Prawda

Wtorek, 7 lutego 2023 - 16:41

« Poprzedni Następny »


Świadoma ślepota Europy w sprawie palestyńskiej


Ruthie Blum 2022-07-22

Europa (z mitologii greckiej). Wielokrotnie podkreśla się wspólną tożsamość, historię, tradycję prawną i dziedzictwo kulturowe. (Źródło zdjęcia: Wikipedia)
Europa (z mitologii greckiej). Wielokrotnie podkreśla się wspólną tożsamość, historię, tradycję prawną i dziedzictwo kulturowe. (Źródło zdjęcia: Wikipedia)

Jak długo rzuca się pieniędzmi w złym kierunku i obdarowuje nimi złych ludzi, Palestyńczycy nie mogą stworzyć jakiegokolwiek „społeczeństwa obywatelskiego”, nie mówiąc już o społeczeństwie wolnym i demokratycznym.

 

Dziewięć krajów europejskich zadeklarowało we wtorek, że będą nadal wspierać palestyńskie organizacje pozarządowe, które w ubiegłym roku Izrael uznał za organizacje terrorystyczne. We wspólnym oświadczeniu ministerstwa spraw zagranicznych Belgii, Danii, Francji, Niemiec, Irlandii, Włoch, Holandii, Hiszpanii i Szwecji argumentowały, że Izrael nie dostarczył „istotnych informacji… które uzasadniałyby rewizję [ich] polityki” w odniesieniu do wymienionych grup „społeczeństwa obywatelskiego”.


Nazywając obszar, na którym wspomniane organizacje działają, jako OPT (Okupowane Terytoria Palestyńskie) – a nie AP (Autonomia Palestyńska) – ci członkowie UE powiedzieli, że „jeśli udostępniono by dowody przeciwne, postąpilibyśmy odpowiednio”.


Zdecydowali o tym po zapewnieniu, że przyjmują „oskarżenia o terroryzm lub powiązania z grupami terrorystycznymi… z najwyższą powagą”. Wszystko pięknie, jeśli definicja śmiertelnego zjawiska jest otwarta do interpretacji.


„Wolne i silne społeczeństwo obywatelskie jest niezbędne do promowania wartości demokratycznych i rozwiązania w postaci dwóch państw”, podsumowały te kraje, uzasadniając dalsze finansowanie organizacji pozarządowych znajdujących się na izraelskiej liście przestępców. Samo to zdanie jest dowodem na świadomą ślepotę Europy Zachodniej, jeśli chodzi o wszystkiego, co palestyńskie.


CZŁONKOWIE Ludowego Frontu Wyzwolenia Palestyny (LFWP) celują bronią w wizerunek przedstawiający prezydenta USA Donalda Trumpa podczas protestu w Gazie. (zdjęcie: REUTERS)
CZŁONKOWIE Ludowego Frontu Wyzwolenia Palestyny (LFWP) celują bronią w wizerunek przedstawiający prezydenta USA Donalda Trumpa podczas protestu w Gazie. (zdjęcie: REUTERS)

Nie ma niczego wolnego w Autonomii Palestyńskiej


Po pierwsze, nie ma niczego „wolnego” w AP, która jest kontrolowana przez skorumpowanych i złych przywódców. Po drugie, szychy w Gazie i Ramallah nie promują żadnych „wartości demokratycznych”. Ani władcy obu państw nie naciskają na „rozwiązanie w postaci dwóch państw”.


Wręcz odwrotnie. Wychowują dzieci do nienawiści do Żydów i Izraela; wypełniają swoje sale lekcyjne i media propagandą, której celem jest zachęcanie do zniszczenia państwa żydowskiego; i płacą twardą gotówką tym, którzy przeprowadzają ataki przeciwko „syjonistycznemu tworowi” i jego mieszkańcom.


PONADTO oszczerstwa rozpowszechniane przez palestyńskich oficjeli są nie tylko inspirowane tekstami Trzeciej Rzeszy; mogłyby sprawić, że Hitler wyrazi podziw zza grobu. Na przykład niecałe dwa tygodnie temu premier AP Mohammad Shtajjeh oskarżył Izrael o „zwiększanie bólu rodzin pogrążonych w żałobie po stracie dzieci przez zatrzymywanie zwłok ich dzieci i wykorzystywanie ich w laboratoriach szkół medycznych na izraelskich uniwersytetach w rażącym łamaniu praw człowieka, wartości, zasad i etyki naukowej”.


Według palestyńskiego serwisu informacyjnego WAFA, Shtajjeh wygłosił te słowa 4 lipca na początku cotygodniowego spotkania gabinetu w Ramallah, gdzie „wezwał uniwersytety na całym świecie do bojkotu tych izraelskich uniwersytetów w celu wywarcia presji na izraelskie władze okupacyjne, aby okazały szacunek zmarłym Palestyńczykom i natychmiast uwolniły dziesiątki zatrzymanych zwłok, aby ich rodziny mogły się z nimi pożegnać w godny sposób i aby uszanować ich uczucia”.


To palestyńskie oszustwo, jedno z wielu, jest godne uwagi ze względu na wewnętrzną ironię. Shtajjeh albo nie zdaje sobie sprawy, albo nie obchodzi go, że tym sektorem w Izraelu, który szczególnie sympatyzuje z nim i jego kolegami kłamcami, jest świat akademicki. Rzeczywiście, izraelskie kampusy pełne są lewicowych profesorów i studentów – zarówno Żydów, jak i Arabów – produkujących dokumenty i organizujących demonstracje przeciwko „okupacji”.


Co doprowadza nas do piekła, które rozpętało się na lewicy, w kraju i za granicą, kiedy izraelski minister obrony Benny Gantz ogłosił pod koniec października, że uznał sześć palestyńskich organizacji pozarządowych – Al-Haq, Addameer, Defense for Children International-Palestine , Centrum Badań i Rozwoju Bisan, Związek Komitetów Kobiet Palestyńskich oraz Związek Komitetów Prac Rolniczych – za organizacje terrorystyczne. Impulsem do tego ruchu, wyjaśnił, było to, że wszyscy byli „aktywni pod przykrywką organizacji społeczeństwa obywatelskiego, ale w praktyce należą i stanowią ramię [LFWP]… którego główną działalnością jest wyzwolenie Palestyny i zniszczenie Izraela”.


Gantz był zaskoczony gniewną reakcją, jaką wywołało to, także ze strony jego kolegów w rozpadającej się koalicji. W końcu wspierany przez Iran LFWP (Ludowy Front Wyzwolenia Palestyny) jest uznawany za organizację terrorystyczną przez Stany Zjednoczone, UE, Kanadę, Australię i Izrael.


Powinien był jednak wiedzieć, że poddawanie w wątpliwość prawości palestyńskich organizacji pozarządowych uderzy w czułe miejsce. Rzecznik Departamentu Stanu USA Ned Price powiedział dziennikarzom, że Izrael nie udzielił Ameryce „z wyprzedzeniem ostrzeżenia” o „tych oznaczeniach”, dodając: „Uważamy, że poszanowanie praw człowieka, podstawowych wolności i silnego społeczeństwa obywatelskiego są niezwykle ważne dla odpowiedzialnego i elastycznego zarządzania ”.


Same frazesy, które nie mają żadnego związku z obecną sytuacją w Autonomii Palestyńskiej, a już na pewno nie odnoszą się do organizacji pozarządowych wymienionych przez Gantza, których jedynymi „wolnościami” są te, którymi cieszą się podczas działania w Izraelu i przeciwko Izraelowi.


To nie powstrzymało J Street przed określeniem tego zakazu jako „środka represyjnego… zaprojektowanego do zakazania i prześladowania ważnych palestyńskich grup praw człowieka”.


O tak. Prawa człowieka. Mordercza, marksistowsko-leninowska LFWP – która, nawiasem mówiąc, nigdy nie zaprzeczała swoich powiązań ze wspomnianymi organizacjami pozarządowymi – znana jest z podtrzymywania tak wysokich wartości.


Członkini „szwadronu”, kongresmenka Ilhan Omar (D-Minn.), również skorzystała z okazji, aby zaangażować się w napaści na Izrael. „Muszą być natychmiastowe konsekwencje ze strony USA i społeczności międzynarodowej za ten bezczelny czyn” – napisała na Twitterze.


Powyższe potępienia spoza Izraela były kroplą w wielkim wiadrze lewicy. New Israel Fund, Jewish Voice for Peace, IfNotNow i Human Rights Watch również włączyły się, aby potępić ten krok przeciwko terrorystom.


Potem przyszła histeria z samego Knesetu. Połączona (Arabska) Lista dostała szału. Minister zdrowia i (ustępujący) przewodniczący Meretz, Nitzan Horowitz, zażądał dowodu, że sześć organizacji pozarządowych było choćby pośrednio związanych z terroryzmem, i ubolewał nad sposobem, w jaki ta kwestia „skomplikuje sprawy Izraela na arenie międzynarodowej… [z] implikacjami [w kraju] dla praw człowieka i demokracji”.


Profesor Gerald Steinberg, założyciel i prezes think tanku NGO Monitor zajmującego się analizą polityki, bronił decyzji Gantza.

„Aby zrozumieć wściekłą reakcję na uznanie przez izraelski rząd sześciu palestyńskich organizacji pozarządowych… za zakazane organizacje terrorystów - napisał w listopadowym kwartalniku Fathom Journal - niezbędne jest zrozumienie kontekstu politycznego i ideologicznego. Pod etykietą ‘organizacji pozarządowej’ (lub rzekomo niezależnego społeczeństwa obywatelskiego) sieć jest integralną częścią strategii palestyńskiej i przez co najmniej 20 lat otrzymywała podstawowe finansowanie od zagranicznych rządów (głównie zachodnioeuropejskich, w tym UE) w zamian za wpływy i informacje. Pod przykrywką społeczeństwa obywatelskiego organizacje pozarządowe współpracują ze swoimi europejskimi sponsorami, promując ‘miękką’ wojnę wymierzoną w Izrael, w tym kampanie oskarżające o apartheid i zbrodnie wojenne”.

Dlatego wyjaśnił, „izraelska desygnacja stanowi poważne zagrożenie dla aktorów, którzy zainwestowali w organizacje pozarządowe i ich kampanie polityczne. Pomimo wyrazów zdziwienia i twierdzeń ze strony amerykańskich i europejskich urzędników, że nie zostali poinformowani z wyprzedzeniem, decyzji należało się spodziewać, opierając się na wcześniejszych działaniach i istniejących informacjach publicznych”.

 

STEINBERG przemówił ponownie w tym tygodniu, mówiąc Lahavowi Harkovowi z „Jerusalem Post”:,

„Kiedy urzędnicy europejscy mówią, że nie widzą ‘żadnych dowodów’ na powiązania terrorystyczne swoich klientów z palestyńskich organizacji pozarządowych, ignorują liczne możliwe do zweryfikowania przykłady z otwartych źródeł. Nie ma usprawiedliwienia dla tego ślepego nadużywania funduszy podatników”.

Bruksela, Kopenhaga, Paryż, Berlin, Dublin, Rzym, Amsterdam, Madryt i Sztokholm wyraźnie nie zgadzają się z tym. To, czego ich rządy nie widzą, to fakt, że nie tylko ich ludność jest obrabowywana w wyniku tego szaleństwa.


Jak długo rzuca się pieniędzmi w złym kierunku i obdarowuje nimi złych ludzi, Palestyńczycy nie mogą stworzyć jakiegokolwiek „społeczeństwa obywatelskiego”, nie mówiąc już o wolnym i demokratycznym.


Europe’s Palestinian blind spot

Jerusalem Post, 14 lipca 2022

Tłumaczenie; Małgorzata KoraszewskaRuthie Blum

Amerykańsko-izraelska dziennikarka, publicystka Jerusalem Post.

Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1191 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Antyizraelska narracja, która definiuje ostatnie starcia izraelsko-palestyńskie   Frantzman   2023-02-05
Najbardziej postępowi, liberalni, zachodni Palestyńczycy popierają mordowanie Żydów     2023-02-04
Praca doktorska Mahmouda Abbasa   Tabarovsky   2023-02-03
Po masakrze w jerozolimskiej synagodze Palestyńczycy muszą stawić czoła przemocy w naszej kulturze   Eid   2023-02-01
Nie, panie prezydencie Biden, atak na synagogę nie był skierowany przeciwko „cywilizowanemu światu”   Suissa   2023-01-31
Kilka myśli o ataku terrorystycznym w Jerozolimie   Frantzman   2023-01-30
Turcja: otwarte drzwi dla Putina do szkodzenia zachodnim interesom   Bekdil   2023-01-30
O palestyńskich podręcznikach i nazistowskich swastykach   Pandavar   2023-01-28
Jak Facebook dławi byłych muzułmanów w Norwegii   Bower   2023-01-26
Palestyńczycy rekrutują nieletnich, a potem potępiają Izrael za strzelanie do “niewinnych dzieci”   Tawil   2023-01-26
Nienawiść do Żydów na amerykańskich uniwersytetach   Kemp   2023-01-23
Afrykański region Sahelu: wkracza rosyjska Grupa Wagnera, by pogorszyć sytuację   Franklin   2023-01-21
Konferencja w Damaszku w sprawie upadku Izraela     2023-01-16
Dlaczego Palestyńczycy chcą mordować modlących się Żydów?   Tawil   2023-01-15
Kurdowie – naród bez praw   Koraszewski   2023-01-14
Co zabiło rozwiązanie w postaci dwóch państw? Aplauz i pieniądze dla terrorystów   Tobin   2023-01-14
Tureckie “zbrodnie przeciwko ludzkości i nielegalna okupacja Cypru   Bulut   2023-01-13
ONZ wzmacnia terrorystyów   Tawil   2023-01-12
Jeśli antysyjonizm nie jest antysemityzmem, dlaczego Arabowie werbowali nazistów w 1948 roku?     2023-01-10
Młodzi palestyńscy arabscy terroryści nie są niewinnymi dziećmi   Flatow   2023-01-08
Nie, umowa nuklearna Iranu nie jest jeszcze martwa a Rosja pomaga Iranowi, by stał się mocarstwem nuklearnym   Rafizadeh   2023-01-07
Odgórne ataki na wizytę na Wzgórzu   Collins   2023-01-07
Jak twittersfera szerzy antysemitizm   Collier   2023-01-05
Gazańczyk oszukuje antysyjonistów – antysemityzm ogłupia ludzi   Collier   2023-01-02
Jezus palestyński terrorysta i jego 72 ciemnookie dziewice   Hirsch   2023-01-01
Głupota ujawnia się w działaniu, część II: „zrównywanie”   Bard   2022-12-28
Śmierć masowego mordercy, Nassera Abu Hmeida     2022-12-27
Zbliża się trudne Boże Narodzenie w Karabachu   Fernandez   2022-12-27
Palestyńscy rodzice zaniepokojeni rekrutacją ich nieletnich dzieci na „męczenników”   Fitzgerald   2022-12-26
Administracja Bidena i urojenie dwóch państw   Tawil   2022-12-25
Palestyńczyk uderza się w palec, USA żądają śledztwa   Flatow   2022-12-24
Podczas gdy świat milczy, AP nadal bluzga antysemityzmem   Hirsch   2022-12-21
Oszczerstwo apartheidu, by zniszczyć Izrael   Toameh   2022-12-19
Nauka terroru dla maluchów – ponowna ocena porozumień z Oslo   Marcus   2022-12-18
Czy to Europa popiera? Al-Haq mówi światu, aby zdemontował Izrael     2022-12-17
Pan Trump jest bardzo urażony   Koraszewski   2022-12-14
Żydowskie życie jest tanie. Spójrzcie tylko, jak traktują je media   Rindsberg   2022-12-13
ONZ: kiepskie żarty, sztuczki i katastrofy   Collins   2022-12-10
Kulturowe zawłaszczenie i Żydzi   Glick   2022-12-09
Teheran znowu wymachuje “opcją Samsona”   Taheri   2022-12-06
Zainspirowany fikcyjnymi wydarzeniami artykuł „Guardiana” o „izraelskiej masakrze”   Levick   2022-12-06
Szczyt groteski: antyizraelskie grupy próbują skłonić organizacje LGBTQ i feministyczne do popierania palestyńskich prześladowców gejów i mizoginistów     2022-12-05
Co stało się z planem podziału ONZ z 1947 roku?   Hirsch   2022-12-04
Palestyńczycy mieli wspaniałe Święto Dziękczynienia, Izrael mniej   Bryen   2022-12-03
Barbarzyńcy u bram Kijowa   Koraszewski   2022-12-03
Iran i Turcja mają wspólny interes w atakowaniu Kurdów   Frantzman   2022-12-01
75 lat temu: arabskie wypowiedzenie wojny Żydom. Nie syjonistom - Żydom     2022-11-30
Jak brytyjscy politycy stają po stronie terrorystów   Collier   2022-11-29
BDS jest wściekły, bo Izrael i Jordania zgadzają się na rekultywację granicznej rzeki   Fitzgerald   2022-11-28
Podwójna gra Kataru z islamistami na boisku   Toameh   2022-11-27
Przebudzony antysemityzm, książka Davida Bernsteina   Levick   2022-11-25
Opowieść o dwóch terrorach   Hirsch   2022-11-24
Ostrzeżenie dla czytelnika książki   Landes   2022-11-23
Syjonistyczne dziki napadają na Palestyńczyków     2022-11-22
Jeśli chodzi o Izrael, propaganda triumfuje nad faktami   Yemini   2022-11-21
Izraelożercy kłamią statystyką     2022-11-18
Palestyńskie odrzucenie prawa Izraela do istnienia   Hirsch   2022-11-16
Palestyński antysemityzm nie ma ukrytej filozofii – to po prostu czysta nienawiść do Żydów     2022-11-15
Kłamstwa i bezkompromisowy antysemityzm ze strony „Komisji Śledczej” ONZ   Bayefsky   2022-11-12
Palestyńczycy: dlaczego ignoruje się ataki na chrześcijan?   Toameh   2022-11-09
Hidżab, fizyka i ”śmierć Ameryce”   Koraszewski   2022-11-06
Pionki Putina w Sojuszu NATO? Jak Zachód ośmiela Erdoğana   Bekdil   2022-11-05
Raport specjalnej sprawozdawczyni ONZ, Franceski Albanese to antysyjonistyczna propaganda w sowieckim stylu     2022-11-03
Twitter ucisza mnie, stając po stronie antysemitów   Collier   2022-11-02
Jak Amerykanie i Europejczycy ośmielają palestyński terroryzm   Tawil   2022-11-01
Izrael zaoferował pokój w 2000 roku, a jego obywatele do dziś giną   Levick   2022-10-31
Ohydne, antysemickie oszczerstwo z 1969 roku rzucane przez aktywistów Fatahu i ludzi lewicy: „Szalom & Napalm”     2022-10-27
ONZ daje mistrzowski pokaz antysemityzmu   Bayefsky   2022-10-26
Terroryści ISIS grasują w Turcji nadal niewoląc porwane kobiety   Bulut   2022-10-25
Przypisy Komisji Śledczej ONZ zdradzają jej kłamstwa     2022-10-24
Co się dzieje, gdy oferujesz Palestyńczykom państwo?   Flatow   2022-10-23
Francesca Albanese, specjalna sprawozdawczyni ONZ, absurdalnie udaje, że jest obiektywna     2022-10-20
Oddajcie jej kurdyjskie imię: Jina Amini   Mahjar-Barducci   2022-10-19
“Stan wyjątkowy” Cypru: Turcja używa masowej nielegalnej imigracji jako broni   Bulut   2022-10-17
Amerykańska lewica i prawica oskarżają się wzajem o antysemityzm, chowając pod dywan swój własny   Tobin   2022-10-16
Kardynał Wielkiej Brytanii mówi Liz Truss, by nie przenosiła ambasady Wielkiej Brytanii do Jerozolimy   Fitzgerald   2022-10-15
Czy palestyński dziennikarz @HosanSalemG jest antypalestyńskim rasistą, kiedy mówi, że wszyscy palestyńscy dziennikarze popierają terror?     2022-10-13
Abbas domaga się od ONZ cofnięcia wskazówek zegara   Hirsch   2022-10-10
Co złego to Żydzi, czyli świat w coraz szybszym tempie wraca w stare koleiny   Koraszewski   2022-10-06
“Partner pokoju” Izraela morduje Izraelczyków   Toameh   2022-10-04
Palestyńczycy przymilają się do Arabów, którzy zabijają Palestyńczyków   Toameh   2022-09-28
Niemcy, obudźcie się! Czy wiecie, że finansujecie zaprzeczanie Holokaustowi?   Marcus   2022-09-27
Prześladowania chrześcijan: “Te ataki mają rasistowskie, religijne motywacje”   Ibrahim   2022-09-23
Zachodnia reakcja na przywódców Iranu zaprzeczających Holocaustowi   Frantzman   2022-09-21
Palestynizm: ideologia i tożsamość   Rosenthal   2022-09-20
Dla niego pokój oznacza zabijanie Żydów   Tawil   2022-09-19
Jak “Le Monde”, “gazeta, którą wszyscy czytają”, omawia Izrael i Palestyńczyków   Fitzgerald   2022-09-16
Powiedziałem prawdę o “Palestynie” – i oto, co się zdarzyło   Collier   2022-09-11
Kiedy nie masz historii, to ją sobie wymyśl   Hirsch   2022-09-10
Żydowscy antysyjonisci próbują legitymizować antysemityzm   Tobin   2022-09-09
Palestyńczycy są  gotowi na wojnę naziemną     2022-09-07
“Tam w nich uderzymy”: Masakra w Monachium i jej następstwa   Kemp   2022-09-05
Nietolerowanie prawdy w ONZ   Bard   2022-09-04
Teheran debatuje o bombie   Taheri   2022-09-03
Zmiana klimatu: najnowsze usprawiedliwienie mordowania chrześcijan   Ibrahim   2022-08-31
Masakra w Monachium 50 lat później   Jacoby   2022-08-31
Zapomnij o wolności słowa: fatwa przeciwko Rushdiemu zwycięża   Meotti   2022-08-27
Iran przygotowuje się do wyeliminowania Izraela – zaraz po podpisaniu umowy z Iranem   Toameh   2022-08-26
Administracja Bidena i Iran atakujący Rushdiego   Toameh   2022-08-24
Walki w Gazie nie zmieniają niczego w walce o wizerunek Izraela   Tobin   2022-08-21

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk