Prawda

Poniedziałek, 18 marca 2019 - 18:48

« Poprzedni Następny »


Turcja: gloryfikacja morderstwa, męczeństwa i dzieci-żołnierzy


Uzay Bulut 2018-06-26

Turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan ostrzegł rząd austriacki, że „Kroki podjęte przez austriackiego kanclerza prowadzą świat ku wojnie między krzyżem a półksiężycem.\
Turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan ostrzegł rząd austriacki, że „Kroki podjęte przez austriackiego kanclerza prowadzą świat ku wojnie między krzyżem a półksiężycem." (Zdjęcie: Chris McGrath/Getty Images)

Austriacki kanclerz, Sebastian Kurz, oznajmił ostatnio, że rząd zamyka turecki, nacjonalistyczny meczet w Wiedniu i rozwiązuje grupę o nazwie Arabska Społeczność Religijna, która kieruje sześcioma meczetami, jak informuje Associated Press. "Nie ma w naszym kraju miejsca na paralelne społeczeństwa, na polityczny islam i trend ku radykalizacji” – powiedział Kurz reporterom.

"Ta decyzja została podjęta po pojawieniu się w kwietniu zdjęć na Twitterze z dziećmi, które we wspieranym przez Turcję meczecie odgrywały zabitych w bitwie o Gallipoli z I Wojny Światowej (w której osmańska Turcja pokonała inwazję aliantów). Ich ‘zwłoki’ przykryto flagami tureckimi. Stowarzyszenie meczetów nazwało to wydarzenie ‘wysoce niefortunnym’”  według informacji z CBN News.


Ta decyzja rządu austriackiego przyszła także po "Prawie islamskim" z 2015 r., które zakazuje zagranicznego finansowania grup religijnych i ustanawia obowiązek dla muzułmańskich organizacji, by miały „pozytywny podstawowy pogląd na [austriackie] państwo i społeczeństwo”. 

"Prawo islamskie" Austrii z 2015 r., przeciwko któremu Erdogan protestował, stanowi, że „Wolność religii jest zabezpieczona w austriackiej konstytucji – indywidualnie i kolektywnie”. Nie wolno dopuścić do wykorzystywania tej wolności do podżegania do nienawiści i przemocy wobec jakiejkolwiek grupy. Rządy europejskie powinny być czujne i podejmować wszystkie dostępne kroki, poczynając od monitorowania meczetów – kazań i działalności – oraz pociągania do odpowiedzialności tych imamów, którzy próbują indoktrynować muzułmanów nauczaniem zagrażającym bezpieczeństwu i wolności innych.  


Turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan ostrzegł rząd austriacki mówiąc, że „Kroki podjęte przez austriackiego kanclerza prowadzą świat ku wojnie między krzyżem a półksiężycem.  Wy to robicie, a my mamy siedzieć bezczynnie? To znaczy, że my także podejmiemy kroki”. Dodał, że „świat zachodni powinien wziąć się w garść”.

Austriacki rząd nie jest pierwszym rządem europejskim, który podjął środki ostrożności przeciwko islamskiej radykalizacji. W 2016 r. „Washington Post” informował:

Po trzech dużych zamachach terrorystycznych w zeszłym roku oburzenie społeczne zmusiło francuski rząd do reakcji…


...Premier Manuel Valls wezwał do pełnego zakazu zagranicznego finansowania meczetów we Francji „na okres, który zostanie ustalony”. Kilka dni później minister spraw wewnętrznych, Bernard Cazeneuve, ogłosił, że w rzeczywistości podjęte już zostały bardziej konkretne kroki. Powiedział, że od grudnia 2015 r. zamknięto 20 meczetów salafickich.


"Nie ma we Francji miejsca dla tych, którzy wzywają i podżegają do nienawiści w miejscach modlitwy lub w meczetach” – powiedział Cazeneuve.

Dzieci odgrywające sceny z I Wojny Światowej i grające zabitych w domu modlitwy można uważać za coś niezwykłego w Austrii i innych krajach UE w XXI wieku, niemniej publiczne wystawianie „dzieci-żołnierzy” w mundurach wojskowych i z „atrapami broni jest niezmiernie rozpowszechnione w Turcji.  


Na przykład, w 2012 r. w prywatnym przedszkolu w mieście Kırıkkale dzieci w wieku od 3 do 6 lat ubrano w mundury wojskowe i dano atrapy broni. Według doniesień prasowych „uczniowie-męczennicy byli przykryci tureckimi flagami”.


Takie upamiętniania, które normalizują i wręcz gloryfikują zabijanie, są oficjalnie organizowane w Turcji. Co roku każde miasto i miasteczko w Turcji urządza obchody „wyzwolenia spod sił wroga”. „Wrogami” są mocarstwa zachodnie, takie jak Wielka Brytania, Francja, Rosja i Grecja, jak również chrześcijańskie ludy Turcji, które są przedstawiane jako „zbrodniczy zdrajcy”, włącznie z Ormianami, Grekami anatolijskimi i innymi. Podczas wielu takich obchodów odgrywane są sztuki, w których ludzie miejscowi, włącznie z dziećmi, „wymiatają wroga z ojczyzny i poświęcają własne życie” w scenach z czasów I Wojny Światowej i po niej.    


Na przykład, w 2011 r. podczas ceremonii upamiętniającej wyzwolenie miasta Bayburt, dzieci w mundurach wojskowych i z bronią były na scenie. „Zamęczone” – jak zwykle – przykryto tureckimi flagami.  


Są tego niezliczone przykłady[1].


W obchodach nie chodzi tylko o gloryfikację broni i zabijania w imię narodowych lub religijnych celów. Te wydarzenia są również historycznym rewizjonizmem, w którym ofiary ludobójstwa chrześcijan w latach 1914-1923 obwinia się za ich eksterminację.


"Osmańska kampania przeciwko mniejszościom chrześcijańskim w Imperium w latach 1914-1923 stanowi ludobójstwo Ormian, Asyryjczyków i pontyjskich oraz anatolijskich Greków” - oświadczyło w 2007 r. International Association of Genocide Scholars (IAGS).


Turecka historiografia twierdzi,
 że Turcy „rozprawili się” z Ormianami, Asyryjczykami i Grekami z powodu ich „zbrodniczej i zdradzieckiej” działalności, takiej jak współpraca polityczna z innymi krajami i pragnienie tych grup ustanowienia własnego, niepodległego państwa. 


Na przykład, 5 stycznia 2018 r., podczas obchodów „wyzwolenia od wrogów” miasta Adana, burmistrz miasta, Hüseyin Sözlü, obciążył Ormian odpowiedzialnością za dokonane na nich ludobójstwo. „5 stycznia jest dniem naszej honorowej postawy wobec francuskich najeźdźców, którzy czerpali swoją siłę z kolonializmu i od ich lokalnych kolaborantów, Ormian, których oszukali obietnicami ustanowienia ich własnego państwa” – powiedział, dodając, że Turcy „utopili wrogów”, ponieważ wrogowie „chcieli unicestwić i wymazać Turków z historii”.    


Formalne obchody „wyzwolenia Erzurum od inwazji wroga” 12 marca przez lata obejmowały przedstawienie, podczas którego zakłuwano bagnetami „członków ormiańskich gangów”.


Niektóre osoby z personelu władz miejskich oświadczyły jednak, że nie chcą odgrywać roli zabijanych Ormian – nie dlatego, że to nieludzkie, ale dlatego, że nie chcieli być Ormianami nawet w przedstawieniu:

"Zdecydowanie nie chcemy być Ormianami. Nie chcemy grać roli Ormian, nawet gdyby dawali nam miliard lirów. Nie chcemy, by ludzie w sąsiedztwie mówili o nas cały czas. Powinni urządzać ceremonie bez zabijania Ormian”.

Członków „ormiańskich gangów” często grają pracownicy komunalni: „Grałem ormiańskiego żołnierza Ohannesa przez 30 lat. Dzisiaj popełnię masakrę. Pokażę, co Ormianie zrobili w tym kraju i przekażę tę wiedzę przyszłym pokoleniom. Dzisiaj odbiorę życie Mahmutowi i Şevket Efendim, których chleb jadłem przez lata" powiedział pewien emerytowany pracownik komunalny w 2015 r.  


Inni pracownicy komunalni jednak wyrazili niechęć do grania roli Ormian:  

"Ze strony wszystkich spotykamy się z negatywnymi reakcjami, ponieważ gramy role Ormian podczas tych ceremonii. Czasami szydzą z nas. Nazywają nas ‘sługami Ormian’. Nie chcemy tego robić, ale robimy, bo rozkazał nam burmistrz”.

W 2016 r. burmistrz, Enver Başaran, powiedział publiczności: "W waszej obecności przypominam raz jeszcze z miłosierdziem i wdzięcznością naszych chwalebnych przodków, którzy wyplenili Ormian, których historia pełna jest zdrady i krwi tej ziemi”.


Prezydent Recep Tayyip Erdogan promował także publicznie męczeństwo dzieci. Na kongresie partyjnym zauważył płaczącą, sześcioletnią dziewczynkę w mundurze wojskowym. Sprowadził ją na scenę i powiedział jej, że jeśli umrze jako męczenniczka, jej trumnę pokryje turecka flaga, którą ma w kieszeni. „Jesteś gotowa na wszystko, prawda?” zapytał Erdogan. Przerażone dziecko, łkając, z trudem wyjąkało „tak”.


Jest wiele czynników, które napędzają w Turcji tę histerię wychwalania śmierci i zabijania,  prób wyprania dzieciom mózgów i zamienienia ich w „dobrowolnych męczenników”. Jest systemowy rasizm, ultranacjonalizm, islamski dżihad i wiara w męczeństwo, jak również zaprzeczanie ludobójstwu chrześcijan w połączeniu z dumą z jego przeprowadzenia.  


Niestety, tureckie dzieci szkolne od dziesięcioleci są indoktrynowane tymi antyhumanitarnymi wartościami. Dlaczego rząd austriacki i inne rządy europejskie miałyby pozwolić Turcji na eksport tych destrukcyjnych wartości do Europy?


[1] Jeszcze kilka przykładów: w 2008 r. miasto Pasinler obchodziło „wyzwolenie od wrogów” i „większość dzieci oglądających sztukę teatralną miała broń w rękach”.  


W 90. rocznicę „wyzwolenia Rize od sił wroga” 3 marca 2008 r. zorganizowano oficjalną ceremonię, podczas której pokazano sztukę, gdzie dwie trzynastoletnie dziewczynki strzelały do „sił wroga”.


Przez lata publiczne obchody w mieście Rize organizowali miejscowi ludzie i używali ślepych nabojów, strzelając z pistoletów i karabinów, ale nawet ślepe naboje potrafiły ranić. W 2009 r. więc, na polecenie zarządu miasta, użyto zamiast tego karabinów-zabawek. „Czy Rize uratowały zabawki?” pytali niektórzy w mieście. Halil Bakırcı, burmistrz miasta, także nie był zadowolony z tej decyzji. Powiedział: „Święta wyzwolenia Rize nie można obchodzić bez karabinów”.


Turkey: Glorification of Murder, Martyrdom and Child Soldiers

Gatestone Institute, 19 czerwca 2018

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaUzay Bulut

Urodziłam się jako muzułmanka, pisze o sobie z gorzką ironią turecka publicystka z Ankary, mieszkająca od niedawna w Stanach Zjednoczonych.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. Cieszę się ze zwycięstwa Erdogana witek 2018-06-27


Brunatna fala

Znalezionych 623 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Obalanie oskarżenia o użycie „nieproporcjonalnej siły”   Plosker   2019-03-18
Palestyńczycy: Abbas staje przed „sądem” pod zarzutem zdrady   Toameh   2019-03-17
Nie wiatr niesie odpowiedź na ”balonowy terror”   Collins   2019-03-14
Palestyńczycy: Nie dla pokoju i pojednania z „niewiernymi”   Toameh   2019-03-13
Kolorowe pranie czy pranie mózgów - uwagi o Eurowizji w Izraelu?   Benson   2019-03-08
Palestyńczycy: "Nie ma miejsca na twór syjonistyczny w Palestynie”   Tawil   2019-03-07
Iran: narastające prześladowania chrześcijan   Rafizadeh   2019-03-05
Dzwon alarmowy – powrót antysemityzmu   Collins   2019-02-28
Zbrodnie wojenne Hamasu i Islamskiego Dżihadu wobec dzieci i kobiet   Tawil   2019-02-23
“Nowy Bliski Wschód” – może za 500 lat?   Rosenthal   2019-02-22
Dlaczego brytyjska lewica nie zacznie czepiać się kogoś innego?    MacEoin   2019-02-19
Do ludzi z Gazy: kupcie sobie własne cholerne szpitale   Rose   2019-02-16
Skąd się bierze gwałtowny wzrost antysemityzmu na świecie?   Dershowitz   2019-02-15
Tragedia wschodnich chrześcijan i na czym polega żydostwo   Lewin   2019-02-14
Irańska rewolucja i uprzedzenia establishmentu   Glick   2019-02-03
Przypomnienia, wspomnienia i upamiętnienia Holocaustu   Collins   2019-01-27
”Guardian” delegitymizuje Izrael w kłamliwym artykule redakcyjnym   Plosker   2019-01-26
Naziści w przebraniu. Antyizraelskie przesłanie jest skrajnie prawicową retoryką   Collier   2019-01-24
Co mają wspólnego Mahmoud Abbas i handlarze narkotykami   Amos   2019-01-21
Kiedy skrajnie prawicowi żydożercy zgadzają się ze skrajnie lewicowymi żydożercami   Marquardt-Bigman   2019-01-14
Palestyńczycy: Prawdziwe ”zbrodnie”   Tawil   2019-01-12
Pallywood znowu podnosi swój ohydny łeb   Lieberman   2019-01-08
Palestyna: Co byłoby, gdyby nie było wojny sześciodniowej?   Sherman   2019-01-06
Gaza: sześć kłamstw i jedna prawda   Maroun   2019-01-04
Erdoğan nie jest dobrotliwym sułtanem z przeszłości, jest potworem, którego trzeba powstrzymać   Yemini   2019-01-03
Dżihadystyczny psychopata: czaruje nas, uwodzi i pożera   Chesler   2018-12-31
Rasowa polityka antysemityzmu i islamofobii   Frantzman   2018-12-30
Sił dżihadu nie można oswoić ani obłaskawić   Yemini   2018-12-28
Żadnych Żydów w Europie i żadnego państwa żydowskiego na Bliskim Wschodzie   Meotti   2018-12-27
Zwolennicy ISIS grożą zamachami terrorystycznymi podczas Świąt     2018-12-23
Co złego to Żydzi   Rosenthal   2018-12-18
Antysemityzm drogą do kariery w Turcji   Bulut   2018-12-17
11 w Pittsburghu i niemowlę w Ofra     2018-12-14
Walcz z antysemityzmem w swoim domu, a nie u sąsiada   Maroun   2018-12-11
Brytyjski profesor – fan Hamasu i jego ”poezja”     2018-12-05
Brendan O’Neill o obsesji potępiania Izraela przez lewicę   Coyne   2018-11-28
Jak wyrwać się z łap osobliwie pojmowanej empatii?   Koraszewski   2018-11-24
Dlaczego wznowione sankcje wobec Iranu są dobre dla Palestyńczyków   Toameh   2018-11-23
Tykająca bomba zegarowa islamskiej nienawiści do Żydów w USA   Bergman   2018-11-21
Jak ”New York Times” usprawiedliwia antysemityzm   Chesler   2018-11-18
Rzeź chrześcijan, brak reakcji egipskich władz   Ibrahim   2018-11-13
Żydzi a rządy prawa w Europie   Gerstenfeld   2018-11-12
Asia Bibi: Pakistańska zdrada sprawiedliwości   Meotti   2018-11-07
W Nowym Jorku są setki antyżydowskich przestępstw nienawiści – i ANI JEDEN schwytany sprawca nie był ze skrajnej prawicy      2018-11-03
Masakra w synagodze w Pittsburghu: pobudka dla antysemitów?   Maroun   2018-11-02
Ukryci zakładnicy w wojnie Hamasu w Gazie   Collins   2018-10-20
Nowoczesne ”ostateczne rozwiązanie” jest bardzo podobne do starego   Maroun   2018-10-18
Jak Iran planuje przejęcie Gazy   Toameh   2018-10-17
Jak Palestyńczycy kłamią Europejczykom   Tawil   2018-10-13
Cel Iranu - zlikwidowanie Izraela     2018-09-29
Islamskich antysemitów chroni niemieckie państwo prawa   Tibi   2018-09-26
Turcja: tortury, wykorzystywanie seksualne szaleją w więzieniach   Bulut   2018-09-21
Krytyka czy patologiczna nienawiść?   Rosenthal   2018-09-19
Lewicowy nacjonalizm i bolszewicka prawica   Koraszewski   2018-09-18
Nienawiść Corbyna do Izraela nie jest żadną niespodzianką   Bergman   2018-09-13
Ku czemu zmierza antysyjonizm?   Koraszewski   2018-09-09
Ankara oskarża dziennikarza z okupowanego Cypru   Bulut   2018-09-08
Za co nienawidzą Żydów   Lewinskaja   2018-09-03
Żydowski exodus, który Corbyn ignoruje   Julius   2018-08-30
Pani biskup i jej fałszywe świadectwo   Landes   2018-08-28
Odpowiedzialność Abbasa za kryzys w Gazie   Tawil   2018-08-26
Nasze dzieci mogą wybrać demokrację zamiast islamu     2018-08-24
Przykro mi, liberałowie – antysyjonizm jest antysemityzmem   Marquardt-Bigman   2018-08-19
Niewolnictwo Jazydów, handel dziećmi, groźby śmierci wobec dziennikarzy: czy Turcja powinna pozostać w NATO?   Bulut   2018-08-16
Mordercza nienawiść do Żydów znowu szerzy się jak ogień   Meotti   2018-08-15
Czy Corbyn jest antysemitą?   Tsalic   2018-08-13
Muzułmański program: Dżihad, islamski kalifat, zlikwidowanie Izraela     2018-08-11
Powracająca (brunatna) fala   Koraszewski   2018-08-10
Ujawnianie zbrodni ISIS jest terroryzmem   Bulut   2018-07-30
Demonstracja przeciwko Trumpowi szerzy truciznę na ulicach Londynu   Collier   2018-07-29
Dlaczego Iran wspiera palestyńskie grupy terroru?   Toameh   2018-07-28
Najnowsza fatwa muftiego Jerozolimy   Tawil   2018-07-26
„Ogniste sokoly” i dylemat - walczyć czy uciekać   Collins   2018-07-21
"Zasiłek dżihadysty": poglądy na pracę na Bliskim Wschodzie   Darwish   2018-07-17
Międzynarodowa społeczność ignoruje ludobójstwo chrześcijan w Nigerii   Ibrahim   2018-07-14
KADISZ – modlitwa żałobników   Kłys   2018-07-12
Co jest z nami nie tak?   Rosenthal   2018-07-11
Iran: „Tworzymy potęgę w Libanie – bo chcemy stamtąd walczyć z wrogiem z całą naszą siłą”     2018-07-07
Co jest siłą napędową antyizraelskiej polityki?   Rosenthal   2018-07-05
Human Rights Watch i Rada Praw Człowieka: naturalni wspólnicy przeciwko Izraelowi   Amos   2018-07-03
Turcja: „Święta wojna” Erdogana   Bekdil   2018-06-28
Turcja: gloryfikacja morderstwa, męczeństwa i dzieci-żołnierzy   Bulut   2018-06-26
Piromani z Gazy   Bergman   2018-06-12
Radykalizm: prawdziwym szokiem była reakcja Amerykanów...   Rafizadeh   2018-05-29
Czy będzie międzynarodowe dochodzenie dla Afrin   Frantzman   2018-05-27
Zachodnia Nakba: nienawiść do Izraela   Meotti   2018-05-24
Gaza: raz jeszcze o pokojowych Marszach Powrotu     2018-05-20
Nasi ludzie zdjęli mundury i dołączyli do marszów     2018-05-19
Gaza, Hamas i dlaczego nie będę dzisiaj krytykował Izraela   Colier   2018-05-18
Gazańczycy są ofiarami ideologii i nienawiści   Yemini   2018-05-15
Antysemityzm, tym razem w islamistycznej odmianie, znowu dręczy Francję   Ahmed   2018-05-07
Ateista jest robakiem w ciele muzułmanów…     2018-05-05
Hitler zawarł umowę z Żydami     2018-05-04
Ludobójstwo w Nigerii   Ibrahim   2018-05-03
“Biuro prasowe” Hamasu: prawda przychodzi na metę ostatnia   Tawil   2018-05-02
Kiedy globalne media ignorują latawce ze swastyką, Hamas wygrywa wojnę propagandową   Yemini   2018-04-30
Jaka jest cena życia palestyńskich cywilów?   Maroun   2018-04-22
Gdzie Alt-Right gubi się w sprawie Żydów   i Nathan Cofnas   2018-04-02
Nowy palestyński dżihad dla unicestwienia Izraela   Tawil   2018-03-31
Parkland i antysemityzm   Ahmed   2018-03-30

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałejŚciganie bluźnierstwaRyby jaskinioweAutyzmOd niepamiętnych czasówTunezyjczycy przeciw złemu prawuDrugie prawo termodynamiki


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk