Prawda

Czwartek, 28 października 2021 - 01:20

« Poprzedni Następny »


11 w Pittsburghu i niemowlę w Ofra


Judean Rose 2018-12-14


Uzbrojony Arab podniósł karabin do okna samochodu, kiedy pojazd zbliżał się do przystanku autobusowego i starannie celując wystrzelił najpierw w brzuch tej ciężarnej Żydówki.  „Dobrze”, pomyślał, kierując lufę w kierunku młodego męża tej kobiety, potem dwóch nastoletnich dziewczyn, a potem każdego, kto był w zasięgu.   


Celowanie w żydowską kobietę było dobre, celowanie w jej brzuch, jeszcze lepsze. Ustrzelił dwa ptaki jednym strzałem, a przynajmniej miał taką nadzieję. Była duża szansa, że trafił w jakiś żywotny narząd i, przy odrobinie szczęścia, w niemowlę w brzuchu tej Żydówki. Dlaczego pozwolić żydowskiemu niemowlęciu żyć, skoro można je rozgnieść jak karalucha, którym jest, zanim urodzi się i odrzuci słowo Allaha, i będzie przeszkadzać w budowaniu Chalifa, obejmującego cały świat muzułmańskiego kalifatu?


Robert Bowers podniósł swój karabin, żeby najpierw zastrzelić starą Żydówkę, a potem każdego, kto był na odległość strzału. Żyd jest Żydem, jest parchem, i nie ma znaczenia, jeśli Żyd jest stary i niedołężny. To wszystko jest miraż, żebyś się nad nimi zlitował, podczas gdy oni są tylko „plagą parchów”. Żadnej litości, mowy nie ma. Tym Żydom nie można pozwolić na dalsze zalewanie naszego kraju imigrantami, którzy kradną nasze miejsca pracy, kradną nasze zasoby.   


Zabicie tej starej kobiety było dobre, było testem jego odwagi. Nie jest żadnym palantem. Torował drogę innym, nieważne, co stanie się teraz, kiedy go złapano.


Zabicie tej starej kobiety było genialne.


***

Dwa zamachy terrorystyczne. Dwóch mężczyzn. Jeden Arab. Drugi nie.

Czy wiemy, co myśleli?

Czy możemy powiedzieć jednoznacznie, że oba zamachy były antysemickie?

Czy wiemy, że arabski terrorysta, który strzelił do Szirę Isz Ran w jej ciężarny brzuch (i zabił jej dziecko), myślał „Żyd”, a nie „syjonista” i nie „okupant”, „Żyd”, a nie „osadnik”? 

Medialni mędrcy będą twierdzili, że jest tu różnica. Że można być przeciwko syjonizmowi, nie będąc przeciwko Żydom. Że można być przeciwko okupacji, a nie być przeciwko Żydom. Że można nienawidzić osadników bez nienawidzenia Żydów.

   

My jednak znamy prawdę z wypowiedzi arabskich przywódców (rządowych, wojskowych i religijnych) w oficjalnej telewizji Autonomii Palestyńskiej. Te niezliczone antysemickie wypowiedzi ustawiają precedens, którego nie zakryją żadne etymologiczne matactwa. Posłuchajcie, na przykład, członka Palestyńskiej Rady Narodowej, Nadżiba Al-Kaddumiego, który to miał do powiedzenia w oficjalnej telewizji AP w programie Palestyna dziś rano, w sprawie Deklaracji Balfoura:

“Nie ma wyboru i trzeba powrócić do okoliczności opublikowania tej obietnicy przez ówczesnego brytyjskiego ministra spraw zagranicznych, Arthura Balfoura. Powrócimy do sytuacji Żydów w Europie i w Rosji, kiedy żyli w zamkniętym społeczeństwie i wiedzieli tylko jak robić pieniądze, handlować, snuć spiski, zepsucie i tym podobne. Także europejskie narody i Rosja miały ich dość i  marzyły, by opuścili ich kraj”.


 

Albo posłuchajcie słów Masouda Rajjaana, wykładowcy islamskiego szariatu na Otwartym Uniwersytecie Al-Kuds, w jego piątkowym kazaniu nadanym przez oficjalną telewizję AP: 

(Koran) “’Kroczcie przez ziemię i obserwujcie, jaki był koniec tych, którzy zaprzeczyli’... Rząd okupacyjny nie nauczył się z historii, z zepsucia Dzieci Izraela, ani pierwszym, ani drugim razem.


Nie nauczyli się. Oni [Żydzi] nie nauczyli się z tego, co zrobił im Nabuchodonozor.


Nie nauczyli się z tego, co Tytus, wielki rzymski przywódca im zrobił.


Nie nauczyli się z tego, co zrobił im Hitler i królowie Europy, i Hiszpanii – oni się nie nauczyli. Nadal zachowywali się w ten sam sposób: mentalność arogancji wobec innych ludzi. Mentalność wyższości nad innymi ludźmi. Mentalność odosobnienia, mentalność osiedlania. Ta mentalność, ideologia planowania i systematycznej pracy, by podżegać wojny i konflikty na całym świecie. Ci [Żydzi] nie nauczyli się z wydarzeń w historii”.    


 


Posłuchajcie słów dowódcy Hamasu Reada Sa'ada

"Nie porzucimy drogi Dżihadu i Szahady [męczeństwa] jak długo choć jeden centymetr naszej świętej ziemi jest w rękach Żydów. Nadejdzie dzień, kiedy nasze flagi będą powiewały nad wszystkimi regionami naszej ziemi. Nasza flaga będzie powiewała na minaretach Jerozolimy, na murach Akko i nad dzielnicami Hajfy”.Albo posłuchajcie sędziego sądu szariatu Autonomii Palestyńskiej, Muhammada Abu Rumiego

"[Chan Al-Ahmar jest] świętą ziemią. My znamy jej wartość, a nie oni [Żydzi], cudzoziemcy, fałszerze historii, którzy tańczą i żyją na częściach ciał innych i na krwi innych. Czytajcie ich historię: nie ma globalnego zepsucia, za którym by nie stali. Nie ma globalnego zepsucia, na jakie nie pozwalaliby ich rabini… Ludzi można oszukać, by myśleli… że nie mamy wyjścia z Żydami… Wyzwolenie tej ziemi jest kwestią wiary, co się stanie mimo wszystkiego. Opuszczenie tej ziemi przez Żydów jest boskim dekretem… Wojna toczy się nie tylko o ten skrawek ziemi, bo jak wszyscy wiecie, Żydzi chcą wszystko, a nie tylko [jej] część. Chcą nas ujarzmić, żebyśmy byli niewolnikami na ich rozkazy…   Zawsze były dwa obozy w historii: obóz prawdy i obóz kłamstwa. Ludzie kłamstwa widzą siebie jako tych, którzy rządzą wszystkim… Wśród Żydów nie znajdujemy niczego poza zepsuciem i deprawacją”.A żebyście nie myśleli, że ci ludzie reprezentują niedomyte i ciemne masy, tutaj są słowa akademika, niejakiego Imada Hamato, profesora badań koranicznych na Uniwersytecie Palestyny w Gazie, który ma cotygodniowy program o islamie w oficjalnej telewizji Autonomii Palestyńskiej:‎ 

“Ludzkość nigdy nie będzie żyła w wygodzie, jak długo Żydzi powodują niszczące zepsucie na całej ziemi. Ludzkość nigdy nie będzie żyła w pokoju, dobrobycie lub spokoju, jak długo oni psują ziemię. Stary człowiek powiedział mi: Jeśli ryba walczy z inną rybą w morzu, jestem pewien, że za tym stoją Żydzi. Jak mówi Allah: ‘Ilekroć rozpalają ogień wojny, Allah go wygasza. Oni usiłują szerzyć na ziemi zgorszenie, lecz Allah nie miłuje tych, którzy szerzą zgorszenie’”. (Sura 5:64)A jeszcze jest niedawna rozmowa przez radio członków Hamasu, wychwycona w zeszłym miesiącu podczas operacji, która kosztowała życie Oficera “M”:

Podczas walki jeden z członków Hamasu krzyczał: “Cztery odrzutowe myśliwce są nade mną. Było uderzenie blisko nas. Odrzutowce nadchodzą z północy. Atakują jeden z samochodów (Hamasu). Chowajcie się. Otoczcie Żydów. Nie pozwólcie im opuścić Gazy”.  

 

Powiedział "Otoczcie Żydów". Nie "osadników", "syjonistów" lub "okupantów". Nawet nie „Izraelczyków”, ale „Żydów”. [Zabity izraelski oficer „M” nie był Żydem. przyp. tłum.]

Czego uczą się arabskie dzieci? 29 listopada dziewczynka recytowała wiersz na konferencji w Gazie z okazji Międzynarodowego Dnia Solidarności z Narodem Palestyńskim, w którym Żydzi są określani jako dzikie małpy, nieszczęsne świnie i ohydne stworzenia skazane na poniżenie. Powiedział, że Żydzi są jak stada głupiego bydła i że Jerozolima „wypluwa ich plugastwo”, bo jest czystą dziewicą.Nie musiałam przeczesywać Internetu, żeby znaleźć te przykłady. Są bardzo liczne. Antysemityzm nie jest tylko domeną kilku dziwaków lub obrazoburców. Nienawiść do Żydów przenika kulturę arabskiego terrorysty, który strzelił w brzuch Sziry Isz Ran, co doprowadziło do śmierci dziecka, którego nigdy nie będzie mogła wziąć w ramiona.  


Dla terrorysty, który do niej strzelił, Szira nie była zabronionym celem, kimś bezbronnym, noszącym w brzuchu życie. Była dla niego czymś mniej niż człowiekiem. Szkodnikiem, którego należy wytępić razem z dzieckiem w jej brzuchu.

Myślenie o niej jako ciężarnej kobiecie, jak każda inna ciężarna kobieta, lub o jej dziecku jak o każdym innym dziecku, zdradziłoby słabość, błąd w jego podstawowych, fundamentalnych wierzeniach, miękkość, której nigdy nie wolno ustąpić, jeśli ma się osiągnąć ostateczny cel.


Jeśli ośmielił się pomyśleć o Szirze Isz Ran jako o ciężarnej kobiecie, musiał tym usilniej próbować udowodnić swojego ducha walki przez strzelanie, by zabić ją i jej nienarodzone dziecko. Po zrobieniu tego terrorysta miał oczywiście pełną swobodę mówienia światu cokolwiek chce, że, na przykład, nie myślał o Szirze Isz Ran lub o niemowlęciu, jakie nosiła, jako o Żydach, ale jako syjonistach, osadnikach, okupantach i ciemiężcach. 


Świat chce w to wierzyć, bo na Zachodzie nie ma zrozumienia dla tego, jak sprawy wyglądają w rzeczywistości i wolą nie widzieć szerszego obrazu.


Ci, którzy żyją w Europie lub Ameryce, wolą formułować takie akcje, likwidowanie Żydów, w języku kolonializmu i ucisku. To przemawia do nich, podczas gdy antysemityzm wydaje się tak, no cóż, gauche. Jeśli używasz politycznie poprawnego języka, mogą usprawiedliwiać próbę zamordowania ciężarnej kobiety, udane dzieciobójstwo lub, jeśli wolisz, przeciągniętą aborcję w trzecim trymestrze żydowskiej świni.

W końcu, to niemowlę wyrosłoby na żołnierza. Gdyby żyło. To czyni z niego uprawniony cel. Prawda? Jeszcze jeden niedoszły okupant, złodziej, ciemiężca.


Jak długo świat ma wymówkę, by myśleć o tym w inny, politycznie poprawny sposób, Arab może bezpiecznie strzelać do każdego Żyda, do którego chce, czy jest to ciężarna kobieta i dziecko w jej brzuchu, czy też para nastoletnich dziewcząt. Europa odwraca wzrok. ONZ odwraca wzrok. ”New York Times” odwraca wzrok.


To wszystko jest w porządku.


Pytaniem jest, dlaczego Żydzi odwracają wzrok. Także arabski terrorysta, teraz martwy, dzięki Bogu, nie umiał tego zrozumieć. Dla niego, w jego krótkim, podłym życiu, Żydzi byli Żydami. Nieważne, kto rozlewa ich krew. Nieważne, że jej brzemienność oznacza, że ona i dziecko należą do najbardziej bezbronnych członków społeczności.


Stara kobieta w synagodze Tree of Life w Pittsburghu  jest pod tym względem taka sama, jak młoda, ciężarna kobieta  stojąca na przystanku autobusowym w Ofra, trzymająca w sobie życie – wkrótce ugaszone.


Martwy arabski terrorysta wiedział, że nie ma zasadniczej różnicy między nim a Robertem Bowersem. W rzeczywistości czuł wiele sympatii do Bowersa, kiedy o nim myślał. Ostatecznie, on nienawidził Żydów i Bowers nienawidził Żydów. Nadal ich nienawidzi. Arabski terrorysta widział Żydów jako mniej niż ludzi. Tak samo myślał i myśli Bowers.


Kiedy myślał o tym, arabski terrorysta, który postrzelił Szirę Isz Ran i zabił jej dziecko, wiedział, że jedyną różnicą między nim a Robertem Bowersem jest to, że nie ma żadnej możliwości, by Bowers kiedykolwiek został uwolniony w wymianie więźniów lub otrzymał dużą pensję od rządu za zabicie Żydów. Gdyby arabski terrorysta nie walczył podczas aresztowania, miałby dobre życie w komfortowym więzieniu izraelskim.

Oczywiście, 72 czarnookie dziewice są miłą rekompensatą.

Bowers jako nie muzułmaninem nie ma takich nadziei.


11 in Pittsburgh and the Baby from Ofra

Elder of Ziyon, 12 grudnia 2018

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Judean Rose

Izraelska blogerka.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 966 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Łajdackie porwanie “praw człowieka” leży u samego sedna kontrowersji wokół NGO   Tobin   2021-10-27
Protest, bo terrorystce odmówiono platformy   Fitzgerald   2021-10-26
Hamas jest beneficjentem dyplomacji bazującej na urojeniach   Glick   2021-10-24
Między bojkotami a rękawicą rzuconą przez Gazę   Collins   2021-10-22
Okropna prawda o irlandzkim antysemityzmie   Collier   2021-10-19
Oszukańcze sztuczki UNRWA, by wyciszyć słowa prawdy   Blum   2021-10-15
Próbowali spalić Żydów żywcem. Znowu   Flatow   2021-10-12
Prawdziwi palestyńscy “bohaterzy”: terroryści   Tawil   2021-10-10
“Obietnica Życia Przyszłego” – Palestyna po  “zniknięciu” Izraela     2021-10-09
Iran z bronią jądrową jest bardziej niebezpieczny niż Korea Północna   Rafizadeh   2021-10-07
Premier Autonomii Palestyńskiej“Izrael musi zginąć demograficznie”     2021-10-06
Przemówienie Abbasa w ONZ wyjaśnia, dlaczego nie jest on partnerem do pokoju   Hirsch   2021-10-05
Czy terroryści będą szkoleni za pieniądze zachodnich podatników?   Greenfield   2021-09-26
“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie   Steinberg   2021-09-21
Artykuł w „Independent” z akrobatyką, żeby uniknąć słowa Hamas   Levick   2021-09-20
Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05
Prawo powrotu w stare koleiny   Koraszewski   2021-07-04
Letnie obozy palestyńskiego dżihadu   Toameh   2021-07-02
Najbardziej niebezpieczni terroryści świata   Patrikarakos   2021-06-30
Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu     2021-06-29
Krótka historia długiej nienawiści   Rosenthal   2021-06-28
Stany Zjednoczone wspierają palestyńskie naruszenia praw człowieka.   Toameh   2021-06-26
Palestyńska kultura przemocy   Bard   2021-06-25
Ewolucja, dzieci i mordercy   Koraszewski   2021-06-23
Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08
Świat akademicki dla Hamasu   Pessin   2021-06-06
Wciskacze fake newsów o Palestyńczykach ignorują ludobójstwo chrześcijan. Ideologicznie napędzana hipokryzja   Ibrahim   2021-06-05
Kostiumowy dramat i kompromitacja   Rosenthal   2021-06-05
Bliski Wschód Hady’ego Amra   Glick   2021-06-04
Tureccy Żydzi - uboczne ofiary tureckiej nienawiści do Izraela   Bekdil   2021-06-04
Terapeutka o trwającym statusie ofiary palestyńskich Arabów   Oz   2021-06-01
Prawda o tym “arabskim chłopcu podpalonym przez Izraelczyków”   Fitzgerald   2021-06-01
Hasło: “Izrael ma prawo się bronić” pokazuje bezmiar moralnego zagubienia   Pandavar   2021-05-31
Jeśli USA chcą być humanitarne, nie “odbudują” Gazy   Tobin   2021-05-31
Szejk Dżarrah i niesymetryczne roszczenia   Julius   2021-05-30
Przywódca Hamasu w Gazie: To była tylko próba, nic poza małym ćwiczeniem przed tym, co się zdarzy     2021-05-29
Zachodni obrońcy Gazy mają oczy, ale nie widzą   Steinberg   2021-05-28
Fałszywi bojownicy o pokój i prawdziwi terroryści tworzą niemal doskonały front nienawiści do Żydów     2021-05-27
Palestyńskie głosy, których Blinken nie usłyszy   Toameh   2021-05-26
Nieodnotowane: IDF ceni życie, celem Hamasu jest maksymalizacja ofiar   Koningsveld   2021-05-25

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk