Prawda

Niedziela, 24 października 2021 - 18:06

« Poprzedni Następny »


Powiadom znajomych o tym artykule:
Do:
Od:

Palestyńscy terroryści do Bidena: nie wierz palestyńskiemu kierownictwu


Bassam Tawil 2021-03-08

Autonomia Palestyńska twierdzi, że Hamas i inne palestyńskie grupy terrorystyczne wyrzekły się terroru i zaakceptowały prawo Izraela do istnienia. Hamas i palestyńskie frakcje mówią jednak, że nie jest to prawdą i że pozostają oddane „wszystkim formom oporu” wobec Izraela, włącznie z „walką zbrojną”. Na zdjęciu: członkowie Hamasu w Strefie Gazy. (Zdjęcie: Middle East Monitor)
Autonomia Palestyńska twierdzi, że Hamas i inne palestyńskie grupy terrorystyczne wyrzekły się terroru i zaakceptowały prawo Izraela do istnienia. Hamas i palestyńskie frakcje mówią jednak, że nie jest to prawdą i że pozostają oddane „wszystkim formom oporu” wobec Izraela, włącznie z „walką zbrojną”. Na zdjęciu: członkowie Hamasu w Strefie Gazy. (Zdjęcie: Middle East Monitor)

Autonomia Palestyńska (AP) twierdzi, że Hamas i inne palestyńskie grupy terrorystyczne wyrzekły się terroru i zaakceptowały prawo Izraela do istnienia.


Hamas i palestyńskie frakcje mówią jednak, że nie jest to prawdą i że pozostają oddane „wszystkim formom oporu” wobec Izraela, włącznie z „walką zbrojną”.


Podkreślają także, że nie uznały prawa Izraela do istnienia i są zdecydowane kontynuować walkę „do wyzwolenia całej Palestyny” od rzeki Jordan do Morza Śródziemnego.  


Hamas i jego sojusznicy, włącznie z Palestyńskim Islamskim Dżihadem (PIJ) i Ludowym Frontem Wyzwolenia Palestyny (LFWP) mówią w rzeczywistości, że kierownictwo AP kłamie, kiedy mówi, że grupy terrorystyczne zmieniły swoje stanowisko wobec Izraela.


To wywołuje pytanie: komu kłamie kierownictwo palestyńskie i dlaczego?


Odpowiedź: AP kłamie międzynarodowej społeczności, a konkretnie administracji prezydenta USA, Joego Bidena.


Według palestyńskiej strony informacyjnej, Amad, szef Palestyńskiego Głównego Urzędu ds. Cywilnych i członek Fatahu, rządzącej frakcji prezydenta Mahmouda Abbasa, Hussein al-Szejk, wysłał niedawno list do administracji Bidena o rzekomych zmianach polityki palestyńskich grup terrorystycznych.  

W liście al-Szejk napisał, że wszystkie palestyńskie “polityczne” frakcje, włącznie z Hamasem, zgodziły się złożyć broń i zaakceptować  palestyńskie państwo obok Izraela.


Al-Szejk napisał, że osiągnięto tę domniemaną zgodę podczas spotkania przywódców kilku palestyńskich frakcji we wrześniu 2020 roku. "Został osiągnięty następujący konsensus z wszystkimi politycznymi frakcjami”.

"Zobowiązanie wobec standardów prawa międzynarodowego, zobowiązanie wobec palestyńskiego państwa w oparciu o granice z 1967 r., zobowiązanie wobec OWP jako politycznego parasola i jedynego legalnego przedstawiciela narodu palestyńskiego, zobowiązanie do zasad pokojowego przekazywania władzy poprzez wybory i zobowiązanie do powszechnego (pokojowego) oporu [wobec Izraela]”.

Dwa ważne “zobowiązania” wspomniane w liście odnoszą się do palestyńskiego państwa “w oparciu o granice z 1967 r.” i „pokojowego oporu” wobec Izraela.


Pierwsze sugeruje, że palestyńskie grupy terrorystyczne, które nie uznają prawa Izraela do istnienia, są gotowe zaakceptować palestyńskie państwo tylko na Zachodnim Brzegu, w Strefie Gazy i wschodniej Jerozolimie. Ponadto sugeruje to, że grupy terrorystyczne nie będą dłużej dążyły do “wyzwolenia całej Palestyny” i do zastąpienia Izraela państwem islamskim.


Drugie "zobowiązanie" sugeruje, że Hamas, PIJ i pozostałe grupy terrorystyczne są teraz za “pokojowym” oporem wobec Izraela zamiast rozmaitych rodzajów terroryzmu, włącznie z rakietami, atakami nożowniczymi, strzelaniem i taranowaniem samochodami.


Niemniej wypowiedzi przywódców palestyńskich grup terrorystycznych z ostatnich dni wyraźnie zaprzeczają treści listu wysłanego przez kierownictwo AP do administracji Bidena.  


Przywódcy grup terrorystycznych wysyłają administracji Bidena i reszcie świata następujący komunikat: nie wierzcie kierownictwu AP. My nie zmieniliśmy naszej polityki wobec Izraela.


25 lutego Hamas wydał oświadczenie, w którym zaprzeczył, by grupa miała zmienić stanowisko wobec Izraela. “Nasze polityczne i narodowe stanowisko jest dobrze znane i jasne – powiedział Hamas. – Jest wyrażone w naszych oficjalnych dokumentach i publikacjach. Pozostajemy zobowiązani do oporu aż do wyzwolenia [całej Palestyny]”.


Najważniejszym dokumentem, o którym mówi Hamas, jest ich Karta z 1988 roku, która stanowi:

"Ziemia Palestyny jest islamskim Wakf (powiernictwo) dla wszystkich pokoleń muzułmanów do dnia zmartwychwstania. Nie ma prawa oddania jej ani żadnej jej części. Nie ma rozwiązania problem palestyńskiego poza dżihadem (świętą wojną). W walce przeciwko żydowskiej okupacji Palestyny sztandar dżihadu musi zostać podniesiony”.

Zwracając się do konferencji prowadzonej przez Zoom pod tytułem “Zjednoczeni przeciwko normalizacji” [stosunków z Izraelem] przywódca Hamasu Ismail Hanija powiedział 20 lutego, że jego grupa pozostaje zobowiązana do „wszechstronnego oporu” przeciwko Izraelowi. Dodał, że Hamas “będzie prowadził program oporu aż do wyzwolenia ziemi palestyńskiej od rzeki [Jordan] do morza [Śródziemnego]”.


25 lutego cytowano Fathiego Hammada, wysokiego rangą funkcjonariusza Hamasu w Strefie Gazy, który powiedział, że jego grupa pozostaje oddana walce zbrojnej przeciwko Izraelowi. "Wszystkie rodzaje oporu są uprawnione, włącznie z powszechnym i zbrojnym - powiedział Hammad. – Palestyna jest muzułmańską ziemią i nikt nie jest upoważniony do oddania choćby jednego jej centymetra”.


Reagując na list AP do administracji Bidena, marksistowsko-leninowska grupa terrorystyczna, LFWP, zaprzeczyła, by miała zmienić swoją politykę wobec Izraela:

"Ludowy Front Wyzwolenia Palestyny potwierdza, że pozostaje oddany prawu narodu palestyńskiego do całej swojej ziemi od morza [Śródziemnego] do rzeki [Jordan]. Nikt nie ma prawa mówić w imieniu wszystkich [palestyńskich] grup narodowych w sposób, który może być zrozumiany, że oddajemy części historycznej Palestyny”.

Wspierany przez Iran Palestyński Islamski Dżihad także zaprzeczył, jakoby zmienił swoje stanowisko wobec Izraela. Sekretarz generalny PIJ, Zijad al-Nachalah oświadczył, że jego grupa nigdy nie uzna Izraela ani Umów z Oslo, podpisanych przez OWP i Izrael w 1993 i 1995 roku. Podkreślił także potrzebę kontynuowania ataków terrorystycznych i dżihadu przeciwko Izraelowi.


Palestyńskie grupy terrorystyczne z pewnością zasługują na pochwałę za otwarte przedstawianie swoich prawdziwych, ludobójczych zamiarów wobec Izraela. W odróżnieniu od kierownictwa AP, te organizacje terrorystyczne mówią jednym i prostym językiem. Ich komunikat po arabsku i po angielsku jest wyraźny: rozlejemy tyle żydowskiej krwi, ile potrzeba, by oczyścić „Palestynę” z Żydów.  


List kierownictwa Autonomii Palestyńskiej do administracji Bidena jest kolejną próbą Abbasa i jego świty, by oszukać Amerykanów i resztę świata i skłonić ich do uwierzenia, że palestyńskie grupy terrorystyczne nie dążą już dłużej do unicestwienia Izraela.   


Jest chorym dowcipem mówienie, że Hamas i PIJ popierają “pokojowy” opór, kiedy te dwie grupy krzyczą w dzień i w nocy, że pozostają oddane walce zbrojnej i terroryzmowi.


Abbas stara się nabrać administrację Bidena, by uwierzyła, że udało mu się przekonać grupy terrorystyczne, by zmieniły się w starające się o pokój organizacje. Abbas całkowicie desperacko chce otrzymać amerykańskie fundusze. Kłamie jak najęty, by skłonić administrację Bidena do wznowienia pompowania gotówki do jego reżimu – który jest zbankrutowany w każdym możliwym sensie tego słowa. Zobaczymy, czy administracja Bidena da się nabrać temu mistrzowskiemu magikowi z AP.


Palestinian Terrorists to Biden: Do Not Believe the Palestinian Leadership

Gatestone Institute, 2 marca 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

Bassam Tawil

Muzułmański badacz i publicysta  mieszkający na Bliskim Wschodzie.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 964 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Hamas jest beneficjentem dyplomacji bazującej na urojeniach   Glick   2021-10-24
Między bojkotami a rękawicą rzuconą przez Gazę   Collins   2021-10-22
Okropna prawda o irlandzkim antysemityzmie   Collier   2021-10-19
Oszukańcze sztuczki UNRWA, by wyciszyć słowa prawdy   Blum   2021-10-15
Próbowali spalić Żydów żywcem. Znowu   Flatow   2021-10-12
Prawdziwi palestyńscy “bohaterzy”: terroryści   Tawil   2021-10-10
“Obietnica Życia Przyszłego” – Palestyna po  “zniknięciu” Izraela     2021-10-09
Iran z bronią jądrową jest bardziej niebezpieczny niż Korea Północna   Rafizadeh   2021-10-07
Premier Autonomii Palestyńskiej“Izrael musi zginąć demograficznie”     2021-10-06
Przemówienie Abbasa w ONZ wyjaśnia, dlaczego nie jest on partnerem do pokoju   Hirsch   2021-10-05
Czy terroryści będą szkoleni za pieniądze zachodnich podatników?   Greenfield   2021-09-26
“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie   Steinberg   2021-09-21
Artykuł w „Independent” z akrobatyką, żeby uniknąć słowa Hamas   Levick   2021-09-20
Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05
Prawo powrotu w stare koleiny   Koraszewski   2021-07-04
Letnie obozy palestyńskiego dżihadu   Toameh   2021-07-02
Najbardziej niebezpieczni terroryści świata   Patrikarakos   2021-06-30
Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu     2021-06-29
Krótka historia długiej nienawiści   Rosenthal   2021-06-28
Stany Zjednoczone wspierają palestyńskie naruszenia praw człowieka.   Toameh   2021-06-26
Palestyńska kultura przemocy   Bard   2021-06-25
Ewolucja, dzieci i mordercy   Koraszewski   2021-06-23
Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08
Świat akademicki dla Hamasu   Pessin   2021-06-06
Wciskacze fake newsów o Palestyńczykach ignorują ludobójstwo chrześcijan. Ideologicznie napędzana hipokryzja   Ibrahim   2021-06-05
Kostiumowy dramat i kompromitacja   Rosenthal   2021-06-05
Bliski Wschód Hady’ego Amra   Glick   2021-06-04
Tureccy Żydzi - uboczne ofiary tureckiej nienawiści do Izraela   Bekdil   2021-06-04
Terapeutka o trwającym statusie ofiary palestyńskich Arabów   Oz   2021-06-01
Prawda o tym “arabskim chłopcu podpalonym przez Izraelczyków”   Fitzgerald   2021-06-01
Hasło: “Izrael ma prawo się bronić” pokazuje bezmiar moralnego zagubienia   Pandavar   2021-05-31
Jeśli USA chcą być humanitarne, nie “odbudują” Gazy   Tobin   2021-05-31
Szejk Dżarrah i niesymetryczne roszczenia   Julius   2021-05-30
Przywódca Hamasu w Gazie: To była tylko próba, nic poza małym ćwiczeniem przed tym, co się zdarzy     2021-05-29
Zachodni obrońcy Gazy mają oczy, ale nie widzą   Steinberg   2021-05-28
Fałszywi bojownicy o pokój i prawdziwi terroryści tworzą niemal doskonały front nienawiści do Żydów     2021-05-27
Palestyńskie głosy, których Blinken nie usłyszy   Toameh   2021-05-26
Nieodnotowane: IDF ceni życie, celem Hamasu jest maksymalizacja ofiar   Koningsveld   2021-05-25
Nowe furie najstarszej nienawiści   Savodnik   2021-05-24
Trąby i silniki czołgów: punkt zwrotny w Gazie?   Kemp   2021-05-22

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk