Prawda

Czwartek, 22 lutego 2024 - 04:42

« Poprzedni Następny »


Terroryści ISIS grasują w Turcji nadal niewoląc porwane kobiety


Uzay Bulut 2022-10-25

<span> Terroryści ISIS żyją i działają w Turcji, niektórzy nadal niewoląc kobiety porwane z Syrii lub Iraku. Przez lata te jazydzkie dzieci i kobiety były niewolone, gwałcone i sprzedawane. Mimo że minęły ponad trzy lata od usunięcia ISIS z ostatniego zajętego przez nich terytorium w Syrii i Iraku, zbrodnie te nadal trwają. Na zdjęciu: Lekarka, ginekolog  Nagham Nawzat Hasan rozmawia z uratowaną z niewoli Jazydką w irackim Kurdystanie. (Zdjęcie: UNHRC/Claire Thomas)</span>
 Terroryści ISIS żyją i działają w Turcji, niektórzy nadal niewoląc kobiety porwane z Syrii lub Iraku. Przez lata te jazydzkie dzieci i kobiety były niewolone, gwałcone i sprzedawane. Mimo że minęły ponad trzy lata od usunięcia ISIS z ostatniego zajętego przez nich terytorium w Syrii i Iraku, zbrodnie te nadal trwają. Na zdjęciu: Lekarka, ginekolog  Nagham Nawzat Hasan rozmawia z uratowaną z niewoli Jazydką w irackim Kurdystanie. (Zdjęcie: UNHRC/Claire Thomas)

Terroryści ISIS żyją i działają w Turcji, niewoląc kobiety uprowadzone z Syrii lub Iraku. Przez lata jazydzkie dzieci i kobiety były niewolone, gwałcone i sprzedawane. Większość z nich przeżyła ludobójstwo dokonane przez ISIS w 2014 r. w regionie Sindżar w Iraku. Mimo że minęły ponad trzy lata od usunięcia ISIS z ostatniego zajętego przez nie terytorium w Syrii i Iraku, zbrodnie te nadal trwają.


ISIS (Państwo Islamskie), sunnicka dżihadystyczna grupa terrorystyczna, ogłosiła utworzenie kalifatu w 2014 roku. Od tego czasu popełnili niezliczone zbrodnie przeciwko niemuzułmanom – zwłaszcza Jazydom i chrześcijanom – w Iraku i Syrii. Dr Leah Farrall pisze :


„ISIS systematycznie i brutalnie atakowało nie-sunnickich Syryjczyków i Irakijczyków, wyrzucając ich z domów, plądrując ich majątki i firmy i uznając je za łup wojenny  ghanima. Niemuzułmańskie mniejszości musiały płacić rodzaj haraczu (dżizja) lub nawrócić się pod groźbą śmierci. Tysiące wzięto na zakładników, żądano za nich okupu, lub zabijano, podczas gdy innych zamieniano w niewolników.


ISIS przyciągnął bezprecedensową liczbę cudzoziemców, którzy dołączyli do tej organizacji lub przybyli, by żyć na terytorium przez nią opanowanym. Szacuje się, że całkowita ich liczba wynosiła 40 tysięcy ludzi z 80 krajów".

Mieszkająca w Ankarze dziennikarka, Hale Gonultas, od lat demaskuje obecność w Turcji członków ISIS wraz z ich jazydzkimi jeńcami. W niedawnym artykule napisała:

„Przy ciągłej obecności komórek IS w swoich granicach, państwo tureckie opieszale reaguje na potencjalne zagrożenia ze strony tej grupy, a także na niespójności w traktowaniu podejrzanych o przynależność do IS przez system sądowniczy oraz na sytuację Jazydów wciąż przetrzymywanych w niewoli przez niektórych członków IS w Turcji...


Po masakrze w Sindżar w 2014 r. w Iraku jazydzkie kobiety i dzieci nadal są przetrzymywane w niewoli i wykorzystywane seksualnie przez członków IS mieszkających w Turcji – i gdzie indziej – choć ich liczba pozostaje nieznana. Członkowie IS wykorzystują dark web do sprzedawania i kupowania jazydzkich kobiet i dzieci, które porwali z Sindżaru".

Turcja jest od dawna popularnym miejscem docelowym dla członków ISIS. Gonultas kontynuuje:

„Dziesięć lat temu ludzie z całego świata, którzy starali się dołączyć do walki dżihadystycznej i zrobili to, dołączając do IS, często korzystali z tras przez Turcję do Syrii. Po porażce ISIS w 2017 roku te same trasy były używane w odwrotną stronę.


Powracający dżihadyści i sympatycy IS z Turcji byli jednymi z głównych zwolenników bojówkarzy syryjskich i irackich. To wsparcie, wraz z inną pomocą, ułatwiło schronienie i zakwaterowanie wielu irackich i syryjskich bojówkarzy w Turcji.


Obecnie członkowie IS, którzy powrócili, mieszkają w tureckich prowincjach Antakya, Batman, Bursa, Diyarbakır, Gaziantep, Kayseri, Kırşehir, Konya, Yalova i Yozgat, z największymi skupiskami w Ankarze i Stambule, zgodnie z danymi znalezionymi w aktach oskarżenia oraz na podstawie publicznie dostępnych informacji dotyczących miejsca, w którym przeprowadzane są operacje antyterrorystyczne skierowane przeciwko IS.


Dzielnice Çubuk, Sincan i Pursaklar w Ankarze, wraz z dzielnicą Saray, stały się popularnymi miejscami zamieszkania wśród zagranicznych członków IS. W tych dzielnicach są także nielegalne szkoły, które indoktrynują dzieci zgodnie z dżihadystycznymi wartościami.


Ponadto Kırşehir jest miastem wybieranym przez bliskich krewnych i członków personelu zabitego przywódcy IS al-Baghdadiego. Chociaż siły bezpieczeństwa często przeprowadzają w Kırşehir operacje antyterrorystyczne, w mieście utrzymuje się znaczna obecność IS.


W Stambule członkowie IS znaleźli schronienie w konserwatywnych dzielnicach. Według oświadczeń Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, prawie wszyscy członkowie IS zatrzymani podczas operacji antyterrorystycznych w Stambule byli obywatelami Iraku lub Syrii.


Powszechnie wiadomo, że żony i dzieci członków [dżihadystycznej] Wolnej Armii Syrii (FSA) mieszkają w dzielnicy Başakşehir w Stambule i nie jest tajemnicą, że bojówkarze FSA osiedlili się w Stambule, a także w innych miastach i otrzymali obywatelstwo tureckie. Wielu syryjskich i irackich bojówkarzy FSA mieszkających w Turcji utrzymuje się z przemytu ludzi...


Najnowszą większą operacją władz tureckich przeciwko IS było schwytanie na terenie Syrii Kasıma Gülera z Syrii w dniu 21 czerwca 2021 roku. Güler został mianowany przez IS „gubernatorem” Turcji. Podczas składania zeznań, Güler powiedział, że po tym, jak IS straciło swoje terytorium w Syrii, grupa zdecydowała się ponownie osiedlić się w Turcji na polecenie wydane przez samozwańczego kalifa i przywódcy IS Abu Bakr al-Baghdadiego zanim został zabity”.

Gonultas obszernie informowała o jazydzkich dzieciach i kobietach porwanych, zgwałconych i sprzedanych przez terrorystów ISIS w Turcji.


Na przykład w dzielnicy Ankary Sincan 24-letnia niweolnica Jazydka została uratowana po tym, jak jej krewni w Australii (którzy sami ubiegają się o azyl) wykupili jej wolność przez dark web. Kobieta była przetrzymywana w niewoli w domu w Sincan przez 10 miesięcy i systematycznie gwałcona. Na jej ciele znaleziono ślady tortur w postaci przypaleń papierosami i kaleczeń brzytwą.

„Według tego, czego dowiedziałem się od społeczności Jazydów, to był właściwie drugi raz, kiedy została sprzedana. W 2018 roku jej zdjęcie opublikowano online na wirtualnym targu niewolników i sprzedano ją w ciągu około godziny. Nabywcą był iracki Turkmen, członek IS, znajdujący się wówczas w Mosulu”.

W ciągu swojej 27-letniej kariery dziennikarskiej Gonultas obszernie donosiła o organizacjach dżihadystycznych, takich jak talibowie, Hezbollah, Al-Kaida i ISIS. W wywiadzie dla Gatestone, Gonultas powiedziała:

„W 2009 i 2010 roku miały miejsce masowe zgłoszenia do dżihadu z miast Turcji, zwłaszcza z Ankary do Syrii. W Turcji odbyły się demonstracje pro-dżihadystów z flagami kalifatu ISIS. Prowadziłam badania w dzielnicach w Turcji z silną obecnością ISIS i badałam działania rekrutacyjne do ISIS oraz profile osób, które przystąpiły do ISIS.


Spośród wszystkich jeńców jazydzkich, które omówiłam, najbardziej zdruzgotała mnie sprawa Jazydki, która została wzięta do niewoli przez ISIS w 2014 roku, gdy miała 14 lat.


Jej brat szukał jej przez lata. W końcu znalazł ją w Ankarze. Przez ponad miesiąc błąkał się wokół domu, w którym była przetrzymywana jego siostra. Okazało się, że dżihadysta, który przetrzymywał jego siostrę w niewoli, jest emirem ISIS w mieście Tal Afar w Iraku. Jego siostra miała teraz 18 lat i urodziła córkę z gwałtu dokonanego przez ISIS. Jazydzka więźniarka została w końcu uratowana, ale musiała zostawić w Turcji dziecko urodzone po zgwałceniu jej przez ISIS... Zgromadzenie Duchowe Jazydów nie przyjmuje dzieci urodzonych w wyniku gwałtu dokonanego przez ISIS. Jej brat był zdecydowany nie zabierać dziecka swojej siostry do Iraku. Byłam naprawdę wstrząśnięta momentem, w którym matka zostawiła swoje dziecko ”.

Według artykułu Gonultas, akt obłożono klauzulą tajności oskarżenia przeciwko tym członkom ISIS, którzy porwali siedmioletnie dziecko Jazydów do Turcji i wystawili je na sprzedaż. Są to rzekomo wysocy rangą członkowie IS. Obecnie mieszkają w Ankarze i pozostają wolni. Gonultas mówi:

„Udało mi się uzyskać kopię aktu oskarżenia i stwierdziłem, że wszyscy trzej podejrzani – uważani za członków IS – zostali zwolnieni. Akt oskarżenia stwierdzał, że obywatele Iraku Anas V., Sabah AHO i Nasser HR pracowali pod dowództwem Jabbara Salmmana Ali Farhana Al Issawiego, który był znany jako człowiek bliski zabitemu przywódcy IS, al-Baghdadiemu.


Oskarżenie mówiło o trzech zwolnionych mężczyznach jako „starszych rangą [terrorystycznych] przywódcach organizacji” i zawierało informację, że Anas i Nazir byli odpowiedzialni za „Sąd Więźniów” w Faludży. Wszyscy trzej domniemani członkowie IS przebywają obecnie w Ankarze i są na zwolnieniu warunkowym".

Jednak, jak powiedziała Gonultas w rozmowie z Gatestone, nadal nie jest możliwe poznanie dokładnej liczby członków ISIS i innych dżihadystów, a także ich jazydzkich jeńców, obecnie przebywających w Turcji:

„Według publicznie dostępnych danych tureckiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, policyjne operacje zatrzymania przeciwko ISIS są przeprowadzane w różnych miastach Turcji prawie codziennie. Niektórzy członkowie ISIS są sądzeni w sądach. Większość z nich korzysta także z „Prawa rzetelnej skruchy”, zgodnie z którym kara może zostać zmniejszona lub zawieszona.


Prowadzę indywidualne spotkania z prawnikami zajmującymi się sprawami ISIS w Turcji w celu przygotowania danych i analiz dotyczących spraw ISIS. Trudno jest jednak uzyskać dane dotyczące zatrzymanych członków ISIS od władz państwowych. Kiedy kieruję pytania do władz, nie uzyskuję od nich odpowiedzi.


Trasą tych, którzy dołączyli lub wrócili z ISIS jest granica syryjsko-turecka. Większość zatrzymanych członków ISIS to obywatele Syrii lub Iraku. Wielu członków ISIS będących obywatelami Turcji również powróciło. Trudno jednak oszacować ilu jest nadal na wolności, bez wyznaczonej daty rozprawy przeciwko nim.


Członkowie ISIS, którzy wjeżdżają do Turcji z Syrii, mogą zarejestrować się w Prowincjonalnej Administracji Imigracyjnej. Mogą również uzyskać dowody tożsamości dla kobiet i dzieci z nimi. Dlatego nie jest możliwe, abym ja ani jakikolwiek inny prywatny obywatel znał dokładną liczbę jazydzkich kobiety i dzieci, które są w rękach ISIS w Turcji.


Jednakże, na podstawie moich badań terenowych, wywiadów i źródeł informacyjnych, mogę powiedzieć, że co najmniej 100 jazydzkich kobiet i dzieci jest w rękach członków ISIS w samej tylko Ankarze i okolicznych prowincjach. Niektóre jazydzkie kobiety milczą jednak i akceptują niewolę, ponieważ urodziły dwoje lub troje dzieci członków ISIS i nie chcą zostawiać swoich dzieci w Turcji”.

Gonultas powiedziała, że próbuje podjąć środki ostrożności dla swojego bezpieczeństwa i kontynuuje dziennikarstwo śledcze pomimo braku przejrzystości ze strony tureckiego rządu. Powiedziała Gatestone:

„Po tym, jak doniosłem o sprzedaży jazydzkich kobiet w dark web, do mojego domu przyszedł zespół antyterrorystyczny z Ankary. Podkreślili, że kupowanie i sprzedawanie cudzoziemców w granicach Republiki Turcji jest ‘przestępstwem handlu ludźmi’ i twierdzili, że publikując takie wiadomości wspieram handel ludźmi. Sporządzono przeciwko mnie akt oskarżenia, ale potem nie wniesiono żadnego pozwu.


Tymczasem nadal otrzymuję groźby śmierci zarówno w mediach społecznościowych, jak i przez telefon. Na mój e-mail wysłano wideo o masowym podcinaniu gardeł. Potem odbierałam telefony. Raz usłyszałam, że znają mój adres domowy, a drugi raz ktoś mówił po arabsku.


Po tym, jak otrzymałem groźby śmierci, mój prawnik złożył skargę do prokuratury. Ponadto niektórzy posłowie pytali zarówno ministerstwo spraw wewnętrznych, jak i biuro przewodniczącego parlamentu, w jaki sposób ‘zapewniają bezpieczeństwo Hale Gönültaş’. Ale nie dano mi żadnej ochrony i nie udzielono żadnej odpowiedzi.


Uważam, aby nie wychodzić, gdy groźby, które otrzymuję, narastają. Kiedy jestem w domu, nie otwieram drzwi tym, których nie znam. Kiedy wychodzę, noszę w kieszeni gaz pieprzowy i obserwuję otoczenie".

Tymczasem trwają operacje ratunkowe mające na celu uwolnienie dzieci i kobiet jazydzkich z niewoli i zniewolenia przez ISIS. Pari Ibrahim, dyrektorka wykonawcza Free Yezidi Foundation (FYF), powiedziała Gatestone:

„Wciąż brakuje 2717 Jazydów osiem lat po ludobójstwie Jazydów. To niewiarygodne, że minęło tyle czasu i tak niewiele zostało zrobione. Wiemy, że niektórzy z nich zostali zabici w taki czy inny sposób przez ISIS. Ale wiemy także, że niektórzy żyją. I to bardzo smutne, wiemy również, że ci, którzy żyją, są często przetrzymywani na obszarach kontrolowanych przez Turcję lub wspieranych przez Turcję milicji w Syrii. Mamy dobre informacje na temat sprawców ISIS, którzy z powodzeniem ukrywają się w niektórych regionach Turcji. A w tych przypadkach, w których przetrzymują jazydzkie kobiety i dzieci w niewoli, to właśnie tam znajdują się ocalali. Jest to hańba dla kraju takiego jak Turcja.


Można podjąć kroki w celu zidentyfikowania i postawienia przed sądem wszystkich członków ISIS, a czyniąc to, możemy zidentyfikować i uratować Jazydów, którzy pozostają w niewoli od ośmiu lat. FYF i inne organizacje i działacze Jazydów naciskają na powstanie poważnych, skoordynowanych działań międzynarodowych, by pomagać w ratowaniu zaginionych. Ale robi się bardzo niewiele. Każda osoba lub postać oficjalna, która daje schronienie terrorystom z ISIS, popełnia poważne przestępstwo. Członkowie ISIS nie powinni mieć możliwości swobodnego osiedlenia się gdziekolwiek, a władze policyjne powinny aktywnie poszukiwać ich w każdym kraju. Jednocześnie ratowanie niewinnych jazydzkich niewolników powinno być priorytetem. Chodzi tu o bezpieczeństwo i ochronę, ale także są względy humanitarne i praw człowieka. Ci zaginieni Jazydzi ogromnie ucierpieli, a ich praw nie wolno ignorować".

ISIS Terrorists Living in Turkey- with Yazidi Captives

Gatestone Institute, 21 października 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

*Uzay Bulut - turecka dziennikarka, która w obawie przed arestowaniem wyjechała z Turcji i obecnie mieszka na Zachodzie. 


Skomentuj Tipsa en vn Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1428 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Jak oskarżać Izrael o najgorsze łamanie praw człowiekaPRAKTYCZNY PORADNIK Wypróbowany przez organizacje „praw człowieka”!     2024-02-21
Kosmiczna zdrada żydowskich kobiet przez lewicęBrak solidarności wobec kobiet, które zostały bestialsko potraktowane przez Hamas, jest odrażający.   O'Neill   2024-02-16
Mistrzowska operacja odbicia zakładników   Koraszewski   2024-02-13
Palestyńscy terroryści, szpitale i perspektywy państwa palestyńskiego   Tawil   2024-02-12
Twierdza Hamasu w Rafah w Gazie jest kluczem do jego przetrwania   Frantzman   2024-02-10
WYPOWIEDZI IMAMÓW Z KALIFORNII W POPARCIU ATAKU HAMASU 7 PAŹDZIERNIKA     2024-02-06
Poszukiwani: przywódcy palestyńscy, którzy potępią terroryzm   Tawil   2024-02-05
Czy doszłoby do Holokaustu, gdyby Twitter istniał w latach czterdziestych XX wieku?  Oczywiście, że tak, a dowód na to mamy dzisiaj.     2024-02-05
Najpierw przyszli po mój lud, potem przyszli po ŻydówByły niewolnik z Sudanu Południowego o pogromie dokonanym przez Palestyńczyków 7 października   Deng   2024-01-30
„Droga” administracji Bidena do terrorystycznego palestyńskiego państwa   Tawil   2024-01-30
Coraz większa zawiść o HolokaustNowe pokolenie zamroczone ideologią bycia ofiarą desperacko pragnie swojego udziału w Holokauście.   O'Neill   2024-01-29
Kafka przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości   Wisse   2024-01-27
Lewicowy antysemityzm zawsze opiera się na teoriach spiskowych, a ta wojna to potwierdza     2024-01-24
Rzeczywistość Gazy     2024-01-22
Liban gości terrorystów, uderza w Izrael posiadając ogromny arsenał, a następnie skarży się, kiedy Izrael się broni   Tawil   2024-01-19
Nie odwracaj wzroku od głównej przyczyny epidemii antysemityzmu   Tobin   2024-01-18
Biden obiecał, że pomoc dla Gazy nie trafi do Hamasu. Skłamał.   Greenfield   2024-01-18
Te oskarżenia o „ludobójstwo” przynoszą hańbę ludzkości.    O'Neill   2024-01-16
Sieć terroru Hamasu w Europie   Greenfield   2024-01-16
Po 7 października rozpoczęła się era oficjalnego antysemityzmu   Tobin   2024-01-14
Walczymy z Ameryką, syjonizmem i wszystkimi, którzy atakują wielkość i honor Islamskiej Rewolucji Iranu     2024-01-13
Ludzie, kto za to płaci?   Koraszewski   2024-01-10
Zachód wciąż nie może pojąć, że Hamas kontroluje WSZYSTKO w Gazie – łącznie z całą pomocą humanitarną     2024-01-09
Nieświęty sojusz między “przebudzeniem” i barbarzyństwem   O'Neill   2024-01-07
„Zaufaj nauce”: media szerzą antysemickie oszczerstwo o Izraelu „kradnącym narządy” zmarłym Palestyńczykom – co jest medycznie niemożliwe     2024-01-03
Dekolonizacja umysłów zniewolonych   Koraszewski   2024-01-03
Krótka historia ataków Hamasu na pomoc humanitarną przeznaczoną dla mieszkańców Gazy     2024-01-01
Jak UNWRA wychowuje terrorystów   Tawil   2023-12-31
Globalne imperium Palestyny   Smith   2023-12-30
Nie oddawajcie Gazy Autonomii Palestyńskiej   i Itamar Marcus   2023-12-29
Mądrość Hamasu. Oni dobrze rozumieją wojnę, w której walczą.    Friedman   2023-12-29
Lekarze bez Granic (Médecins Sans Frontières), wspólnik Hamasu?   Destexhe   2023-12-27
Złe dziennikarstwo, zła wiara i rosnący antysemityzm   Koraszewski   2023-12-26
Itamar Marcus pokazuje Radzie Praw Człowieka ONZ, że antysemityzm AP doprowadził do 7 października   Marcus   2023-12-24
IDF daje Hamasowi więcej informacji wywiadowczych!   Pandavar   2023-12-22
Artykuł @NYTimes o cmentarzach w Gazie to nic innego jak antysemicka teoria spiskowa     2023-12-21
Iran wzywa do równowagi grozy i strachu     2023-12-20
Zniewolenie i rzeź Czarnych Afrykanów muszą się skończyć. Ten sam dżihad, który 7 października uderzył w Żydów, od dziesięcioleci atakuje Czarnych Afrykanów   i Ben Poser   2023-12-16
Hamas tworzy nową grupę terrorystyczną, żeby zniszczyć Liban   Toameh   2023-12-16
Nienawistnicy wygrali. Młodzi Amerykanie stają się coraz bardziej antysemiccy. Amerykańska żydowska diaspora może być skazana na zanikanie     2023-12-15
Przywódcy Hamasu: Naszym celem jest ustanowienie globalnego islamskiego kalifatu, a nie tylko wyzwolenie Palestyny     2023-12-14
Czy lewicowi dziennikarze kochają Hamas?   Koraszewski   2023-12-13
Dlaczego tak trudno zrozumieć, że kłamstwo jest integralną częścią strategii Hamasu?     2023-12-12
ONZ i Hamas: Partnerzy w zbrodni   Williams   2023-12-12
Dlaczego uniwersytety Ligi Bluszczowej są tak zblazowane w kwestii ludobójstwa   O'Neill   2023-12-08
Rosną dowody na przestępstwa seksualne Hamasu – ale rośnie też obojętność świata     2023-12-06
Nie akceptuj terroryzmu jako nowej normalności   Greenfield   2023-12-02
Od rzeki do morza   Herf   2023-11-30
Jedyna droga naprzód   Koraszewski   2023-11-29
Palestyńczycy są współwinni zbrodni Hamasu   Dershowitz   2023-11-28
Skrajne poparcie dla grupy terrorystycznej Hamasu i dla zagłady Izraela   Tawil   2023-11-27
Ludobójstwo i miliony jego obrońców   Koraszewski   2023-11-25
Al-Kaida na subkontynencie indyjskim     2023-11-25
Milczenie jest w rzeczywistości współudziałem   Pessin   2023-11-24
Globalne milczenie, kiedy Pakistan nakazuje przymusową deportację 1,7 miliona afgańskich uchodźców   Ahmad   2023-11-21
Marsz dla Palestyny był marszem skrajnie prawicowym   O'Neill   2023-11-20
List otwarty Żyda do świata zachodniego po ataku Hamasu na Izrael w 2023 r    Żyd   2023-11-20
Zrozumieć koszmar wojny w Gazie   Koraszewski   2023-11-19
Hamas jest postrzegany jako przedstawiciel Palestyńczyków   Marcus   2023-11-17
Dziennikarze pomagający terrorystom przyczyniają się do wprowadzenia nienawiści do Żydów do głównego nurtu   Tobin   2023-11-16
Zaciekłe podżeganie przez Al-Azhar: Pochwały dla palestyńskich bojówkarzy dżihadu; Losem Izraela jest zagłada; USA to największy szatan; Żydzi są potomkami małp i świń     2023-11-16
Human Rights Watch: Destrukcyjny program, symboliczna równowaga   Steinberg   2023-11-15
Plakaty przedstawiające porwane izraelskie dzieci powodują traumę wśród zwolenników Hamasu   Greenfield   2023-11-14
Rozwiązanie w postaci “dwóch państw”, żeby można było mordować Żydów   Tawil   2023-11-13
Rozgrzeszenie HamasuJak „przebudzeni” zachodni radykałowie stali się moralnymi spin doktorami Hamasu.   O'Neill   2023-11-12
Skąd biorą się zaprzeczenia potwornościom 7 października?   Glick   2023-11-11
Palestyna, czyli ostrze włóczni   Koraszewski   2023-11-11
Kolejna nowa wojna? Żołnierze, którzy ścinają głowy Ormianom są bohaterami Azerbejdżanu   Bulut   2023-11-10
Nie “tylko Hamas”   i Erielle Davidson   2023-11-09
Zlikwidowanie zbrodniarzy wojennych ratuje wszystkich   Bryen   2023-11-09
Popierają „Palestynę”, ponieważ nienawidzą Żydów   Tobin   2023-11-07
Mówimy „nie” hipokryzji i nienawiści UNICEF   Steinberg   2023-11-06
Kto powiedział, że Hamas nie reprezentuje Palestyńczyków?   Tawil   2023-11-04
Jak atak Hamasu zaskoczył Izrael   Greenfield   2023-11-03
Wojna z Źydami   Oren   2023-11-02
Negatywny wynik testu Hamasu   Landes   2023-11-02
Marzenie o aksamitnym Palestyńskim Państwie Hamasu i Innych   Koraszewski   2023-11-01
Powraca oszczerstwo o rytuale krwi   Dershowitz   2023-10-31
Jak Iran bezpośrednio wspierał atak Hamasu na Izrael   Toameh   2023-10-30
Który z nich powinien otrzymać pomoc humanitarną?   Pandavar   2023-10-29
Hamas, Israel i hipokryzja arabskich oraz innym muzułmańskich przywódców    Toameh   2023-10-28
To islam, głupczeNie chodzi tu o Izrael, kolonializm, globalizm czy kapitalizm; chodzi o islam.   Greenfield   2023-10-27
Barbarzyństwo Hamasu jest częścią tradycji arabskich pogromów   Julius   2023-10-27
Kim są cywile Gazy?   Bard   2023-10-26
Połowa amerykańskich wyborców poniżej 35. roku życia uważa, że masakry i gwałty na Żydach można uzasadnić     2023-10-25
Gwałt jako broń wojenna, tym razem w Izraelu. Dlaczego feministki milczą?   i Mandy Sanghera   2023-10-24
Cywile z Gazy potrzebują schronienia. Dlaczego świat arabski tego nie zapewni?   Jacoby   2023-10-23
Niemożliwe żądanie BidenaJego wizyta w Izraelu była pokazem dysonansu poznawczego.   Glick   2023-10-22
Nasze miasta i ulice są pełne nienawistników   Collier   2023-10-21
Polityczni i wojskowi przywódcy Iranu zachęcają Hamas do kontynuowania walki aż do osiągnięcia celu Iranu i Hamasu – zniszczenia Izraela     2023-10-20
Dlaczego Żydzi nie pozwolą się po prostu zabić?   O'Neill   2023-10-19
Wirusy tradycji, wirusy kłamstwa, wirusy umysłu   Koraszewski   2023-10-17
Hamas i Iran: rzeź Żydów przez dziesięciolecia   Toameh   2023-10-16
Drugie ludobójstwo Ormian   Bulut   2023-10-16
Iran jest mózgiem i rękami stojącymi za Hamasem     2023-10-14
To był zły tydzień dla tych, którzy twierdzą, że antysyjonizm nie jest antysemityzmem     2023-10-13
Wywiad funkcjonariusza Hamasu dla Russia Today     2023-10-12
Barbarzyński nihilizm „wolnej Palestyny” Nadszedł czas, abyśmy rozliczyli beznadziejność leżącą u podstaw arabskiej i zachodniej ideologii „wyzwolenia”.   Mansour   2023-10-12
Ideologia masowego morderstwa   Herf   2023-10-11
„Umiarkowana” Autonomia Palestyńska stoi zdecydowanie po stronie masowych morderców i gwałcicieli     2023-10-11

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Lekarze bez Granic


Wojna w Ukrainie


Krytycy Izraela


Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


&#8222;Choroba&#8221; przywrócona przez Putina


&#8222;Przebudzeni&#8221;


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk