Prawda

Środa, 21 kwietnia 2021 - 15:53

« Poprzedni Następny »


Powiadom znajomych o tym artykule:
Do:
Od:

Kiedy krytyka Izraela zamienia się w skrajny antysemityzm: wydanie londyńskie


David Collier 2015-09-14


Jest 9 września 2015 r. Na Bliskim Wschodzie miliony są uciskane przez własnych przywódców, zabito setki tysięcy ludzi i niezliczone rzesze nadal uciekają. Dzisiaj, demokratycznie wybrany przywódca jedynego narodu na Bliskim Wschodzie, który zapewnia wolność i ochronę wszystkim swoim obywatelom, przybył w wizytą do Wielkiej Brytanii i w Londynie, w sercu demokratycznego systemu brytyjskiego, odbył się protest.
Nie był to protest w sprawie Syrii ani Iraku, nie chodziło o ISIS, Libię, Jemen ani Iran. Był to protest, na którym powiewały flagi Hezbollahu i Hamasu, flagi wyjętych spod prawa organizacji terrorystycznych; to był protest przeciwko demokratycznemu państwu Izrael.


Ludzie biorący udział w tym proteście z grup takich jak PSC (Palestine Solidarity Campaign) nie są zamaskowani; jest to trzon BDS w Wielkiej Brytanii; to są zagorzali aktywiści, rozdający ulotki, próbujący zwerbować innych, szerzący dezinformację na kampusach i wzniecający nienawiść do Izraela. I przybyli do Londynu z flagami Hezbollahu w rękach.


Jeśli ktokolwiek ma wątpliwości, warto obejrzeć kilka filmów wideo zrobionych podczas tego protestu. (link z kanału YouTube Israel Advocacy Movement)Dla tych, którzy niecałkiem mogą uwierzy w to, co słyszą, oto zapis tej rozmowy:


Pytanie “A co ma się stać z Izraelczykami, którzy tam żyją?”

Odpowiedź “Nie obchodzi mnie to, zasadniczo mogą spier…, iść do morza. Nie przyjdą tutaj, będziemy maszerować przeciwko syjonistom przychodzącym tutaj jako uchodźcy. Będziemy i to jest fakt”.

P “Chce pani, w zasadzie, ludobójstwa Izraelczyków, czy to pani mówi?”

O ”Sześć milionów Żydów tam, zmiecionych”

P “Sześć milionów Żydów, więc chciałaby pani kolejny holocaust?”

O “Nie wiem, co to jest holocaust”

PRZERWA

P “Pani zdaje sobie sprawę z tego, że20% mieszkańców Izraela to nie są Żydzi?” – “proszę nie dotykać kamery”

O “To nie wpychaj jej w moją pier… twarz… (niedosłyszalnie) bo syjonizm mnie plami”

P “Pani twarz plami naszą kamerę…(niedosłyszalnie)

O “Rasista nazywa mnie rasistką, rasista nazywa mnie rasistką”

P “Powiedziała pani, że chce 6 milionów Żydów w morzu?”

O “Chcę ich precz z Izraela.”

P “Będzie ich pani musiała wszystkich zabić”

O ”No cóż, niech tak będzie”.


Jestem za wolnością słowa i naprawdę nie obchodzi mnie, że ta kobieta oddycha tym samym powietrzem, co ja. Nie jest to mój wybór, ani nie do mnie należy ustalanie reguł. Wolność nie jest wolnością, jeśli nie wolno pociągnąć jej do skrajności. Fakt jednak, że ta kobieta wierzy, iż może swobodnie wypowiadać takie uwagi przed mikrofonem i nie będzie żadnych konsekwencji, podkreśla, jak daleko już zaszliśmy mroczną drogą. Gdyby mówiła o czarnych, wideo rozeszłoby się już jak ogień po prerii i w ciągu kilku dni zostałaby bez pracy. To samo zdarzyłoby się, gdyby mówiła o gejach, uchodźcach… właściwie o wszystkich… z wyjątkiem Żydów. Kiedy chodzi o Żydów, sprawy wyglądają inaczej. Ludzie mieszają i zestawiają syjonistów i Żydów i nikt nawet nie mrugnie okiem. Ta kobieta powiedziała, że chętnie zobaczy śmierć 6 milionów Żydów, a jeśli Żydzi izraelscy będą próbowali uciekać przed ludobójstwem, będzie maszerowała w demonstracji przeciwko przyjęciu ich tutaj.


Krąży teraz w sieci kilka wideo i dobrze pokazują podstawową mentalność PSC, BDS i uczestników ruchu bojkotu Izraela. (to jest z kanału YouTube Yoni Tzayada)Hamas, grupa, które posyła ludzkie bomby do autobusów, kawiarni, pubów, klubów i na ulice, nie jest ich zdaniem organizacją terrorystyczną – to są “bojownicy o wolność”. Inny aktywista mówi, że pokojowe rozwiązania niczego nie rozwiązują i wskazuje na jedynych ludzi, którzy, jak twierdzi, robią coś pozytywnego przez powiewanie flagą Hezbollahu. Ktoś inny wierzy, że Żydzi mogą odbywać stosunki seksualne z trzyletnimi dziećmi i powołuje się na Protokoły mędrców Syjonu, wypowiadając równocześnie kilka innych dziwacznych teorii. Człowiek na zdjęciu powyżej sądzi, że Tora jest dla Żydów, podczas gdy Talmud jest dla syjonistów. Ktoś wspomina nawet Simona Cowella. Mogłoby to być zabawne wideo ze względu na jego przyprawiający o zawrót głowy idiotyzm, ale za tym idiotyzmem widać zupełnie wyraźnie, że antysyjonizm jest po prostu jawnym antysemityzmem.


To zdjęcie, wyraźnie pokazujące emblemat Hezbollahu, zakazanej organizacji terrorystycznej, noszony z dumą kilka metrów od biur naszego rządu. Jak stało się to akceptowalne dla ludzi?Te grupy, noszące symbole zakazanych organizacji terrorystycznych są prawdziwą twarzą BDS, prawdziwą twarzą ruchu propalestyńskiego. Ich ruch nie jest ruchem na rzecz wolności lub pokoju; jest marszem ku wojnie; wezwaniem do ludobójstwa na Żydach. Jest to antysemityzm, który reklamuje się kwiecistymi słowami praw człowieka i sprawiedliwości.


Jeśli ktokolwiek zaprzecza związkowi pomiędzy nienawiścią do syjonizmu i nienawiścią do judaizmu, to wideo, także z dzisiejszego protestu, powinno rozwiać wszystkie wątpliwości.  Wzięte jest od UK Zionist FederationUkrywając się za wezwaniami do pokoju, antysemityzm jest żywy i jurny, i gwałtownie wzrasta w Wielkiej Brytanii. Narasta, ponieważ ludzie pomagają, wspierają, finansują przemawiają, maszerują protestują i aktywnie promują grupy, które twierdzą, że działają na rzecz Palestyńczyków. Nie robią tego i mają w nosie Palestyńczyków. Dla nich to wszystko jest o Żydach i oczywiście o Izraelu, miejscu, gdzie Żydzi są poza zasięgiem ich nienawiści.


Tak więc, kiedy kilkuset antysemitów maszerowało ze swoim terrorystycznymi flagami ulicami Londynu, wzywając do ludobójstwa na Żydach i wykrzykując antysemickie hasła, jak informowano o tym w prasie brytyjskiej? No cóż, niemal o tym nie wspomniano, co jest haniebne. Gorzej jednak, kiedy wspominano i, jak w „Guardianie”, było to wysterylizowane.


Oto zdjęcie na czołówce reportażu “Guardiana”:Podpisano to jako “dwóch rywalizujących demonstrantów”, co jest dziwną formą opisywania kogoś, kto popiera demokrację liberalną i spierającego się z kimś, kto żąda jej zniszczenia. Z jakiegoś powodu „Guardian” zaniżył liczbę proizraelskich demonstrantów, a reszta doniesienia nie mówi nic; nic o aresztowaniach, nic o przemocy i nic o antysemityzmie. Zostało to tak wybielone, że wierzysz, iż protestujący mogą mieć rację. I to jest sedno problemu; ekstremiści, terroryści, antysemici, rasiści istnieją wszędzie; nie ma niczego w wolnym narodzie, co mogłoby zatrzymać plugawe stwory, chowające się w ciemnych kątach. Media jednak zdradzają swoje zadanie rzetelnego informowania o prawdziwym obliczu tych ruchów; zdradzają Izrael, zdradzają brytyjskich Żydów i zdradzają fundamentalne wartości naszego społeczeństwa. Pozwalają tym plugawym stworom na wypełzanie z kątów na główne ulice, na kampusy i do głównego nurtu.


Po dzisiejszych wydarzeniach było zadaniem mediów podkreślić na czołówkach, że protest PSC zawierał wezwania do ludobójstwa Żydów, wskazać, że te wezwania rozlegały się na ulicach Londynu i że powiewały tam flagi terrorystów. Haniebne? Jeszcze nie zdecydowałem, co było bardziej haniebne, sam protest czy reakcja mediów. Jakakolwiek jest na to odpowiedź, jest to droga, którą nie możemy iść dalej; nadszedł czas, by ktoś w rządzie powiedział jasno, jak władze powinny reagować w kraju, który respektuje i ceni swoje swobody. Pora na pokazanie, że ktoś w Westminster ma odwagę. Pora na pokazanie, że antysemityzm w Wielkiej Brytanii nie jest akceptowany, tolerowany ani dozwolony.

 

When criticism of Israel crosses the line to extreme antisemitism - London-edition

10 września 2015

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

David Collier

Autor blogu Beyond the great devide


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 846 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Administracja Bidena oszukuje Żydów     2021-04-21
Palestyńskie wybory: czego administracja Bidena nie chce wiedzieć   Toameh   2021-04-20
Kłamstwa, bezczelne kłamstwa i statystyka „Guardiana”   Levick   2021-04-19
Uprowadzenie terminologii Holocaustu do utrwalania fałszu i demonizowania Izraela   Hirsch   2021-04-17
Niewidzialna wojna Unii Europejskiej z Izraelem   Rosenthal   2021-04-06
Obcinanie głów dzieciom w Mozambiku   Bergman   2021-04-03
“Wojna jest podstępem, czyli pytanie, którą Kartę OWP czytasz?   Fitzgerald   2021-03-30
Autonomia Palestyńska daje mordercom rodziny Fogel 50 procent podwyżki   Fitzgerald   2021-03-25
W poszukiwaniu nowych sposobów finansowania terrorystycznego reżimu   Flatow   2021-03-22
Ludzie ludziom szykują ten los   Koraszewski   2021-03-21
Kiedy skrajna lewica walczy z antysemityzmem…     2021-03-19
Teheran nie daje mi spokoju   Chesler   2021-03-16
Kaszmir – sojusz militarny Azerbejdżanu, Turcji i Pakistanu   Ahmad   2021-03-09
“New York Times” wybiela Turcję   Frantzman   2021-03-09
Palestyńscy terroryści do Bidena: nie wierz palestyńskiemu kierownictwu   Tawil   2021-03-08
Świat krytykuje Izrael za brak szczepień Palestyńczyków, chociaż dostarczają szczepionki mimo, że nie są do tego zobowiązani   Coyne   2021-03-03
Iran: dążenie mułłów do zdobycia broni jądrowej   Rafizadeh   2021-03-01
Pokolenie oszukanych, którzy popierają BDS   Kemp   2021-02-27
Czy Joe zapomniał Józefa?   Rosenthal   2021-02-18
Gwałcone i mordowane: chrześcijańskie dziewczęta w Pakistanie   Ibrahim   2021-02-16
Rola Iranu w Jemenie: chwiejność USA i UE   Rafizadeh   2021-02-11
Ludobójczy antyizraelizm: tykająca bomba zegarowaJak i dlaczego Zachód zasnął, kiedy islamizm rozprzestrzenił się 20 lat temu   i Richard Landes   2021-02-09
Amerykański pisarz ogląda Europę   Koraszewski   2021-02-04
Nie, to nie jest paranoja   Rosenthal   2021-02-04
“Szczepionkowy Apartheid” – jawne oszczerstwo, ale zbyt dobre, by mu się oprzeć   Pickles   2021-01-31
Religijna transformacja francuskich szkół   Meotti   2021-01-30
Przemilczana ale rozpowszechniona inwersja Holokaustu     2021-01-28
Walka B’Tselem o zdobycie jakiegoś znaczenia trwa, by zakończyć się porażką   Amos   2021-01-27
BDS jest zagrożeniem dla całego wolnego świata   Landes   2021-01-23
Media: Izrael musi być oczerniany za swój bijący światowy rekord program szczepień   Kemp   2021-01-20
Ataki mediów na Izrael są dobrane do potrzeb chwili   Amos   2021-01-19
Turcja: Turcy czczą sympatyka nazizmu   Bulut   2021-01-16
Szczepienia i odwieczna plaga   Collins   2021-01-12
„Guardian” znowu rozpowszechnia kłamstwo o „izraelskim apartheidzie”   Levick   2021-01-11
Pora, by świat położył kres globalnej sieci przestępczości i korupcji Hezbollahu i Iranu   Alamuddin   2021-01-09
Administracja Bidena i “Wojna o prawo powrotu”   Rosenthal   2020-12-29
Dżihad w Boże Narodzenie: "Zimno zabijaj ich z nienawiścią i wściekłością"   Kemp   2020-12-25
Turcja zapowiada powrót Turków     2020-12-24
AP: Cały Izrael jest “naszą ziemią, Palestyną”; wszyscy Izraelczycy są osadnikami;  koniec Izraela jest pewny   Zilberdik   2020-12-24
Palestyńskie podżeganie przeciwko izraelskim dziennikarzom   Tawil   2020-12-17
Czy Teheran buduje “kuchnię diabła”?   Taheri   2020-12-12
Magazyn “Time” opublikował stronniczy, popierający BDS artykuł, który udaje, że jest obiektywny     2020-12-11
Zagrzebane w relacjach “Guardiana” o śmierci szefa programu nuklearnego Iranu: wezwania Teheranu do zniszczenia Izraela   Levick   2020-12-05
Premier AP, Shtajjeh, broni polityki “płaca za mordowanie”   Fitzgerald   2020-11-29
Mordercza wojna o zdrowie moralne   Koraszewski   2020-11-27
Ciekawy opis antysemityzmu z 1944 roku dokładnie opisuje antysyjonizm     2020-11-27
Dlaczego Bractwo Muzułmańskie wylazło z nory   Toameh   2020-11-22
Dekapitacja wolności w Europie   Collier   2020-10-24
Nerdeen Kiswani walczy o Palestynę od rzeki do morza   Fitzgerald   2020-10-07
Sprawa Al-Dury po 20 latach   Landes   2020-10-06
Rzeczy, o których chce nas poinformować najbardziej na świecie poszukiwana terrorystka   Roth   2020-10-05
Groźba państw sierocych dla porządku świata    Taheri   2020-09-24
Życie czarnych chrześcijan widocznie nie liczy się   Meotti   2020-09-21
„Czarny Wrzesień” pół wieku temu i teraz   Fernandez   2020-09-17
Turecki prezydent zapowiada wojnę     2020-09-14
Gdzie postawić granicę antysemitom?   Tobin   2020-09-12
Cypr: 46 lat tureckiej okupacji   Bulut   2020-09-11
Palestyńczycy: Żydzi i chrześcijanie są naszymi wrogami   Toameh   2020-08-24
Popłoch wśród uzależnionych od wojny z syjonizmem   Tobin   2020-08-15
Jordania skarży się na Izraelczyków, którzy “szturmują meczet” Al-Aksa   Fitzgerald   2020-08-14
Musimy nadal osuszać bagna antysemickich kłamstw   Chesler   2020-08-10
Czego nauczyłeś się dzisiaj w szkole, drogie małe dziecko ze szkoły UNRWA w Gazie?   Bedein   2020-07-28
Plan Hamas-Huti wojny nie tylko z Izraelem, ale także z innymi Arabami   Toameh   2020-07-27
Instytucjonalny rasizm Narodów Zjednoczonych   Bergman   2020-07-26
AP na bieżąco przekłamuje historię   i Nan Jacques Zilberdik   2020-07-24
Rasizm uznaje się za nieodłączną cechę zachodnich społeczeństw. Dlaczego nie antysemityzm?   Gerstenfeld   2020-07-23
Palestyńczycy: Abbas podpisuje własny wyrok śmierci   Toameh   2020-07-22
Jak zachowywaliby się Palestyńczycy przy rozwiązaniu w postaci jednego państwa?     2020-07-16
Po zamianie Hagia Sophia w meczet Turcja przysięga, że “wyzwoli Al-Aksę”   Frantzman   2020-07-12
Trwający problem antysemityzmu w Niemczech   Bergman   2020-07-10
Trzeba stanowczo wystąpić przeciwko promocji mordowania   Gerstenfeld   2020-07-07
UE nadal próbuje finansować palestyńskie NGO związane z terrorem   Toameh   2020-07-06
Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04
Antysemityzm jest najstarszym ”fake news” świata   Yemini   2020-04-28
Palestyński wirus: wzory osobowe Abbasa   Tawil   2020-04-25
”Financial Times” rozpowszechnia kłamstwo o „segregacji” w Izraelu   Levick   2020-04-24
Dlaczego Turcja przytula Hamas?   Toameh   2020-04-23
Gobbels polubiłby wiele w mediach społecznościowych   Stalinsky   2020-04-19
Pandemiczne zawieszenie broni antysemityzmu? Nie ma mowy   Tobin   2020-04-16
Założyciel BDS: Izrael powinien nas uratować, a potem umrzeć   Tobin   2020-04-09
Dziesiątki milionów Europejczyków ma demoniczne poglądy na Izrael   Gerstenfeld   2020-04-05

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

PrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedza


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk