trudno wzbudzić w nich jakiekolwiek zainteresowanie tą sprawą. Ale niebezpieczeństwo prawnej delegitymizacji Izraela przez organy światowe, które jest jedynym celem i dążeniem Komisji Śledczej, nie powinno być lekceważone ani ignorowane.


Chociaż Kothari tak naprawdę nie jest problemem, należy wykorzystać jego niedyskrecję do zmobilizowania zarówno społeczności proizraelskiej, jak i przeważającej większości Amerykanów popierających państwo żydowskie, by przestali zachowywać się tak, jakby to, co robi ONZ, nie było warte uwagi. Już dawno temu należało zacząć traktować Komisję Śledczą ONZ jako casus belli w międzynarodowej wojnie z Żydami, na którą trzeba odpowiedzieć szybkimi i zdecydowanymi działaniami. 

 

Anti-Semitic UN Human Rights Council ‘investigator ‘ says the quiet part out loud

JNS Org., 1 sierpnia 2022

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaJonathan S. Tobin

Amerykański dziennikarz, redaktor naczelny JNS.org, (Jewish News Syndicate). Komentuje również na łamach National Review, New York Post, The Federalist, w prasie izraelskiej m. in. na łamach Haaretz.


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1191 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Antyizraelska narracja, która definiuje ostatnie starcia izraelsko-palestyńskie   Frantzman   2023-02-05
Najbardziej postępowi, liberalni, zachodni Palestyńczycy popierają mordowanie Żydów     2023-02-04
Praca doktorska Mahmouda Abbasa   Tabarovsky   2023-02-03
Po masakrze w jerozolimskiej synagodze Palestyńczycy muszą stawić czoła przemocy w naszej kulturze   Eid   2023-02-01
Nie, panie prezydencie Biden, atak na synagogę nie był skierowany przeciwko „cywilizowanemu światu”   Suissa   2023-01-31
Kilka myśli o ataku terrorystycznym w Jerozolimie   Frantzman   2023-01-30
Turcja: otwarte drzwi dla Putina do szkodzenia zachodnim interesom   Bekdil   2023-01-30
O palestyńskich podręcznikach i nazistowskich swastykach   Pandavar   2023-01-28
Jak Facebook dławi byłych muzułmanów w Norwegii   Bower   2023-01-26
Palestyńczycy rekrutują nieletnich, a potem potępiają Izrael za strzelanie do “niewinnych dzieci”   Tawil   2023-01-26
Nienawiść do Żydów na amerykańskich uniwersytetach   Kemp   2023-01-23
Afrykański region Sahelu: wkracza rosyjska Grupa Wagnera, by pogorszyć sytuację   Franklin   2023-01-21
Konferencja w Damaszku w sprawie upadku Izraela     2023-01-16
Dlaczego Palestyńczycy chcą mordować modlących się Żydów?   Tawil   2023-01-15
Kurdowie – naród bez praw   Koraszewski   2023-01-14
Co zabiło rozwiązanie w postaci dwóch państw? Aplauz i pieniądze dla terrorystów   Tobin   2023-01-14
Tureckie “zbrodnie przeciwko ludzkości i nielegalna okupacja Cypru   Bulut   2023-01-13
ONZ wzmacnia terrorystyów   Tawil   2023-01-12
Jeśli antysyjonizm nie jest antysemityzmem, dlaczego Arabowie werbowali nazistów w 1948 roku?     2023-01-10
Młodzi palestyńscy arabscy terroryści nie są niewinnymi dziećmi   Flatow   2023-01-08
Nie, umowa nuklearna Iranu nie jest jeszcze martwa a Rosja pomaga Iranowi, by stał się mocarstwem nuklearnym   Rafizadeh   2023-01-07
Odgórne ataki na wizytę na Wzgórzu   Collins   2023-01-07
Jak twittersfera szerzy antysemitizm   Collier   2023-01-05
Gazańczyk oszukuje antysyjonistów – antysemityzm ogłupia ludzi   Collier   2023-01-02
Jezus palestyński terrorysta i jego 72 ciemnookie dziewice   Hirsch   2023-01-01
Głupota ujawnia się w działaniu, część II: „zrównywanie”   Bard   2022-12-28
Śmierć masowego mordercy, Nassera Abu Hmeida     2022-12-27
Zbliża się trudne Boże Narodzenie w Karabachu   Fernandez   2022-12-27
Palestyńscy rodzice zaniepokojeni rekrutacją ich nieletnich dzieci na „męczenników”   Fitzgerald   2022-12-26
Administracja Bidena i urojenie dwóch państw   Tawil   2022-12-25
Palestyńczyk uderza się w palec, USA żądają śledztwa   Flatow   2022-12-24
Podczas gdy świat milczy, AP nadal bluzga antysemityzmem   Hirsch   2022-12-21
Oszczerstwo apartheidu, by zniszczyć Izrael   Toameh   2022-12-19
Nauka terroru dla maluchów – ponowna ocena porozumień z Oslo   Marcus   2022-12-18
Czy to Europa popiera? Al-Haq mówi światu, aby zdemontował Izrael     2022-12-17
Pan Trump jest bardzo urażony   Koraszewski   2022-12-14
Żydowskie życie jest tanie. Spójrzcie tylko, jak traktują je media   Rindsberg   2022-12-13
ONZ: kiepskie żarty, sztuczki i katastrofy   Collins   2022-12-10
Kulturowe zawłaszczenie i Żydzi   Glick   2022-12-09
Teheran znowu wymachuje “opcją Samsona”   Taheri   2022-12-06
Zainspirowany fikcyjnymi wydarzeniami artykuł „Guardiana” o „izraelskiej masakrze”   Levick   2022-12-06
Szczyt groteski: antyizraelskie grupy próbują skłonić organizacje LGBTQ i feministyczne do popierania palestyńskich prześladowców gejów i mizoginistów     2022-12-05
Co stało się z planem podziału ONZ z 1947 roku?   Hirsch   2022-12-04
Palestyńczycy mieli wspaniałe Święto Dziękczynienia, Izrael mniej   Bryen   2022-12-03
Barbarzyńcy u bram Kijowa   Koraszewski   2022-12-03
Iran i Turcja mają wspólny interes w atakowaniu Kurdów   Frantzman   2022-12-01
75 lat temu: arabskie wypowiedzenie wojny Żydom. Nie syjonistom - Żydom     2022-11-30
Jak brytyjscy politycy stają po stronie terrorystów   Collier   2022-11-29
BDS jest wściekły, bo Izrael i Jordania zgadzają się na rekultywację granicznej rzeki   Fitzgerald   2022-11-28
Podwójna gra Kataru z islamistami na boisku   Toameh   2022-11-27
Przebudzony antysemityzm, książka Davida Bernsteina   Levick   2022-11-25
Opowieść o dwóch terrorach   Hirsch   2022-11-24
Ostrzeżenie dla czytelnika książki   Landes   2022-11-23
Syjonistyczne dziki napadają na Palestyńczyków     2022-11-22
Jeśli chodzi o Izrael, propaganda triumfuje nad faktami   Yemini   2022-11-21
Izraelożercy kłamią statystyką     2022-11-18
Palestyńskie odrzucenie prawa Izraela do istnienia   Hirsch   2022-11-16
Palestyński antysemityzm nie ma ukrytej filozofii – to po prostu czysta nienawiść do Żydów     2022-11-15
Kłamstwa i bezkompromisowy antysemityzm ze strony „Komisji Śledczej” ONZ   Bayefsky   2022-11-12
Palestyńczycy: dlaczego ignoruje się ataki na chrześcijan?   Toameh   2022-11-09
Hidżab, fizyka i ”śmierć Ameryce”   Koraszewski   2022-11-06
Pionki Putina w Sojuszu NATO? Jak Zachód ośmiela Erdoğana   Bekdil   2022-11-05
Raport specjalnej sprawozdawczyni ONZ, Franceski Albanese to antysyjonistyczna propaganda w sowieckim stylu     2022-11-03
Twitter ucisza mnie, stając po stronie antysemitów   Collier   2022-11-02
Jak Amerykanie i Europejczycy ośmielają palestyński terroryzm   Tawil   2022-11-01
Izrael zaoferował pokój w 2000 roku, a jego obywatele do dziś giną   Levick   2022-10-31
Ohydne, antysemickie oszczerstwo z 1969 roku rzucane przez aktywistów Fatahu i ludzi lewicy: „Szalom & Napalm”     2022-10-27
ONZ daje mistrzowski pokaz antysemityzmu   Bayefsky   2022-10-26
Terroryści ISIS grasują w Turcji nadal niewoląc porwane kobiety   Bulut   2022-10-25
Przypisy Komisji Śledczej ONZ zdradzają jej kłamstwa     2022-10-24
Co się dzieje, gdy oferujesz Palestyńczykom państwo?   Flatow   2022-10-23
Francesca Albanese, specjalna sprawozdawczyni ONZ, absurdalnie udaje, że jest obiektywna     2022-10-20
Oddajcie jej kurdyjskie imię: Jina Amini   Mahjar-Barducci   2022-10-19
“Stan wyjątkowy” Cypru: Turcja używa masowej nielegalnej imigracji jako broni   Bulut   2022-10-17
Amerykańska lewica i prawica oskarżają się wzajem o antysemityzm, chowając pod dywan swój własny   Tobin   2022-10-16
Kardynał Wielkiej Brytanii mówi Liz Truss, by nie przenosiła ambasady Wielkiej Brytanii do Jerozolimy   Fitzgerald   2022-10-15
Czy palestyński dziennikarz @HosanSalemG jest antypalestyńskim rasistą, kiedy mówi, że wszyscy palestyńscy dziennikarze popierają terror?     2022-10-13
Abbas domaga się od ONZ cofnięcia wskazówek zegara   Hirsch   2022-10-10
Co złego to Żydzi, czyli świat w coraz szybszym tempie wraca w stare koleiny   Koraszewski   2022-10-06
“Partner pokoju” Izraela morduje Izraelczyków   Toameh   2022-10-04
Palestyńczycy przymilają się do Arabów, którzy zabijają Palestyńczyków   Toameh   2022-09-28
Niemcy, obudźcie się! Czy wiecie, że finansujecie zaprzeczanie Holokaustowi?   Marcus   2022-09-27
Prześladowania chrześcijan: “Te ataki mają rasistowskie, religijne motywacje”   Ibrahim   2022-09-23
Zachodnia reakcja na przywódców Iranu zaprzeczających Holocaustowi   Frantzman   2022-09-21
Palestynizm: ideologia i tożsamość   Rosenthal   2022-09-20
Dla niego pokój oznacza zabijanie Żydów   Tawil   2022-09-19
Jak “Le Monde”, “gazeta, którą wszyscy czytają”, omawia Izrael i Palestyńczyków   Fitzgerald   2022-09-16
Powiedziałem prawdę o “Palestynie” – i oto, co się zdarzyło   Collier   2022-09-11
Kiedy nie masz historii, to ją sobie wymyśl   Hirsch   2022-09-10
Żydowscy antysyjonisci próbują legitymizować antysemityzm   Tobin   2022-09-09
Palestyńczycy są  gotowi na wojnę naziemną     2022-09-07
“Tam w nich uderzymy”: Masakra w Monachium i jej następstwa   Kemp   2022-09-05
Nietolerowanie prawdy w ONZ   Bard   2022-09-04
Teheran debatuje o bombie   Taheri   2022-09-03
Zmiana klimatu: najnowsze usprawiedliwienie mordowania chrześcijan   Ibrahim   2022-08-31
Masakra w Monachium 50 lat później   Jacoby   2022-08-31
Zapomnij o wolności słowa: fatwa przeciwko Rushdiemu zwycięża   Meotti   2022-08-27
Iran przygotowuje się do wyeliminowania Izraela – zaraz po podpisaniu umowy z Iranem   Toameh   2022-08-26
Administracja Bidena i Iran atakujący Rushdiego   Toameh   2022-08-24
Walki w Gazie nie zmieniają niczego w walce o wizerunek Izraela   Tobin   2022-08-21

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk