Prawda

Niedziela, 3 lipca 2022 - 16:34

« Poprzedni Następny »


Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”


Hugh Fitzgerald 2021-07-16


Aleksander Łukaszenka rządzi Białorusią od 1994 roku. Cierpi na megalomanię i na chorobę psychiczną zwaną antysemityzmem. Niedawno wygłosił jedną ze swoich klasycznych tyrad głęboko zabarwionych antysemityzmem stwierdzając, że Żydzi rządzą światem. Płakał, że „Cały świat płaszczy się przed Żydami”. Szerzej 6 lipca 2021 r. pisał o tym antysemickim wybuchu”, Ben Cohen w Algemeiner:

Białoruski prezydent Aleksander Łukaszenka podczas przemówienia w dniu niepodległości do sił zbrojnych byłej republiki radzieckiej, stwierdził, że Żydzi „rządzili światem” i „zdołali zmusić świat do pamiętania o Holokauście”. ”…


„Zmusić świat do pamiętania o Holokauście”? Chyba to się nie udało. Grupy żydowskie robią, co w ich mocy, ale miliardy ludzi na świecie nigdy nie słyszały o Holokauście, więc nie mogły o nim zapomnieć. Nawet w Stanach Zjednoczonych (gdzie istnieją różnego rodzaju programy szkolne, które mają uczyć uczniów o nazistowskich morderstwach), najnowszy sondaż wśród młodych Amerykanów pokazuje, że prawie dwie trzecie respondentów nie wie, że 6 milionów Żydów zginęło w Holokauście, prawie połowa nie potrafi wymienić ani jednego obozu zagłady, a 11% uważa, że to Żydzi spowodowali Holokaust, natomiast 12% twierdzi, że nie słyszeli (lub nie sądzą, żeby słyszeli) słowo „Holokaust” wcześniej. Jak to z „zmuszaniem świata do pamięci o Holokauście”?

„Cały świat płaszczy się przed nimi i poddaje się im. Boją się powiedzieć choćby jedno nie takie słowo”.


A potem dodał: „[Jesteśmy] tolerancyjni i lubiani. Zostawiliśmy wszystkich w spokoju, dopóki nie doszło do tego, że inni zaczęli atakować nas i nasze wysiłki.”…

Rzeczywiście, nic tak dobrze nie mówi o tej jego tolerancji i tym jak go lubią, jak te oskarżanie Żydów i twierdzenie, że „cały świat płaszczy się przed nimi i wszystko im daje”. Co może być bardziej „tolerancyjnego”?


Ten antysemicki wybuch Łukaszenki ma miejsce w chwili, gdy Białoruś staje w obliczu rosnącej międzynarodowej krytyki. W maju lecący z Aten  do Wilna samolot linii Ryanair został skierowany na lotnisko w Mińska pod pozorem znajdującej się na pokładzie bomby, w rzeczywistości w celu aresztowania Romana Protasiewicza, jednego czołowych działaczy białoruskiej opozycji oraz jego partnerki Sofii Sapiegi, którzy byli na pokładzie tego samolotu. Teraz znajdują się w areszcie domowym, wcześniej, w kilka dni po ich zatrzymaniu para została pokazana w białoruskiej telewizji i widać było siniaki wskazujące na pobicie oraz silny stres….

Skierowanie samolotu do Mińska w celu aresztowania pary dysydentów, która była torturowana i obecnie znajduje się w areszcie domowym, pokazuje, w jaki sposób ten bardzo „tolerancyjny i lubiany” Łukaszenka będzie się starał uciszyć swoich politycznych wrogów.

Łukaszenka robi wszystko, aby upewnić się, że nie będzie w kraju poważnego sprzeciwu. Kilka dni temu skazano na 14 lat więzienia znanego przywódcę opozycji Wiktora Babaryko, rzekomo za łapówki i pranie brudnych pieniędzy, zarzuty, które zostały użyte, by uniemożliwić Babaryko start w zeszłorocznych wyborach prezydenckich i które najwyraźniej nie mają uzasadnienia. Jaki białoruski sędzia odważyłby się uniewinnić kogoś, kogo Łukaszenka chce usunąć ze swojej drogi? Tych, których nie wysyła do więzienia, skazuje na wygnanie. W ten sposób nikt nie zagraża jego władzy. 

W 2007 roku Łukaszenka wywołał irytację izraelskiego rządu przemówieniem wygłoszonym w Bobrujsku, gdzie oskarżył Żydów o to, że pozwalają, aby miasta, w których mieszkają, popadały w ruinę.


„To zostało założone jako miasto żydowskie i wiecie, jak Żydzi traktują miejsca, w których żyją” – powiedział dyktator.


“Spójrz na Izrael, byłem tam. W żaden sposób nie chcę ich urazić, ale nie dbają o nic zbytnio.”…

Wydaje się, że jest to nowy dodatek do wyczynów antysemitów. Łukaszenka oskarża Żydów o to, że miejsca, w których mieszkają, „popadają w ruinę”. Wszyscy wiemy, jak z miłością odrestaurowano Jerozolimę pod rządami burmistrza Teddy'ego Kolleka. Jeśli chodzi o Hajfę, z jej lśniącym portem i Technionem, czy Łukaszenko naprawdę mógł widzieć to miasto? Wątpliwe żeby widział Tel Awiw i spacerował po  nieskazitelnej białej ulicy Dizengoff i po nabrzeżach i tam doszedł do wniosku, że Żydzi „nie troszczą się zbytnio” o miasta, w których żyją?

Znacznie wcześniej Łukaszenka chwalił również Adolfa Hitlera za sprawowanie przez niego „mocnego autorytetu”.


„Historia Niemiec jest kopią historii Białorusi. Niemcy zostały podniesione z ruin dzięki silnej władzy i nie wszystko, co łączyło się z postacią Hitlera, było złe. Porządek niemiecki ewoluował przez wieki i osiągnął szczyt pod rządami Hitlera. Odpowiada to naszemu rozumieniu republiki prezydenckiej i roli w niej prezydenta” – powiedział Łukaszenka w 1995 roku, być może przewidując, że będzie jeszcze u władzy ponad ćwierć wieku później.

„Nie wszystko związane z… Hitlerem było złe”. Tak, sprawił, że pociągi kursowały punktualnie, kochał małe aryjskie dzieci z jasnymi włosami i kochał psy. Miły facet. Ale  prezydent Łukaszenko pomylił kilka rzeczy. Niemcy nie zostały „podniesione z ruin” dzięki „mocnej władzy” Adolfa Hitlera. To Hitler doprowadził Niemcy do fizycznej i moralnej ruiny. Spójrzcie na zdjęcia zbombardowanego Berlina, Hamburga, Monachium, Frankfurtu i stu innych niemieckich miast. To była fizyczna ruina. Spójrzcie również na zdjęcia całych gór ludzkich zwłok, tych, których Niemcy nie zdążyli spalić, na góry ludzkich włosów, stosy okularów, pokoje pełne butów w Auschwitz, w Treblince, w Bełżcu. To moralna ruina. 


Ale czegoś nie rozumiem, panie prezydencie Łukaszenka. Pomóż mi. Jeśli Żydzi rządzą światem, jak to jest, że nie rządzą tobą? Jak to jest, że zdołałeś uciec od ich władzy? Jeśli Żydzi „rządzą światem”, jak to jest, że w ONZ Izrael to kraj, który jest najbardziej krytykowany, jedyny kraj, który ma stały punkt w porządku obrad Rady Praw Człowieka ONZ, dlaczego ta Rada Praw Człowieka ONZ uchwaliła więcej rezolucji potępiających Izrael niż wszystkich pozostałych 192 krajów razem wziętych? Jak to się dzieje, że Zgromadzenie Ogólne ONZ uchwaliło o wiele więcej rezolucji przeciwko Izraelowi niż przeciw jakiemukolwiek innemu krajowi? I jak Radzie Bezpieczeństwa udało się zaproponować więcej rezolucji przeciwko Izraelowi – na szczęście zawetowanych przez Stany Zjednoczone – niż przeciw jakiemukolwiek innemu krajowi? Jeśli Żydzi kontrolują świat, jeśli reszta świata „płaszczy się” przed nimi, jak mówi dyktator Białorusi, jak to wszystko było możliwe w ONZ? I dlaczego świat nie „pokłonił się” przed Żydami na Konferencji w Durban dotyczącej Rasizmu w 2001 r., gdzie Izrael i tylko Izrael został potępiony za rzekomą zbrodnię „rasizmu” i „apartheidu”?


A jeśli Żydom, jak twierdzi dyktator, udaje się rządzić światem i sprawiać, by cały świat „płaszczył się przed nimi”, jak to jest, że Izrael musiał stoczyć trzy wojny o swoje istnienie i tuzin mniejszych wojen przeciwko grupom terrorystycznym zdeterminowanym, by go zniszczyć, a mimo to wciąż znajduje się pod pręgierzem mediów, w tym BBC, Agence France Presse, Deutsche Welle, CNN, NPR, CBS, NBC, ABC, New York Times, Washington Post, i wielu innych?


To są pytania, prezydencie Łukaszenka, do przestudiowania i do dyskusji. Dlaczego nie zaczniesz od odpowiedzi na dziesięć pytań, które zadałem w trzech akapitach powyżej?


Belarus Dictator Lukashenko” “World Grovels Before Jews”

Jihad Watch, 10 lipca 2021

Tłumaczenie: Andrzej Koraszewski 

 

Hugh Fitzgerald

Publicysta Jihad Watch.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1068 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Irański plan udaremnienia izraelsko-arabskiej normalizacji stosunków oraz dalszego rozszerzania rewolucji   Toameh   2022-07-03
Co kryje się za kłamstwem o izraelskim ‘apartheidzie’   Collier   2022-07-02
Analiza najnowszej propagandowej publikacji ONZ   Litman   2022-06-26
Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02
Wojna przeciwko Żydom prowadzona przez grupy “obrony praw człowieka”: @Amnesty, @HRW i @BTselem     2022-02-01
Powrót „Protokołów mędrców Syjonu”   Rosenthal   2022-01-31
„Guardian” wynalazł nowe antyizraelskie oszczerstwo: „Sportswashing”   Levick   2022-01-30
Pamiętajcie Dajr Jasin!   Troy   2022-01-29
Wikipedia morduje historię     2022-01-25
Associated Press zamienia palestyński wypadek drogowy w podżeganie przeciwko Izraelowi   Fitzgerald   2022-01-23
Wędrówka idei na Bliskim Wschodzie   Mansour   2022-01-22
Neonaziści dążą do wykucia braterskiej więzi z dżihadystami   Stalinsky   2022-01-19
Kiedy atakowani są Żydzi, przedstawiciele władz boją się powiedzieć “antysemityzm”   Frantzman   2022-01-17
Sowieckie kłamstwo o izraelskim apartheidzie   Kemp   2022-01-14
„Nieistotne religijne idee”? Nie, każdy terroryzm jest oparty na głębokiej wierze, niezależnie od tego, czy jest religijny, polityczny, społeczny czy inny – część I   M. Reiter   2022-01-13
Litania nieszczęść Hassana Nasrallaha   Fitzgerald   2022-01-13
Palestyńczycy: Jesteśmy dumni z naszych terrorystów   Tawil   2022-01-11
Życie w epoce kamienia   Rosenthal   2022-01-09
The Yellow Spot: szczegółowa relacja z tamtych czasów o nazistowskim prześladowaniu Żydów w latach 1933-1935 brzmi bardzo podobnie do dzisiejszego antysemityzmu     2022-01-08
Co stałoby się z Arabami podczas nuklearnego uderzenia na Izrael i dlaczego nikogo to nie obchodzi?     2022-01-07
Z Facebooka egipskiego dysydenta   Mansour   2022-01-04
Co naprawdę zdarzyło się z milionem Żydów w krajach arabskich?   Collier   2022-01-03
Palestyńska szkoła terroryzmu   Tawil   2022-01-02
ONZ wypowiada wojnę Izraelowi   Rosenthal   2021-12-31
Unicestwienie Izraela najwyższym ideałem Iranu     2021-12-27
Według sondażu 93% palestyńskich Arabów w Jerozolimie woli rządy izraelskie od palestyńskich   Fitzgerald   2021-12-25
Human Rights Watch znowu zakłada, że Żydzi są rasistami i na tej podstawie pisze raport o Lod     2021-12-23
Kiedy antysyjonistyczna grupa dowodzi, że jej propaganda jest kłamstwem   Oz   2021-12-22
Obosieczny antysemityzm przyzwolenia   Nirenstein   2021-12-20
Iran: eksportowanie ropy czy rewolucji?   Taheri   2021-12-18
Znajdowanie prawdziwych ofiar terroru   Collins   2021-12-17
Na kampusach wśród personelu komisji “Różnorodności, równości i włączenia” są najbardziej nietolerancyjni ludzie     2021-12-16
Dziesiąta rocznica “pinkwashing” i czego nas ona uczy o antysemickich teoriach spiskowych     2021-12-10
Raport nazywa traktowanie chrześcijańskich dziewcząt i kobiet w muzułmańskich krajach “katastrofą praw człowieka”   Spencer   2021-12-03
Antysyjonizm i antysemityzm nie robią niczego, by pomóc Palestyńczykom   Regev   2021-11-29
Sunnicki Hamas i szyicki Iran: braterska więź w terrorze pod hasłem “śmierć Izraelowi”   Fitzgerald   2021-11-27
Terrorysta, który rozbija wszystkie stereotypy o terrorystach   Flatow   2021-11-23
Unia Europejska nadal nie wpisuje całego Hezbollahu na listę organizacji terrorystycznych   Fitzgerald   2021-11-22
Czy termin “nakba” jest antysemicki?     2021-11-21
“Od Rzeki do Morza”: Hamas wyjaśnia, czego chcą brytyjscy studenci   Kemp   2021-11-16
Jak Palestyńczycy ukradli cierpienia, no cóż, właściwie wszystkim   Collier   2021-11-14
Terroryści „palestyńskiego” dżihadu dostają więcej niż zarabiają lekarze i nauczyciele   Greenfield   2021-11-11
EU @eu_eeas ciągle mówi o nieistniejących “granicach sprzed 1967”, skoro explicite nigdy nie miały one być granicami?     2021-11-10
Odciąć finansowanie NGO powiązanych z terroryzmem   Eid   2021-11-07
Palestyńscy więźniowie, o których nikt nie mówi   Toameh   2021-11-06
Niemka skazana za zbrodnie ISIS   Frantzman   2021-11-02
Terroryzm jako palestyńska kultura   Marcus   2021-11-02

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologia


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk