Prawda

Czwartek, 18 sierpnia 2022 - 07:05

« Poprzedni Następny »


Palestyńscy terroryści do Bidena: nie wierz palestyńskiemu kierownictwu


Bassam Tawil 2021-03-08

Autonomia Palestyńska twierdzi, że Hamas i inne palestyńskie grupy terrorystyczne wyrzekły się terroru i zaakceptowały prawo Izraela do istnienia. Hamas i palestyńskie frakcje mówią jednak, że nie jest to prawdą i że pozostają oddane „wszystkim formom oporu” wobec Izraela, włącznie z „walką zbrojną”. Na zdjęciu: członkowie Hamasu w Strefie Gazy. (Zdjęcie: Middle East Monitor)
Autonomia Palestyńska twierdzi, że Hamas i inne palestyńskie grupy terrorystyczne wyrzekły się terroru i zaakceptowały prawo Izraela do istnienia. Hamas i palestyńskie frakcje mówią jednak, że nie jest to prawdą i że pozostają oddane „wszystkim formom oporu” wobec Izraela, włącznie z „walką zbrojną”. Na zdjęciu: członkowie Hamasu w Strefie Gazy. (Zdjęcie: Middle East Monitor)

Autonomia Palestyńska (AP) twierdzi, że Hamas i inne palestyńskie grupy terrorystyczne wyrzekły się terroru i zaakceptowały prawo Izraela do istnienia.


Hamas i palestyńskie frakcje mówią jednak, że nie jest to prawdą i że pozostają oddane „wszystkim formom oporu” wobec Izraela, włącznie z „walką zbrojną”.


Podkreślają także, że nie uznały prawa Izraela do istnienia i są zdecydowane kontynuować walkę „do wyzwolenia całej Palestyny” od rzeki Jordan do Morza Śródziemnego.  


Hamas i jego sojusznicy, włącznie z Palestyńskim Islamskim Dżihadem (PIJ) i Ludowym Frontem Wyzwolenia Palestyny (LFWP) mówią w rzeczywistości, że kierownictwo AP kłamie, kiedy mówi, że grupy terrorystyczne zmieniły swoje stanowisko wobec Izraela.


To wywołuje pytanie: komu kłamie kierownictwo palestyńskie i dlaczego?


Odpowiedź: AP kłamie międzynarodowej społeczności, a konkretnie administracji prezydenta USA, Joego Bidena.


Według palestyńskiej strony informacyjnej, Amad, szef Palestyńskiego Głównego Urzędu ds. Cywilnych i członek Fatahu, rządzącej frakcji prezydenta Mahmouda Abbasa, Hussein al-Szejk, wysłał niedawno list do administracji Bidena o rzekomych zmianach polityki palestyńskich grup terrorystycznych.  

W liście al-Szejk napisał, że wszystkie palestyńskie “polityczne” frakcje, włącznie z Hamasem, zgodziły się złożyć broń i zaakceptować  palestyńskie państwo obok Izraela.


Al-Szejk napisał, że osiągnięto tę domniemaną zgodę podczas spotkania przywódców kilku palestyńskich frakcji we wrześniu 2020 roku. "Został osiągnięty następujący konsensus z wszystkimi politycznymi frakcjami”.

"Zobowiązanie wobec standardów prawa międzynarodowego, zobowiązanie wobec palestyńskiego państwa w oparciu o granice z 1967 r., zobowiązanie wobec OWP jako politycznego parasola i jedynego legalnego przedstawiciela narodu palestyńskiego, zobowiązanie do zasad pokojowego przekazywania władzy poprzez wybory i zobowiązanie do powszechnego (pokojowego) oporu [wobec Izraela]”.

Dwa ważne “zobowiązania” wspomniane w liście odnoszą się do palestyńskiego państwa “w oparciu o granice z 1967 r.” i „pokojowego oporu” wobec Izraela.


Pierwsze sugeruje, że palestyńskie grupy terrorystyczne, które nie uznają prawa Izraela do istnienia, są gotowe zaakceptować palestyńskie państwo tylko na Zachodnim Brzegu, w Strefie Gazy i wschodniej Jerozolimie. Ponadto sugeruje to, że grupy terrorystyczne nie będą dłużej dążyły do “wyzwolenia całej Palestyny” i do zastąpienia Izraela państwem islamskim.


Drugie "zobowiązanie" sugeruje, że Hamas, PIJ i pozostałe grupy terrorystyczne są teraz za “pokojowym” oporem wobec Izraela zamiast rozmaitych rodzajów terroryzmu, włącznie z rakietami, atakami nożowniczymi, strzelaniem i taranowaniem samochodami.


Niemniej wypowiedzi przywódców palestyńskich grup terrorystycznych z ostatnich dni wyraźnie zaprzeczają treści listu wysłanego przez kierownictwo AP do administracji Bidena.  


Przywódcy grup terrorystycznych wysyłają administracji Bidena i reszcie świata następujący komunikat: nie wierzcie kierownictwu AP. My nie zmieniliśmy naszej polityki wobec Izraela.


25 lutego Hamas wydał oświadczenie, w którym zaprzeczył, by grupa miała zmienić stanowisko wobec Izraela. “Nasze polityczne i narodowe stanowisko jest dobrze znane i jasne – powiedział Hamas. – Jest wyrażone w naszych oficjalnych dokumentach i publikacjach. Pozostajemy zobowiązani do oporu aż do wyzwolenia [całej Palestyny]”.


Najważniejszym dokumentem, o którym mówi Hamas, jest ich Karta z 1988 roku, która stanowi:

"Ziemia Palestyny jest islamskim Wakf (powiernictwo) dla wszystkich pokoleń muzułmanów do dnia zmartwychwstania. Nie ma prawa oddania jej ani żadnej jej części. Nie ma rozwiązania problem palestyńskiego poza dżihadem (świętą wojną). W walce przeciwko żydowskiej okupacji Palestyny sztandar dżihadu musi zostać podniesiony”.

Zwracając się do konferencji prowadzonej przez Zoom pod tytułem “Zjednoczeni przeciwko normalizacji” [stosunków z Izraelem] przywódca Hamasu Ismail Hanija powiedział 20 lutego, że jego grupa pozostaje zobowiązana do „wszechstronnego oporu” przeciwko Izraelowi. Dodał, że Hamas “będzie prowadził program oporu aż do wyzwolenia ziemi palestyńskiej od rzeki [Jordan] do morza [Śródziemnego]”.


25 lutego cytowano Fathiego Hammada, wysokiego rangą funkcjonariusza Hamasu w Strefie Gazy, który powiedział, że jego grupa pozostaje oddana walce zbrojnej przeciwko Izraelowi. "Wszystkie rodzaje oporu są uprawnione, włącznie z powszechnym i zbrojnym - powiedział Hammad. – Palestyna jest muzułmańską ziemią i nikt nie jest upoważniony do oddania choćby jednego jej centymetra”.


Reagując na list AP do administracji Bidena, marksistowsko-leninowska grupa terrorystyczna, LFWP, zaprzeczyła, by miała zmienić swoją politykę wobec Izraela:

"Ludowy Front Wyzwolenia Palestyny potwierdza, że pozostaje oddany prawu narodu palestyńskiego do całej swojej ziemi od morza [Śródziemnego] do rzeki [Jordan]. Nikt nie ma prawa mówić w imieniu wszystkich [palestyńskich] grup narodowych w sposób, który może być zrozumiany, że oddajemy części historycznej Palestyny”.

Wspierany przez Iran Palestyński Islamski Dżihad także zaprzeczył, jakoby zmienił swoje stanowisko wobec Izraela. Sekretarz generalny PIJ, Zijad al-Nachalah oświadczył, że jego grupa nigdy nie uzna Izraela ani Umów z Oslo, podpisanych przez OWP i Izrael w 1993 i 1995 roku. Podkreślił także potrzebę kontynuowania ataków terrorystycznych i dżihadu przeciwko Izraelowi.


Palestyńskie grupy terrorystyczne z pewnością zasługują na pochwałę za otwarte przedstawianie swoich prawdziwych, ludobójczych zamiarów wobec Izraela. W odróżnieniu od kierownictwa AP, te organizacje terrorystyczne mówią jednym i prostym językiem. Ich komunikat po arabsku i po angielsku jest wyraźny: rozlejemy tyle żydowskiej krwi, ile potrzeba, by oczyścić „Palestynę” z Żydów.  


List kierownictwa Autonomii Palestyńskiej do administracji Bidena jest kolejną próbą Abbasa i jego świty, by oszukać Amerykanów i resztę świata i skłonić ich do uwierzenia, że palestyńskie grupy terrorystyczne nie dążą już dłużej do unicestwienia Izraela.   


Jest chorym dowcipem mówienie, że Hamas i PIJ popierają “pokojowy” opór, kiedy te dwie grupy krzyczą w dzień i w nocy, że pozostają oddane walce zbrojnej i terroryzmowi.


Abbas stara się nabrać administrację Bidena, by uwierzyła, że udało mu się przekonać grupy terrorystyczne, by zmieniły się w starające się o pokój organizacje. Abbas całkowicie desperacko chce otrzymać amerykańskie fundusze. Kłamie jak najęty, by skłonić administrację Bidena do wznowienia pompowania gotówki do jego reżimu – który jest zbankrutowany w każdym możliwym sensie tego słowa. Zobaczymy, czy administracja Bidena da się nabrać temu mistrzowskiemu magikowi z AP.


Palestinian Terrorists to Biden: Do Not Believe the Palestinian Leadership

Gatestone Institute, 2 marca 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

Bassam Tawil

Muzułmański badacz i publicysta  mieszkający na Bliskim Wschodzie.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1090 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Ziemia uderzyła nas w nos   Koraszewski   2022-08-15
Dlaczego Hillary Clinton nazwała to „palestyńskim znęcaniem się nad dziećmi”   Flatow   2022-08-14
Jak media “równoważąc” próbują ukryć prawdę     2022-08-12
Antysemicki „śledczy” Rady Praw Człowieka ONZ mówi głośno to, co przemilczane   Tobin   2022-08-11
Gaza: Ci co zawsze, potępiają Izrael   Kemp   2022-08-08
Komisja Śledcza twierdzi, że podstawą prawną istnienia Izraela jest Rezolucja 181 Zgromadzenia Ogólnego ONZ. To nie jest prawdą. (Ale kłamią, bo są przeciwko Izraelowi)     2022-08-06
Pierwsza połowa 2022 r.: arabscy terroryści dokonali ponad 3700 ataków na Izraelczyków   Savir   2022-08-05
Mohammed El-Kurd, reporter narodu  “Palestyny”   Fitzgerald   2022-08-01
Film “Pamiętaj Bagdad” (2017)   Julius   2022-07-30
Anne Frank zdradzona raz jeszcze   Collier   2022-07-28
Palestyńskie kłamstwa (zbudowane na żydowskiej krwi)   Collier   2022-07-26
Czy Palestyńczycy zamierzają pozwać Ligę Narodów lub ONZ do sądu?   Hirsch   2022-07-25
Świadoma ślepota Europy w sprawie palestyńskiej   Blum   2022-07-22
Narastająca obsesja antysemitów   Collier   2022-07-21
Model ajatollahów dla świata   Taheri   2022-07-19
Przesłanie Autonomii Palestyńskiej do dzieci: „Palestyna należy do Palestyńczyków od rzeki do morza”   Zilberdik   2022-07-15
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw”, w celu zniszczenia Izraela   Toameh   2022-07-13
Nazistowskie korzenie islamistycznej nienawiści   Herf   2022-07-12
Dlaczego Izrael nie powinien rozmawiać z AP   Rosenthal   2022-07-11
Turcja: Dżihad przeciwko Cyprowi   Bulut   2022-07-09
PA świętuje „polityczne zwycięstwo” nad UE   Marcus   2022-07-08
Komisja śledcza ONZ o “Okupowanych terytoriach palestyńskich” działa jak inkwizycja   Bayefsky   2022-07-04
Irański plan udaremnienia izraelsko-arabskiej normalizacji stosunków oraz dalszego rozszerzania rewolucji   Toameh   2022-07-03
Co kryje się za kłamstwem o izraelskim ‘apartheidzie’   Collier   2022-07-02
Analiza najnowszej propagandowej publikacji ONZ   Litman   2022-06-26
Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02
Wojna przeciwko Żydom prowadzona przez grupy “obrony praw człowieka”: @Amnesty, @HRW i @BTselem     2022-02-01
Powrót „Protokołów mędrców Syjonu”   Rosenthal   2022-01-31
„Guardian” wynalazł nowe antyizraelskie oszczerstwo: „Sportswashing”   Levick   2022-01-30
Pamiętajcie Dajr Jasin!   Troy   2022-01-29
Wikipedia morduje historię     2022-01-25
Associated Press zamienia palestyński wypadek drogowy w podżeganie przeciwko Izraelowi   Fitzgerald   2022-01-23
Wędrówka idei na Bliskim Wschodzie   Mansour   2022-01-22
Neonaziści dążą do wykucia braterskiej więzi z dżihadystami   Stalinsky   2022-01-19
Kiedy atakowani są Żydzi, przedstawiciele władz boją się powiedzieć “antysemityzm”   Frantzman   2022-01-17
Sowieckie kłamstwo o izraelskim apartheidzie   Kemp   2022-01-14
„Nieistotne religijne idee”? Nie, każdy terroryzm jest oparty na głębokiej wierze, niezależnie od tego, czy jest religijny, polityczny, społeczny czy inny – część I   M. Reiter   2022-01-13
Litania nieszczęść Hassana Nasrallaha   Fitzgerald   2022-01-13
Palestyńczycy: Jesteśmy dumni z naszych terrorystów   Tawil   2022-01-11
Życie w epoce kamienia   Rosenthal   2022-01-09
The Yellow Spot: szczegółowa relacja z tamtych czasów o nazistowskim prześladowaniu Żydów w latach 1933-1935 brzmi bardzo podobnie do dzisiejszego antysemityzmu     2022-01-08
Co stałoby się z Arabami podczas nuklearnego uderzenia na Izrael i dlaczego nikogo to nie obchodzi?     2022-01-07
Z Facebooka egipskiego dysydenta   Mansour   2022-01-04
Co naprawdę zdarzyło się z milionem Żydów w krajach arabskich?   Collier   2022-01-03
Palestyńska szkoła terroryzmu   Tawil   2022-01-02
ONZ wypowiada wojnę Izraelowi   Rosenthal   2021-12-31
Unicestwienie Izraela najwyższym ideałem Iranu     2021-12-27

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk