Prawda

Środa, 1 grudnia 2021 - 05:06

« Poprzedni Następny »


Upamiętnianie martwych i nienawiść żywych


Judith Bergman 2016-02-01

Pan Ban Ki-Moon podziwia buty po zamordowanych w Auschwitz.
Pan Ban Ki-Moon podziwia buty po zamordowanych w Auschwitz.

Holocaust był olbrzymią zbrodnią - Ban Ki-Moon wypowiedział te słowa w dzień po usprawiedliwieniu i ‎zgodzie na terroryzm przeciwko Żydom w Izraelu w swoim przemówieniu na Radzie Bezpieczeństwa ONZ. „Jak przez wieki pokazywali uciskani ludzie, reakcja na okupację jest ludzką naturą”. Szef ONZ nazwał izraelskie osiedla „afrontem dla narodu palestyńskiego i dla społeczności międzynarodowej. … Słusznie podnosi to fundamentalne pytania o zobowiązanie Izraela do rozwiązania w postaci dwóch państw”.

‎"Walka o równą wartość wszystkich ludzi i przeciwko antysemityzmowi i rasizmowi jest częścią naszej polityki zagranicznej. Kiedy formułujemy i prowadzimy naszą politykę zagraniczną, Szwecja i UE mają wielki obowiązek bronienia wartości wolności i równych praw dla wszystkich ludzi, na których oparte są nasze społeczeństwa. Szwecja działa także na rzecz wzmocnienia kultury dialogu i promowania rozwoju demokratycznego, żeby podważyć warunki, które hodują ekstremizm” – powiedziała szwedzka minister spraw zagranicznych, Margot Wallström w Międzynarodowym Dniu Pamięci o Holocauście.


To jest ta sama Wallström, która  tłumaczy i usprawiedliwia terror przeciwko Izraelczykom i która ostatnio wezwała do śledztwa, by ustalić, czy Izrael stosuje „zabójstwa pozaprawne” ‎podczas najnowszej fali terroru z Autonomii Palestyńskiej. Jak podkreślało po jej wypowiedzi wielu Izraelczyków na mediach społecznościowych, trudno o większą hipokryzję.


Jednak słowa Wallström są reprezentatywne dla Europy, która ‎pławi się w upamiętnianiu martwych Żydów; w odróżnieniu od tych, którzy nadal żyją. Jest to szczególnie częste wśród narodów dumnych, że ocalili Żydów podczas II wojny światowej, takich jak Duńczycy. Na stronie Facebooka jednego z duńskich dziennikarzy, wielu jego duńskich czytelników zareagowało na informację o zamordowanych Izraelczykach w Judei i Samarii wpisami o tym, że ci „osadnicy” byli „zbrodniarzami wojennymi” i „złodziejami”, a więc nie mieli prawa do samoobrony. Z czego wynika, że nie mieli także prawa do życia. Choć jest to barbarzyńskie, zdziwilibyście się (a może nie zdziwili) tym, jak wielu Europejczyków podziela ten pogląd.


Upamiętniając martwych Żydów z Szoah, Europa   równocześnie chyli czoła przed jednym z najaktywniej negujących Holocaust reżimów.‎ Prezydent irański, Hassan Rohani, jest witany w Paryżu i w Rzymie. W Rzymie rząd zdecydował o pełnym upokorzeniu się i okrył nagie posągi w centrum Rzymu, żeby muzułmańskiej wrażliwości Rohaniego nie obraziły przypadkiem prace Michelangelo i Berniniego. Wyśmiano to powszechnie we Włoszech. Jednak żadnego Włocha nie zaniepokoiło ogłoszenie przez Iran dorocznego konkursu „wyszydź Holocaust, bo zaprzeczamy, że w ogóle miał miejsce”, w którym nagrodą dla  karykaturzysty najbardziej zjadliwie wyszydzającego ludobójstwo nazistowskie, będzie 50 tysięcy dolarów.


Upamiętniając martwych Żydów z Szoah, Europa jest bardziej niż kiedykolwiek zajęta spiskowaniem przeciwko żyjącym Żydom w Izraelu. ‎


Finansowanie przez Europę terroru Autonomii Palestyńskiej idzie w miliardy euro.  „Domagamy się, by [kraje ‎dające fundusze] monitorowały sposób wykorzystania tych pieniędzy i zapewniły, że nie zostają one użyte do finansowania terroryzmu lub do podżegania. Pora, by świat powiedział stop podżeganiu i terroryzmowi przez rzeczywisty nadzór nad swoimi dotacjami [dla Palestyńczyków]” – powiedziała wiceminister spraw zagranicznych, Tzipi Hotovely w niedzielę na spotkaniu z zagranicznymi dyplomatami w Jerozolimie. Powiedziała im także, że pieniądze wypłacane rodzinom terrorystów wynoszą około 75 milionów dolarów rocznie – 20 procent dotacji dla Autonomii Palestyńskiej od krajów i organów z Zachodu. Hotovely powiedziała, że jej zdaniem te sumy mogą teraz wręcz przekraczać 20%. Powiedziała uczestnikom spotkania, że na głowę Autonomia Palestyńska otrzymuje znacznie więcej pomocy zagranicznej niż jakikolwiek inny kraj na świecie – przeciętnie około 800 milionów dolarów. Palestyńczycy otrzymują pomoc około 170 dolarów na głowę, podczas gdy Syryjczycy otrzymują przeciętnie 106 dolarów na głowę.


Oznakowanie produktów z Judei i Samarii jest innym posunięciem, które Europa zastosowała przeciwko Izraelowi.‎ Kolejnym jest finansowanie przez Unię Europejską nielegalnych budowli Autonomii Palestyńskiej w Strefie C. W zeszłą środę Unia Europejska zawarła porozumienie z palestyńskim ministerstwem władz lokalnych, według którego UE zobowiązała się dostarczyć 9,5 milionów euro (10 milionów dolarów) w grantach na „projekty infrastruktury społecznej” w Strefie C. W normalnym języku oznacza to więcej nielegalnych budów.


Opiewanie martwych Żydów przy równoczesnym podżeganiu przeciwko żywym nie jest jednak tylko europejską rozrywką. „Holocaust był olbrzymią zbrodnią… W tym roku skupiamy się na ‘Holocaust i godność człowieka’. Łączymy upamiętnienie Holocaustu z zasadami założycielskimi Narodów Zjednoczonych, tak jak wyrażają je Karta Narodów Zjednoczonych i Powszechna Deklaracja Praw Człowieka. Gdy to robimy, przypomina nam to nasz wspólny obowiązek zapewnienia każdemu prawa do życia bez dyskryminacji i z równością wobec prawa. Dzisiaj, przy rosnącej fali antysemityzmu, bigoterii antymuzułmańskiej i innych formach dyskryminacji, musimy robić jeszcze więcej, by bronić tych praw dla wszystkich ludzi”. Mówił sekretarz generalny ONZ, Ban Ki-Moon w Międzynarodowym Dniu Pamięci o Holocauście.


Ban Ki-Moon wypowiedział te słowa w dzień po usprawiedliwieniu i ‎zgodzie na terroryzm przeciwko Żydom w Izraelu w przemówieniu na Radzie Bezpieczeństwa ONZ. „Jak przez wieki pokazywali uciskani ludzie, reakcja na okupację jest ludzką naturą”. Szef ONZ nazwał izraelskie osiedla „afrontem dla narodu palestyńskiego i dla społeczności międzynarodowej. … Słusznie podnosi to fundamentalne pytania o zobowiązanie Izraela do rozwiązania w postaci dwóch państw”.


Byłoby miło, gdyby świat zechciał oszczędzić nam pompatycznych i  niesmacznych ‎peanów o naszych martwych przodkach i przestał podżegać do mordowania nas dziś.


Commemorating dead Jews while hating the living

Commemorating dead Jews while hating the living

Israel Hayom, 28 stycznia 2016

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaJudith Bergman

Izraelska autorka, publicystka i badaczka. Studiowała nauki polityczne oraz prawo na The London School of Economics


Od redakcji:

Inna dziennikarka izraelska ujęła to nieco inaczej: „Nie musicie nam współczuć, kiedy chowamy naszych zamordowanych, ale nie rzucajcie nam kamieniami w twarz, udając, że rzucacie je na trumnę, by złożyć ostatnie wyrazy szacunku”.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. Wtedy i dzisiaj MEF 2016-02-01


Brunatna fala

Znalezionych 981 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Antysyjonizm i antysemityzm nie robią niczego, by pomóc Palestyńczykom   Regev   2021-11-29
Sunnicki Hamas i szyicki Iran: braterska więź w terrorze pod hasłem “śmierć Izraelowi”   Fitzgerald   2021-11-27
Terrorysta, który rozbija wszystkie stereotypy o terrorystach   Flatow   2021-11-23
Unia Europejska nadal nie wpisuje całego Hezbollahu na listę organizacji terrorystycznych   Fitzgerald   2021-11-22
Czy termin “nakba” jest antysemicki?     2021-11-21
“Od Rzeki do Morza”: Hamas wyjaśnia, czego chcą brytyjscy studenci   Kemp   2021-11-16
Jak Palestyńczycy ukradli cierpienia, no cóż, właściwie wszystkim   Collier   2021-11-14
Terroryści „palestyńskiego” dżihadu dostają więcej niż zarabiają lekarze i nauczyciele   Greenfield   2021-11-11
EU @eu_eeas ciągle mówi o nieistniejących “granicach sprzed 1967”, skoro explicite nigdy nie miały one być granicami?     2021-11-10
Odciąć finansowanie NGO powiązanych z terroryzmem   Eid   2021-11-07
Palestyńscy więźniowie, o których nikt nie mówi   Toameh   2021-11-06
Niemka skazana za zbrodnie ISIS   Frantzman   2021-11-02
Terroryzm jako palestyńska kultura   Marcus   2021-11-02
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą zawrzeć pokoju z Izraelem   Toameh   2021-10-29
Czy Trzecia Konwencja Genewska stosuje się do palestyńskich terrorystów aresztowanych przez Izrael?    Hirsch   2021-10-28
Łajdackie porwanie “praw człowieka” leży u samego sedna kontrowersji wokół NGO   Tobin   2021-10-27
Protest, bo terrorystce odmówiono platformy   Fitzgerald   2021-10-26
Hamas jest beneficjentem dyplomacji bazującej na urojeniach   Glick   2021-10-24
Między bojkotami a rękawicą rzuconą przez Gazę   Collins   2021-10-22
Okropna prawda o irlandzkim antysemityzmie   Collier   2021-10-19
Oszukańcze sztuczki UNRWA, by wyciszyć słowa prawdy   Blum   2021-10-15
Próbowali spalić Żydów żywcem. Znowu   Flatow   2021-10-12
Prawdziwi palestyńscy “bohaterzy”: terroryści   Tawil   2021-10-10
“Obietnica Życia Przyszłego” – Palestyna po  “zniknięciu” Izraela     2021-10-09
Iran z bronią jądrową jest bardziej niebezpieczny niż Korea Północna   Rafizadeh   2021-10-07
Premier Autonomii Palestyńskiej“Izrael musi zginąć demograficznie”     2021-10-06
Przemówienie Abbasa w ONZ wyjaśnia, dlaczego nie jest on partnerem do pokoju   Hirsch   2021-10-05
Czy terroryści będą szkoleni za pieniądze zachodnich podatników?   Greenfield   2021-09-26
“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie   Steinberg   2021-09-21
Artykuł w „Independent” z akrobatyką, żeby uniknąć słowa Hamas   Levick   2021-09-20
Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05
Prawo powrotu w stare koleiny   Koraszewski   2021-07-04
Letnie obozy palestyńskiego dżihadu   Toameh   2021-07-02
Najbardziej niebezpieczni terroryści świata   Patrikarakos   2021-06-30
Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu     2021-06-29
Krótka historia długiej nienawiści   Rosenthal   2021-06-28
Stany Zjednoczone wspierają palestyńskie naruszenia praw człowieka.   Toameh   2021-06-26
Palestyńska kultura przemocy   Bard   2021-06-25
Ewolucja, dzieci i mordercy   Koraszewski   2021-06-23
Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk