Prawda

Niedziela, 14 sierpnia 2022 - 11:22

« Poprzedni Następny »


Informacje o prześladowaniach chrześcijan przez muzułmanów obrażają „standardy” Facebooka


Raymond Ibrahim 2021-11-18


Donoszenie o przerażających prześladowaniach, jakich doświadczają mniejszości chrześcijańskie w świecie muzułmańskim, jest dla Facebooka „karalnym” przestępstwem, ponieważ pokazywanie tego zjawiska narusza „standardy” giganta mediów społecznościowych.


Dowiedziałem się tego, kiedy kilka dni temu zalogowałem się na moje konto na Facebooku. Pojawiło się okienko z napisem „Ten post jest niezgodny ze standardami naszej społeczności”, a następnie „Tylko Ty możesz widzieć ten post, ponieważ jest on niezgodny z naszymi standardami” z linkiem do  „obraźliwego” posta . Moja strona została dodatkowo zamknięta na 24 godziny.


Kwestionowany „kontrowersyjny” artykuł , który opublikowałem online i udostępniłem na Facebooku 15 lutego 2021 r. – ponad osiem miesięcy temu – nosi tytuł „Nowy film upamiętnia 21 koptyjskich męczenników chrześcijańskich”. Opowiadałem w nim, jak kręcono arabskojęzyczny film o 21 egipskich chrześcijanach brutalnie zamordowanych przez Państwo Islamskie w Libii w 2015 roku.


Jestem stałym celem ataków przy pomocy innych taktyk specjalnie utworzonych przez Facebook dla jego „społeczności”, zwłaszcza „usuwania w cień” przez takie przesuwanie moich postów, że albo nikt ich nie widzi, albo bardzo niewielu czytelników je znajduje. Wiem o tym, ponieważ od lat dostawałem od czasu do czasu wiadomości od czytelników Facebooka, pytających dlaczego od miesięcy niczego nie publikuję, mimo, że w rzeczywistości publikuję 3-4 posty w tygodniu. Inni informują mnie, że pod moim postem Facebook skasował możliwość udostępnienia.    


Co takiego było w tym konkretnym artykule, który został zbanowany w osiem miesięcy po jego pierwotnej publikacji? Może chodziło o zdjęcie, które nie było specjalnie drastyczne? Mogli zrobić to, co już robili wiele razy z moimi artykułami – usunąć zdjęcie i zachować tekst. W artykule, oprócz wzmianki o filmie jest przypomnienie egzekucji z 2015 roku, wypowiedzi członków rodzin zamordowanych chrześcijan i kończy się informacją o pomniku upamiętniającym tych 21 chrześcijan, który postawiono w egipskiej wsi Al Qur.         


Jeden fragment tego artykułu mógł wywołać irytację pracowników Facebooka, mimo, że wszystko jest prawdą:

„Warto przypomnieć, że kiedy ich uprowadzono i kiedy ich mordowano zachodnie media w większości milczały. Zanim pojawił się film pokazujący egzekucję BBC fałszywie poinformowała, że większość uprowadzonych Koptów została uwolniona.  (Taka dezinformacja w sprawie  prześladowań chrześcijan przez muzułmanów nie jest niczym niezwykłym dla BBC.)”

Mniej więcej w tym samym czasie, kiedy ten artykuł został usunięty z mojej strony  Facebooka, pod innym znacznie nowszym artykułem również o muzułmańskich prześladowaniach chrześcijan w Egipcie 15 października 2021 r., pojawił się następujący komentarz:

Udostępniłem ten artykuł na Facebooku, a Facebook go usunął, twierdząc, że narusza „Standardy społeczności” bez podania dalszych wyjaśnień.

Ten Artykuł, zatytułowany „Wyburzony budynek koptyjskich chrześcijan w Egipcie”, streszczał jedynie doniesienie w języku arabskim o tym, jak mniejszość chrześcijańska w pewnej egipskiej wiosce, z powodu zakazu posiadania kościoła, zdecydowała się wybudować salę, w której mogłyby się odbywać ceremonie ślubów i pogrzebów. Ponieważ nawet to zostało uznane za obraźliwe dla muzułmańskiej wrażliwości, władze przysłały robotników, którzy zburzyli budynek oraz pobili i aresztowali chrześcijan. Wszystko w tym doniesieniu jest również w 100% prawdziwe.


A co tu nie spełnia „standardów” Facebooka?


Jedyny wniosek jest taki, że Facebook, niezadowolony z taktyki chowania artykułów o brutalnych prześladowaniach, jakich doznają chrześcijanie z rąk muzułmanów, teraz otwarcie i bardziej agresywnie zakazuje ich publikowania.


Co więcej, są powody, by sądzić, że działania Facebooka są przynajmniej częściowo inspirowane przez podmioty zagraniczne. Widząc, że oba artykuły, które zostały „oflagowane”, dotyczyły prześladowania egipskich chrześcijan — Koptów — skontaktowałem się z Koptyjską Solidarnością, aby sprawdzić, czy mieli podobne doświadczenia. Jej dyrektorka, Lindsay Vessey, odpisała:

Wiele krajów, w tym Egipt, zatrudnia duże zespoły trolli do oznaczania treści krytycznych wobec ich przywódcy/rządu, co oznacza, że dyskusja na temat naruszeń praw człowieka w krajach takich jak Chiny, Arabia Saudyjska i Egipt może zostać zablokowana, co uderza również w właścicieli kont. Facebook musi zatrudniać do przeglądania postów osoby, które nie tylko znają języki, ale które potrafią zachować profesjonalną neutralność i odróżniać treści obraźliwe od uzasadnionej krytyki naruszeń praw człowieka. Mojej koleżance, Faith McDonnell, która jest niestrudzona w obronie wolności religijnej, zamknięto konto na Facebooku bez ostrzeżenia tylko za opublikowanie zdjęcia koptyjskich męczenników na plaży w Libii. Jej konto zostało przywrócone dopiero po zmasowanych reakcjach na Facebooku.

Warto dodać, że Facebook nie jest jedyną korporacją „Big Tech”, która ukrywa informacje o muzułmańskich prześladowaniach chrześcijan:  Youtube  ocenzurował mój film na Prager U; kiedyś „ukarał” mnie również za udostępnienie filmu, który Państwo Islamskie nakręciło, na którym jego członkowie niszczą krzyże i profanują kościoły w Syrii i Iraku – mimo że ten film nie był „drastyczny” (przedstawiał budynki i krzyże, przedmioty nieożywione) i był masowo rozpowszechniany w świecie arabskim. Jeśli chodzi o Google, gdzie kiedyś wyniki wyszukiwania na tematy związane z islamem dawały wiele moich artykułów na pierwszej stronie, teraz wydają się być niewidoczne, ukryte pod górą nieistotnych, bądź fałszywych informacji.


Wszystko to przypomina nam, dlaczego alternatywa – która być może wkrótce się pojawi dzięki wysiłkom najbardziej dyskryminowanego człowieka w mediach społecznościowych, Donalda Trumpa – jest pilnie potrzebna: jedna z jego firm ogłosiła niedawno swój plan „stworzenia rywala” do rzekomo liberalnego konsorcjum medialnego z Doliny Krzemowej, które wykorzystało swój monopol, by uciszyć głosy sprzeciwu.


Nikt nie może wątpić, podobnie jak nikt – z wyjątkiem tych, którzy czerpią korzyści z ukrywania prawdy – nie może chcieć, aby tak bezmyślna cenzura tak bardzo potrzebnych informacji panoszyła się dalej.


Reporting on Muslim Persecution of Christians Offends Facebook’s ‘Standards’

Frontpage Mag 9 listopada 2021

Tłumaczenie: Andrzej Koraszewski  Raymond Ibrahim

Urodzony w Stanach Zjednoczonych w rodzinie koptyjskiej, jest amerykańskim badaczem, tłumaczem z arabskiego, pisarzem i publicystą. Autor książek Crucified Again: Exposing Islam's New War on Christians(Regnery, 2013) oraz The Al Qaeda Reader (Doubleday, 2007).

 

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. Poszukiwana przejrzystość Marek Eyal 2021-11-18


Notatki

Znalezionych 2191 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dżihad i pokój, kiedy wyrosną gruszki na wierzbie   Blum   2022-08-13
O różnych formach oderwania od rzeczywistości   Koraszewski   2022-08-13
Biden i bardzo masochistyczny gwóźdź   Taheri   2022-08-12
Co zobaczył Seward w Jerozolimie   Jacoby   2022-08-09
Pandemia małpiego rozumu   Koraszewski   2022-08-08
Dlaczego zachodni dziennikarze omijają temat nepotyzmu i korupcji w Autonomii Palestyńskiej?   Fitzgerald   2022-08-07
Ekoekstremizm rzucił Sri Lankę na kolana   Ridley   2022-08-04
Zielone marzenia, inflacyjne realia   i Hügo Krüger   2022-08-03
Haniebna polityka Unii Europejskiej wobec mułłów w Iranie   Rafizadeh   2022-08-02
Judaizm zasługuje na taki sam szacunek jak islam   Tobin   2022-07-31
Administracja Bidena finansuje antyizraelskie programy szkolne i propagandę nienawiści   Tawil   2022-07-29
Dyskryminacja z miłości i dobrego serca   Koraszewski   2022-07-29
Odkryte taśmy z wyznaniami Eichmanna   Jacoby   2022-07-27
Wycieczka Bidena do szpitala we wschodniej Jerozolimie   Fitzgerald   2022-07-24
Palestyńczycy robią pranie mózgu światu: mały przykład, który demaskuje cały przemysł palestyńskich kłamstw     2022-07-23
Obecność mitu pod strzechą i blachodachówką   Koraszewski   2022-07-23
Administracja Bidena: najbardziej przyjazna dla irańskich mułłów?   Rafizadeh   2022-07-22
Wyzwolenie Arabów z rąk globalnej lewicy   Mansour   2022-07-21
Biznes zawodowych „obrońców praw człowieka”   Koraszewski   2022-07-20
NATO w Madrycie: To nie będzie ostatni szantaż Erdoğana   Bekdil   2022-07-20
Palestyńskie tortury: raport dla ONZ     2022-07-19
UNRWA nadal uczy nienawiści, ale administracji Bidena to nie przeszkadza   Fitzgerald   2022-07-17
Od dziesięcioleci istnieje „Plan Marshalla” dla Palestyńczyków. Nie zadziałał     2022-07-16
Covid, wojna i inne troski   Koraszewski   2022-07-15
Strach i odraza w Iranie   Fitzgerald   2022-07-14
Biblia dla pana proboszcza   Kruk   2022-07-13
Jak naruszyliśmy standardy pewnej „społeczności”   Koraszewski   2022-07-12
Kto ukradł palestyńską ziemię? Jordania   Bard   2022-07-09
Śmierć dziennikarki, kim są winni?   Flatow   2022-07-07
Konformizm w domu wariatów jest strategią przetrwania   Koraszewski   2022-07-06
Wielka Brytania i jej polityka wobec Jerozolimy   Fitzgerald   2022-07-05
Wojny pełne błędnych kalkulacji   i Alberto M. Fernandez   2022-06-30
Najwspanialszy wynalazek ludzkości   Koraszewski   2022-06-30
Kraje arabskie ponownie odtrąciły UNRWA na konferencji o pomocy finansowej     2022-06-30
Sudan: Ludobójstwo, o którym nikt nie mówi   Rehov   2022-06-30
Monolog prowincjonalnego Hamleta   Kruk   2022-06-29
Niech już UNRWA wreszcie umrze   Blum   2022-06-29
Gdzie były media, kiedy niezależne dochodzenie uznało Amnesty International za organizację „instytucjonalnie rasistowską”?   von Koningsveld   2022-06-28
To nie jest artykuł o Shireen Abu Akleh   Collier   2022-06-27
W poszukiwaniu lekarstwa na obłęd   Koraszewski   2022-06-27
Amnesty International UK jest „instytucjonalnie rasistowska”, „kolonialistyczna” – a jej antysemityzm jest z tym ściśle powiązany     2022-06-25
Kiedy aktor jest aktorem   Jacoby   2022-06-24
Burzenie domów i zagarnianie ziemi, o których nikt nie mówi   Toameh   2022-06-23
Dziwaczna francuska sprawiedliwość   Carmon   2022-06-22
Turcja uderza na Irak, Syrię, Cypr i Grecję   Bulut   2022-06-21
Podcast "Guardiana": 34 minuty palestyńskiej propagandy udającej dziennikarstwo   Levick   2022-06-19
„Choroba” przywrócona przez Putina   Taheri   2022-06-18
Podsycanie urojeń Palestyńczyków   Bard   2022-06-18
Mało nas, mało nas do pieczenia chleba   Koraszewski   2022-06-17
Jak UE może chcieć bliższych więzi z Izraelem, finansując równocześnie terrorystyczne organizacje pozarządowe?   Deutsch   2022-06-16
Kilka słów do prezydenta Macrona: Sois Beau Et Tais-Toi   Fitzgerald   2022-06-15
Nuklearne zwycięstwo irańskich mułłów   Rafizadeh   2022-06-14
Co by było, gdyby Izrael traktował Amerykę tak, jak Ameryka traktuje Izrael?   Bard   2022-06-12
Iran: zbliża się lato gniewu   Taheri   2022-06-10
Alternatywny wszechświat palestyńskiej „suwerenności”   Altabef   2022-06-09
Nie zostawiajcie Amerykanów i sojuszników w ciemności   Rafizadeh   2022-06-08
ONZ twierdzi, że Izrael „w przeważającej mierze” ponosi winę za konflikt z Palestyńczykami     2022-06-08
Klinika Odessa - Ostatni felieton Ludwika Lewina   Lewin   2022-06-07
Wyszukiwarka Google promuje antysemityzm   Collier   2022-06-05
Pięćdziesiąt lat temu masakra w Izraelu ujawniła przerażający stan bezpieczeństwa na lotniskach   Gross   2022-06-04
Bibi, PiS, Kafka i pustelnik   Koraszewski   2022-06-03
Dlaczego dla ONZ jedna masakra w meczecie jest o wiele gorsza niż niezliczone masakry w kościołach?   Ibrahim   2022-06-03
Administracja Bidena błędnie rozumie posunięcia Erdoğana   Bekdil   2022-06-01
Oczywista prawda, której świat nie akceptuje: Palestyńczycy są odpowiedzialni za palestyńską przemoc     2022-06-01
Jak zaprzeczyć Holocaustowi, udając że się tego nie robi   Apfel   2022-05-30
Nienawidzący Izraela są naprawdę mistrzami propagandy     2022-05-29
Czy da się naprawić Human Rights Watch?   Steinberg   2022-05-28
Porozmawiajmy o „nakbie” i o tym, kto jest naprawdę odpowiedzialny za cierpienie Palestyńczyków   Tobin   2022-05-27
Czy politycy mogą być racjonalni?   Koraszewski   2022-05-25
Uchodźcy, ekonomia, zazdrość i nienawiść   Koraszewski   2022-05-23
BDS: Rosja versus Izrael   Kontorovich   2022-05-22
Oszałamiające kłamstwo najbardziej wpływowego muzułmanina na świecie   Ibrahim   2022-05-21
Narcyzm moralny i psychologia porażki   Landes   2022-05-20
Dlaczego Erdoğan szantażuje NATO?   Bekdil   2022-05-19
Radości, których dostarcza antysemityzm   Garrard   2022-05-19
Dlaczego Joe Biden ma taką obsesję na punkcie izraelskich osiedli?   Flatow   2022-05-17
Bardzo potrzebny rurociąg EastMed oczekuje na zaaprobowanie   Bergman   2022-05-17
Smutek wolności utopionej w krwi   Koraszewski   2022-05-16
Jak Biden rozpoczął wojnę z MBS, a potem przyszedł żebrać   Abdul-Hussain   2022-05-14
Urok intratnej neutralności   Koraszewski   2022-05-13
Szefowa związku brytyjskich studentów oskarżona o antysemityzm   Wójcik   2022-05-12
Dlaczego Rosja sądziła, że opowiadanie o “nazistach” będzie przekonujące   Franzman   2022-05-09
Rektor Princeton odrzuca wolność słowa i demonizuje jej obrońców   Klainerman   2022-05-07
Błogosławieństwo uczenia się na pamięć   Jacoby   2022-05-06
Wojna Rosji z Ukrainą: Bez szminki   Tsalic   2022-05-03
W redakcji „New York Timesa” słowo „okupowany” sprawia kłopot   Flatow   2022-05-03
Spiskowe teorie szacownego “Guardiana”   Collier   2022-05-01
Czarny Piotruś w rękawie Putina   Koraszewski   2022-04-30
Odstraszanie Chin: USA powinny uzbroić Tajwan po zęby – natychmiast   Chang   2022-04-29
Bliski Wschód: amerykańska wizja   Taheri   2022-04-28
Kursy walut w czasach putinowskiej zarazy   Koraszewski   2022-04-27
Przypomnienie o wszystkich tych palestyńskich uchodźcach   Bard   2022-04-27
Recenzja książki People Love Dead Jews     2022-04-26
Długi zbiór krótkich tematów   Rosenthal   2022-04-25
Turcja: Strzeżcie się islamistów niosących dary   Bekdil   2022-04-23
Dno nienawiści do Izraela   Levick   2022-04-22
Problem z świadkami Boga i z błaznami w kapłańskich szatach   Koraszewski   2022-04-21
Sprawy, których nie zauważają apologeci Putina   Taheri   2022-04-19
Europa kocha Palestyńczyków i udaje, że nie wie dlaczego   Koraszewski   2022-04-17
„Guardian” trzyma się narracji „biernej ofiary” w sprawie arabskiej przestępczości   Levick   2022-04-16

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk