Prawda

Czwartek, 29 wrzesnia 2022 - 23:57

« Poprzedni Następny »


Narastająca obsesja antysemitów


David Collier 2022-07-21

Jedna z licznych denmoinstracji obrońców praw człowieka w Londynie.
Jedna z licznych denmoinstracji obrońców praw człowieka w Londynie.

Większość ludzi w ogóle nie rozumie antysemityzmu. Pytanie „co on takiego powiedział, że było to antysemickie” pojawia się niemal natychmiast, kiedy kwestionujesz wypowiedzi antysemitów. Ale antysemityzm to nie tylko indywidualne czyny – nienawiść do Żydów to sposób myślenia. Antysemita ma rażąco zniekształcony pogląd na to, jak działa świat.


Dla antysemity świat byłby znacznie lepszy, gdyby tylko Żydzi nie: 

  • zatruwali studni
  • szerzyli chorób
  • pili krwi dzieci
  • kradli ziemi
  • wyłudzali pieniędzy od ludzi
  • zabili boga
  • kontrolowali polityków
  • knuli złych rzeczy
  • strzelali celowo do dziennikarzy
  • lub popełniali ludobójstwa

Sprzeciw wobec Żyda (jakkolwiek będą Żyda definiować), prawie zawsze staje się sprawą praw człowieka.

 

Co doprowadza nas do obsesji na punkcie Izraela. Wiem, że niektórzy, gdy to czytają, przewracają oczami – ale o to właśnie mi chodzi. Obsesja na punkcie Izraela stała się tak znormalizowana, że wielu ludzi nie widzi już, czym ona jest. ONZ, organizacje pozarządowe, lewicowe media, niektóre grupy kościelne, stowarzyszenia studenckie, a nawet Międzynarodowy Trybunał Karny – wszyscy zniekształcają rzeczywistość i demonizują Izrael. I to się nasila. Im więcej ludzi to kupuje, tym dziksze stają się oskarżenia. Dzisiaj słowa takie jak „ludobójstwo”, „czystka etniczna” i „apartheid” są często kojarzone z Izraelem. Kłamstwa zbudowane na innych kłamstwach.


Obsesyjne urojenia


Antysemicka obsesja stała się tak znormalizowana, że ci, którzy ją szerzą, nie starają się już dłużej zachowywać pozorów bezstronności. Raport Amnesty International? Jedną z kluczowych postaci stojących za ich „raportem” jest palestyński aktywista, który ma obsesję używania palestyńskich terrorystów jako swoich zdjęć profilowych na Facebooku. Wielu kluczowych pracowników Amnesty obsesyjnie bada Izrael i nałogowo kłamie. Amnesty zatrudnia ludzi z historią antyizraelskiego aktywizmu i wysyła ich w teren jako „bezstronnych pracowników obrony praw człowieka”, aby relacjonowali, co się dzieje. Ich zakłamane relacje dostarczają następnie motywacji do konstruowania znacznie większych kampanii Amnesty przeciwko Izraelowi.

 

Nie powinno istnieć na świecie forum, na którym traktuje się to poważnie. Jednak prawie nie ma mediów, które w eksponowanych artykułach nie promowałyby wyników raportu Amnesty. Żyjemy w świecie, w którym Rada Praw Człowieka ONZ składa się głównie z despotycznych gwałcicieli praw człowieka – i podobnie jak wiele organizacji pozarządowych, które nieustannie atakują Izrael – większość z nich jest finansowana i zatwierdzana przez zachodnie demokracje.

 

Ruch propalestyński z pewnością nie może uwierzyć w własne szczęście. Mogą zrobić zdjęcie kałuży powstałej podczas miesiąca ulewnych deszczów – umieść nad nim opowieść, że Izrael zatruł wodę – a zdjęcie rozchodzi się po świecie jak ogień po prerii. Wyimaginowane tamy mogą powodować powodzie, kilka namiotów staje się miastami, 17-letni terroryści z bronią stają się „niewinnymi dziećmi”, a biorący udział w gwałtownych rozruchach stają się „wiernymi w meczecie”.

 

To wszystko może być nonsensem, ale głupotą jest lekceważenie tego. Kłamstwa są dziś postrzegane jako mądrość w wielu kręgach – a nienawiść, jaką te kłamstwa wywołują, jest bardzo realna.


Pseudonauka nienawiści


Nic z tego nie jest nowe. Większość głównych antysemickich ataków na Żydów – tych, które doprowadziły do największych napadów przemocy – była wspierana przez naukę swoich czasów. Nie ma wątpliwości, że gdy dżuma dymienicza pustoszyła Europę, historie o Żydach zatruwających studnie zostały odpowiednio „udowodnione”.

 

Gdy naukowcy przenieśli się z kościoła na uniwersytet, sytuacja nie uległa poprawie. Komunistyczni naukowcy udowodnili, że Żydzi stoją za kapitalizmem, a kapitalistyczni naukowcy udowodnili, że Żydzi stoją za komunizmem. Wszyscy „udowodnili” wszystko – przed rozpętaniem morderczej przemocy na niewinnej ludności żydowskiej.

 

W 1941 r., gdy popierane przez naukowców teorie rasowe miały rozpętać Holocaust na europejskim żydostwie, Hitler wysłał swoje Einsatzgruppen, aby poprowadziły eksterminację Żydów. Wielu dowódców miało doktoraty, ponieważ Reinhard Heydrich specjalnie poszukiwał do tego zadania wysoko wykształconych ludzi.

 

To, co dzisiaj nazywamy antysyjonizmem, jest tylko powielaniem antysemickiej „teorii naukowej” utworzonej w komunistycznych i KGB-owskich think-tankach Związku Radzieckiego.

 

I tak to trwa. Niedawno pojawił się zakorzeniony w pseudonaukowej krytycznej teorii rasy pomysł, że Anne Frank miała „przywilej białych”. W badaniach postkolonialnych „nauka” w jakiś sposób zamienia Żydów w białych europejskich osadników. To zaledwie dwa pokolenia po tym, jak Żydzi zostali niemal doszczętnie unicestwieni w Europie, ponieważ „nauka” dowiodła, że Żydzi nie byli „biali”. Antysemicki mit chazarski – który wspierał antysemityzm nazistowski i sowiecki – jest obecnie propagowany przez publikacje na zachodnich uniwersytetach.

 

Jako produkt całej tej „nauki”, każdego roku publikowane są dziesiątki książek, „udowadniających” , że Izrael jest jakimś rodzajem potwornego państwa terroru.

 

Nienawiść potrafi ubierać się tak, jak chce. Może przedstawiać argumenty prawne sugerujące, że Żydzi obchodzący święta żydowskie dokonują rasistowskiego czynu. Organizacje pozarządowe mogą pisać długie raporty, aby „udowodnić”, że Izrael jest krajem apartheidu. Teoretycy spisku z 11 września mogą „faktycznie udowodnić”, że za atakiem na wieże stali syjoniści. Istnieją tysiące filmów, które „dowodzą”, że żydowskie rodziny bankowe stały za obiema wojnami światowymi. A CNN może „udowodnić”, że Izrael celowo zastrzelił dziennikarkę, nawet nie mając dostępu do żołnierza, kuli czy wielu niezbędnych faktów.


Współczesne oszczerstwa


W ujęciu globalnym Izrael jest zaangażowany w niewielki konflikt. Wojna, która zakończyłaby się w 1949 roku i zostałaby dawno zapomniana – gdyby nie przerażająca kampania demonizacji wymierzona w państwo żydowskie. Oczywiście nie ma pokoju! Dlaczego, u licha, lokalni Arabowie KIEDYKOLWIEK mieliby iść na kompromis i zaakceptować układ pokojowy? Każde oszczerstwo stworzone o ich wrogach jest połykane w całości. Świat stworzył nawet specjalny rodzaj „uchodźcy” tylko dla Palestyńczyków i stworzył unikalną agencję  (UNRWA), aby się nimi opiekować. Ta agencja z kolei zatrudniła zwolenników terrorystów i antysemitów do nauczania palestyńskich dzieci koszmarnych kłamstw na temat Żydów.

 

A naród żydowski tak się do tego przyzwyczaił (ten antysemityzm stał się tak znormalizowany), że jego punkt wyjścia w dyskusji jest często obronny i apologetyczny. Niektórzy nawet uwierzyli w odwrotną rzeczywistość – w zasadzie przeszli na drugą stronę.

 

Skala kłamstwa jest po prostu oszałamiająca. Od początku 2017 roku w konflikcie z Izraelem zginęło około 270 Palestyńczyków w Jerozolimie i na obszarach Autonomii Palestyńskiej (bez Gazy).

 

Pamiętając o tym, że na granicy z Gazą jest całkowity spokój jak długoHamas nie zaczyna atakować – ta statystyka jest ważna. Na przykład w 2020 roku, roku względnego spokoju na granicy z Gazą, zginął tylko jeden Palestyńczyk. Tym Palestyńczykiem był Muhammad 'Ali Hassan a-Na'em – agent Islamskiego Dżihadu, który został zabity przez IDF podczas próby podkładania materiałów wybuchowych. Jeśli Hamas nie rozpoczyna działań wojennych z Gazy – nie ma ofiar po żadnej ze stron.

 

Trzeba też pamiętać, że liczba 270 zgonów obejmuje ponad 100 terrorystów, którzy byli bezpośrednio zaangażowani w próby mordowania Izraelczyków i ponad 100 innych, którzy brali udział w brutalnych starciach z armią izraelską.

 

W spokojnym kraju, takim jak Szkocja, rocznie dochodzi do około 60 morderstw. Oznacza to, że jeśli jesteś Palestyńczykiem w Judei i Samarii – i nie próbujesz skrzywdzić Izraelczyków – to twoja szansa na śmierć jest znacznie mniejsza niż w przypadku osoby spacerującej po ulicach Szkocji.

 

I to niektórzy na poważnie nazywają ludobójstwem? Czy Izrael naprawdę jest barbarzyńskim państwem, które musi zostać zbadane przez Międzynarodowy Trybunał Karny?

 

Rzeczywistość jest tak daleka od „faktów” szerzonych w mediach Zachodu, że wielu zagubiło się w tych obsesyjnych antysemickich urojeniach.

 

Przed 1920 r. słowo „palestyński” nigdy nie było używane w parlamencie (po prostu dlatego, że słowo „palestyński” nie istniało). Przeszukanie wzmianek parlamentarnych jasno pokazuje, jak drobny konflikt przerodził się w obsesję – także na korytarzach władzy:Obsesjonaci

 

Gdziekolwiek spojrzysz w obozie propalestyńskim, znajdziesz antysemickich obsesjonatów prowadzących szarżę. Weźmy na przykład Pete'a Gregsona, który został wydalony ze związku GMB za antysemityzm (m.in. powiedział, że Izrael wyolbrzymia Holocaust). Nie ma wątpliwości co do antysemityzmu Gregsona. Ten obraz – sugerujący przynależność syjonistów do „Kazachstanu” – pochodzi z jego strony internetowej, zatytułowanej bezwstydnie „Kampania przeciwko fałszywemu antysemityzmowi”:Gregson pochodzi z Aberdeen. Ostatnio bezskutecznie próbował połączyć Edynburg z Gazą, a teraz planuje przywieźć ze Stanów Zjednoczonych rabina Neturei Karta (ekstremistycznej sekty żydowskiej). Co sprawia, że facet z Aberdeen ma obsesję na punkcie niewielkiego konfliktu w miejscu oddalonym o tysiące kilometrów? Ludobójstwo? Codzienne zabójstwa dzieci? To wszystko to bzdura. Z pewnością w Szkocji są znacznie większe problemy, którymi trzeba się zająć, ale głowa Gregsona jest teraz pełna antysemickich kłamstw i teorii spiskowych.

 

Dalece nie jest sam. Zachód jest pełen takich ludzi. Chris Williamson był posłem z Derby. Teraz jest antysemickim teoretykiem spiskowym, który szerzy nienawiść w irańskiej telewizji państwowej. Jackie Walker, była wiceprzewodnicząca Momentum, profesor David Miller, poprzednio z Uniwersytetu Bristolskiego, wszyscy złapali tego bakcyla. Niezależnie od tego, w co ich wyobraźnia zamieniła „syjonizm”, zabrało ich to w naprawdę mroczną krainę. Istnieją tysiące antysemitów, którzy dostarczają większość energii antyizraelskiemu aktywizmowi na ulicach. Jeden z kluczowych aktywistów Akcji Palestyńskiej jest negacjonistą Holokaustu. Palestyńskie Kampanie Solidarności Anglii, Szkocji i Irlandii utrzymują się na powierzchni tylko dzięki antysemityzmowi swoich członków.

 

Kłamstwa o dzisiejszym Izraelu są zbudowane na kłamstwach o wczorajszym Izraelu. Tworzą nieuniknioną eskalację. BDS Boston sporządziło niedawno mapę żydowskich i syjonistycznych instytucji, uniwersytetów, organizacji i osób, które mają być celem ataków. Mapa, która nie wyglądałaby nie na miejscu w latach 30. XX wieku.

Antysemici i ich obrońcy

Chociaż nie ulega wątpliwości, że większość działań przeciwko Izraelowi jest napędzana przez antysemitów – ci ludzie żywią się kłamstwami rozpowszechnianymi w głównym nurcie. Szerzonymi głównie przez dziennikarzy, którzy dawno temu zdjęli maskę bezstronności. Obejmuje to ludzi ze Sky News, BBC, „Guardiana”, CNN i „New York Timesa” – którzy głównie produkują artykuły wspierające kampanię dezinformacyjną przeciwko Izraelowi.

 

Tak jak zawsze, kłamstwa o Żydach tworzą atmosferę sprzyjającą rozkwitowi antysemityzmu.

 

A Żydzi są teraz nie tylko celem antysemickich ataków – są nawet atakowani za narzekanie na to, że są atakowani.

 

Niedawno sekretarka generalna Amnesty Agnese Callamard powiedziała, że krytycy ich raportu „izraelskiego apartheidu” „używają antysemityzmu jako broni ”. Callamard prowadzi organizację, która rozpowszechnia oszczerstwa na temat Izraela – w akcji kierowanej przez islamistycznych ekstremistów i antysemitów w jej własnym obozie – a następnie atakuje naród żydowski, który sprzeciwia się rasistowskim kłamstwom jej organizacji.

 

Żydzi „używający antysemityzmu jako broni” to najnowsze z antyżydowskich oszczerstw. Konferencje i debaty na ten temat odbywają się na całym świecie, a naukowcy dostarczają niezbędnej „nauki”, aby „udowodnić”, że oskarżenie jest prawdziwe. Tworzone są strony internetowe o „fałszywym antysemityzmie”, a ci, których oskarża się o antyżydowską nienawiść, otrzymują oklaski, ponieważ twierdzą, że są ofiarami „syjonistycznego polowania na czarownice”.

 

Media chętnie pomagają, publikując niekończące się artykuły o tym, że antysyjonizm nie jest antysemityzmem – lub promując pogląd, że chodzi o uciszenie „uzasadnionej krytyki Izraela”. ( BBC, “Guardian”, “New York Times”, CNN, “Irish Times”, “Independent”, “Washington Post”).

 

Antysemici i ich obrońcy. Partnerstwo, które trwa ponad 1000 lat. Plus ça change, plus c’est la même chose.

 

The antisemites and their defenders

Beyond the Great Divide, 14 lipca 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


*David Collier - Brytyjski badacz i bloger, który wielokrotnie zmuszał brytyjskie media do prostowania kłamstw, które te media publikowały o Żydach i Izraelu.   


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1111 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Palestyńczycy przymilają się do Arabów, którzy zabijają Palestyńczyków   Toameh   2022-09-28
Niemcy, obudźcie się! Czy wiecie, że finansujecie zaprzeczanie Holokaustowi?   Marcus   2022-09-27
Prześladowania chrześcijan: “Te ataki mają rasistowskie, religijne motywacje”   Ibrahim   2022-09-23
Zachodnia reakcja na przywódców Iranu zaprzeczających Holocaustowi   Frantzman   2022-09-21
Palestynizm: ideologia i tożsamość   Rosenthal   2022-09-20
Dla niego pokój oznacza zabijanie Żydów   Tawil   2022-09-19
Jak “Le Monde”, “gazeta, którą wszyscy czytają”, omawia Izrael i Palestyńczyków   Fitzgerald   2022-09-16
Powiedziałem prawdę o “Palestynie” – i oto, co się zdarzyło   Collier   2022-09-11
Kiedy nie masz historii, to ją sobie wymyśl   Hirsch   2022-09-10
Żydowscy antysyjonisci próbują legitymizować antysemityzm   Tobin   2022-09-09
Palestyńczycy są  gotowi na wojnę naziemną     2022-09-07
“Tam w nich uderzymy”: Masakra w Monachium i jej następstwa   Kemp   2022-09-05
Nietolerowanie prawdy w ONZ   Bard   2022-09-04
Teheran debatuje o bombie   Taheri   2022-09-03
Zmiana klimatu: najnowsze usprawiedliwienie mordowania chrześcijan   Ibrahim   2022-08-31
Masakra w Monachium 50 lat później   Jacoby   2022-08-31
Zapomnij o wolności słowa: fatwa przeciwko Rushdiemu zwycięża   Meotti   2022-08-27
Iran przygotowuje się do wyeliminowania Izraela – zaraz po podpisaniu umowy z Iranem   Toameh   2022-08-26
Administracja Bidena i Iran atakujący Rushdiego   Toameh   2022-08-24
Walki w Gazie nie zmieniają niczego w walce o wizerunek Izraela   Tobin   2022-08-21
Dlaczego świat nie będzie przejmował się kłamstwem Abbasa o holokauście   Tobin   2022-08-19
Ziemia uderzyła nas w nos   Koraszewski   2022-08-15
Dlaczego Hillary Clinton nazwała to „palestyńskim znęcaniem się nad dziećmi”   Flatow   2022-08-14
Jak media “równoważąc” próbują ukryć prawdę     2022-08-12
Antysemicki „śledczy” Rady Praw Człowieka ONZ mówi głośno to, co przemilczane   Tobin   2022-08-11
Gaza: Ci co zawsze, potępiają Izrael   Kemp   2022-08-08
Komisja Śledcza twierdzi, że podstawą prawną istnienia Izraela jest Rezolucja 181 Zgromadzenia Ogólnego ONZ. To nie jest prawdą. (Ale kłamią, bo są przeciwko Izraelowi)     2022-08-06
Pierwsza połowa 2022 r.: arabscy terroryści dokonali ponad 3700 ataków na Izraelczyków   Savir   2022-08-05
Mohammed El-Kurd, reporter narodu  “Palestyny”   Fitzgerald   2022-08-01
Film “Pamiętaj Bagdad” (2017)   Julius   2022-07-30
Anne Frank zdradzona raz jeszcze   Collier   2022-07-28
Palestyńskie kłamstwa (zbudowane na żydowskiej krwi)   Collier   2022-07-26
Czy Palestyńczycy zamierzają pozwać Ligę Narodów lub ONZ do sądu?   Hirsch   2022-07-25
Świadoma ślepota Europy w sprawie palestyńskiej   Blum   2022-07-22
Narastająca obsesja antysemitów   Collier   2022-07-21
Model ajatollahów dla świata   Taheri   2022-07-19
Przesłanie Autonomii Palestyńskiej do dzieci: „Palestyna należy do Palestyńczyków od rzeki do morza”   Zilberdik   2022-07-15
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw”, w celu zniszczenia Izraela   Toameh   2022-07-13
Nazistowskie korzenie islamistycznej nienawiści   Herf   2022-07-12
Dlaczego Izrael nie powinien rozmawiać z AP   Rosenthal   2022-07-11
Turcja: Dżihad przeciwko Cyprowi   Bulut   2022-07-09
PA świętuje „polityczne zwycięstwo” nad UE   Marcus   2022-07-08
Komisja śledcza ONZ o “Okupowanych terytoriach palestyńskich” działa jak inkwizycja   Bayefsky   2022-07-04
Irański plan udaremnienia izraelsko-arabskiej normalizacji stosunków oraz dalszego rozszerzania rewolucji   Toameh   2022-07-03
Co kryje się za kłamstwem o izraelskim ‘apartheidzie’   Collier   2022-07-02
Analiza najnowszej propagandowej publikacji ONZ   Litman   2022-06-26
Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk