Prawda

Sobota, 25 czerwca 2022 - 19:16

« Poprzedni Następny »


Powiadom znajomych o tym artykule:
Do:
Od:

Jak izraelożercy stali się wpływowi


Vic Rosenthal 2021-07-13


W latach od 1967 do 2021 roku wrogowie żydowskiego państwa i żydowskiego narodu stworzyli praktycznie całą armię antyizraelskich agentów wpływu na kluczowych pozycjach w zachodnich społeczeństwach, włącznie z samym Izraelem. Ci agenci są często liderami opinii publicznej, którzy wpływają na postawy społeczeństwa i jego elit.

Oto, jak to zrobili.

Krajom arabskim nie udało się pokonać Izraela w wielkich militarnych konfliktach w 1948, 1967 i 1973 roku. Wtedy zwrócili się do wojny kognitywnej, do manipulacji informacją, postawami, przekonaniami i uczuciami w celu osłabienia wroga i pozbawienia go poparcia trzecich stron. Były tam dwa główne cele: populacja państwa Izrael i kraje Zachodu, które mogły stać się źródłem pomocy finansowej, logistycznej, dyplomatycznej i innej dla żydowskiego państwa.

Celem wojny kognitywnej jest dzielenie, zakłócanie i izolowanie wroga, żeby łatwiej było go wykończyć środkami militarnymi. Terroryzm jest ważną częścią wojny kognitywnej, ponieważ przestraszeni ludzie łatwo poddają się syndromowi sztokholmskiemu. Tę dyskusję ograniczam jednak do nie kinetycznych aspektów wojny kognitywnej.


Wojna kognitywna rozpoczęła się około roku 1967, zainicjowana przez sowieckie KGB jako kampania propagandowa. Terroryści z OWP – których rzeczywista ideologia była bliska ideologii nazistowskich Niemiec – zostali przedstawieni jako narodowy ruch wyzwolenia, który znalazł aprobatę lewicowych studentów i antywojennych ruchów, a były one większą częścią kognitywnego ataku sowieckiego na Zachód.

W 1973 roku wielkie wyzwania stały przed kognitywnymi propagandystami świata arabskiego i ich doradcami. Żydzi w Izraelu stracili nadmierną pewność siebie z pierwszych lat po 1967 roku. USA (wreszcie) zaopatrzyły Izrael w broń potrzebną do zatrzymania postępów poczynionych przez wrogów Izraela i – choć nie pozwolono na osiągnięcie miażdżącego zwycięstwa – Izrael wyraźnie pokazał swoją militarną wyższość. Ale militarnie słabi Arabowie wzmocnili potencjał wojny kognitywnej, by obejmował coś więcej niż tylko propagandę. Rozpoczęli działania, by fundamentalnie zmienić ważne cechy społecznego krajobrazu Zachodu.    

Kognitywne ataki skierowano na następujące zachodnie cele:  

Międzynarodowe instytucje; ONZ i jej agencje (łatwy cel z powodu wbudowanej w nie większości Związku Radzieckiego i jego satelitów oraz krajów trzeciego świata).

Do dużych wczesnych zwycięstw należało kilka antyizraelskich rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ podczas administracji Cartera (USA wstrzymały się od głosu) i, oczywiście, rezolucja „syjonizm jest rasizmem” z 1975 roku. Choć tę rezolucję w końcu unieważniono, stworzyła ona “Komitet ds. Wykonywania Niezbywalnych Praw Narodu Palestyny” oraz wprowadzono doroczne obchody “Międzynarodowego Dnia Solidarności z Narodem Palestyńskim”, które pozostały. Rada Praw Człowieka ONZ ma wyjątkowy, stały punkt porządku obrad do dyskutowania  „łamania praw człowieka” przez Izrael na każdej sesji. Raporty ONZ o zdrowiu, sytuacji kobiet, środowisku i w innych sprawach systematycznie  wyróżniają Izrael jako niemal jedynego winowajcę na świecie.

Międzynarodowe NGO przekonano do dołączenia do kampanii przez infiltrację i finansowe granty z krajów arabskich i lewicowych źródeł. Grupy “praw człowieka”, takie jak Human Rights Watch (HRW) i Amnesty International są szczególnie użyteczne w oskarżaniu IDF o zbrodnie wojenny. Niedawno HRW wyprodukowała tendencyjny raport, nazywając Izrael państwem apartheidu.

Instytucje wyższego wykształcenia (chętnie przyjmujące petrodolary).

Niemal natychmiast po 1973 roku państwa arabskie zaczęły dawać olbrzymie sumy jako dary dla czołowych uniwersytetów, zakładać wydziały badań bliskowschodnich (gdzie “Bliski Wschód” nie zawiera Izraela), finansować profesury i stypendia badawcze i tak dalej. To trwa do dnia dzisiejszego. Inne quasi-akademickie instytucje, takie jak wpływowe think tanki (np. wspierany przez Katar Brookings Institution) także korzystają z tej bonanzy.

Jest to niezmiernie dalekowzroczna i skuteczna strategia, ponieważ wpływy przesączają się do innych pracowników naukowych, doktorantów, magistrantów i studentów niższych lat. Z czasem ci studenci kończą studia i znajdują pracę w edukacji, biznesie, rządzie, a także w organach porządku publicznego i w armii.

Także w Izraelu lewicowi pracownicy naukowi produkują ciągły strumień pseudoakademickich materiałów, które służą często NGO i think tankom jako „dokumentacja” popierająca ich wezwania do antyizraelskiej polityki. Izraelskie NGO, wspierane finansowo przez lewicowe i arabskie, irańskie i tureckie źródła, dostarczają informacji do używania w wojnie prawnej przeciwko Izraelowi i IDF, jak również jako propaganda..

Studenci i związki zawodowe, liberalne kościoły (łatwe cele z powodu ich związków z lewicą).

Od 2004 roku samorządy studenckie, związki zawodowe i liberalne kościoły debatują i często uchwalają rezolucje popierające ruch Bojkot-Dywestycje-Sankcje przeciwko Izraelowi. Choć jak dotąd nie ma to wpływu na izraelską gospodarkę, debaty dostarczają forum do szerzenia fałszywych oskarżeń Izraela.

Na kampusach pozakładano studenckie organizacje, które propagują antyizraelskie idee i zastraszają każdego, kto popiera Izrael. Niedawna, szeroko rozprzestrzeniona akceptacja postmodernistycznych, “przebudzonych” idei, włącznie z intersekcjonalnością, krytyczną teorią rasy i trzecioświatowością, umożliwiła powiązanie palestynizmu z rozmaitymi sprawami, także takimi, z którym jest ewidentnie sprzeczna, jak prawa LGBT.

Te organizacje są wspierane i hołubione przez grono nauczycielskie, wydziały i administratorów, których usadowiono tam z pomocą arabskich (a później także irańskich) pieniędzy z ropy naftowej, jak również przez tradycyjnie zbliżonych do lewicy wykładowców.

Korporacyjne interesy (łatwy cel z powodu zależności od arabskiej ropy naftowej)

Natychmiast po wojnie 1973 roku arabski bojkot naftowy spowodował gwałtowny wzrost cen i sztuczne zaniżenie podaży ropy naftowej. Firmy naftowe w USA, które mają wielki wpływ na politykę, zaczęły zajmować publicznie stanowisko, wzywając do tego, co nazywali „bardziej bezstronną” polityką w konflikcie arabsko-izraelskim (innymi słowy, wzywały, by rząd przestał popierać Izrael). Finansowały propagandę, która trzymała się arabskiej narracji.

Od niedawna duże korporacje – szczególnie bardzo wpływowe i potężne firmy technologiczne – zaczęły przyjmować “przebudzoną” ideologię z powodu mieszanki strachu przed bojkotem i zasymilowaniem idei ze świata uniwersyteckiego, który dostarcza im personelu. Infiltracja antyizraelskich aktywistów i postaw do firm technologicznych, które coraz bardziej ustalają popularną kulturę, jest szczególnie niepokojąca.

Media społecznościowe

Niedawno ktoś zauważył, że celebrytka Hadid ma 42 miliony obserwujących na Instagramie, znacznie więcej niż całkowita liczba Żydów na planecie. Media społecznościowe dostarczają olbrzymiej siły w wojnie kognitywnej, ponieważ docierają dosłownie do miliardów ludzi na całym świecie. Sprytna manipulacja platformą społecznościową może dawać olbrzymie efekty bardzo małym kosztem. Jak zwykle, Rosja prowadzi na świecie w rozwoju technik tej wojny kognitywnej, używając botów i farm medialnych obsługiwanych przez ludzi. Jednak Iran i inni wrogowie Izraela nie zostają daleko za nią w tyle.   

Mniejszości (za których skargi można obwiniać Żydów i Izrael).

Już w latach 1930, sowieccy propagandyści zorientowali się, że rasowa dyskryminacja w USA może być używana do sprzedawania komunizmu sfrustrowanym mniejszościom. Było także możliwe sprzedawanie nienawiści do Żydów i ściśle z nią związanej nienawiści do żydowskiego państwa. Masowa psychoza rasowa, jaka ostatnio ogarnęła USA, stanowi cudowną okazje do podczepienia antyizraelskich przesłań do “antyrasistowskiej” działalności poprzez zasadę intersekcjonalności. W połączeniu z historycznie wysokimi poziomami antysemityzmu w czarnej społeczności, wrogom Izraela łatwo było skutecznie szerzyć tak groteskowe kłamstwa, jak to, że “Izrael szkoli amerykańską policję, by była rasistowska”.

Antysemiccy politycy

Politycy tacy jak Jeremy Corbyn, Ilhan Omar i inni są skutecznymi propagandystami. Trudno jest bronić się przeciwko nim, ponieważ sprzeciw można odrzucić jako politykę i ponieważ mają dużą bazę popierających ich ludzi (np. wśród muzułmańskiej populacji), której boją się inni politycy z ich partii.

Jakikolwiek był tego powód, kolejne rządy Izraela albo nie były w stanie w pełni zrozumieć niebezpieczeństwa, jakie stanowi wojna kognitywna, albo nie potrafili znaleźć skutecznej strategii, by z nią walczyć. Z każdym jednak militarnym konfliktem, w jaki wplątany jest Izrael, kognitywne ataki stają się coraz intensywniejsze. Już wpłynęły na zdolność walki IDF.  

Rozwiązaniem jest zastosowanie aktywnej, a nie reaktywnej strategii; atakować zamiast bronić się. Jak jednak taka strategia mogłaby wyglądać?

To będzie tematem mojego następnego postu.

 

How They Did It

8 lipca 2021

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaVic Rosenthal


Urodzony w Stanach Zjednoczonych, studiował informatykę i filozofię na  University of Pittsburgh. Zajmował się rozwijaniem programów komputerowych. Mieszka obecnie w Izraelu. Publikuje w izraelskiej prasie. Jego artykuły często zamieszcza Elder of Ziyon.  Prowadzi blog: http://abuyehuda.com/


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1065 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02
Wojna przeciwko Żydom prowadzona przez grupy “obrony praw człowieka”: @Amnesty, @HRW i @BTselem     2022-02-01
Powrót „Protokołów mędrców Syjonu”   Rosenthal   2022-01-31
„Guardian” wynalazł nowe antyizraelskie oszczerstwo: „Sportswashing”   Levick   2022-01-30
Pamiętajcie Dajr Jasin!   Troy   2022-01-29
Wikipedia morduje historię     2022-01-25
Associated Press zamienia palestyński wypadek drogowy w podżeganie przeciwko Izraelowi   Fitzgerald   2022-01-23
Wędrówka idei na Bliskim Wschodzie   Mansour   2022-01-22
Neonaziści dążą do wykucia braterskiej więzi z dżihadystami   Stalinsky   2022-01-19
Kiedy atakowani są Żydzi, przedstawiciele władz boją się powiedzieć “antysemityzm”   Frantzman   2022-01-17
Sowieckie kłamstwo o izraelskim apartheidzie   Kemp   2022-01-14
„Nieistotne religijne idee”? Nie, każdy terroryzm jest oparty na głębokiej wierze, niezależnie od tego, czy jest religijny, polityczny, społeczny czy inny – część I   M. Reiter   2022-01-13
Litania nieszczęść Hassana Nasrallaha   Fitzgerald   2022-01-13
Palestyńczycy: Jesteśmy dumni z naszych terrorystów   Tawil   2022-01-11
Życie w epoce kamienia   Rosenthal   2022-01-09
The Yellow Spot: szczegółowa relacja z tamtych czasów o nazistowskim prześladowaniu Żydów w latach 1933-1935 brzmi bardzo podobnie do dzisiejszego antysemityzmu     2022-01-08
Co stałoby się z Arabami podczas nuklearnego uderzenia na Izrael i dlaczego nikogo to nie obchodzi?     2022-01-07
Z Facebooka egipskiego dysydenta   Mansour   2022-01-04
Co naprawdę zdarzyło się z milionem Żydów w krajach arabskich?   Collier   2022-01-03
Palestyńska szkoła terroryzmu   Tawil   2022-01-02
ONZ wypowiada wojnę Izraelowi   Rosenthal   2021-12-31
Unicestwienie Izraela najwyższym ideałem Iranu     2021-12-27
Według sondażu 93% palestyńskich Arabów w Jerozolimie woli rządy izraelskie od palestyńskich   Fitzgerald   2021-12-25
Human Rights Watch znowu zakłada, że Żydzi są rasistami i na tej podstawie pisze raport o Lod     2021-12-23
Kiedy antysyjonistyczna grupa dowodzi, że jej propaganda jest kłamstwem   Oz   2021-12-22
Obosieczny antysemityzm przyzwolenia   Nirenstein   2021-12-20
Iran: eksportowanie ropy czy rewolucji?   Taheri   2021-12-18
Znajdowanie prawdziwych ofiar terroru   Collins   2021-12-17
Na kampusach wśród personelu komisji “Różnorodności, równości i włączenia” są najbardziej nietolerancyjni ludzie     2021-12-16
Dziesiąta rocznica “pinkwashing” i czego nas ona uczy o antysemickich teoriach spiskowych     2021-12-10
Raport nazywa traktowanie chrześcijańskich dziewcząt i kobiet w muzułmańskich krajach “katastrofą praw człowieka”   Spencer   2021-12-03
Antysyjonizm i antysemityzm nie robią niczego, by pomóc Palestyńczykom   Regev   2021-11-29
Sunnicki Hamas i szyicki Iran: braterska więź w terrorze pod hasłem “śmierć Izraelowi”   Fitzgerald   2021-11-27
Terrorysta, który rozbija wszystkie stereotypy o terrorystach   Flatow   2021-11-23
Unia Europejska nadal nie wpisuje całego Hezbollahu na listę organizacji terrorystycznych   Fitzgerald   2021-11-22
Czy termin “nakba” jest antysemicki?     2021-11-21
“Od Rzeki do Morza”: Hamas wyjaśnia, czego chcą brytyjscy studenci   Kemp   2021-11-16
Jak Palestyńczycy ukradli cierpienia, no cóż, właściwie wszystkim   Collier   2021-11-14
Terroryści „palestyńskiego” dżihadu dostają więcej niż zarabiają lekarze i nauczyciele   Greenfield   2021-11-11
EU @eu_eeas ciągle mówi o nieistniejących “granicach sprzed 1967”, skoro explicite nigdy nie miały one być granicami?     2021-11-10
Odciąć finansowanie NGO powiązanych z terroryzmem   Eid   2021-11-07
Palestyńscy więźniowie, o których nikt nie mówi   Toameh   2021-11-06
Niemka skazana za zbrodnie ISIS   Frantzman   2021-11-02
Terroryzm jako palestyńska kultura   Marcus   2021-11-02
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą zawrzeć pokoju z Izraelem   Toameh   2021-10-29
Czy Trzecia Konwencja Genewska stosuje się do palestyńskich terrorystów aresztowanych przez Izrael?    Hirsch   2021-10-28
Łajdackie porwanie “praw człowieka” leży u samego sedna kontrowersji wokół NGO   Tobin   2021-10-27

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologia


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk