Prawda

Poniedziałek, 24 wrzesnia 2018 - 09:33

« Poprzedni Następny »


Holocaust miał również swój arabski rozdział


Lyn Julius 2015-02-09


W dniu, w którym świat upamiętniał 70. rocznicę wyzwolenia obozu śmierci Auschwitz-Birkenau, liberalna gazeta brytyjska “The Guardian” oświadczyła w artykule redakcyjnym, że:  


“Arabów nie można winić za ich odczucie, iż za dług krwi, jaki Europa była winna Żydom, zapłacono tym, co oni uważają za swoje terytorium”. 


Mit Arabów jako postronnych obserwatorów, którzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za Holocaust – a w rzeczywistości zapłacili za zbrodnię europejską, kiedy ustanowiono Izrael – jest szeroko rozpowszechniony.  


Arabowie, podobnie jak inne narody trzeciego świata, są postrzegani wyłącznie jako ofiary zachodniego ucisku i kolonizacji.


Zachód  z dumą piętnuje stary antysemityzm europejski “skrajnej prawicy”. Nowy zielono-brązowo-czerwony antysemityzm – wychodzący z sojuszu skrajnej lewicy, zielonych i islamistów – jest jednak starannie minimalizowany, ignorowany przez media lub winą za niego obarcza się Izrael.


Prawda jest jednak taka, że wirus nazistowskiego antysemityzmu był importowany przez świat arabski i muzułmański już w latach 1930. Był ideologiczną inspiracją partii takich jak Baas w Syrii i Iraku oraz grup paramilitarnych, jak Młody Egipt, założony w 1933 r. Antyżydowskie teorie spiskowe są głównym założeniem totalitarnego Bractwa Muzułmańskiego, założonego w Egipcie w 1928 r. i ich ideologicznego kuzyna, Państwa Islamskiego, które dzisiaj stara się narzucić na cały świat królestwo Allaha poprzez dżihad i przymusowe nawracanie nie-muzułmanów.


Holocaust, według autora Roberta Satloffa, był nie tylko historią europejską, ale i arabską. Mimo wysiłków nagłaśniania pięknych czynów poszczególnych „Sprawiedliwych wśród Narodów” muzułmanów, którzy ratowali Żydów (szczególnie w Albanii), badacze nadal odkrywają dowody arabskiej sympatii i kolaboracji z nazistami.  


Walter Doehle, niemiecki konsul w Jerozolimie, pisał w 1937 r.:


Arabowie palestyńscy ze wszystkich warstw społecznych mają wielką sympatię do nowych Niemiec i ich Führera. .… Jeśli człowiek przedstawia się jako Niemiec, kiedy spotyka się z groźbą ze strony arabskiego tłumu, już to samo pozwala mu przejść swobodnie. A kiedy ktoś przedstawia się przez salut “Heil Hitler”, w większości wypadków postawa Arabów staje się wyrazem otwartego entuzjazmu, Niemiec klaszcze, na co Arabowie głośno odpowiadają.


Kiedy Tunezja dostała się pod bezpośrednią okupację nazistowską między listopadem 1942 r. a majem 1943 r. około 2 tysiące Żydów zostało wysłanych do obozów pracy. Reakcją muzułmańskiej większości w Tunezji była, według Roberta Satloffa, „powszechna obojętność”.


Gesty poparcia i aktywnej pomocy dla mniejszości, która była wysiedlana, pozbawiana praw, obrabowywana i wysyłana do prac przymusowych, były bardzo rzadkie. Arabski przechodzień publicznie obrażał i atakował fizycznie człowieka [będącego Żydem].


Przywódca palestyński, Wielki Mufti Jerozolimy, Hadż Amin Al-Husseini, chociaż nie był jedynym kolaborantem nazizmu – można wspomnieć także takie postaci, jak Fauzi al-Kawukdżi, Raszid Ali al-Kelani, Abu Ibrahim al-Kabir, Hassan Salama i Arif Abd al-Razik — odegrał kluczową rolę w wywoływaniu przemocy wobec Żydów nie tylko w Palestynie, ale w całym świecie arabskim. Od 1931r. łączył “syjonistów” z “Żydami”: każda społeczność żydowska była dobrym celem kary zbiorowej. I nadal jest.


Wielki Mufti spotkał się z Hitlerem w Berlinie w 1941 r., żeby przedyskutować eksterminację Żydów na Bliskim Wschodzie. Resztę wojny spędził jako gość nazistów.  


Zastępca Adolfa Eichmanna, Dieter Wisliceny (stracony później jako zbrodniarz wojenny) w zeznaniach przed Trybunałem Norymberskim powiedział: „Mufti był jednym z inicjatorów systematycznej eksterminacji żydostwa europejskiego i kolaborantem oraz doradcą Eichmanna i Himmlera w wykonaniu tego planu… Był jednym z najlepszych przyjaciół Eichmanna i nieustannie podbechtywał go, by przyspieszył tempo eksterminacji”.


Podczas wizyty w Auschwitz Mufti, jak informowano, napominał strażników komór gazowych, by pracowali z większą sumiennością. Przez całą wojnę regularnie nadawał audycje w radiu niemieckim na Bliski Wschód, głosząc masom arabskim treści pro-nazistowskie i antysemickie.


Gdyby alianci nie wyzwolili Tunezji od nazistów, Libii od faszystów i Algierii i Maroka od reżimu Vichy w 1943 r. – można się założyć, że miejscowa ludność arabska nie ruszyłaby palcem, by powstrzymać deportację Żydów z Palestyny i świata arabskiego do obozów śmierci.Kraje Afryki Północnej, które jeszcze nie były niepodległe, zapewne nie były odpowiedzialne za cierpienia żydowskie: antyżydowskie posunięcia wprowadzali w życie reżim Vichy i faszyści włoscy. Rządu irackiego nie można jednak tak łatwo uniewinnić. Irak, niepodległy od 1932 r. był sceną pro-nazistowskiego zamachu stanu w 1941 r., który doprowadził do Farhud, Nocy Kryształowej Żydów irackich. W ciągu dwudniowej orgii morderstw, gwałtów, okaleczeń i rabunków zabito około 600 Żydów, jak informują brytyjskie zapisy archiwalne. Nigdy nie poznamy dokładnej liczby.


Palestyński wielki Mufti odgrywał kluczową rolę w planowaniu pro-nazistowskiego zamachu stanu w Iraku.


Mufti był osobiście odpowiedzialny za śmierć 20 tysięcy Żydów europejskich zamordowanych w nazistowskim Holocauście. Zorganizował zabicie 12 600 Żydów bośniackich przez muzułmanów, których zwerbował do bośniackiej dywizji nazistowskiej Waffen-SS. Osobiście nie dopuścił do tego, by 4 tysiące żydowskich dzieci w towarzystwie 500 dorosłych opuściło Europę i doprowadził do wysłania ich do Auschwitz i zagazowania; nie dopuścił do wyjazdu do Palestyny 2 tysięcy Żydów rumuńskich i tysiąca Żydów węgierskich: oni także skończyli w obozach śmierci.


Zaledwie trzy lata po zakończeniu II wojny światowej członkowie Ligi Arabskiej byli zdecydowani na kontynuację programu ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej. Zaczęli czystkę zmierzającą do tego, by arabski Bliski Wschód był Judenrein. Stosowali prawa w stylu praw norymberskich, kryminalizujące syjonizm, zamrażające konta bankowe Żydów, ustalając kwoty, narzucające restrykcje na miejsca pracy i poruszanie się. W rezultacie nastąpił masowy exodus Żydów i grabież ich dorobku. Niemniej bardzo niewielu Arabów przyznaje, że ponoszą winę za tę żydowską nakbę. Negacja Holocaustu idzie ręka w rękę z negacją żydowskiej nakby.


W 1945 r. Mufti Jerozolimy powinien był być sądzony jako zbrodniarz wojenny w Norymberdze. Został oskarżony, osądzony i skazany w Jugosławii za zbrodnie przeciwko ludzkości za jego kluczową rolę organizowaniu i kierowaniu dywizjami SS Handschar i Skandenberg, które deportowały Żydów bałkańskich z Kosowa, Macedonii i Tracji. Alianci jednak wzdragali się przed urażeniem Arabów.


Wirus nazistowskiego antysemityzmu nie tylko nie opuścił świata arabskiego i muzułmańskiego, ale rozrastał się wykładniczo. Muzułmańscy imigranci przynieśli wirusa nienawiści do Żydów ponownie do krajów europejskich. Petrodolary saudyjskie finansowały szerzenie się islamizmu wraz z jego antysemityzmem na całym świecie.


Dlatego też dzisiaj w świecie arabskim i muzułmańskim negowanie Holocaustu jest żywe i ma się dobrze.


Upiór inspirowanej przez nazistów anty-żydowskiej bigoterii nigdy nie został wygnany ze świata arabskiego. W rzeczywistości Arabowie stali się jego chorążymi. Sam Adolf Eichmann miał nadzieję, że jego „arabscy przyjaciele” będą kontynuować walkę przeciwko Żydom, którzy zawsze byli „głównymi zbrodniarzami wojennymi” i „głównymi agresorami”. Nie udało mu się dokończyć zadania „totalnego unicestwienia”, ale muzułmanie nadal mogą zrobić to za niego.


Czy trzeba coś dodawać?


The Holocaust was an Arab story too

Times of Israel, 31 stycznia 2015

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaLyn Julius  

 

Dziennikarka, współzałożycielka brytyjskiego stowarzyszenia HARIF, Żydów pochodzących z Północnej Afryki i krajów Bliskiego Wschodu; stowarzyszenia informującego o liczącej trzy tysiące lat historii Żydów na Bliskim Wschodzie i o losie tej mniejszości wyznaniowej i religijnej w XX wieku. Rodzina Lyn Julius pochodzi z Iraku.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 572 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Turcja: tortury, wykorzystywanie seksualne szaleją w więzieniach   Bulut   2018-09-21
Krytyka czy patologiczna nienawiść?   Rosenthal   2018-09-19
Lewicowy nacjonalizm i bolszewicka prawica   Koraszewski   2018-09-18
Nienawiść Corbyna do Izraela nie jest żadną niespodzianką   Bergman   2018-09-13
Ku czemu zmierza antysyjonizm?   Koraszewski   2018-09-09
Ankara oskarża dziennikarza z okupowanego Cypru   Bulut   2018-09-08
Za co nienawidzą Żydów   Lewinskaja   2018-09-03
Żydowski exodus, który Corbyn ignoruje   Julius   2018-08-30
Pani biskup i jej fałszywe świadectwo   Landes   2018-08-28
Odpowiedzialność Abbasa za kryzys w Gazie   Tawil   2018-08-26
Nasze dzieci mogą wybrać demokrację zamiast islamu     2018-08-24
Przykro mi, liberałowie – antysyjonizm jest antysemityzmem   Marquardt-Bigman   2018-08-19
Niewolnictwo Jazydów, handel dziećmi, groźby śmierci wobec dziennikarzy: czy Turcja powinna pozostać w NATO?   Bulut   2018-08-16
Mordercza nienawiść do Żydów znowu szerzy się jak ogień   Meotti   2018-08-15
Czy Corbyn jest antysemitą?   Tsalic   2018-08-13
Muzułmański program: Dżihad, islamski kalifat, zlikwidowanie Izraela     2018-08-11
Powracająca (brunatna) fala   Koraszewski   2018-08-10
Ujawnianie zbrodni ISIS jest terroryzmem   Bulut   2018-07-30
Demonstracja przeciwko Trumpowi szerzy truciznę na ulicach Londynu   Collier   2018-07-29
Dlaczego Iran wspiera palestyńskie grupy terroru?   Toameh   2018-07-28
Najnowsza fatwa muftiego Jerozolimy   Tawil   2018-07-26
„Ogniste sokoly” i dylemat - walczyć czy uciekać   Collins   2018-07-21
"Zasiłek dżihadysty": poglądy na pracę na Bliskim Wschodzie   Darwish   2018-07-17
Międzynarodowa społeczność ignoruje ludobójstwo chrześcijan w Nigerii   Ibrahim   2018-07-14
KADISZ – modlitwa żałobników   Kłys   2018-07-12
Co jest z nami nie tak?   Rosenthal   2018-07-11
Iran: „Tworzymy potęgę w Libanie – bo chcemy stamtąd walczyć z wrogiem z całą naszą siłą”     2018-07-07
Co jest siłą napędową antyizraelskiej polityki?   Rosenthal   2018-07-05
Human Rights Watch i Rada Praw Człowieka: naturalni wspólnicy przeciwko Izraelowi   Amos   2018-07-03
Turcja: „Święta wojna” Erdogana   Bekdil   2018-06-28
Turcja: gloryfikacja morderstwa, męczeństwa i dzieci-żołnierzy   Bulut   2018-06-26
Piromani z Gazy   Bergman   2018-06-12
Radykalizm: prawdziwym szokiem była reakcja Amerykanów...   Rafizadeh   2018-05-29
Czy będzie międzynarodowe dochodzenie dla Afrin   Frantzman   2018-05-27
Zachodnia Nakba: nienawiść do Izraela   Meotti   2018-05-24
Gaza: raz jeszcze o pokojowych Marszach Powrotu     2018-05-20
Nasi ludzie zdjęli mundury i dołączyli do marszów     2018-05-19
Gaza, Hamas i dlaczego nie będę dzisiaj krytykował Izraela   Colier   2018-05-18
Gazańczycy są ofiarami ideologii i nienawiści   Yemini   2018-05-15
Antysemityzm, tym razem w islamistycznej odmianie, znowu dręczy Francję   Ahmed   2018-05-07
Ateista jest robakiem w ciele muzułmanów…     2018-05-05
Hitler zawarł umowę z Żydami     2018-05-04
Ludobójstwo w Nigerii   Ibrahim   2018-05-03
“Biuro prasowe” Hamasu: prawda przychodzi na metę ostatnia   Tawil   2018-05-02
Kiedy globalne media ignorują latawce ze swastyką, Hamas wygrywa wojnę propagandową   Yemini   2018-04-30
Jaka jest cena życia palestyńskich cywilów?   Maroun   2018-04-22
Gdzie Alt-Right gubi się w sprawie Żydów   i Nathan Cofnas   2018-04-02
Nowy palestyński dżihad dla unicestwienia Izraela   Tawil   2018-03-31
Parkland i antysemityzm   Ahmed   2018-03-30
U.S.A.: Nasilają się muzułmańskie nawoływania do mordów   Bergman   2018-03-26
Podręczniki UNRWA nadal wypełnione są niekończącym się podżeganiem   Bedein   2018-03-20
Ukarany za nie skandowanie “Śmierć Ameryce, Izraelowi, Brytanii”   Rafizadeh   2018-03-19
Wylęgarnie lubieżnych sympatyków totalitarnych idei    Koraszewski   2018-03-16
Spojrzenie na muzułmańską logikę i zachodnią naiwność   Ibrahim   2018-03-15
Izrael jest jednym wielkim osiedlem   Tawil   2018-03-14
Dlaczego Turcja chce najechać greckie wyspy?   Bulut   2018-03-12
Armia Mahometa powraca   Koraszewski   2018-03-10
Turcja grozi inwazją na Grecję   Bulut   2018-02-28
Droga Sarah Silverman: Amnesty kłamie o rodzinie Tamimich   Marquardt-Bigman   2018-02-22
Palestyńczycy: Wojna Hamas-ISIS, skorumpowani przywódcy   Tawil   2018-02-20
Życie w Pakistanie jest piekłem dla nie-muzułmanów   Austin   2018-02-15
Arabowie niosą sztandar nazistowskiego antysemityzmu   Julius   2018-02-10
Wracając z wystawy albo antysemityzm lewicy   Lewin   2018-02-08
Aby Turcja znowu czuła się imperialna   Bekdil   2018-02-06
5 kłamstw patriarchy w “Guardiana”     Levick   2018-01-18
Czy dzieciobójcy dzielą się wodą?   Koraszewski   2018-01-17
Palestyńskie świętowanie morderstwa i terroru   Tawil   2018-01-14
Turecki Twitter eksploduje ludobójcza nienawiścią do Żydów   Bulut   2018-01-11
Hezbollah wzywa do wojny z Izraelem     2018-01-10
Ludobójstwo, którego nie było   Koraszewski   2018-01-09
Jeżeli się nie obudzimy, to skończy się tragicznie - wersja uzupełniona    Sommer   2018-01-08
Mały trybik w machinie podłości   Koraszewski   2018-01-04
Ciekawy problem z tym konfliktem   Bellerose   2018-01-01
Antysemicki antysyjonizm i rasistowska lewica   Lumish   2017-12-30
Bangladesz: prześladowania hindusów przez muzułmanów   Habib   2017-12-29
W wojnie psychologicznej słowa i obrazy zabijają   Collins   2017-12-27
Hamas zacieśnia stosunki z Iranem     2017-10-25
Izraelskie “mury apartheidu” i północnoirlandzkie “mury pokoju”: przyczynek do badania podwójnych standardów w mediach   White   2017-06-28
Iran w setną rocznicę Rewolucji Październikowej   Koraszewski   2017-06-23
Prawdziwa twarz rzekomo współczujących   Koraszewski   2017-06-22
Krokodyle łzy i terroryzm   Tawil   2017-06-21
Skrajnie prawicowy islamizm jest nowym nazizmem Europy   Frentzman   2017-06-18
Jak dobry biskup uprawia nieantysemityzm   MacEoin   2017-06-17
Francusko-niemiecka telewizja publiczna odmawia pokazania filmu dokumentalnego o europejskim antysemityzmie – film jest zbyt uczciwy     2017-06-15
Od Ilana do Sary Halimi: francuska hańba   Landes   2017-06-10
Trwa wojna między XXI a XV wiekiem   Frantzman   2017-05-27
Szwedzi namiętnie krytykują Izrael   Frantzman   2017-05-14
Gdzie się podziali antyfaszyści?   Koraszewski   2017-05-13
Witamy w czterech stolicach antysemityzmu Europy   Meotti   2017-05-01
Strajk głodowy głodnego władzy i spragnionego krwi   Collins   2017-04-30
Dlaczego należy obejrzeć film o ludobójstwie Ormian – “The Promise”   Bulut   2017-04-24
Tureckie nadzieje na konfrontację z Zachodem     2017-04-01
Prawdziwy Hamas: przykro mi, moi drodzy!   Tawil   2017-03-26
Antagonizmy i sojusze “międzynarodowej lewicy”   Herf   2017-03-25
Dlaczego antysemici nazywają ludzi “nazistami”?   Frantzman   2017-03-24
Polowanie na czarownice, zastraszanie i antysemityzm   Collier   2017-03-20
Transformacyjna moc narracji palestyńskiej   Rosenthal   2017-03-13
Nowi przywódcy Hamasu w Gazie i co to oznacza dla edukacji ku coraz gorszej przyszłości   Roth   2017-03-03
Skandynawia: Cytadela antysemityzmu Zachodu   Meotti   2017-02-28
W czym Iran jest dobry   Roth   2017-02-27

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Odrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałejŚciganie bluźnierstwaRyby jaskinioweAutyzmOd niepamiętnych czasówTunezyjczycy przeciw złemu prawuDrugie prawo termodynamikiPochwała ignorancjMistyfikacja SokalaIntronizacja ChrystusaObama chrzescijanieSzelest liściCzego wam nie pokazują?Rozdzielenie religii i państwaTrwa ewolucyjne upokorzenie archeopteryksaTrucizna, kamuflaż i tęcza ewolucji


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk