Prawda

Poniedziałek, 4 grudnia 2023 - 20:58

« Poprzedni Następny »


Terror palestyński jest wojną religijną na rzecz Allaha przeciwko Żydom. ONZ musi uznać Izraelczyków zamordowanych przez Palestyńczyków za ofiary przemocy na tle religijnym


Itamar Marcus 2023-09-26

Kaznodzieja z Gazy Hussein Qasem: Żydzi są wrogami ludzkości: Jesteśmy spragnieni ich krwi [Kazanie nadane przez telewizję 23 czerwca 2023r.]
Kaznodzieja z Gazy Hussein Qasem: Żydzi są wrogami ludzkości: Jesteśmy spragnieni ich krwi [Kazanie nadane przez telewizję 23 czerwca 2023r.]

Jedenastego września 2001 roku światem wstrząsnęły akty terroryzmu dokonane przez Al-Kaidę na amerykańskiej ziemi. Te ataki terrorystyczne przypomniały o niszczycielskiej sile terroru religijnego i potrzebie globalnych działań przeciwko terroryzmowi na tle religijnym.


ONZ uznała, że terroryzm na tle religijnym jest znaczący, niebezpieczny i na tyle wyjątkowy, że można go umieścić w osobnej kategorii, i wyznaczyła 22 sierpnia Międzynarodowym Dniem Upamiętniającym Ofiary Aktów Przemocy ze względu na religię lub przekonania.


 

W tym tygodniu, gdy świat wspomina ofiary islamistycznego terroru Al-Kaidy, ważne jest, aby uznać, że jedna z najdłużej trwających kampanii terrorystycznych w historii – terror OWP/AP przeciwko Izraelowi – jest także wojną religijną na chwałę Allaha przeciwko Żydom.


W jakim sensie palestyński terror przeciwko Izraelowi jest islamską wojną przeciwko Żydom?


Podczas gdy Autonomia Palestyńska wmawia społeczności międzynarodowej, że walczy i zabija Izraelczyków z powodów etnicznych, własnemu narodowi mówi, że zabijanie Izraelczyków i Żydów jest dla Allaha. Dlatego niezwykle ważne jest, aby ONZ uznała terror palestyński za terror „motywowany przez religię” i potępiła go wraz z całym terrorem opartym na religii, który potępia na całym świecie.


Niektóre niedawne oświadczenia partii Fatah Mahmuda Abbasa jasno pokazują, że nie tylko Hamas, ale nawet rzekomo świecki Fatah postrzega mordowanie Izraelczyków jako akt religijny.


Po tym, jak izraelska przedszkolanka i matka trójki dzieci, Batszewa Nagari, jadąc samochodem z córką, została zamordowana przez palestyńskiego terrorystę, Fatah ogłosił na jednym ze swoich oficjalnych kanałów w Telegramie, że Brygady Męczenników Al-Aksa przyznały się do tego zabójstwa twierdząc, że był to islamski akt religijny, i rozpoczęły oświadczenie cytatem z Koranu: „‚Walczcie z nimi; Allah ukarze ich waszymi rękami i okryje ich hańbą.' [Koran 9:14] Z pomocą Wszechmogącego Allaha Męczennicy Al-Aksa… ogłaszają swoją odpowiedzialność za przeprowadzenie ofiarnej operacji w Hebronie… w której zabita została syjonistyczna osadniczka, a inna została ciężko ranna” (Ruch Fatah – Betlejem Oddział, kanał Telegram, 21.08.2023).


Dwa dni później terrorysta, który dokonał ataku, został schwytany i okazał się członkiem Hamasu. Hamas zamieścił nagranie wideo, na którym morderca Muhammad Al-Szantir przemawia tuż przed aresztowaniem, pokazując, że on również postrzega mordowanie izraelskich cywilów jako akt na chwałę Allaha:


„Allahu Akbar (Allah jest większy), zwycięstwo islamu i muzułmanów. Ci, którzy przyszli mnie aresztować, zostaną pokonani przez Allaha, z wolą Allaha wycofają się z tej ziemi” (Quds News Network, kanał Telegram, 23 sierpnia 2023 r.).


INNE OŚWIADCZENIA opublikowane w ostatnich miesiącach przez Brygady Męczenników al-Aksa Fatahu definiują zarówno zabijanie Izraelczyków, jak i umieranie jako męczennicy jako wytyczne Koranu: „I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich dogonicie, i wypędzajcie ich skądkolwiek was wypędzili” oraz „ walczą w imię Allaha, więc zabijają i są zabijani” (Fatah, kanał Telegram, 16 lipca 2023 r., 28 sierpnia 2023 r.)


Wyraźnym potwierdzeniem, że Autonomia Palestyńska również postrzega zabicie każdego Izraelczyka jako akt na rzecz Allaha, jest użycie przez AP terminu szahid (męczennik, który zginął za Allaha) do kategoryzowania każdego terrorysty, który ginie w walce z Izraelczykami, w tym zamachowców-samobójców, którzy mordują dzieci. Szahadę (islamskie męczeństwo) można osiągnąć tylko wtedy, gdy działanie będzie pozytywne dla Allaha. Koran definiuje tę śmierć jako „zabicie w imię Allaha” (Koran 3:169).


I choć wielu muzułmanów nie zastosuje tego cytatu z Koranu do palestyńskich terrorystów, Autonomia Palestyńska robi to w 100% przypadków. Oznacza to, że według AP, gdy jakikolwiek Palestyńczyk morduje Izraelczyków, w tym zamachowcy-samobójcy, morderstwa te stanowią, używając słów ONZ, „akt przemocy motywowany przez religię lub przekonania”.


Co więcej, przywódcy religijni AP od ponad 20 lat otwarcie nawołują do mordowania Izraelczyków i Żydów w imię islamu i robią to w oficjalnej telewizji AP. Doradca Abbasa ds. islamu, najwyższy sędzia AP ds. szariatu Mahmoud Al-Habbasz, publicznie zacytował Koran: „‚Zabijcie ich….’ Allah nie lubi przestępców.”


Następnie przytoczył 10 „występków”, które przypisuje Izraelczykom, informując Palestyńczyków, że nakaz „zabij ich” Koranu odnosi się do wszystkich Izraelczyków. Na koniec dodał kolejny cytat z Koranu: „Zabijajcie ich, gdziekolwiek ich znajdziecie”. (Oficjalna telewizja PA, 2 lutego 2020 r.).


Dyrektor Ministerstwa Spraw Religijnych AP ds. szkolenia kaznodziei, szejk Madżed Sakr nauczał, że: „Z wolą Allaha, koniec Żydów i Ameryki, która wspiera Żydów, nastąpi w Palestynie”. (Oficjalna telewizja PA, 9 maja 2021 r.). Modlitwa AP TV na Ramadan brzmiała: „Panie Wszechświata. Allahu, zachwyć nas eksterminacją złych Żydów.” (Oficjalna telewizja PA, 17 kwietnia 2022 r.).


Jedno z najwyraźniejszych i najbardziej przerażających przedstawień konfliktu palestyńsko-izraelskiego jako wojny o eksterminację wszystkich Żydów również pochodziło od religijnego działacza AP, szejka Osamy Al-Tibiego, w telewizji AP. Nauczał on, że „Bóg napisał w swojej księdze… są przeklęci”, „Ludzkość nigdy nie będzie w stanie z nimi żyć”, „Te złośliwe geny i przeklęte cechy trwają nadal… dziedziczą to z ojca na syna”. i dlatego „na końcu czasów muzułmanie będą walczyć z Żydami” i ich zabiją. Zakończył modlitwą „policz ich i zabij jednego po drugim, i nie zostaw ani jednego” (Oficjalna telewizja PA, 14 grudnia 2018 r.) – palestyńska modlitwa o zagładę Żydów.


Przedstawianie konfliktu z Izraelem jako wojny religijnej w imię Allaha jest aktywnie przekazywane następnemu pokoleniu palestyńskiej młodzieży. Na przykład magazyn edukacyjny Fatahu dla dzieci w wieku 6–15 lat, „Waed”, nie pozostawia dziecku innego wyboru niż walka z Izraelczykami, ponieważ mówi, że instrukcje pochodzą od samego Allaha: „Wszechmogący Allah rozkazuje meczetowi Al-Aksa i jego otoczeniu pozostańcie pod naszą [muzułmańską] opieką na zawsze… Dlatego Arabowie zawsze spieszą się, by bronić meczetu Al-Aksa przed syjonistycznymi złodziejami, tymi, którzy ukradli naszą ziemię… [aby] bronić naszej Jerozolimy i naszej ziemi, naszych meczetów i naszych kościołów, i odkupimy je naszą krwią”.


Co więcej, dzieci uczą się, że ponieważ to jest dla Allaha, wszyscy muzułmanie muszą przyłączyć się do wojny religijnej przeciwko Izraelczykom: „Mówimy [narodowi islamskiemu]: [Przyjdźcie] do Jerozolimy, do kierunku modlitwy religii, na wojnę która zmiażdży niesprawiedliwość, zabije Syjon i będzie powiewać palestyńskimi flagami na niebie świata”.


ONZ stwierdza, że 28 maja 2019 r. Zgromadzenie Ogólne przyjęło uchwałę zatytułowaną „’Międzynarodowy Dzień Upamiętniania Ofiar Aktów Przemocy ze względu na religię lub światopogląd’, zdecydowanie potępiającą ciągłą przemoc i akty terroryzmu… na podstawie lub w imię religii lub przekonań.”


Ponieważ AP, Fatah i Hamas przedstawiają swoje akty terroru i mordowanie Izraelczyków jako akty religijne dla Allaha, ONZ musi uznać tysiące izraelskich ofiar terroru palestyńskiego za „ofiary aktów przemocy ze względu na religię lub przekonania” oraz podkreślać i potępiać przemoc i terror AP wraz z potępieniem wszelkiej przemocy religijnej na świecie.


Link do oryginału: https://palwatch.org/page/34579

Palestinian Media Watch, 14 września 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

*Itamar Marcus – założyciel i dyrektor PMW.


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1382 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Nie akceptuj terroryzmu jako nowej normalności   Greenfield   2023-12-02
Od rzeki do morza   Herf   2023-11-30
Jedyna droga naprzód   Koraszewski   2023-11-29
Palestyńczycy są współwinni zbrodni Hamasu   Dershowitz   2023-11-28
Skrajne poparcie dla grupy terrorystycznej Hamasu i dla zagłady Izraela   Tawil   2023-11-27
Ludobójstwo i miliony jego obrońców   Koraszewski   2023-11-25
Al-Kaida na subkontynencie indyjskim     2023-11-25
Milczenie jest w rzeczywistości współudziałem   Pessin   2023-11-24
Globalne milczenie, kiedy Pakistan nakazuje przymusową deportację 1,7 miliona afgańskich uchodźców   Ahmad   2023-11-21
Marsz dla Palestyny był marszem skrajnie prawicowym   O'Neill   2023-11-20
List otwarty Żyda do świata zachodniego po ataku Hamasu na Izrael w 2023 r    Żyd   2023-11-20
Zrozumieć koszmar wojny w Gazie   Koraszewski   2023-11-19
Hamas jest postrzegany jako przedstawiciel Palestyńczyków   Marcus   2023-11-17
Dziennikarze pomagający terrorystom przyczyniają się do wprowadzenia nienawiści do Żydów do głównego nurtu   Tobin   2023-11-16
Zaciekłe podżeganie przez Al-Azhar: Pochwały dla palestyńskich bojówkarzy dżihadu; Losem Izraela jest zagłada; USA to największy szatan; Żydzi są potomkami małp i świń     2023-11-16
Human Rights Watch: Destrukcyjny program, symboliczna równowaga   Steinberg   2023-11-15
Plakaty przedstawiające porwane izraelskie dzieci powodują traumę wśród zwolenników Hamasu   Greenfield   2023-11-14
Rozwiązanie w postaci “dwóch państw”, żeby można było mordować Żydów   Tawil   2023-11-13
Rozgrzeszenie HamasuJak „przebudzeni” zachodni radykałowie stali się moralnymi spin doktorami Hamasu.   O'Neill   2023-11-12
Skąd biorą się zaprzeczenia potwornościom 7 października?   Glick   2023-11-11
Palestyna, czyli ostrze włóczni   Koraszewski   2023-11-11
Kolejna nowa wojna? Żołnierze, którzy ścinają głowy Ormianom są bohaterami Azerbejdżanu   Bulut   2023-11-10
Nie “tylko Hamas”   i Erielle Davidson   2023-11-09
Zlikwidowanie zbrodniarzy wojennych ratuje wszystkich   Bryen   2023-11-09
Popierają „Palestynę”, ponieważ nienawidzą Żydów   Tobin   2023-11-07
Mówimy „nie” hipokryzji i nienawiści UNICEF   Steinberg   2023-11-06
Kto powiedział, że Hamas nie reprezentuje Palestyńczyków?   Tawil   2023-11-04
Jak atak Hamasu zaskoczył Izrael   Greenfield   2023-11-03
Wojna z Źydami   Oren   2023-11-02
Negatywny wynik testu Hamasu   Landes   2023-11-02
Marzenie o aksamitnym Palestyńskim Państwie Hamasu i Innych   Koraszewski   2023-11-01
Powraca oszczerstwo o rytuale krwi   Dershowitz   2023-10-31
Jak Iran bezpośrednio wspierał atak Hamasu na Izrael   Toameh   2023-10-30
Który z nich powinien otrzymać pomoc humanitarną?   Pandavar   2023-10-29
Hamas, Israel i hipokryzja arabskich oraz innym muzułmańskich przywódców    Toameh   2023-10-28
To islam, głupczeNie chodzi tu o Izrael, kolonializm, globalizm czy kapitalizm; chodzi o islam.   Greenfield   2023-10-27
Barbarzyństwo Hamasu jest częścią tradycji arabskich pogromów   Julius   2023-10-27
Kim są cywile Gazy?   Bard   2023-10-26
Połowa amerykańskich wyborców poniżej 35. roku życia uważa, że masakry i gwałty na Żydach można uzasadnić     2023-10-25
Gwałt jako broń wojenna, tym razem w Izraelu. Dlaczego feministki milczą?   i Mandy Sanghera   2023-10-24
Cywile z Gazy potrzebują schronienia. Dlaczego świat arabski tego nie zapewni?   Jacoby   2023-10-23
Niemożliwe żądanie BidenaJego wizyta w Izraelu była pokazem dysonansu poznawczego.   Glick   2023-10-22
Nasze miasta i ulice są pełne nienawistników   Collier   2023-10-21
Polityczni i wojskowi przywódcy Iranu zachęcają Hamas do kontynuowania walki aż do osiągnięcia celu Iranu i Hamasu – zniszczenia Izraela     2023-10-20
Dlaczego Żydzi nie pozwolą się po prostu zabić?   O'Neill   2023-10-19
Wirusy tradycji, wirusy kłamstwa, wirusy umysłu   Koraszewski   2023-10-17
Hamas i Iran: rzeź Żydów przez dziesięciolecia   Toameh   2023-10-16
Drugie ludobójstwo Ormian   Bulut   2023-10-16
Iran jest mózgiem i rękami stojącymi za Hamasem     2023-10-14
To był zły tydzień dla tych, którzy twierdzą, że antysyjonizm nie jest antysemityzmem     2023-10-13
Wywiad funkcjonariusza Hamasu dla Russia Today     2023-10-12
Barbarzyński nihilizm „wolnej Palestyny” Nadszedł czas, abyśmy rozliczyli beznadziejność leżącą u podstaw arabskiej i zachodniej ideologii „wyzwolenia”.   Mansour   2023-10-12
Ideologia masowego morderstwa   Herf   2023-10-11
„Umiarkowana” Autonomia Palestyńska stoi zdecydowanie po stronie masowych morderców i gwałcicieli     2023-10-11
Al-Azhar wyraża uznanie dla terroryzmu Hamasu     2023-10-10
Palestyńskie deklaracje w dniu napaści na Izrael     2023-10-09
Kolejna wojna przeciw Żydom   Koraszewski   2023-10-08
Autonomia Palestyńska przyznaje, że nie ma „izraelskiej okupacji”   Flatow   2023-10-07
Gdzie są palestyńskie ustępstwa na rzecz pokoju?   Tawil   2023-10-05
Dlaczego Hamas wysyła Palestyńczyków na śmierć na granicy z Izraelem?   Toameh   2023-10-03
Palestyńczycy: Izraelskie ustępstwa są oznaką słabości   Tawil   2023-10-02
Kult „antysyjonizmu”   Tabarovsky   2023-10-01
Kolejne palestyńskie marzenie   Ibrahim   2023-09-29
Dlaczego lekceważą trudną sytuację Palestyńczyków w Libanie?   Eid   2023-09-27
Terror palestyński jest wojną religijną na rzecz Allaha przeciwko Żydom. ONZ musi uznać Izraelczyków zamordowanych przez Palestyńczyków za ofiary przemocy na tle religijnym   Marcus   2023-09-26
“Żyd zachowuje się źle” – sfilmujmy to   Collier   2023-09-25
Abbas już wcześniej powiedział to wszystko     2023-09-24
Wątpliwy związek między edukacją a antysemityzmem   Jacoby   2023-09-23
ARABSKA gazeta wychodząca W LONDYNIE PROPAGUJE ANTYSEMITYZM I WSPARCIE DLA TERRORU     2023-09-19
YouTube  i polscy neonaziści     2023-09-19
Celem palestyńskiego procesu pokojowego było zwiększenie terroryzmu   Marcus   2023-09-17
Jak zostać stypendystą podoktoranckim w Columbii? Napisz 341 stron antyizraelskiego bełkotu!     2023-09-13
Irańska strategia brania zachodnich zakładników   A. Savyon*   2023-09-13
22 lata od 9/11 i napięcie wciąż narasta – dżihadyści czekają na kolejną szansę   Stalinsky   2023-09-12
Jak palestyńskie dziecko zostaje terrorystą?   Flatow   2023-09-10
Nazistowskie przemówienie w Ramallah ilustruje szerszą historię   Glick   2023-09-09
Abbas: Hitler walczył z europejskimi Żydami z powodu ich lichwiarstwa     2023-09-08
HRW zamazuje dowody udziału nieletnich w palestyńskim terroryzmie     2023-09-06
Naziści nadali nienawiści do Żydów akademickie oblicze. Ich spadkobiercy mają „Instytut krytycznych badań nad syjonizmem”     2023-09-04
Którymi drogami powraca nazizm?   Koraszewski   2023-09-03
“Washington Post” o “dobrych” terrorystach   Tawil   2023-09-01
Syria, kraj zgubiony w wiadomościach   Taheri   2023-09-01
Walka Indii z dżihadem   Bulut   2023-08-31
Kilka uwag o palestyńskiej fladze   Collier   2023-08-30
Obwinianie wyłącznie Izraela za problemy psychiczne w Strefie Gazy jest po prostu kolejną formą nienawiści do Żydów     2023-08-29
Norweg melduje Radzie Bezpieczeństwa   Koraszewski   2023-08-27
Irański IRGC przechwala się sukcesami wśród Palestyńczyków i Hezbollahu   Frantzman   2023-08-26
Dlaczego nowe palestyńskie rakiety mają znaczenieMogą wyrządzić znacznie więcej szkód niż karabin czy nóż.   Flatow   2023-08-25
„Musimy prowadzić ‘Wielki Dżihad’, żeby zbudować Wielki Iran”     2023-08-25
Prawdziwe słonie w salonie (edycja 2023)     2023-08-17
Palestyńczycy wołają o pomoc   Tawil   2023-08-15
Czy nikt nie pyta, dlaczego w Dżenin jest obóz dla uchodźców?   Bard   2023-08-14
Kara śmierci dla mordercy i tolerancja dla jego propagandy   Stalinsky   2023-08-11
Przykład tego, jak środowisko akademickie tworzy antyizraelską narrację z kłamstw     2023-08-10
Dlaczego MEMRI przestał używać usługi Cloudflare i dlaczego rząd USA powinien zrobić to samo   Stalinsky   2023-08-09
Finansowana przez Unię Europejską edukacja do dżihadu i męczeństwa   Tawil   2023-08-05
Abbas po raz kolejny mówi Palestyńczykom, żeby poszli do diabła     2023-08-04
Pamiętając, co dzieje się, kiedy Żydzi polegają na innych   Amos   2023-08-03
Rosnące zagrożenie północnego Izraela przez Hezbollah   Lax   2023-08-02
Jeden news dziennie   Koraszewski   2023-08-01

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk