Prawda

Sobota, 16 stycznia 2021 - 19:24

« Poprzedni Następny »


11 w Pittsburghu i niemowlę w Ofra


Judean Rose 2018-12-14


Uzbrojony Arab podniósł karabin do okna samochodu, kiedy pojazd zbliżał się do przystanku autobusowego i starannie celując wystrzelił najpierw w brzuch tej ciężarnej Żydówki.  „Dobrze”, pomyślał, kierując lufę w kierunku młodego męża tej kobiety, potem dwóch nastoletnich dziewczyn, a potem każdego, kto był w zasięgu.   


Celowanie w żydowską kobietę było dobre, celowanie w jej brzuch, jeszcze lepsze. Ustrzelił dwa ptaki jednym strzałem, a przynajmniej miał taką nadzieję. Była duża szansa, że trafił w jakiś żywotny narząd i, przy odrobinie szczęścia, w niemowlę w brzuchu tej Żydówki. Dlaczego pozwolić żydowskiemu niemowlęciu żyć, skoro można je rozgnieść jak karalucha, którym jest, zanim urodzi się i odrzuci słowo Allaha, i będzie przeszkadzać w budowaniu Chalifa, obejmującego cały świat muzułmańskiego kalifatu?


Robert Bowers podniósł swój karabin, żeby najpierw zastrzelić starą Żydówkę, a potem każdego, kto był na odległość strzału. Żyd jest Żydem, jest parchem, i nie ma znaczenia, jeśli Żyd jest stary i niedołężny. To wszystko jest miraż, żebyś się nad nimi zlitował, podczas gdy oni są tylko „plagą parchów”. Żadnej litości, mowy nie ma. Tym Żydom nie można pozwolić na dalsze zalewanie naszego kraju imigrantami, którzy kradną nasze miejsca pracy, kradną nasze zasoby.   


Zabicie tej starej kobiety było dobre, było testem jego odwagi. Nie jest żadnym palantem. Torował drogę innym, nieważne, co stanie się teraz, kiedy go złapano.


Zabicie tej starej kobiety było genialne.


***

Dwa zamachy terrorystyczne. Dwóch mężczyzn. Jeden Arab. Drugi nie.

Czy wiemy, co myśleli?

Czy możemy powiedzieć jednoznacznie, że oba zamachy były antysemickie?

Czy wiemy, że arabski terrorysta, który strzelił do Szirę Isz Ran w jej ciężarny brzuch (i zabił jej dziecko), myślał „Żyd”, a nie „syjonista” i nie „okupant”, „Żyd”, a nie „osadnik”? 

Medialni mędrcy będą twierdzili, że jest tu różnica. Że można być przeciwko syjonizmowi, nie będąc przeciwko Żydom. Że można być przeciwko okupacji, a nie być przeciwko Żydom. Że można nienawidzić osadników bez nienawidzenia Żydów.

   

My jednak znamy prawdę z wypowiedzi arabskich przywódców (rządowych, wojskowych i religijnych) w oficjalnej telewizji Autonomii Palestyńskiej. Te niezliczone antysemickie wypowiedzi ustawiają precedens, którego nie zakryją żadne etymologiczne matactwa. Posłuchajcie, na przykład, członka Palestyńskiej Rady Narodowej, Nadżiba Al-Kaddumiego, który to miał do powiedzenia w oficjalnej telewizji AP w programie Palestyna dziś rano, w sprawie Deklaracji Balfoura:

“Nie ma wyboru i trzeba powrócić do okoliczności opublikowania tej obietnicy przez ówczesnego brytyjskiego ministra spraw zagranicznych, Arthura Balfoura. Powrócimy do sytuacji Żydów w Europie i w Rosji, kiedy żyli w zamkniętym społeczeństwie i wiedzieli tylko jak robić pieniądze, handlować, snuć spiski, zepsucie i tym podobne. Także europejskie narody i Rosja miały ich dość i  marzyły, by opuścili ich kraj”.


 

Albo posłuchajcie słów Masouda Rajjaana, wykładowcy islamskiego szariatu na Otwartym Uniwersytecie Al-Kuds, w jego piątkowym kazaniu nadanym przez oficjalną telewizję AP: 

(Koran) “’Kroczcie przez ziemię i obserwujcie, jaki był koniec tych, którzy zaprzeczyli’... Rząd okupacyjny nie nauczył się z historii, z zepsucia Dzieci Izraela, ani pierwszym, ani drugim razem.


Nie nauczyli się. Oni [Żydzi] nie nauczyli się z tego, co zrobił im Nabuchodonozor.


Nie nauczyli się z tego, co Tytus, wielki rzymski przywódca im zrobił.


Nie nauczyli się z tego, co zrobił im Hitler i królowie Europy, i Hiszpanii – oni się nie nauczyli. Nadal zachowywali się w ten sam sposób: mentalność arogancji wobec innych ludzi. Mentalność wyższości nad innymi ludźmi. Mentalność odosobnienia, mentalność osiedlania. Ta mentalność, ideologia planowania i systematycznej pracy, by podżegać wojny i konflikty na całym świecie. Ci [Żydzi] nie nauczyli się z wydarzeń w historii”.    


 


Posłuchajcie słów dowódcy Hamasu Reada Sa'ada

"Nie porzucimy drogi Dżihadu i Szahady [męczeństwa] jak długo choć jeden centymetr naszej świętej ziemi jest w rękach Żydów. Nadejdzie dzień, kiedy nasze flagi będą powiewały nad wszystkimi regionami naszej ziemi. Nasza flaga będzie powiewała na minaretach Jerozolimy, na murach Akko i nad dzielnicami Hajfy”.Albo posłuchajcie sędziego sądu szariatu Autonomii Palestyńskiej, Muhammada Abu Rumiego

"[Chan Al-Ahmar jest] świętą ziemią. My znamy jej wartość, a nie oni [Żydzi], cudzoziemcy, fałszerze historii, którzy tańczą i żyją na częściach ciał innych i na krwi innych. Czytajcie ich historię: nie ma globalnego zepsucia, za którym by nie stali. Nie ma globalnego zepsucia, na jakie nie pozwalaliby ich rabini… Ludzi można oszukać, by myśleli… że nie mamy wyjścia z Żydami… Wyzwolenie tej ziemi jest kwestią wiary, co się stanie mimo wszystkiego. Opuszczenie tej ziemi przez Żydów jest boskim dekretem… Wojna toczy się nie tylko o ten skrawek ziemi, bo jak wszyscy wiecie, Żydzi chcą wszystko, a nie tylko [jej] część. Chcą nas ujarzmić, żebyśmy byli niewolnikami na ich rozkazy…   Zawsze były dwa obozy w historii: obóz prawdy i obóz kłamstwa. Ludzie kłamstwa widzą siebie jako tych, którzy rządzą wszystkim… Wśród Żydów nie znajdujemy niczego poza zepsuciem i deprawacją”.A żebyście nie myśleli, że ci ludzie reprezentują niedomyte i ciemne masy, tutaj są słowa akademika, niejakiego Imada Hamato, profesora badań koranicznych na Uniwersytecie Palestyny w Gazie, który ma cotygodniowy program o islamie w oficjalnej telewizji Autonomii Palestyńskiej:‎ 

“Ludzkość nigdy nie będzie żyła w wygodzie, jak długo Żydzi powodują niszczące zepsucie na całej ziemi. Ludzkość nigdy nie będzie żyła w pokoju, dobrobycie lub spokoju, jak długo oni psują ziemię. Stary człowiek powiedział mi: Jeśli ryba walczy z inną rybą w morzu, jestem pewien, że za tym stoją Żydzi. Jak mówi Allah: ‘Ilekroć rozpalają ogień wojny, Allah go wygasza. Oni usiłują szerzyć na ziemi zgorszenie, lecz Allah nie miłuje tych, którzy szerzą zgorszenie’”. (Sura 5:64)A jeszcze jest niedawna rozmowa przez radio członków Hamasu, wychwycona w zeszłym miesiącu podczas operacji, która kosztowała życie Oficera “M”:

Podczas walki jeden z członków Hamasu krzyczał: “Cztery odrzutowe myśliwce są nade mną. Było uderzenie blisko nas. Odrzutowce nadchodzą z północy. Atakują jeden z samochodów (Hamasu). Chowajcie się. Otoczcie Żydów. Nie pozwólcie im opuścić Gazy”.  

 

Powiedział "Otoczcie Żydów". Nie "osadników", "syjonistów" lub "okupantów". Nawet nie „Izraelczyków”, ale „Żydów”. [Zabity izraelski oficer „M” nie był Żydem. przyp. tłum.]

Czego uczą się arabskie dzieci? 29 listopada dziewczynka recytowała wiersz na konferencji w Gazie z okazji Międzynarodowego Dnia Solidarności z Narodem Palestyńskim, w którym Żydzi są określani jako dzikie małpy, nieszczęsne świnie i ohydne stworzenia skazane na poniżenie. Powiedział, że Żydzi są jak stada głupiego bydła i że Jerozolima „wypluwa ich plugastwo”, bo jest czystą dziewicą.Nie musiałam przeczesywać Internetu, żeby znaleźć te przykłady. Są bardzo liczne. Antysemityzm nie jest tylko domeną kilku dziwaków lub obrazoburców. Nienawiść do Żydów przenika kulturę arabskiego terrorysty, który strzelił w brzuch Sziry Isz Ran, co doprowadziło do śmierci dziecka, którego nigdy nie będzie mogła wziąć w ramiona.  


Dla terrorysty, który do niej strzelił, Szira nie była zabronionym celem, kimś bezbronnym, noszącym w brzuchu życie. Była dla niego czymś mniej niż człowiekiem. Szkodnikiem, którego należy wytępić razem z dzieckiem w jej brzuchu.

Myślenie o niej jako ciężarnej kobiecie, jak każda inna ciężarna kobieta, lub o jej dziecku jak o każdym innym dziecku, zdradziłoby słabość, błąd w jego podstawowych, fundamentalnych wierzeniach, miękkość, której nigdy nie wolno ustąpić, jeśli ma się osiągnąć ostateczny cel.


Jeśli ośmielił się pomyśleć o Szirze Isz Ran jako o ciężarnej kobiecie, musiał tym usilniej próbować udowodnić swojego ducha walki przez strzelanie, by zabić ją i jej nienarodzone dziecko. Po zrobieniu tego terrorysta miał oczywiście pełną swobodę mówienia światu cokolwiek chce, że, na przykład, nie myślał o Szirze Isz Ran lub o niemowlęciu, jakie nosiła, jako o Żydach, ale jako syjonistach, osadnikach, okupantach i ciemiężcach. 


Świat chce w to wierzyć, bo na Zachodzie nie ma zrozumienia dla tego, jak sprawy wyglądają w rzeczywistości i wolą nie widzieć szerszego obrazu.


Ci, którzy żyją w Europie lub Ameryce, wolą formułować takie akcje, likwidowanie Żydów, w języku kolonializmu i ucisku. To przemawia do nich, podczas gdy antysemityzm wydaje się tak, no cóż, gauche. Jeśli używasz politycznie poprawnego języka, mogą usprawiedliwiać próbę zamordowania ciężarnej kobiety, udane dzieciobójstwo lub, jeśli wolisz, przeciągniętą aborcję w trzecim trymestrze żydowskiej świni.

W końcu, to niemowlę wyrosłoby na żołnierza. Gdyby żyło. To czyni z niego uprawniony cel. Prawda? Jeszcze jeden niedoszły okupant, złodziej, ciemiężca.


Jak długo świat ma wymówkę, by myśleć o tym w inny, politycznie poprawny sposób, Arab może bezpiecznie strzelać do każdego Żyda, do którego chce, czy jest to ciężarna kobieta i dziecko w jej brzuchu, czy też para nastoletnich dziewcząt. Europa odwraca wzrok. ONZ odwraca wzrok. ”New York Times” odwraca wzrok.


To wszystko jest w porządku.


Pytaniem jest, dlaczego Żydzi odwracają wzrok. Także arabski terrorysta, teraz martwy, dzięki Bogu, nie umiał tego zrozumieć. Dla niego, w jego krótkim, podłym życiu, Żydzi byli Żydami. Nieważne, kto rozlewa ich krew. Nieważne, że jej brzemienność oznacza, że ona i dziecko należą do najbardziej bezbronnych członków społeczności.


Stara kobieta w synagodze Tree of Life w Pittsburghu  jest pod tym względem taka sama, jak młoda, ciężarna kobieta  stojąca na przystanku autobusowym w Ofra, trzymająca w sobie życie – wkrótce ugaszone.


Martwy arabski terrorysta wiedział, że nie ma zasadniczej różnicy między nim a Robertem Bowersem. W rzeczywistości czuł wiele sympatii do Bowersa, kiedy o nim myślał. Ostatecznie, on nienawidził Żydów i Bowers nienawidził Żydów. Nadal ich nienawidzi. Arabski terrorysta widział Żydów jako mniej niż ludzi. Tak samo myślał i myśli Bowers.


Kiedy myślał o tym, arabski terrorysta, który postrzelił Szirę Isz Ran i zabił jej dziecko, wiedział, że jedyną różnicą między nim a Robertem Bowersem jest to, że nie ma żadnej możliwości, by Bowers kiedykolwiek został uwolniony w wymianie więźniów lub otrzymał dużą pensję od rządu za zabicie Żydów. Gdyby arabski terrorysta nie walczył podczas aresztowania, miałby dobre życie w komfortowym więzieniu izraelskim.

Oczywiście, 72 czarnookie dziewice są miłą rekompensatą.

Bowers jako nie muzułmaninem nie ma takich nadziei.


11 in Pittsburgh and the Baby from Ofra

Elder of Ziyon, 12 grudnia 2018

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Judean Rose

Izraelska blogerka.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 815 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Turcja: Turcy czczą sympatyka nazizmu   Bulut   2021-01-16
Szczepienia i odwieczna plaga   Collins   2021-01-12
„Guardian” znowu rozpowszechnia kłamstwo o „izraelskim apartheidzie”   Levick   2021-01-11
Pora, by świat położył kres globalnej sieci przestępczości i korupcji Hezbollahu i Iranu   Alamuddin   2021-01-09
Administracja Bidena i “Wojna o prawo powrotu”   Rosenthal   2020-12-29
Dżihad w Boże Narodzenie: "Zimno zabijaj ich z nienawiścią i wściekłością"   Kemp   2020-12-25
Turcja zapowiada powrót Turków     2020-12-24
AP: Cały Izrael jest “naszą ziemią, Palestyną”; wszyscy Izraelczycy są osadnikami;  koniec Izraela jest pewny   Zilberdik   2020-12-24
Palestyńskie podżeganie przeciwko izraelskim dziennikarzom   Tawil   2020-12-17
Czy Teheran buduje “kuchnię diabła”?   Taheri   2020-12-12
Magazyn “Time” opublikował stronniczy, popierający BDS artykuł, który udaje, że jest obiektywny     2020-12-11
Zagrzebane w relacjach “Guardiana” o śmierci szefa programu nuklearnego Iranu: wezwania Teheranu do zniszczenia Izraela   Levick   2020-12-05
Premier AP, Shtajjeh, broni polityki “płaca za mordowanie”   Fitzgerald   2020-11-29
Mordercza wojna o zdrowie moralne   Koraszewski   2020-11-27
Ciekawy opis antysemityzmu z 1944 roku dokładnie opisuje antysyjonizm     2020-11-27
Dlaczego Bractwo Muzułmańskie wylazło z nory   Toameh   2020-11-22
Dekapitacja wolności w Europie   Collier   2020-10-24
Nerdeen Kiswani walczy o Palestynę od rzeki do morza   Fitzgerald   2020-10-07
Sprawa Al-Dury po 20 latach   Landes   2020-10-06
Rzeczy, o których chce nas poinformować najbardziej na świecie poszukiwana terrorystka   Roth   2020-10-05
Groźba państw sierocych dla porządku świata    Taheri   2020-09-24
Życie czarnych chrześcijan widocznie nie liczy się   Meotti   2020-09-21
„Czarny Wrzesień” pół wieku temu i teraz   Fernandez   2020-09-17
Turecki prezydent zapowiada wojnę     2020-09-14
Gdzie postawić granicę antysemitom?   Tobin   2020-09-12
Cypr: 46 lat tureckiej okupacji   Bulut   2020-09-11
Palestyńczycy: Żydzi i chrześcijanie są naszymi wrogami   Toameh   2020-08-24
Popłoch wśród uzależnionych od wojny z syjonizmem   Tobin   2020-08-15
Jordania skarży się na Izraelczyków, którzy “szturmują meczet” Al-Aksa   Fitzgerald   2020-08-14
Musimy nadal osuszać bagna antysemickich kłamstw   Chesler   2020-08-10
Czego nauczyłeś się dzisiaj w szkole, drogie małe dziecko ze szkoły UNRWA w Gazie?   Bedein   2020-07-28
Plan Hamas-Huti wojny nie tylko z Izraelem, ale także z innymi Arabami   Toameh   2020-07-27
Instytucjonalny rasizm Narodów Zjednoczonych   Bergman   2020-07-26
AP na bieżąco przekłamuje historię   i Nan Jacques Zilberdik   2020-07-24
Rasizm uznaje się za nieodłączną cechę zachodnich społeczeństw. Dlaczego nie antysemityzm?   Gerstenfeld   2020-07-23
Palestyńczycy: Abbas podpisuje własny wyrok śmierci   Toameh   2020-07-22
Jak zachowywaliby się Palestyńczycy przy rozwiązaniu w postaci jednego państwa?     2020-07-16
Po zamianie Hagia Sophia w meczet Turcja przysięga, że “wyzwoli Al-Aksę”   Frantzman   2020-07-12
Trwający problem antysemityzmu w Niemczech   Bergman   2020-07-10
Trzeba stanowczo wystąpić przeciwko promocji mordowania   Gerstenfeld   2020-07-07
UE nadal próbuje finansować palestyńskie NGO związane z terrorem   Toameh   2020-07-06
Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04
Antysemityzm jest najstarszym ”fake news” świata   Yemini   2020-04-28
Palestyński wirus: wzory osobowe Abbasa   Tawil   2020-04-25
”Financial Times” rozpowszechnia kłamstwo o „segregacji” w Izraelu   Levick   2020-04-24
Dlaczego Turcja przytula Hamas?   Toameh   2020-04-23
Gobbels polubiłby wiele w mediach społecznościowych   Stalinsky   2020-04-19
Pandemiczne zawieszenie broni antysemityzmu? Nie ma mowy   Tobin   2020-04-16
Założyciel BDS: Izrael powinien nas uratować, a potem umrzeć   Tobin   2020-04-09
Dziesiątki milionów Europejczyków ma demoniczne poglądy na Izrael   Gerstenfeld   2020-04-05
Koronawirus: dlaczego palestyńscy przywódcy nie pomagają Gazie w zwalczaniu zarazy   Tawil   2020-04-03
Mimo koronawirusa dżihad przeciwko Izraelowi trwa   Toameh   2020-04-02
Muzułmańscy ekstremiści wykorzystują koronawirusa do promocji terroryzmu i nienawiści   Tawil   2020-03-31
Hamas: już strzelać czy zachować spokój?     2020-03-28
Oszustwo AP: umiarkowanie po angielsku i ekstremizm po arabsku   i Itamar Marcus   2020-03-24
Dlaczego Palestyńczycy umierają w więzieniach Hamasu?   Tawil   2020-03-16
Oszczerstwo o rytuale krwi arcybiskupa Hanny   Fitzgerald   2020-03-15
Jasbir Puar i moralna klęska świata akademickiego   Rosenthal   2020-03-12
Zabawa w  antysemityzm podczas karnawału w Aalst   Collins   2020-03-11
Europie nie wolno paść ofiarą szantażu Erdoğana   Bekdil   2020-03-07
Jak zachodnie media stały się użytecznymi idiotami Gazy?   Yemini   2020-03-06
Czystka etniczna  Żydów i hipokryzja lewicy   Collier   2020-03-05
W rzeczywistości Palestyńczycy nigdy nie dążyli do pokoju   Yemini   2020-03-02
Czy chrześcijanie znikną z Bliskiego Wschodu?   Dabbas   2020-02-28
Zamiana praw człowieka w kiepski dowcip   Gordon   2020-02-25
Czy upiory totalitaryzmu mogą się odrodzić?   Koraszewski   2020-02-23
Balony z Gazy – problem wybuchającego terroru   Lipman   2020-02-22
Finansowane przez UE, kierowane przez Palestyńczyków. Kampanie BDS w szatach UE   Collier   2020-02-21
Przebierańcy   Lewin   2020-02-20
Nasz europejski wróg   Rosenthal   2020-02-17
Prosto o arabsko-izraelskim konflikcie   Pickles   2020-02-15
Błędny profil palestyńskich terrorystów   Flatow   2020-02-13
Podżeganie irańskiego reżimu do zniszczenia Izraela   Shindman   2020-02-12
Palestyńczycy: Po podżeganiu do przemocy Abbas przybywa do Nowego Jorku, by walczyć z planem pokojowym   Tawil   2020-02-11
Przecież nikt nie traktuje tego poważnie   Koraszewski   2020-02-10
Francja: Wypal trawkę, zabij Żyda, uniknij procesu, idź wolny   Milliere   2020-02-09
W Międzynarodowym Dniu Pamięci Holocaustu fake news i przywódcy podburzający do nienawiści nie są niczym nowym   Amos   2020-02-02
Czy obsesyjna nienawiść irańskiego reżimu do Żydów będzie jego zgubą?   Rosenthal   2020-01-27
Historia stara jak świat   Frantzman   2020-01-27
Autonomia Palestyńska walczy z Żydami, by „bronić” całej ludzkości   Marcus   2020-01-23
Czego światowi przywódcy nie dowiedzą się w Jad Waszem   Julius   2020-01-22

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

CervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabija


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk