Prawda

Środa, 20 marca 2019 - 12:37

« Poprzedni Następny »


Nowy palestyński dżihad dla unicestwienia Izraela


Bassam Tawil 2018-03-31

Na zdjęciu: członkowie Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu na paradzie w mieście Gaza, 12 sierpnia 2005. (Zdjęcie: Spencer Platt/Getty Images)<br /> <br />

Na zdjęciu: członkowie Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu na paradzie w mieście Gaza, 12 sierpnia 2005. (Zdjęcie: Spencer Platt/Getty Images)Grupa Palestyński Islamski Dżihad (PIJ) jest drugą największą grupą terrorystyczną w Strefie Gazy po Hamasie. Podobnie jak Hamas, PIJ nie uznaje prawa Izraela do istnienia i wierzy, że przemoc i terroryzm są jedynym sposobem “wyzwolenia całej Palestyny od Morza Śródziemnego do Rzeki Jordan”.


Podobnie jak Hamas, przez ostatnie trzydzieści lat PIJ dokonał tysięcy aktów terroru przeciwko Izraelowi, włącznie z zamachami samobójczymi.


Ostatnio PIJ zapragnął przypomnieć nam raz jeszcze o swojej niebezpiecznej i trucicielskiej ideologii. To przypomnienie przyszło w postaci nowego "dokumentu politycznego" opublikowanego przez tę wspieraną przez Iran grupę terrorystyczną w Strefie Gazy.  


Dokument zawiera ważną informację o strategii grupy zniszczenia Izraela i dostarcza wglądu w rolę, jaką islam odgrywa w konflikcie arabsko-izraelskim.


Niektórzy mogą twierdzić, że nie ma niczego nowego w dokumencie PIJ. Jednak PIJ nie jest tylko kolejną palestyńską frakcją „oporu”, jak opisują tę grupę niektórzy specjaliści od Bliskiego Wschodu. Jest to raczej jedna z najbardziej niebezpiecznych palestyńskich grup terroru. Ma ambicje wyeliminowania Izraela i zabicia tak wielu Żydów, jak to możliwe.  


Jeśli Hamas kiedykolwiek zostanie odsunięty od władzy w Strefie Gazy, najprawdopodobniej PIJ przejmie panowanie nad tą nadbrzeżną enklawą, gdzie żyje niemal dwa miliony Palestyńczyków.


Zachodni dziennikarze często ignorują siłę i groźbę PIJ, głównie dlatego, że przedstawiciele tej grupy terroru rzadko udzielają wywiadów zagranicznym medium.  


Ponadto, zachodnim dziennikarzom łatwiej jest wybrać się na krótką wycieczkę z Jerozolimy do Ramallah, by zrobić wywiad z oficjelami Autonomii Palestyńskiej, którzy płynną angielszczyzną kłamią o pragnieniu Palestyńczyków pokoju i koegzystencji z Izraelem.


Zachodni dziennikarze rzadko (jeśli kiedykolwiek), pokazują swoim czytelnikom i widzom, co terroryści mówią własnym ludziom w swoim języku.  


Właśnie dlatego istnieje potrzeba przedstawienia głównych punktów dokumentu PIJ międzynarodowym medium i decydentom na całym świecie. PIJ jest jednym z głównych graczy na palestyńskiej arenie i jego polityczną i militarną siłę można ignorować tylko na własną zgubę.  

Oto co mówi przedmowa do dokumentu tej grupy terrorystycznej:  

"Palestyna jest ojczyzną palestyńskiego ludu od wczesnych dni historii. Palestyna jest integralną częścią arabskiej i islamskiej ojczyzny i została uzurpowana przez syjonistycznych Żydów przy wsparciu i zachęcie zachodnich mocarstw kolonialnych”.

Wyjaśniając wybór momentu publikacji dokumentu, PIJ mówi:

"Dla zachowania wyraźnej wizji i jedności naszych celów, z dala od intelektualnego chaosu, jaki dominuje palestyński krajobraz, Palestyński Islamski Dżihad widział potrzebę sformułowania tego dokumentu, by wyjaśnić i zatwierdzić intelektualną podstawę i cechy rządzące jego dżihadem i polityką”.

Przekład na bardziej zrozumiały język: PIJ obawia się, że spadł z radaru świata. Martwi się, że jego ideologia i plany zniszczenia Izraela mogą zagubić się w “intelektualnym chaosie” dręczącym palestyńską arenę.


Definiując swoją najwyższą misję PIJ powiada w nowym dokumencie:

"Naszym najwyższym priorytetem i głównym zadaniem jest wypełnianie obowiązku dżihadu i oporu dla wyzwolenia Palestyny. Jesteśmy islamskim, narodowym ruchem wyzwolenia i częścią dżihadu ludu palestyńskiego i muzułmanów przeciwko najeźdźcom i kolonialistom. Widzimy siebie jako część ogólnego islamskiego trendu na świecie, który uważa islam za źródło naszej siły i dumy”.

Nie jest jasne, o jakim “islamskim trendzie” mówi ta palestyńska grupa terrorystyczna. Czy chodzi o grupę terrorystyczną Państwo Islamskie, ISIS, które zmasakrowało dziesiątki tysięcy niewinnych cywilów, głównie muzułmanów, w ciągu ostatnich kilku lat? Czy może PIJ mówi o Al-Kaidzie, morderczej grupie założonej przez Osamę bin Ladena?


Pewne jest jednak, że PIJ nie mówi o organizacji Bractwo Muzułmańskie. Dlaczego? Ponieważ PIJ wierzy, że ideologia i polityka Bractwa Muzułmańskiego jest zbyt „umiarkowana” w porównaniu do jego ludobójczej agendy. PIJ uważa Bractwo Muzułmańskie za zbyt “pragmatyczne”, w znacznej mierze dlatego, że Bractwo nie angażuje się w światowy dżihad przeciwko Żydom i wszystkim niewiernym.


Dokument PIJ, który medium zachodnim udaje się znakomicie ignorować, stwierdza:

"Palestyna jest ziemią arabską, islamską, gdzie Arabowie i muzułmanie mają naturalne prawa religijne i historyczne. Jest zabronione zrezygnowanie z niej lub pójście na kompromis pod jakimkolwiek pretekstem”.

Żydzi, podkreśla dokument, “nie mają żadnych praw w ziemi Palestyny”. Fakt, że niektórzy Arabowie i muzułmanie uznali Izrael, nie daje im żadnego prawa do tej ziemi.

"Prawo ludu palestyńskiego do wszystkich ich ziem i ojczyzny, Palestyny, jest wszechobejmującym prawem, którego nie można dzielić. To obejmuje nasze prawo do posiadania ziemi, nasze prawo do oporu i wyzwolenia jej i nasze prawo do życia na niej i powrotu do niej. Nikt nie jest upoważniony do rezygnowania z prawa Palestyńczyków do powrotu do ich ojczyzny. Ta kwestia jest niezbywalna”.

W dokumencie PIJ Izrael jest uważany za syjonistyczny, kolonialny projekt narzucony Arabom i muzułmanom przez mocarstwa zachodnie. Wiele mówi to, że tych samych słów użył świecki partner negocjacji pokojowych Izraela, ulubieniec Zachodu, prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmoud Abbas w niedawnym przemówieniu w Ramallah podczas konferencji Rady Centralnej Organizacji Wyzwolenia Palestyny:

"Europejczycy chcieli sprowadzić tu Żydów, by zachować swoje interesy w regionie. Poprosili Holandię, która ma największą na świecie flotę, by przywiozła Żydów. Izrael jest kolonialnym projektem, który nie ma nic wspólnego z Żydami”.

Abbas i PIJ podzielają więcej poglądów. W tym samym dokumencie palestyńska grupa terroru stwierdza:

"Twór syjonistyczny jest funkcjonalnym tworem kolonialnym i narzędziem [zachodniego] projektu przechwycenia panowania i dominacji nad Palestyną. Źródło siły tego tworu leży na Zachodzie, szczególnie w USA”.   

Dokument PIJ definiuje konflikt z Izraelem jako “konflikt egzystencjalny, nie konflikt o granice”. Sprawa palestyńska, mówi:

"nie dotyczy palestyńskich terytoriów okupowanych w 1967 r. lub ich części. Chodzi o okupację całej ziemi Palestyny od rzeki do morza. To jest centralną sprawą wszystkich Arabów i muzułmanów, a nie tylko samych Palestyńczyków”.

W dokumencie PIJ przedstawia plan osiągnięcia swego celu przez “dżihad i opór wobec syjonistycznego wroga wszystkimi środkami i metodami, przede wszystkim przez walkę zbrojną”. Walka zbrojna, dodaje, jest “główną metodą i strategią w naszej walce”.


Dla tych, którzy nie wiedzą, “walka zbrojna” jest eufemizmem na wszystkie rodzaje terroryzmu, włącznie z atakami rakietowymi i zamachami samobójczymi. “Walka zbrojna” znaczy także, że terrorysta może wedrzeć się do domu żydowskiej rodziny i zamordować kobiety i dzieci, kiedy przygotowują obiad.


Dokument PIJ, który rozdawano zwolennikom grupy na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy, wychwalał także zamachy samobójcze przeciwko Izraelowi, nazywając je “najbardziej szlachetnymi aktami samoobrony”.


Dokument ostrzega także Arabów i muzułmanów przed uznawaniem prawa Izraela do istnienia i przed nawiązywaniem z nim kontaktów. „Odrzucamy wszystkie rodzaje normalizacji z izraelskim wrogiem przez każdego Araba i muzułmanina” – podkreślili.


Na koniec dokument ujawnia plan tej grupy terrorystycznej na “prawdziwy pokój” na Bliskim Wschodzie. Ten „prawdziwy pokój”, według tej grupy dżihadystów, można osiągnąć przez eliminację Izraela, po wyzwoleniu Palestyny od rzeki do morza i po tym, jak „prawdziwi właściciele tej ziemi powrócą do swoich domów”.


Ten ludobójczy plan “pokoju” wydaje się być wspólny również dla innych palestyńskich grup terroru, takich jak Hamas, Ludowy Front Wyzwolenia Palestyny, Demokratyczny Front Wyzwolenia Palestyny, a także dla pewnych części rządzącej frakcji Fatahu Mahmouda Abbasa.  

Pokój, do jakiego dążą, wynikłby z całkowitego zniszczenia Izraela i wygnania wszystkich Żydów z Bliskiego Wschodu. Jak pokazują wypowiedzi Abbasa i PIJ, Palestyńczycy widzą Izrael tylko jako obce ciało narzucone Arabom i muzułmanom przez imperialistyczny Zachód, a nie jako naród, który żył na tej ziemi przez ponad 3000 lat.   


Dokument PIJ, który służy jako “Karta narodowa”, jest cennym tekstem. Każde słowo w tym dokumencie odzwierciedla prawdziwe uczucia arabskiej i islamskiej ulicy, szczególnie jeśli chodzi o uznanie praw i historii Żydów.  


To jest dokument, którego obecnie naucza się w bazach szkoleniowych Islamskiego Dżihadu, w szkołach i w meczetach. To jest dokument, który pomoże wychować kolejne pokolenie Palestyńczyków na gloryfikacji terroryzmu i na antysemityzmie.


To jest dokument, który zasługuje na miejsca na biurkach tych wszystkich ludzi Zachodu, którzy nadal mówią nam, że pokój jest możliwy i że Izrael musi tylko zrobić więcej ustępstw, by osiągnąć ten cel.


The New Palestinian Jihad to Obliterate Israel

Gatestone Institute, 16 marca 2018

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

Bassam Tawil

Muzułmański badacz i publicysta mieszkający na Bliskim Wschodzie.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 624 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Zbrodnie wojenne Hamasu przeciwko Izraelowi i Palestyńczykom   Tawil   2019-03-20
Obalanie oskarżenia o użycie „nieproporcjonalnej siły”   Plosker   2019-03-18
Palestyńczycy: Abbas staje przed „sądem” pod zarzutem zdrady   Toameh   2019-03-17
Nie wiatr niesie odpowiedź na ”balonowy terror”   Collins   2019-03-14
Palestyńczycy: Nie dla pokoju i pojednania z „niewiernymi”   Toameh   2019-03-13
Kolorowe pranie czy pranie mózgów - uwagi o Eurowizji w Izraelu?   Benson   2019-03-08
Palestyńczycy: "Nie ma miejsca na twór syjonistyczny w Palestynie”   Tawil   2019-03-07
Iran: narastające prześladowania chrześcijan   Rafizadeh   2019-03-05
Dzwon alarmowy – powrót antysemityzmu   Collins   2019-02-28
Zbrodnie wojenne Hamasu i Islamskiego Dżihadu wobec dzieci i kobiet   Tawil   2019-02-23
“Nowy Bliski Wschód” – może za 500 lat?   Rosenthal   2019-02-22
Dlaczego brytyjska lewica nie zacznie czepiać się kogoś innego?    MacEoin   2019-02-19
Do ludzi z Gazy: kupcie sobie własne cholerne szpitale   Rose   2019-02-16
Skąd się bierze gwałtowny wzrost antysemityzmu na świecie?   Dershowitz   2019-02-15
Tragedia wschodnich chrześcijan i na czym polega żydostwo   Lewin   2019-02-14
Irańska rewolucja i uprzedzenia establishmentu   Glick   2019-02-03
Przypomnienia, wspomnienia i upamiętnienia Holocaustu   Collins   2019-01-27
”Guardian” delegitymizuje Izrael w kłamliwym artykule redakcyjnym   Plosker   2019-01-26
Naziści w przebraniu. Antyizraelskie przesłanie jest skrajnie prawicową retoryką   Collier   2019-01-24
Co mają wspólnego Mahmoud Abbas i handlarze narkotykami   Amos   2019-01-21
Kiedy skrajnie prawicowi żydożercy zgadzają się ze skrajnie lewicowymi żydożercami   Marquardt-Bigman   2019-01-14
Palestyńczycy: Prawdziwe ”zbrodnie”   Tawil   2019-01-12
Pallywood znowu podnosi swój ohydny łeb   Lieberman   2019-01-08
Palestyna: Co byłoby, gdyby nie było wojny sześciodniowej?   Sherman   2019-01-06
Gaza: sześć kłamstw i jedna prawda   Maroun   2019-01-04
Erdoğan nie jest dobrotliwym sułtanem z przeszłości, jest potworem, którego trzeba powstrzymać   Yemini   2019-01-03
Dżihadystyczny psychopata: czaruje nas, uwodzi i pożera   Chesler   2018-12-31
Rasowa polityka antysemityzmu i islamofobii   Frantzman   2018-12-30
Sił dżihadu nie można oswoić ani obłaskawić   Yemini   2018-12-28
Żadnych Żydów w Europie i żadnego państwa żydowskiego na Bliskim Wschodzie   Meotti   2018-12-27
Zwolennicy ISIS grożą zamachami terrorystycznymi podczas Świąt     2018-12-23
Co złego to Żydzi   Rosenthal   2018-12-18
Antysemityzm drogą do kariery w Turcji   Bulut   2018-12-17
11 w Pittsburghu i niemowlę w Ofra     2018-12-14
Walcz z antysemityzmem w swoim domu, a nie u sąsiada   Maroun   2018-12-11
Brytyjski profesor – fan Hamasu i jego ”poezja”     2018-12-05
Brendan O’Neill o obsesji potępiania Izraela przez lewicę   Coyne   2018-11-28
Jak wyrwać się z łap osobliwie pojmowanej empatii?   Koraszewski   2018-11-24
Dlaczego wznowione sankcje wobec Iranu są dobre dla Palestyńczyków   Toameh   2018-11-23
Tykająca bomba zegarowa islamskiej nienawiści do Żydów w USA   Bergman   2018-11-21
Jak ”New York Times” usprawiedliwia antysemityzm   Chesler   2018-11-18
Rzeź chrześcijan, brak reakcji egipskich władz   Ibrahim   2018-11-13
Żydzi a rządy prawa w Europie   Gerstenfeld   2018-11-12
Asia Bibi: Pakistańska zdrada sprawiedliwości   Meotti   2018-11-07
W Nowym Jorku są setki antyżydowskich przestępstw nienawiści – i ANI JEDEN schwytany sprawca nie był ze skrajnej prawicy      2018-11-03
Masakra w synagodze w Pittsburghu: pobudka dla antysemitów?   Maroun   2018-11-02
Ukryci zakładnicy w wojnie Hamasu w Gazie   Collins   2018-10-20
Nowoczesne ”ostateczne rozwiązanie” jest bardzo podobne do starego   Maroun   2018-10-18
Jak Iran planuje przejęcie Gazy   Toameh   2018-10-17
Jak Palestyńczycy kłamią Europejczykom   Tawil   2018-10-13
Cel Iranu - zlikwidowanie Izraela     2018-09-29
Islamskich antysemitów chroni niemieckie państwo prawa   Tibi   2018-09-26
Turcja: tortury, wykorzystywanie seksualne szaleją w więzieniach   Bulut   2018-09-21
Krytyka czy patologiczna nienawiść?   Rosenthal   2018-09-19
Lewicowy nacjonalizm i bolszewicka prawica   Koraszewski   2018-09-18
Nienawiść Corbyna do Izraela nie jest żadną niespodzianką   Bergman   2018-09-13
Ku czemu zmierza antysyjonizm?   Koraszewski   2018-09-09
Ankara oskarża dziennikarza z okupowanego Cypru   Bulut   2018-09-08
Za co nienawidzą Żydów   Lewinskaja   2018-09-03
Żydowski exodus, który Corbyn ignoruje   Julius   2018-08-30
Pani biskup i jej fałszywe świadectwo   Landes   2018-08-28
Odpowiedzialność Abbasa za kryzys w Gazie   Tawil   2018-08-26
Nasze dzieci mogą wybrać demokrację zamiast islamu     2018-08-24
Przykro mi, liberałowie – antysyjonizm jest antysemityzmem   Marquardt-Bigman   2018-08-19
Niewolnictwo Jazydów, handel dziećmi, groźby śmierci wobec dziennikarzy: czy Turcja powinna pozostać w NATO?   Bulut   2018-08-16
Mordercza nienawiść do Żydów znowu szerzy się jak ogień   Meotti   2018-08-15
Czy Corbyn jest antysemitą?   Tsalic   2018-08-13
Muzułmański program: Dżihad, islamski kalifat, zlikwidowanie Izraela     2018-08-11
Powracająca (brunatna) fala   Koraszewski   2018-08-10
Ujawnianie zbrodni ISIS jest terroryzmem   Bulut   2018-07-30
Demonstracja przeciwko Trumpowi szerzy truciznę na ulicach Londynu   Collier   2018-07-29
Dlaczego Iran wspiera palestyńskie grupy terroru?   Toameh   2018-07-28
Najnowsza fatwa muftiego Jerozolimy   Tawil   2018-07-26
„Ogniste sokoly” i dylemat - walczyć czy uciekać   Collins   2018-07-21
"Zasiłek dżihadysty": poglądy na pracę na Bliskim Wschodzie   Darwish   2018-07-17
Międzynarodowa społeczność ignoruje ludobójstwo chrześcijan w Nigerii   Ibrahim   2018-07-14
KADISZ – modlitwa żałobników   Kłys   2018-07-12
Co jest z nami nie tak?   Rosenthal   2018-07-11
Iran: „Tworzymy potęgę w Libanie – bo chcemy stamtąd walczyć z wrogiem z całą naszą siłą”     2018-07-07
Co jest siłą napędową antyizraelskiej polityki?   Rosenthal   2018-07-05
Human Rights Watch i Rada Praw Człowieka: naturalni wspólnicy przeciwko Izraelowi   Amos   2018-07-03
Turcja: „Święta wojna” Erdogana   Bekdil   2018-06-28
Turcja: gloryfikacja morderstwa, męczeństwa i dzieci-żołnierzy   Bulut   2018-06-26
Piromani z Gazy   Bergman   2018-06-12
Radykalizm: prawdziwym szokiem była reakcja Amerykanów...   Rafizadeh   2018-05-29
Czy będzie międzynarodowe dochodzenie dla Afrin   Frantzman   2018-05-27
Zachodnia Nakba: nienawiść do Izraela   Meotti   2018-05-24
Gaza: raz jeszcze o pokojowych Marszach Powrotu     2018-05-20
Nasi ludzie zdjęli mundury i dołączyli do marszów     2018-05-19
Gaza, Hamas i dlaczego nie będę dzisiaj krytykował Izraela   Colier   2018-05-18
Gazańczycy są ofiarami ideologii i nienawiści   Yemini   2018-05-15
Antysemityzm, tym razem w islamistycznej odmianie, znowu dręczy Francję   Ahmed   2018-05-07
Ateista jest robakiem w ciele muzułmanów…     2018-05-05
Hitler zawarł umowę z Żydami     2018-05-04
Ludobójstwo w Nigerii   Ibrahim   2018-05-03
“Biuro prasowe” Hamasu: prawda przychodzi na metę ostatnia   Tawil   2018-05-02
Kiedy globalne media ignorują latawce ze swastyką, Hamas wygrywa wojnę propagandową   Yemini   2018-04-30
Jaka jest cena życia palestyńskich cywilów?   Maroun   2018-04-22
Gdzie Alt-Right gubi się w sprawie Żydów   i Nathan Cofnas   2018-04-02
Nowy palestyński dżihad dla unicestwienia Izraela   Tawil   2018-03-31

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałejŚciganie bluźnierstwaRyby jaskinioweAutyzmOd niepamiętnych czasówTunezyjczycy przeciw złemu prawuDrugie prawo termodynamiki


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk