Prawda

Wtorek, 25 stycznia 2022 - 16:01

« Poprzedni Następny »


Krótka historia długiej nienawiści


Vic Rosenthal 2021-06-28


Nigdy by im [masom] nie przyszło do głów sfabrykowanie olbrzymiej nieprawdy i nie uwierzyliby, że inni mogą mieć czelność, by tak skandalicznie wypaczyć prawdę. Mimo faktów, które dowodzą, że tak może być, wyraźnie im przedstawionych, nadal wątpią i wahają się, i będą nadal myśleć, że może istnieje inne wytłumaczenie. Bowiem poważnie bezczelne kłamstwo zawsze zostawia za sobą ślady, nawet kiedy zostało przygwożdżone, a ten fakt znany jest wszystkim mistrzowskim kłamcom na świecie i wszystkim, którzy razem spiskują w sztuce kłamania. – Adolf Hitler, Mein Kampf, tom I, roz. X

 

Musimy tylko powtarzać, że Stany Zjednoczone i Izrael są faszystowskimi, imperialistyczno-syjonistycznymi krajami, finansowanymi przez bogatych Żydów – Jurij Andropow


Wielkim Kłamstwem o Izraelu i jego konflikcie z Palestyńczykami jest, że jest to konflikt między Izraelem a Palestyńczykami.


I to jest najmniejsza część tego.


Prawdą jest, że założenie żydowskiego państwa nigdy nie było dobrze widziane ani na post-chrześcijańskim Zachodzie, ani w świecie islamskim. Muzułmanie są znacznie bardziej otwarci w tej sprawie: Ziemia Izraela była kiedyś pod islamskimi rządami i dlatego musi do nich wrócić. Żydowska suwerenność nad tą ziemią i wszystkimi jej mieszkańcami, którzy są muzułmanami, jest dla nich odrażająca. Jak wyjaśnia dr Mordechai Kedar (patrz dłuższy wykład dra Kedara na ten temat, po hebrajsku), nie tylko dla Palestyńczyków, ale dla niemal dwóch miliardów muzułmanów na całym świecie ten konflikt nie jest “terytorialny, narodowy, ekonomiczny, obywatelski ani prawny”; jest religijny. Dlatego też żaden kompromis, który pozostawi żydowską suwerenność, choćby na najmniejszej części tej ziemi między rzeką a morzem, nie będzie dla nich do przyjęcia.

 

Sytuacja na Zachodzie jest bardziej skomplikowana. Wraz z podupadaniem chrześcijaństwa w Europie, co zaczęło się od XVIII-wiecznego Oświecenia, religijnie motywowany antysemityzm, który był odpowiedzialny za długie wieki morderstw i wygnań niezliczonych Żydów w chrześcijańskich krajach, przestał dominować. Ludzie jednak wydają się mieć potrzebę niechęci do Żydów i chrześcijański antyjudaizm został zastąpiony przez rasową wersję propagowaną przez postaci takie jak Wilhelm Marr, jak również służył jako uzasadnienie nazistowskiego Holocaustu. Po wojnie powszechna odraza do nazistowskiego ludobójstwa europejskich Żydów uczyniła „rasowy” antysemityzm tabu, przynajmniej w sferze publicznej.

 

W 1948 roku syjonistom udało się założyć państwo w Ziemi Izraela, co wywołało gwałtowną reakcję krajów arabskich (miejscowi Arabowie od dawna byli wrodzy, poprawnie rozumiejąc zamiar syjonistów ustanowienia suwerennego państwa). Watykan zajął analogiczną pozycję, zarówno z powodu swojej teologii zastąpienia, która nie akceptowała syjonistycznych roszczeń do reprezentowania biblijnych Izraelitów, jak też sprzeciwu wobec żydowskiej suwerenności nad chrześcijańskimi miejscami świętymi (Watykan wreszcie uznał Izrael w 1993 roku, równocześnie z uznaniem OWP).


Związek Radziecki, ideologiczny przywódca międzynarodowej lewicy, początkowo popierał utworzenie żydowskiego państwa, ponieważ Izrael początkowo przyjął socjalistyczne idee. Istotną rolę odegrało tu także sowieckie dążenie do zmniejszenia brytyjskich wpływów w regionie. Stalinowski antysemityzm jednak (który sięgnął szczytu w “spisku lekarzy” w 1953 roku) oraz coraz silniejsze związywanie się Izraela z Zachodem, doprowadziły do zerwania stosunków, a po śmierci Stalina geopolityczne względy spowodowały, że Związek Radziecki poparł arabskich wrogów Izraela.

 

W czasie wojny 1967 roku sowiecki KGB rozpoczął kampanię demonizacji i delegitymizacji Izraela. Celem było zaszkodzenie USA, które, jak uważano, używały Izraela jako przyczółka do szerzenia swojego panowania na Bliskim Wschodzie. Chodziło także o podburzenie świata arabskiego, który dzięki temu zwróciłby się do ZSRR po broń i inne wsparcie przeciwko Izraelowi. Podobnie jak Korea i Wietnam, Bliski Wschód stał się areną walki między wielkimi mocarstwami – przez zastępców.   

 

KGB propagował różne wątki w tej kampanii, która była skierowana do zachodnich intelektualistów, lewicowców i świata akademickiego, jak również do trzeciego świata. Arabowie z Ziemi Izraela, którzy do tego czasu uważali siebie głównie za członków rozmaitych plemion, a większość z nich przybyła stosunkowo niedawno jako migranci z całego regionu. Teraz jednak przedstawiano ich jako zjednoczony, prastary, rdzenny naród, który walczy o wolność i samostanowienie przeciwko niesłychanie silnemu, kolonialnemu ciemiężcy. KGB – a pamiętajmy, że Protokoły mędrców Syjonu były wynalazkiem poprzedniej rosyjskiej służby tajnej - przyprawiał także polityczne przesłanie dawkami prastarej antyżydowskiej legendy krwi.

 

Związek Radziecki zaopatrywał OWP, domniemaną przywódczą elitę “Palestyńczyków” w pieniądze i broń, i wspierał kampanię terroru Jasera Arafata przeciwko żydowskiemu państwu – która to kampania przelała się na Zachód, kiedy OWP porwała dziesiątki samolotów i statków, jak również mordowała Izraelczyków w różnych europejskich krajach. ONZ, z większością trwale zdominowaną przez Związek Radziecki, uchwalała liczne antyizraelskie rezolucje i stała się cennym forum nieustannej antysyjonistycznej propagandy. Rezolucja z 1975 roku, “Syjonizm jest rasizmem” była jednym z godnych uwagi sowieckich sukcesów.


Wraz z upadkiem Związku Radzieckiego kampania przeciwko Izraelowi straciła swojego najlepszego mecenasa, ale nadal finansowały ją państwa Zatoki, Iran, ONZ (często funduszami dostarczanymi przez zachodnie demokracje, głównie przez USA) oraz międzynarodowa lewica (np. fundacje związane z Sorosem). Bardzo ważną częścią tego było dokooptowanie respektowanych organizacji praw człowieka, takich jak Human Rights Watch i Amnesty International, które stały się płodnymi źródłami antyizraelskiej propagandy. Skutecznie “prały” dezinformację pochodzącą od grup takich jak Hamas i Hezbollah przez publikowanie jej, jak gdyby pochodziła z niezależnych badań lub od neutralnych organizacji.


W 2001 roku, tuż przed 9/11, ONZ i rozmaite NGO zorganizowały Światową Konferencję Przeciwko Rasizmowi w Durban w Południowej Afryce, na której rzucano klątwy na Izrael jako na „rasistowskie państwo apartheidu” i oskarżano Izrael o „zbrodnie wojenne, ludobójstwo i czystki etniczne”. Dodano te oskarżenia do pierwotnej kolekcji oskarżeń o kolonializm i imperializm. Należy zauważyć, że oskarżenia często są sformułowane w sposób przypominający historyczne, antyżydowskie uprzedzenia; na przykład, IDF jest fałszywie oskarżana o umyślne zabijanie palestyńskich dzieci w sposób przypominający średniowieczne oszczerstwa o rytuale krwi.

 

Akademickie instytucje na Zachodzie, szczególnie w USA, od dziesięcioleci otrzymują wielkie donacje od krajów arabskich, które płacą za badania, finansują posady i zakładają wydziały studiów bliskowschodnich, a wszystkie one odzwierciedlają uprzedzenia fundatorów. Kiedy łączy się to ze studenckimi organizacjami, takimi jak Students for Justice in Palestine, studenci zostają zalani antyizraelską propagandą. A ta propaganda nieodmiennie głosi, że Izrael jest rasistowskim, ludobójczym, osadniczo-kolonialnym państwem apartheidu, które używa nazistowskich taktyk do uciskania palestyńskiego narodu, którego terytorium ukradł i okupuje.


Każdemu słowu powyższego przesłania daje się wiarę i każde jego słowo jest kłamstwem. Grunt został jednak tak starannie przygotowany i antyżydowskie uprzedzenia są tak znajome i dobrze utrwalone, że staje się to częścią obiegowej mądrości. Celem jest promowanie polityki na Zachodzie, która osłabi żydowskie państwo geostrategicznie, politycznie, ekonomicznie, społecznie i militarnie. Chociaż pozornie chodzi o prawa człowieka, w rzeczywistości jest to część długoterminowych starań o doprowadzenie do zniknięcia Izraela. Obecna popularność tego przesłania jest ciężko wywalczonym zwycięstwem wrogów Izraela i narodu żydowskiego.


Niemniej nadal zaskoczyło mnie, kiedy ponad 500 dziennikarzy podpisało dokument “An open letter on US media coverage of Palestine” [Otwarty list o relacjonowaniu przez media USA o Palestynie], w którym – niewiarygodnie dla tych z nas, którzy od dziesięcioleci krytykują amerykańskie media za antyizraelską postawę - oskarżają te media o "dziennikarskie postępowanie niezgodne z etyką dziennikarską" za zaciemnianie "militarnej okupacji Izraela i jego systemu apartheidu", „wybielanie systemowego ucisku Izraela wobec Palestyńczyków” i ignorowania polityki „etnicznej supremacji” Izraela.  

 

Dziennikarze powinni wiedzieć lepiej niż inni i unikać akceptacji sfabrykowanych faktów lub popularnych sloganów. W końcu, ich zadaniem (ich własnymi słowami) jest “poprawne przedstawienie wydarzenia”. Powinni być w stanie wyczuć próby manipulowania nimi. Powinni wiedzieć, kiedy unikać wskakiwania na popularne platformy i nie pozwolić sobie na stanie się trybikiem w czyjejś machinie propagandowej. I powinni rozumieć, jak złe jest dekretowanie, co inni dziennikarze powinni pisać.


Podobnie jak Ed Hutcheson (Humphrey Bogart) w “Deadline USA”, dziennikarze powinni być indywidualistami, idącymi za prawdą wszędzie, dokąd ona prowadzi. Czasami potrzeba do tego odwagi, szczególnie, kiedy karą za ideologiczne odchylenie jest anulowanie i utrata pracy.  


Ed Hutcheson musiał tylko martwić się o uzbrojonych gangsterów. Nie miał motłochu Twittera, czekającego, by się potknął. Ale wiem, co powiedziałby tym 500 zadowolonych z siebie, tchórzliwych zwolenników totalitaryzmu, co zamierza zrobić z ich listem otwartym.


A Short History of - Long Hatred

13 czerwca 2021

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaVic Rosenthal


Urodzony w Stanach Zjednoczonych, studiował informatykę i filozofię na  University of Pittsburgh. Zajmował się rozwijaniem programów komputerowych. Mieszka obecnie w Izraelu. Publikuje w izraelskiej prasie. Jego artykuły często zamieszcza Elder of Ziyon.  Prowadzi blog: http://abuyehuda.com/


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1007 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Wikipedia morduje historię     2022-01-25
Associated Press zamienia palestyński wypadek drogowy w podżeganie przeciwko Izraelowi   Fitzgerald   2022-01-23
Wędrówka idei na Bliskim Wschodzie   Mansour   2022-01-22
Neonaziści dążą do wykucia braterskiej więzi z dżihadystami   Stalinsky   2022-01-19
Kiedy atakowani są Żydzi, przedstawiciele władz boją się powiedzieć “antysemityzm”   Frantzman   2022-01-17
Sowieckie kłamstwo o izraelskim apartheidzie   Kemp   2022-01-14
„Nieistotne religijne idee”? Nie, każdy terroryzm jest oparty na głębokiej wierze, niezależnie od tego, czy jest religijny, polityczny, społeczny czy inny – część I   M. Reiter   2022-01-13
Litania nieszczęść Hassana Nasrallaha   Fitzgerald   2022-01-13
Palestyńczycy: Jesteśmy dumni z naszych terrorystów   Tawil   2022-01-11
Życie w epoce kamienia   Rosenthal   2022-01-09
The Yellow Spot: szczegółowa relacja z tamtych czasów o nazistowskim prześladowaniu Żydów w latach 1933-1935 brzmi bardzo podobnie do dzisiejszego antysemityzmu     2022-01-08
Co stałoby się z Arabami podczas nuklearnego uderzenia na Izrael i dlaczego nikogo to nie obchodzi?     2022-01-07
Z Facebooka egipskiego dysydenta   Mansour   2022-01-04
Co naprawdę zdarzyło się z milionem Żydów w krajach arabskich?   Collier   2022-01-03
Palestyńska szkoła terroryzmu   Tawil   2022-01-02
ONZ wypowiada wojnę Izraelowi   Rosenthal   2021-12-31
Unicestwienie Izraela najwyższym ideałem Iranu     2021-12-27
Według sondażu 93% palestyńskich Arabów w Jerozolimie woli rządy izraelskie od palestyńskich   Fitzgerald   2021-12-25
Human Rights Watch znowu zakłada, że Żydzi są rasistami i na tej podstawie pisze raport o Lod     2021-12-23
Kiedy antysyjonistyczna grupa dowodzi, że jej propaganda jest kłamstwem   Oz   2021-12-22
Obosieczny antysemityzm przyzwolenia   Nirenstein   2021-12-20
Iran: eksportowanie ropy czy rewolucji?   Taheri   2021-12-18
Znajdowanie prawdziwych ofiar terroru   Collins   2021-12-17
Na kampusach wśród personelu komisji “Różnorodności, równości i włączenia” są najbardziej nietolerancyjni ludzie     2021-12-16
Dziesiąta rocznica “pinkwashing” i czego nas ona uczy o antysemickich teoriach spiskowych     2021-12-10
Raport nazywa traktowanie chrześcijańskich dziewcząt i kobiet w muzułmańskich krajach “katastrofą praw człowieka”   Spencer   2021-12-03
Antysyjonizm i antysemityzm nie robią niczego, by pomóc Palestyńczykom   Regev   2021-11-29
Sunnicki Hamas i szyicki Iran: braterska więź w terrorze pod hasłem “śmierć Izraelowi”   Fitzgerald   2021-11-27
Terrorysta, który rozbija wszystkie stereotypy o terrorystach   Flatow   2021-11-23
Unia Europejska nadal nie wpisuje całego Hezbollahu na listę organizacji terrorystycznych   Fitzgerald   2021-11-22
Czy termin “nakba” jest antysemicki?     2021-11-21
“Od Rzeki do Morza”: Hamas wyjaśnia, czego chcą brytyjscy studenci   Kemp   2021-11-16
Jak Palestyńczycy ukradli cierpienia, no cóż, właściwie wszystkim   Collier   2021-11-14
Terroryści „palestyńskiego” dżihadu dostają więcej niż zarabiają lekarze i nauczyciele   Greenfield   2021-11-11
EU @eu_eeas ciągle mówi o nieistniejących “granicach sprzed 1967”, skoro explicite nigdy nie miały one być granicami?     2021-11-10
Odciąć finansowanie NGO powiązanych z terroryzmem   Eid   2021-11-07
Palestyńscy więźniowie, o których nikt nie mówi   Toameh   2021-11-06
Niemka skazana za zbrodnie ISIS   Frantzman   2021-11-02
Terroryzm jako palestyńska kultura   Marcus   2021-11-02
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą zawrzeć pokoju z Izraelem   Toameh   2021-10-29
Czy Trzecia Konwencja Genewska stosuje się do palestyńskich terrorystów aresztowanych przez Izrael?    Hirsch   2021-10-28
Łajdackie porwanie “praw człowieka” leży u samego sedna kontrowersji wokół NGO   Tobin   2021-10-27
Protest, bo terrorystce odmówiono platformy   Fitzgerald   2021-10-26
Hamas jest beneficjentem dyplomacji bazującej na urojeniach   Glick   2021-10-24
Między bojkotami a rękawicą rzuconą przez Gazę   Collins   2021-10-22
Okropna prawda o irlandzkim antysemityzmie   Collier   2021-10-19
Oszukańcze sztuczki UNRWA, by wyciszyć słowa prawdy   Blum   2021-10-15
Próbowali spalić Żydów żywcem. Znowu   Flatow   2021-10-12
Prawdziwi palestyńscy “bohaterzy”: terroryści   Tawil   2021-10-10
“Obietnica Życia Przyszłego” – Palestyna po  “zniknięciu” Izraela     2021-10-09
Iran z bronią jądrową jest bardziej niebezpieczny niż Korea Północna   Rafizadeh   2021-10-07
Premier Autonomii Palestyńskiej“Izrael musi zginąć demograficznie”     2021-10-06
Przemówienie Abbasa w ONZ wyjaśnia, dlaczego nie jest on partnerem do pokoju   Hirsch   2021-10-05
Czy terroryści będą szkoleni za pieniądze zachodnich podatników?   Greenfield   2021-09-26
“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie   Steinberg   2021-09-21
Artykuł w „Independent” z akrobatyką, żeby uniknąć słowa Hamas   Levick   2021-09-20
Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk