Prawda

Środa, 28 wrzesnia 2022 - 22:03

« Poprzedni Następny »


Słoń nienawiści do Żydów w salonie


Caroline B. Glick 2021-05-08

Elizabeth Warren (Zdjęcie: Wikipedia)
Elizabeth Warren (Zdjęcie: Wikipedia)

W zjadliwie antyizraelskim przemówieniu w zeszłym tygodniu senator Elizabeth Warren (D-MA) twierdziła, że podczas dyskusji o izraelsko-palestyńskim konflikcie “słoniem w salonie” jest „amerykańska pomoc militarna dla Izraela”.

 

Warren wezwała następnie do zakazania Izraelowi używania militarnej pomocy USA w Judei i Samarii.


Słownikowa definicja zwrotu "słoń w salonie" brzmi: "ważny lub ogromny temat, kwestia lub sporna sprawa, która jest oczywista i wszyscy o niej wiedzą, ale nikt o tym nie mówi lub nie chce mówić, ponieważ jest to niewygodne przynajmniej dla kogoś i jest osobiście, społecznie lub politycznie żenujące, kontrowersyjne, zapalne lub niebezpieczne”.  


Przy takiej definicji Warren w sposób oczywisty błędnie użyła tego zwrotu. Również inni wrogowie Izraela, podobnie jak Warren, nigdy nie przestają mówić o kwestii pomocy militarnej USA dla państwa żydowskiego. Przez ostatnie 40 lat używali militarnej pomocy USA do surowego ganienia, potępiania i przedstawiania państwa żydowskiego w świetle negatywnych stereotypów, często w jawnie antysemickich słowach.


Warren, na przykład, wezwała do obwarowania warunkami militarnej pomocy USA dla Izraela w kilka dni po tym, jak jej antyizraelska towarzyszka, reprezentantka Betty McCollum (D-MN), ponownie przedstawiła w Kongresie projekt ustawy, warunkujący pomoc dla Izraela w ten sam sposób, w jaki przedstawiła to Warren. McCollum wnosi tę propozycję co roku i J Street (antyizraelskie lobby goszczące Warren), już poparło tę najnowszą powtórkę.


Warren argumentowała, że Palestyńczycy mają poczucie krzywdy i podtrzymują wojnę przeciwko Izraelowi z powodu “nierównowagi siły” między Izraelem a Palestyńczykami.   Sposobem rozwiązania tego problem jest osłabienie Izraela – przez zakaz używania armii do obrony przed palestyńską agresją. Właściwie Warren niewiele mówiła o palestyńskiej agresji poza powiedzeniem, że terrorystyczna grupa Hamas powinna otrzymać pozwolenie na kandydowanie w planowanych palestyńskich wyborach.


Problem, tak jak go przedstawiła Warren, zaczyna się i kończy na Izraelu i jego sile. Dlatego też dla Warren i jej antyizraelskich wspólników sposobem “rozwiązania” problemu jest połączenie ignorowania terroru i legitymizowania palestyńskiej agresji z ograniczaniem i delegitymizowaniem izraelskich możliwości obrony przed palestyńską agresją.  


I to prowadzi nas do rzeczywistego “słonia w salonie”. Rzeczywistym słoniem jest palestyńska – i globalna – nienawiść do Żydów.


Palestyńczycy są notorycznymi żydożercami. Jak wyjaśnił znany specjalista, Dan Polisar, w dogłębnej analizie 20 lat sondaży palestyńskiej opinii publicznej, palestyńskie społeczeństwo jest zanurzone w głęboko zakorzenionej, wielowymiarowej nienawiści do Żydów. 93 procent Palestyńczyków zgadza się z opiniami wyrażającymi jawną nienawiść do Żydów. Palestyńczycy w większości obwiniają Izrael – żydowskie państwo – za całą swoją niedolę. Wielu z nich wyznaje dzikie teorie spiskowe o żydowskiej władzy i nikczemnych zamiarach, które nie mają oparcia w jakichkolwiek dowodach czy precedensach takich planów lub spisków. 

 

Palestyńczycy zaprzeczają, że Żydzi są narodem z trzy i pół tysiącletnią historią życia na tej ziemi i negują ich związki z Ziemią Izraela. Zaprzeczają, że stolicą narodu żydowskiego jest od niepamiętnych czasów Jerozolima. Faktem jest, że palestyńska tożsamość narodowa opiera się na zaprzeczaniu żydowskiej historii i przywłaszczaniu sobie żydowskiej historii. Przecież, jak oświadczył w 1974 roku przewodniczący Organizacji Wyzwolenia Palestyny, Jaser Arafat: “Celem nasze walki jest koniec Izraela i nie może tu być żadnego kompromisu ani mediacji. Nie chcemy pokoju, chcemy zwycięstwa”.


Łatwo jest rozpalić tę nienawiść do Żydów i palestyńscy przywódcy zarówno z Fatahu rządzącego Autonomią Palestyńską, jak z Hamasu robią to regularnie dla swoich politycznych celów. Ich starania za każdym razem odnoszą sukces, ponieważ olbrzymia część społeczności międzynarodowej, obejmująca szerszy świat islamski i większość krajów Zachodu, także jest negatywnie (choć w wypadku Zachodu bez tak wielkiej przemocy) nastawiona wobec żydowskiego narodu i żydowskiego państwa Izrael.


I w zasadzie wszyscy zgadzają się, że najlepszym sposobem podważania Izraela jest ignorowanie rzeczywistego słonia w salonie – nienawiści do Żydów ze strony Palestyńczyków i ich samych.


W ostatnich tygodniach obserwowaliśmy, jak to się rozgrywa w rzeczywistym czasie. 13 kwietnia, na początku muzułmańskiego świętego miesiąca ramadanu, gang arabskich Jerozolimczyków zaatakował policjantów w pobliżu Starego Miasta Jerozolimy bombami zapalającymi, fajerwerkami i kamieniami, równocześnie brutalnie bijąc przechodniów – izraelskich Żydów.


Po tym początkowym ataku nastąpiło znacznie więcej tego rodzaju agresji ze strony gangów związane z Fatahem i Hamasem. Kilkunastu izraelskich Żydów – najczęściej ortodoksyjnych Żydów – w Jerozolimie i innych żydowsko-arabskich miastach trafiło do szpitali w wyniku brutalnego pobicia, które napastnicy filmowali i często zamieszczali na platformie TikTok.


Przez kilka dni, poza Izraelem, nie było żadnych relacji medialnych z tych napaści. Potem jednak skrajnie prawicowa grupa izraelskich Żydów zorganizowała protest przed Bramą Damasceńską na Starym Mieście Jerozolimy, głównym miejscu ataków. Żydowski protest odbywał się bez żadnej przemocy. Ale odpowiadając na arabski slogan "Śmierć Żydom" , kilku z tych skrajnie prawicowych protestujących niestety krzyczało “Śmierć Arabom” i “Śmierć terrorystom”.


Nagle sprawa stała się warta międzynarodowej uwagi. NBCSky NewsReuters i “New York Times” i inne szacowne media natychmiast opublikowały artykuły albo obwiniające protestujących Żydów za ataki na Żydów, przeciwko którym to atakom protestujący właśnie wystąpili, lub, jak ambasada USA w Jerozolimie, obwiniali w równym stopniu obie strony, ignorując fakt, że przemocy dokonywali Arabowie z czynnym podżeganie przez kierownictwo Autonomii Palestyńskiej i Fatahu.

 

Oświadczenie ambasady USA było wzorem moralnej tępoty: “Jesteśmy głęboko zaniepokojeni incydentami przemocy w Jerozolimie na przestrzeni kilku ostatnich dni. Mamy nadzieję, że wszyscy będą dążyć do zakończenia podżegania i powrotu spokoju oraz szacunku dla bezpieczeństwa i godności wszystkich w Jerozolimie”.


Takie wypowiedzi mogą istnieć tylko w świecie, w którym nikt nie zauważa ani nie dba o oślepiającą nienawiść do Żydów, która jest samym jądrem dzisiejszej palestyńskiej tożsamości narodowej. Mogą być beztrosko wypowiadane w świecie, w którym ta nienawiść jest “słoniem w salonie” i wszyscy umyślnie ignorują ją, obwiniając za konsekwencje tej nienawiści – czyli za polityczną przemoc, izraelskie kroki antyterrorystyczne, wojny - ofiary tej nienawiści - Żydów.   


Kluczem do długotrwałego sukcesu świata w ignorowaniu palestyńskiego słonia nienawiści do Żydów jest rozprzestrzenione zaprzeczanie, że antysyjonizm i używanie podwójnych standardów do sądzenia Izraela jest formą antysemityzmu. W świecie, w którym nie do zaakceptowania byłoby powiedzenie, że Żydzi jako jedyni spośród narodów świata mają mieć zakaz samostanowienia w ojczyźnie swoich przodków, byłoby podobnie nie do zaakceptowania definiowanie przez Palestyńczyków swojej narodowej tożsamości poprzez odrzucenie Żydów i zawłaszczanie żydowskiej historii.  


W świecie, w którym Izrael byłby sądzony według tych samych standardów co inne demokracje, ambasada USA i “New York Times” nie ukrywaliby wyraźnego faktu, że przez minione dwa tygodnie Arabowie atakowali fizycznie Żydów na ulicach Jerozolimy.


Problem z nienawiścią polega na tym, że kiedy nie przeciwstawiamy się jej, wyłącznie się nasila. Teraz, kiedy wszyscy wolą zamykać oczy na palestyńską nienawiść i wszystkim uchodzi na sucho obwinianie Żydów za palestyńskie napaści na żydowskich Izraelczyków, inni entuzjastycznie dołączają do tych akcji. Na przykład, na kampusach uniwersyteckich w całych Stanach Zjednoczonych żydowscy studenci są poddani  antysemickiemu ostracyzmowibojkotowi i nękaniu. Antysemici, którzy dyskryminują Żydów, wiedzą, że wszystko, co muszą zrobić, by ich pełne nienawiści zachowanie uszło im na sucho, to przedstawiać swoją retorykę jako „opozycję wobec Izraela”. I zamiast kary lub wydalenia za ich bigoterię, otrzymują poparcie innych, którym podoba się to zamykanie oczu na antysemityzm i którzy chętnie przyjmują to pozwolenie na nienawiść do Żydów, a równocześnie, jak na ironię, mogą wygłaszać tyrady o swoim oddaniu walce z wszystkimi formami rasizmu.


We Francji, kiedy Palestyńczycy w Gazie oraz Judei i Samarii rozpoczęli nową kampanię terroru przeciwko Izraelowi, muzułmańscy ekstremiści często atakują Żydów. A ponieważ robią to jako “protest” wobec Izraela, otrzymują pozwolenie na niszczenie synagog i żydowskich szkół oraz na bicie Żydów na ulicach.


Wraz z nominacjami wielu progresywnych towarzyszy senator Warren na stanowiska kierownicze w Partii Demokratycznej, pewnie zobaczymy więcej opowieści o tym, jak “militarna pomoc USA”, “Benjaminy” i , oczywiście, "okupacja" są "słoniami w salonie”. Ta zakłamana retoryka będzie nastawiona na osiągnięcie dwóch celów – poparcie dla palestyńskiej wojny przeciwko Izraelowi i ochronę prawdziwego słonia w salonie.

 

The Jew-Hatred Elephant in the Room

Newsweek, 30 kwietnia 2021

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaCaroline Glick 

Znana dziennikarka izraelska, pracuje w „Jerusalem Post”. Urodzona w Stanach Zjednoczonych, gdzie ukończyła studia z nauk społecznych. Emigrowała do Izraela w 1991 roku, wstępując natychmiast do IDF, w 1996 roku zakończyła karierę w wojsku w stopniu kapitana. Występuje często w izraelskiej telewizji, jest również zapraszana przez różne stacje telewizyjne w USA.     


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1111 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Palestyńczycy przymilają się do Arabów, którzy zabijają Palestyńczyków   Toameh   2022-09-28
Niemcy, obudźcie się! Czy wiecie, że finansujecie zaprzeczanie Holokaustowi?   Marcus   2022-09-27
Prześladowania chrześcijan: “Te ataki mają rasistowskie, religijne motywacje”   Ibrahim   2022-09-23
Zachodnia reakcja na przywódców Iranu zaprzeczających Holocaustowi   Frantzman   2022-09-21
Palestynizm: ideologia i tożsamość   Rosenthal   2022-09-20
Dla niego pokój oznacza zabijanie Żydów   Tawil   2022-09-19
Jak “Le Monde”, “gazeta, którą wszyscy czytają”, omawia Izrael i Palestyńczyków   Fitzgerald   2022-09-16
Powiedziałem prawdę o “Palestynie” – i oto, co się zdarzyło   Collier   2022-09-11
Kiedy nie masz historii, to ją sobie wymyśl   Hirsch   2022-09-10
Żydowscy antysyjonisci próbują legitymizować antysemityzm   Tobin   2022-09-09
Palestyńczycy są  gotowi na wojnę naziemną     2022-09-07
“Tam w nich uderzymy”: Masakra w Monachium i jej następstwa   Kemp   2022-09-05
Nietolerowanie prawdy w ONZ   Bard   2022-09-04
Teheran debatuje o bombie   Taheri   2022-09-03
Zmiana klimatu: najnowsze usprawiedliwienie mordowania chrześcijan   Ibrahim   2022-08-31
Masakra w Monachium 50 lat później   Jacoby   2022-08-31
Zapomnij o wolności słowa: fatwa przeciwko Rushdiemu zwycięża   Meotti   2022-08-27
Iran przygotowuje się do wyeliminowania Izraela – zaraz po podpisaniu umowy z Iranem   Toameh   2022-08-26
Administracja Bidena i Iran atakujący Rushdiego   Toameh   2022-08-24
Walki w Gazie nie zmieniają niczego w walce o wizerunek Izraela   Tobin   2022-08-21
Dlaczego świat nie będzie przejmował się kłamstwem Abbasa o holokauście   Tobin   2022-08-19
Ziemia uderzyła nas w nos   Koraszewski   2022-08-15
Dlaczego Hillary Clinton nazwała to „palestyńskim znęcaniem się nad dziećmi”   Flatow   2022-08-14
Jak media “równoważąc” próbują ukryć prawdę     2022-08-12
Antysemicki „śledczy” Rady Praw Człowieka ONZ mówi głośno to, co przemilczane   Tobin   2022-08-11
Gaza: Ci co zawsze, potępiają Izrael   Kemp   2022-08-08
Komisja Śledcza twierdzi, że podstawą prawną istnienia Izraela jest Rezolucja 181 Zgromadzenia Ogólnego ONZ. To nie jest prawdą. (Ale kłamią, bo są przeciwko Izraelowi)     2022-08-06
Pierwsza połowa 2022 r.: arabscy terroryści dokonali ponad 3700 ataków na Izraelczyków   Savir   2022-08-05
Mohammed El-Kurd, reporter narodu  “Palestyny”   Fitzgerald   2022-08-01
Film “Pamiętaj Bagdad” (2017)   Julius   2022-07-30
Anne Frank zdradzona raz jeszcze   Collier   2022-07-28
Palestyńskie kłamstwa (zbudowane na żydowskiej krwi)   Collier   2022-07-26
Czy Palestyńczycy zamierzają pozwać Ligę Narodów lub ONZ do sądu?   Hirsch   2022-07-25
Świadoma ślepota Europy w sprawie palestyńskiej   Blum   2022-07-22
Narastająca obsesja antysemitów   Collier   2022-07-21
Model ajatollahów dla świata   Taheri   2022-07-19
Przesłanie Autonomii Palestyńskiej do dzieci: „Palestyna należy do Palestyńczyków od rzeki do morza”   Zilberdik   2022-07-15
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw”, w celu zniszczenia Izraela   Toameh   2022-07-13
Nazistowskie korzenie islamistycznej nienawiści   Herf   2022-07-12
Dlaczego Izrael nie powinien rozmawiać z AP   Rosenthal   2022-07-11
Turcja: Dżihad przeciwko Cyprowi   Bulut   2022-07-09
PA świętuje „polityczne zwycięstwo” nad UE   Marcus   2022-07-08
Komisja śledcza ONZ o “Okupowanych terytoriach palestyńskich” działa jak inkwizycja   Bayefsky   2022-07-04
Irański plan udaremnienia izraelsko-arabskiej normalizacji stosunków oraz dalszego rozszerzania rewolucji   Toameh   2022-07-03
Co kryje się za kłamstwem o izraelskim ‘apartheidzie’   Collier   2022-07-02
Analiza najnowszej propagandowej publikacji ONZ   Litman   2022-06-26
Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk