Prawda

Poniedziałek, 29 listopada 2021 - 03:00

« Poprzedni Następny »


Rzeczywiste zagrożenie dla chrześcijan palestyńskich: radykalny islam


Bassam Tawil 2016-01-08

Muzułmanie palestyńscy w okolicach Betlejem, wśród nich mężczyźni przebrani za św. Mikołajów, ciskają kamieniami w żołnierzy izraelskich, krzycząc \
Muzułmanie palestyńscy w okolicach Betlejem, wśród nich mężczyźni przebrani za św. Mikołajów, ciskają kamieniami w żołnierzy izraelskich, krzycząc "Allahu Akbar" 18 grudnia 2015 r. (Zdjęcie: Anadolu Agency video zrzut z ekranu)

Nie było to szczęśliwe Boże Narodzenia dla naszych palestyńskich braci na Zachodnim Brzegu, którzy są chrześcijanami. Palestyńscy chrześcijanie są teraz malutką mniejszością w Betlejem. W tym roku mieli szczęście, że Boże Narodzenie przeszło bez dużego ataku terrorystycznego lub poważnego wybuchu przemocy.

W dzień Bożego Narodzenia muzułmanie palestyńscy obrzucili kamieniamisamochód, którym patriarcha łaciński Jerozolimy, Fouad Twal, jechał do Betlejem. Twal, głowa Kościoła Katolickiego w Ziemi Świętej, miał szczęście, że nie został ranny w tym ataku. Atakujący pochodzili z obozu dla uchodźców koło Betlejem. Podobno chcieli wyrazić sprzeciw wobec jakichkolwiek obchodów w Betlejem – pod pretekstem, że nie ma powodu świętować, kiedy Palestyńczycy są zabijani przez Izraelczyków – którzy, nawiasem mówiąc, jedynie próbują powstrzymać Palestyńczyków przed zabijaniem ich samych.


Nie ma jednak gwarancji, że Boże Narodzenie w przyszłym roku w Betlejem – i innych palestyńskich miastach i wsiach – będzie bezpieczne dla naszych chrześcijańskich braci. Nie byłoby zaskakujące, gdyby w przyszłym roku Autonomia Palestyńska (AP) zdecydowała odwołać obchody Bożego Narodzenia ze „względów bezpieczeństwa”.


Kierownictwo Autonomii Palestyńskiej ogłosiło tuż przed Bożym Narodzeniem, że obchody w tym roku będą ograniczone do ceremonii religijnych z powodu trwającej fali terroryzmu przeciwko Izraelczykom – ataków nazywanych przez niektórych naszych przywódców „Intifadą Al-Kuds” lub „powstaniem powszechnym”. Nasi przywódcy  powiedzieli społeczności chrześcijańskiej, że nie ma powodu świętować, kiedy Palestyńczycy są zabijani przez Izraelczyków – mając na myśli tych Palestyńczyków, którzy zostali zastrzeleni podczas ataków nożowych na Żydów lub samochodowych na Żydów.


W wigilie Bożego Narodzenia stało się jednak jasne, że prawdziwa przyczyna decyzji AP odwołania publicznych obchodów nie ma nic wspólnego z Izraelem ani „intifadą”. Jak się okazało, podjęli tę decyzję po groźbach muzułmańskich ekstremistów, że obiorą za cel chrześcijan i ich miejsca święte. Chrześcijańscy mieszkańcy Betlejem i Ramallah powiedzieli, że otrzymali groźby i żądania odwołania obchodów od rozmaitych grup islamskich. Ich groźby pojawiły się w kontekście trwających prześladowań chrześcijan przez islamistów nie tylko na terytoriach palestyńskich, ale także w innych krajach arabskich, takich jak Irak, Syria, Libia i Egipt.


Ta kampania zastraszania chrześcijan palestyńskich skłoniła siły bezpieczeństwa Autonomii Palestyńskiej do aresztowania dziesiątków islamistów na Zachodnim Brzegu przed Bożym Narodzeniem.


Jedno doniesienie, mówiące, że palestyńskie siły bezpieczeństwa na Zachodnim Brzegu aresztowały 16 mężczyzn związanych z Państwem Islamskim i innymi grupami dżihadystycznymi, było naprawdę zaskakujące. Nasi przywódcy w Ramallah od dawna zaprzeczają obecności zwolenników Państwa Islamskiego na Zachodnim Brzegu. Ci dygnitarze z Ramallah zawsze mówią, że takie twierdzenia są „plotkami” szerzonymi przez Izrael, by siać dezorientację i anarchię wśród Palestyńczyków. Zdecydowanie kroki podjęte przeciwko islamistom na Zachodnim Brzegu pokazują jednak, że nasi przywódcy kłamali nam, a także reszcie świata.


Pokazuje także, że wbrew temu, co mówiło kierownictwo palestyńskie, Izrael i „intifada” nie mieli nic wspólnego z decyzją odwołania obchodów Bożego Narodzenia. Palestyński prezydent Mahmoud Abbas, w swoim orędziu Nożonarodzeniowym zdecydował zignorować groźby islamistów wobec chrześcijan palestyńskich. Zamiast tego obwinił „ekstremistycznych osadników izraelskich”, których oskarżył o „atakowanie kościołów i meczetów”.


Najwyraźniej prezydent Abbas i nasi przywódcy żyją na innej planecie, gdzie ludzie nie słyszą o ciężkim losie chrześcijan w sąsiadujących z nami krajach arabskich. Wydaje się, że na planecie Ramallah nie ma kampanii zastraszania i terroryzmu prowadzonej przez palestyńskich islamistów przeciwko naszym chrześcijańskim braciom na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy.


Jeszcze przed atakiem na patriarchę łacińskiego, Fouada Twala, muzułmanie palestyńscy podpalili choinkę bożonarodzeniową w chrześcijańskiej wsi Al-Zababdeh na północy Zachodniego Brzegu. Palestyńskie siły bezpieczeństwa aresztowały dwóch muzułmanów palestyńskich należących do radykalnej grupy islamistycznej za udział w tym podpaleniu.  


Na dodatek, w cynicznym wykorzystywaniu symbolu chrześcijańskiego, by promować przemoc i nienawiść, muzułmanie palestyńscy przebierali się w kostiumy Św. Mikołaja i rzucali kamieniami w żołnierzy izraelskich na Zachodnim Brzegu. Trudno o bardziej przygnębiający widok niż Św. Mikołaj angażujący się w przemoc zamiast rozdawania prezentów i słodyczy małym dzieciom.


Prezydent Abbas nie wydaje się jednak uważać tego za obrazę dla chrześcijan i ich wiary. Wygląda na to, że palestyńscy agitatorzy przebrani w stroje Św. Mikołaja mieli nadzieję pokazać światu, że żołnierze izraelscy umyślnie atakują chrześcijan i ich symbole. Nie jest jeszcze jasne, czy byli rozczarowani, że żołnierze izraelscy nie połknęli przynęty.


Głównie winne tej sytuacji są media zachodnie głównego nurtu. Od dawna są nieetycznymi i amoralnymi wspólnikami, pomagając Palestyńczykom w szerzeniu ich wezwań do antyizraelskiej nienawiści. Zachodni dziennikarze i fotoreporterzy, którzy relacjonują o przemocy, wiedzieli doskonale, że mężczyźni w strojach Św. Mikołaja, którzy rzucali kamienie i krzyczeli “Allahu Akbar”, są muzułmanami, nie zaś chrześcijanami, ale ani jeden z nich nie poinformował o tym ważnym fakcie. 


Nieszczęśliwe dla naszych braci, chrześcijan palestyńskich, narażonej mniejszości, było to ponure Boże Narodzenie na Zachodnim Brzegu. Tym, co wielu z nas wydawało się najbardziej bolesne, nie była fala terroryzmu przeciwko Żydom, ani „okupacja”, ale poważnie narastająca groźba radykalnego islamu.


Chrześcijanie na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy nie różnią się od swoich braci w Iraku, Syrii, Egipcie i Libii, którzy stoją wobec brutalnej kampanii prześladowań i czystek etnicznych z rąk Państwa Islamskiego i innych grup islamistycznych. O tym jednak nasi przywódcy w Ramallah nie chcą, by świat się dowiedział. Chcą, by świat winił tylko Izrael za trudną sytuacje chrześcijan na terytoriach palestyńskich i na Bliskim Wschodzie.


Jeśli w mediach i w społeczności międzynarodowej strategia zamykania oczu na muzułmańskie prześladowania chrześcijan będzie trwała, następne Boże Narodzenie w Betlejem z pewnością będzie jeszcze mniej szczęśliwe.


The Real Threat to Palestinian Christians

Gatestone Institute, 27 grudnia 2015

Tumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

Bassam Tawil

Badacz i publicysta palestyński mieszkający na Bliskim Wschodzie.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 980 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Sunnicki Hamas i szyicki Iran: braterska więź w terrorze pod hasłem “śmierć Izraelowi”   Fitzgerald   2021-11-27
Terrorysta, który rozbija wszystkie stereotypy o terrorystach   Flatow   2021-11-23
Unia Europejska nadal nie wpisuje całego Hezbollahu na listę organizacji terrorystycznych   Fitzgerald   2021-11-22
Czy termin “nakba” jest antysemicki?     2021-11-21
“Od Rzeki do Morza”: Hamas wyjaśnia, czego chcą brytyjscy studenci   Kemp   2021-11-16
Jak Palestyńczycy ukradli cierpienia, no cóż, właściwie wszystkim   Collier   2021-11-14
Terroryści „palestyńskiego” dżihadu dostają więcej niż zarabiają lekarze i nauczyciele   Greenfield   2021-11-11
EU @eu_eeas ciągle mówi o nieistniejących “granicach sprzed 1967”, skoro explicite nigdy nie miały one być granicami?     2021-11-10
Odciąć finansowanie NGO powiązanych z terroryzmem   Eid   2021-11-07
Palestyńscy więźniowie, o których nikt nie mówi   Toameh   2021-11-06
Niemka skazana za zbrodnie ISIS   Frantzman   2021-11-02
Terroryzm jako palestyńska kultura   Marcus   2021-11-02
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą zawrzeć pokoju z Izraelem   Toameh   2021-10-29
Czy Trzecia Konwencja Genewska stosuje się do palestyńskich terrorystów aresztowanych przez Izrael?    Hirsch   2021-10-28
Łajdackie porwanie “praw człowieka” leży u samego sedna kontrowersji wokół NGO   Tobin   2021-10-27
Protest, bo terrorystce odmówiono platformy   Fitzgerald   2021-10-26
Hamas jest beneficjentem dyplomacji bazującej na urojeniach   Glick   2021-10-24
Między bojkotami a rękawicą rzuconą przez Gazę   Collins   2021-10-22
Okropna prawda o irlandzkim antysemityzmie   Collier   2021-10-19
Oszukańcze sztuczki UNRWA, by wyciszyć słowa prawdy   Blum   2021-10-15
Próbowali spalić Żydów żywcem. Znowu   Flatow   2021-10-12
Prawdziwi palestyńscy “bohaterzy”: terroryści   Tawil   2021-10-10
“Obietnica Życia Przyszłego” – Palestyna po  “zniknięciu” Izraela     2021-10-09
Iran z bronią jądrową jest bardziej niebezpieczny niż Korea Północna   Rafizadeh   2021-10-07
Premier Autonomii Palestyńskiej“Izrael musi zginąć demograficznie”     2021-10-06
Przemówienie Abbasa w ONZ wyjaśnia, dlaczego nie jest on partnerem do pokoju   Hirsch   2021-10-05
Czy terroryści będą szkoleni za pieniądze zachodnich podatników?   Greenfield   2021-09-26
“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie   Steinberg   2021-09-21
Artykuł w „Independent” z akrobatyką, żeby uniknąć słowa Hamas   Levick   2021-09-20
Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05
Prawo powrotu w stare koleiny   Koraszewski   2021-07-04
Letnie obozy palestyńskiego dżihadu   Toameh   2021-07-02
Najbardziej niebezpieczni terroryści świata   Patrikarakos   2021-06-30
Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu     2021-06-29
Krótka historia długiej nienawiści   Rosenthal   2021-06-28
Stany Zjednoczone wspierają palestyńskie naruszenia praw człowieka.   Toameh   2021-06-26
Palestyńska kultura przemocy   Bard   2021-06-25
Ewolucja, dzieci i mordercy   Koraszewski   2021-06-23
Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08
Świat akademicki dla Hamasu   Pessin   2021-06-06

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk