Prawda

Niedziela, 23 stycznia 2022 - 09:23

« Poprzedni Następny »


Niemka skazana za zbrodnie ISIS


Seth J. Frantzman 2021-11-02

Jennifer W. zbrodniarka z ISIS w monachijskim sądzie. (Zdjęcie „Daily Beast”)
Jennifer W. zbrodniarka z ISIS w monachijskim sądzie. (Zdjęcie „Daily Beast”)

Zbrodnie ISIS i nazistów mają wiele podobieństw, włącznie z trudnością wymierzenia sprawcom sprawiedliwości – Europejczycy, którzy dołączyli do ISIS, powtórzyli nazistowskie ludobójstwo.


Rodowita Niemka została skazana w Niemczech za zbrodnie przeciwko ludzkości w związku z jej rolą w “zniewoleniu, czego wynikiem była śmierć innej osoby” w okresie jej przynależności do ISIS. Sąd Regionalny w Monachium uznał ją za winną.


Jest to jeden z bardzo niewielu przykładów postawienia przed sądem w Europie za zbrodnie popełnione w służbie Islamskiego Państwa Iraku i Syrii. Między 2013 a 2015 rokiem ponad pięć tysięcy Europejczyków dołączyło do ISIS, angażując się w ludobójstwo i masowe morderstwa, terror i inne zbrodnie popełnione na terenie Syrii i Iraku.

 

Szczegóły w tej sprawie są szokujące i straszne. Według materiałów sądowych, kobieta, której nazwisko utajniono i określana jest tylko jako “Jennifer W.”, pojechała do Iraku gdzie   dołączyła do ISIS i wyszła za mąż za islamskiego ekstremistę. Byli w Iraku w 2015 roku, gdzie kupili kilkoro ludzi jako „niewolników”. Byli to członkowie jazydzkiej mniejszości, wobec której ISIS dokonał ludobójstwa, mordując mężczyzn i sprzedając kobiety i dzieci jako niewolników.  

 

W scenach, które przypominają Holocaust i zachowania innego pokolenia Niemców w Einsatzgruppen, do Jazydów strzelano z karabinów maszynowych i wrzucano do masowych grobów. Ci, którzy przeżyli, byli bici i gwałceni.

 

Według informacji, ta para znęcała się nad ludźmi, których trzymała jako niewolników. „pięcioletnia córka [jednej z niewolnic] została uderzona w głowę i popchnięta z taką siłą, że dziecko upadając doznało rany ramienia” – powiedział rzecznik sądu, Florian Gliwitzky.

 

"W sierpniu 2015 roku dziecko zaczęło moczyć się w łóżku… kiedy zdarzyło się to raz kolejny, mąż oskarżonej przywiązał dziecko i pozostawił dziewczynkę w palącym słońcu na podwórku. Jennifer W. powiedziała mężowi, że musi coś zrobić, bo dziecko umrze. Ona sama nie zrobiła jednak nic”. Dziecko zmarło.

  

W tym samym czasie w innym sądzie w Niemczech trwa proces, 96-letniej byłej sekretarki nazistowskiego obozu koncentracyjnego. Irmgard Furchner jest pierwszą od dziesięcioleci kobietą postawioną przed sądem za zbrodnie z czasów nazizmu.

Zbrodnie Irmgard i Jennifer oddziela około 70 lat, ale natura ideologii, która prowadziła do tych zbrodni, jest podobna. ISIS było ludobójczą organizacją, która stosowała masowe mordy i zniewolenie, zmierzając do eksterminacji pogardzanych grup ludzi.  

 

Naziści także przeprowadzali masowe mordy i zmuszali do niewolniczej pracy w obozach, zmierzając do eksterminacji całych grup. Mordercza działalność ISIS skierowana była na nie-muzułmanów, a dokładniej na nie-sunnitów, podczas gdy celem ataku nazistów byli Żydzi, Romowie, masowo zabijali również inne grupy, takie jak Serbów. Obie ideologie bazowały na koncepcji rasy panów i podludzi. Europejczycy, którzy dołączyli do ISIS, skorzystali z możliwość wyjazdu do Iraku i Syrii i okazji powtórzenia nazistowskiego ludobójstwa. 

  

Według “Daily Beast”, historia “Jennifer zaczęła się w Niemczech, kiedy miała 27 lat i nazywała się Jennifer Wenisch. Nawróciła się na islam i w 2014 roku pojechała z północnozachodnich Niemiec do Syrii, żeby dołączyć do ISIS. Już będąc członkinią ISIS wyszła za mąż za Tahę al-Dżumailly’ego i mieszkała z nim w Mosulu, gdzie kupili jazydzką niewolnicę i jej 5-letnią córkę.  Para następnie była winna zamordowania dziecka”. 

 

Jak pisze “Daily Beast”, Jennifer (podobnie jak naziści po 1945 roku), postanowiła wrócić do normalnego życia i powróciła do Niemiec:

“Policja poinformowała, że w 2018 roku sądząc, że rozmawia przez Internet z kolegą, zwolennikiem ISIS, Wenisch przyznała, że była członkinią hisbah (brutalnej religijnej policji moralności ISIS) i właścicielką jazydzkiej niewolnicy.

 

Zgodziła się na spotkanie z człowiekiem, z którym korespondowała przez Internet (a który był agentem FBI), i rozmawiała z nim podczas długiej podróży samochodem, która miała pozwolić jej na wyjechanie niepostrzeżenie z Niemiec. Jak czytamy w tym doniesieniu, Jennifer nie zdając sobie sprawy z tego, że przy włączonym magnetofonie rozmawia z informatorem FBI współpracującym z niemiecką policją, przyznała się do zbrodni, a to zostało nagrane. Agent FBI mówił jej, że chciałby jej towarzyszyć w podróży do Syrii”.

Jak czytamy dalej:

“Jennifer opowiedziała o zamordowaniu córeczki niewolnicy jak również o tym jak została zwerbowana w połowie 2015 roku do religijnej policji moralności ISIS. Podobnie jak inne kobiety z Zachodu, które służyły w hisbah, podczas patrolowania ulic w okupowanym przez ISIS Mosulu była uzbrojona w karabin AK-47 i miała pistolet. Jej zadaniem było kontrolowanie ubioru kobiet i pilnowanie przestrzegania zakazu picia alkoholu i palenia papierosów.”

Została aresztowana przez niemiecką policję na podstawie przedstawionych dowodów. Prokuratura zdołała zlokalizować matkę zamordowanej dziewczynki i ściągnąć ją, aby złożyła zeznanie w sądzie. (Pomocy w odnalezieniu matki udzielili Jazydzi współpracujący z reprezentującą matkę zamordowanej dziewczynki Amal Clooney. (Słynna brytyjska prawniczka urodzona w 1978 roku Bejrucie, wybitna specjalistka w dziedzinie praw człowieka i stosunków międzynarodowych – A. K.)  

 

Po ogłoszeniu wyroku The Free Yazidi Foundation (FYF) opublikowała oświadczenie:

“W dniu dzisiejszym sąd w Monachium skazał członkinię ISIS, Jennifer Wenisch na karę 10 lat więzienia za szereg zbrodni, w tym, niewolnictwo i zbrodnie w postaci nieludzkich czynów popełnionych wobec społeczności Jazydów.

 

Podobnie jak wiele innych kobiet, które dołączyły do ISIS, Wenisch, która przyjechała do Iraku w 2014 roku, została nie tylko żoną terrorysty z ISIS, ale odegrała aktywną rolę w niewoleniu i ludobójstwie Jazydów.  Kupili Jazydkę i jej córkę jako niewolnice w Mosulu. Przywiązali pięcioletnie dziecko na zewnątrz, gdzie zmarła z pragnienia na prażącym słońcu.

Należy zauważyć, że zbrodnie popełnione przez Wenisch i jej męża zostały ujawnione w Europie, kiedy opowiedziała o swoich czynach agentowi  FBI”.

FYF pisze, że wiele Jazydów, którzy byli niewolnikami ISIS, zwracało uwagę na fakt, iż kobiety z ISIS były często najbardziej brutalne w traktowaniu mniejszości. „Wenisch, która służyła również w niesławnej policji moralności w Mosulu i Faludży, nie była bierną  obserwatorką, ale była aktywną uczestniczką w najgorszych zbrodniach we współczesnej historii”. 


Grupa pochwala wysiłki Niemiec na rzecz pomocy Jazydom. „Dzisiejszy wyrok, aczkolwiek historyczny, to wciąż znacznie mniej niż to, na co liczyła społeczność Jazydów. Zniewolenie, przemoc seksualna, tortury i ludobójstwo popełniane przez ISIS muszą spotkać się z odpowiednią karą za ich zbrodnie.” 


W rzeczywistości tysiące Jazydów jest nadal  zaginionych. Niektórych odnaleziono nawet w miejscach takich jak Idlib w północno-zachodniej Syrii, gdzie najwyraźniej zostali przemyceni przez Turcję. Turcja w 2014 roku umożliwiła dziesiątkom tysięcy osób, przekroczenie swoich granic i dołączenie do ISIS, a Ankara często wspierała prześladujące mniejszości ugrupowania ekstremistów w Syrii. Inwazja Ankary na Afrin i część północnej Syrii w 2018 i 2019 roku doprowadziła do wysiedlenia znacznej liczby Jazydów; Turcy często bombardują Jazydów w Sindżar, kontynuując zbrodnie ISIS.  


Wyrok sądu w Niemczech jest wyraźnym przypomnieniem, jak wielu Europejczyków (w większości konwertytów na islam), odegrało znaczącą rolę w zbrodniach takich grup jak ISIS. Wielu nawróconych przyjmuje nową nazistowską ideologię.


Konwertyta w Norwegii zamordował w październiku pięć osób, zabijając cztery kobiety i jednego mężczyznę w wieku od 52 do 78 lat. Czy to przypadek, że celował w kobiety i osoby starsze, czy też jest to część ogólnej mentalności ludzi podejmujących takie ataki? 


Sprawa niemieckiej zbrodniarki skłania do przypomnienia raz jeszcze, jak wielu nazistowskim zbrodniarzom udało się uciec po Zagładzie. Wielu wróciło do normalnego życia w Niemczech, inni wyjechali za granicę. Postawienie przed sądem zaledwie garstki zbrodniarzy, takich jak Adolf Eichmann, zajęło wiele lat. Kiedy myślimy o małej  Jazydce przywiązanej na słońcu i zostawionej, żeby umarła, przypomina nam to Miejsce Pamięci Dzieci w Jad Waszem. Pomnik upamiętnia około półtora miliona żydowskich dzieci zamordowanych podczas Holokaustu.


Brak sprawiedliwości dla tych dzieci, podobnie jak brak sprawiedliwości dla wszystkich Jazydów, przypomina o sytuacji Izraela w świecie. W tym tygodniu izraelskie siły powietrzne ćwiczyły z obcymi siłami powietrznymi, ilustrując siłę izraelskiej obrony. Jazydzi nie mieli swoich sił powietrznych w 2015 r., podobnie jak Żydzi nie mieli żadnej możliwości obrony w 1939 r. Byli na łasce Europejczyków, z których wielu dołączyło do nazistów, a później ISIS; ofiary musiały potem błagać o sprawiedliwość, mając nadzieję, że sądy zechcą skazać jednego lub dwóch sprawców. 

 

What can the Holocaust teach about German woman convicted of ISIS crimes?

Jerusalem Post, 26 października 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1006 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Associated Press zamienia palestyński wypadek drogowy w podżeganie przeciwko Izraelowi   Fitzgerald   2022-01-23
Wędrówka idei na Bliskim Wschodzie   Mansour   2022-01-22
Neonaziści dążą do wykucia braterskiej więzi z dżihadystami   Stalinsky   2022-01-19
Kiedy atakowani są Żydzi, przedstawiciele władz boją się powiedzieć “antysemityzm”   Frantzman   2022-01-17
Sowieckie kłamstwo o izraelskim apartheidzie   Kemp   2022-01-14
„Nieistotne religijne idee”? Nie, każdy terroryzm jest oparty na głębokiej wierze, niezależnie od tego, czy jest religijny, polityczny, społeczny czy inny – część I   M. Reiter   2022-01-13
Litania nieszczęść Hassana Nasrallaha   Fitzgerald   2022-01-13
Palestyńczycy: Jesteśmy dumni z naszych terrorystów   Tawil   2022-01-11
Życie w epoce kamienia   Rosenthal   2022-01-09
The Yellow Spot: szczegółowa relacja z tamtych czasów o nazistowskim prześladowaniu Żydów w latach 1933-1935 brzmi bardzo podobnie do dzisiejszego antysemityzmu     2022-01-08
Co stałoby się z Arabami podczas nuklearnego uderzenia na Izrael i dlaczego nikogo to nie obchodzi?     2022-01-07
Z Facebooka egipskiego dysydenta   Mansour   2022-01-04
Co naprawdę zdarzyło się z milionem Żydów w krajach arabskich?   Collier   2022-01-03
Palestyńska szkoła terroryzmu   Tawil   2022-01-02
ONZ wypowiada wojnę Izraelowi   Rosenthal   2021-12-31
Unicestwienie Izraela najwyższym ideałem Iranu     2021-12-27
Według sondażu 93% palestyńskich Arabów w Jerozolimie woli rządy izraelskie od palestyńskich   Fitzgerald   2021-12-25
Human Rights Watch znowu zakłada, że Żydzi są rasistami i na tej podstawie pisze raport o Lod     2021-12-23
Kiedy antysyjonistyczna grupa dowodzi, że jej propaganda jest kłamstwem   Oz   2021-12-22
Obosieczny antysemityzm przyzwolenia   Nirenstein   2021-12-20
Iran: eksportowanie ropy czy rewolucji?   Taheri   2021-12-18
Znajdowanie prawdziwych ofiar terroru   Collins   2021-12-17
Na kampusach wśród personelu komisji “Różnorodności, równości i włączenia” są najbardziej nietolerancyjni ludzie     2021-12-16
Dziesiąta rocznica “pinkwashing” i czego nas ona uczy o antysemickich teoriach spiskowych     2021-12-10
Raport nazywa traktowanie chrześcijańskich dziewcząt i kobiet w muzułmańskich krajach “katastrofą praw człowieka”   Spencer   2021-12-03
Antysyjonizm i antysemityzm nie robią niczego, by pomóc Palestyńczykom   Regev   2021-11-29
Sunnicki Hamas i szyicki Iran: braterska więź w terrorze pod hasłem “śmierć Izraelowi”   Fitzgerald   2021-11-27
Terrorysta, który rozbija wszystkie stereotypy o terrorystach   Flatow   2021-11-23
Unia Europejska nadal nie wpisuje całego Hezbollahu na listę organizacji terrorystycznych   Fitzgerald   2021-11-22
Czy termin “nakba” jest antysemicki?     2021-11-21
“Od Rzeki do Morza”: Hamas wyjaśnia, czego chcą brytyjscy studenci   Kemp   2021-11-16
Jak Palestyńczycy ukradli cierpienia, no cóż, właściwie wszystkim   Collier   2021-11-14
Terroryści „palestyńskiego” dżihadu dostają więcej niż zarabiają lekarze i nauczyciele   Greenfield   2021-11-11
EU @eu_eeas ciągle mówi o nieistniejących “granicach sprzed 1967”, skoro explicite nigdy nie miały one być granicami?     2021-11-10
Odciąć finansowanie NGO powiązanych z terroryzmem   Eid   2021-11-07
Palestyńscy więźniowie, o których nikt nie mówi   Toameh   2021-11-06
Niemka skazana za zbrodnie ISIS   Frantzman   2021-11-02
Terroryzm jako palestyńska kultura   Marcus   2021-11-02
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą zawrzeć pokoju z Izraelem   Toameh   2021-10-29
Czy Trzecia Konwencja Genewska stosuje się do palestyńskich terrorystów aresztowanych przez Izrael?    Hirsch   2021-10-28
Łajdackie porwanie “praw człowieka” leży u samego sedna kontrowersji wokół NGO   Tobin   2021-10-27
Protest, bo terrorystce odmówiono platformy   Fitzgerald   2021-10-26
Hamas jest beneficjentem dyplomacji bazującej na urojeniach   Glick   2021-10-24
Między bojkotami a rękawicą rzuconą przez Gazę   Collins   2021-10-22
Okropna prawda o irlandzkim antysemityzmie   Collier   2021-10-19
Oszukańcze sztuczki UNRWA, by wyciszyć słowa prawdy   Blum   2021-10-15
Próbowali spalić Żydów żywcem. Znowu   Flatow   2021-10-12
Prawdziwi palestyńscy “bohaterzy”: terroryści   Tawil   2021-10-10
“Obietnica Życia Przyszłego” – Palestyna po  “zniknięciu” Izraela     2021-10-09
Iran z bronią jądrową jest bardziej niebezpieczny niż Korea Północna   Rafizadeh   2021-10-07
Premier Autonomii Palestyńskiej“Izrael musi zginąć demograficznie”     2021-10-06
Przemówienie Abbasa w ONZ wyjaśnia, dlaczego nie jest on partnerem do pokoju   Hirsch   2021-10-05
Czy terroryści będą szkoleni za pieniądze zachodnich podatników?   Greenfield   2021-09-26
“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie   Steinberg   2021-09-21
Artykuł w „Independent” z akrobatyką, żeby uniknąć słowa Hamas   Levick   2021-09-20
Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk