Prawda

Środa, 4 października 2023 - 12:17

« Poprzedni Następny »


„Organizacje praw człowieka” pozwalają światu ponownie nienawidzić Żydów


Elder of Ziyon 2023-04-23


W 2001 roku Barbara Perry napisała książkę zatytułowaną  In the Name of Hate: Understanding Hate Crimes [W imię nienawiści: zrozumienie przestępstw z nienawiści]. W rozdziale 7, Permission to Hate: Ethnoviolence and the State [Pozwolenie na nienawiść: etnoprzemoc a państwo], pisze:

Przemoc motywowana nienawiścią może rozkwitać tylko w sprzyjającym środowisku. W Stanach Zjednoczonych takie środowisko było historycznie uwarunkowane aktywnością – i bezczynnością – państwa. Praktyki, polityka i retoryka państwa często tworzyły formalne ramy, w których pojawia się przestępstwo z nienawiści – jako nieformalny mechanizm kontroli. Praktyki w państwie – na poziomie indywidualnym i instytucjonalnym – które stygmatyzują, demonizują lub marginalizują tradycyjnie uciskane grupy, usprawiedliwiają złe traktowanie tych samych grup na ulicach. W tym rozdziale przeanalizujemy, w jaki sposób retoryka, polityka i praktyka państwa tworzą kontekst dla przemocy wobec mniejszości.

Przytacza przykłady tego, jak politycy, przywołując lub robiąc aluzje do stereotypowych uprzedzeń wobec uciskanych grup, umożliwiają przestępstwa z nienawiści wobec tych samych grup.

 

Wydaje się, że teoria ma sens. W końcu, kiedy bigoteria jest normalizowana, środowisko jest bardziej dojrzałe dla ludzi, którzy chcą działać w bigoteryjny sposób. Nie czują się wyjątkami i wierzą, że konsekwencje ich działań będą mniejsze. Istniał chałupniczy przemysł ludzi ostrzegających, że rzekoma bigoteria Donalda Trumpa zwiększy liczbę przestępstw z nienawiści, a następnie magicznie znajdujących takie korelacje. (Wzrost przestępstw z nienawiści rozpoczął się w drugiej kadencji administracji Obamy, ale z jakiegoś powodu nikt nie wydaje się go winić). 

 

Stosunkowo niewiele osób zauważyło, że w tym samym okresie nastąpił podobny wzrost mowy nienawiści ze strony lewicy – w większości skierowanej na wyborców Trumpa.

 

Z pewnością nienawiść lewicy zwykle nie przekłada się na bezpośrednie przestępstwa z nienawiści, podczas gdy nienawiść skrajnej prawicy czasami tak. Ale nienawiść jest zawsze skierowana na Innego – i jest tak samo naganna, gdy Inny jest czarny lub jest homoseksualistą, lub gdy Inny jest Republikaninem lub mieszka w środkowych [w większości konserwatywnych] stanach USA.

 

Główną przeszkodą w odczuwaniu nienawiści jest to, że nikt nie chce wierzyć, że jest bigotem. Chcą wierzyć, że ich nienawiść jest słuszną nienawiścią do ludzi, którzy w pełni na nią zasługują. Tak się składa, że grupy takie jak czarni, geje czy kobiety są łatwo kategoryzowane, a nienawiść do nich jest łatwiejsza do analizy niż nienawiść do przeciwników politycznych. Jednak emocje są te same i równie destrukcyjne – to samo poczucie wyższości nad Innym i ten sam imperatyw, aby Inny nie miał takich samych praw jak nienawistnik. 

 

Co prowadzi nas do współczesnej nienawiści do Żydów.Żydzi są rzeczywiście zdefiniowaną grupą z bogatą historią doznanych prześladowań. Poza marginesem, który stanowią zwolennicy białej supremacji lub neonaziści, ludzie nie chcą myśleć o sobie jako o „antysemitach”. Holokaust jest wciąż w żywej pamięci i nikt nie chce być po stronie nazistów. 

 

Ale wielu ludzi szuka wymówki, by nienawidzić Żydów bez tego, by nazywano ich antysemitami, a wręcz twierdzą, że są przeciwko antysemityzmowi. Chcą, by ktoś dał im przyzwolenie na nienawiść w taki sposób, aby nadal mogli spojrzeć na siebie w lustrze - lub jeszcze lepiej, aby uważali się za wzór moralności.

 

ONZ, Amnesty International, Human Rights Watch i inne „organizacje praw człowieka” chętnie wkroczyły i udzieliły takiego właśnie przyzwolenia. 

 

Czy kiedykolwiek zauważyliście, że dokładne, wielokrotne obalanie oszczerstw o „apartheidzie” przeciwko Izraelowi nie przyciąga uwagi? Dzieje się tak częściowo dlatego, że współcześni antysemici nie szukają prawdziwych powodów, by nienawidzić Izraela i izraelskich Żydów – szukają pozwolenia na działanie w oparciu o nienawiść, którą żywili już wcześniej. Kiedy Amnesty lub ONZ udzielą im tego pozwolenia, nadając Izraelowi etykietę „rasistowskiego państwa” lub „żydowskiej supremacji”, mogą udawać, że ich nienawiść nie jest toksyczną bigoterią w stylu nazistowskim, ale słusznym oburzeniem moralnym. Nie chcą patrzeć poza współczesne oszczercze oskarżanie Żydów o zbrodnie moralne – mają po swojej stronie „ekspertów” i to wszystko, czego potrzebują, aby legitymizować tę nową bigoterię. 200-stronicowych artykułów nie trzeba czytać ani analizować; są one tylko po to, by dać masom pozwolenie na nienawidzenie Żydów w osiemdziesiąt lat po Auschwitz. 

 

To jest to samo pozwolenie, które Barbara Perry uważa za odpowiedzialne za bigoterię na prawicy. Organizacje pozarządowe spełniają funkcje wspieranej przez państwo nienawiści opisane przez Perry - w rzeczywistości są pod pewnymi względami bardziej szanowane, ponieważ głoszą, że nie mają programu politycznego, a jedynie moralny. 

 

Apologeci mogą argumentować, że ten lewicowy antysemityzm, jeśli w ogóle przyznają, że istnieje, jest wciąż znacznie mniej poważny niż skrajnie prawicowy antysemityzm. Neonazistowscy antysemici częściej mają broń i bezpośrednio mordują Żydów, podczas gdy lewicowi antysemici jedynie bojkotują Izrael. Jeśli zdefiniujesz konsekwencje antysemityzmu jedynie na podstawie liczby ciał zabitych bezpośrednio przez bigotów, będą mieli rację.

 

Jednak w ostatnich latach widzieliśmy, że chociaż lewicowa wersja najstarszej na świecie nienawiści może nie atakować bezpośrednio Żydów, to zachęca Palestyńczyków i irańskich pełnomocników do atakowania ich – i daje im własną moralną przykrywkę.

 

Stworzyli dodatkowe fałszywe ramy intelektualne, zgodnie z którymi palestyński terroryzm jest uzasadnioną samoobroną i że Izrael nie ma prawa bronić siebie ani swoich obywateli przed palestyńskim terrorem. Szerzą kłamstwa, że pomoc wojskowa USA dla Izraela nie podlega nadzorowi i że amerykańska broń jest używana do zbrodni wojennych – a zamiarem jest zniszczenia zdolności Izraela do obrony Żydów przed palestyńskim terrorem. Finansują „organizacje charytatywne” i palestyńskie organizacje pozarządowe, które są ściśle powiązane z grupami terrorystycznymi, takimi jak LFWP, i często działają jako przykrywka dla grup terrorystycznych. 

 

To po prostu kolejna warstwa poszukiwania i znajdowania pozwolenia na nienawiść i dehumanizację.

 

Żydzi zabici przez prawicowych szaleńców w synagodze w USA są tak samo martwi jak Żydzi zabici przez palestyńskich żydożerców podczas jazdy samochodem w Judei lub kiedy wychodzą z synagogi w Jerozolimie. Ale lewica nie uważa tych Żydów za ofiary antysemityzmu – dysonans poznawczy byłby zbyt bolesny. Budują więc kolejną bajkę, wspierani przez naukowców, udających, że Palestyńczycy, którzy otwarcie przyznają się i publikują swoją nienawiść do Żydów, tak naprawdę nie nienawidzą Żydów i że to terroryści są ofiarami, a nie martwi Żydzi. 

 

Cały domek z kart lewicowych uzasadnień nienawiści do Żydów (i tylko Żydów) w Izraelu zawaliłby się w jednej chwili, gdyby „postępowi” antysyjoniści spędzili pięć minut na oglądaniu krytyki oszczerstw „apartheidu” i absurdalnych argumentów usprawiedliwiających mordowanie Żydzi. Albo dziesięć minut na porównanie rzekomych „zbrodni” Izraela z czynami jakiegokolwiek innego kraju w historii wojen. Ale prawda nie jest ich celem – chcą tylko mieć pozwolenie na angażowanie się w ten sam rodzaj bigoterii, który, jak twierdzą, jest wyłącznie na prawicy. Fakty stoją na przeszkodzie ich głębokiemu pragnieniu postawienia tych zadzierających nosa Żydów na swoim miejscu.

 

Dziś na ulicach Londynu można zgromadzić wielotysięczny tłum, aby otwarcie kibicować idei, że Palestyńczycy mają prawo atakować i mordować Żydów i tylko Żydów w Izraelu. Po prostu zamieniają słowo „morderstwo” na „opór”, a terroryzm magicznie przekształca się ze zbrodni
przeciwko ludzkości w heroiczną akcję. 

 

<div class="separator"><iframe class="b-hbp-video b-uploaded" frameborder="0" height="312" id="BLOGGER-video-b7722ee430c2f0bd-3499" src="https://www.blogger.com/video.g?token=AD6v5dzipfxMdweaTPKr6jVYMiHB5xn5gRku218CQ1tbe5qf4ohPwlxNWlSNURmVykGqlaA9DlGVCCRVjwJZfGwYa2YVz7zpSLfi0VVbRBAqxhzo2EcKqwWfaGoaj8_3frGO" width="460"></iframe></div>

 

Ci bigoci mają pozwolenie od ONZ, od Amnesty i HRW, od The Nation i Electronic Intifada, od Petera Beinarta i Marca Lamonta Hilla i dziesiątków innych „intelektualistów” na nienawidzenie Żydów – a stąd na podżeganie do mordowania Żydów.

 

Ludzie zastanawiają się, jak mogło dojść do Holokaustu. W jaki sposób, wieki po epoce oświecenia, która znormalizowała koncepcje praw człowieka i równości, cały kraj mógł doznać takiego wyprania mózgu, by nienawidzić Żydów? Jak taka nienawiść mogła być nie tylko akceptowana, ale entuzjastycznie promowana przez zwykłych Niemców? 

 

Intelektualna podstawa takiego wydarzenia powstaje dziś na naszych oczach. 

 

"Human rights orgs" give the world permission to hate Jews again

Elder of Ziyon, 17 kwietnia 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1323 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dlaczego Hamas wysyła Palestyńczyków na śmierć na granicy z Izraelem?   Toameh   2023-10-03
Palestyńczycy: Izraelskie ustępstwa są oznaką słabości   Tawil   2023-10-02
Kult „antysyjonizmu”   Tabarovsky   2023-10-01
Kolejne palestyńskie marzenie   Ibrahim   2023-09-29
Dlaczego lekceważą trudną sytuację Palestyńczyków w Libanie?   Eid   2023-09-27
Terror palestyński jest wojną religijną na rzecz Allaha przeciwko Żydom. ONZ musi uznać Izraelczyków zamordowanych przez Palestyńczyków za ofiary przemocy na tle religijnym   Marcus   2023-09-26
“Żyd zachowuje się źle” – sfilmujmy to   Collier   2023-09-25
Abbas już wcześniej powiedział to wszystko     2023-09-24
Wątpliwy związek między edukacją a antysemityzmem   Jacoby   2023-09-23
ARABSKA gazeta wychodząca W LONDYNIE PROPAGUJE ANTYSEMITYZM I WSPARCIE DLA TERRORU     2023-09-19
YouTube  i polscy neonaziści     2023-09-19
Celem palestyńskiego procesu pokojowego było zwiększenie terroryzmu   Marcus   2023-09-17
Jak zostać stypendystą podoktoranckim w Columbii? Napisz 341 stron antyizraelskiego bełkotu!     2023-09-13
Irańska strategia brania zachodnich zakładników   A. Savyon*   2023-09-13
22 lata od 9/11 i napięcie wciąż narasta – dżihadyści czekają na kolejną szansę   Stalinsky   2023-09-12
Jak palestyńskie dziecko zostaje terrorystą?   Flatow   2023-09-10
Nazistowskie przemówienie w Ramallah ilustruje szerszą historię   Glick   2023-09-09
Abbas: Hitler walczył z europejskimi Żydami z powodu ich lichwiarstwa     2023-09-08
HRW zamazuje dowody udziału nieletnich w palestyńskim terroryzmie     2023-09-06
Naziści nadali nienawiści do Żydów akademickie oblicze. Ich spadkobiercy mają „Instytut krytycznych badań nad syjonizmem”     2023-09-04
Którymi drogami powraca nazizm?   Koraszewski   2023-09-03
“Washington Post” o “dobrych” terrorystach   Tawil   2023-09-01
Syria, kraj zgubiony w wiadomościach   Taheri   2023-09-01
Walka Indii z dżihadem   Bulut   2023-08-31
Kilka uwag o palestyńskiej fladze   Collier   2023-08-30
Obwinianie wyłącznie Izraela za problemy psychiczne w Strefie Gazy jest po prostu kolejną formą nienawiści do Żydów     2023-08-29
Norweg melduje Radzie Bezpieczeństwa   Koraszewski   2023-08-27
Irański IRGC przechwala się sukcesami wśród Palestyńczyków i Hezbollahu   Frantzman   2023-08-26
Dlaczego nowe palestyńskie rakiety mają znaczenieMogą wyrządzić znacznie więcej szkód niż karabin czy nóż.   Flatow   2023-08-25
„Musimy prowadzić ‘Wielki Dżihad’, żeby zbudować Wielki Iran”     2023-08-25
Prawdziwe słonie w salonie (edycja 2023)     2023-08-17
Palestyńczycy wołają o pomoc   Tawil   2023-08-15
Czy nikt nie pyta, dlaczego w Dżenin jest obóz dla uchodźców?   Bard   2023-08-14
Kara śmierci dla mordercy i tolerancja dla jego propagandy   Stalinsky   2023-08-11
Przykład tego, jak środowisko akademickie tworzy antyizraelską narrację z kłamstw     2023-08-10
Dlaczego MEMRI przestał używać usługi Cloudflare i dlaczego rząd USA powinien zrobić to samo   Stalinsky   2023-08-09
Finansowana przez Unię Europejską edukacja do dżihadu i męczeństwa   Tawil   2023-08-05
Abbas po raz kolejny mówi Palestyńczykom, żeby poszli do diabła     2023-08-04
Pamiętając, co dzieje się, kiedy Żydzi polegają na innych   Amos   2023-08-03
Rosnące zagrożenie północnego Izraela przez Hezbollah   Lax   2023-08-02
Jeden news dziennie   Koraszewski   2023-08-01
Więc uważasz, że Izrael powinien zburzyć swoje mury?   Collier   2023-07-31
Palestyńskie obozy letnie: szkolenie do mordowania Żydów   Tawil   2023-07-30
Irański plan wypędzenia Żydów z „Palestyny”   Tawil   2023-07-19
ONZ i Arabowie wybielają okrucieństwa Baszara Assada, obwiniają za nie – zgadnij kogo?   Tawil   2023-07-15
Oszczerstwo BBC i hańba stronniczych mediów   Collier   2023-07-14
Tylko Palestyńczycy mogą powoływać się na religię w celach nacjonalistycznych     2023-07-12
Jak walczyć z rosnącym zagrożeniem antysemityzmem – Część I: Reakcją Zachodu jest radzenie sobie z antysemityzmem zamiast walki z antysemitami   Carmon   2023-07-10
Gwałtowny wzrost terroru palestyńskiego jest przedsmakiem „rozwiązania” w postaci dwóch państw   Tobin   2023-07-07
Święto, pogrzeb i nieudane przywództwo   Roth   2023-07-06
Horror życia jako chrześcijanin w muzułmańskim Pakistanie: tylko jeden miesiąc   Ibrahim   2023-07-05
Podwójne standardy: tylko Palestyńczycy mają prawo odczuwać gniew     2023-07-01
‘Protokoły mędrców Syjonu’ w świecie arabskim i muzułmańskim – w przeszłości i obecnie   Carmon   2023-06-28
Dlaczego oni nienawidzą Izraela   Flatow   2023-06-26
Co kryje się za eskalacją palestyńskiej ofensywy terrorystycznej   Glick   2023-06-23
Wojna dżihadu przeciwko chrześcijanom w Afryce   Fernandez   2023-06-23
ONZ potwierdza ideologię AP, że stworzenie Izraela było „zbrodnią”   Marcus   2023-06-20
“Guardian” sięga nowego dna pisząc o izraelskiej nikczemności   Levick   2023-06-18
Dżihad Organizacji Narodów Zjednoczonych przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-06-17
Wreszcie artykuł po arabsku opisujący antypalestyński rasizm w Libanie     2023-06-16
Skandaliczny raport ONZ atakuje zwolenników Izraela na całym świecie   Bayefsky   2023-06-15
Dlaczego tak wielu antyizraelskich zwolenników BDS popiera wojnę Putina przeciwko Ukrainie?   Kapoano   2023-06-14
Amnesty-UK: „Pierzmy ludziom mózgi, żeby nienawidzili Izraela, ucząc ich przy tym gotowania”     2023-06-13
Kobiety, które podsycają płomienie nienawiści   Chesler   2023-06-12
Cztery mity o arabsko-izraelskim konflikcie obalone przez jeden incydent terrorystyczny   Flatow   2023-06-11
Izraelożercy uwielbiają, kiedy giną palestyńskie dzieci     2023-06-09
Farhud i “sprawa” PalestyńskaNazizm nadal inspiruje Palestyńczyków   Julius   2023-06-07
Dezorientacja śmiercionośnego dziennikarstwa: o zachodnich mediach i konflikcie arabsko-izraelskim   Landes   2023-06-05
Dżihadystyczny konflikt w wojnie rosyjsko-ukraińskiej   Stalinsky   2023-05-31
Niewygodne palestyńskie ofiary   Fitzgerald   2023-05-31
Prawdziwe znaczenie “Od rzeki do morza Palestyna będzie wolna”   Tawil   2023-05-25
Chrześcijanie w Nigerii są mordowani jak zwierzęta   Ibrahim   2023-05-25
Jak Palestyńczycy próbują zniszczyć Liban   Tawil   2023-05-23
Żydzi mieli wszelkie powody, by obawiać się ludobójstwa w 1948 roku     2023-05-22
"Economist" promuje "elokwentnego krytyka" istnienia Izraela   Levick   2023-05-21
Inny dżihad Palestyńczyków przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-05-20
Iran prowadzi wojnę z narodem palestyńskim   Eid   2023-05-19
Izrael pod ostrzałem i bojaźliwa odpowiedź Zachodu   Kemp   2023-05-18
Strefa Gazy – zawsze pamiętaj jak doszliśmy do tego   Collier   2023-05-17
Rakiety z Gazy i rakiety z UE   Bryen   2023-05-14
Terroryści tureckiego Hezbollahu: nowi sojusznicy Erdoğana   Bekdil   2023-05-11
Przywódcy organizacji praw człowieka są zgodni: Podżeganie do przemocy jest okropne i nielegalne. Podżeganie do mordowania Żydów jest jednak heroiczne     2023-05-11
1660 Izraelczyków zginęło od czasu obietnicy Palestyńczyków o zakończeniu terroru   Bard   2023-05-10
Berlin staje się sceną protestów wzywających do eksterminacji ludności Izraela      2023-05-09
Zasięg i metodologia najnowszego antyizraelskiego raportu Amnesty International pokazują, że jego stronniczość była zamierzona od samego początku     2023-05-08
Zrozumienie ideologii Autonomii Palestyńskiej: nielegalne stworzenie Izraela i jego nieuchronny upadek - w 40 oświadczeniach AP   Marcus   2023-05-07
Autonomia Palestyńska i Fatah ostro potępiają przewodniczącą Komisji Europejskiej za wideo z gratulacjami dla Izraela w 75. rocznicę jego powstania       2023-05-06
Rzeczywiste łamanie praw człowieka   Tawil   2023-05-02
Gdyby Americans for Peace Now postawili na swoim, Izrael byłby karany za aresztowanie morderców   Flatow   2023-04-30
Nazistowska idea „Judy” jest identyczna z antysyjonistycznym pojęciem „Izrael”     2023-04-29
To, że krzyczą „Śmierć Żydom!”, nie oznacza, że są antysemitami   Pandavar   2023-04-26
Mit „okupacji” jest motorem antysemickiego terroru   Tobin   2023-04-24
„Organizacje praw człowieka” pozwalają światu ponownie nienawidzić Żydów     2023-04-23
Co naprawdę dzieje się w świętych miejscach Jerozolimy?   Tawil   2023-04-22
BBC promuje nowy antysemityzm     2023-04-20
Jak dochodzi do Holokaustu   Chesler   2023-04-19
O czym rozmawiano w Bejrucie?     2023-04-17
Nienawiść w cieniu terrorystycznego ataku   Collier   2023-04-16
“Śmierć Izraelowi” – irański plan ataku na Izrael   Kedar   2023-04-15
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą wznowić rozmów pokojowych z Izraelem   Tawil   2023-04-14

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


&#8222;Choroba&#8221; przywrócona przez Putina


&#8222;Przebudzeni&#8221;


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk