Prawda

Sobota, 31 października 2020 - 22:43

« Poprzedni Następny »


Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu


Phyllis Chesler 2020-05-04


Okupacja jest słowem, które dominuje większość dyskusji o Izraelu, ale prawdą jest, że propalestyńscy propagandziści okupują Google i Wikipedię, by podtrzymać przy życiu dawno obalone narracje.  

 

Zobaczyłam to wyraźnie, kiedy brałam udział w webinarium z lekarką, który pracowała w tajnej jednostce Izraela, "Dudevan", pierwowzorem dla popularnej serii Fauda. Mówiła o swojej pracy w Gazie i na Zachodnim Brzegu podczas Operacji Ochronny Brzeg.


"Sądziłam, że nic mnie już nie zdziwi. Ale wiele rzeczy dziwiło” – powiedziała. Lekarka opowiedziała historię próby uratowania życia 2,5 letniego chłopca z Zachodniego Brzegu, którego niechcący przejechał samochodem jego ojciec. Błyskawicznie zabrali chłopca do izraelskiego szpitala, po drodze starając się utrzymać go przy życiu.  


"Mimo wszystkich naszych starań – opowiadała – chłopiec umarł. Kiedy spytała ojca, czy ofiarowałby narządy chłopca innemu dziecku, odpowiedział: ‘Tylko dziecku palestyńskiemu, nie dziecku izraelskiemu, Żydowi’”.


To był ojciec, który właśnie widział niesamowity wysiłek izraelskich Żydów, by uratować życie jego syna; to był bardzo dramatyczny i emocjonalny moment. Stare uprzedzenia mogły ustąpić, przynajmniej na chwilę. Jednak wyuczona nienawiść tego człowieka do Żydów i Izraela włączyła się natychmiast. Lekarka osłupiała wobec nagłego pojawienia się takich właśnie ”politycznych realiów”.


To jest rodzaj psychologicznego wroga, jakiego Izrael ma przeciwko sobie. A dalej są palestyńscy przywódcy terrorystyczni, którzy indoktrynują własną ludność i używają jej do podejmowania ataków terrorystycznych przeciwko izraelskim cywilom. Zachodnie media i globalni liderzy minimalizują ten fakt.


Przy diabolicznych podwójnych standardach świata izraelscy żołnierze są oskarżani o potworności, których nigdy nie popełnili, podczas gdy palestyńscy terroryści – Hamas, Palestyński Islamski Dżihad, Organizacja Wyzwolenia Palestyny, Fatah, Ludowy Front Wyzwolenia Palestyny – którzy torturują, porywają ludzi i samoloty, używają ludzkich tarcz, włącznie z dziećmi, są nadal postrzegani jako niewinne ofiary.


Wbrew panującej opinii, Izraelska Armia Obronna (IDF) jest wyjątkowo etyczna, co potwierdzają wojskowi dowódcy z innych krajów. Dla izraelskich żołnierzy dramatem jest każda przypadkowa śmierć cywila, ale i śmierć własnych towarzyszy. Inaczej niż przywódcy palestyńskich terrorystów, nie gloryfikują śmierci i opłakują każdą stratę życia w nieustannej bitwie o przetrwanie. Trzeba to powtarzać raz za razem, by przeciwdziałać koszmarnej propagandzie przeciwko Izraelowi. 

 

Zatruta antyizraelska propaganda ciągle zalewa wszystkie platformy medialne. Pamiętacie na przykład rzekomą masakrę dokonaną w 2002 roku przez Izrael na cywilach z Dżanin (Jenin)? Opisywano ją na czołówkach gazet na całym świecie.


Ta „masakra” nigdy się jednak nie zdarzyła.


Przez niemal dwa lata arabscy terroryści nieustannie atakowali izraelskich cywilów. Było bardzo dużo ofiar śmiertelnych i rannych. W marcu 2002 roku terroryści zamordowali 100 Izraelczyków. 27 marca zamachowiec-samobójca wysadził się w powietrze w hotelu Park w Netanji właśnie, kiedy Żydzi siadali do Sederu w Pesach. Trzydzieści osób zginęło, w większości ludzi starszych wiekiem. Kolejnych 140 odniosło rany.

 


To była ostatnia kropla. Wielu zamachowców-samobójców pochodziło z Dżanin


IDF wysłała żołnierzy do Dżanin. Szli od jednego domu zamienionego w bombową pułapkę do drugiego, cały czas pod ogniem, tylko po to, by nie oskarżono Izraela o bombardowanie z powietrza lub o popełnienie masakry.

 

Raporty palestyńskiej strony opisywały niczym nieusprawiedliwiony izraelski festiwal mordów, z setkami zabitych, niewinnych ludzi. Niektórzy mówili o tysiącach zabitych. Jak twierdzono, całe miasto zostało zniszczone.

 

W rzeczywistości zginęło 56 Palestyńczyków, z których większość była uzbrojona. Izrael stracił 23 żołnierzy. Mimo tego, jeśli ktoś chce się dowiedzieć, co się tam stało i zacznie szukać w Google pod hasłem "Jenin", oto, co znajdzie.

 

Na pierwszych pięciu stronach o "Jenin" jest 27 antyizraelskich artykułów, promujących fałszywą historię i tylko siedem, które mówią prawdę o tym, co zdarzyło się naprawdę.


Szukaj w Google "How many Palestinians died in Jenin, 2002" [Ilu Palestyńczyków zginęło w Dżanin, 2002] a to jest pierwsza rzecz, jaka zobaczysz dzisiaj:To było kłamstwem wtedy. To jest kłamstwem dzisiaj.


Wiadomości prasowe i telewizyjne, dwa znakomite filmy - Pierre RehovThe Road to Jenin i Gila Mezumena Jenin Diary: The Inside Story – i bardzo poruszająca książka Bretta Goldberga A Psalm in Jenin, z łatwością obalają zakłamaną „historię przekazywaną przez algorytmy” z Google i przypominają, co się naprawdę zdarzyło.


Naprawdę ważne jest to, że propaganda o  rzekomej masakrze w Dżanin nie ogranicza się do lat 2002-2003. Kłamstwa trwają przez cały XXI wiek.  


W latach 2017-2018 islamistyczni propagandziści, Yvonne Ridley i Ilan Pappe, kontynuowali powtarzanie tego krwawego oszczerstwa.


Jeszcze w zeszłym tygodniu Yvonne Ridley mówiła o tej masakrze, której nie było, jako jednej z „największych zbrodni wojennych tego stulecia”.

 

Ponad pół miliona martwych Syryjczyków mogłoby temu przeczyć.

 

Taka propaganda, jaką szerzy Yvonne Ridley, w sposób nieunikniony jednak prowadzi do prawdziwych masakr i linczów – Żydów i Izraelczyków.


Częścią problemu jest powiązana z Google Wikipedia, która jest pełna antyizraelskich kłamstw i propalestyńskiego stanowiska. Na przykład, spójrzcie, co wyskakuje dzisiaj, kiedy szukacie hasła "Palestinian terrorist groups" [palestyńskie grupy terrorystyczne]:Pierwszą rzeczą, jaką jednak zobaczycie, jest podsumowanie Wikipedii "palestyńskiej politycznej przemocy”.


"Palestyńska przemoc polityczna oznacza czyny przemocy lub terroru motywowane przez palestyński nacjonalizm. Te polityczne cele obejmują samostanowienie i suwerenność w Palestynie, ‘wyzwolenie Palestyny’ albo w miejsce zarówno Izraela, jak i palestyńskich terytoriów, albo wyłącznie palestyńskich terytoriów. Czasami skierowane na bardziej ograniczone cele, takie jak uwolnienie palestyńskich więźniów w Izraelu, innym kluczowym celem jest przybliżenie realizacji palestyńskiego prawa powrotu”.


Podobnie jak tak zwana „masakra” w Dżanin, sprawa Al-Dury dotyczy rzekomego zamordowania z zimną krwią w 2000 roku 12-letniego palestyńskiego chłopca przez izraelskich żołnierzy na skrzyżowaniu Netzarim. Jaserr Arafat raz jeszcze odrzucił pokój i rozpoczął długo planowaną intifadę przeciwko Izraelowi. Świat muzułmański uznał Al-Durę za męczennika i pokazywał jego zdjęcie raz za razem w mediach, na koszulkach, kubkach, plakatach itd. Nadal to robi.


Dziennikarka Nidra Poller określa sprawę Al-Dury jako „balistyczny mit dalekiego zasięgu”. Przez wiele lat cały świat wierzył, że izraelscy żołnierze umyślnie zamordowali dziecko. Także IDF szybko wystosowała przeproszenie, które po zbadaniu sprawy wycofała – dzięki heroicznej i upartej pracy dokonanej przez Nidrę Poller i przez Richarda LandesaEsther SchapiraPhilippe Karsenty’ego i izraelskiego fizyka, NahumShahafa.


Z czasem stało się jasne, że jeśli nawet Al-Dura w ogóle został zastrzelony, nie mogli zrobić tego Izraelczycy.  


Chociaż Google nadal automatycznie podaje link do Wikipedii, w końcu dołączono pod hasłem „Al Dura” fakt, że kontrowersja wokół tego, co się zdarzyło, rzeczywiście istnieje. Jednak dział opisujący tę kontrowersję pojawia się na samym końcu tego hasła w Wikipedii, najpierw jest fałszywa narracja podawana jako prawda.  


Protesty w Gazie w 2019 roku
 przy granicy z Izraelem dostarczają najnowszego przykładu sytuacji, kiedy Palestyńczycy dokonują przemocy, a propaganda rażąco przekłamuje izraelską reakcję.  


Antyizraelska grupa, Jewish Voice for Peace, dołączyła do chóru głosów twierdzących, że Izrael zabija pokojowo protestujących Palestyńczyków. Twierdzono między innymi, że „Izraelscy snajperzy” umyślnie obierają za cel "dzieci i osoby niepełnosprawne".


Okazało się, że przeważająca większość ofiar śmiertelnych to byli członkowie lub stowarzyszeni z organizacjami terrorystycznymi. Ponad połowa zabitych składała się z członków i osób stowarzyszonych z Hamasem.


Dowiedzieliśmy się tego od funkcjonariuszy Hamasu.


Poszukaj jednak "Gaza border protests", a nigdzie nie zobaczysz tych faktów.  


Jest jasne, że ta śmiercionośna kampania dezinformacji nigdy się nie skończy, ale ci, którzy zarządzają platformami w Internecie, nie powinni pomagać w tym przestępczym procederze.


Palestinian Lies Never Die; Wikipedia and Google Keep Them Alive

Investigative Project, 24 kwietnia 2020

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaPhyllis Chesler

Emerytowana profesor psychologii City University of New York, współzałożycielka Association for Women in Psychology oraz National Women's Health Network.

 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 799 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dekapitacja wolności w Europie   Collier   2020-10-24
Nerdeen Kiswani walczy o Palestynę od rzeki do morza   Fitzgerald   2020-10-07
Sprawa Al-Dury po 20 latach   Landes   2020-10-06
Rzeczy, o których chce nas poinformować najbardziej na świecie poszukiwana terrorystka   Roth   2020-10-05
Groźba państw sierocych dla porządku świata    Taheri   2020-09-24
Życie czarnych chrześcijan widocznie nie liczy się   Meotti   2020-09-21
„Czarny Wrzesień” pół wieku temu i teraz   Fernandez   2020-09-17
Turecki prezydent zapowiada wojnę     2020-09-14
Gdzie postawić granicę antysemitom?   Tobin   2020-09-12
Cypr: 46 lat tureckiej okupacji   Bulut   2020-09-11
Palestyńczycy: Żydzi i chrześcijanie są naszymi wrogami   Toameh   2020-08-24
Popłoch wśród uzależnionych od wojny z syjonizmem   Tobin   2020-08-15
Jordania skarży się na Izraelczyków, którzy “szturmują meczet” Al-Aksa   Fitzgerald   2020-08-14
Musimy nadal osuszać bagna antysemickich kłamstw   Chesler   2020-08-10
Czego nauczyłeś się dzisiaj w szkole, drogie małe dziecko ze szkoły UNRWA w Gazie?   Bedein   2020-07-28
Plan Hamas-Huti wojny nie tylko z Izraelem, ale także z innymi Arabami   Toameh   2020-07-27
Instytucjonalny rasizm Narodów Zjednoczonych   Bergman   2020-07-26
AP na bieżąco przekłamuje historię   i Nan Jacques Zilberdik   2020-07-24
Rasizm uznaje się za nieodłączną cechę zachodnich społeczeństw. Dlaczego nie antysemityzm?   Gerstenfeld   2020-07-23
Palestyńczycy: Abbas podpisuje własny wyrok śmierci   Toameh   2020-07-22
Jak zachowywaliby się Palestyńczycy przy rozwiązaniu w postaci jednego państwa?     2020-07-16
Po zamianie Hagia Sophia w meczet Turcja przysięga, że “wyzwoli Al-Aksę”   Frantzman   2020-07-12
Trwający problem antysemityzmu w Niemczech   Bergman   2020-07-10
Trzeba stanowczo wystąpić przeciwko promocji mordowania   Gerstenfeld   2020-07-07
UE nadal próbuje finansować palestyńskie NGO związane z terrorem   Toameh   2020-07-06
Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04
Antysemityzm jest najstarszym ”fake news” świata   Yemini   2020-04-28
Palestyński wirus: wzory osobowe Abbasa   Tawil   2020-04-25
”Financial Times” rozpowszechnia kłamstwo o „segregacji” w Izraelu   Levick   2020-04-24
Dlaczego Turcja przytula Hamas?   Toameh   2020-04-23
Gobbels polubiłby wiele w mediach społecznościowych   Stalinsky   2020-04-19
Pandemiczne zawieszenie broni antysemityzmu? Nie ma mowy   Tobin   2020-04-16
Założyciel BDS: Izrael powinien nas uratować, a potem umrzeć   Tobin   2020-04-09
Dziesiątki milionów Europejczyków ma demoniczne poglądy na Izrael   Gerstenfeld   2020-04-05
Koronawirus: dlaczego palestyńscy przywódcy nie pomagają Gazie w zwalczaniu zarazy   Tawil   2020-04-03
Mimo koronawirusa dżihad przeciwko Izraelowi trwa   Toameh   2020-04-02
Muzułmańscy ekstremiści wykorzystują koronawirusa do promocji terroryzmu i nienawiści   Tawil   2020-03-31
Hamas: już strzelać czy zachować spokój?     2020-03-28
Oszustwo AP: umiarkowanie po angielsku i ekstremizm po arabsku   i Itamar Marcus   2020-03-24
Dlaczego Palestyńczycy umierają w więzieniach Hamasu?   Tawil   2020-03-16
Oszczerstwo o rytuale krwi arcybiskupa Hanny   Fitzgerald   2020-03-15
Jasbir Puar i moralna klęska świata akademickiego   Rosenthal   2020-03-12
Zabawa w  antysemityzm podczas karnawału w Aalst   Collins   2020-03-11
Europie nie wolno paść ofiarą szantażu Erdoğana   Bekdil   2020-03-07
Jak zachodnie media stały się użytecznymi idiotami Gazy?   Yemini   2020-03-06
Czystka etniczna  Żydów i hipokryzja lewicy   Collier   2020-03-05
W rzeczywistości Palestyńczycy nigdy nie dążyli do pokoju   Yemini   2020-03-02
Czy chrześcijanie znikną z Bliskiego Wschodu?   Dabbas   2020-02-28
Zamiana praw człowieka w kiepski dowcip   Gordon   2020-02-25
Czy upiory totalitaryzmu mogą się odrodzić?   Koraszewski   2020-02-23
Balony z Gazy – problem wybuchającego terroru   Lipman   2020-02-22
Finansowane przez UE, kierowane przez Palestyńczyków. Kampanie BDS w szatach UE   Collier   2020-02-21
Przebierańcy   Lewin   2020-02-20
Nasz europejski wróg   Rosenthal   2020-02-17
Prosto o arabsko-izraelskim konflikcie   Pickles   2020-02-15
Błędny profil palestyńskich terrorystów   Flatow   2020-02-13
Podżeganie irańskiego reżimu do zniszczenia Izraela   Shindman   2020-02-12
Palestyńczycy: Po podżeganiu do przemocy Abbas przybywa do Nowego Jorku, by walczyć z planem pokojowym   Tawil   2020-02-11
Przecież nikt nie traktuje tego poważnie   Koraszewski   2020-02-10
Francja: Wypal trawkę, zabij Żyda, uniknij procesu, idź wolny   Milliere   2020-02-09
W Międzynarodowym Dniu Pamięci Holocaustu fake news i przywódcy podburzający do nienawiści nie są niczym nowym   Amos   2020-02-02
Czy obsesyjna nienawiść irańskiego reżimu do Żydów będzie jego zgubą?   Rosenthal   2020-01-27
Historia stara jak świat   Frantzman   2020-01-27
Autonomia Palestyńska walczy z Żydami, by „bronić” całej ludzkości   Marcus   2020-01-23
Czego światowi przywódcy nie dowiedzą się w Jad Waszem   Julius   2020-01-22
Ciekawe czasy   Lewin   2020-01-16
Zmiana reżimu w Iranie powinna stać się międzynarodowym celem   Rosenthal   2020-01-13
Dekapitacja chrześcijan w prezencie na Boże Narodzenie, Zachód ziewa   Meotti   2020-01-10
Organizacja Wyzwolenia Palestyny: czym jest OWP?   Lipman   2020-01-08
Bernard-Henri Levy o masakrze chrześcijan w Nigerii     2020-01-04
Czy dać państwo Czarnym Hebrajskim Izraelitom?   Flatow   2020-01-03
Nie dawaj fałszywego świadectwa, chyba, że…   Koraszewski   2020-01-02
Hamas, trzydzieści dwa lata później   Toameh   2019-12-29
Bój na śmierć i życie w Tell Tamer   Fernandez   2019-12-21
Angela Merkel finansuje zarówno Muzeum Auschwitz, jak i terroryzm     2019-12-14
Dlaczego nie ma pokoju między muzułmanami a Izraelem   Bulut   2019-12-12
”Israel Denial” odsłania akademickie próby delegitymizacji Izraela   Steinberg   2019-12-10
Iran strzela do protestujących, Europa spiskuje, by wzbogacić morderców   Tobin   2019-12-05
Inwersja antysemityzmu     2019-12-03
Trzeba zakończyć prześladowania ludzi przez radykałów   Franklin   2019-11-29
Były terrorysta wypomina Warren i Sandersowi popieranie palestyńskich terrorystów.   Greenfield   2019-11-25

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

CervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabija


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk