Prawda

Niedziela, 18 lutego 2018 - 02:32

« Poprzedni Następny »


Holocaust miał również swój arabski rozdział


Lyn Julius 2015-02-09


W dniu, w którym świat upamiętniał 70. rocznicę wyzwolenia obozu śmierci Auschwitz-Birkenau, liberalna gazeta brytyjska “The Guardian” oświadczyła w artykule redakcyjnym, że:  


“Arabów nie można winić za ich odczucie, iż za dług krwi, jaki Europa była winna Żydom, zapłacono tym, co oni uważają za swoje terytorium”. 


Mit Arabów jako postronnych obserwatorów, którzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za Holocaust – a w rzeczywistości zapłacili za zbrodnię europejską, kiedy ustanowiono Izrael – jest szeroko rozpowszechniony.  


Arabowie, podobnie jak inne narody trzeciego świata, są postrzegani wyłącznie jako ofiary zachodniego ucisku i kolonizacji.


Zachód  z dumą piętnuje stary antysemityzm europejski “skrajnej prawicy”. Nowy zielono-brązowo-czerwony antysemityzm – wychodzący z sojuszu skrajnej lewicy, zielonych i islamistów – jest jednak starannie minimalizowany, ignorowany przez media lub winą za niego obarcza się Izrael.


Prawda jest jednak taka, że wirus nazistowskiego antysemityzmu był importowany przez świat arabski i muzułmański już w latach 1930. Był ideologiczną inspiracją partii takich jak Baas w Syrii i Iraku oraz grup paramilitarnych, jak Młody Egipt, założony w 1933 r. Antyżydowskie teorie spiskowe są głównym założeniem totalitarnego Bractwa Muzułmańskiego, założonego w Egipcie w 1928 r. i ich ideologicznego kuzyna, Państwa Islamskiego, które dzisiaj stara się narzucić na cały świat królestwo Allaha poprzez dżihad i przymusowe nawracanie nie-muzułmanów.


Holocaust, według autora Roberta Satloffa, był nie tylko historią europejską, ale i arabską. Mimo wysiłków nagłaśniania pięknych czynów poszczególnych „Sprawiedliwych wśród Narodów” muzułmanów, którzy ratowali Żydów (szczególnie w Albanii), badacze nadal odkrywają dowody arabskiej sympatii i kolaboracji z nazistami.  


Walter Doehle, niemiecki konsul w Jerozolimie, pisał w 1937 r.:


Arabowie palestyńscy ze wszystkich warstw społecznych mają wielką sympatię do nowych Niemiec i ich Führera. .… Jeśli człowiek przedstawia się jako Niemiec, kiedy spotyka się z groźbą ze strony arabskiego tłumu, już to samo pozwala mu przejść swobodnie. A kiedy ktoś przedstawia się przez salut “Heil Hitler”, w większości wypadków postawa Arabów staje się wyrazem otwartego entuzjazmu, Niemiec klaszcze, na co Arabowie głośno odpowiadają.


Kiedy Tunezja dostała się pod bezpośrednią okupację nazistowską między listopadem 1942 r. a majem 1943 r. około 2 tysiące Żydów zostało wysłanych do obozów pracy. Reakcją muzułmańskiej większości w Tunezji była, według Roberta Satloffa, „powszechna obojętność”.


Gesty poparcia i aktywnej pomocy dla mniejszości, która była wysiedlana, pozbawiana praw, obrabowywana i wysyłana do prac przymusowych, były bardzo rzadkie. Arabski przechodzień publicznie obrażał i atakował fizycznie człowieka [będącego Żydem].


Przywódca palestyński, Wielki Mufti Jerozolimy, Hadż Amin Al-Husseini, chociaż nie był jedynym kolaborantem nazizmu – można wspomnieć także takie postaci, jak Fauzi al-Kawukdżi, Raszid Ali al-Kelani, Abu Ibrahim al-Kabir, Hassan Salama i Arif Abd al-Razik — odegrał kluczową rolę w wywoływaniu przemocy wobec Żydów nie tylko w Palestynie, ale w całym świecie arabskim. Od 1931r. łączył “syjonistów” z “Żydami”: każda społeczność żydowska była dobrym celem kary zbiorowej. I nadal jest.


Wielki Mufti spotkał się z Hitlerem w Berlinie w 1941 r., żeby przedyskutować eksterminację Żydów na Bliskim Wschodzie. Resztę wojny spędził jako gość nazistów.  


Zastępca Adolfa Eichmanna, Dieter Wisliceny (stracony później jako zbrodniarz wojenny) w zeznaniach przed Trybunałem Norymberskim powiedział: „Mufti był jednym z inicjatorów systematycznej eksterminacji żydostwa europejskiego i kolaborantem oraz doradcą Eichmanna i Himmlera w wykonaniu tego planu… Był jednym z najlepszych przyjaciół Eichmanna i nieustannie podbechtywał go, by przyspieszył tempo eksterminacji”.


Podczas wizyty w Auschwitz Mufti, jak informowano, napominał strażników komór gazowych, by pracowali z większą sumiennością. Przez całą wojnę regularnie nadawał audycje w radiu niemieckim na Bliski Wschód, głosząc masom arabskim treści pro-nazistowskie i antysemickie.


Gdyby alianci nie wyzwolili Tunezji od nazistów, Libii od faszystów i Algierii i Maroka od reżimu Vichy w 1943 r. – można się założyć, że miejscowa ludność arabska nie ruszyłaby palcem, by powstrzymać deportację Żydów z Palestyny i świata arabskiego do obozów śmierci.Kraje Afryki Północnej, które jeszcze nie były niepodległe, zapewne nie były odpowiedzialne za cierpienia żydowskie: antyżydowskie posunięcia wprowadzali w życie reżim Vichy i faszyści włoscy. Rządu irackiego nie można jednak tak łatwo uniewinnić. Irak, niepodległy od 1932 r. był sceną pro-nazistowskiego zamachu stanu w 1941 r., który doprowadził do Farhud, Nocy Kryształowej Żydów irackich. W ciągu dwudniowej orgii morderstw, gwałtów, okaleczeń i rabunków zabito około 600 Żydów, jak informują brytyjskie zapisy archiwalne. Nigdy nie poznamy dokładnej liczby.


Palestyński wielki Mufti odgrywał kluczową rolę w planowaniu pro-nazistowskiego zamachu stanu w Iraku.


Mufti był osobiście odpowiedzialny za śmierć 20 tysięcy Żydów europejskich zamordowanych w nazistowskim Holocauście. Zorganizował zabicie 12 600 Żydów bośniackich przez muzułmanów, których zwerbował do bośniackiej dywizji nazistowskiej Waffen-SS. Osobiście nie dopuścił do tego, by 4 tysiące żydowskich dzieci w towarzystwie 500 dorosłych opuściło Europę i doprowadził do wysłania ich do Auschwitz i zagazowania; nie dopuścił do wyjazdu do Palestyny 2 tysięcy Żydów rumuńskich i tysiąca Żydów węgierskich: oni także skończyli w obozach śmierci.


Zaledwie trzy lata po zakończeniu II wojny światowej członkowie Ligi Arabskiej byli zdecydowani na kontynuację programu ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej. Zaczęli czystkę zmierzającą do tego, by arabski Bliski Wschód był Judenrein. Stosowali prawa w stylu praw norymberskich, kryminalizujące syjonizm, zamrażające konta bankowe Żydów, ustalając kwoty, narzucające restrykcje na miejsca pracy i poruszanie się. W rezultacie nastąpił masowy exodus Żydów i grabież ich dorobku. Niemniej bardzo niewielu Arabów przyznaje, że ponoszą winę za tę żydowską nakbę. Negacja Holocaustu idzie ręka w rękę z negacją żydowskiej nakby.


W 1945 r. Mufti Jerozolimy powinien był być sądzony jako zbrodniarz wojenny w Norymberdze. Został oskarżony, osądzony i skazany w Jugosławii za zbrodnie przeciwko ludzkości za jego kluczową rolę organizowaniu i kierowaniu dywizjami SS Handschar i Skandenberg, które deportowały Żydów bałkańskich z Kosowa, Macedonii i Tracji. Alianci jednak wzdragali się przed urażeniem Arabów.


Wirus nazistowskiego antysemityzmu nie tylko nie opuścił świata arabskiego i muzułmańskiego, ale rozrastał się wykładniczo. Muzułmańscy imigranci przynieśli wirusa nienawiści do Żydów ponownie do krajów europejskich. Petrodolary saudyjskie finansowały szerzenie się islamizmu wraz z jego antysemityzmem na całym świecie.


Dlatego też dzisiaj w świecie arabskim i muzułmańskim negowanie Holocaustu jest żywe i ma się dobrze.


Upiór inspirowanej przez nazistów anty-żydowskiej bigoterii nigdy nie został wygnany ze świata arabskiego. W rzeczywistości Arabowie stali się jego chorążymi. Sam Adolf Eichmann miał nadzieję, że jego „arabscy przyjaciele” będą kontynuować walkę przeciwko Żydom, którzy zawsze byli „głównymi zbrodniarzami wojennymi” i „głównymi agresorami”. Nie udało mu się dokończyć zadania „totalnego unicestwienia”, ale muzułmanie nadal mogą zrobić to za niego.


Czy trzeba coś dodawać?


The Holocaust was an Arab story too

Times of Israel, 31 stycznia 2015

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaLyn Julius  

 

Dziennikarka, współzałożycielka brytyjskiego stowarzyszenia HARIF, Żydów pochodzących z Północnej Afryki i krajów Bliskiego Wschodu; stowarzyszenia informującego o liczącej trzy tysiące lat historii Żydów na Bliskim Wschodzie i o losie tej mniejszości wyznaniowej i religijnej w XX wieku. Rodzina Lyn Julius pochodzi z Iraku.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 512 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Życie w Pakistanie jest piekłem dla nie-muzułmanów   Austin   2018-02-15
Arabowie niosą sztandar nazistowskiego antysemityzmu   Julius   2018-02-10
Wracając z wystawy albo antysemityzm lewicy   Lewin   2018-02-08
Aby Turcja znowu czuła się imperialna   Bekdil   2018-02-06
5 kłamstw patriarchy w “Guardiana”     Levick   2018-01-18
Czy dzieciobójcy dzielą się wodą?   Koraszewski   2018-01-17
Palestyńskie świętowanie morderstwa i terroru   Tawil   2018-01-14
Turecki Twitter eksploduje ludobójcza nienawiścią do Żydów   Bulut   2018-01-11
Hezbollah wzywa do wojny z Izraelem     2018-01-10
Ludobójstwo, którego nie było   Koraszewski   2018-01-09
Jeżeli się nie obudzimy, to skończy się tragicznie - wersja uzupełniona    Sommer   2018-01-08
Mały trybik w machinie podłości   Koraszewski   2018-01-04
Ciekawy problem z tym konfliktem   Bellerose   2018-01-01
Antysemicki antysyjonizm i rasistowska lewica   Lumish   2017-12-30
Bangladesz: prześladowania hindusów przez muzułmanów   Habib   2017-12-29
W wojnie psychologicznej słowa i obrazy zabijają   Collins   2017-12-27
Hamas zacieśnia stosunki z Iranem     2017-10-25
Izraelskie “mury apartheidu” i północnoirlandzkie “mury pokoju”: przyczynek do badania podwójnych standardów w mediach   White   2017-06-28
Iran w setną rocznicę Rewolucji Październikowej   Koraszewski   2017-06-23
Prawdziwa twarz rzekomo współczujących   Koraszewski   2017-06-22
Krokodyle łzy i terroryzm   Tawil   2017-06-21
Skrajnie prawicowy islamizm jest nowym nazizmem Europy   Frentzman   2017-06-18
Jak dobry biskup uprawia nieantysemityzm   MacEoin   2017-06-17
Francusko-niemiecka telewizja publiczna odmawia pokazania filmu dokumentalnego o europejskim antysemityzmie – film jest zbyt uczciwy     2017-06-15
Od Ilana do Sary Halimi: francuska hańba   Landes   2017-06-10
Trwa wojna między XXI a XV wiekiem   Frantzman   2017-05-27
Szwedzi namiętnie krytykują Izrael   Frantzman   2017-05-14
Gdzie się podziali antyfaszyści?   Koraszewski   2017-05-13
Witamy w czterech stolicach antysemityzmu Europy   Meotti   2017-05-01
Strajk głodowy głodnego władzy i spragnionego krwi   Collins   2017-04-30
Dlaczego należy obejrzeć film o ludobójstwie Ormian – “The Promise”   Bulut   2017-04-24
Tureckie nadzieje na konfrontację z Zachodem     2017-04-01
Prawdziwy Hamas: przykro mi, moi drodzy!   Tawil   2017-03-26
Antagonizmy i sojusze “międzynarodowej lewicy”   Herf   2017-03-25
Dlaczego antysemici nazywają ludzi “nazistami”?   Frantzman   2017-03-24
Polowanie na czarownice, zastraszanie i antysemityzm   Collier   2017-03-20
Transformacyjna moc narracji palestyńskiej   Rosenthal   2017-03-13
Nowi przywódcy Hamasu w Gazie i co to oznacza dla edukacji ku coraz gorszej przyszłości   Roth   2017-03-03
Skandynawia: Cytadela antysemityzmu Zachodu   Meotti   2017-02-28
W czym Iran jest dobry   Roth   2017-02-27
Wiecie, to Palestyńczycy zbudowali Jerozolimę     2017-02-05
Chrześcijanie karzą obrońcę chrześcijan na Bliskim Wschodzie   Maroun   2017-01-09
Czy Mahmoud Abbas będzie wypłacał pensje podpalaczom?   Marcus   2016-12-12
Intifada USA: Szalejące płomienie kłamstw na kampusach USA   Chesler   2016-12-08
Iran, Hamas i danse macabre   Toameh   2016-11-30
“Allahu, zabij odrażających chrześcijan”Muzułmańskie prześladowania chrześcijan, sierpień 2016   Ibrahim   2016-11-29
Cicha wojna Agence France Presse przeciw Izraelowi   Mamou   2016-11-23
Gwiazda Dawida staje się w Niemczech swastyką   Meotti   2016-11-20
Strzeż się pełzającego religijnego faszyzmu w Azji   Frantzman   2016-11-16
Palestyńczycy: Fatah przygotowuje się do wojny z Izraelem   Toameh   2016-11-03
Palestyńczycy: "Jesteśmy z ciebie dumni.  Zabiłeś Żydów!"   Tawil   2016-10-30
Europa eksportowała dżihadyzm tak jak kiedyś eksportowała nazizm   Fratzman   2016-10-29
Kiedy profesorowie zmieniają się w durni   Apfel   2016-10-28
Kulturowy Szoah przeciwko Żydom   Meotti   2016-10-27
Mutujący wirus antysemityzmu   Sacks   2016-10-26
Prawo do szydzenia z religii   Murray   2016-10-21
Prezydent Abbas – „ten Żyd"   Toameh   2016-10-20
Palestyńscy mordercy i ich zachodni pomagierzy   Milliere   2016-10-18
Drogi aktywisto antyizraelski   Basker   2016-10-06
"Cnotliwi" nowi naziści   Meotti   2016-09-26
Zachodni wydawcy poddają się islamowi   Meotti   2016-09-21
Pięćdziesiąt rzekomo rasistowskich praw   Levick   2016-09-19
Islam i antysemityzm w Malezji     2016-09-13
Droga Lindo Sarsour: co jest postępowego w Palestynie?   Marquardt-Bigman   2016-09-07
Oficjalny “koktajl terroru” Turcji   Bekdil   2016-09-05
Czy Żydzi, którzy odmawiają wyrzeczenia się Izraela, są wykluczeni z grup “postępowych”?   Dershowitz   2016-09-02
Czy USA wspierają współpracę UNRWA-Hamas?   Bedein   2016-08-30
Duchowni, którzy grożą reformatorom i wychwalają morderców   Murray   2016-08-27
"Nie ma miejsca dla tworu syjonistycznego w regionie"   Toameh   2016-08-23
Kiedy „barbarzyńca” jest zbyt uprzejmym słowem na palestyńskiego terrorystę   Flatow   2016-08-13
Wizja świata, czyli świętość przerywana   Koraszewski   2016-08-11
Żydowski problem w Black Lives Matter jest także problemem czarnych   Valdary   2016-08-10
Kaszmir: Nowe Państwo Islamskie popierane przez „New York Times” i BBC   Uniyal   2016-08-08
Przewodnik po leksykonie palestyńskim   Toameh   2016-08-07
Dobre wiadomości, złe wiadomości   Bekdil   2016-08-05
Orędownik ludobójstwa żydowskich „niemowląt” i „staruszek”   Dershowitz   2016-08-04
Dżihadyści: kogo obierają za cel?   Murray   2016-08-01
Wyjdź za mąż za swojego gwałciciela   Bekdil   2016-07-31
“Żydzi są naszym nieszczęściem” – wydanie XXI wieku   Marquardt-Bigman   2016-07-28
ISIS, nazizm i zniszczenie Iraku   Frantzman   2016-07-27
Państwo Islamskie zmienia strategię   Spyer   2016-07-26
Irański obłęd antysemityzmu     2016-07-23
Turcja: Świat wstrzymał oddech   Koraszewski   2016-07-19
Kogo bigoci obwiniają za strzelaninę w Ameryce? Oczywiście, Izrael!   Dershowitz   2016-07-19
Zabicie dwojga Żydów otrzymało owację na stojąco od UE   Meotti   2016-07-16
Masowa czystka etniczna Żydów jest prawdziwym dziedzictwem XX wieku   Frentzman   2016-07-13
Przerwać finansowanie palestyńskiego terroru   Greenfield   2016-07-11
Antysyjonizm: XXI-wieczne wcielenie najdłuższej nienawiści   Landes   2016-07-06
Walka o pokój trwa   Koraszewski   2016-06-27
Skąd pochodzą pieniądze na trwające dziesięciolecia nieszczęście pod nazwą UNRWA?     2016-06-11
Bangladesz: O nienawiści do Izraela   Bustle   2016-06-08
68 lat arabskiego obwiniania Izraela za swoje nieszczęścia trafiło na żyłę złota we Francji     2016-06-06
Decydenci, pedagodzy i dysydenci   Koraszewski   2016-06-02
Szczęśliwe dzieciństwo w Gazie   Dżihad   2016-06-01
Światowa Organizacja Zdrowia w oparach zbrodniczego absurdu     2016-05-28
Czy Rada Praw Człowieka ONZ stała się potworem Frankensteina?   Neuer   2016-05-27
Wizyta w starych i nowych piekłach Europy dostarcza przypomnienia o ważności Izraela   Dershowitz   2016-05-26
Jezus – Palestyńczyk i świat w rękach Chazarów   Koraszewski   2016-05-24
Antysemityzm Iranu   Rafizadeh   2016-05-22
Alchemia narodowości palestyńskiej   Sherman   2016-05-21

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Alternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałejŚciganie bluźnierstwaRyby jaskinioweAutyzmOd niepamiętnych czasówTunezyjczycy przeciw złemu prawuDrugie prawo termodynamikiPochwała ignorancjMistyfikacja SokalaIntronizacja ChrystusaObama chrzescijanieSzelest liściCzego wam nie pokazują?Rozdzielenie religii i państwaTrwa ewolucyjne upokorzenie archeopteryksaTrucizna, kamuflaż i tęcza ewolucjiReligia zdrowego rozsądkuKto się boi czarnego luda?Land of the pureświecące rybyLewica klania sieNis zgubicReligia piekloNienawisc


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk