Prawda

Wtorek, 28 wrzesnia 2021 - 15:41

« Poprzedni Następny »


Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu


Elder of Ziyon 2021-06-29

Wassem Awawdeh, student Kingsborough Community College in Brooklyn, “krytyk Izraela”, aresztowany za ciężkie pobicie 20 maja 2021 mężczyzny, który miał na głowie jarmułkę.
Wassem Awawdeh, student Kingsborough Community College in Brooklyn, “krytyk Izraela”, aresztowany za ciężkie pobicie 20 maja 2021 mężczyzny, który miał na głowie jarmułkę.

Human Rights Watch wreszcie zajął się wzrostem antysemickich ataków w USA, który uwidocznił się w zeszłym miesiącu ze strony antyizraelskich aktywistów – ale ich artykuł na ten temat usprawiedliwia i wzmacnia ten właśnie antysemityzm, któremu podobno są przeciwni.   


Artykuł o antysemityzmie w USA napisał Eric Goldstein, pełniący obowiązki dyrektora wykonawczego Oddziału d/s Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Jest on jednym z kluczowych członków HRW, którzy zdecydowali o oskarżeniu Izraela o zbrodnię apartheidu – bardzo głośnego raportu, opublikowanego na kilka zaledwie tygodni przed falą ataków na Żydów.


Dlaczego autorem raportu o antysemityzmie jest ktoś, kogo kariera wymaga demonizacji Izraela? Dlaczego nie napisał go któryś z ludzi specjalizujących się w sprawie grup nienawiści w USA?  

 

Prawdopodobnie dlatego, że celem wcale nie było zredukowanie antysemityzmu. Celem było usprawiedliwienie najbardziej powszechnej dzisiaj formy antysemityzmu.

 

Problem zaczyna się od tytułu:


Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu


W tytule wspomniana jest seria ataków na Żydów a rekomendacja podtytułu stwierdza jasno, że nie należy zajmować się tym antysemityzmem, który szerzony jest pod płaszczykiem „izraelskiego krytycyzmu” [sic]!

 

Artykuł podważa ich własną rzekomą opozycję wobec antysemityzmu.

 

I to widać w całym artykule, w którym znajdujemy więcej argumentów w obronie prawa do demonizowania Izraela niż o problemach antysemityzmu w USA:

18 maja grupa wymachująca palestyńską flagą napadła na gości siedzących przed restauracją w Los Angeles po zapytaniu ich, czy są Żydami. Dwa dni później w Nowym Jorku napastnicy pobili młodego człowieka w jarmułce, kilka ulic od miejsca, gdzie tego dnia starli się proizraelscy i propalestyńscy demonstranci.

 

Podobnie jak to zdarzało się wcześniej, walki w maju 2021 roku w Izraelu i Palestynie zbiegły się w czasie z gwałtownym wzrostem antysemickich incydentów w USA. Rzecznik Anti-Defamation League powiedział Human Rights Watch, że tym, co wydaje się nowe tym razem, jest fakt że te incydenty obejmują wzrost liczby fizycznych ataków na Żydów.  

 

Zaledwie kilka miesięcy po odejściu prezydenta, który zrobił niewiele, by potępić grupy takie, jak maszerujących w 2017 roku w Charlottesville w Wirginii, którzy skandowali „Żydzi nas nie zastąpią”, te ataki przypominają nam, że skrajna prawica nie ma monopolu na antysemityzm.

Skoro te obecne ataki były dokonywane w imię antyizraelskiej sprawy (za którą HRW opowiada się), to po co mówić o marszu prawicowców w Charlottesville sprzed czterech lat (i powtarzać kłamstwo, że Trump ich nie potępił? (Chyba, że zdanie: “Jak powiedziałem już w sobotę, potępiam w najmocniejszych słowach ten bezczelny pokaz nienawiści, bigoterii i przemocy. Nie ma na to miejsca w Ameryce” nie jest dla HRW żadnym potępieniem.)

Aczkolwiek HRW niechętnie przyznaje, że skrajna prawica nie ma monopolu na antysemityzm – niemniej starannie unika zajęcia się innymi grupami, które są antysemickie. Nigdy nie nazywa antysemitami żadnej innej grupy poza skrajną prawicą. 

 

Dlaczego? Bo nie chce krytykować swoich sojuszników.  

Nie ma niczego antysemickiego w potępianiu izraelskiego łamania praw człowieka ani w popieraniu bojkotu Izraela. Jest jednak antysemickie odruchowe traktowanie Żydów jako współwinnych krzywdom, jakie rząd izraelski wyrządza Palestyńczykom – tak samo jak jest przestępstwem nienawiści atakowanie Azjatów-Amerykanów za to, co autorytarni władcy Chin mogli zrobić w sprawie Covid. Twierdzenie, że większość amerykańskich Żydów popiera Izrael – twierdzenie, które niedawny sondaż poddaje w wątpliwość – nie jest wymówką.  

To ostatnie zdanie jest wprost niewiarygodne. 

 

Olbrzymia większość amerykańskich Żydów popiera prawo Izraela do istnienia jako państwo żydowskie, a ci, którzy się temu sprzeciwiają, są nieznaczną mniejszością. To jest powodem, dla którego sprzeciwianie się samemu Izraelowi – nie takim czy innym posunięciom jego rządu, ale istnieniu państwa – jest antysemickie. To, czy Żydzi popierają izraelski rząd, nie jest w ogóle istotne i przywoływanie sondażu zajmującego się tym, zamiast sondażu o poparciu Żydów dla samego Izraela, miało na celu podstępne usprawiedliwienie antysemickich ataków jako czegoś skierowanego w jakiś sposób przeciwko rządowi Izraela.    

 

Antyizraelskie demonstracje, które wywołały przemoc, sprzeciwiały się samemu istnieniu państwa żydowskiego. HRW próbuje sugerować, że nie ma szerokiego konsensusu żydowskiego w sprawie popierania Izraela jako państwa żydowskiego - ponieważ HRW stoi na tym samym politycznym stanowisku, co antysemiccy napastnicy i uważa, że samo istnienie Izraela jest nielegalne.  

Administracja Bidena potępiła te antysemickie ataki jako “nikczemne”, ale jeszcze nie mianowała Specjalnego Wysłannika ds. Antysemityzmu (SEAS) W departamencie Stanu. Obsadzenie tego stanowiska dostarczyłoby ważnej platformy pokazywania i zwalczania antysemityzmu w USA i na całym świecie.   

 

Biden powinien zapewnić, że wysłannik, którego mianuje, jest także oddany odpieraniu starań byłej administracji Trumpa o napiętnowanie olbrzymich części krytyki Izraela jako antysemityzmu, co jest złą przysługą dla sprawy zwalczania rzeczywistego antysemityzmu.     

HRW, w artykule rzekomo traktującym o zwalczaniu antysemityzmu, poświęca więcej miejsca na atakowanie Izraela niż na rzeczywiste potępienie antysemitów, którzy chcą rozpocząć nowy Holocaust i etnicznie oczyścić z Żydów Bliski Wschód. 

Dwie koalicje analityków i uczonych próbowało w tym roku rozsądnie zdefiniować, kiedy krytyka Izraela przekracza linię. To obejmuje przedstawianie Izraela jako “części złowrogiego światowego spisku żydowskiej kontroli nad mediami, ekonomią, rządem lub innymi instytucjami finansowymi, kulturalnymi lub społecznymi” albo stosowanie do niego innych, wyraźnych, klasycznych antysemickich stereotypów, obrazów lub symboli. Obie koalicje zgadzają się, że “oparta na dowodach krytyka Izraela” nie jest antysemicka. SEAS Bidena przez publiczną obronę takiego rozróżnienia pokazałby wyraźnie, kiedy krytyka Izraela rzeczywiście zdradza nienawiść do Żydów, a kiedy nie.  

HRW mówi tutaj, że sprzeciwia się roboczej definicji antysemityzmu IHRA, która dokładnie opisuje, kiedy ataki na Izrael są antysemickie i kiedy krytyka Izraela nie jest antysemicka.   

 

IHRA mówi, że "krytyka Izraela podobna do krytyki skierowanej na jakiekolwiek inne państwo, nie może być uważana za antysemicką”. Krytyka Human Rights Watch wobec Izraela wymaga od Izraela standardów, jakich nie wymaga się od żadnego innego kraju. Ich definicja "apartheidu" oznacza, że wiele innych krajów, włącznie z USA, są winne tej samej zbrodni. Jednak tylko Izraelowi przypisuje tę zbrodnię. 

 

Tak się składa, że nazywanie Izraela rasistowskim przedsięwzięciem – co zrobił HRW swoim raportem o "apartheidzie" – jest antysemickie zgodnie z definicją IHRA. Raport HRW o "apartheidzie" sprzeciwia się samemu istnieniu żydowskiego państwa jako rasistowskiemu, choć HRW nigdy nie sprzeciwiał się istnieniu żadnego innego państwa które definiuje siebie w etnicznych lub religijnych kategoriach. 

 

Nic dziwnego, że HRW sprzeciwia się definicji IHRA.

 

Administracja Obamy poparła definicję IHRA. Około 30 krajów i wiele międzynarodowych organizacji popierają definicję IHRA. 

 

Human Rights Watch może sprzeciwiać się atakowaniu przypadkowych Żydów z powodu założenia, że mogą być syjonistami, ale w pełni popiera nienawiść, która powoduje takie ataki, zaprzeczając równocześnie niezaprzeczalnemu faktowi, że większość Żydów istotnie popiera syjonizm.   

 

HRW dostarcza ideologicznego usprawiedliwienia atakowania Żydów. Ta organizacja jest w niemałym stopniu odpowiedzialna za te niedawne ataki. Jeśli syjonizm jest rasizmem, jak twierdzi  HRW, to atakowanie rasistów jest słuszne.   

 

Dzisiejszy antysemityzm chowa się za obsesyjną nienawiścią do Izraela, by się usprawiedliwić. Również obsesyjne skupienie HRW na Izraelu dowodzi, że żywią tę samą nienawiść, co napastnicy w Los Angeles i Nowym Jorku. 

 

Artykuł, który rzekomo przeciwstawia się antysemityzmowi, jest w rzeczywistości ideologicznym usprawiedliwieniem antysemityzmu. 

 

HRW mówi swoim antysemickim sojusznikom, że nie ma niczego złego w ich nienawiści, że jest uzasadniona jako “oparta na dowodach krytyka Izraela” z HRW dostarczającym sfabrykowanych „dowodów”.    

 

Pewnie, nie powinni atakować kilku przypadkowych Żydów na ulicach Nowego Jorku. Zamiast tego powinni dołączyć do HRW w żądaniu zastąpienia żydowskiego państwa jeszcze jednym państwem arabskim, które będzie uciskać i atakować wszystkich Żydów na Bliskim Wschodzie.


Human Rights Watch article on antisemitism ENCOURAGES left wing antisemitism

Elder of Ziyon, 23 czerwca 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Elder of Ziyon

Amerykański bloger, którego blog, obserwujemy od wielu lat i nie zetknęliśmy się z przekazywanymi przez niego wiadomościami, które byłyby błędne lub nieścisłe.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 954 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Czy terroryści będą szkoleni za pieniądze zachodnich podatników?   Greenfield   2021-09-26
“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie   Steinberg   2021-09-21
Artykuł w „Independent” z akrobatyką, żeby uniknąć słowa Hamas   Levick   2021-09-20
Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05
Prawo powrotu w stare koleiny   Koraszewski   2021-07-04
Letnie obozy palestyńskiego dżihadu   Toameh   2021-07-02
Najbardziej niebezpieczni terroryści świata   Patrikarakos   2021-06-30
Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu     2021-06-29
Krótka historia długiej nienawiści   Rosenthal   2021-06-28
Stany Zjednoczone wspierają palestyńskie naruszenia praw człowieka.   Toameh   2021-06-26
Palestyńska kultura przemocy   Bard   2021-06-25
Ewolucja, dzieci i mordercy   Koraszewski   2021-06-23
Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08
Świat akademicki dla Hamasu   Pessin   2021-06-06
Wciskacze fake newsów o Palestyńczykach ignorują ludobójstwo chrześcijan. Ideologicznie napędzana hipokryzja   Ibrahim   2021-06-05
Kostiumowy dramat i kompromitacja   Rosenthal   2021-06-05
Bliski Wschód Hady’ego Amra   Glick   2021-06-04
Tureccy Żydzi - uboczne ofiary tureckiej nienawiści do Izraela   Bekdil   2021-06-04
Terapeutka o trwającym statusie ofiary palestyńskich Arabów   Oz   2021-06-01
Prawda o tym “arabskim chłopcu podpalonym przez Izraelczyków”   Fitzgerald   2021-06-01
Hasło: “Izrael ma prawo się bronić” pokazuje bezmiar moralnego zagubienia   Pandavar   2021-05-31
Jeśli USA chcą być humanitarne, nie “odbudują” Gazy   Tobin   2021-05-31
Szejk Dżarrah i niesymetryczne roszczenia   Julius   2021-05-30
Przywódca Hamasu w Gazie: To była tylko próba, nic poza małym ćwiczeniem przed tym, co się zdarzy     2021-05-29
Zachodni obrońcy Gazy mają oczy, ale nie widzą   Steinberg   2021-05-28
Fałszywi bojownicy o pokój i prawdziwi terroryści tworzą niemal doskonały front nienawiści do Żydów     2021-05-27
Palestyńskie głosy, których Blinken nie usłyszy   Toameh   2021-05-26
Nieodnotowane: IDF ceni życie, celem Hamasu jest maksymalizacja ofiar   Koningsveld   2021-05-25
Nowe furie najstarszej nienawiści   Savodnik   2021-05-24
Trąby i silniki czołgów: punkt zwrotny w Gazie?   Kemp   2021-05-22
Mam dość   Ezra   2021-05-21
Po drugiej stronie lustra   Koraszewski   2021-05-19
Zastępcza wojna Iranu przeciwko Izraelowi   Toameh   2021-05-18
Iran ujawnia swoją strategię doradzając Hamasowi w wojnie przeciwko Izraelowi   Frantzman   2021-05-17
Dejudaizacja Jerozolimy w 1948 roku   Carlson   2021-05-17
Kiedy rakiety Hamasu uderzają w izraelskie domy, zapomnij o niuansach   Tobin   2021-05-16
Naszym prawdziwym celem jest zniszczenie Izraela   Tawil   2021-05-15
Dzisiejsze oszczerstwo o rytuale krwi   Rosenthal   2021-05-14
Stara sztuczka Mahmouda Abbasa: antysemickie podżeganie   Blum   2021-05-13
Irańska pułapka   i Sarah N. Stern   2021-05-12

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk