Prawda

Sobota, 4 lutego 2023 - 19:33

« Poprzedni Następny »


PA świętuje „polityczne zwycięstwo” nad UE


Itamar Marcus 2022-07-08


Autonomia Palestyńska twierdzi, że zmusiła UE do zaakceptowania płatności za terroryzm i program nienawiści PA 


Według ministra ds. robót publicznych i budownictwa Autonomii Palestyńskiej, Muhammada Zijary niedawne oświadczenie Unii Europejskiej, że wznowi swoją pomoc dla Autonomii Palestyńskiej, oznacza, że UE akceptuje fakt, iż Autonomia Palestyńska nadal nagradza terror i kontynuuje swój antysemicki, przepełniony nienawiścią program szkolny. Według AP to „polityczne zwycięstwo” nad UE jest ważniejsze niż pomoc finansowa: 


Oficjalny prezenter PA TV:  „Niedawno ogłoszono, że [pieniądze UE] zostaną uwolnione i że UE wznowi finansowanie rządu palestyńskiego. Jaka jest pana reakcja?

Minister Robót Publicznych i Budownictwa AP Muhammad Zijara: „To [finansowanie UE] jest bardziej zwycięstwem politycznym niż osiągnięciem finansowym. Wyzwaniem było zrzeczenie się naszych praw, stanowiska i zasad, zarówno w kwestii naszego obowiązku (tj. wypłaty nagród) wobec rodzin męczenników i więźniów, jak i wobec palestyńskich programów nauczania i palestyńskiej narracji”.    

[Oficjalna telewizja PA, Talk of the Hour , 16 czerwca 2022] 

Po podpisaniu umowy o dofinansowanie z UE premier PA Muhammad Shtayyeh potwierdził to, podkreślając, że dofinansowanie unijne jest „bezwarunkowe”: 

„Dziękujemy UE i jej państwom. Ta umowa jest ważna, bo została zawarta bez warunków”. 

[Strona Facebooka premiera AP Muhammada Shtayyeha, 22 czerwca 2022] 

Oficjalna agencja informacyjna AP podkreśliła również, że finansowanie nie jest obłożone „żadnymi warunkami”: 

„Premier Shtayyeh poruszył znaczenie bezwarunkowego podpisania umowy finansowej, wyrażając nadzieję, że umowa finansowa na rok 2022 zostanie przyspieszona. 


Podkreślił, że umowa obejmuje finansowanie spraw socjalnych, szpitali i instytucji w Jerozolimie, energię i wodę dla Gazy, pomoc zdrowotną w walce z koroną i tylko 55 milionów euro na pensje”. 

[WAFA, oficjalna agencja informacyjna PA, wydanie angielskie, 22 czerwca 2022]

W odpowiedzi na dokumenty przekazywane przez Palestinian Media Watch europejskim rządom, które pokazują, że AP płaci pensje uwięzionym terrorystom, wiele krajów europejskich, a także UE wielokrotnie potępiały AP. Wiele krajów europejskich próbowało uniknąć finansowania nagród dla terrorystów europejskimi pieniędzmi. Holandia odcięła wszelkie fundusze dla AP po tym, jak posłowie zobaczyli prezentację PMW, zaś Wielka BrytaniaNorwegia i UE otrzymały zapewnienia od AP, że AP nie wykorzysta ich pieniędzy do wynagradzania terrorystów. Ale żądanie Europejczyków, by AP przestała nagradzać terror, nigdy nie zostało spełnione.


Obecna wypowiedź ministra AP, że wznowienie wypłat funduszy unijnych to „polityczne zwycięstwo”, bo nie musieli zmieniać swoich zasad „w stosunku do rodzin męczenników i więźniów” – czyli nagradzania ich pensjami za terror – jest bardzo poważną sprawą. Autonomia Palestyńska dochodzi do wniosku, że UE akceptuje prawowitość palestyńskiego „stanowiska”, zgodnie z którym nagradzanie więźniów terrorystów jest uzasadnione. Autonomia Palestyńska twierdzi, że ma prawo zabijać Izraelczyków, także dzieci, ponieważ zabijanie Izraelczyków jest legalną palestyńską „walką”. 


Co jest uderzające, kwota, jaką AP wydaje na nagradzanie terroru, jest większa niż cała kwota, jaką UE właśnie obiecała AP. 
PMW podało, że w 2021 r. AP wydała co najmniej 231 mln euro na swoje nagrody za terroryzm, podczas gdy pomoc UE dla AP to tylko 224,8 mln euro. Gdyby AP przestała nagradzać terror, nie potrzebowałaby nawet pomocy UE.  


Autonomia Palestyńska to rozumie i dlatego uważa wznowienie finansowania przez UE za „polityczne zwycięstwo” dla ich „stanowiska i zasad… w kwestii naszego obowiązku wobec rodzin męczenników i więźniów”.  


UE, umożliwiając Autonomii Palestyńskiej te wypłaty, daje paliwo dla palestyńskiego terroru. 


Ponadto AP uznaje to finansowanie ze środków UE za akceptację ich przepełnionego nienawiścią szkolnego programu nauczania. PMW od ponad dwudziestu lat informuje o treści podręczników AP. Na konferencji prasowej z PMW w sprawie opublikowanego raportu PMW o palestyńskich podręcznikach szkolnych, ówczesna senator USA Hillary Clinton potępiła edukację PA, ponieważ „głęboko zatruwa umysły” palestyńskich dzieci. 


Niedawno przyczyną zamrożenia wypłat z UE był raport Instytutu Georga Eckerta ds. Międzynarodowych Badań nad Podręcznikami, który stwierdził, że podręczniki szkolne AP zawierają treści antysemickie; przedstawiają palestyńską przemoc i terror przeciwko Izraelczykom jako część „heroicznej walki”; i zaprzeczają prawomocności istnienia Izraela poprzez mapy, które wymazują Izrael i nazywają cały obszar „Palestyną”.  


To, że wznowione finansowanie UE jest pieczęcią aprobaty dla niezmienionego programu nauczania PA, jest również postrzegane jako „polityczne zwycięstwo”, powiedziano wyraźnie w artykule w oficjalnej gazecie AP: 

„W związku z faktem, że Unia Europejska (UE) zrezygnowała z usuwania materiałów [edukacyjnych] i zmiany programów nauczania [AP] jako warunku wznowienia finansowania dla AP – stanowi dodatkowe zwycięstwo polityczne, które powoduje, że wzmacniamy nasz opór poprzez edukację i wiedzę oraz podkreślanie palestyńskiej narracji dotyczącej prawa narodu palestyńskiego do jego ojczyzny Palestyny z dawnych czasów”. 

[Oficjalna gazeta AP, „Al-Hayat Al-Jadida” , 23 czerwca 2022] 

AP uczy swoje dzieci, że jej „prawo do ojczyzny Palestyny” obejmuje cały Izrael. Tekst na tych mapach na stronie AP Ministerstwa Edukacji na Facebooku jest wyraźny: (po lewej) „Palestyna – cała ziemia jest nasza, od Morza [Śródziemnomorskiego] do Rzeki [Jordan]” i (po prawej) „Moja ojczyzna”.  


[Ministerstwo Edukacji AP, Facebook, 16listopada 2021]
[Ministerstwo Edukacji AP, Facebook, 16listopada 2021]

Ministerstwo Edukacji AP do dzieci: Nie ma Izraela, „cała ziemia jest nasza, od morza do rzeki”


Przemawiając na kilka tygodni przed podjęciem przez UE decyzji o wznowieniu pomocy, przewodniczący AP Mahmoud Abbas po raz kolejny wyjaśnił, że najwyższym priorytetem AP jest nagradzanie terrorystów i że wszelkie fundusze, które mają, zostaną przeznaczone przede wszystkim na ten cel: 

Mahmoud Abbas: „Podkreślamy, że kwestia rodzin męczenników i więźniów znajduje się na szczycie naszej listy priorytetów i każda kwota [pieniędzy], którą posiadamy, zostanie dla nich przeznaczona”. 

[Oficjalna telewizja PA, Historie z Palestyny , 5 marca 2022] 

Chociaż UE może próbować uzasadnić swoją wznowioną pomoc dla AP powołując się na kwestie humanitarne, sama AP przyznaje, że przedkłada wypłaty nagród za terroryzm nad dobro swoich przestrzegających prawa obywateli. UE ogłosiła, że pieniądze dla AP zostaną przeznaczone na „wypłaty wynagrodzeń i emerytur urzędników służby cywilnej, świadczenia socjalne dla rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji [oraz] skierowania do szpitali Wschodniej Jerozolimy”. UE z pewnością rozumie, że finansowanie przez nią wynagrodzeń i dodatków dla potrzebujących Palestyńczyków jest tym, co umożliwia Autonomii Palestyńskiej wykorzystanie innych pieniędzy do nagradzania terroru i terrorystów.  


Nie jest jasne, dlaczego UE zdecydowała się teraz ignorować priorytetowe traktowanie płatności terrorystycznych przez AP, ponieważ unijna polityka ignorowania nienawiści i propagowania terroru przez AP nie promuje pokoju. Wręcz odwrotnie. Przywódcy palestyńscy twierdzą, że bezwarunkowe wznowienie pomocy dla Autonomii Palestyńskiej, Unia Europejska daje im wyraźny komunikat: UE akceptuje i jest gotowa wspierać finansowo palestyńską nienawiść i terror.       

PA celebrates „political victory” over EU

Palestinian Media Watch, 29 czerwca 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Itamar Marcus
 jest badaczem i publicystą Palestinian Media Watch. 


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1190 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Najbardziej postępowi, liberalni, zachodni Palestyńczycy popierają mordowanie Żydów     2023-02-04
Praca doktorska Mahmouda Abbasa   Tabarovsky   2023-02-03
Po masakrze w jerozolimskiej synagodze Palestyńczycy muszą stawić czoła przemocy w naszej kulturze   Eid   2023-02-01
Nie, panie prezydencie Biden, atak na synagogę nie był skierowany przeciwko „cywilizowanemu światu”   Suissa   2023-01-31
Kilka myśli o ataku terrorystycznym w Jerozolimie   Frantzman   2023-01-30
Turcja: otwarte drzwi dla Putina do szkodzenia zachodnim interesom   Bekdil   2023-01-30
O palestyńskich podręcznikach i nazistowskich swastykach   Pandavar   2023-01-28
Jak Facebook dławi byłych muzułmanów w Norwegii   Bower   2023-01-26
Palestyńczycy rekrutują nieletnich, a potem potępiają Izrael za strzelanie do “niewinnych dzieci”   Tawil   2023-01-26
Nienawiść do Żydów na amerykańskich uniwersytetach   Kemp   2023-01-23
Afrykański region Sahelu: wkracza rosyjska Grupa Wagnera, by pogorszyć sytuację   Franklin   2023-01-21
Konferencja w Damaszku w sprawie upadku Izraela     2023-01-16
Dlaczego Palestyńczycy chcą mordować modlących się Żydów?   Tawil   2023-01-15
Kurdowie – naród bez praw   Koraszewski   2023-01-14
Co zabiło rozwiązanie w postaci dwóch państw? Aplauz i pieniądze dla terrorystów   Tobin   2023-01-14
Tureckie “zbrodnie przeciwko ludzkości i nielegalna okupacja Cypru   Bulut   2023-01-13
ONZ wzmacnia terrorystyów   Tawil   2023-01-12
Jeśli antysyjonizm nie jest antysemityzmem, dlaczego Arabowie werbowali nazistów w 1948 roku?     2023-01-10
Młodzi palestyńscy arabscy terroryści nie są niewinnymi dziećmi   Flatow   2023-01-08
Nie, umowa nuklearna Iranu nie jest jeszcze martwa a Rosja pomaga Iranowi, by stał się mocarstwem nuklearnym   Rafizadeh   2023-01-07
Odgórne ataki na wizytę na Wzgórzu   Collins   2023-01-07
Jak twittersfera szerzy antysemitizm   Collier   2023-01-05
Gazańczyk oszukuje antysyjonistów – antysemityzm ogłupia ludzi   Collier   2023-01-02
Jezus palestyński terrorysta i jego 72 ciemnookie dziewice   Hirsch   2023-01-01
Głupota ujawnia się w działaniu, część II: „zrównywanie”   Bard   2022-12-28
Śmierć masowego mordercy, Nassera Abu Hmeida     2022-12-27
Zbliża się trudne Boże Narodzenie w Karabachu   Fernandez   2022-12-27
Palestyńscy rodzice zaniepokojeni rekrutacją ich nieletnich dzieci na „męczenników”   Fitzgerald   2022-12-26
Administracja Bidena i urojenie dwóch państw   Tawil   2022-12-25
Palestyńczyk uderza się w palec, USA żądają śledztwa   Flatow   2022-12-24
Podczas gdy świat milczy, AP nadal bluzga antysemityzmem   Hirsch   2022-12-21
Oszczerstwo apartheidu, by zniszczyć Izrael   Toameh   2022-12-19
Nauka terroru dla maluchów – ponowna ocena porozumień z Oslo   Marcus   2022-12-18
Czy to Europa popiera? Al-Haq mówi światu, aby zdemontował Izrael     2022-12-17
Pan Trump jest bardzo urażony   Koraszewski   2022-12-14
Żydowskie życie jest tanie. Spójrzcie tylko, jak traktują je media   Rindsberg   2022-12-13
ONZ: kiepskie żarty, sztuczki i katastrofy   Collins   2022-12-10
Kulturowe zawłaszczenie i Żydzi   Glick   2022-12-09
Teheran znowu wymachuje “opcją Samsona”   Taheri   2022-12-06
Zainspirowany fikcyjnymi wydarzeniami artykuł „Guardiana” o „izraelskiej masakrze”   Levick   2022-12-06
Szczyt groteski: antyizraelskie grupy próbują skłonić organizacje LGBTQ i feministyczne do popierania palestyńskich prześladowców gejów i mizoginistów     2022-12-05
Co stało się z planem podziału ONZ z 1947 roku?   Hirsch   2022-12-04
Palestyńczycy mieli wspaniałe Święto Dziękczynienia, Izrael mniej   Bryen   2022-12-03
Barbarzyńcy u bram Kijowa   Koraszewski   2022-12-03
Iran i Turcja mają wspólny interes w atakowaniu Kurdów   Frantzman   2022-12-01
75 lat temu: arabskie wypowiedzenie wojny Żydom. Nie syjonistom - Żydom     2022-11-30
Jak brytyjscy politycy stają po stronie terrorystów   Collier   2022-11-29
BDS jest wściekły, bo Izrael i Jordania zgadzają się na rekultywację granicznej rzeki   Fitzgerald   2022-11-28
Podwójna gra Kataru z islamistami na boisku   Toameh   2022-11-27
Przebudzony antysemityzm, książka Davida Bernsteina   Levick   2022-11-25
Opowieść o dwóch terrorach   Hirsch   2022-11-24
Ostrzeżenie dla czytelnika książki   Landes   2022-11-23
Syjonistyczne dziki napadają na Palestyńczyków     2022-11-22
Jeśli chodzi o Izrael, propaganda triumfuje nad faktami   Yemini   2022-11-21
Izraelożercy kłamią statystyką     2022-11-18
Palestyńskie odrzucenie prawa Izraela do istnienia   Hirsch   2022-11-16
Palestyński antysemityzm nie ma ukrytej filozofii – to po prostu czysta nienawiść do Żydów     2022-11-15
Kłamstwa i bezkompromisowy antysemityzm ze strony „Komisji Śledczej” ONZ   Bayefsky   2022-11-12
Palestyńczycy: dlaczego ignoruje się ataki na chrześcijan?   Toameh   2022-11-09
Hidżab, fizyka i ”śmierć Ameryce”   Koraszewski   2022-11-06
Pionki Putina w Sojuszu NATO? Jak Zachód ośmiela Erdoğana   Bekdil   2022-11-05
Raport specjalnej sprawozdawczyni ONZ, Franceski Albanese to antysyjonistyczna propaganda w sowieckim stylu     2022-11-03
Twitter ucisza mnie, stając po stronie antysemitów   Collier   2022-11-02
Jak Amerykanie i Europejczycy ośmielają palestyński terroryzm   Tawil   2022-11-01
Izrael zaoferował pokój w 2000 roku, a jego obywatele do dziś giną   Levick   2022-10-31
Ohydne, antysemickie oszczerstwo z 1969 roku rzucane przez aktywistów Fatahu i ludzi lewicy: „Szalom & Napalm”     2022-10-27
ONZ daje mistrzowski pokaz antysemityzmu   Bayefsky   2022-10-26
Terroryści ISIS grasują w Turcji nadal niewoląc porwane kobiety   Bulut   2022-10-25
Przypisy Komisji Śledczej ONZ zdradzają jej kłamstwa     2022-10-24
Co się dzieje, gdy oferujesz Palestyńczykom państwo?   Flatow   2022-10-23
Francesca Albanese, specjalna sprawozdawczyni ONZ, absurdalnie udaje, że jest obiektywna     2022-10-20
Oddajcie jej kurdyjskie imię: Jina Amini   Mahjar-Barducci   2022-10-19
“Stan wyjątkowy” Cypru: Turcja używa masowej nielegalnej imigracji jako broni   Bulut   2022-10-17
Amerykańska lewica i prawica oskarżają się wzajem o antysemityzm, chowając pod dywan swój własny   Tobin   2022-10-16
Kardynał Wielkiej Brytanii mówi Liz Truss, by nie przenosiła ambasady Wielkiej Brytanii do Jerozolimy   Fitzgerald   2022-10-15
Czy palestyński dziennikarz @HosanSalemG jest antypalestyńskim rasistą, kiedy mówi, że wszyscy palestyńscy dziennikarze popierają terror?     2022-10-13
Abbas domaga się od ONZ cofnięcia wskazówek zegara   Hirsch   2022-10-10
Co złego to Żydzi, czyli świat w coraz szybszym tempie wraca w stare koleiny   Koraszewski   2022-10-06
“Partner pokoju” Izraela morduje Izraelczyków   Toameh   2022-10-04
Palestyńczycy przymilają się do Arabów, którzy zabijają Palestyńczyków   Toameh   2022-09-28
Niemcy, obudźcie się! Czy wiecie, że finansujecie zaprzeczanie Holokaustowi?   Marcus   2022-09-27
Prześladowania chrześcijan: “Te ataki mają rasistowskie, religijne motywacje”   Ibrahim   2022-09-23
Zachodnia reakcja na przywódców Iranu zaprzeczających Holocaustowi   Frantzman   2022-09-21
Palestynizm: ideologia i tożsamość   Rosenthal   2022-09-20
Dla niego pokój oznacza zabijanie Żydów   Tawil   2022-09-19
Jak “Le Monde”, “gazeta, którą wszyscy czytają”, omawia Izrael i Palestyńczyków   Fitzgerald   2022-09-16
Powiedziałem prawdę o “Palestynie” – i oto, co się zdarzyło   Collier   2022-09-11
Kiedy nie masz historii, to ją sobie wymyśl   Hirsch   2022-09-10
Żydowscy antysyjonisci próbują legitymizować antysemityzm   Tobin   2022-09-09
Palestyńczycy są  gotowi na wojnę naziemną     2022-09-07
“Tam w nich uderzymy”: Masakra w Monachium i jej następstwa   Kemp   2022-09-05
Nietolerowanie prawdy w ONZ   Bard   2022-09-04
Teheran debatuje o bombie   Taheri   2022-09-03
Zmiana klimatu: najnowsze usprawiedliwienie mordowania chrześcijan   Ibrahim   2022-08-31
Masakra w Monachium 50 lat później   Jacoby   2022-08-31
Zapomnij o wolności słowa: fatwa przeciwko Rushdiemu zwycięża   Meotti   2022-08-27
Iran przygotowuje się do wyeliminowania Izraela – zaraz po podpisaniu umowy z Iranem   Toameh   2022-08-26
Administracja Bidena i Iran atakujący Rushdiego   Toameh   2022-08-24
Walki w Gazie nie zmieniają niczego w walce o wizerunek Izraela   Tobin   2022-08-21
Dlaczego świat nie będzie przejmował się kłamstwem Abbasa o holokauście   Tobin   2022-08-19

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk