Prawda

Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 - 12:46

« Poprzedni Następny »


Naszym prawdziwym celem jest zniszczenie Izraela


Bassam Tawil 2021-05-15

Hamas i tysiące Palestyńczyków, którzy skandują slogany poparcia dla Hamasu i mózgu gazańskich terrorystów, Mohammeda Deifa, mają na myśli rozwiązanie: unicestwienie Izraela i śmierć Żydów – im więcej, tym lepiej. Na zdjęciu: Mieszkanie w Sderot, w które uderzyła rakieta palestyńskich terrorystów (Źródło: Wikipedia)    
Hamas i tysiące Palestyńczyków, którzy skandują slogany poparcia dla Hamasu i mózgu gazańskich terrorystów, Mohammeda Deifa, mają na myśli rozwiązanie: unicestwienie Izraela i śmierć Żydów – im więcej, tym lepiej. Na zdjęciu: Mieszkanie w Sderot, w które uderzyła rakieta palestyńskich terrorystów (Źródło: Wikipedia)    

Kiedy były dyktator iracki Saddam Husajn wystrzelił 39 pocisków scud na Izrael w 1991 roku, wielu Palestyńczyków wyszło na ulice, by świętować to wydarzenie. Odbyło się wiele demonstracji na Zachodnim Brzegu, w Strefie Gazy i we wschodniej Jerozolimie, podczas gdy Palestyńczycy otrzymywali maski gazowe od izraelskich władz, by chroniły ich przeciwko możliwemu atakowi chemicznemu Iraku na Izrael.

“Los Angeles Times” donosił wówczas, że "wielu Palestyńczyków wyrażało radość z powodu ataku w zeszłym tygodniu [irackich] pocisków na Tel Awiw i Hajfę”.


Kiedy wspierana przez Iran grupa terrorystyczna Hezbollah rozpoczęła ataki rakietowe na Izrael z Libanu w 2006 roku, Palestyńczycy wylegli na ulice, by świętować z flagami Hezbollahu i rozdawać słodycze przechodniom.


Dla Palestyńczyków każdy, kto atakuje Izrael lub grozi mu zniszczeniem, jest prawdziwym „bohaterem”.


W ostatnich kilku dniach Palestyńczycy oklaskiwali innego “bohatera”: Mohammeda Deifa, zagadkową postać, który jest dowódcą militarnego skrzydła palestyńskiego ruchu islamistycznego, Hamasu.


Deif jest najbardziej poszukiwanym przez Izrael terrorystą od 25 lat z powodu jego udziału w wielu zamachach terrorystycznych, włącznie z zabiciem izraelskich żołnierzy, zamachami samobójczymi i porwaniami. W 2015 roku Departament Stanu USA dodał Deifa do listy Specjalnie Określonych Globalnych Terrorystów.  


Z powodu bezpośredniego zaangażowania w terroryzm przeciwko Izraelowi Deif zawsze był uważany przez wielu Palestyńczyków za „bohatera”.


Teraz, kiedy Deif ostrzegł Izrael o zemście, jeśli nie zmieni swojej polityki we Wschodniej Jerozolimie, wydaje się być jeszcze bardziej popularny wśród Palestyńczyków.


W rzadkim publicznym wystąpieniu ten arcyterrorysta, który żyje w rządzonej przez Hamas Strefie Gazy, powiedział, że Izrael zapłaci „wysoką cenę”, jeśli nie zatrzyma eksmisji palestyńskich rodzin żyjących w dzielnicy Szejk Dżarrah w Jerozolimie. „To jest wyraźne i ostateczne ostrzeżenie” - groził Deif, sugerując, że Hamas wznowi ataki rakietowe i inne formy terroryzmu przeciwko Izraelowi.  


Groźba przyszła po tym, jak izraelski sąd zatwierdził eksmisję kilku arabskich rodzin w Szejk Dżarrah z domów, które należały do Żydów przed założeniem Izraela w 1948 roku.  


Podczas masowych demonstracji w Jerozolimie i w kilku częściach Zachodniego Brzegu w ciągu ostatnich dni, tysiące Palestyńczyków skandowały slogany pochwalne dla Deifa i wzywały go do zrealizowania groźby ognia rakietowego na Izrael. Palestyńczycy skandowali także slogany poparcia dla militarnego skrzydła Hamasu, Izaddin al-Kassam, które jest odpowiedzialne za tysiące ataków terrorystycznych na Izrael przez ostatnie trzydzieści lat.


"Jesteśmy ludźmi Mohammeda Deifa" – skandowały tysiące Palestyńczyków podczas demonstracji w meczecie Al-Aksa, trzecim najświętszym miejscu islamu. Wzywali także do “ataku rakietowego” na Tel Awiw, jako echo wezwania z 1991 roku do Saddama Husajna: „O, umiłowany Saddamie, uderz, uderz w Tel Awiw!”


Demonstracje w Jerozolimie zaczęły się pierwszego dnia muzułmańskiego miesiąca postu, ramadanu, kiedy dziesiątki młodych ludzi zaatakowały policjantów i żydowskich mieszkańców kamieniami, bombami zapalającymi i innymi obiektami. Protestujący początkowo uzasadniali ataki argumentem, że izraelska policja postawiła barykady u jednego z wejść na Stare Miasto Jerozolimy, nie pozwalając im w ten sposób na zgromadzenie się wieczorem, by świętować ramadan.


Rozruchy trwały jednak po usunięciu przez policję barykady. Biorący udział w rozruchach mówili, że protestują przeciwko możliwej eksmisji rodzin z Szejk Dżarrah i próbom Żydów „szturmowania” meczetu Al-Aksa (chodzi o normalne pójście Żydów na Wzgórze Świątynne, najświętsze miejsce judaizmu).


Gdzie więc pasuje tu Deif, szef terrorystów Hamasu, w starciach między Palestyńczykami a izraelską policją w Jerozolimie?


Przez przywoływanie nazwiska Deifa i wzywanie go, by zbombardował Tel Awiw, protestujący ujawnili prawdę: w ich proteście nie chodzi o meczet Al-Aksa ani o spór wokół domów w Szejk Dżarrah, ani też o policyjną barykadę na Starym Mieście, ale o likwidację Izraela.


Warto zauważyć, że Izrael nie podjął żadnych nowych kroków, by “zmienić historyczny lub prawny status” meczetu Al-Aksa, jak to twierdzili Palestyńczycy i inni Arabowie.


Palestyńczycy są wzburzeni, ponieważ Żydzi mają pozwolenie na odwiedzanie Wzgórza Świątynnego. Palestyńczycy nie chcą widzieć Żydów odwiedzających swoje miejsce święte; nie chcą widzieć Żydów w Jerozolimie i nie chcą widzieć żadnego Żyda na całej ziemi od rzeki Jordan do Morza Śródziemnego.


Jak bombardowanie Tel Awiwu pomaga sprawie arabskich rodzin w Szejk Dżarrah, które kwestionują nakaz eksmisji w izraelskich sądach? Jak wzywanie Hamasu do dokonywania ataków terrorystycznych przeciwko Izraelowi wspiera kampanię Palestyńczyków, by nie wpuszczać Żydów na Wzgórze Świątynne?


Przez wznoszenie flag Hamasu w meczecie Al-Aksa i skandowanie sloganów w poparciu arcyterrorysty, demonstranci, a nie Żydzi, bezczeszczą to miejsce święte. Ci, którzy używają terenu meczetu do rzucania kamieniami i innymi obiektami w policjantów, są tymi, którzy sprofanowali to miejsce święte. Nie można atakować policjantów, a potem skarżyć się, że Izrael wysłał policję, by “najechała” i “zbezcześciła” meczet Al-Aksa – chyba, że masz umysł wypaczony terrorystyczną logiką.


Nikt nie kwestionuje prawa Palestyńczyków do protestowania przeciwko polityce Izraela. Niemniej, kiedy te protesty zamieniają się w wielkie demonstracje poparcia dla Hamasu z wezwaniami do bombardowania Tel Awiwu i zabijania Żydów, ujawniają prawdziwe, śmiercionośne intencje protestujących.


Kiedy tysiące Palestyńczyków skanduje "Wszyscy jesteśmy Mohammedem Deifem", mówią, że widzą siebie jako terrorystów gotowych do zaatakowania i zniszczenia Izraela. Mówią także, że Deif jest ich wzorem osobowym, ponieważ udało mu się zamordować wielu Żydów i pozostaje na wolności mimo izraelskich prób zatrzymania lub zabicia go.


Przemoc, jaka wybuchła w Jerozolimie w ostatnich dniach, pokazuje, że Hamas ma wielu zwolenników wśród Palestyńczyków, włącznie z mieszkańcami wschodniej Jerozolimy, którzy mają izraelskie dowody tożsamości, ale w większości nie są izraelskimi obywatelami. Po przyłączeniu wschodniej Jerozolimy do Izraela w 1968 roku żyjący tam Palestyńczycy otrzymali prawo do izraelskiego obywatelstwa. Większość z nich jednak nie zdecydowała się na poproszenie o  obywatelstwo ze strachu że zostaną napiętnowani jako zdrajcy.


Jako stali rezydenci w Izraelu palestyńscy mieszkańcy Jerozolimy mają wszystkie prawa, jakie mają izraelscy obywatele z jednym wyjątkiem: nie mają prawa głosowania do izraelskiego parlamentu, do Knesetu. Równocześnie ci rezydenci mogą w każdej chwili złożyć podanie o obywatelstwo i kilka tysięcy z nich już to zrobiło.  


Popularność Hamasu rośnie nie tylko we wschodniej Jerozolimie, ale także na Zachodnim Brzegu, gdzie wielu Palestyńczyków także wychwalało Deifa i wzywało go, by rozpętał nową falę terroru wobec Izraela.


Hamas zawdzięcza rosnącą popularność antyizraelskiej, podżegającej kampanii prowadzonej przez palestyńskie media, szczególnie przez platformy mediów społecznościowych, media i publiczną retorykę palestyńskich przywódców. Hamas zawdzięcza popularność także trwającej korupcji i niekompetencji Autonomii Palestyńskiej i jej autokratycznego „prezydenta”, Mahmouda Abbasa.


Abbas miał dobry powód do odwołania parlamentarnych i prezydenckich wyborów, które miały odbyć się 22 maja i 31 lipca. Wie doskonale, że jego rywale z Hamasu byli na drodze do zwycięstwa podobnego do tego, jakie zdobyli w ostatnich wyborach parlamentarnych w 2006 roku.  


Jednak Abbas nie miał odwagi przyznać, że to był prawdziwy powód odwołania wyborów. Zamiast tego obwinił Izrael przez fałszywe oskarżenie, że nie pozwala on Palestyńczykom z Jerozolimy na udział w wyborach.


Kiedy siedział w swoim pokoju i obserwował tysiące Palestyńczyków w Jerozolimie oskarżających go o zdradę i wychwalających Hamas i Deifa, Abbas musiał westchnąć z ulgą, że wybory są odroczone na czas nieokreślony. Demonstracje z poparciem dla Hamasu niepokoją nie tylko Izrael, ale także Abbasa i Autonomię Palestyńską.


Demonstracje poparcia dla Hamasu powinny także wywołać dzwony alarmowe w administracji Bidena i służyć jako właściwa miara palestyńskich priorytetów. Administracja Bidena mówi o wznowieniu procesu pokojowego między Izraelem a Palestyńczykami na bazie "rozwiązania w postaci dwóch państw”. Hamas i tysiące Palestyńczyków, którzy skandowali slogany poparcia dla Hamasu i Deifa, mają jednak na myśli inne rozwiązanie: unicestwienie Izraela i śmierć Żydów – im więcej, tym lepiej.  


Palestinian: Our True Goal is to Destroy Israel

Gatestone Institute, 11 maja 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Bassam Tawil

Myzułmański badacz i publicysta mieszkający na Bliskim Wschodzie. 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. Hamas zwyciężył wybory Marek Eyal 2021-05-15


Brunatna fala

Znalezionych 1086 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Gaza: Ci co zawsze, potępiają Izrael   Kemp   2022-08-08
Komisja Śledcza twierdzi, że podstawą prawną istnienia Izraela jest Rezolucja 181 Zgromadzenia Ogólnego ONZ. To nie jest prawdą. (Ale kłamią, bo są przeciwko Izraelowi)     2022-08-06
Pierwsza połowa 2022 r.: arabscy terroryści dokonali ponad 3700 ataków na Izraelczyków   Savir   2022-08-05
Mohammed El-Kurd, reporter narodu  “Palestyny”   Fitzgerald   2022-08-01
Film “Pamiętaj Bagdad” (2017)   Julius   2022-07-30
Anne Frank zdradzona raz jeszcze   Collier   2022-07-28
Palestyńskie kłamstwa (zbudowane na żydowskiej krwi)   Collier   2022-07-26
Czy Palestyńczycy zamierzają pozwać Ligę Narodów lub ONZ do sądu?   Hirsch   2022-07-25
Świadoma ślepota Europy w sprawie palestyńskiej   Blum   2022-07-22
Narastająca obsesja antysemitów   Collier   2022-07-21
Model ajatollahów dla świata   Taheri   2022-07-19
Przesłanie Autonomii Palestyńskiej do dzieci: „Palestyna należy do Palestyńczyków od rzeki do morza”   Zilberdik   2022-07-15
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw”, w celu zniszczenia Izraela   Toameh   2022-07-13
Nazistowskie korzenie islamistycznej nienawiści   Herf   2022-07-12
Dlaczego Izrael nie powinien rozmawiać z AP   Rosenthal   2022-07-11
Turcja: Dżihad przeciwko Cyprowi   Bulut   2022-07-09
PA świętuje „polityczne zwycięstwo” nad UE   Marcus   2022-07-08
Komisja śledcza ONZ o “Okupowanych terytoriach palestyńskich” działa jak inkwizycja   Bayefsky   2022-07-04
Irański plan udaremnienia izraelsko-arabskiej normalizacji stosunków oraz dalszego rozszerzania rewolucji   Toameh   2022-07-03
Co kryje się za kłamstwem o izraelskim ‘apartheidzie’   Collier   2022-07-02
Analiza najnowszej propagandowej publikacji ONZ   Litman   2022-06-26
Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02
Wojna przeciwko Żydom prowadzona przez grupy “obrony praw człowieka”: @Amnesty, @HRW i @BTselem     2022-02-01
Powrót „Protokołów mędrców Syjonu”   Rosenthal   2022-01-31
„Guardian” wynalazł nowe antyizraelskie oszczerstwo: „Sportswashing”   Levick   2022-01-30
Pamiętajcie Dajr Jasin!   Troy   2022-01-29
Wikipedia morduje historię     2022-01-25
Associated Press zamienia palestyński wypadek drogowy w podżeganie przeciwko Izraelowi   Fitzgerald   2022-01-23
Wędrówka idei na Bliskim Wschodzie   Mansour   2022-01-22
Neonaziści dążą do wykucia braterskiej więzi z dżihadystami   Stalinsky   2022-01-19
Kiedy atakowani są Żydzi, przedstawiciele władz boją się powiedzieć “antysemityzm”   Frantzman   2022-01-17
Sowieckie kłamstwo o izraelskim apartheidzie   Kemp   2022-01-14
„Nieistotne religijne idee”? Nie, każdy terroryzm jest oparty na głębokiej wierze, niezależnie od tego, czy jest religijny, polityczny, społeczny czy inny – część I   M. Reiter   2022-01-13
Litania nieszczęść Hassana Nasrallaha   Fitzgerald   2022-01-13
Palestyńczycy: Jesteśmy dumni z naszych terrorystów   Tawil   2022-01-11
Życie w epoce kamienia   Rosenthal   2022-01-09
The Yellow Spot: szczegółowa relacja z tamtych czasów o nazistowskim prześladowaniu Żydów w latach 1933-1935 brzmi bardzo podobnie do dzisiejszego antysemityzmu     2022-01-08
Co stałoby się z Arabami podczas nuklearnego uderzenia na Izrael i dlaczego nikogo to nie obchodzi?     2022-01-07
Z Facebooka egipskiego dysydenta   Mansour   2022-01-04
Co naprawdę zdarzyło się z milionem Żydów w krajach arabskich?   Collier   2022-01-03
Palestyńska szkoła terroryzmu   Tawil   2022-01-02
ONZ wypowiada wojnę Izraelowi   Rosenthal   2021-12-31
Unicestwienie Izraela najwyższym ideałem Iranu     2021-12-27
Według sondażu 93% palestyńskich Arabów w Jerozolimie woli rządy izraelskie od palestyńskich   Fitzgerald   2021-12-25
Human Rights Watch znowu zakłada, że Żydzi są rasistami i na tej podstawie pisze raport o Lod     2021-12-23
Kiedy antysyjonistyczna grupa dowodzi, że jej propaganda jest kłamstwem   Oz   2021-12-22
Obosieczny antysemityzm przyzwolenia   Nirenstein   2021-12-20

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologia


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk