Prawda

Niedziela, 23 stycznia 2022 - 18:58

« Poprzedni Następny »


Informacje o prześladowaniach chrześcijan przez muzułmanów obrażają „standardy” Facebooka


Raymond Ibrahim 2021-11-18


Donoszenie o przerażających prześladowaniach, jakich doświadczają mniejszości chrześcijańskie w świecie muzułmańskim, jest dla Facebooka „karalnym” przestępstwem, ponieważ pokazywanie tego zjawiska narusza „standardy” giganta mediów społecznościowych.


Dowiedziałem się tego, kiedy kilka dni temu zalogowałem się na moje konto na Facebooku. Pojawiło się okienko z napisem „Ten post jest niezgodny ze standardami naszej społeczności”, a następnie „Tylko Ty możesz widzieć ten post, ponieważ jest on niezgodny z naszymi standardami” z linkiem do  „obraźliwego” posta . Moja strona została dodatkowo zamknięta na 24 godziny.


Kwestionowany „kontrowersyjny” artykuł , który opublikowałem online i udostępniłem na Facebooku 15 lutego 2021 r. – ponad osiem miesięcy temu – nosi tytuł „Nowy film upamiętnia 21 koptyjskich męczenników chrześcijańskich”. Opowiadałem w nim, jak kręcono arabskojęzyczny film o 21 egipskich chrześcijanach brutalnie zamordowanych przez Państwo Islamskie w Libii w 2015 roku.


Jestem stałym celem ataków przy pomocy innych taktyk specjalnie utworzonych przez Facebook dla jego „społeczności”, zwłaszcza „usuwania w cień” przez takie przesuwanie moich postów, że albo nikt ich nie widzi, albo bardzo niewielu czytelników je znajduje. Wiem o tym, ponieważ od lat dostawałem od czasu do czasu wiadomości od czytelników Facebooka, pytających dlaczego od miesięcy niczego nie publikuję, mimo, że w rzeczywistości publikuję 3-4 posty w tygodniu. Inni informują mnie, że pod moim postem Facebook skasował możliwość udostępnienia.    


Co takiego było w tym konkretnym artykule, który został zbanowany w osiem miesięcy po jego pierwotnej publikacji? Może chodziło o zdjęcie, które nie było specjalnie drastyczne? Mogli zrobić to, co już robili wiele razy z moimi artykułami – usunąć zdjęcie i zachować tekst. W artykule, oprócz wzmianki o filmie jest przypomnienie egzekucji z 2015 roku, wypowiedzi członków rodzin zamordowanych chrześcijan i kończy się informacją o pomniku upamiętniającym tych 21 chrześcijan, który postawiono w egipskiej wsi Al Qur.         


Jeden fragment tego artykułu mógł wywołać irytację pracowników Facebooka, mimo, że wszystko jest prawdą:

„Warto przypomnieć, że kiedy ich uprowadzono i kiedy ich mordowano zachodnie media w większości milczały. Zanim pojawił się film pokazujący egzekucję BBC fałszywie poinformowała, że większość uprowadzonych Koptów została uwolniona.  (Taka dezinformacja w sprawie  prześladowań chrześcijan przez muzułmanów nie jest niczym niezwykłym dla BBC.)”

Mniej więcej w tym samym czasie, kiedy ten artykuł został usunięty z mojej strony  Facebooka, pod innym znacznie nowszym artykułem również o muzułmańskich prześladowaniach chrześcijan w Egipcie 15 października 2021 r., pojawił się następujący komentarz:

Udostępniłem ten artykuł na Facebooku, a Facebook go usunął, twierdząc, że narusza „Standardy społeczności” bez podania dalszych wyjaśnień.

Ten Artykuł, zatytułowany „Wyburzony budynek koptyjskich chrześcijan w Egipcie”, streszczał jedynie doniesienie w języku arabskim o tym, jak mniejszość chrześcijańska w pewnej egipskiej wiosce, z powodu zakazu posiadania kościoła, zdecydowała się wybudować salę, w której mogłyby się odbywać ceremonie ślubów i pogrzebów. Ponieważ nawet to zostało uznane za obraźliwe dla muzułmańskiej wrażliwości, władze przysłały robotników, którzy zburzyli budynek oraz pobili i aresztowali chrześcijan. Wszystko w tym doniesieniu jest również w 100% prawdziwe.


A co tu nie spełnia „standardów” Facebooka?


Jedyny wniosek jest taki, że Facebook, niezadowolony z taktyki chowania artykułów o brutalnych prześladowaniach, jakich doznają chrześcijanie z rąk muzułmanów, teraz otwarcie i bardziej agresywnie zakazuje ich publikowania.


Co więcej, są powody, by sądzić, że działania Facebooka są przynajmniej częściowo inspirowane przez podmioty zagraniczne. Widząc, że oba artykuły, które zostały „oflagowane”, dotyczyły prześladowania egipskich chrześcijan — Koptów — skontaktowałem się z Koptyjską Solidarnością, aby sprawdzić, czy mieli podobne doświadczenia. Jej dyrektorka, Lindsay Vessey, odpisała:

Wiele krajów, w tym Egipt, zatrudnia duże zespoły trolli do oznaczania treści krytycznych wobec ich przywódcy/rządu, co oznacza, że dyskusja na temat naruszeń praw człowieka w krajach takich jak Chiny, Arabia Saudyjska i Egipt może zostać zablokowana, co uderza również w właścicieli kont. Facebook musi zatrudniać do przeglądania postów osoby, które nie tylko znają języki, ale które potrafią zachować profesjonalną neutralność i odróżniać treści obraźliwe od uzasadnionej krytyki naruszeń praw człowieka. Mojej koleżance, Faith McDonnell, która jest niestrudzona w obronie wolności religijnej, zamknięto konto na Facebooku bez ostrzeżenia tylko za opublikowanie zdjęcia koptyjskich męczenników na plaży w Libii. Jej konto zostało przywrócone dopiero po zmasowanych reakcjach na Facebooku.

Warto dodać, że Facebook nie jest jedyną korporacją „Big Tech”, która ukrywa informacje o muzułmańskich prześladowaniach chrześcijan:  Youtube  ocenzurował mój film na Prager U; kiedyś „ukarał” mnie również za udostępnienie filmu, który Państwo Islamskie nakręciło, na którym jego członkowie niszczą krzyże i profanują kościoły w Syrii i Iraku – mimo że ten film nie był „drastyczny” (przedstawiał budynki i krzyże, przedmioty nieożywione) i był masowo rozpowszechniany w świecie arabskim. Jeśli chodzi o Google, gdzie kiedyś wyniki wyszukiwania na tematy związane z islamem dawały wiele moich artykułów na pierwszej stronie, teraz wydają się być niewidoczne, ukryte pod górą nieistotnych, bądź fałszywych informacji.


Wszystko to przypomina nam, dlaczego alternatywa – która być może wkrótce się pojawi dzięki wysiłkom najbardziej dyskryminowanego człowieka w mediach społecznościowych, Donalda Trumpa – jest pilnie potrzebna: jedna z jego firm ogłosiła niedawno swój plan „stworzenia rywala” do rzekomo liberalnego konsorcjum medialnego z Doliny Krzemowej, które wykorzystało swój monopol, by uciszyć głosy sprzeciwu.


Nikt nie może wątpić, podobnie jak nikt – z wyjątkiem tych, którzy czerpią korzyści z ukrywania prawdy – nie może chcieć, aby tak bezmyślna cenzura tak bardzo potrzebnych informacji panoszyła się dalej.


Reporting on Muslim Persecution of Christians Offends Facebook’s ‘Standards’

Frontpage Mag 9 listopada 2021

Tłumaczenie: Andrzej Koraszewski  Raymond Ibrahim

Urodzony w Stanach Zjednoczonych w rodzinie koptyjskiej, jest amerykańskim badaczem, tłumaczem z arabskiego, pisarzem i publicystą. Autor książek Crucified Again: Exposing Islam's New War on Christians(Regnery, 2013) oraz The Al Qaeda Reader (Doubleday, 2007).

 

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. Poszukiwana przejrzystość Marek Eyal 2021-11-18


Notatki

Znalezionych 2010 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Paradoks hazardzisty i regresja do średniej   Novella   2022-01-21
Gaza mogłaby być drugim Dubajem   Rosenberg   2022-01-20
Kazachstan, czyli dramat w głębokiej mgle   Koraszewski   2022-01-19
W sprawie wolności dla Palestyńczyków Emma Watson ma rację   Flatow   2022-01-18
Podpalony pomnik Kasema Solejmaniego   Fitzgerald   2022-01-18
Turecki sędzia: “Kobiety nie powinny demonstrować przeciwko zabijaniu kobiet”   Douglass-Williams   2022-01-17
Przyczynek do dialogu międzybezwyznaniowego   Koraszewski   2022-01-15
Arabowie “sfrustrowani” irańską polityką Bidena   Toameh   2022-01-15
Harry Potter i poszukiwania fałszywego antysemityzmu   Tobin   2022-01-12
Demokracja w stylu Autonomii Palestyńskiej   Hirsh   2022-01-10
Administracja Bidena musi przynajmniej pomagać każdemu krajowi, który próbuje przeciwstawić się mułłom Iranu   Rafizadeh   2022-01-08
Nowa zimna wojna i wielkie pieniądze   Koraszewski   2022-01-07
Dlaczego “różnorodność” musi prowadzić do antysemityzmu?   Tobin   2022-01-05
Umowa nuklearna zagrozi pokojowi w regionie     2022-01-04
Nie stawiajcie faktów na głowie   Julius   2022-01-01
Fascynująca groźba feminizmu   Koraszewski   2021-12-31
„Ustawa o zwalczaniu międzynarodowej islamofobii” może z łatwością być nadużyta do potępiania Izraela, kiedy broni się przed terrorem     2021-12-30
Zachód i jego stare iluzje   Taheri   2021-12-29
Wysokie stawki historycznego rewizjonizmu   Tobin   2021-12-27
Giganci podejrzanej profesji   Koraszewski   2021-12-23
Akademiccy ideolodzy korumpują STEM. Milcząca liberalna większość musi stawić opór   i Jay Tanzman   2021-12-22
Arabski apartheid, o którym nikt nie mówi   Toameh   2021-12-21
Litwa rzuca rękawicę Chinom   Kern   2021-12-20
Ciekawy proces byłego premiera   Koraszewski   2021-12-18
Zima nadeszła do Afganistanu   Chesler   2021-12-17
Iran buduje bombę, a Biden robi dobrą minę do złej gry   Bard   2021-12-15
Żywot Titanii McGrath   Koraszewski   2021-12-15
Kiedy uchodźcami byli Żydzi…   Abdul-Hussain   2021-12-14
Niemcy, Europa, Żydzi i zdrada klerków raz jeszcze   Koraszewski   2021-12-13
Amerykańscy podatnicy finansują rewizjonistyczną, antysyjonistyczną historię   Julius   2021-12-12
Piękna i bestia BDS   Collins   2021-12-11
Dwulicowa agenda Bidena w sprawie Turcji   Bekdil   2021-12-11
Strona internetowa RaymondIbrahim.com zbanowana jako “pornograficzna”   Ibrahim   2021-12-10
Iran jest testem strategicznej wizji i charakteru Bidena   Tobin   2021-12-08
Jeśli zakaz podróży wydany przez Trumpa był rasistowski, to rasistowski jest również zakaz wydany przez Bidena   Tobin   2021-12-07
Prawdziwy motor historii   Lewin   2021-12-07
Nie, palestyński terroryzm nie jest legalnym „oporem” według prawa międzynarodowego     2021-12-06
Totalitaryzm i wygodne odrętwienie   Pandavar   2021-12-04
Dlaczego uniwersyteckie wydziały miałyby mieć politykę zagraniczną?   Fitzgerald   2021-12-03
Irańska polityka prezydenta Bidena   Rosenthal   2021-12-02
Książka Andrzeja Koraszewskiego „Skąd się wzięło dobro i zło i kilka innych pytań”   Tabisz   2021-12-01
Dlaczego Palestyńczycy uciekają ze Strefy Gazy   Toameh   2021-11-30
W Iranie: brak wody i kłopoty reżimu   Fitzgerald   2021-11-30
Spotkanie dziewczęcego klubu książki z laureatką Pokojowej Nagrody Nobla anulowane z powodu potencjalnej „islamofobii”   Coyne   2021-11-29
Brytyjskie uniwersytety na liście plac islamskich reżimów   Meotti   2021-11-28
Umyślna ślepota wobec związków palestyńskich NGO z terrorem   Steinberg   2021-11-26
Rzecz o etyce w szkole i poza szkołą    Koraszewski   2021-11-25
Łamanie praw człowieka: Unia Europejska pozwala irańskim mułłom na całkowitą bezkarność   Rafizadeh   2021-11-23
Proces Kafki w trzech aktach   Rosenthal   2021-11-20
Zena Agha pisze do “New York Timesa”   Fitzgerald   2021-11-20
Europa przeciwko Żydom: podwykonawcy   Koraszewski   2021-11-19
Kampania Autonomii Palestyńskiej przeciwko palestyńskim NGO   Toameh   2021-11-18
Informacje o prześladowaniach chrześcijan przez muzułmanów obrażają „standardy” Facebooka   Ibrahim   2021-11-18
Były urzędnik byłego Departamentu Stanu mówi, że prawda i fałsz są równe.   Flatow   2021-11-17
UNRWA – najgorsza rzecz, jaka przydarzyła się Palestyńczykom   Marcus   2021-11-15
Dlaczego palestyńska polityka Bidena nie przyniesie pokoju   Toameh   2021-11-13
Czy ruch “przebudzonych” spycha Brytyjczyków na prawo?   Coyne   2021-11-13
"Guardian" Palsplains antysemityzm   Levick   2021-11-12
Nie uchwalajcie ustawy przeciw LGBT   Igwe   2021-11-10
“New York Times”, Izrael i “skradzione palestyńskie potrawy”   Fitzgerald   2021-11-09
Chiny: Ryzykowna zmiana ideologiczna   Taheri   2021-11-08
Niebezpieczna polityka UE wobec mułłów w Iranie   Rafizadeh   2021-11-06
„Guardian” umniejsza terror LFWP, zbywa ich związki z NGO „praw człowieka”   Levick   2021-11-05
Antyizraelska opowieść Amnesty International o Wujku Meena, skierowana do dzieci, jest jeszcze gorsza niż informowano     2021-11-04
Nawet  Szwecja zastanawia się nad dalszą pomocą dla Autonomii Palestyńskiej; a co z USA?   Flatow   2021-11-01
Śmietanka akademicka przeciwko Żydom    Collier   2021-10-31
Ulice, pomniki i gniewu nawyki   Koraszewski   2021-10-30
Mułłowie w Iranie i Chiny wzmocnieni przez administrację Bidena   Rafizadeh   2021-10-27
Miecz Damoklesa nad wolną myślą w Egipcie (i gdzie indziej)   Fernandez   2021-10-25
Konsulat USA w Jerozolimie ponownie podzieli miasto   i Maurice Hirsch   2021-10-23
Bardzo ważna książka o “Trans”   Bawer   2021-10-23
Władcy na glinianych nogach   Fernandez   2021-10-22
Koszty finansowe błędnej świadomości   Koraszewski   2021-10-20
Wielkie zwycięstwo krytycznej teorii rasy wraz z nowymi wymaganiami otrzymania dyplomu   Tobin   2021-10-20
Branie zakładników przez irański reżim: gdzie jest Zachód i ONZ?   Rafizadeh   2021-10-19
Od czegoś trzeba zacząć…   Koraszewski   2021-10-17
Marina i reszta   Łukaszewski   2021-10-14
Dlaczego USA chcą palestyńskiego konsulatu w Jerozolimie   Kontorovich   2021-10-14
Biden ignoruje stanowisko Palestyńczyków   Tawil   2021-10-13
Taniec pijanych motyli   Koraszewski   2021-10-11
Facebook – przestój i panika   Collins   2021-10-09
Aktywiści, którzy serwują połowę wiadomości   Abdul-Hussain   2021-10-08
Dalsze próby uratowania afgańskich kobiet to “jedyna rzecz, jaką możemy zrobić”   Chesler   2021-10-06
Korzenie kryzysu energetycznego   Ridley   2021-10-05
Joe Biden mówi podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ o potrzebie “suwerennego i demokratycznego państwa palestyńskiego”   Fitzgerald   2021-10-03
Jak impas w sprawie federalnego budżetu pokazał rozłam w sprawie Izraela   Tobin   2021-10-01
Kraj NATO, sojusznik Rosji i przyjaciel talibów   Bekdil   2021-09-30
Dlaczego Arabowie nie ufają już Bractwu Muzułmańskiemu?   Toameh   2021-09-29
Dlaczego Irakijczycy nienawidzą Palestyny   Abdul-Hussain   2021-09-29
Sudańskie pułapki na drodze do reform   Fernandez   2021-09-28
Nie ma powodu by przepraszać za ujawnianie hipokryzji   Bard   2021-09-25
Szczęśliwi na widok pokonanej Ameryki   Abdul-Hussain   2021-09-24
Antysemityzm  jest naszym nieszczęściem   Koraszewski   2021-09-24
Arabskie dążenia do lepszego przestrzegania praw człowieka powinny być chwalone, a nie wyśmiewane     2021-09-22
Talibowie domagają się miliarda dolarów pomocy   Fitzgerald   2021-09-21
Źródła ubóstwa narodów   Koraszewski   2021-09-20
Stanisław Lem - pisarz, który widział więcej niż inni   Ferus   2021-09-19
Jak Associated Press łagodzi obraz terrorystów Hamasu   Fitzgerald   2021-09-19
Dyskusja o antysemityzmie wymaga uczciwości   Tobin   2021-09-17
Ucieczka z Afganistanu   Rosenthal   2021-09-16

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk