Prawda

Środa, 20 marca 2019 - 12:39

« Poprzedni Następny »


U.S.A.: Nasilają się muzułmańskie nawoływania do mordów


Judith Bergman 2018-03-26


W grudniu 2017 r. czterech imamów – w meczetach w Karolinie Północnej, New Jersey i Teksasie -- wzywało do zabijania Żydów. Dwóch imamów cytowało hadis, który mówi:


"Ostania godzina nie nadejdzie, aż muzułmanie będą walczyć przeciwko Żydom i muzułmanie będą ich zabijali aż Żydzi będą chować się za kamieniami i drzewami, a kamień lub drzewo zawoła: muzułmaninie, sługo Allaha, za mną jest Żyd; przyjdź i zabij go”.


Jeden z pozostałych imamów prosił Allaha o "zniszczenie syjonistów i tych, którzy im pomagają”, a drugi o "wywarcie zemsty na rabujących ciemiężcach".


Przed tym grudniowymi wezwaniami, w lipcu 2017 r. dwóch imamów w Kalifornii (Riverside i Davis) także wzywało do zabijania Żydów. Jeden imam cytował powyższy hadis. Później przeprosił, twierdząc, że “Ostatnią rzeczą, jaką zrobiłbym, to intencjonalne zranienie kogokolwiek, muzułmanina, Żyda lub kogoś innego. Tego nie ma w moim sercu”.


Tego może nie być w jego sercu, ale było w jego ustach i jest w Koranie i w hadisach, które są pełne[1] wzmianek o supremacji i przemocy nie tylko wobec Żydów, ale wobec wszystkich nie-muzułmanów.


Tak, inne księgi religijne także pełne są słów nienawiści, ale, jak pisze autor Bruce Bawer, wielu "muzułmanów nadal żyje według nich".


W Stanach Zjednoczonych było zaskakująco mało oburzenia, że w pewnych amerykańskich meczetach głosi się morderczą nienawiść. Zabrakło speców medialnych, przywódców społecznych lub znakomitości ze świata kultury, którzy podnieśliby wrzawę wobec tego pokazu rasistowskiej supremacji, jak to zrobili sześć miesięcy temu wobec pokazu nienawiści do Żydów przez zwolenników białej supremacji w Charlottesville.


Dyrektor Anti- Defamation League (ADL), Jonathan Greenblatt, nie poprosił tym razem prezydenta Stanów Zjednoczonych, by “nazwał nienawiść po imieniu” i “przedstawił plan” przeciwstawienia się muzułmańskiej supremacji, jak to zrobił w reakcji na białą supremację po Charlottesville.


Ogólny brak oburzenia szczególnie dawał się zauważyć, ponieważ FBI właśnie opublikowało statystykę przestępstw nienawiści za rok 2016. Pokazuje ona – jak to robiła od czasu, kiedy FBI zaczęło zbierać dane o przestępstwach nienawiści w 1992 r. – że Żydzi nadal są głównym celem religijnie motywowanych przestępstw nienawiści. W 2016 r. Żydzi stanowili tylko 1,8 procent populacji Ameryki, niemniej byli ofiarami 54,4 procent takich ataków. Dla porównania, muzułmanie, którzy stanowią 1,1 procent populacji, byli ofiarami 24,5 procent religijnie motywowanych przestępstw.


Muzułmańska supremacje jest najwyraźniej do przyjęcia; biała supremacja nie jest.


Milczenie muzułmańskich organizacji lobbystycznych, takich jak Council on American-Islamic Relations (CAIR), które zazwyczaj pierwsze potępiają “islamofobię” i które często potępiają zwolenników białej supremacji, jest porażające w kwestii wyrażanej przez imamów nienawiści do Żydów. Muslim Advocates, jedna z niewielu grup praw muzułmańskich, która zareagowała, jedynie nazwała te kazania "nikczemnymi", ale "odosobnionymi zdarzeniami".


W rzeczywistości nie są odosobnione. Sześć wypadków – co najmniej, bo to tylko te, o których wiadomo – w ciągu sześciu miesięcy to coś więcej niż „odosobnione zdarzenia”. Ponadto w kanadyjskich i europejskich meczetach wezwania do mordowania Żydów stają się coraz powszechniejsze. W Europie takie nauczanie już dało mordercze rezultaty. W Kopenhadze muzułmanin słuchał kazania podobnego do tych, jakie wygłosili amerykańscy imamowie, a potem zamordował żydowskiego strażnika przed synagogą w tym mieście. Wezwania imamów w meczetach do mordowania kogokolwiek powinny uruchomić dzwony alarmowe. A jednak, są na ogół ignorowane. Ta obojętność stosuje się w równej mierze wobec wezwań do nienawiści przeciwko homoseksualistom lub innym muzułmanom, jak przeciwko Żydom.


Niektóre media próbowały wmówić odbiorcom, że wezwania do mordowania Żydów były związane z grudniowym oświadczeniem prezydenta Donalda Trumpa w sprawie Jerozolimy.  Na przykład „Nesweek” napisał niedawno, że wezwania do zabijania Żydów są “trendem, który wystąpił po uznaniu Jerozolimy za stolicę Izraela przez prezydenta Donalda Trumpa”. Nie, wezwania do mordowania „niewiernych” są trendem głęboko zakorzenionym w założycielskich tekstach islamu, które mają 1400 lat.


Byłoby błędem traktowanie nienawiści głoszonej przeciwko Żydom inaczej niż nienawiści głoszonej przeciwko innym nie-muzułmanom. Oba rodzaje nienawiści są usankcjonowane przez Koran i hadisy. Jest to nienawiść wobec każdego „innego” (a nadal wielu muzułmanów bierze to sobie do serca), która stanowi siłę napędową islamskiego terroryzmu na Zachodzie.


Amerykanie powinni więc być bardzo zaniepokojeni tym, że w USA reakcje oficjalne oraz mediów na te wezwania do mordów od lipca zeszłego roku były tak wyciszone. Wezwania do dżihadu przeciwko wszystkim nie-muzułmanom zaczęły się w USA kilkadziesiąt lat temu. 


W 1988 r. mentor Osamy Bin Ladena, Abdullah Azzam, odwiedził  Oklahomę o wygłaszał tam kazania, że “Dżihad, walka są dla was obowiązkowe, gdziekolwiek ich dokonujecie. Słowo Dżihad znaczy tylko walkę, walkę mieczem”.


W latach 1990. “Ślepy Szejk”, Omar Abdel-Rahman, był imamem w trzech różnych meczetach w USA. W kazaniach Abdel-Rahman potępiał Amerykanów jako “potomków małp i świń, którzy karmią się resztkami ze stołów syjonistów, komunistów i kolonialistów”. Wzywał muzułmanów do napadania na Zachód, “przecięcia transportu ich krajów, rozdarcia ich, zniszczenia ich gospodarki, spalenia ich przedsiębiorstw, wyeliminowania ich interesów, zatopienia ich statków, zestrzelenia ich samolotów, zabijania ich na morzu, w powietrzu i na lądzie”.  


Rahman został skazany za spisek prowadzący do zamachu bombowego w 1993 r. na World Trade Center i za planowanie szerszej “wojny miejskiego terroru” w Stanach Zjednoczonych.


Anwar Al Awlaki, urodzony w Ameryce terrorysta, zabity w uderzeniu amerykańskiego drona w 2011 r., wygłaszał kazania i szerzył nienawistną doktrynę dżihadu w amerykańskich meczetach już w latach 1990. W meczecie Masjid Ar-Ribat al-Islami w San Diego, w latach 1996-2000, dwóch przyszłych zamachowców z 9/11 brało udział w spotkaniach podczas których wygłaszał swoje kazania. Są także  informacje, że był inspiracją dla innych terrorystów, wśród nich terrorysty z Fort Hood, majora Nidala Malika Hasana, z którym wymieniał e-maile, oraz braci Carnajew, którzy podłożyli bombę w 2013 r. na bostońskim maratonie. Jeden z funkcjonariuszy amerykańskich służb zajmujących się zwalczaniem terroru mówił we wrześniu 2016 r., "Jeśli spojrzysz na ludzi, którzy dokonali aktów terroryzmu lub zostali aresztowani i zrobisz sondaż, odkryjesz, że większość z nich miała jakiś kontakt z działalnością Awlakiego"[2].


Nienawiść nie jest szerzona tylko w meczetach. W 1998 r., jak udokumentował Steven Emerson z Investigative Project on Terrorism, Council on American-Islamic Relations (CAIR) współsponsorowała wiec na Brooklynie. Padły tam słowa: "...Allah mówi, że ten, kto wyposaży wojownika Dżihadu, jest jak ten [który] sam prowadzi Dżihad” i śpiewano pieśń ze słowami: “Nie, dla Żydów, potomków małp”.


CAIR zaprzecza, że współsponsorowała ten wiec. W zeznaniach przed komisją senacką we wrześniu 2003 r. dyrektor i założyciel CAIR, Nihad Awad, powiedział: "Jako dyrektor wykonawczy CAIR nigdy nie słyszałem o tej imprezie, nie mówiąc już o autoryzowaniu jej sponsorowania”.  O tym współsponsorowaniu czytamy jednak wyraźnie w programie wiecu. Nawiasem mówiąc, Nihad Awad, przemawiając na Barry University, wsparł terrorystyczną grupę Hamas:


"Dawniej popierałem OWP i byłem prezesem Związku Palestyńskich Studentów, który jest częścią OWP tutaj w Stanach Zjednoczonych, ale po zbadaniu sytuacji w Palestynie i poza nią jestem zwolennikiem ruchu Hamasu w większym stopniu niż OWP”.


Przemoc i terroryzm nie pojawiają się w próżni. Wydaje się, że indoktrynacja zawsze wyprzedza terroryzm. Wezwania w meczetach USA do mordu, choć dozwolone według Pierwszej Poprawki o wolności słowa, muszą być traktowane poważnie, a nie po prostu zbywane.


[1] Tylko kilka wersetów gloryfikujących supremację, jak również przemoc, wobec nie-muzułmanów:

 • Koran (3:118) – „O wy, którzy wierzycie! Nie bierzcie sobie bliskich przyjaciół spoza waszego ludu; tacy nie omieszkaliby wam szkodzić; chcieliby, abyście się znaleźli w utrapieniu. Zawiść zionie z ich ust, a to, co kryją ich piersi, jest jeszcze gorsze. Wyjaśniliśmy wam znaki, jeśli jesteście rozumni!"
 • Koran (5:51) - "O wy, którzy wierzycie! Nie bierzcie sobie za przyjaciół żydów i chrześcijan; oni są przyjaciółmi jedni dla drugich. A kto z was bierze ich sobie za przyjaciół, to sam jest spośród nich. Zaprawdę, Bóg nie prowadzi drogą prostą ludu niesprawiedliwych!"
 • Koran (4:101) "A kiedy przebiegacie ziemię, to nie jest dla was grzechem skrócić nieco modlitwę, jeśli się obawiacie, że zagrożą wam ci, którzy nie wierzą. Zaprawdę, niewierni są dla was wrogiem jawnym!"
 • Koran (2:216) "Przepisana wam jest walka, chociaż jest wam nienawistna. Być może, czujecie wstręt do jakiejś rzeczy, choć jest dla was dobra. Być może, kochacie jakąś rzecz, choć jest dla was zła. Allah wie, ale wy nie wiecie!"
 • Koran (8:12) "Twój Pan objawił aniołom: "Oto Ja jestem z wami! Umocnijcie więc tych, którzy wierzą! Ja wrzucę strach w serca niewiernych. Bijcie ich więc po karkach! Bijcie ich po wszystkich palcach!"
 • Koran (8:39) "Zwalczajcie ich, aż nie będzie już buntu i religia w całości będzie należeć do Allaha." 

[2] Counter Extremism Project naliczył 77 ekstremistów ze związkami z Awlakim -- 43 w USA i 34 w Europie. Niektóre osoby związane z głośnymi przypadkami terroryzmu w USA, które albo miały kontakt z Awlakim za jego życia, albo zainspirowały ich jego słowa przed i po jego śmiercią:  

 • Ahmed Abdulkadir Warsame, Somalijczyk aresztowany w kwietniu 2011 r. i oskarżony o bycie oficerem kontaktowym między Al-Kaida i Al-Szabab, somalijską grupą terrorystyczną. Według informacji miał bezpośredni kontakt z Awlakim.
 • Umar Farouk Abdulmutallab, skazany za próbę wysadzenia samolotu Northwest Airlines, lot do Detroit, w Boże Narodzenie 2009 r., podróżował do Jemenu, by nawiązać kontakt z Awlakim, którego nauki wyznawał. Abdulmutallab zatrzymał się w domu Awlakiego, który kierował udziałem tego młodego Nigeryjczyka w nieudanym zamachu bombowym.
 • Faisal Shahzad, aresztowany i skazany po spiskowaniu w maju 2010 r. w sprawie zdetonowania wyładowanego materiałami wybuchowymi samochodu SUV na Times Square, był zainspirowany przez Awlakiego.
 • Mohammad Youssef Abdulazeez, który zastrzelił czterech żołnierzy piechoty morskiej i marynarza w Chattanooga w lipcu 2015.
 • Syed Rizwan Farook, jeden ze strzelających w grudniu 2015 r. w masakrze w San Bernardino, gdzie zginęło 14 ludzi.  
 • Omar Mateen, który zabił 49 ludzi i zranił 53 innych w czerwcu 2016 r. w masakrze w nocnym klubie Pulse w Orlando.


US: Muslim Calls for Murder Increasing

Gatestone Institute, 6 marca 2018

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaJudith Bergman 

Izraelska autorka, publicystka i badaczka. Studiowała nauki polityczne oraz prawo na The London School of Economics
 

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 624 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Zbrodnie wojenne Hamasu przeciwko Izraelowi i Palestyńczykom   Tawil   2019-03-20
Obalanie oskarżenia o użycie „nieproporcjonalnej siły”   Plosker   2019-03-18
Palestyńczycy: Abbas staje przed „sądem” pod zarzutem zdrady   Toameh   2019-03-17
Nie wiatr niesie odpowiedź na ”balonowy terror”   Collins   2019-03-14
Palestyńczycy: Nie dla pokoju i pojednania z „niewiernymi”   Toameh   2019-03-13
Kolorowe pranie czy pranie mózgów - uwagi o Eurowizji w Izraelu?   Benson   2019-03-08
Palestyńczycy: "Nie ma miejsca na twór syjonistyczny w Palestynie”   Tawil   2019-03-07
Iran: narastające prześladowania chrześcijan   Rafizadeh   2019-03-05
Dzwon alarmowy – powrót antysemityzmu   Collins   2019-02-28
Zbrodnie wojenne Hamasu i Islamskiego Dżihadu wobec dzieci i kobiet   Tawil   2019-02-23
“Nowy Bliski Wschód” – może za 500 lat?   Rosenthal   2019-02-22
Dlaczego brytyjska lewica nie zacznie czepiać się kogoś innego?    MacEoin   2019-02-19
Do ludzi z Gazy: kupcie sobie własne cholerne szpitale   Rose   2019-02-16
Skąd się bierze gwałtowny wzrost antysemityzmu na świecie?   Dershowitz   2019-02-15
Tragedia wschodnich chrześcijan i na czym polega żydostwo   Lewin   2019-02-14
Irańska rewolucja i uprzedzenia establishmentu   Glick   2019-02-03
Przypomnienia, wspomnienia i upamiętnienia Holocaustu   Collins   2019-01-27
”Guardian” delegitymizuje Izrael w kłamliwym artykule redakcyjnym   Plosker   2019-01-26
Naziści w przebraniu. Antyizraelskie przesłanie jest skrajnie prawicową retoryką   Collier   2019-01-24
Co mają wspólnego Mahmoud Abbas i handlarze narkotykami   Amos   2019-01-21
Kiedy skrajnie prawicowi żydożercy zgadzają się ze skrajnie lewicowymi żydożercami   Marquardt-Bigman   2019-01-14
Palestyńczycy: Prawdziwe ”zbrodnie”   Tawil   2019-01-12
Pallywood znowu podnosi swój ohydny łeb   Lieberman   2019-01-08
Palestyna: Co byłoby, gdyby nie było wojny sześciodniowej?   Sherman   2019-01-06
Gaza: sześć kłamstw i jedna prawda   Maroun   2019-01-04
Erdoğan nie jest dobrotliwym sułtanem z przeszłości, jest potworem, którego trzeba powstrzymać   Yemini   2019-01-03
Dżihadystyczny psychopata: czaruje nas, uwodzi i pożera   Chesler   2018-12-31
Rasowa polityka antysemityzmu i islamofobii   Frantzman   2018-12-30
Sił dżihadu nie można oswoić ani obłaskawić   Yemini   2018-12-28
Żadnych Żydów w Europie i żadnego państwa żydowskiego na Bliskim Wschodzie   Meotti   2018-12-27
Zwolennicy ISIS grożą zamachami terrorystycznymi podczas Świąt     2018-12-23
Co złego to Żydzi   Rosenthal   2018-12-18
Antysemityzm drogą do kariery w Turcji   Bulut   2018-12-17
11 w Pittsburghu i niemowlę w Ofra     2018-12-14
Walcz z antysemityzmem w swoim domu, a nie u sąsiada   Maroun   2018-12-11
Brytyjski profesor – fan Hamasu i jego ”poezja”     2018-12-05
Brendan O’Neill o obsesji potępiania Izraela przez lewicę   Coyne   2018-11-28
Jak wyrwać się z łap osobliwie pojmowanej empatii?   Koraszewski   2018-11-24
Dlaczego wznowione sankcje wobec Iranu są dobre dla Palestyńczyków   Toameh   2018-11-23
Tykająca bomba zegarowa islamskiej nienawiści do Żydów w USA   Bergman   2018-11-21
Jak ”New York Times” usprawiedliwia antysemityzm   Chesler   2018-11-18
Rzeź chrześcijan, brak reakcji egipskich władz   Ibrahim   2018-11-13
Żydzi a rządy prawa w Europie   Gerstenfeld   2018-11-12
Asia Bibi: Pakistańska zdrada sprawiedliwości   Meotti   2018-11-07
W Nowym Jorku są setki antyżydowskich przestępstw nienawiści – i ANI JEDEN schwytany sprawca nie był ze skrajnej prawicy      2018-11-03
Masakra w synagodze w Pittsburghu: pobudka dla antysemitów?   Maroun   2018-11-02
Ukryci zakładnicy w wojnie Hamasu w Gazie   Collins   2018-10-20
Nowoczesne ”ostateczne rozwiązanie” jest bardzo podobne do starego   Maroun   2018-10-18
Jak Iran planuje przejęcie Gazy   Toameh   2018-10-17
Jak Palestyńczycy kłamią Europejczykom   Tawil   2018-10-13
Cel Iranu - zlikwidowanie Izraela     2018-09-29
Islamskich antysemitów chroni niemieckie państwo prawa   Tibi   2018-09-26
Turcja: tortury, wykorzystywanie seksualne szaleją w więzieniach   Bulut   2018-09-21
Krytyka czy patologiczna nienawiść?   Rosenthal   2018-09-19
Lewicowy nacjonalizm i bolszewicka prawica   Koraszewski   2018-09-18
Nienawiść Corbyna do Izraela nie jest żadną niespodzianką   Bergman   2018-09-13
Ku czemu zmierza antysyjonizm?   Koraszewski   2018-09-09
Ankara oskarża dziennikarza z okupowanego Cypru   Bulut   2018-09-08
Za co nienawidzą Żydów   Lewinskaja   2018-09-03
Żydowski exodus, który Corbyn ignoruje   Julius   2018-08-30
Pani biskup i jej fałszywe świadectwo   Landes   2018-08-28
Odpowiedzialność Abbasa za kryzys w Gazie   Tawil   2018-08-26
Nasze dzieci mogą wybrać demokrację zamiast islamu     2018-08-24
Przykro mi, liberałowie – antysyjonizm jest antysemityzmem   Marquardt-Bigman   2018-08-19
Niewolnictwo Jazydów, handel dziećmi, groźby śmierci wobec dziennikarzy: czy Turcja powinna pozostać w NATO?   Bulut   2018-08-16
Mordercza nienawiść do Żydów znowu szerzy się jak ogień   Meotti   2018-08-15
Czy Corbyn jest antysemitą?   Tsalic   2018-08-13
Muzułmański program: Dżihad, islamski kalifat, zlikwidowanie Izraela     2018-08-11
Powracająca (brunatna) fala   Koraszewski   2018-08-10
Ujawnianie zbrodni ISIS jest terroryzmem   Bulut   2018-07-30
Demonstracja przeciwko Trumpowi szerzy truciznę na ulicach Londynu   Collier   2018-07-29
Dlaczego Iran wspiera palestyńskie grupy terroru?   Toameh   2018-07-28
Najnowsza fatwa muftiego Jerozolimy   Tawil   2018-07-26
„Ogniste sokoly” i dylemat - walczyć czy uciekać   Collins   2018-07-21
"Zasiłek dżihadysty": poglądy na pracę na Bliskim Wschodzie   Darwish   2018-07-17
Międzynarodowa społeczność ignoruje ludobójstwo chrześcijan w Nigerii   Ibrahim   2018-07-14
KADISZ – modlitwa żałobników   Kłys   2018-07-12
Co jest z nami nie tak?   Rosenthal   2018-07-11
Iran: „Tworzymy potęgę w Libanie – bo chcemy stamtąd walczyć z wrogiem z całą naszą siłą”     2018-07-07
Co jest siłą napędową antyizraelskiej polityki?   Rosenthal   2018-07-05
Human Rights Watch i Rada Praw Człowieka: naturalni wspólnicy przeciwko Izraelowi   Amos   2018-07-03
Turcja: „Święta wojna” Erdogana   Bekdil   2018-06-28
Turcja: gloryfikacja morderstwa, męczeństwa i dzieci-żołnierzy   Bulut   2018-06-26
Piromani z Gazy   Bergman   2018-06-12
Radykalizm: prawdziwym szokiem była reakcja Amerykanów...   Rafizadeh   2018-05-29
Czy będzie międzynarodowe dochodzenie dla Afrin   Frantzman   2018-05-27
Zachodnia Nakba: nienawiść do Izraela   Meotti   2018-05-24
Gaza: raz jeszcze o pokojowych Marszach Powrotu     2018-05-20
Nasi ludzie zdjęli mundury i dołączyli do marszów     2018-05-19
Gaza, Hamas i dlaczego nie będę dzisiaj krytykował Izraela   Colier   2018-05-18
Gazańczycy są ofiarami ideologii i nienawiści   Yemini   2018-05-15
Antysemityzm, tym razem w islamistycznej odmianie, znowu dręczy Francję   Ahmed   2018-05-07
Ateista jest robakiem w ciele muzułmanów…     2018-05-05
Hitler zawarł umowę z Żydami     2018-05-04
Ludobójstwo w Nigerii   Ibrahim   2018-05-03
“Biuro prasowe” Hamasu: prawda przychodzi na metę ostatnia   Tawil   2018-05-02
Kiedy globalne media ignorują latawce ze swastyką, Hamas wygrywa wojnę propagandową   Yemini   2018-04-30
Jaka jest cena życia palestyńskich cywilów?   Maroun   2018-04-22
Gdzie Alt-Right gubi się w sprawie Żydów   i Nathan Cofnas   2018-04-02
Nowy palestyński dżihad dla unicestwienia Izraela   Tawil   2018-03-31

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałejŚciganie bluźnierstwaRyby jaskinioweAutyzmOd niepamiętnych czasówTunezyjczycy przeciw złemu prawuDrugie prawo termodynamiki


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk