Prawda

Niedziela, 1 października 2023 - 14:16

« Poprzedni Następny »


Zachodnia reakcja na przywódców Iranu zaprzeczających Holocaustowi


Seth J. Frantzman 2022-09-21

„Prezydent Islamskiej Republiki Iranu, Ebrahim Raisi, który niedawno ponownie zagroził Izraelowi zagładą.(zdjęcie:Wikipedia)

„Prezydent Islamskiej Republiki Iranu, Ebrahim Raisi, który niedawno ponownie zagroził Izraelowi zagładą.

(zdjęcie:Wikipedia)Przed reżimem, który morduje kobiety i mniejszości, zachodnie media rozkładają czerwony dywan, by szerzyli negację Holocaustu.

Amerykańskie media dały w tym tygodniu przywódcy irańskiego reżimu, Ebrahimowi Raisiemu, platformę, z której zaprzeczał Holocaustowi. I nie jest tak, że zaprzeczenie było jakąś niespodzianką w wywiadzie: CBS 60 Minutes umieściło to na Twitterze jako punkt kulminacyjny wywiadu.

To ilustruje tendencję do wykorzystywania negacji Holocaustu przez reżim irański, by zwiększyć liczbę kliknięć na swojej stronie; zamiast kwestionować zaprzeczenie, jest ono przedstawiane jako uzasadniony punkt widzenia. 


W tweecie o zaprzeczeniu stwierdza się, że „pytany, czy wierzy, że Holocaust miał miejsce, prezydent Iranu Raisi powiedział Lesleyowi Stahlowi, że „istnieją pewne oznaki, że tak się stało. Jeśli tak, powinni pozwolić na dochodzenie i zbadanie tego”.


Wydaje się, że irański reżim
 dyktował również, jak ludzie będą ubrani w obecności przywódcy reżimu – a agent reżimu na ponad dwie godziny odebrał telefon członkowi zespołu medialnego. Nie jest jasne, w jaki sposób reżim otrzymuje przywilej dyktowania ubioru, odbierania telefonów i negowania Holocaustu bez cienia sprzeciwu.


Parada bojowników Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej. Krok znajomy, podeszwy butów nowe.   
Parada bojowników Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej. Krok znajomy, podeszwy butów nowe.   

Jest coś dziwnego, że w roku 2022 wciąż debatujemy, czy Holocaust miał miejsce czy nie, tylko dlatego, że irański reżim ma przywilej rozpowszechniania tego przekazu za pośrednictwem zachodnich mediów.


Czy właściwą reakcją na kogoś, kto promuje dezinformację i rasizm, jest jego legitymizacja? Na przykład: gdyby władca jakiegoś kraju wystąpił w amerykańskiej telewizji i spokojnie powiedział, że ludzie kolorowi są gorsi lub że niewolnictwo nigdy nie miało miejsca, czy najlepszą reakcją byłoby umieszczenie obrazów niewolnictwa? A może lepszą odpowiedzią byłoby zastanowienie się, dlaczego te poglądy są w ogóle przedstawiane w tym medium?


Powszechnie wiadomo, że irański reżim od dziesięcioleci głosi rasistowskie, antysemickie negowanie Holocaustu jako część swojego przesłania; po co celowo poruszać ten obraźliwy temat? Po co dawać reżimowi nie tylko platformę do zaprzeczenia Szoah, ale potem zrobić z tego centralny tweet na temat wywiadu? I dlaczego odpowiadać na ten rasizm, legitymizując go, zamiast odrzucać irański reżim jako rasistowski, skrajnie prawicowy i mordujący własnych ludzi?


Morderstwo Mahsy Amini


Jest to ten sam reżim, który kilka dni temu wysłał swoją policję „moralności”, aby nękała i zamordowała Mahsę Amini w Iranie. Jako członkini mniejszości kurdyjskiej odwiedzała Teheran z rodziną, kiedy została porwana przez policję i zamordowana za to, że nie nosiła prawidłowo  swojego „hidżabu”.


Reżim, który morduje kobiety
 i mniejszości, jest tym samym, przed którym zachodnie media rozkładają czerwony dywan, by mógł szerzyć negację Holocaustu i mówić reporterom, jak mają się ubierać.


Irański reżim od dziesięcioleci umożliwiał forsowanie negacji Holokaustu, co rzadko było kwestionowane. Mahmoud Ahmadineżad stał się na Zachodzie swego rodzaju celebrytą z powodu takiej negacji. Zaproszono go nawet na Columbia University.


Światowi przywódcy zaprzeczający Holokaustowi


Zaproszenia światowych przywódców zaprzeczających Holokaustowi wydają się być powtarzającym się wzorem na zachodnich uniwersytetach. Na przykład, kiedy Malezja miała na czele zagorzałego antysemitę, Mahathira Mohammeda, on także dostał zaproszenie do Columbia i do Oxfordu.


Wygląda na to, że przywódcy krajów takich jak Malezja, którzy nie są zdeklarowanymi antysemitami, nie otrzymują takich samych zaproszeń. Jak to wyjaśnić? Kiedy przywódca Iranu lub Malezji jest otwarcie antysemitą, wtedy dostaje zaproszenia, ale jeśli nie jest rasistą, to nie jest zapraszany.


Wydaje się, że jest to rodzaj przywileju przyznanego zagranicznym przywódcom, którzy są rasistami i mają skrajnie prawicowe poglądy antysemickie. Kiedy przywódcy głoszą tolerancję i współistnienie oraz goszczą Żydów, jest mniej prawdopodobne, że otrzymają zaproszenie lub długi wywiad.  


Można by dojść do wniosku, że Zachód ma dziś sposób na forsowanie negacji Holocaustu, który jest bardzo złożony i zniuansowany. Zachodnie media i uniwersytety nie goszczą lokalnych skrajnie prawicowych antysemitów. Ale jeśli zagraniczni przywódcy wyrażają antysemickie idee, to otrzymują publiczność i legitymizację. Czy to jest sposób na umożliwienie Zachodowi negowania Holocaustu przez pełnomocnika?


Negowanie Holokaustu jest zjawiskiem zachodnim


Ten sam kontynent, na którym doszło do Szoah, dał początek głosom, które mu zaprzeczyły. Następnie głosy te przekazywały tę informację ekstremistom za granicą, zwłaszcza w niektórych antyizraelskich krajach muzułmańskich.


Stało się to teraz tematem wśród reżimów takich jak Pakistan, Malezja, Iran, a nawet Turcja – i wśród Palestyńczyków. Poglądy antyizraelskie mieszają się z poglądami antysemickimi i negacją Holocaustu.


Ta toksyczna mieszanka inspirowanego z Zachodu antysemityzmu z antyizraelskimi poglądami wielu reżimów stworzyła ogromną pulę nowych antysemitów. Podczas gdy świat zachodni zredukował otwarty antysemityzm po 1945 roku, ta nowa pula dała początek nowej jego wersji.


Co dziwne, niektóre zachodnie media i instytucje akademickie potraktowały to jako uprawniony pogląd zagranicznego przywódcy. Wyrażając obawy przed wzmocnieniem lokalnej skrajnej prawicy równocześnie chętnie zapraszają głowy skrajnie prawicowych reżimów z zagranicy.


Biorąc pod uwagę fakt, że te same media i instytucje akademickie nie udzieliłyby platformy innym typom rasizmu, wydaje się, że jego celem są tylko Żydzi i Szoah.


Irański reżim doskonale wie, że był Holocaust i przyjął zaprzeczanie mu jako część swojej antyizraelskiej polityki.


To samo dotyczyło przywódcy Malezji – przyjął antysemityzm jako część platformy mającej na celu wywieranie wpływu i radykalizację innych krajów muzułmańskich.


W islamskim świecie istnieje obecnie sporo sprzeciwu wobec antysemityzmu. Porozumienia Abrahamowe i inne zmiany doprowadziły do poszanowania żydowskiej historii i religii.


Reżim irański generalnie nie negował Holocaustu w kraju; przyjął to głównie dla zagranicznej publiczności. Wspierał również konkursy na karykatury „negacji Holokaustu”, aby zwrócić na siebie uwagę i jako sposób na zemszczenie się Zachodzie za karykatury, o których mówiono, że oczerniały islamskiego proroka.


Była to jednak dziwna decyzja, ponieważ karała mniejszość żydowską, która padła ofiarą europejskiego antysemityzmu, za to, co uważano za europejskie poglądy antyislamskie.   


To przesłanie reżimu w Teheranie jest całkowicie skierowane do Zachodu – i prawdopodobnie chodzi o to, by wpłynąć na nowe pokolenie antysemitów w nadziei na przekształcenie ich w antyizraelskich lobbystów w jego imieniu.


Nie jest jasne, dlaczego zachodnie media dają temu reżimowi platformę do propagowania tej dezinformacji. Można przeprowadzić wywiad z przedstawicielami reżimu i mieć odwagę sprzeciwu wobec oczywistego kłamstwa, albo po prostu wyciąć negację Holocaustu z wywiadu. 


The wrong response to Iran’s Holocaust denying leaders

Jerusalem Post, 19 września 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

*Seth J. Frantzman - wieloletni publicysta "Jerusalem Post".


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1321 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Kult „antysyjonizmu”   Tabarovsky   2023-10-01
Kolejne palestyńskie marzenie   Ibrahim   2023-09-29
Dlaczego lekceważą trudną sytuację Palestyńczyków w Libanie?   Eid   2023-09-27
Terror palestyński jest wojną religijną na rzecz Allaha przeciwko Żydom. ONZ musi uznać Izraelczyków zamordowanych przez Palestyńczyków za ofiary przemocy na tle religijnym   Marcus   2023-09-26
“Żyd zachowuje się źle” – sfilmujmy to   Collier   2023-09-25
Abbas już wcześniej powiedział to wszystko     2023-09-24
Wątpliwy związek między edukacją a antysemityzmem   Jacoby   2023-09-23
ARABSKA gazeta wychodząca W LONDYNIE PROPAGUJE ANTYSEMITYZM I WSPARCIE DLA TERRORU     2023-09-19
YouTube  i polscy neonaziści     2023-09-19
Celem palestyńskiego procesu pokojowego było zwiększenie terroryzmu   Marcus   2023-09-17
Jak zostać stypendystą podoktoranckim w Columbii? Napisz 341 stron antyizraelskiego bełkotu!     2023-09-13
Irańska strategia brania zachodnich zakładników   A. Savyon*   2023-09-13
22 lata od 9/11 i napięcie wciąż narasta – dżihadyści czekają na kolejną szansę   Stalinsky   2023-09-12
Jak palestyńskie dziecko zostaje terrorystą?   Flatow   2023-09-10
Nazistowskie przemówienie w Ramallah ilustruje szerszą historię   Glick   2023-09-09
Abbas: Hitler walczył z europejskimi Żydami z powodu ich lichwiarstwa     2023-09-08
HRW zamazuje dowody udziału nieletnich w palestyńskim terroryzmie     2023-09-06
Naziści nadali nienawiści do Żydów akademickie oblicze. Ich spadkobiercy mają „Instytut krytycznych badań nad syjonizmem”     2023-09-04
Którymi drogami powraca nazizm?   Koraszewski   2023-09-03
“Washington Post” o “dobrych” terrorystach   Tawil   2023-09-01
Syria, kraj zgubiony w wiadomościach   Taheri   2023-09-01
Walka Indii z dżihadem   Bulut   2023-08-31
Kilka uwag o palestyńskiej fladze   Collier   2023-08-30
Obwinianie wyłącznie Izraela za problemy psychiczne w Strefie Gazy jest po prostu kolejną formą nienawiści do Żydów     2023-08-29
Norweg melduje Radzie Bezpieczeństwa   Koraszewski   2023-08-27
Irański IRGC przechwala się sukcesami wśród Palestyńczyków i Hezbollahu   Frantzman   2023-08-26
Dlaczego nowe palestyńskie rakiety mają znaczenieMogą wyrządzić znacznie więcej szkód niż karabin czy nóż.   Flatow   2023-08-25
„Musimy prowadzić ‘Wielki Dżihad’, żeby zbudować Wielki Iran”     2023-08-25
Prawdziwe słonie w salonie (edycja 2023)     2023-08-17
Palestyńczycy wołają o pomoc   Tawil   2023-08-15
Czy nikt nie pyta, dlaczego w Dżenin jest obóz dla uchodźców?   Bard   2023-08-14
Kara śmierci dla mordercy i tolerancja dla jego propagandy   Stalinsky   2023-08-11
Przykład tego, jak środowisko akademickie tworzy antyizraelską narrację z kłamstw     2023-08-10
Dlaczego MEMRI przestał używać usługi Cloudflare i dlaczego rząd USA powinien zrobić to samo   Stalinsky   2023-08-09
Finansowana przez Unię Europejską edukacja do dżihadu i męczeństwa   Tawil   2023-08-05
Abbas po raz kolejny mówi Palestyńczykom, żeby poszli do diabła     2023-08-04
Pamiętając, co dzieje się, kiedy Żydzi polegają na innych   Amos   2023-08-03
Rosnące zagrożenie północnego Izraela przez Hezbollah   Lax   2023-08-02
Jeden news dziennie   Koraszewski   2023-08-01
Więc uważasz, że Izrael powinien zburzyć swoje mury?   Collier   2023-07-31
Palestyńskie obozy letnie: szkolenie do mordowania Żydów   Tawil   2023-07-30
Irański plan wypędzenia Żydów z „Palestyny”   Tawil   2023-07-19
ONZ i Arabowie wybielają okrucieństwa Baszara Assada, obwiniają za nie – zgadnij kogo?   Tawil   2023-07-15
Oszczerstwo BBC i hańba stronniczych mediów   Collier   2023-07-14
Tylko Palestyńczycy mogą powoływać się na religię w celach nacjonalistycznych     2023-07-12
Jak walczyć z rosnącym zagrożeniem antysemityzmem – Część I: Reakcją Zachodu jest radzenie sobie z antysemityzmem zamiast walki z antysemitami   Carmon   2023-07-10
Gwałtowny wzrost terroru palestyńskiego jest przedsmakiem „rozwiązania” w postaci dwóch państw   Tobin   2023-07-07
Święto, pogrzeb i nieudane przywództwo   Roth   2023-07-06
Horror życia jako chrześcijanin w muzułmańskim Pakistanie: tylko jeden miesiąc   Ibrahim   2023-07-05
Podwójne standardy: tylko Palestyńczycy mają prawo odczuwać gniew     2023-07-01
‘Protokoły mędrców Syjonu’ w świecie arabskim i muzułmańskim – w przeszłości i obecnie   Carmon   2023-06-28
Dlaczego oni nienawidzą Izraela   Flatow   2023-06-26
Co kryje się za eskalacją palestyńskiej ofensywy terrorystycznej   Glick   2023-06-23
Wojna dżihadu przeciwko chrześcijanom w Afryce   Fernandez   2023-06-23
ONZ potwierdza ideologię AP, że stworzenie Izraela było „zbrodnią”   Marcus   2023-06-20
“Guardian” sięga nowego dna pisząc o izraelskiej nikczemności   Levick   2023-06-18
Dżihad Organizacji Narodów Zjednoczonych przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-06-17
Wreszcie artykuł po arabsku opisujący antypalestyński rasizm w Libanie     2023-06-16
Skandaliczny raport ONZ atakuje zwolenników Izraela na całym świecie   Bayefsky   2023-06-15
Dlaczego tak wielu antyizraelskich zwolenników BDS popiera wojnę Putina przeciwko Ukrainie?   Kapoano   2023-06-14
Amnesty-UK: „Pierzmy ludziom mózgi, żeby nienawidzili Izraela, ucząc ich przy tym gotowania”     2023-06-13
Kobiety, które podsycają płomienie nienawiści   Chesler   2023-06-12
Cztery mity o arabsko-izraelskim konflikcie obalone przez jeden incydent terrorystyczny   Flatow   2023-06-11
Izraelożercy uwielbiają, kiedy giną palestyńskie dzieci     2023-06-09
Farhud i “sprawa” PalestyńskaNazizm nadal inspiruje Palestyńczyków   Julius   2023-06-07
Dezorientacja śmiercionośnego dziennikarstwa: o zachodnich mediach i konflikcie arabsko-izraelskim   Landes   2023-06-05
Dżihadystyczny konflikt w wojnie rosyjsko-ukraińskiej   Stalinsky   2023-05-31
Niewygodne palestyńskie ofiary   Fitzgerald   2023-05-31
Prawdziwe znaczenie “Od rzeki do morza Palestyna będzie wolna”   Tawil   2023-05-25
Chrześcijanie w Nigerii są mordowani jak zwierzęta   Ibrahim   2023-05-25
Jak Palestyńczycy próbują zniszczyć Liban   Tawil   2023-05-23
Żydzi mieli wszelkie powody, by obawiać się ludobójstwa w 1948 roku     2023-05-22
"Economist" promuje "elokwentnego krytyka" istnienia Izraela   Levick   2023-05-21
Inny dżihad Palestyńczyków przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-05-20
Iran prowadzi wojnę z narodem palestyńskim   Eid   2023-05-19
Izrael pod ostrzałem i bojaźliwa odpowiedź Zachodu   Kemp   2023-05-18
Strefa Gazy – zawsze pamiętaj jak doszliśmy do tego   Collier   2023-05-17
Rakiety z Gazy i rakiety z UE   Bryen   2023-05-14
Terroryści tureckiego Hezbollahu: nowi sojusznicy Erdoğana   Bekdil   2023-05-11
Przywódcy organizacji praw człowieka są zgodni: Podżeganie do przemocy jest okropne i nielegalne. Podżeganie do mordowania Żydów jest jednak heroiczne     2023-05-11
1660 Izraelczyków zginęło od czasu obietnicy Palestyńczyków o zakończeniu terroru   Bard   2023-05-10
Berlin staje się sceną protestów wzywających do eksterminacji ludności Izraela      2023-05-09
Zasięg i metodologia najnowszego antyizraelskiego raportu Amnesty International pokazują, że jego stronniczość była zamierzona od samego początku     2023-05-08
Zrozumienie ideologii Autonomii Palestyńskiej: nielegalne stworzenie Izraela i jego nieuchronny upadek - w 40 oświadczeniach AP   Marcus   2023-05-07
Autonomia Palestyńska i Fatah ostro potępiają przewodniczącą Komisji Europejskiej za wideo z gratulacjami dla Izraela w 75. rocznicę jego powstania       2023-05-06
Rzeczywiste łamanie praw człowieka   Tawil   2023-05-02
Gdyby Americans for Peace Now postawili na swoim, Izrael byłby karany za aresztowanie morderców   Flatow   2023-04-30
Nazistowska idea „Judy” jest identyczna z antysyjonistycznym pojęciem „Izrael”     2023-04-29
To, że krzyczą „Śmierć Żydom!”, nie oznacza, że są antysemitami   Pandavar   2023-04-26
Mit „okupacji” jest motorem antysemickiego terroru   Tobin   2023-04-24
„Organizacje praw człowieka” pozwalają światu ponownie nienawidzić Żydów     2023-04-23
Co naprawdę dzieje się w świętych miejscach Jerozolimy?   Tawil   2023-04-22
BBC promuje nowy antysemityzm     2023-04-20
Jak dochodzi do Holokaustu   Chesler   2023-04-19
O czym rozmawiano w Bejrucie?     2023-04-17
Nienawiść w cieniu terrorystycznego ataku   Collier   2023-04-16
“Śmierć Izraelowi” – irański plan ataku na Izrael   Kedar   2023-04-15
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą wznowić rozmów pokojowych z Izraelem   Tawil   2023-04-14
Świat muzułmański musi zjednoczyć się przeciwko Izraelowi     2023-04-12
Was gesagt werden muss (Co musi zostać powiedziane)   Koraszewski   2023-04-11

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk