Prawda

Czwartek, 6 sierpnia 2020 - 08:30

« Poprzedni Następny »


Powiadom znajomych o tym artykule:
Do:
Od:

Turcja, kraj NATO i Bractwa Muzułmańskiego


Z materiałów MEMRI 2015-02-10


Opublikowanie w Turcji (2 lutego 2015 r.) przez nie-islamistyczne media informacji, że członkowie Bractwa Muzułmańskiego (BM)  wzywają do zabijania egipskich funkcjonariuszy bezpieczeństwa wywołało zagorzałą debatę w parlamencie i w mediach. Niezależna gazeta turecka “Cumhuriyet” napisała, że trzy kanały telewizyjne nadające ze Stambułu -  Rabia TV, Al-Sharq i Misir Al-A'an – należące do członków BM, nadawały groźby i ostrzeżenia uczestnikom międzynarodowej konferencji inwestorów, jaka ma odbyć się w Kairze w połowie marca 2015 r. Następnego dnia, 3 lutego, „Hurriyet Daily News” opublikowała artykuł zatytułowany „Tureckie ministerstwo spraw zagranicznych popiera egipskie programy nadawane z Turcji”.


Inne stacje telewizyjne i strony internetowe z siedzibami w Turcji, które są uważane za organy BM i Państwa Islamskiego (ISIS), szerzą propagandę tych organizacji; niektóre, jak związana z ISIS strona internetowa Takva, nawet rekrutują do ISIS.   


W Turcji pod rządami AKP gwałtownie rośnie liczba sympatyków BM i terrorystycznych organizacji islamskich, takich jak ISIS, i jak pokazuje niedawny sondaż, ponad 20% Turków aprobuje użycie przemocy w imię islamu. Antyzachodnia retoryka przedstawicieli rządu tureckiego także wzmacnia w społeczeństwie wiarę w teorie spiskowe[1].


Poniżej podajemy fragment z mediów tureckich w sprawie nadających z Turcji stacji telewizyjnych BM, podżegających przeciwko egipskiemu rządowi:


Rozkazy zabijania płyną ze Stambułu


Już, 2 lutego 2015 r.,  w artykule pod tytułem “Rozkazy zabijania płyną ze Stambułu” “Cumhuriyet” napisała, że po śmierci króla saudyjskiego Abdallaha, który był znanym przeciwnikiem BM, Bractwo nasiliło działalność z terenu Turcji w ramach próby zmiany równowagi sił na Bliskim Wschodzie na własną korzyść[2]. Artykuł stwierdza, że związane z BM kanały telewizyjne, takie jak Misir ("Egipt") Al-A'an, Rabia, Al-Sharq, Mukemmillin i wiele innych nadają wezwania do przemocy i groźby śmierci tak przeciwko prezydentowi egipskiemu Abd Al-Fattahowi Al-Sisiemu, jak i jego funkcjonariuszom bezpieczeństwa.


2 lutego 2015: \

2 lutego 2015: "Rozkazy zabijania płyną ze Stambułu”

“Cumhuriyet”pisze, że prezenter Misr Al-A'an powiedział: "Zbijcie wszystkich  funkcjonariuszy bezpieczeństwa Sisiego. Muszę powiedzieć żonom tych funkcjonariuszy: ‘Wasi mężowie zostaną zabici. Jeśli nie dzisiaj, to jutro lub następnego dnia. Muszę powiedzieć wam, że marcowa konferencja inwestorów organizowana przez Brudnego Psa Sisi będzie niepowodzeniem. Wraz ze śmiercią króla Abdallaha kręgosłup Sisiego jest złamany’”. 


Dalej w artykule czytamy: "Na kanale Rabia powiedziano, że wszyscy cudzoziemcy powinni opuścić Egipt przed nadchodzącą konferencją inwestorów. Mukemmillin oznajmił: 'Róbcie, co chcecie policjantom, ale oszczędźcie ich rodziny’. Podobne wezwania do przemocy wygłoszono również na innych kanałach”.
To, co oni robią, jest terroryzmem


Rzecznik egipskiego ministerstwa spraw zagranicznych, Badr Abdelatty, powiedział „Cumhuriyet”: "Przedstawimy to na forum międzynarodowym. Państwo członkowskie ONZ ma obowiązek nieingerowania w sprawy wewnętrzne innych państw oraz zwalczania terroryzmu. Dla nas to jest terroryzm"[3]. Dodał również, że: "Jest wiele takich kanałów telewizyjnych, a część nadawana jest z Turcji. Te programy są bezpośrednim zagrożeniem naszego bezpieczeństwa narodowego, są dla Egiptu upokarzające, wzywają do przemocy i zbrodni, i podżegają do terroryzmu. Żaden kraj nie może tego akceptować". Abdelatty powiedział następnie, że Egipt podejmie niezbędne inicjatywy dyplomatyczne, by powstrzymać te audycje z innych krajów, w tym z Turcji.


Murat Ozcelik, zastępca przewodniczącego głównej partii opozycyjnej Turcji, CHP, powiedział o anty-egipskich audycjach nadawanych z Turcji[4]: "Król Abdallah był znanym przeciwnikiem BM. Mając nadzieję, że ten pogląd może zmienić się z wstąpieniem na tron nowego saudyjskiego króla, Salmana, prezydent turecki, Erdogan, przybył na pogrzeb, gdzie mógł rozmawiać z innymi przywódcami regionu. Od początku Turcja próbowała inspirować zamieszki w Egipcie i robi to nadal. Teraz nasilili wtrącanie się w sprawy Egiptu po śmierci króla Abdallaha.


AKP chce Egiptu, który podziela jego misję i drogę. Z każdym upływającym dniem Turcja jest bardziej islamizowana; celem AKP jest ustanowienie kalifatu. Podczas gdy naród turecki nic nie wie o stosunkach AKP-BM, polityka AKP jest skrajnie niebezpieczna. Wielu członków BM i Hamasu znalazło schronienie w Turcji, a jakby tego nie było dość, przygotowują teraz sprowadzenie tu szefa biura politycznego Hamasu, Chaleda Maszala”.


Ozcelik dodał, że AKP pracuje teraz nad zmianą świata arabskiego: “Według AKP, ISIS jest strukturą, którą można oczyścić z radykałów”.


Turecki minister spraw zagranicznych popiera egipskie programy nadawane z TurcjiArtykuł w “Hurriyet Daily News” zatytułowany “Turecki minister spraw zagranicznych popiera egipskie programy nadawane z Turcji"[5] pisze: "Trzy związane z BM kanały telewizyjne - Misr Al-Aan, Rabia i Al-Sharq, wzywające do przemocy i wzywające cudzoziemców, by opuścili Egipt, spowodowały niepokój w Kairze. Kanały te podobno wzywają cudzoziemców, by opuścili ten kraj przed szczytem inwestorów w przyszłym miesiącu i twierdzą, że otrzymały informacje, według których policjanci i żołnierze będą obierani za cel i zabijani.


Rzecznik tureckiego ministerstwa spraw zagranicznych, Tanju Bilgiç powiedział 3 lutego, że kanały telewizyjne z rzekomymi powiązaniami z BM, które nadają do Egiptu z Turcji, mają prawo do wolności słowa, tak jak jest ona zapisana w prawie tureckim: ‘Każdy, kto ma prawo legalnego pobytu i pozwolenie na pracę w naszym kraju, może używać wolności słowa w granicach prawa i może działać zgodnie z tymi prawami’”


Przypisy :


[1]
Todayszaman.com, 2 lutego 2015. Artykuł zawierał wyniki sondażu ze stycznia 2015 r. przeprowadzonego przez mający siedzibę w Ankarze METRPoll, według którego 20% społeczeństwa Turcji - ponad 15 milionów z populacji 79 milionów – aprobuje użycie przemocy w imię islamu; oznacza to, według autora artykułu, gwałtowny wzrost z 13% zaledwie kilka miesięcy temu. Zapytani "Kto zorganizował zamach na Charlie Hebdo?" 31,1.% respondentów odpowiedziało, że była to radykalna grupa islamska, podczas gdy 44,3% powiedziało, że były to zagraniczne służby bezpieczeństwa; ta liczba wynosiła 56% wśród głosujących na AKP. Zapytani, kto był prawdziwymi ofiarami zamachu, tylko 21,7% powiedziało, że było nim 12 zabitych Francuzów (15% wśród głosujących na AKP), podczas gdy 42,6% powiedziało, że był to świat muzułmański (55,3% wśród głosujących na AKP), a 24% powiedziało, że byli to muzułmanie w Europie. 55% respondentów (65,8% wśród głosujących na AKP) powiedziało, że wierzą, iż islam nadal jest celem krucjat.  

[2] “Cumhuriyet”, 1 lutego 2015.

[3] “Cumhuriyet”, 3 lutego 2015.

[4] “Cumhuriyet”, 3 lutego 2015.

[5] “Hurriyet Daily News”, 3 lutego 2015.


Źródło: MEMRI, Specjalny Komunikat nr 5959 z 6 lutego 2015.

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Poniżej wideo MEMRI TV O telewizji Bractwa Muzułmańskiego z Turcji: groźby zamachów terrorystycznych przeciwko cudzoziemcom i ich interesom w Egipcie, fragment programu  Rabia TV, z 29 stycznia 2015 r. (napisy tylko po angielsku):
Od Redakcji


Turecki premier, Ahmet Davutoğlu, powiedział 9 lutego 2015  na kongresie AKP, że jego rząd nie podda się żydowskiemu lobby, ormiańskiemu lobby ani lobby Greków tureckich. To zdanie najwyraźniej odnosiło się do niedawnej wypowiedzi prezydenta   Recepa Tayyipa Erdoğana, iż członkowie ruchu Gülena połączyli swoje siły z Mossadem.


Tureckie społeczności Ormian, Greków i Żydów zostały wymordowane, a większość tych którzy przeżyli została zmuszona do emigracji. (Hitler, zabierając się za wymordowanie europejskich Żydów, pytał: kto pamięta dzisiaj masakrę Ormian?) Mówienie o istniejących lobby tych mniejszości jest kpiną z ich tragedii. Wyjaśnienia wymaga określenie “Ruch Gülena”, byłego kontrkandydata Erdogana w wyborach prezydenckich. Umiarkowanego muzułmańskiego duchownego, wyrzekającego się terroru i wzywającego do poszanowania innych religii. W grudniu sąd turecki wydał nakaz jego aresztowania.


Fethullah Gülen zbiegł do Stanów Zjednoczonych, skąd prowadzi działalność na rzecz demokratyzacji Turcji i ma w tym kraju wielu zwolenników.    

 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 785 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Czego nauczyłeś się dzisiaj w szkole, drogie małe dziecko ze szkoły UNRWA w Gazie?   Bedein   2020-07-28
Plan Hamas-Huti wojny nie tylko z Izraelem, ale także z innymi Arabami   Toameh   2020-07-27
Instytucjonalny rasizm Narodów Zjednoczonych   Bergman   2020-07-26
AP na bieżąco przekłamuje historię   i Nan Jacques Zilberdik   2020-07-24
Rasizm uznaje się za nieodłączną cechę zachodnich społeczeństw. Dlaczego nie antysemityzm?   Gerstenfeld   2020-07-23
Palestyńczycy: Abbas podpisuje własny wyrok śmierci   Toameh   2020-07-22
Jak zachowywaliby się Palestyńczycy przy rozwiązaniu w postaci jednego państwa?     2020-07-16
Po zamianie Hagia Sophia w meczet Turcja przysięga, że “wyzwoli Al-Aksę”   Frantzman   2020-07-12
Trwający problem antysemityzmu w Niemczech   Bergman   2020-07-10
Trzeba stanowczo wystąpić przeciwko promocji mordowania   Gerstenfeld   2020-07-07
UE nadal próbuje finansować palestyńskie NGO związane z terrorem   Toameh   2020-07-06
Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04
Antysemityzm jest najstarszym ”fake news” świata   Yemini   2020-04-28
Palestyński wirus: wzory osobowe Abbasa   Tawil   2020-04-25
”Financial Times” rozpowszechnia kłamstwo o „segregacji” w Izraelu   Levick   2020-04-24
Dlaczego Turcja przytula Hamas?   Toameh   2020-04-23
Gobbels polubiłby wiele w mediach społecznościowych   Stalinsky   2020-04-19
Pandemiczne zawieszenie broni antysemityzmu? Nie ma mowy   Tobin   2020-04-16
Założyciel BDS: Izrael powinien nas uratować, a potem umrzeć   Tobin   2020-04-09
Dziesiątki milionów Europejczyków ma demoniczne poglądy na Izrael   Gerstenfeld   2020-04-05
Koronawirus: dlaczego palestyńscy przywódcy nie pomagają Gazie w zwalczaniu zarazy   Tawil   2020-04-03
Mimo koronawirusa dżihad przeciwko Izraelowi trwa   Toameh   2020-04-02
Muzułmańscy ekstremiści wykorzystują koronawirusa do promocji terroryzmu i nienawiści   Tawil   2020-03-31
Hamas: już strzelać czy zachować spokój?     2020-03-28
Oszustwo AP: umiarkowanie po angielsku i ekstremizm po arabsku   i Itamar Marcus   2020-03-24
Dlaczego Palestyńczycy umierają w więzieniach Hamasu?   Tawil   2020-03-16
Oszczerstwo o rytuale krwi arcybiskupa Hanny   Fitzgerald   2020-03-15
Jasbir Puar i moralna klęska świata akademickiego   Rosenthal   2020-03-12
Zabawa w  antysemityzm podczas karnawału w Aalst   Collins   2020-03-11
Europie nie wolno paść ofiarą szantażu Erdoğana   Bekdil   2020-03-07
Jak zachodnie media stały się użytecznymi idiotami Gazy?   Yemini   2020-03-06
Czystka etniczna  Żydów i hipokryzja lewicy   Collier   2020-03-05
W rzeczywistości Palestyńczycy nigdy nie dążyli do pokoju   Yemini   2020-03-02
Czy chrześcijanie znikną z Bliskiego Wschodu?   Dabbas   2020-02-28
Zamiana praw człowieka w kiepski dowcip   Gordon   2020-02-25
Czy upiory totalitaryzmu mogą się odrodzić?   Koraszewski   2020-02-23
Balony z Gazy – problem wybuchającego terroru   Lipman   2020-02-22
Finansowane przez UE, kierowane przez Palestyńczyków. Kampanie BDS w szatach UE   Collier   2020-02-21
Przebierańcy   Lewin   2020-02-20
Nasz europejski wróg   Rosenthal   2020-02-17
Prosto o arabsko-izraelskim konflikcie   Pickles   2020-02-15
Błędny profil palestyńskich terrorystów   Flatow   2020-02-13
Podżeganie irańskiego reżimu do zniszczenia Izraela   Shindman   2020-02-12
Palestyńczycy: Po podżeganiu do przemocy Abbas przybywa do Nowego Jorku, by walczyć z planem pokojowym   Tawil   2020-02-11
Przecież nikt nie traktuje tego poważnie   Koraszewski   2020-02-10
Francja: Wypal trawkę, zabij Żyda, uniknij procesu, idź wolny   Milliere   2020-02-09
W Międzynarodowym Dniu Pamięci Holocaustu fake news i przywódcy podburzający do nienawiści nie są niczym nowym   Amos   2020-02-02
Czy obsesyjna nienawiść irańskiego reżimu do Żydów będzie jego zgubą?   Rosenthal   2020-01-27
Historia stara jak świat   Frantzman   2020-01-27
Autonomia Palestyńska walczy z Żydami, by „bronić” całej ludzkości   Marcus   2020-01-23
Czego światowi przywódcy nie dowiedzą się w Jad Waszem   Julius   2020-01-22
Ciekawe czasy   Lewin   2020-01-16
Zmiana reżimu w Iranie powinna stać się międzynarodowym celem   Rosenthal   2020-01-13
Dekapitacja chrześcijan w prezencie na Boże Narodzenie, Zachód ziewa   Meotti   2020-01-10
Organizacja Wyzwolenia Palestyny: czym jest OWP?   Lipman   2020-01-08
Bernard-Henri Levy o masakrze chrześcijan w Nigerii     2020-01-04
Czy dać państwo Czarnym Hebrajskim Izraelitom?   Flatow   2020-01-03
Nie dawaj fałszywego świadectwa, chyba, że…   Koraszewski   2020-01-02
Hamas, trzydzieści dwa lata później   Toameh   2019-12-29
Bój na śmierć i życie w Tell Tamer   Fernandez   2019-12-21
Angela Merkel finansuje zarówno Muzeum Auschwitz, jak i terroryzm     2019-12-14
Dlaczego nie ma pokoju między muzułmanami a Izraelem   Bulut   2019-12-12
”Israel Denial” odsłania akademickie próby delegitymizacji Izraela   Steinberg   2019-12-10
Iran strzela do protestujących, Europa spiskuje, by wzbogacić morderców   Tobin   2019-12-05
Inwersja antysemityzmu     2019-12-03
Trzeba zakończyć prześladowania ludzi przez radykałów   Franklin   2019-11-29
Były terrorysta wypomina Warren i Sandersowi popieranie palestyńskich terrorystów.   Greenfield   2019-11-25
Uniwersyteckie przyzwolenie dla szerzenia nienawiści   Tobin   2019-11-21
Prawdziwa twarz sprawy palestyńskiej   Collier   2019-11-20
Palestynizm i zasada ”przede wszystkim zaszkodzić”   Rosenthal   2019-11-16
Prawo do samoobrony dla wszystkich poza Izraelem   Tobin   2019-11-15
Jestem imigrantem z Indii. Zaczepiono mnie w Bonn w Niemczech, bo wzięto mnie za Żyda.   Uniyal   2019-11-13
Czego boją się palestyńscy przywódcy?   Toameh   2019-11-12
UE popiera Iran – czołowego kata dzieci na świecie   Rafizadeh   2019-11-06
Otwartość ONZ na turecki plan dla północnej Syrii, podczas gdy 300 tysięcy Kurdów musi uciekać   Frantzman   2019-11-04
Dlaczego Hamas popiera wojnę Erdogana   Toameh   2019-10-31
Terroryści wzywają do zabijania Żydów – z siedziby ONZ w Gazie   Tawil   2019-10-29
Zapowiedź wielkiej wojny?   Koraszewski   2019-10-28
Nowi „baszybuzucy” Turcji: Wolna Armia Syrii   Bekdil   2019-10-27
"Antynormalizacja" z Izraelem: prawdziwy cel   Tawil   2019-10-24
Dwa oblicza antysemityzmu   Yemini   2019-10-22

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Wzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenica


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk