Prawda

Sobota, 25 stycznia 2020 - 16:33

« Poprzedni Następny »


Palestyńczycy: "Nie ma miejsca na twór syjonistyczny w Palestynie”


Bassam Tawil 2019-03-07

Hamas i Islamski Dżihad rządzą niemal dwoma milionami Palestyńczyków w Strefie Gazy. Każda grupa ma własne kierownictwo polityczne, jak również milicje, które posiadają różne rodzaje broni, w tym rakiety i pociski balistyczne. Na zdjęciu: Bojówkarze Hamasu paradują ze swoją bronią w Gazie 20 lipca 2017 r. (Zdjęcie: Chris McGrath/Getty Images)
Hamas i Islamski Dżihad rządzą niemal dwoma milionami Palestyńczyków w Strefie Gazy. Każda grupa ma własne kierownictwo polityczne, jak również milicje, które posiadają różne rodzaje broni, w tym rakiety i pociski balistyczne. Na zdjęciu: Bojówkarze Hamasu paradują ze swoją bronią w Gazie 20 lipca 2017 r. (Zdjęcie: Chris McGrath/Getty Images)

Palestyńska grupa terroru mówi, że jej inżynierowie zbudowali „celne i niszczące” pociski balistyczne, które mogą sięgnąć „okupowanych” miast Tel Awiwu, Netanji i Jerozolimy. Abu Hamza, rzecznik Brygad Al-Kuds, militarnego skrzydła Islamskiego Dżihadu, organizacji finansowanej przez Iran, groził, że „jednostka rakietowa” jego grupy zamieni izraelskie miasta w „piekło”.

 "Nie ma miejsca dla syjonistycznego wroga na ziemi Palestyny - powiedział Abu Hamza. –Albo odejdą z tej błogosławionej ziemi, albo będą otrzymywali jeden bolesny cios za drugim”.


Islamski Dżihad jest drugą co do wielkości grupą terrorystyczną w Strefie Gazy, za Hamasem. Żadna z tych grup nie uznaje prawa Izraela do istnienia. Obie mówią, że są  zdecydowane na "zbrojną walkę do wyzwolenia całej Palestyny, od Morza Śródziemnego do rzeki Jordan”.  


Przywódcy Hamasu i Islamskiego Dżihadu uważają Izrael za jedno wielkie osiedle, które trzeba wykorzenić z Bliskiego Wschodu.


Nie ma dla nich żadnej różnicy między żydowskim osiedlem na Zachodnim Brzegu, a jakimkolwiek miastem w Izraelu. Dla nich Tel Awiw, Aszdod, Hajfa i Nazaret są "okupowanymi" miastami. Palestyńskie biuletyny prognozy pogody często pokazują nazwy miast w Izraelu na mapie, na której nie ma słowa Izrael.  


Palestyńscy przywódcy mówią, że konflikt z Izraelem skończy się dopiero wtedy, kiedy Izrael zostanie unicestwiony.


"Nie oddamy ani centymetra ziemi Palestyny - powiedział przywódca Hamasu Ismail Hanijeh. – Będziemy kontynuować walkę, aż wszyscy uchodźcy wrócą do domów” – mając na myśli tereny w Izraelu wewnątrz „zielonej linii” czyli linii zawieszenia broni z 1949 roku.


W 2017 roku Hamas opublikował dokument o "Ogólnych zasadach i polityce”, w którym twierdził, że jest gotowy zaakceptować państwo palestyńskie w granicach sprzed 1967 roku (Zachodni Brzeg, Strefa Gazy i wschodnia Jerozolima) – ale bez uznania prawa Izraela do istnienia i bez „rezygnacji z całej Palestyny”.  


Innymi słowy, Hamas mówi, że nie sprzeciwiłby się utworzeniu niepodległego państwa palestyńskiego na Zachodnim Brzegu, Strefie Gazy i wschodniej Jerozolimie; użyłby tych terenów jako odskoczni do „wyzwolenia pozostałej Palestyny”.


Dokument Hamasu wyraźnie stanowi, że "żadna część ziemi Palestyny nie zostanie oddania ani nie będzie w jej sprawie kompromisu niezależnie od przyczyn, okoliczności i nacisków, niezależnie od tego, jak długo będzie trwała okupacja”. Potwierdza, że Hamas "odrzuca każdą alternatywę do pełnego i całkowitego wyzwolenia Palestyny od rzeki do morza”. Dokument stwierdza także, że Hamas nigdy nie uzna „syjonistycznego tworu” ani nie zrezygnuje z żadnego z palestyńskich praw.  


Chociaż w tym dokumencie Hamas mówi, że jest obecnie gotowy – na teraz – zaakceptować państwo palestyńskie obok Izraela, niemniej uważa "Palestynę, która rozciąga się od rzeki Jordan na wschodzie do Morza Śródziemnego na Zachodzie i od Ras Al-Nakurah na północy do Umm Al-Raszrasz [Ejlatu] na południu za integralną jednostkę terytorialną. To jest ziemia i dom ludu palestyńskiego”.


Część ludzi na Zachodzie błędnie zinterpretowała ten dokument Hamasu jako oznakę umiarkowania i pragmatyzmu ze strony grupy terrorystycznej. Na przykład, Reuters twierdził w depeszy z 1 maja 2017 roku, że Hamas "porzucił swoje długotrwałe wezwanie do zniszczenia Izraela”.


To twierdzenie jest całkowicie fałszywe. Reuters, podobnie jak kilka innych mediów zachodnich, zignorował te części dokumentu Hamasu, które mówią o potrzebie zlikwidowania Izraela. Tutaj są partie dokumentu, które ujawniają prawdziwe intencje  Hamasu:

"Islamski Ruch Oporu Hamas jest palestyńskim ruchem oporu dla wyzwolenia narodowego. Jego celem jest wyzwolenie Palestyny i przeciwstawienie się syjonistycznemu projektowi. Palestyna jest arabską ziemią islamską. Jest to błogosławiona, święta ziemia, która ma specjalne miejsce w sercu każdego Araba i każdego muzułmanina. Nie będzie uznania legalności syjonistycznego tworu. Cokolwiek spotkało ziemię Palestyny w kategoriach okupacji, budowania osiedli, judaizacji lub zmian jej cech i fałszowania faktów, jest nielegalne. Prawa nigdy nie wygasają”.

Co gorsza, niektórzy na Zachodzie posunęli się tak daleko, że określali ten dokument jako „nową Kartę Hamasu”. To twierdzenie również jest fałszywe. Karta Hamasu, opublikowana w 1988 roku, nadal istnieje i nigdy nie została zmieniona ani poprawiona. Oto, co stwierdza:

"... ziemia Palestyny jest islamskim Wakf, poświęconym dla przyszłych pokoleń muzułmanów aż do Dnia Sądu Ostatecznego. Nie wolno roztrwonić jej ani żadnej jej części; nie wolno zrezygnować z niej ani z żadnej jej części. Ani pojedynczy kraj arabski, ani wszystkie kraje arabskie, ani żaden król lub prezydent, ani żadna organizacja, ani one wszystkie, czy to palestyńska, czy arabska, nie mają do tego prawa…


Nasza walka przeciwko Żydom jest wielka i bardzo poważna. Wymaga wszelkich szczerych wysiłków. Jest to krok, za którym w sposób nieunikniony powinny nastąpić dalsze kroki. Ruch jest tylko jednym szwadronem, który powinien otrzymać wsparcie od coraz więcej szwadronów z olbrzymiego świata arabskiego i islamskiego, aż wróg będzie rozgromiony i zwycięstwo będzie Allaha.

Przez ostatnie trzydzieści lat Hamas i Islamski Dżihad byli dużymi graczami na palestyńskiej arenie. Nie są  małymi, odłamowymi frakcjami, które można zbyć jako nieistotne. Te dwie grupy rządzą niemal dwoma milionami Palestyńczyków w Strefie Gazy. Każda grupa ma własne kierownictwo polityczne, jak również milicje, które posiadają różne rodzaje broni, w tym rakiety i pociski balistyczne. Te dwie grupy mają także tysiące bojówkarzy w Strefie Gazy, którzy uważają się za ”żołnierzy” i ”bojowników o wolność” w wojnie o zlikwidowanie Izraela i zabicie Żydów.


Ci, którzy sądzą, że Hamas i Islamski Dżihad znikną któregoś dnia, żyją ułudą. Te dwie grupy stanowią realne zagrożenie, nie tylko dla Izraela, ale także dla Autonomii Palestyńskiej (AP) Mahmouda Abbasa na Zachodnim Brzegu. Gdyby nie obecność sił bezpieczeństwa Izraela na Zachodnim Brzegu, Hamas i Islamski Dżihad dawno temu obaliłyby reżim Abbasa. Hamas i Islamski Dżihad gardzą Abbasem i uważają go za zdrajcę, z powodu jego domniemanego poparcia dla rozwiązania w postaci dwóch państw.  


Przywódca Hamasu Mahmoud Zahar powiedział niedawno, że kiedy jego ruch ”wyzwoli Palestynę”, postawi Abbasa przed sądem za zdradę Palestyńczyków.  


Należy przyznać Hamasowi i Islamskiemu Dżihadowi, że mówią jasno i uczciwie o swoich ambicjach. Te dwie grupy mówią wyraźnie, że ich ostatecznym celem jest usunięcie Izraela z regionu i zastąpienie go państwem islamskim. Dla nich konflikt z Izraelem nie toczy się o osiedla lub punkty kontrolne, ani o Jerozolimę. Wojna toczy się o obecność Żydów w tym, co uważają za własną ojczyznę i państwo. 


Każdy bliskowschodni plan pokojowy, który ignoruje to, co mówią Hamas i Islamski Dżihad, skazany jest na niepowodzenie. Ponadto, ignorowanie tych dwóch grup będzie stanowić olbrzymie zagrożenie dla bezpieczeństwa i stabilności w regionie. Administracja USA, która mówi, że pokaże plan pokojowy dla Bliskiego Wschodu po izraelskich wyborach w kwietniu, powinna wielokrotnie pomyśleć o możliwych konsekwencjach tego planu.


Oto, jakie pytanie powinna zadać sobie administracja USA: co stanie się w dzień po ustanowieniu palestyńskiego państwa? Odpowiedzią jest, według Hamasu i Islamskiego Dżihadu, że Palestyńczycy użyją tego państwa do kontynuowania „zbrojnej walki” aż do wyzwolenia okupowanych miast Tel Awiwu, Nazaretu, Tyberiady, Jaffy i Hajfy. W obecnej sytuacji palestyńskie państwo stanowiłoby wyraźne i bezpośrednie, egzystencjalne zagrożenie dla Izraela.


Wszyscy, którzy pracują obecnie na planem pokojowym USA, muszą poważnie traktować groźbę Islamskiego Dżihadu, że zamieni izraelskie miasta w „piekło” przez strzelanie do nich pociskami balistycznymi. Każde terytorium dane Abbasowi i jego Autonomii Palestyńskiej na Zachodnim Brzegu, będzie użyte w przyszłości przez Hamas i Islamski Dżihad jako baza do odpalania rakiet i pocisków balistycznych na izraelskie miasta. Wówczas te grupy terroru nie będą potrzebowały celnych rakiet dalekiego zasięgu, żeby zrealizować swój plan zniszczenia centrów populacyjnych Izraela: będą one tuż przed nimi, po drugiej stronie ulicy.


Palestinians: ”No Place for the Zionist Entity in Palestine”

Gatestone Institute, 26 lutego 2019

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

Bassam Tawil

 

Muzułmański badacz i publicysta mieszkający na Bliskim Wschodzie.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 717 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Autonomia Palestyńska walczy z Żydami, by „bronić” całej ludzkości   Marcus   2020-01-23
Czego światowi przywódcy nie dowiedzą się w Jad Waszem   Julius   2020-01-22
Ciekawe czasy   Lewin   2020-01-16
Zmiana reżimu w Iranie powinna stać się międzynarodowym celem   Rosenthal   2020-01-13
Dekapitacja chrześcijan w prezencie na Boże Narodzenie, Zachód ziewa   Meotti   2020-01-10
Organizacja Wyzwolenia Palestyny: czym jest OWP?   Lipman   2020-01-08
Bernard-Henri Levy o masakrze chrześcijan w Nigerii     2020-01-04
Czy dać państwo Czarnym Hebrajskim Izraelitom?   Flatow   2020-01-03
Nie dawaj fałszywego świadectwa, chyba, że…   Koraszewski   2020-01-02
Hamas, trzydzieści dwa lata później   Toameh   2019-12-29
Bój na śmierć i życie w Tell Tamer   Fernandez   2019-12-21
Angela Merkel finansuje zarówno Muzeum Auschwitz, jak i terroryzm     2019-12-14
Dlaczego nie ma pokoju między muzułmanami a Izraelem   Bulut   2019-12-12
”Israel Denial” odsłania akademickie próby delegitymizacji Izraela   Steinberg   2019-12-10
Iran strzela do protestujących, Europa spiskuje, by wzbogacić morderców   Tobin   2019-12-05
Inwersja antysemityzmu     2019-12-03
Trzeba zakończyć prześladowania ludzi przez radykałów   Franklin   2019-11-29
Były terrorysta wypomina Warren i Sandersowi popieranie palestyńskich terrorystów.   Greenfield   2019-11-25
Uniwersyteckie przyzwolenie dla szerzenia nienawiści   Tobin   2019-11-21
Prawdziwa twarz sprawy palestyńskiej   Collier   2019-11-20
Palestynizm i zasada ”przede wszystkim zaszkodzić”   Rosenthal   2019-11-16
Prawo do samoobrony dla wszystkich poza Izraelem   Tobin   2019-11-15
Jestem imigrantem z Indii. Zaczepiono mnie w Bonn w Niemczech, bo wzięto mnie za Żyda.   Uniyal   2019-11-13
Czego boją się palestyńscy przywódcy?   Toameh   2019-11-12
UE popiera Iran – czołowego kata dzieci na świecie   Rafizadeh   2019-11-06
Otwartość ONZ na turecki plan dla północnej Syrii, podczas gdy 300 tysięcy Kurdów musi uciekać   Frantzman   2019-11-04
Dlaczego Hamas popiera wojnę Erdogana   Toameh   2019-10-31
Terroryści wzywają do zabijania Żydów – z siedziby ONZ w Gazie   Tawil   2019-10-29
Zapowiedź wielkiej wojny?   Koraszewski   2019-10-28
Nowi „baszybuzucy” Turcji: Wolna Armia Syrii   Bekdil   2019-10-27
"Antynormalizacja" z Izraelem: prawdziwy cel   Tawil   2019-10-24
Dwa oblicza antysemityzmu   Yemini   2019-10-22
Co przyjaciele Iranu robią w Gazie   Toameh   2019-10-20
Jak Erdogan planował tę czystkę etniczną   Lowe   2019-10-17
Solidarność z Palestyńczykami – obsesyjna odskocznia do antysemityzmu   Collier   2019-10-04
Zamienione w broń palestyńskie dzieci   Roth   2019-09-28
Chrześcijanie masakrowani, media odwracają wzrok   Meotti   2019-09-27
Szminkowanie trupa z Oslo   Koraszewski   2019-09-21
Boko Haram: krwawy terror, końca nie widać   Bulut   2019-09-18
Dorastaliśmy nienawidząc i przeklinając Żydów   Koraszewski   2019-09-15
Iran jest gotowy do ”wymazania syjonistycznego reżimu z mapy”   Rafizadeh   2019-09-14
Ewoluująca ideologia białej supremacji i jej protagoniści   i Yigal Carmon   2019-09-13
Wojna, pokój, podżegacze i podżegani   Koraszewski   2019-09-12
Palestyńczycy: Dlaczego fakty miałyby nam wchodzić w drogę?   Tawil   2019-09-11
Bal tchórzy, opętanych i szubrawców   Koraszewski   2019-09-05
Do europejskich przywódców: żydowskie życie jest tanie   Milliere   2019-09-03
Hamas, Islamski Dżihad: "Krąg ognia rozszerza się"   Toameh   2019-08-31
Wehikuł czasu Mahmouda Abbasa skazuje pokój (raz jeszcze)   Tobin   2019-08-30
Kto mówi, że przestępstwo nie popłaca?   Bedein   2019-08-23
Pięć nagłówków pokazuje antysemickie incydenty na całym świecie - analiza   Frantzman   2019-08-22
Proirańska, antyizraelska polityka zagraniczna Niemiec   Kern   2019-08-14
Palestyńczycy w potrzebie lustra?   Tawil   2019-08-11
Powody, dla których pokojowe rozwiązania konfliktu arabsko-izraelskiego zawsze zawodzą   Hamid   2019-08-10
BDS, Omar Shakir i eliminacjonizm wobec izraela   Steinberg   2019-08-04
Plan Hamasu i Iranu na zlikwidowanie Izraela   Tawil   2019-07-29
Walka z BDS. Część I   Rosenthal   2019-07-27
Hamas maszeruje, by zniszczyć Izrael   Toameh   2019-07-26
Antyizraelskie prawa zaproponowane przez Dublin: złe dla Irlandii, gorsze dla Palestyńczyków, straszne dla wszystkich   Franklin   2019-07-13
Nihil novi   Lewin   2019-07-11
Tak, antysyjonizm jest tylko najnowszą odmianą antysemityzmu     2019-07-04
Palestyńscy ”umiarkowani”: karabiny, granaty i terroryzm    Tawil   2019-06-29
Dlaczego neonaziści tak bardzo kochają ruch BDS?     Marquardt-Bigman   2019-06-26
Haniebny wzrost antysemityzmu a antysemicki tweet znanego aktora   Frantzman   2019-06-25
Zatajany los palestyńskich chrześcijan   Ibrahim   2019-06-24
Mułłowie obiecują ”koniec” Izraela i amerykańskiej cywilizacji   Rafizadeh   2019-06-22
Rewelacje o Hezbollahu w Wielkiej Brytanii częścią niepokojącego trendu obłaskawiania Iranu   Frantzman   2019-06-19
Normalizacja islamskiego antysemityzmu   Wójcik   2019-06-06
Ludobójstwo chrześcijan weszło na ”alarmujący etap”   Ibrahim   2019-05-29
Na początku był Arab z nożem. 180 lat wykrętów (wersja 2)   Collier   2019-05-21
Bliskowschodni ruch antypokojowy   Toameh   2019-05-20
Radziecki antysyjonizm i współczesny antysemityzm lewicy   Tabarovsky   2019-05-18
Między Eurowizją a tańcem z Hamasem   Collins   2019-05-12
Ilhan Omar – ignorancja i bigoteria w sprawie rakiet z Gazy   Dershowitz   2019-05-09
Jak palestyńscy przywódcy zachęcają do terroryzmu   Tawil   2019-05-08
Nie, to nie jest o „rasie”   Rosenthal   2019-05-06
Unia Europejska: pielęgnowanie niestabilności i terroryzmu na Bliskim Wschodzie   Kahn   2019-05-05
Facebook walczy z Fake News stronniczym wideo z Gazy   Miller   2019-05-04
Abbas chce kryzysu humanitarnego   Bergman   2019-05-01
Dlaczego główny nurt polityki jest winny szerzenia się antysemityzmu   Collier   2019-04-29
Grecja: „Strefa zakazana” w Atenach?   Polizoidou   2019-04-27
Iran: nowe słownictwo lalki brzuchomówcy   Taheri   2019-04-26
Co dzieje się z Palestyńczykami, którzy żądają lepszego życia?   Toameh   2019-04-23
Uczciwość Hamasu i umowa stulecia   Toameh   2019-04-20
Współczujący wszystkich krajów łączą się   Koraszewski   2019-04-17
Tak, palestyńska tożsamość jest pomyślana tylko jako broń przeciwko Izraelowi     2019-04-15
Co się kryje za sprzeciwem wobec pokoju z Izraelem?   Tawil   2019-04-07
Wielka Brytania: Radykalni muzułmanie mile widziani, prześladowani  chrześcijanie wręcz przeciwnie   Ibrahim   2019-04-06
Konflikt świata z Izraelem w liczbach. Izraelsko-arabski konflikt w kontekście – jakiego nigdy nie widzieliście   Collier   2019-04-03
Między Gazą a Wzgórzami Golan   Collins   2019-03-31
Iran krok za krokiem zbliża się do swojego celu:  "wymazania Izraela z mapy"   Rafizadeh   2019-03-27
CODE PINK przekracza czerwoną linię w Iranie   Collins   2019-03-24
Iran: egzekucje dzieci, amputacje, chłosty   Rafizadeh   2019-03-22
Uratowani Jazydzi stoją przed ponurą przyszłością po powrocie do Iraku   Frantzman   2019-03-21
Zbrodnie wojenne Hamasu przeciwko Izraelowi i Palestyńczykom   Tawil   2019-03-20
Obalanie oskarżenia o użycie „nieproporcjonalnej siły”   Plosker   2019-03-18
Palestyńczycy: Abbas staje przed „sądem” pod zarzutem zdrady   Toameh   2019-03-17
Nie wiatr niesie odpowiedź na ”balonowy terror”   Collins   2019-03-14
Palestyńczycy: Nie dla pokoju i pojednania z „niewiernymi”   Toameh   2019-03-13
Kolorowe pranie czy pranie mózgów - uwagi o Eurowizji w Izraelu?   Benson   2019-03-08
Palestyńczycy: "Nie ma miejsca na twór syjonistyczny w Palestynie”   Tawil   2019-03-07

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Sześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczy


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk