Prawda

Środa, 20 marca 2019 - 12:56

« Poprzedni Następny »


Spojrzenie na muzułmańską logikę i zachodnią naiwność


Raymond Ibrahim 2018-03-15


Plaga islamskiego terroryzmu opiera się na “zażaleniach” wobec Izraela – tak mówi Al-Azhar, madrasa (czyli muzułmański “uniwersytet”) o najwyższym na świecie prestiżu, który gościł Baracka Obamę w 2009 r., kiedy wygłaszał przemówienie „Nowy początek”. W niedawnym wywiadzie dla egipskiej telewizji Ahmed Al Tayeb wielki imam Al Azhar, nazwany kiedyś “najbardziej wpływowym muzułmaninem na świecie” – powiedział:

Zauważyłem, że zawsze mówią nam, że terroryzm jest islamski. Wszystkie te tuby, które kraczą – z ignorancji lub bo tak im kazano – że programy Al-Azhar są przyczyną terroryzmu, nigdy nie mówią o Izraelu, o więzieniach Izraela, o ludobójstwach dokonywanych przez syjonistyczny twór państwowy… Gdyby nie znęcanie się tworu syjonistycznego nad regionem, nigdy nie byłoby żadnego problemu. Bliski Wschód i region rozwijałby się i Arab byłby jak każdy innych człowiek na świecie, cieszący się dobrym życiem, a przynajmniej prawem do życia w pokoju.  

Z pewnością jest w tym wiele do skomentowania. Po pierwsze, raz za razem ujawniano, że Al Azhar istotnie naucza tych samych doktryn “przeciwko niewiernym” i o supremacji muzułmańskiej, na których opiera się Państwo Islamskie. Zapytany, dlaczego Al-Azhar, który ma zwyczaj potępiania świeckich myślicieli jako nie-islamskich, odmawia potępienia ideologii Państwa Islamskiego jako nie-islamskiej, szejk Nasr, uczony w prawie islamskim i absolwent Al Azhar, powiedział:

Nie może [potępić Państwa Islamskiego jako nie-islamskie]. Państwo Islamskie jest produktem ubocznym programów Al Azhar. Czy więc Al-Azhar może potępić sam siebie? Al-Azhar mówi, że musi być kalifat i że [założenie kalifatu] jest obowiązkiem muzułmańskiego świata. Al-Azhar uczy prawa o apostazji i o zabijaniu apostatów. Al-Azhar jest wrogi wobec mniejszości religijnych i naucza rzeczy takich jak zakaz budowy kościołów itp. Al-Azhar stoi na straży instytucji dżizja [wymuszania daniny od mniejszości religijnych]. Al-Azhar naucza kamienowania ludzi. Czy więc Al-Azhar może potępić siebie jako nie-islamski?

Co jednak z drugim punktem Tajeba, że z powodu “znęcania się” Izraela nad Palestyńczykami (czyli współwyznawcami muzułmanami) rozżaleni muzułmanie na całym świecie nie mają innego wyboru, jak zwrócić się do dżihadu/terroryzmu? To jest, oczywiście, kolejna przeróbka mitu o “muzułmańskim zażaleniu”, który to mit spopularyzowała Al-Kaida po 9/11. W 2009 r. Bin Laden powiedział:

Powinniście [wy, Amerykanie] zapytać siebie, czy wasze bezpieczeństwo, wasza krew, wasi synowie, wasze pieniądze, wasze prace, wasze domy, wasza gospodarka i reputacja są dla was droższe niż bezpieczeństwo i gospodarka Izraelczyków…  Powtarzaliśmy wiele razy przez ponad dwadzieścia pięć lat, że powodem naszego konfliktu z wami jest wasze poparcie dla waszych izraelskich sojuszników, którzy okupują naszą ziemię Palestyny [podkreślenie dodane].

Nie trzeba mówić, że wielu zachodnich analityków połknęło wówczas (i połyka nadal) ten komunikat w całości – mimo że bin Laden wyjaśniał innym muzułmanom (po arabsku) “prawdziwy powód naszego konfliktu”:

Nasze rozmowy z niewiernym Zachodem i nasz konflikt z nimi obraca się w ostatecznym rachunku wokół jednej kwestii – takiej, która wymaga naszego totalnego poparcia z siłą i zdecydowaniem – a jest nią: czy islam zmusza ludzi siłą miecza, by poddali się jego władzy cieleśnie, jeśli nie duchowo? Tak. Istnieją tylko trzy wybory w islamie: [1] albo dobrowolne poddanie się [nawrócenie]; [2] albo płacenie dżizja przez fizyczne, choć nie duchowe poddanie się władzy islamu; [3] albo miecz – bo nie jest słuszne pozwolenie mu [niewiernemu], by żył. Ta sprawa jest podsumowana dla każdego żywego człowieka: albo poddasz się, albo żyjesz pod zwierzchnictwem islamu, albo umierasz. (The Al Qaeda Reader, s. 42)

Śmielsi dżihadyści porzucili ostatnio pozory. W niedwuznacznie zatytułowanym artykule, Dlaczego nienawidzimy was & dlaczego walczymy z wami, Państwo Islamskie przyznało, że “Nienawidzimy was przede wszystkim dlatego, że jesteście niewiernymi”. Jeśli chodzi o jakiekolwiek „żale” polityczne, to są one „drugorzędnymi” powodami dżihadu:

Ważne jest zrozumienie, że chociaż niektórzy mogą argumentować, że wasza polityka zagraniczna jest tym, co podsyca nasza nienawiść, ta konkretna przyczyna nienawiści do was jest drugorzędna, stąd powód, że zajmujemy się nią na końcu powyższej listy. […]  Faktem jest, że nawet gdybyście przestali bombardować nas, więzić nas, torturować nas, oczerniać nas i uzurpować sobie nasze ziemie, nadal będziemy was nienawidzić, ponieważ nasz główny powód nienawidzenia was nie przestanie istnieć aż przyjmiecie islam. Nawet gdybyście płacili dżizję i żyli w poniżeniu pod władzą islamu, nadal byśmy was nienawidzili [podkreślenie dodane].

Ten trojaki wybór więc – nawrócenie, poddanie/dżizja lub miecz – jest źródłem konfliktu między islamem i wszystkimi innymi; dlatego rozważni nie-muzułmanie zawsze uważali problem osiągnięcia trwałego pokoju ze światem islamskim za nierozwiązalny problem. Jak ponad stulecie temu napisał profesor prawa James Lorimer (1818-90):

Jak długo trwa islam, pojednanie jego wyznawców nawet z Żydami i chrześcijanami [“Ludźmi Księgi”], a tym bardziej z resztą ludzkości, musi nadal być nierozwiązalnym problemem. …  Na nieokreśloną przyszłość, jakkolwiek niechętnie, musimy ograniczyć nasze polityczne uznanie do tych, którzy wyznają religie... nauczające doktrynę „żyj i pozwól żyć” (The Institutes of the Law of Nations, s. 124).

Innymi słowy, polityczne uznanie – z wszystkimi negocjacjami, dyplomacją i ustępstwami, jakie idą z tym w parze – powinno być przyznane wszystkim religiom/cywilizacjom poza tym islamem, który nie odwzajemnia się ani nie uznaje koncepcji „żyj i daj żyć” (jak, na przykład, nakaz Koranu wobec muzułmanów, by „nakazywali to, co jest uznane, a zakazywali tego, co jest naganne” (Koran 3:110) – to jest, narzucali światu szariat).


Ani też islamska supremacja nie ogranicza się do doktryn i pism świętych, które są “otwarte na interpretację”; historia pokazuje to równie jednoznacznie. Jak dokumentuję w książce, która ukaże się niebawem, Sword and Scimitar: Fourteen Centuries of War between Islam and the West, przez stulecia i przez niezliczone dżihady muzułmanie najeżdżali i z czasem podbili ¾ wszystkich ziem chrześcijańskich; skala zniszczenia i potworności, jakie towarzyszyły tym dżihadom, czyni, że potworności Państwa Islamskiego wydają się dziecinną zabawą.   


Skoro Izrael nie miał nic wspólnego z tym wszystkim – a nawet nie istniał – to czy rzeczywiście mamy wierzyć, że zażalenia wobec niego są odpowiedzialne za to, że Al-Azhar nadal naucza, a muzułmanie nadal wyznają te same doktryny, które powodowały, że przez stulecia terroryzowali nie-muzułmanów?   


Nie, to jest kolejny przypadek muzułmańskich apologetów, próbujących upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu: przedstawiając – i tym samym uwalniając od winy -  terrorystyczne zachowania jako nieunikniony wynik “zażaleń” wobec demonizowanego Izraela, który zasługuje na przyjęcie całej winy. W rzeczywistości, ostatecznym “zażaleniem”, jakie muzułmanie mają wobec wszystkich nie-muzułmanów jest to właśnie – że nie-muzułmanami, gorszymi niewiernymi, których trzeba ujarzmić w taki lub inny sposób.

 

Eliminate Israel, Eliminate Islamic Terrorism?

Frontpage Mag, 2 marca 2018

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaRaymond Ibrahim


Urodzony w Stanach Zjednoczonych w rodzinie koptyjskiej, jest amerykańskim badaczem, tłumaczem z arabskiego, pisarzem i publicystą. Autor książek Crucified Again: Exposing Islam's New War on Christians(Regnery, 2013) oraz The Al Qaeda Reader (Doubleday, 2007).

 

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 624 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Zbrodnie wojenne Hamasu przeciwko Izraelowi i Palestyńczykom   Tawil   2019-03-20
Obalanie oskarżenia o użycie „nieproporcjonalnej siły”   Plosker   2019-03-18
Palestyńczycy: Abbas staje przed „sądem” pod zarzutem zdrady   Toameh   2019-03-17
Nie wiatr niesie odpowiedź na ”balonowy terror”   Collins   2019-03-14
Palestyńczycy: Nie dla pokoju i pojednania z „niewiernymi”   Toameh   2019-03-13
Kolorowe pranie czy pranie mózgów - uwagi o Eurowizji w Izraelu?   Benson   2019-03-08
Palestyńczycy: "Nie ma miejsca na twór syjonistyczny w Palestynie”   Tawil   2019-03-07
Iran: narastające prześladowania chrześcijan   Rafizadeh   2019-03-05
Dzwon alarmowy – powrót antysemityzmu   Collins   2019-02-28
Zbrodnie wojenne Hamasu i Islamskiego Dżihadu wobec dzieci i kobiet   Tawil   2019-02-23
“Nowy Bliski Wschód” – może za 500 lat?   Rosenthal   2019-02-22
Dlaczego brytyjska lewica nie zacznie czepiać się kogoś innego?    MacEoin   2019-02-19
Do ludzi z Gazy: kupcie sobie własne cholerne szpitale   Rose   2019-02-16
Skąd się bierze gwałtowny wzrost antysemityzmu na świecie?   Dershowitz   2019-02-15
Tragedia wschodnich chrześcijan i na czym polega żydostwo   Lewin   2019-02-14
Irańska rewolucja i uprzedzenia establishmentu   Glick   2019-02-03
Przypomnienia, wspomnienia i upamiętnienia Holocaustu   Collins   2019-01-27
”Guardian” delegitymizuje Izrael w kłamliwym artykule redakcyjnym   Plosker   2019-01-26
Naziści w przebraniu. Antyizraelskie przesłanie jest skrajnie prawicową retoryką   Collier   2019-01-24
Co mają wspólnego Mahmoud Abbas i handlarze narkotykami   Amos   2019-01-21
Kiedy skrajnie prawicowi żydożercy zgadzają się ze skrajnie lewicowymi żydożercami   Marquardt-Bigman   2019-01-14
Palestyńczycy: Prawdziwe ”zbrodnie”   Tawil   2019-01-12
Pallywood znowu podnosi swój ohydny łeb   Lieberman   2019-01-08
Palestyna: Co byłoby, gdyby nie było wojny sześciodniowej?   Sherman   2019-01-06
Gaza: sześć kłamstw i jedna prawda   Maroun   2019-01-04
Erdoğan nie jest dobrotliwym sułtanem z przeszłości, jest potworem, którego trzeba powstrzymać   Yemini   2019-01-03
Dżihadystyczny psychopata: czaruje nas, uwodzi i pożera   Chesler   2018-12-31
Rasowa polityka antysemityzmu i islamofobii   Frantzman   2018-12-30
Sił dżihadu nie można oswoić ani obłaskawić   Yemini   2018-12-28
Żadnych Żydów w Europie i żadnego państwa żydowskiego na Bliskim Wschodzie   Meotti   2018-12-27
Zwolennicy ISIS grożą zamachami terrorystycznymi podczas Świąt     2018-12-23
Co złego to Żydzi   Rosenthal   2018-12-18
Antysemityzm drogą do kariery w Turcji   Bulut   2018-12-17
11 w Pittsburghu i niemowlę w Ofra     2018-12-14
Walcz z antysemityzmem w swoim domu, a nie u sąsiada   Maroun   2018-12-11
Brytyjski profesor – fan Hamasu i jego ”poezja”     2018-12-05
Brendan O’Neill o obsesji potępiania Izraela przez lewicę   Coyne   2018-11-28
Jak wyrwać się z łap osobliwie pojmowanej empatii?   Koraszewski   2018-11-24
Dlaczego wznowione sankcje wobec Iranu są dobre dla Palestyńczyków   Toameh   2018-11-23
Tykająca bomba zegarowa islamskiej nienawiści do Żydów w USA   Bergman   2018-11-21
Jak ”New York Times” usprawiedliwia antysemityzm   Chesler   2018-11-18
Rzeź chrześcijan, brak reakcji egipskich władz   Ibrahim   2018-11-13
Żydzi a rządy prawa w Europie   Gerstenfeld   2018-11-12
Asia Bibi: Pakistańska zdrada sprawiedliwości   Meotti   2018-11-07
W Nowym Jorku są setki antyżydowskich przestępstw nienawiści – i ANI JEDEN schwytany sprawca nie był ze skrajnej prawicy      2018-11-03
Masakra w synagodze w Pittsburghu: pobudka dla antysemitów?   Maroun   2018-11-02
Ukryci zakładnicy w wojnie Hamasu w Gazie   Collins   2018-10-20
Nowoczesne ”ostateczne rozwiązanie” jest bardzo podobne do starego   Maroun   2018-10-18
Jak Iran planuje przejęcie Gazy   Toameh   2018-10-17
Jak Palestyńczycy kłamią Europejczykom   Tawil   2018-10-13
Cel Iranu - zlikwidowanie Izraela     2018-09-29
Islamskich antysemitów chroni niemieckie państwo prawa   Tibi   2018-09-26
Turcja: tortury, wykorzystywanie seksualne szaleją w więzieniach   Bulut   2018-09-21
Krytyka czy patologiczna nienawiść?   Rosenthal   2018-09-19
Lewicowy nacjonalizm i bolszewicka prawica   Koraszewski   2018-09-18
Nienawiść Corbyna do Izraela nie jest żadną niespodzianką   Bergman   2018-09-13
Ku czemu zmierza antysyjonizm?   Koraszewski   2018-09-09
Ankara oskarża dziennikarza z okupowanego Cypru   Bulut   2018-09-08
Za co nienawidzą Żydów   Lewinskaja   2018-09-03
Żydowski exodus, który Corbyn ignoruje   Julius   2018-08-30
Pani biskup i jej fałszywe świadectwo   Landes   2018-08-28
Odpowiedzialność Abbasa za kryzys w Gazie   Tawil   2018-08-26
Nasze dzieci mogą wybrać demokrację zamiast islamu     2018-08-24
Przykro mi, liberałowie – antysyjonizm jest antysemityzmem   Marquardt-Bigman   2018-08-19
Niewolnictwo Jazydów, handel dziećmi, groźby śmierci wobec dziennikarzy: czy Turcja powinna pozostać w NATO?   Bulut   2018-08-16
Mordercza nienawiść do Żydów znowu szerzy się jak ogień   Meotti   2018-08-15
Czy Corbyn jest antysemitą?   Tsalic   2018-08-13
Muzułmański program: Dżihad, islamski kalifat, zlikwidowanie Izraela     2018-08-11
Powracająca (brunatna) fala   Koraszewski   2018-08-10
Ujawnianie zbrodni ISIS jest terroryzmem   Bulut   2018-07-30
Demonstracja przeciwko Trumpowi szerzy truciznę na ulicach Londynu   Collier   2018-07-29
Dlaczego Iran wspiera palestyńskie grupy terroru?   Toameh   2018-07-28
Najnowsza fatwa muftiego Jerozolimy   Tawil   2018-07-26
„Ogniste sokoly” i dylemat - walczyć czy uciekać   Collins   2018-07-21
"Zasiłek dżihadysty": poglądy na pracę na Bliskim Wschodzie   Darwish   2018-07-17
Międzynarodowa społeczność ignoruje ludobójstwo chrześcijan w Nigerii   Ibrahim   2018-07-14
KADISZ – modlitwa żałobników   Kłys   2018-07-12
Co jest z nami nie tak?   Rosenthal   2018-07-11
Iran: „Tworzymy potęgę w Libanie – bo chcemy stamtąd walczyć z wrogiem z całą naszą siłą”     2018-07-07
Co jest siłą napędową antyizraelskiej polityki?   Rosenthal   2018-07-05
Human Rights Watch i Rada Praw Człowieka: naturalni wspólnicy przeciwko Izraelowi   Amos   2018-07-03
Turcja: „Święta wojna” Erdogana   Bekdil   2018-06-28
Turcja: gloryfikacja morderstwa, męczeństwa i dzieci-żołnierzy   Bulut   2018-06-26
Piromani z Gazy   Bergman   2018-06-12
Radykalizm: prawdziwym szokiem była reakcja Amerykanów...   Rafizadeh   2018-05-29
Czy będzie międzynarodowe dochodzenie dla Afrin   Frantzman   2018-05-27
Zachodnia Nakba: nienawiść do Izraela   Meotti   2018-05-24
Gaza: raz jeszcze o pokojowych Marszach Powrotu     2018-05-20
Nasi ludzie zdjęli mundury i dołączyli do marszów     2018-05-19
Gaza, Hamas i dlaczego nie będę dzisiaj krytykował Izraela   Colier   2018-05-18
Gazańczycy są ofiarami ideologii i nienawiści   Yemini   2018-05-15
Antysemityzm, tym razem w islamistycznej odmianie, znowu dręczy Francję   Ahmed   2018-05-07
Ateista jest robakiem w ciele muzułmanów…     2018-05-05
Hitler zawarł umowę z Żydami     2018-05-04
Ludobójstwo w Nigerii   Ibrahim   2018-05-03
“Biuro prasowe” Hamasu: prawda przychodzi na metę ostatnia   Tawil   2018-05-02
Kiedy globalne media ignorują latawce ze swastyką, Hamas wygrywa wojnę propagandową   Yemini   2018-04-30
Jaka jest cena życia palestyńskich cywilów?   Maroun   2018-04-22
Gdzie Alt-Right gubi się w sprawie Żydów   i Nathan Cofnas   2018-04-02
Nowy palestyński dżihad dla unicestwienia Izraela   Tawil   2018-03-31

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałejŚciganie bluźnierstwaRyby jaskinioweAutyzmOd niepamiętnych czasówTunezyjczycy przeciw złemu prawuDrugie prawo termodynamiki


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk