Prawda

Poniedziałek, 29 listopada 2021 - 02:54

« Poprzedni Następny »


Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu


Phyllis Chesler 2020-05-04


Okupacja jest słowem, które dominuje większość dyskusji o Izraelu, ale prawdą jest, że propalestyńscy propagandziści okupują Google i Wikipedię, by podtrzymać przy życiu dawno obalone narracje.  

 

Zobaczyłam to wyraźnie, kiedy brałam udział w webinarium z lekarką, który pracowała w tajnej jednostce Izraela, "Dudevan", pierwowzorem dla popularnej serii Fauda. Mówiła o swojej pracy w Gazie i na Zachodnim Brzegu podczas Operacji Ochronny Brzeg.


"Sądziłam, że nic mnie już nie zdziwi. Ale wiele rzeczy dziwiło” – powiedziała. Lekarka opowiedziała historię próby uratowania życia 2,5 letniego chłopca z Zachodniego Brzegu, którego niechcący przejechał samochodem jego ojciec. Błyskawicznie zabrali chłopca do izraelskiego szpitala, po drodze starając się utrzymać go przy życiu.  


"Mimo wszystkich naszych starań – opowiadała – chłopiec umarł. Kiedy spytała ojca, czy ofiarowałby narządy chłopca innemu dziecku, odpowiedział: ‘Tylko dziecku palestyńskiemu, nie dziecku izraelskiemu, Żydowi’”.


To był ojciec, który właśnie widział niesamowity wysiłek izraelskich Żydów, by uratować życie jego syna; to był bardzo dramatyczny i emocjonalny moment. Stare uprzedzenia mogły ustąpić, przynajmniej na chwilę. Jednak wyuczona nienawiść tego człowieka do Żydów i Izraela włączyła się natychmiast. Lekarka osłupiała wobec nagłego pojawienia się takich właśnie ”politycznych realiów”.


To jest rodzaj psychologicznego wroga, jakiego Izrael ma przeciwko sobie. A dalej są palestyńscy przywódcy terrorystyczni, którzy indoktrynują własną ludność i używają jej do podejmowania ataków terrorystycznych przeciwko izraelskim cywilom. Zachodnie media i globalni liderzy minimalizują ten fakt.


Przy diabolicznych podwójnych standardach świata izraelscy żołnierze są oskarżani o potworności, których nigdy nie popełnili, podczas gdy palestyńscy terroryści – Hamas, Palestyński Islamski Dżihad, Organizacja Wyzwolenia Palestyny, Fatah, Ludowy Front Wyzwolenia Palestyny – którzy torturują, porywają ludzi i samoloty, używają ludzkich tarcz, włącznie z dziećmi, są nadal postrzegani jako niewinne ofiary.


Wbrew panującej opinii, Izraelska Armia Obronna (IDF) jest wyjątkowo etyczna, co potwierdzają wojskowi dowódcy z innych krajów. Dla izraelskich żołnierzy dramatem jest każda przypadkowa śmierć cywila, ale i śmierć własnych towarzyszy. Inaczej niż przywódcy palestyńskich terrorystów, nie gloryfikują śmierci i opłakują każdą stratę życia w nieustannej bitwie o przetrwanie. Trzeba to powtarzać raz za razem, by przeciwdziałać koszmarnej propagandzie przeciwko Izraelowi. 

 

Zatruta antyizraelska propaganda ciągle zalewa wszystkie platformy medialne. Pamiętacie na przykład rzekomą masakrę dokonaną w 2002 roku przez Izrael na cywilach z Dżanin (Jenin)? Opisywano ją na czołówkach gazet na całym świecie.


Ta „masakra” nigdy się jednak nie zdarzyła.


Przez niemal dwa lata arabscy terroryści nieustannie atakowali izraelskich cywilów. Było bardzo dużo ofiar śmiertelnych i rannych. W marcu 2002 roku terroryści zamordowali 100 Izraelczyków. 27 marca zamachowiec-samobójca wysadził się w powietrze w hotelu Park w Netanji właśnie, kiedy Żydzi siadali do Sederu w Pesach. Trzydzieści osób zginęło, w większości ludzi starszych wiekiem. Kolejnych 140 odniosło rany.

 


To była ostatnia kropla. Wielu zamachowców-samobójców pochodziło z Dżanin


IDF wysłała żołnierzy do Dżanin. Szli od jednego domu zamienionego w bombową pułapkę do drugiego, cały czas pod ogniem, tylko po to, by nie oskarżono Izraela o bombardowanie z powietrza lub o popełnienie masakry.

 

Raporty palestyńskiej strony opisywały niczym nieusprawiedliwiony izraelski festiwal mordów, z setkami zabitych, niewinnych ludzi. Niektórzy mówili o tysiącach zabitych. Jak twierdzono, całe miasto zostało zniszczone.

 

W rzeczywistości zginęło 56 Palestyńczyków, z których większość była uzbrojona. Izrael stracił 23 żołnierzy. Mimo tego, jeśli ktoś chce się dowiedzieć, co się tam stało i zacznie szukać w Google pod hasłem "Jenin", oto, co znajdzie.

 

Na pierwszych pięciu stronach o "Jenin" jest 27 antyizraelskich artykułów, promujących fałszywą historię i tylko siedem, które mówią prawdę o tym, co zdarzyło się naprawdę.


Szukaj w Google "How many Palestinians died in Jenin, 2002" [Ilu Palestyńczyków zginęło w Dżanin, 2002] a to jest pierwsza rzecz, jaka zobaczysz dzisiaj:To było kłamstwem wtedy. To jest kłamstwem dzisiaj.


Wiadomości prasowe i telewizyjne, dwa znakomite filmy - Pierre RehovThe Road to Jenin i Gila Mezumena Jenin Diary: The Inside Story – i bardzo poruszająca książka Bretta Goldberga A Psalm in Jenin, z łatwością obalają zakłamaną „historię przekazywaną przez algorytmy” z Google i przypominają, co się naprawdę zdarzyło.


Naprawdę ważne jest to, że propaganda o  rzekomej masakrze w Dżanin nie ogranicza się do lat 2002-2003. Kłamstwa trwają przez cały XXI wiek.  


W latach 2017-2018 islamistyczni propagandziści, Yvonne Ridley i Ilan Pappe, kontynuowali powtarzanie tego krwawego oszczerstwa.


Jeszcze w zeszłym tygodniu Yvonne Ridley mówiła o tej masakrze, której nie było, jako jednej z „największych zbrodni wojennych tego stulecia”.

 

Ponad pół miliona martwych Syryjczyków mogłoby temu przeczyć.

 

Taka propaganda, jaką szerzy Yvonne Ridley, w sposób nieunikniony jednak prowadzi do prawdziwych masakr i linczów – Żydów i Izraelczyków.


Częścią problemu jest powiązana z Google Wikipedia, która jest pełna antyizraelskich kłamstw i propalestyńskiego stanowiska. Na przykład, spójrzcie, co wyskakuje dzisiaj, kiedy szukacie hasła "Palestinian terrorist groups" [palestyńskie grupy terrorystyczne]:Pierwszą rzeczą, jaką jednak zobaczycie, jest podsumowanie Wikipedii "palestyńskiej politycznej przemocy”.


"Palestyńska przemoc polityczna oznacza czyny przemocy lub terroru motywowane przez palestyński nacjonalizm. Te polityczne cele obejmują samostanowienie i suwerenność w Palestynie, ‘wyzwolenie Palestyny’ albo w miejsce zarówno Izraela, jak i palestyńskich terytoriów, albo wyłącznie palestyńskich terytoriów. Czasami skierowane na bardziej ograniczone cele, takie jak uwolnienie palestyńskich więźniów w Izraelu, innym kluczowym celem jest przybliżenie realizacji palestyńskiego prawa powrotu”.


Podobnie jak tak zwana „masakra” w Dżanin, sprawa Al-Dury dotyczy rzekomego zamordowania z zimną krwią w 2000 roku 12-letniego palestyńskiego chłopca przez izraelskich żołnierzy na skrzyżowaniu Netzarim. Jaserr Arafat raz jeszcze odrzucił pokój i rozpoczął długo planowaną intifadę przeciwko Izraelowi. Świat muzułmański uznał Al-Durę za męczennika i pokazywał jego zdjęcie raz za razem w mediach, na koszulkach, kubkach, plakatach itd. Nadal to robi.


Dziennikarka Nidra Poller określa sprawę Al-Dury jako „balistyczny mit dalekiego zasięgu”. Przez wiele lat cały świat wierzył, że izraelscy żołnierze umyślnie zamordowali dziecko. Także IDF szybko wystosowała przeproszenie, które po zbadaniu sprawy wycofała – dzięki heroicznej i upartej pracy dokonanej przez Nidrę Poller i przez Richarda LandesaEsther SchapiraPhilippe Karsenty’ego i izraelskiego fizyka, NahumShahafa.


Z czasem stało się jasne, że jeśli nawet Al-Dura w ogóle został zastrzelony, nie mogli zrobić tego Izraelczycy.  


Chociaż Google nadal automatycznie podaje link do Wikipedii, w końcu dołączono pod hasłem „Al Dura” fakt, że kontrowersja wokół tego, co się zdarzyło, rzeczywiście istnieje. Jednak dział opisujący tę kontrowersję pojawia się na samym końcu tego hasła w Wikipedii, najpierw jest fałszywa narracja podawana jako prawda.  


Protesty w Gazie w 2019 roku
 przy granicy z Izraelem dostarczają najnowszego przykładu sytuacji, kiedy Palestyńczycy dokonują przemocy, a propaganda rażąco przekłamuje izraelską reakcję.  


Antyizraelska grupa, Jewish Voice for Peace, dołączyła do chóru głosów twierdzących, że Izrael zabija pokojowo protestujących Palestyńczyków. Twierdzono między innymi, że „Izraelscy snajperzy” umyślnie obierają za cel "dzieci i osoby niepełnosprawne".


Okazało się, że przeważająca większość ofiar śmiertelnych to byli członkowie lub stowarzyszeni z organizacjami terrorystycznymi. Ponad połowa zabitych składała się z członków i osób stowarzyszonych z Hamasem.


Dowiedzieliśmy się tego od funkcjonariuszy Hamasu.


Poszukaj jednak "Gaza border protests", a nigdzie nie zobaczysz tych faktów.  


Jest jasne, że ta śmiercionośna kampania dezinformacji nigdy się nie skończy, ale ci, którzy zarządzają platformami w Internecie, nie powinni pomagać w tym przestępczym procederze.


Palestinian Lies Never Die; Wikipedia and Google Keep Them Alive

Investigative Project, 24 kwietnia 2020

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaPhyllis Chesler

Emerytowana profesor psychologii City University of New York, współzałożycielka Association for Women in Psychology oraz National Women's Health Network.

 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 980 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Sunnicki Hamas i szyicki Iran: braterska więź w terrorze pod hasłem “śmierć Izraelowi”   Fitzgerald   2021-11-27
Terrorysta, który rozbija wszystkie stereotypy o terrorystach   Flatow   2021-11-23
Unia Europejska nadal nie wpisuje całego Hezbollahu na listę organizacji terrorystycznych   Fitzgerald   2021-11-22
Czy termin “nakba” jest antysemicki?     2021-11-21
“Od Rzeki do Morza”: Hamas wyjaśnia, czego chcą brytyjscy studenci   Kemp   2021-11-16
Jak Palestyńczycy ukradli cierpienia, no cóż, właściwie wszystkim   Collier   2021-11-14
Terroryści „palestyńskiego” dżihadu dostają więcej niż zarabiają lekarze i nauczyciele   Greenfield   2021-11-11
EU @eu_eeas ciągle mówi o nieistniejących “granicach sprzed 1967”, skoro explicite nigdy nie miały one być granicami?     2021-11-10
Odciąć finansowanie NGO powiązanych z terroryzmem   Eid   2021-11-07
Palestyńscy więźniowie, o których nikt nie mówi   Toameh   2021-11-06
Niemka skazana za zbrodnie ISIS   Frantzman   2021-11-02
Terroryzm jako palestyńska kultura   Marcus   2021-11-02
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą zawrzeć pokoju z Izraelem   Toameh   2021-10-29
Czy Trzecia Konwencja Genewska stosuje się do palestyńskich terrorystów aresztowanych przez Izrael?    Hirsch   2021-10-28
Łajdackie porwanie “praw człowieka” leży u samego sedna kontrowersji wokół NGO   Tobin   2021-10-27
Protest, bo terrorystce odmówiono platformy   Fitzgerald   2021-10-26
Hamas jest beneficjentem dyplomacji bazującej na urojeniach   Glick   2021-10-24
Między bojkotami a rękawicą rzuconą przez Gazę   Collins   2021-10-22
Okropna prawda o irlandzkim antysemityzmie   Collier   2021-10-19
Oszukańcze sztuczki UNRWA, by wyciszyć słowa prawdy   Blum   2021-10-15
Próbowali spalić Żydów żywcem. Znowu   Flatow   2021-10-12
Prawdziwi palestyńscy “bohaterzy”: terroryści   Tawil   2021-10-10
“Obietnica Życia Przyszłego” – Palestyna po  “zniknięciu” Izraela     2021-10-09
Iran z bronią jądrową jest bardziej niebezpieczny niż Korea Północna   Rafizadeh   2021-10-07
Premier Autonomii Palestyńskiej“Izrael musi zginąć demograficznie”     2021-10-06
Przemówienie Abbasa w ONZ wyjaśnia, dlaczego nie jest on partnerem do pokoju   Hirsch   2021-10-05
Czy terroryści będą szkoleni za pieniądze zachodnich podatników?   Greenfield   2021-09-26
“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie   Steinberg   2021-09-21
Artykuł w „Independent” z akrobatyką, żeby uniknąć słowa Hamas   Levick   2021-09-20
Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05
Prawo powrotu w stare koleiny   Koraszewski   2021-07-04
Letnie obozy palestyńskiego dżihadu   Toameh   2021-07-02
Najbardziej niebezpieczni terroryści świata   Patrikarakos   2021-06-30
Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu     2021-06-29
Krótka historia długiej nienawiści   Rosenthal   2021-06-28
Stany Zjednoczone wspierają palestyńskie naruszenia praw człowieka.   Toameh   2021-06-26
Palestyńska kultura przemocy   Bard   2021-06-25
Ewolucja, dzieci i mordercy   Koraszewski   2021-06-23
Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08
Świat akademicki dla Hamasu   Pessin   2021-06-06

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk