Prawda

Czwartek, 21 października 2021 - 11:01

« Poprzedni Następny »


Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów


Giulio Meotti 2021-08-24

Amerykańscy przedstawiciele, niewystarczająco upokorzeni, próbują zdobyć zapewnienie od talibów, że w zamian za środki pomocowe nie zaatakują amerykańskiej ambasady w Kabulu. Na zdjęciu: zdobyczny samochód armii amerykańskiej (Źródło nieznane)
Amerykańscy przedstawiciele, niewystarczająco upokorzeni, próbują zdobyć zapewnienie od talibów, że w zamian za środki pomocowe nie zaatakują amerykańskiej ambasady w Kabulu. Na zdjęciu: zdobyczny samochód armii amerykańskiej (Źródło nieznane)

"To, czego byliśmy świadkami w Kabulu, jest przełomowym momentem w chyleniu się Zachodu ku upadkowi - napisała Ayaan Hirsi Ali. – Ameryka bardziej dba o  zaimki osobowe niż o los afgańskich kobiet".


Można to było zobaczyć po reakcjach zachodnich dyplomatów na to, że talibowie zdobyli Kabul bez jednego wystrzału i przybyli do stolicy tak jakby byli turystami.


"Afgański rząd powinien rozmawiać z talibami, by osiągnąć inkluzywne porozumienie”. Jeszcze zanim Afganistan wpadł w ręce talibów, dzielny szef polityki zagranicznej UE, Josep Borrell, już błagał Afgańczyków, by zawarli porozumienie z islamistami.


Tego samego dnia Associated Press informowała, co oczekuje teraz miliony afgańskich kobiet. W parku w Kabulu, który zamieniono na miejsce schronienia dla wysiedleńców, powracające do domu dziewczęta zatrzymywano i chłostano za… noszenie sandałów. Od tego czasu dotarły informacje o gwałtach, kobietach sprzedawanych terrorystom na seksualne niewolnice, mordowanych za nienoszenie burki, kobietach, którym wyłupiono oczy i dziewczynkach od 12 roku życia wyciąganych z ich domów i "przeznaczonych na niewolnice seksualne" lub zmuszane do małżeństwa z wojownikami z tej grupy terrorystycznej. Associated Press dodała:

"Borrell ostrzegł, że Taliban spotka się z odmową uznania, izolacją, brakiem międzynarodowego wsparcia i perspektywą dalszego konfliktu i niestabilności w Afganistanie, jeśli przejmą władzę siłą i ponownie ustanowią Islamski Emirat”.  

Och, a jeśli myślicie, że dla Zachodu talibowie są wrogami, to się mylicie. “Uważam, że musimy być bardzo ostrożni używając słowa wróg” - powiedział szef sztabu Wielkiej Brytanii, generał sir Nick Carter. Taliban, wyjaśnił, "chce Afganistanu, który jest inkuzywny dla wszystkich” – a są to słowa kapitulacji. Tymczasem francuski rząd już jest zajęty wyliczaniem swoich "warunków dla uznania reżimu Talibanu”.  


"Jeśli narzucicie szariat, nie damy wam pieniędzy” – powiedział niemiecki minister spraw zagranicznych, Heiko Maas, co także przeraziło talibów. Sześć tygodni wcześniej Maas wygłosił heroiczne przemówienie w Bundestagu o rychłym "dobrze zorganizowanym wycofaniu żołnierzy NATO z Afganistanu”, które obejmowało jednostki niemieckiej armii (Bundeswehry) stacjonujące w Kunduz, mieście zdobytym kilka dni później przez talibów. Maas wychwalał staranie Niemców, którzy “osiągnęli coś nadzwyczajnego w Afganistanie”. Ach, tak: nadzwyczajnego....


Narodzona w latach zimnej wojny niemiecka armia była trzonem sił NATO w Europie. Dzisiaj jest militarnym miękkim podbrzuszem Europy. Jest obecnie "quasi-humanitarną organizacją w rodzaju Lekarze Bez Granic, ale z karabinami”. Już pod koniec kwietnia niemiecki minister spraw zagranicznych ostrzegał talibów, że "każda pomoc będzie zależała od demokratycznych standardów”. Afgańscy mudżahedini, którym ewidentnie nie zaimponowały niemieckie groźby, rozpoczęli marsz na Kabul, zabijając kobiety, żołnierzy, tłumaczy, dziennikarzy i poetów.


Wielka Brytania, dzisiaj coraz bardziej pozbawiona ducha Churchilla, oznajmiła, że “będzie pracować z talibami, jeśli przejmą władzę”, jak powiedział minister obrony, Ben Wallace dla „Telegraphu”.


Tymczasem od administracji Bidena przyszła dziwna prośba, jak informuje „New York Times”. Amerykanie, niewystarczająco upokorzeni, próbowali zdobyć zapewnienia talibów, że w zamian za środki pomocowe nie zaatakują ambasady USA w Kabulu. Ambasador Zalmay Khalilzad, Specjalny Przedstawiciel USA do Afgańskiego Pojednania, “ma nadzieję na przekonanie przywódców Talibanu, że ambasada musi pozostać bezpieczna, jeśli grupa ma nadzieję na otrzymanie pomocy finansowej od USA i innego wsparcia jako część przyszłego rządu afgańskiego”.


Papież Franciszek natomiast poprosił o "dialog" z tymi samymi ludźmi, którzy zajęci byli w  Lahore wysadzaniem w powietrze placu zabaw i zabiciem 70 chrześcijan, w tym wielu dzieci oraz podkładaniem bomby w kościele w Peszawar i zabiciem 106 ludzi.


"Kanada zamyka swoją ambasadę w Kabulu". "Niemcy minimalizują swoją ambasadę w Kabulu". "Dania zamyka swoją ambasadę w Kabulu". "Hiszpania zaczyna repatriację personelu z Kabulu". "Holandia przygotowuje ewakuację ambasady w Kabul". "Wielka Brytania wysyła 600 żołnierzy, by ewakuować swoich ludzi z Kabulu". "Norwegia zamyka ambasadę w Kabulu". Odwrót Zachodu jest teraz litanią.


"Proszę, nie uznawajcie Talibanu" - mówiła z łzami w oczach afgańska dziennikarka, Lailuma Sadid, zwracając się do zachodnich przywódców podczas konferencji prasowej sekretarza generalnego NATO, Jensa Stoltenberga. Premierka Nowej Zelandii, Jacinda Ardern, miała inne priorytety: "błagała" talibów, by "uznali prawa człowieka". "Pomaganie talibom, by pomóc Afganistanowi - oświadczył Gregor Gysi, charyzmatyczny przywódca niemieckiej partii Die Linke. – Dlaczego nie możemy ofiarować pomocy talibom, od której zależą kobiety i obłożyć tę ofertę warunkami?”


Specjalny fundusz dla trzech milionów dziewczynek wykopanych ze szkoły? Afgańskie feministki liczyły na solidarność swoich niemieckich koleżanek i kolegów. Ale Partia Zielonych była najwyraźniej zbyt zajęta wymazywaniem męskich polityków z oficjalnych fotografii do własnej feministycznej propagandy. No dobrze, a co ze szwedzką armią? Była zajęta wymachiwaniem flagą LGBT. W porządku, a co z australijską armią? Zmagała się z Photoshopem, by wymazać krzyż z oficjalnych zdjęć swoich najbardziej dekorowanych żołnierzy. Talibowie byliby tacy dumni. Otwarcie głoszą wojnę przeciwko “Krzyżowcom”. Tymczasem armia USA była zajęta nauczaniem "krytycznej teorii rasy" w West Point. Wszystko jest wspaniale na zachodnim froncie ...


"Pokażcie nam, że zmieniliście się" - mówią talibom zachodnie kraje. Ale talibowie nie zmienili się. Taliban właśnie zlikwidował koedukacyjne klasy, bo uważa je za "źródło wszelkiego zła". „Washington Post” donosi, że muzyka zniknęła z afgańskich kawiarni. Afgański Narodowy Instytut Muzyki, ujawnia “New York Times”, zostanie zamknięty po latach kształcenia kobiet. Twarze kobiet już zniknęły ze sklepów w stolicy. Afgański dziennikarz w Kabulu powiedział magazynowi “Outlook”, że talibowie weszli do siłowni: „Nie pokazujcie mięśni, okryjcie ciała, zapuśćcie brody…” Dziennikarze już są ofiarami Islamskiego Emiratu Afganistanu.  

Członek rodziny dziennikarza niemieckiej „Deutsche Welle” został zabity, a chrześcijan ogarnął absolutny terror. „Słyszymy z godnych zaufania źródeł, że talibowie żądają od ludzi ich telefonów i jeśli znajdą na twoim urządzeniu plik z Biblią, zabijają cię natychmiast” - opowiada SAT-7. Amerykanie są bici przez talibów. Agencje wywiadowcze obawiają się teraz scenariusza takiego jak w Iranie, kiedy wzięto w 1979 roku amerykańskich dyplomatów jako zakładników.


"Taliban, świat was obserwuje" - ostrzegła odważna Nancy Pelosi, podczas gdy Departament Stanu oficjalnie poprosił talibów, by stworzyli “inkluzywny rząd”, jak gdyby mówili o „bezpiecznej przestrzeni” na jednym ze swoich obłąkanych kampusów uniwersyteckich.


Po upadku Kabulu przedstawiciel polityki zagranicznej UE, Josef Borrell, wystąpił z innym pomysłem: po tym, jak afgański rząd jedności okazał się martwy, Borrell zaprosił talibów do "dialogu".


Równocześnie były minister finansów Grecji, Yanis Varoufakis, świętował amerykańską porażkę:

"W dzień, w którym raz na zawsze został pokonany liberalny imperializm neokonserwatystów, myśli DiEM25 są z kobietami Afganistanu. Nasza solidarność prawdopodobnie znaczy dla nich niewiele, ale to jest wszystko, co możemy ofiarować – na razie. Trzymajcie się, siostry!".

Rzecznik niemieckiego ministerstwa obrony mówił o odpowiedzialności za wydostanie afgańskiego personelu z Kabulu: “Nie zmuszaliśmy ich do kolaboracji z nami”. To był chyba szczyt moralnego zdeprawowania. Najuczciwszy był były brytyjski ambasador w Kabulu, Nick Kay, który wyznał BBC: "Zwieszam głowę ze wstydu".


Podczas gdy zajęcie Kabulu będzie tornadem dla radykalnego islamu na całym świecie, w tak zwanym “wolnym świecie” jest gęste, chore powietrze zdrady. Jak powiedział w zeszłym tygodniu przywódca talibów do CNN: "Dżihad przyjdzie nie tylko w Afganistanie, ale na całym świecie".


Trzymajcie się, ludzie Zachodu!


Western Diplomacy: Imploring the Terrorists

Gatestone Institute, 22 sierpnia 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 962 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Okropna prawda o irlandzkim antysemityzmie   Collier   2021-10-19
Oszukańcze sztuczki UNRWA, by wyciszyć słowa prawdy   Blum   2021-10-15
Próbowali spalić Żydów żywcem. Znowu   Flatow   2021-10-12
Prawdziwi palestyńscy “bohaterzy”: terroryści   Tawil   2021-10-10
“Obietnica Życia Przyszłego” – Palestyna po  “zniknięciu” Izraela     2021-10-09
Iran z bronią jądrową jest bardziej niebezpieczny niż Korea Północna   Rafizadeh   2021-10-07
Premier Autonomii Palestyńskiej“Izrael musi zginąć demograficznie”     2021-10-06
Przemówienie Abbasa w ONZ wyjaśnia, dlaczego nie jest on partnerem do pokoju   Hirsch   2021-10-05
Czy terroryści będą szkoleni za pieniądze zachodnich podatników?   Greenfield   2021-09-26
“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie   Steinberg   2021-09-21
Artykuł w „Independent” z akrobatyką, żeby uniknąć słowa Hamas   Levick   2021-09-20
Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05
Prawo powrotu w stare koleiny   Koraszewski   2021-07-04
Letnie obozy palestyńskiego dżihadu   Toameh   2021-07-02
Najbardziej niebezpieczni terroryści świata   Patrikarakos   2021-06-30
Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu     2021-06-29
Krótka historia długiej nienawiści   Rosenthal   2021-06-28
Stany Zjednoczone wspierają palestyńskie naruszenia praw człowieka.   Toameh   2021-06-26
Palestyńska kultura przemocy   Bard   2021-06-25
Ewolucja, dzieci i mordercy   Koraszewski   2021-06-23
Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08
Świat akademicki dla Hamasu   Pessin   2021-06-06
Wciskacze fake newsów o Palestyńczykach ignorują ludobójstwo chrześcijan. Ideologicznie napędzana hipokryzja   Ibrahim   2021-06-05
Kostiumowy dramat i kompromitacja   Rosenthal   2021-06-05
Bliski Wschód Hady’ego Amra   Glick   2021-06-04
Tureccy Żydzi - uboczne ofiary tureckiej nienawiści do Izraela   Bekdil   2021-06-04
Terapeutka o trwającym statusie ofiary palestyńskich Arabów   Oz   2021-06-01
Prawda o tym “arabskim chłopcu podpalonym przez Izraelczyków”   Fitzgerald   2021-06-01
Hasło: “Izrael ma prawo się bronić” pokazuje bezmiar moralnego zagubienia   Pandavar   2021-05-31
Jeśli USA chcą być humanitarne, nie “odbudują” Gazy   Tobin   2021-05-31
Szejk Dżarrah i niesymetryczne roszczenia   Julius   2021-05-30
Przywódca Hamasu w Gazie: To była tylko próba, nic poza małym ćwiczeniem przed tym, co się zdarzy     2021-05-29
Zachodni obrońcy Gazy mają oczy, ale nie widzą   Steinberg   2021-05-28
Fałszywi bojownicy o pokój i prawdziwi terroryści tworzą niemal doskonały front nienawiści do Żydów     2021-05-27
Palestyńskie głosy, których Blinken nie usłyszy   Toameh   2021-05-26
Nieodnotowane: IDF ceni życie, celem Hamasu jest maksymalizacja ofiar   Koningsveld   2021-05-25
Nowe furie najstarszej nienawiści   Savodnik   2021-05-24
Trąby i silniki czołgów: punkt zwrotny w Gazie?   Kemp   2021-05-22
Mam dość   Ezra   2021-05-21
Po drugiej stronie lustra   Koraszewski   2021-05-19

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk