Prawda

Czwartek, 6 sierpnia 2020 - 08:35

« Poprzedni Następny »


Powiadom znajomych o tym artykule:
Do:
Od:

Co przyjaciele Iranu robią w Gazie


Khaled Abu Toameh 2019-10-20

Islamski Dżihad od dnia swojego założenia nie przyniósł Palestyńczykom w rządzonej przez Hamas Strefie Gazy niczego poza nieszczęściem, zniszczeniem i  śmiercią. Na zdjęcie: Terroryści z Islamskiego Dżihadu obserwują tłum z dachu meczetu 27 marca 2010 r. w Chan Jounis w Strefie Gazy. (Zdjęcie: Warrick Page/Getty Images)
Islamski Dżihad od dnia swojego założenia nie przyniósł Palestyńczykom w rządzonej przez Hamas Strefie Gazy niczego poza nieszczęściem, zniszczeniem i  śmiercią. Na zdjęcie: Terroryści z Islamskiego Dżihadu obserwują tłum z dachu meczetu 27 marca 2010 r. w Chan Jounis w Strefie Gazy. (Zdjęcie: Warrick Page/Getty Images)

Kiedy Egipt, Katar i Narody Zjednoczone trudzą się, by oszczędzić dwóm milionom Palestyńczyków w Strefie Gazy kolejnej wojny z Izraelem, organizacja Islamski Dżihad obiecuje swoim ludziom więcej cierpienia, przemocy i rozlewu krwi. Ta organizacja terrorystyczna obiecuje także walczyć aż osiągnie cel unicestwienia Izraela.  


Najnowsze obietnice finansowana przez Iran organizacja Islamski Dżihad, największa po Hamasie grupa terrorystyczna w Strefie Gazy, wygłosiła podczas obchodów w tym tygodniu 32. rocznicy swojego powstania.  


Dziesiątki tysięcy Palestyńczyków uczestniczyło w głównym wiecu Islamskiego Dżihadu w mieście Gaza pod  hasłem "Nasz Dżihad [święta wojna] – obietnica zostanie wkrótce spełniona”. Tą obietnicą jest przysięga Islamskiego Dżihadu „wyzwolenia Palestyny od Morza [Śródziemnego] do Rzeki [Jordan]” – dobrze znany eufemizm na zniszczenie Izraela.


Szczególnie zatrważające jest to, że duża liczba Palestyńczyków w Strefie Gazy, enklawie często opisywanej jako miejsce z wysokim stopniem biedy i bezrobocia, nadal popiera Islamski Dżihad, jedną z tamtejszych organizacji, które nie zrobiły niczego, by poprawić warunki życiowe swojej ludności. Ich nienawiść do Izraela wydaje się silniejsza niż jakakolwiek chęć poprawienia swojej sytuacji przez zbuntowanie się przeciwko nieudolnym i skorumpowanym palestyńskim przywódcom i grupom.


Islamski Dżihad od dnia swojego założenia nie przyniósł Palestyńczykom w rządzonej przez Hamas Strefie Gazy niczego poza nieszczęściem, zniszczeniem i  śmiercią.


Podczas drugiej intifady, która wybuchła we wrześniu 2000 roku, Islamski Dżihad i jego militarne skrzydło, Brygady Al-Kuds, przyjęły odpowiedzialność za zabicie dziesiątków Izraelczyków w ponad 60 zamachach terrorystycznych. Od 2008 roku Islamski Dżihad wystrzelił tysiące rakiet i pocisków moździerzowych ze Strefy Gazy na Izrael, zabijając i raniąc kilku Izraelczyków. Według państwowej telewizji Iranu, Press TV, terroryści z Islamskiego Dżihadu wystrzelili 3000 rakiet na Izrael podczas wojny Izrael-Hamas w 2014 roku.


Po zakończeniu tej wojny będąca własnością Kataru telewizja Al-Dżazira nadała wideo z systemem tuneli Islamskiego Dżihadu. W tym wideo członek Islamskiego Dżihadu oświadczył, że organizacja przygotowuje się do następnej wojny z Izraelem i że tunele będą użyte do ataków terrorystycznych na Izrael.  


W różnych wypowiedziach z okazji tej rocznicy Islamski Dżihad nie mógł znaleźć niczego dobrego do powiedzenia o swoich „osiągnięciach” dla Palestyńczyków. Ta organizacja nie użyła milionów dolarów, jakie dostali od swoich sponsorów z Iranu na budowę szkoły lub szpitala w Strefie Gazy. Nie użyła także żadnej części swoich funduszy na stworzenie miejsc pracy dla dziesiątków tysięcy bezrobotnych w Strefie Gazy.  


Zamiast tego pieniądze poszły na budowanie tuneli i szmuglowanie broni oraz produkcję tysięcy rakiet i moździerzy do atakowania Izraela.


Jedyna edukacja, jaką Islamski Dżihad oferował, to radykalna islamistyczna indoktrynacja i półwojskowe szkolenie, jakie otrzymują dzieci i nastolatki. Według raportu Ośrodka Wywiadu i Informacji o Terroryzmie Meir Amit, ponad 100 tysięcy palestyńskich dzieci i nastolatków uczestniczy w „letnich obozach” prowadzonych co roku przez Islamski Dżihad i Hamas:  

"Ich celem jest wychowanie kadry przyszłych członków i zwolenników Hamasu [i Islamskiego Dżihadu] dla jego militarno-terrorystycznego skrzydła oraz organizacyjnych i administracyjnych instytucji. Obozowicze uczą się o ’wyzwoleniu Palestyny’, ‘dżihadzie i oporze’ [tj. terroryzmie], zniszczeniu państwa Izrael, o tak zwanym ‘prawie powrotu’ i innych aspektach antyizraelskiej, islamistycznej ideologii ruchu”.

W wypowiedzi w zeszłym tygodniu militarne skrzydło Islamskiego Dżihadu (Brygady Al-Kuds) przechwalało się, że jednym z ich głównych osiągnięć w ciągu ostatnich 32 lat było ”wpojenie ducha dżihadu i poświęcenia” w serca i umysły Palestyńczyków. Ponadto powiedziano: "Organizacja zawsze dowodziła, że nasze prawo do wyzwolenia naszej ziemi może być osiągnięte tylko przez opór, walkę i dżihad przeciwko zbrodniczemu wrogowi”.

"Syjonistyczny wróg wie, że stoimy mu kością w gardle. Tak pozostaniemy aż do wyzwolenia naszej ziemi od rzeki do morza. Będziemy nadal budować nasz militarny potencjał”.  

Innymi słowy, obietnica Islamskiego Dżihadu jest obietnicą niekończącej się toksyczności: będą kontynuować zatruwanie serc i umysłów Palestyńczyków, pokolenie za pokoleniem – jak również kontynuować inwestowanie milionów dolarów w budowanie tuneli i gromadzenie broni, by zapewnić, że walka z Izraelem będzie zawsze kontynuowana.  


Dla przywódców Islamskiego Dżihadu złagodzenie cierpień ich ludności lub zakończenie ekonomicznego i humanitarnego kryzysu w Strefie Gazy bledną w porównaniu z prawdziwym celem walki przeciwko Izraelowi – choćby oznaczało to poświęcenie życia wszystkich Palestyńczyków.  


"Walczmy o naszą wolność" - powiedział  przywódca Islamskiego Dżihadu, Ziad al-Nachalah podczas wiecu organizacji 5 października.  

"Bądźcie pewni, że zwycięstwo należy do tych, którzy płacą cenę za wolność i są zawsze na to gotowi. Opór i dżihad są jedynym sposobem zdobycia naszego prawa do Palestyny. Trzymamy się naszego prawa do całej Palestyny, niezależnie od tego, jak długo to zabierze”.  

Hamas także włączył się w obchody, gratulując Islamskiemu Dżihadowi z okazji rocznicy i powtarzając te same groźby o kontynuacji walki i dżihadu przeciwko Izraelowi. Salah Bardaweel, wysoki rangą funkcjonariusz Hamasu, który był obecny na wiecu, obsypał pochwałami swoich przyjaciół z Islamskiego Dżihadu za ich trwałe zobowiązanie prowadzenia ataków terrorystycznych na Izrael.


"Jesteśmy dumni z naszych stosunków z Islamskim Dżihadem i jego militarnym skrzydłem" - powiedział Bardaweel .

"Jesteśmy dumni ze wszystkich grup oporu [w Strefie Gazy]. Polityka oporu i dżihadu jest autentyczną polityką dla wyzwolenia całej Palestyny i lud palestyński nie porzuci tej drogi. Nie zaakceptujemy żadnego porozumienia, które jest sprzeczne z projektem dżihadu i wyzwolenia. W żadnych okolicznościach nie zrezygnujemy ani z centymetra ziemi Palestyny”.  

Mimo nieustannych gróźb ze strony Hamasu i Islamskiego Dżihadu, Izrael zgodził się, jak się wydaje, na tymczasowe zawieszenie broni z mieszczącymi się w Gazie organizacjami terrorystycznymi. W zeszłym miesiącu Izrael nawet pozwolił na dostarczenie do Strefy Gazy wyposażenia do zbudowania nowego, finansowanego przez Amerykanów szpitala.


W zeszłym tygodniu Izrael zezwolił tysiącom Palestyńczyków na wjazd ze Strefy Gazy do załatwienia interesów i do pracy, widocznie jako część porozumienia o zawieszeniu ognia, osiągniętego pod auspicjami Egiptu, Kataru i ONZ.  


Wcześniej Izrael pozwolił Katarowi na dostarczenie milionów dolarów w gotówce, by Hamas mógł wypłacić pensje swoim pracownikom. Ponadto Izrael pozwolił ONZ na zwiększenie kroków pomocowych w Strefie Gazy.


Ewidentnie Izrael robi więcej, by pomóc Palestyńczykom w Strefie Gazy niż przywódcy Islamskiego Dżihadu i Hamasu. Jak pokazują niedawne wypowiedzi tych przywódców, te dwie grupy terrorystyczne nie mają niczego do zaoferowania swojej ludności. Jedyna przyszłość, jaką przedstawiają, składa się z terroryzmu i dżihadu. Jedyna przyszłość, jaką obiecują, to taka, w której młodzi Palestyńczycy będą werbowani jako samobójcy-zamachowcy i dżihadyści w świętej wojnie, której głównym celem jest likwidacja Izraela i zastąpienie go wspieranym przez Iran państwem islamskim.


Z takimi przywódcami Palestyńczycy nie potrzebują wrogów. Hamas i Islamski Dżihad po prostu kontynuują kłamstwa wobec Egipcjan, Katarczyków i reszty świata, kiedy mówią o zawieszeniu ognia z Izraelem.  


Dla nich zawieszenie ognia oznacza dalsze gromadzenie broni i przygotowywanie swoich ludzi na wojnę bez martwienia się o militarne akcje Izraela. Kiedy społeczność międzynarodowa wyciągnie głowę z piasku, w którym tak długo ją chowali, i zrozumie, że z organizacjami takimi jak Hamas i Islamski Dżihad dyrygującymi przedstawieniem, Strefa Gazy pozostanie humanitarną katastrofą, za którą tak za zajadle obwiniają Izrael?


What Iran’s Friends Are Doing in Gaza

Gatestone Institute, 7 października 2019

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaKhaled Abu Toameh - urodzony w 1963 r. w Tulkarem na Zachodnim Brzegu, palestyński dziennikarz, któremu wielokrotnie grożono śmiercią. Publikował między innymi w "The Jerusalem Post", "Wall Street Journal", "Sunday Times", "U.S. News", "World Report", "World Tribune", "Daily Express" i palestyńskim dzienniku "Al-Fajr". Od 1989 roku jest współpracownikiem i konsultantem NBC News.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 785 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Czego nauczyłeś się dzisiaj w szkole, drogie małe dziecko ze szkoły UNRWA w Gazie?   Bedein   2020-07-28
Plan Hamas-Huti wojny nie tylko z Izraelem, ale także z innymi Arabami   Toameh   2020-07-27
Instytucjonalny rasizm Narodów Zjednoczonych   Bergman   2020-07-26
AP na bieżąco przekłamuje historię   i Nan Jacques Zilberdik   2020-07-24
Rasizm uznaje się za nieodłączną cechę zachodnich społeczeństw. Dlaczego nie antysemityzm?   Gerstenfeld   2020-07-23
Palestyńczycy: Abbas podpisuje własny wyrok śmierci   Toameh   2020-07-22
Jak zachowywaliby się Palestyńczycy przy rozwiązaniu w postaci jednego państwa?     2020-07-16
Po zamianie Hagia Sophia w meczet Turcja przysięga, że “wyzwoli Al-Aksę”   Frantzman   2020-07-12
Trwający problem antysemityzmu w Niemczech   Bergman   2020-07-10
Trzeba stanowczo wystąpić przeciwko promocji mordowania   Gerstenfeld   2020-07-07
UE nadal próbuje finansować palestyńskie NGO związane z terrorem   Toameh   2020-07-06
Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04
Antysemityzm jest najstarszym ”fake news” świata   Yemini   2020-04-28
Palestyński wirus: wzory osobowe Abbasa   Tawil   2020-04-25
”Financial Times” rozpowszechnia kłamstwo o „segregacji” w Izraelu   Levick   2020-04-24
Dlaczego Turcja przytula Hamas?   Toameh   2020-04-23
Gobbels polubiłby wiele w mediach społecznościowych   Stalinsky   2020-04-19
Pandemiczne zawieszenie broni antysemityzmu? Nie ma mowy   Tobin   2020-04-16
Założyciel BDS: Izrael powinien nas uratować, a potem umrzeć   Tobin   2020-04-09
Dziesiątki milionów Europejczyków ma demoniczne poglądy na Izrael   Gerstenfeld   2020-04-05
Koronawirus: dlaczego palestyńscy przywódcy nie pomagają Gazie w zwalczaniu zarazy   Tawil   2020-04-03
Mimo koronawirusa dżihad przeciwko Izraelowi trwa   Toameh   2020-04-02
Muzułmańscy ekstremiści wykorzystują koronawirusa do promocji terroryzmu i nienawiści   Tawil   2020-03-31
Hamas: już strzelać czy zachować spokój?     2020-03-28
Oszustwo AP: umiarkowanie po angielsku i ekstremizm po arabsku   i Itamar Marcus   2020-03-24
Dlaczego Palestyńczycy umierają w więzieniach Hamasu?   Tawil   2020-03-16
Oszczerstwo o rytuale krwi arcybiskupa Hanny   Fitzgerald   2020-03-15
Jasbir Puar i moralna klęska świata akademickiego   Rosenthal   2020-03-12
Zabawa w  antysemityzm podczas karnawału w Aalst   Collins   2020-03-11
Europie nie wolno paść ofiarą szantażu Erdoğana   Bekdil   2020-03-07
Jak zachodnie media stały się użytecznymi idiotami Gazy?   Yemini   2020-03-06
Czystka etniczna  Żydów i hipokryzja lewicy   Collier   2020-03-05
W rzeczywistości Palestyńczycy nigdy nie dążyli do pokoju   Yemini   2020-03-02
Czy chrześcijanie znikną z Bliskiego Wschodu?   Dabbas   2020-02-28
Zamiana praw człowieka w kiepski dowcip   Gordon   2020-02-25
Czy upiory totalitaryzmu mogą się odrodzić?   Koraszewski   2020-02-23
Balony z Gazy – problem wybuchającego terroru   Lipman   2020-02-22
Finansowane przez UE, kierowane przez Palestyńczyków. Kampanie BDS w szatach UE   Collier   2020-02-21
Przebierańcy   Lewin   2020-02-20
Nasz europejski wróg   Rosenthal   2020-02-17
Prosto o arabsko-izraelskim konflikcie   Pickles   2020-02-15
Błędny profil palestyńskich terrorystów   Flatow   2020-02-13
Podżeganie irańskiego reżimu do zniszczenia Izraela   Shindman   2020-02-12
Palestyńczycy: Po podżeganiu do przemocy Abbas przybywa do Nowego Jorku, by walczyć z planem pokojowym   Tawil   2020-02-11
Przecież nikt nie traktuje tego poważnie   Koraszewski   2020-02-10
Francja: Wypal trawkę, zabij Żyda, uniknij procesu, idź wolny   Milliere   2020-02-09
W Międzynarodowym Dniu Pamięci Holocaustu fake news i przywódcy podburzający do nienawiści nie są niczym nowym   Amos   2020-02-02
Czy obsesyjna nienawiść irańskiego reżimu do Żydów będzie jego zgubą?   Rosenthal   2020-01-27
Historia stara jak świat   Frantzman   2020-01-27
Autonomia Palestyńska walczy z Żydami, by „bronić” całej ludzkości   Marcus   2020-01-23
Czego światowi przywódcy nie dowiedzą się w Jad Waszem   Julius   2020-01-22
Ciekawe czasy   Lewin   2020-01-16
Zmiana reżimu w Iranie powinna stać się międzynarodowym celem   Rosenthal   2020-01-13
Dekapitacja chrześcijan w prezencie na Boże Narodzenie, Zachód ziewa   Meotti   2020-01-10
Organizacja Wyzwolenia Palestyny: czym jest OWP?   Lipman   2020-01-08
Bernard-Henri Levy o masakrze chrześcijan w Nigerii     2020-01-04
Czy dać państwo Czarnym Hebrajskim Izraelitom?   Flatow   2020-01-03
Nie dawaj fałszywego świadectwa, chyba, że…   Koraszewski   2020-01-02
Hamas, trzydzieści dwa lata później   Toameh   2019-12-29
Bój na śmierć i życie w Tell Tamer   Fernandez   2019-12-21
Angela Merkel finansuje zarówno Muzeum Auschwitz, jak i terroryzm     2019-12-14
Dlaczego nie ma pokoju między muzułmanami a Izraelem   Bulut   2019-12-12
”Israel Denial” odsłania akademickie próby delegitymizacji Izraela   Steinberg   2019-12-10
Iran strzela do protestujących, Europa spiskuje, by wzbogacić morderców   Tobin   2019-12-05
Inwersja antysemityzmu     2019-12-03
Trzeba zakończyć prześladowania ludzi przez radykałów   Franklin   2019-11-29
Były terrorysta wypomina Warren i Sandersowi popieranie palestyńskich terrorystów.   Greenfield   2019-11-25
Uniwersyteckie przyzwolenie dla szerzenia nienawiści   Tobin   2019-11-21
Prawdziwa twarz sprawy palestyńskiej   Collier   2019-11-20
Palestynizm i zasada ”przede wszystkim zaszkodzić”   Rosenthal   2019-11-16
Prawo do samoobrony dla wszystkich poza Izraelem   Tobin   2019-11-15
Jestem imigrantem z Indii. Zaczepiono mnie w Bonn w Niemczech, bo wzięto mnie za Żyda.   Uniyal   2019-11-13
Czego boją się palestyńscy przywódcy?   Toameh   2019-11-12
UE popiera Iran – czołowego kata dzieci na świecie   Rafizadeh   2019-11-06
Otwartość ONZ na turecki plan dla północnej Syrii, podczas gdy 300 tysięcy Kurdów musi uciekać   Frantzman   2019-11-04
Dlaczego Hamas popiera wojnę Erdogana   Toameh   2019-10-31
Terroryści wzywają do zabijania Żydów – z siedziby ONZ w Gazie   Tawil   2019-10-29
Zapowiedź wielkiej wojny?   Koraszewski   2019-10-28
Nowi „baszybuzucy” Turcji: Wolna Armia Syrii   Bekdil   2019-10-27
"Antynormalizacja" z Izraelem: prawdziwy cel   Tawil   2019-10-24
Dwa oblicza antysemityzmu   Yemini   2019-10-22

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Wzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenica


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk