Prawda

Poniedziałek, 26 lutego 2024 - 13:10

« Poprzedni Następny »


Skrajne poparcie dla grupy terrorystycznej Hamasu i dla zagłady Izraela


Bassam Tawil 2023-11-27

Sondaż opinii publicznej opublikowany 14 listopada wykazał, że 75% Palestyńczyków popiera bestialskie morderstwa Hamasu, w tym gwałty i ścinanie głów, równocześnie zaledwie 13%, się temu przeciwstawia. Na zdjęciu: Demostracja poparcia zawieszenia broni i ocalenia Hamasu w Ramallah. 22 listopada 2023r. Zrzut z ekranu wideo.) 
Sondaż opinii publicznej opublikowany 14 listopada wykazał, że 75% Palestyńczyków popiera bestialskie morderstwa Hamasu, w tym gwałty i ścinanie głów, równocześnie zaledwie 13%, się temu przeciwstawia. Na zdjęciu: Demostracja poparcia zawieszenia broni i ocalenia Hamasu w Ramallah. 22 listopada 2023r. Zrzut z ekranu wideo.) 

Jednym z powodów, dla których przywódcy palestyńscy odmawiają potępienia masakry Izraelczyków dokonanej 7 października przez Hamas, jest świadomość, że wielu Palestyńczyków popiera okrucieństwa popełnione przez wspieraną przez Iran palestyńską grupę terrorystyczną.


W przeciwieństwie do administracji Bidena i wielu Europejczyków przywódcy ci, w tym prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmoud Abbas, są w pełni świadomi szerokiego poparcia swoich obywateli dla każdej grupy, której celem jest mordowanie Izraelczyków i zniszczenie Izraela. Ponadto przywódcy palestyńscy są również świadomi, że większość Palestyńczyków sprzeciwia się zwodniczym zachodnim fantazjom o „rozwiązaniu w postaci dwóch państw”.


W regionie tak niestabilnym jak Bliski Wschód, gdyby na przykład Państwo Islamskie, Al-Kaida lub Islamska Republika Iranu – znajdująca się u progu posiadania bomb nuklearnych zagrażających regionowi, Europie i Stanom Zjednoczonym – przejęły władzę w państwie palestyńskim, tak jak Hamas przejął siłą Strefę Gazy od Autonomii Palestyńskiej w 2007 roku – to te terrorystyczne machiny, a nie Finlandia lub Dania, byłyby bezpośrednimi sąsiadami Izraela. W jakimkolwiek kraju mieszkasz, ten kraj też by na to nie pozwolił – i nie powinien.


Sondaż
 opinii publicznej opublikowany 14 listopada wykazał, że 75% Palestyńczyków popiera bestialskie morderstwa Hamasu, w tym gwałty i ścinanie głów, w porównaniu do zaledwie 13%, które to potępia.


Sondaż przeprowadzony przez Świat Arabski na rzecz Badań i Rozwoju (AWRAD) objął 668 respondentów na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy.


Według wyników 59,3% Palestyńczyków wyraziło „skrajne poparcie” dla działań Hamasu 7 października, podczas gdy 15,7% stwierdziło, że „w pewnym stopniu” popiera masakrę. Mniej niż 13% Palestyńczyków sprzeciwiło się masakrze.


Co zaskakujące, sondaż wykazał, że poparcie dla Hamasu i jego „operacji wojskowej” jest jeszcze wyższe na Zachodnim Brzegu, gdzie ma swoją siedzibę Autonomia Palestyńska Abbasa, niż w Strefie Gazy. W ciągu ostatnich dwóch lat na Zachodnim Brzegu, kontrolowanym przez siły bezpieczeństwa Abbasa, pojawiło się kilka grup terrorystycznych powiązanych z Hamasem, a także inny, już otwarcie irański pełnomocnik, Palestyński Islamski Dżihad.


Abbas nigdy nie zrobił nic, by powstrzymać terrorystów, którzy są odpowiedzialni za niezliczone ataki na Izraelczyków. Niestety, jest to ten sam Zachodni Brzeg, gdzie administracja Bidena i Unia Europejska chcą ustanowić państwo palestyńskie. Jeśli tak duża liczba Palestyńczyków na Zachodnim Brzegu popiera mordowanie Izraelczyków i popiera Hamas, można bezpiecznie założyć, że nowe „państwo palestyńskie” będzie kontrolowane przez Hamas lub inną ludobójczą, antysemicką grupę terrorystyczną.


Sondaż wykazał również, że 68% Palestyńczyków na Zachodnim Brzegu stwierdziło, że „zdecydowanie popiera” mordowanie Izraelczyków, podczas gdy kolejne 14,8% stwierdziło, że „w pewnym stopniu” to popiera. W sumie 87,7% Palestyńczyków na Zachodnim Brzegu ma pozytywne nastawienie do Hamasu. Tylko 10,2% Palestyńczyków mieszkających na Zachodnim Brzegu ma negatywne nastawienie do Hamasu.


Innym, ale mniej zaskakującym wynikiem sondażu jest to, że 80% Palestyńczyków odrzuca zarówno rozwiązanie w postaci „jednego państwa”, jak i „dwóch państw” i zamiast tego żąda całego terytorium pomiędzy rzeką Jordan a Morzem Śródziemnym – krótko mówiąc, chce całego państwa Izrael niezależnie od tego, gdzie będą jego granice. 


Wyniki sondażu podważają twierdzenie prezydenta USA Joe Bidena i sekretarza stanu Antony'ego Blinkena, że Hamas nie jest reprezentatywny dla większości Palestyńczyków. Niestety, wyniki sondażu bez wątpienia pokazują, że administracja Bidena nie ma zielonego pojęcia o nastrojach antyizraelskich przeważającej większości Palestyńczyków.


To, że większość Palestyńczyków chce zastąpić Izrael państwem terrorystycznym wspieranym przez Iran, pokazuje również, że administracja Bidena i większość rządów europejskich popada w skrajne samooszustwo, mówiąc o potrzebie promowania koncepcji „rozwiązania w postaci dwóch państw”.


Nie jest to pierwsze badanie pokazujące, że większość Palestyńczyków stanowczo sprzeciwia się „rozwiązaniu w postaci dwóch państw” i popiera walkę zbrojną przeciwko Izraelowi. Nie jest to również pierwszy sondaż pokazujący, że większość Palestyńczyków woli Hamas i inne grupy terrorystyczne od Autonomii Palestyńskiej.


Na miesiąc przed przeprowadzoną przez Hamas masakrą Palestyńskie Centrum Badań Politycznych i Ankietowych opublikowało sondaż, który wykazał, że 67% palestyńskiego społeczeństwa sprzeciwia się idei „rozwiązania w postaci dwóch państw”, w porównaniu z 32%, które je popiera. Sondaż wykazał, że większość (53%) Palestyńczyków popiera walkę zbrojną przeciwko Izraelowi. Dwadzieścia procent stwierdziło, że popiera negocjacje z Izraelem, podczas gdy kolejne 24% wyraziło poparcie dla „powszechnego, pokojowego oporu”. Sondaż wykazał ponadto, że gdyby w tym czasie odbyły się nowe wybory prezydenckie, przywódca Hamasu Ismail Hanija otrzymałby 58% głosów w porównaniu z 37% na Abbasa.


Wyniki sondaży nie są tak naprawdę zaskoczeniem dla tych, którzy uważnie monitorują sprawy palestyńskie w ciągu ostatnich kilku dekad. Wsparcie dla Hamasu i terroryzmu przeciwko Izraelowi jest bezpośrednim rezultatem trwającej od kilkudziesięciu lat kampanii podżegania przeciwko Izraelowi prowadzonej przez przywódców i frakcje palestyńskie, w tym zarówno Autonomii Palestyńskiej, jak i Hamasu.


Kiedy Abbas mówi swojemu ludowi, że Żydzi „bezczeszczą swoimi brudnymi stopami” meczet Al-Aksa w Jerozolimie, nie tylko kłamie, ale podżega do mordowania Żydów. W rzeczywistości Abbas płaci mordercom Żydów lub ich rodzinom miesięczne stypendium w ramach swojej polityki „płaca za mordowanie”, czyli ma program zatrudnienia: Murder, Inc.


Analiza przeprowadzona w 2017 r. przez „Washington Post” wykazała, że rocznie wypłacano 160 milionów dolarów 13 tysiącom beneficjentów „płacy dla więźniów” (12 307 dolarów na osobę), a 183 miliony dolarów wypłacono 33 700 rodzinom (5430 dolarów na rodzinę) w ramach „odpraw męczenniczych”. Gazeta oszacowała, że z łącznej kwoty 36 milionów dolarów wypłacono więźniom odbywającym w Izraelu karę powyżej 20 lat więzienia. Kolejne 10 milionów dolarów wypłacono rodzinom 200 zamachowców-samobójców.


Warto zauważyć, że Hamas nazwał swoją masakrę „Operacją Potop Al-Aksa”, prawdopodobnie w odpowiedzi na pokojowe i rutynowe wizyty Żydów na Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie, którzy za obopólną zgodą mogą przebywać na otwartych przestrzeniach znajdujących się poza terenem samego meczetu. Abbas twierdził, że nazwa masakry pojawiła się w odpowiedzi na rzekome „izraelskie naruszenia prawa na dziedzińcach błogosławionego meczetu Al-Aksa”. Nie było oczywiście żadnych „naruszeń” ze strony Żydów. Ich jedyną „przestępstwem” było to, że zgodnie z wszystkimi ustaleniami odwiedzili Wzgórze Świątynne.


„Wróg [izraelski] zbezcześcił meczet Al-Aksa i ośmielił się odwiedzić miejsce kultu proroka Mahometa” – powiedział arcyterrorysta Hamasu Mohammed Deif, jeden z pomysłodawców masakry z 7 października. Zwracając się do Palestyńczyków, dodał:

„Rozpocznijcie teraz marsz w kierunku Palestyny i nie pozwólcie, aby granice lub restrykcje pozbawiły was honoru Dżihadu (świętej wojny) i udziału w wyzwoleniu meczetu Al-Aksa”.

Retoryka i działania Autonomii Palestyńskiej pokazują, że jest ona współodpowiedzialna wraz z Hamasem za masakrę z 7 października. Autonomia Palestyńska i Hamas wychowały całe pokolenie Palestyńczyków na gloryfikacji terroryzmu i konieczności mordowania Żydów i eliminacji Izraela. Jak jakikolwiek racjonalny człowiek może mówić o „rozwiązaniu w postaci dwóch państw”, skoro większość Palestyńczyków wierzy, że nie ma nic złego w paleniu, obcinaniu głów i gwałceniu Żydów lub pieczeniu żydowskiego dziecka w piekarniku?


Wyniki sondażu potwierdzają to, co większość Arabów i muzułmanów już wie: że jedyne rozwiązanie, jakie większość Palestyńczyków jest skłonna zaakceptować, to takie, które prowadzi do wymordowania wszystkich Żydów i zniszczenia Izraela. Czas pokaże, czy ostatnia rzeź Żydów w Palestynie pomoże obudzić administrację Bidena i Europejczyków na ten niewygodny i nieprzyjemny fakt.


Link do oryginału: https://www.gatestoneinstitute.org/20155/palestinians-support-hamas

Gatestone Institute, 20 listopada 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Bassam Tawil

Muzułmański badacz i publicysta mieszkający na Bliskim Wschodzie. 

 


Skomentuj Tipsa en vn Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1430 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Hamas: Palestyńscy cywile są także terrorystami   Toameh   2024-02-26
Premier Kataru: Nie należy oczekiwać, że Hamas uwolni zakładników za „zawieszenie broni”Negocjacje z terrorystami kończą się tylko w jeden sposób.   Greenfield   2024-02-25
Jak oskarżać Izrael o najgorsze łamanie praw człowiekaPRAKTYCZNY PORADNIK Wypróbowany przez organizacje „praw człowieka”!     2024-02-21
Kosmiczna zdrada żydowskich kobiet przez lewicęBrak solidarności wobec kobiet, które zostały bestialsko potraktowane przez Hamas, jest odrażający.   O'Neill   2024-02-16
Mistrzowska operacja odbicia zakładników   Koraszewski   2024-02-13
Palestyńscy terroryści, szpitale i perspektywy państwa palestyńskiego   Tawil   2024-02-12
Twierdza Hamasu w Rafah w Gazie jest kluczem do jego przetrwania   Frantzman   2024-02-10
WYPOWIEDZI IMAMÓW Z KALIFORNII W POPARCIU ATAKU HAMASU 7 PAŹDZIERNIKA     2024-02-06
Poszukiwani: przywódcy palestyńscy, którzy potępią terroryzm   Tawil   2024-02-05
Czy doszłoby do Holokaustu, gdyby Twitter istniał w latach czterdziestych XX wieku?  Oczywiście, że tak, a dowód na to mamy dzisiaj.     2024-02-05
Najpierw przyszli po mój lud, potem przyszli po ŻydówByły niewolnik z Sudanu Południowego o pogromie dokonanym przez Palestyńczyków 7 października   Deng   2024-01-30
„Droga” administracji Bidena do terrorystycznego palestyńskiego państwa   Tawil   2024-01-30
Coraz większa zawiść o HolokaustNowe pokolenie zamroczone ideologią bycia ofiarą desperacko pragnie swojego udziału w Holokauście.   O'Neill   2024-01-29
Kafka przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości   Wisse   2024-01-27
Lewicowy antysemityzm zawsze opiera się na teoriach spiskowych, a ta wojna to potwierdza     2024-01-24
Rzeczywistość Gazy     2024-01-22
Liban gości terrorystów, uderza w Izrael posiadając ogromny arsenał, a następnie skarży się, kiedy Izrael się broni   Tawil   2024-01-19
Nie odwracaj wzroku od głównej przyczyny epidemii antysemityzmu   Tobin   2024-01-18
Biden obiecał, że pomoc dla Gazy nie trafi do Hamasu. Skłamał.   Greenfield   2024-01-18
Te oskarżenia o „ludobójstwo” przynoszą hańbę ludzkości.    O'Neill   2024-01-16
Sieć terroru Hamasu w Europie   Greenfield   2024-01-16
Po 7 października rozpoczęła się era oficjalnego antysemityzmu   Tobin   2024-01-14
Walczymy z Ameryką, syjonizmem i wszystkimi, którzy atakują wielkość i honor Islamskiej Rewolucji Iranu     2024-01-13
Ludzie, kto za to płaci?   Koraszewski   2024-01-10
Zachód wciąż nie może pojąć, że Hamas kontroluje WSZYSTKO w Gazie – łącznie z całą pomocą humanitarną     2024-01-09
Nieświęty sojusz między “przebudzeniem” i barbarzyństwem   O'Neill   2024-01-07
„Zaufaj nauce”: media szerzą antysemickie oszczerstwo o Izraelu „kradnącym narządy” zmarłym Palestyńczykom – co jest medycznie niemożliwe     2024-01-03
Dekolonizacja umysłów zniewolonych   Koraszewski   2024-01-03
Krótka historia ataków Hamasu na pomoc humanitarną przeznaczoną dla mieszkańców Gazy     2024-01-01
Jak UNWRA wychowuje terrorystów   Tawil   2023-12-31
Globalne imperium Palestyny   Smith   2023-12-30
Nie oddawajcie Gazy Autonomii Palestyńskiej   i Itamar Marcus   2023-12-29
Mądrość Hamasu. Oni dobrze rozumieją wojnę, w której walczą.    Friedman   2023-12-29
Lekarze bez Granic (Médecins Sans Frontières), wspólnik Hamasu?   Destexhe   2023-12-27
Złe dziennikarstwo, zła wiara i rosnący antysemityzm   Koraszewski   2023-12-26
Itamar Marcus pokazuje Radzie Praw Człowieka ONZ, że antysemityzm AP doprowadził do 7 października   Marcus   2023-12-24
IDF daje Hamasowi więcej informacji wywiadowczych!   Pandavar   2023-12-22
Artykuł @NYTimes o cmentarzach w Gazie to nic innego jak antysemicka teoria spiskowa     2023-12-21
Iran wzywa do równowagi grozy i strachu     2023-12-20
Zniewolenie i rzeź Czarnych Afrykanów muszą się skończyć. Ten sam dżihad, który 7 października uderzył w Żydów, od dziesięcioleci atakuje Czarnych Afrykanów   i Ben Poser   2023-12-16
Hamas tworzy nową grupę terrorystyczną, żeby zniszczyć Liban   Toameh   2023-12-16
Nienawistnicy wygrali. Młodzi Amerykanie stają się coraz bardziej antysemiccy. Amerykańska żydowska diaspora może być skazana na zanikanie     2023-12-15
Przywódcy Hamasu: Naszym celem jest ustanowienie globalnego islamskiego kalifatu, a nie tylko wyzwolenie Palestyny     2023-12-14
Czy lewicowi dziennikarze kochają Hamas?   Koraszewski   2023-12-13
Dlaczego tak trudno zrozumieć, że kłamstwo jest integralną częścią strategii Hamasu?     2023-12-12
ONZ i Hamas: Partnerzy w zbrodni   Williams   2023-12-12
Dlaczego uniwersytety Ligi Bluszczowej są tak zblazowane w kwestii ludobójstwa   O'Neill   2023-12-08
Rosną dowody na przestępstwa seksualne Hamasu – ale rośnie też obojętność świata     2023-12-06
Nie akceptuj terroryzmu jako nowej normalności   Greenfield   2023-12-02
Od rzeki do morza   Herf   2023-11-30
Jedyna droga naprzód   Koraszewski   2023-11-29
Palestyńczycy są współwinni zbrodni Hamasu   Dershowitz   2023-11-28
Skrajne poparcie dla grupy terrorystycznej Hamasu i dla zagłady Izraela   Tawil   2023-11-27
Ludobójstwo i miliony jego obrońców   Koraszewski   2023-11-25
Al-Kaida na subkontynencie indyjskim     2023-11-25
Milczenie jest w rzeczywistości współudziałem   Pessin   2023-11-24
Globalne milczenie, kiedy Pakistan nakazuje przymusową deportację 1,7 miliona afgańskich uchodźców   Ahmad   2023-11-21
Marsz dla Palestyny był marszem skrajnie prawicowym   O'Neill   2023-11-20
List otwarty Żyda do świata zachodniego po ataku Hamasu na Izrael w 2023 r    Żyd   2023-11-20
Zrozumieć koszmar wojny w Gazie   Koraszewski   2023-11-19
Hamas jest postrzegany jako przedstawiciel Palestyńczyków   Marcus   2023-11-17
Dziennikarze pomagający terrorystom przyczyniają się do wprowadzenia nienawiści do Żydów do głównego nurtu   Tobin   2023-11-16
Zaciekłe podżeganie przez Al-Azhar: Pochwały dla palestyńskich bojówkarzy dżihadu; Losem Izraela jest zagłada; USA to największy szatan; Żydzi są potomkami małp i świń     2023-11-16
Human Rights Watch: Destrukcyjny program, symboliczna równowaga   Steinberg   2023-11-15
Plakaty przedstawiające porwane izraelskie dzieci powodują traumę wśród zwolenników Hamasu   Greenfield   2023-11-14
Rozwiązanie w postaci “dwóch państw”, żeby można było mordować Żydów   Tawil   2023-11-13
Rozgrzeszenie HamasuJak „przebudzeni” zachodni radykałowie stali się moralnymi spin doktorami Hamasu.   O'Neill   2023-11-12
Skąd biorą się zaprzeczenia potwornościom 7 października?   Glick   2023-11-11
Palestyna, czyli ostrze włóczni   Koraszewski   2023-11-11
Kolejna nowa wojna? Żołnierze, którzy ścinają głowy Ormianom są bohaterami Azerbejdżanu   Bulut   2023-11-10
Nie “tylko Hamas”   i Erielle Davidson   2023-11-09
Zlikwidowanie zbrodniarzy wojennych ratuje wszystkich   Bryen   2023-11-09
Popierają „Palestynę”, ponieważ nienawidzą Żydów   Tobin   2023-11-07
Mówimy „nie” hipokryzji i nienawiści UNICEF   Steinberg   2023-11-06
Kto powiedział, że Hamas nie reprezentuje Palestyńczyków?   Tawil   2023-11-04
Jak atak Hamasu zaskoczył Izrael   Greenfield   2023-11-03
Wojna z Źydami   Oren   2023-11-02
Negatywny wynik testu Hamasu   Landes   2023-11-02
Marzenie o aksamitnym Palestyńskim Państwie Hamasu i Innych   Koraszewski   2023-11-01
Powraca oszczerstwo o rytuale krwi   Dershowitz   2023-10-31
Jak Iran bezpośrednio wspierał atak Hamasu na Izrael   Toameh   2023-10-30
Który z nich powinien otrzymać pomoc humanitarną?   Pandavar   2023-10-29
Hamas, Israel i hipokryzja arabskich oraz innym muzułmańskich przywódców    Toameh   2023-10-28
To islam, głupczeNie chodzi tu o Izrael, kolonializm, globalizm czy kapitalizm; chodzi o islam.   Greenfield   2023-10-27
Barbarzyństwo Hamasu jest częścią tradycji arabskich pogromów   Julius   2023-10-27
Kim są cywile Gazy?   Bard   2023-10-26
Połowa amerykańskich wyborców poniżej 35. roku życia uważa, że masakry i gwałty na Żydach można uzasadnić     2023-10-25
Gwałt jako broń wojenna, tym razem w Izraelu. Dlaczego feministki milczą?   i Mandy Sanghera   2023-10-24
Cywile z Gazy potrzebują schronienia. Dlaczego świat arabski tego nie zapewni?   Jacoby   2023-10-23
Niemożliwe żądanie BidenaJego wizyta w Izraelu była pokazem dysonansu poznawczego.   Glick   2023-10-22
Nasze miasta i ulice są pełne nienawistników   Collier   2023-10-21
Polityczni i wojskowi przywódcy Iranu zachęcają Hamas do kontynuowania walki aż do osiągnięcia celu Iranu i Hamasu – zniszczenia Izraela     2023-10-20
Dlaczego Żydzi nie pozwolą się po prostu zabić?   O'Neill   2023-10-19
Wirusy tradycji, wirusy kłamstwa, wirusy umysłu   Koraszewski   2023-10-17
Hamas i Iran: rzeź Żydów przez dziesięciolecia   Toameh   2023-10-16
Drugie ludobójstwo Ormian   Bulut   2023-10-16
Iran jest mózgiem i rękami stojącymi za Hamasem     2023-10-14
To był zły tydzień dla tych, którzy twierdzą, że antysyjonizm nie jest antysemityzmem     2023-10-13
Wywiad funkcjonariusza Hamasu dla Russia Today     2023-10-12
Barbarzyński nihilizm „wolnej Palestyny” Nadszedł czas, abyśmy rozliczyli beznadziejność leżącą u podstaw arabskiej i zachodniej ideologii „wyzwolenia”.   Mansour   2023-10-12

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Lekarze bez Granic


Wojna w Ukrainie


Krytycy Izraela


Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk