Prawda

Czwartek, 29 wrzesnia 2022 - 23:30

« Poprzedni Następny »


Świadoma ślepota Europy w sprawie palestyńskiej


Ruthie Blum 2022-07-22

Europa (z mitologii greckiej). Wielokrotnie podkreśla się wspólną tożsamość, historię, tradycję prawną i dziedzictwo kulturowe. (Źródło zdjęcia: Wikipedia)
Europa (z mitologii greckiej). Wielokrotnie podkreśla się wspólną tożsamość, historię, tradycję prawną i dziedzictwo kulturowe. (Źródło zdjęcia: Wikipedia)

Jak długo rzuca się pieniędzmi w złym kierunku i obdarowuje nimi złych ludzi, Palestyńczycy nie mogą stworzyć jakiegokolwiek „społeczeństwa obywatelskiego”, nie mówiąc już o społeczeństwie wolnym i demokratycznym.

 

Dziewięć krajów europejskich zadeklarowało we wtorek, że będą nadal wspierać palestyńskie organizacje pozarządowe, które w ubiegłym roku Izrael uznał za organizacje terrorystyczne. We wspólnym oświadczeniu ministerstwa spraw zagranicznych Belgii, Danii, Francji, Niemiec, Irlandii, Włoch, Holandii, Hiszpanii i Szwecji argumentowały, że Izrael nie dostarczył „istotnych informacji… które uzasadniałyby rewizję [ich] polityki” w odniesieniu do wymienionych grup „społeczeństwa obywatelskiego”.


Nazywając obszar, na którym wspomniane organizacje działają, jako OPT (Okupowane Terytoria Palestyńskie) – a nie AP (Autonomia Palestyńska) – ci członkowie UE powiedzieli, że „jeśli udostępniono by dowody przeciwne, postąpilibyśmy odpowiednio”.


Zdecydowali o tym po zapewnieniu, że przyjmują „oskarżenia o terroryzm lub powiązania z grupami terrorystycznymi… z najwyższą powagą”. Wszystko pięknie, jeśli definicja śmiertelnego zjawiska jest otwarta do interpretacji.


„Wolne i silne społeczeństwo obywatelskie jest niezbędne do promowania wartości demokratycznych i rozwiązania w postaci dwóch państw”, podsumowały te kraje, uzasadniając dalsze finansowanie organizacji pozarządowych znajdujących się na izraelskiej liście przestępców. Samo to zdanie jest dowodem na świadomą ślepotę Europy Zachodniej, jeśli chodzi o wszystkiego, co palestyńskie.


CZŁONKOWIE Ludowego Frontu Wyzwolenia Palestyny (LFWP) celują bronią w wizerunek przedstawiający prezydenta USA Donalda Trumpa podczas protestu w Gazie. (zdjęcie: REUTERS)
CZŁONKOWIE Ludowego Frontu Wyzwolenia Palestyny (LFWP) celują bronią w wizerunek przedstawiający prezydenta USA Donalda Trumpa podczas protestu w Gazie. (zdjęcie: REUTERS)

Nie ma niczego wolnego w Autonomii Palestyńskiej


Po pierwsze, nie ma niczego „wolnego” w AP, która jest kontrolowana przez skorumpowanych i złych przywódców. Po drugie, szychy w Gazie i Ramallah nie promują żadnych „wartości demokratycznych”. Ani władcy obu państw nie naciskają na „rozwiązanie w postaci dwóch państw”.


Wręcz odwrotnie. Wychowują dzieci do nienawiści do Żydów i Izraela; wypełniają swoje sale lekcyjne i media propagandą, której celem jest zachęcanie do zniszczenia państwa żydowskiego; i płacą twardą gotówką tym, którzy przeprowadzają ataki przeciwko „syjonistycznemu tworowi” i jego mieszkańcom.


PONADTO oszczerstwa rozpowszechniane przez palestyńskich oficjeli są nie tylko inspirowane tekstami Trzeciej Rzeszy; mogłyby sprawić, że Hitler wyrazi podziw zza grobu. Na przykład niecałe dwa tygodnie temu premier AP Mohammad Shtajjeh oskarżył Izrael o „zwiększanie bólu rodzin pogrążonych w żałobie po stracie dzieci przez zatrzymywanie zwłok ich dzieci i wykorzystywanie ich w laboratoriach szkół medycznych na izraelskich uniwersytetach w rażącym łamaniu praw człowieka, wartości, zasad i etyki naukowej”.


Według palestyńskiego serwisu informacyjnego WAFA, Shtajjeh wygłosił te słowa 4 lipca na początku cotygodniowego spotkania gabinetu w Ramallah, gdzie „wezwał uniwersytety na całym świecie do bojkotu tych izraelskich uniwersytetów w celu wywarcia presji na izraelskie władze okupacyjne, aby okazały szacunek zmarłym Palestyńczykom i natychmiast uwolniły dziesiątki zatrzymanych zwłok, aby ich rodziny mogły się z nimi pożegnać w godny sposób i aby uszanować ich uczucia”.


To palestyńskie oszustwo, jedno z wielu, jest godne uwagi ze względu na wewnętrzną ironię. Shtajjeh albo nie zdaje sobie sprawy, albo nie obchodzi go, że tym sektorem w Izraelu, który szczególnie sympatyzuje z nim i jego kolegami kłamcami, jest świat akademicki. Rzeczywiście, izraelskie kampusy pełne są lewicowych profesorów i studentów – zarówno Żydów, jak i Arabów – produkujących dokumenty i organizujących demonstracje przeciwko „okupacji”.


Co doprowadza nas do piekła, które rozpętało się na lewicy, w kraju i za granicą, kiedy izraelski minister obrony Benny Gantz ogłosił pod koniec października, że uznał sześć palestyńskich organizacji pozarządowych – Al-Haq, Addameer, Defense for Children International-Palestine , Centrum Badań i Rozwoju Bisan, Związek Komitetów Kobiet Palestyńskich oraz Związek Komitetów Prac Rolniczych – za organizacje terrorystyczne. Impulsem do tego ruchu, wyjaśnił, było to, że wszyscy byli „aktywni pod przykrywką organizacji społeczeństwa obywatelskiego, ale w praktyce należą i stanowią ramię [LFWP]… którego główną działalnością jest wyzwolenie Palestyny i zniszczenie Izraela”.


Gantz był zaskoczony gniewną reakcją, jaką wywołało to, także ze strony jego kolegów w rozpadającej się koalicji. W końcu wspierany przez Iran LFWP (Ludowy Front Wyzwolenia Palestyny) jest uznawany za organizację terrorystyczną przez Stany Zjednoczone, UE, Kanadę, Australię i Izrael.


Powinien był jednak wiedzieć, że poddawanie w wątpliwość prawości palestyńskich organizacji pozarządowych uderzy w czułe miejsce. Rzecznik Departamentu Stanu USA Ned Price powiedział dziennikarzom, że Izrael nie udzielił Ameryce „z wyprzedzeniem ostrzeżenia” o „tych oznaczeniach”, dodając: „Uważamy, że poszanowanie praw człowieka, podstawowych wolności i silnego społeczeństwa obywatelskiego są niezwykle ważne dla odpowiedzialnego i elastycznego zarządzania ”.


Same frazesy, które nie mają żadnego związku z obecną sytuacją w Autonomii Palestyńskiej, a już na pewno nie odnoszą się do organizacji pozarządowych wymienionych przez Gantza, których jedynymi „wolnościami” są te, którymi cieszą się podczas działania w Izraelu i przeciwko Izraelowi.


To nie powstrzymało J Street przed określeniem tego zakazu jako „środka represyjnego… zaprojektowanego do zakazania i prześladowania ważnych palestyńskich grup praw człowieka”.


O tak. Prawa człowieka. Mordercza, marksistowsko-leninowska LFWP – która, nawiasem mówiąc, nigdy nie zaprzeczała swoich powiązań ze wspomnianymi organizacjami pozarządowymi – znana jest z podtrzymywania tak wysokich wartości.


Członkini „szwadronu”, kongresmenka Ilhan Omar (D-Minn.), również skorzystała z okazji, aby zaangażować się w napaści na Izrael. „Muszą być natychmiastowe konsekwencje ze strony USA i społeczności międzynarodowej za ten bezczelny czyn” – napisała na Twitterze.


Powyższe potępienia spoza Izraela były kroplą w wielkim wiadrze lewicy. New Israel Fund, Jewish Voice for Peace, IfNotNow i Human Rights Watch również włączyły się, aby potępić ten krok przeciwko terrorystom.


Potem przyszła histeria z samego Knesetu. Połączona (Arabska) Lista dostała szału. Minister zdrowia i (ustępujący) przewodniczący Meretz, Nitzan Horowitz, zażądał dowodu, że sześć organizacji pozarządowych było choćby pośrednio związanych z terroryzmem, i ubolewał nad sposobem, w jaki ta kwestia „skomplikuje sprawy Izraela na arenie międzynarodowej… [z] implikacjami [w kraju] dla praw człowieka i demokracji”.


Profesor Gerald Steinberg, założyciel i prezes think tanku NGO Monitor zajmującego się analizą polityki, bronił decyzji Gantza.

„Aby zrozumieć wściekłą reakcję na uznanie przez izraelski rząd sześciu palestyńskich organizacji pozarządowych… za zakazane organizacje terrorystów - napisał w listopadowym kwartalniku Fathom Journal - niezbędne jest zrozumienie kontekstu politycznego i ideologicznego. Pod etykietą ‘organizacji pozarządowej’ (lub rzekomo niezależnego społeczeństwa obywatelskiego) sieć jest integralną częścią strategii palestyńskiej i przez co najmniej 20 lat otrzymywała podstawowe finansowanie od zagranicznych rządów (głównie zachodnioeuropejskich, w tym UE) w zamian za wpływy i informacje. Pod przykrywką społeczeństwa obywatelskiego organizacje pozarządowe współpracują ze swoimi europejskimi sponsorami, promując ‘miękką’ wojnę wymierzoną w Izrael, w tym kampanie oskarżające o apartheid i zbrodnie wojenne”.

Dlatego wyjaśnił, „izraelska desygnacja stanowi poważne zagrożenie dla aktorów, którzy zainwestowali w organizacje pozarządowe i ich kampanie polityczne. Pomimo wyrazów zdziwienia i twierdzeń ze strony amerykańskich i europejskich urzędników, że nie zostali poinformowani z wyprzedzeniem, decyzji należało się spodziewać, opierając się na wcześniejszych działaniach i istniejących informacjach publicznych”.

 

STEINBERG przemówił ponownie w tym tygodniu, mówiąc Lahavowi Harkovowi z „Jerusalem Post”:,

„Kiedy urzędnicy europejscy mówią, że nie widzą ‘żadnych dowodów’ na powiązania terrorystyczne swoich klientów z palestyńskich organizacji pozarządowych, ignorują liczne możliwe do zweryfikowania przykłady z otwartych źródeł. Nie ma usprawiedliwienia dla tego ślepego nadużywania funduszy podatników”.

Bruksela, Kopenhaga, Paryż, Berlin, Dublin, Rzym, Amsterdam, Madryt i Sztokholm wyraźnie nie zgadzają się z tym. To, czego ich rządy nie widzą, to fakt, że nie tylko ich ludność jest obrabowywana w wyniku tego szaleństwa.


Jak długo rzuca się pieniędzmi w złym kierunku i obdarowuje nimi złych ludzi, Palestyńczycy nie mogą stworzyć jakiegokolwiek „społeczeństwa obywatelskiego”, nie mówiąc już o wolnym i demokratycznym.


Europe’s Palestinian blind spot

Jerusalem Post, 14 lipca 2022

Tłumaczenie; Małgorzata KoraszewskaRuthie Blum

Amerykańsko-izraelska dziennikarka, publicystka Jerusalem Post.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1111 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Palestyńczycy przymilają się do Arabów, którzy zabijają Palestyńczyków   Toameh   2022-09-28
Niemcy, obudźcie się! Czy wiecie, że finansujecie zaprzeczanie Holokaustowi?   Marcus   2022-09-27
Prześladowania chrześcijan: “Te ataki mają rasistowskie, religijne motywacje”   Ibrahim   2022-09-23
Zachodnia reakcja na przywódców Iranu zaprzeczających Holocaustowi   Frantzman   2022-09-21
Palestynizm: ideologia i tożsamość   Rosenthal   2022-09-20
Dla niego pokój oznacza zabijanie Żydów   Tawil   2022-09-19
Jak “Le Monde”, “gazeta, którą wszyscy czytają”, omawia Izrael i Palestyńczyków   Fitzgerald   2022-09-16
Powiedziałem prawdę o “Palestynie” – i oto, co się zdarzyło   Collier   2022-09-11
Kiedy nie masz historii, to ją sobie wymyśl   Hirsch   2022-09-10
Żydowscy antysyjonisci próbują legitymizować antysemityzm   Tobin   2022-09-09
Palestyńczycy są  gotowi na wojnę naziemną     2022-09-07
“Tam w nich uderzymy”: Masakra w Monachium i jej następstwa   Kemp   2022-09-05
Nietolerowanie prawdy w ONZ   Bard   2022-09-04
Teheran debatuje o bombie   Taheri   2022-09-03
Zmiana klimatu: najnowsze usprawiedliwienie mordowania chrześcijan   Ibrahim   2022-08-31
Masakra w Monachium 50 lat później   Jacoby   2022-08-31
Zapomnij o wolności słowa: fatwa przeciwko Rushdiemu zwycięża   Meotti   2022-08-27
Iran przygotowuje się do wyeliminowania Izraela – zaraz po podpisaniu umowy z Iranem   Toameh   2022-08-26
Administracja Bidena i Iran atakujący Rushdiego   Toameh   2022-08-24
Walki w Gazie nie zmieniają niczego w walce o wizerunek Izraela   Tobin   2022-08-21
Dlaczego świat nie będzie przejmował się kłamstwem Abbasa o holokauście   Tobin   2022-08-19
Ziemia uderzyła nas w nos   Koraszewski   2022-08-15
Dlaczego Hillary Clinton nazwała to „palestyńskim znęcaniem się nad dziećmi”   Flatow   2022-08-14
Jak media “równoważąc” próbują ukryć prawdę     2022-08-12
Antysemicki „śledczy” Rady Praw Człowieka ONZ mówi głośno to, co przemilczane   Tobin   2022-08-11
Gaza: Ci co zawsze, potępiają Izrael   Kemp   2022-08-08
Komisja Śledcza twierdzi, że podstawą prawną istnienia Izraela jest Rezolucja 181 Zgromadzenia Ogólnego ONZ. To nie jest prawdą. (Ale kłamią, bo są przeciwko Izraelowi)     2022-08-06
Pierwsza połowa 2022 r.: arabscy terroryści dokonali ponad 3700 ataków na Izraelczyków   Savir   2022-08-05
Mohammed El-Kurd, reporter narodu  “Palestyny”   Fitzgerald   2022-08-01
Film “Pamiętaj Bagdad” (2017)   Julius   2022-07-30
Anne Frank zdradzona raz jeszcze   Collier   2022-07-28
Palestyńskie kłamstwa (zbudowane na żydowskiej krwi)   Collier   2022-07-26
Czy Palestyńczycy zamierzają pozwać Ligę Narodów lub ONZ do sądu?   Hirsch   2022-07-25
Świadoma ślepota Europy w sprawie palestyńskiej   Blum   2022-07-22
Narastająca obsesja antysemitów   Collier   2022-07-21
Model ajatollahów dla świata   Taheri   2022-07-19
Przesłanie Autonomii Palestyńskiej do dzieci: „Palestyna należy do Palestyńczyków od rzeki do morza”   Zilberdik   2022-07-15
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw”, w celu zniszczenia Izraela   Toameh   2022-07-13
Nazistowskie korzenie islamistycznej nienawiści   Herf   2022-07-12
Dlaczego Izrael nie powinien rozmawiać z AP   Rosenthal   2022-07-11
Turcja: Dżihad przeciwko Cyprowi   Bulut   2022-07-09
PA świętuje „polityczne zwycięstwo” nad UE   Marcus   2022-07-08
Komisja śledcza ONZ o “Okupowanych terytoriach palestyńskich” działa jak inkwizycja   Bayefsky   2022-07-04
Irański plan udaremnienia izraelsko-arabskiej normalizacji stosunków oraz dalszego rozszerzania rewolucji   Toameh   2022-07-03
Co kryje się za kłamstwem o izraelskim ‘apartheidzie’   Collier   2022-07-02
Analiza najnowszej propagandowej publikacji ONZ   Litman   2022-06-26
Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk