Prawda

Poniedziałek, 13 lipca 2020 - 00:05

« Poprzedni Następny »


Kiedy skrajnie prawicowi żydożercy zgadzają się ze skrajnie lewicowymi żydożercami


Petra Marquardt-Bigman 2019-01-14


 “Gra w ping-ponga antysemityzmem musi się skończyć. Szkodzi Żydom. Jeśli tylko uznajesz antysemityzm po drugiej stronie politycznego spektrum lub obchodzi cię tylko wtedy, kiedy może być użyty przeciwko twoim przeciwnikom politycznym, nie obchodzi cię antysemityzm”.  


Ten tweet i następujący po nim wątek zamieścił niedawno V. Judah Khaykin, który pracuje w Anti-Defamation League. Byłam zadowolona, że wątek zawierał część materiału, jaki próbowałam naświetlać w moich tekstach, ponieważ od dawna uważam, że panująca koncepcja traktowania prawicowego i lewicowego antysemityzmu jako dwóch różnych bestii jest błędna.


Mniej więcej pięć lat temu zauważyłam po raz pierwszy, że zarówno lewica, jak skrajna prawica entuzjastycznie przyjmują Maxa Blumenthala, który poświęca całą swoją energię na demonizowanie państwa żydowskiego.  


Aprobata dla Blumenthala ze strony rzekomo szanowanych akademików, znanych ze swojej odrazy do Izraela, była równie entuzjastyczna, jak pochwały wyrażane na stronie zwolennika białej supremacji i żydożercy Davida Duke’a. Post opublikowany na stronie Duke’a określił pracę Blumenthala o Izraelu jako „niesłychanie cenną”, po części dlatego, że Duke i jego kumple uważają, że nie zasługują na to, by nazywano ich antysemitami, są więc szczęśliwi, kiedy mogą „cytować żydowskiego autora w celu uniknięcia etykiety antysemity”.


Na skrajnej prawicy nie tylko Duke chwalił Blumenthala; wkrótce zdałam sobie sprawę z tego, że gdziekolwiek byli żydożercy, tam można był natknąć się na fanów intensywnych starań Blumenthala, by oczernić Izrael jako zło, którego nie można tolerować. Jeden z pamiętnych komplementów pod adresem Blumenthala przyszedł od założyciela Stormfront, Dona Blacka, który uważa swoją grupę za „ przodującą na świecie organizację popierającą białą rasę i antysyjonistyczną”. Obwołał on Blumenthala “żydowskim orędownikiem pokoju”.


Choć skrajna prawica nadal hołduje nazistowskiemu sloganowi ”Żydzi są naszym nieszczęściem”, nie mają problemu z rozpoznaniem bratnich dusz w tych, którzy poświęcają energię na przekonywanie ludzi, że „państwo żydowskie jest naszym nieszczęściem”. Niemniej „antysyjoniści” na lewicy nie uważają, że powinni niepokoić się popularnością swoich czołowych postaci na skrajnej prawicy. Zamiast przyznania, że skrajna prawica ma powody, by aprobować nieustanne starania o zamianę Izraela w Żyda narodów, skrajna lewica woli uznawać za obrazę wskazywanie, że jeśli chodzi o państwo żydowskie, jest tu ponura, całkowita zgoda.   


Nie brak przykładów ilustrujących tę całkowitą zgodę między skrajną prawicą a skrajną lewicą. Przykładem, który zna większość, jest przywódca skrajnej lewicy w Labour Party,  Jeremy Corbyn, który zgarnia poparcie skrajnie prawicowych przywódców w Wielkiej Brytanii i w USA.  


Są także rzekomo lewicowi akademicy, tacy jak Shlomo Sand, który pierwszy zarobił na podziw wszystkich antysemitów rozważaniami o „wynalezieniu narody żydowskiego”. Diatryba Sanda odniosła ogromny sukces, ponieważ przemawiała zarówno do staromodnych żydożerców, jak rzekomo postępowych „antysyjonistów”. Po wyprodukowaniu dwóch kolejnych (bardzo podobnych), elaboratów Sand na dobre uzyskał pozycję ulubionego autorytetu w sprawie Żydów wśród żydożerców z lewa i z prawa.


Innym wyróżniającym się przykładem z kręgów akademickich jest profesor z Columbia University, Joseph Massad, który jest adorowany przez rzekomo postępowych aktywistów antyizraelskich, takich jak Ali Abunimah, za pisanie o syjonizmie i Izraelu w sposób, którego nie daje się odróżnić od materiału, jaki można przeczytać na neonazistowskim forum Stormfront – co prawdopodobnie jest przyczyną, dla której artykuły Massada istotnie były reprodukowane w Stormfront.


Natknęłam się na kolejny przykład, kiedy niedawno badałam archiwalne posty z mediów społecznościowych zwolennika białej supremacji, który w październiku zamordował ludzi w synagodze w  Pittsburghu. Było tam oczywiście mnóstwo osłupiająco plugawego materiału neonazistowskiego, jakiego można było się spodziewać, ale były także posty, które odbijały tematy popularne wśród antyizraelskich aktywistów, uważających się za oddanych lewicowców.


Otworzyłam link z jednego z tych postów i dotarłam do strony, która dumnie reklamuje swój rasizm już samą nazwą: “Diversity Macht Frei” – zapierająca dech w piersiach cyniczna adaptacja osławionego sloganu nazistów “Arbeit macht frei” (praca cię wyzwoli), który był częścią głównej bramy do Auschwitz. Nie zaskakuje to, że posty z tej obscenicznej strony często są przenoszone na neonazistowską stronę Daily Stormer.


Niemniej post przeniesiony przez mordercę z Pittsburgh był niemal całkowicie oparty na tym, co autor chwalił jako „lewicową, propalestyńską witrynę internetową Electronic Intifada, która publikuje mnóstwo dobrych badań o Żydach, jeśli tylko potrafisz zignorować ich irytująca sympatię do brązowych ludzi”.  


Z materiałów, jakie widziałam badając skrajnie prawicowe strony mediów społecznościowych, wydaje się, że gotowość akceptowania żydożerców ze skrajnej lewicy odzwierciedla percepcję, że są tam podwójne standardy, ponieważ skrajna prawica jest powszechnie potępiana przez lewicę jako antysemicka, podczas gdy identyczna demonizacja państwa żydowskiego przez skrajną lewicę jest oczywiście uznawana za „postępową”.  


David Duke wydaje się szczególnie zdecydowany zwracać uwagę na żydożerców, którzy podzielają jego odrazę do państwa żydowskiego. Jak informowano, “chwalił on wybór Jeremy’ego Corbyna na przywódcę Labour jako oznakę tego, że ludzie rozumieją ‘syjonistyczną siłę’ i ‘siłę żydowskiego establishmentu’”. Ponieważ Duke jest także żarliwym zwolennikiem kampanii BDS, tj. bojkotu, dywestycji i sankcji skierowanych przeciwko Izraelowi, zawsze występuje z obroną, kiedy znany zwolennik BDS spotyka się z krytyką. Niedawnym przykładem jest poparcie Duke’a dla skrajnie lewicowego, antyizraelskiego aktywisty Marca Lamont Hilla, który uważa, że państwo żydowskie jest zbyt ohydne, by mogło istnieć, i chce jego wyeliminowania na rzecz „wolnej Palestyny od rzeki do morza”.


Mogę nie zgadzać się z Markiem Lamont Hillem w wielu sprawach, ale żaden przyzwoity człowiek nie może nie zgadzać się z jego poglądami na temat Izraela. Izrael został stworzony przez koszmarne zbrodnie wobec praw człowieka – siłowa czystka etniczna przez terroryzm, ponieważ syjoniści chcieli „żydowskiego państwa”! Wyzwolić Palestynę & wyzwolić także USA!
Mogę nie zgadzać się z Markiem Lamont Hillem w wielu sprawach, ale żaden przyzwoity człowiek nie może nie zgadzać się z jego poglądami na temat Izraela. Izrael został stworzony przez koszmarne zbrodnie wobec praw człowieka – siłowa czystka etniczna przez terroryzm, ponieważ syjoniści chcieli „żydowskiego państwa”! Wyzwolić Palestynę & wyzwolić także USA!

I choć Duke nie ma wysokiego mniemania o przywódczyni Marszu kobiet i znanej aktywistce Lindzie Sarsour, uważa jednak, że ma ona całkowitą rację wierząc, że Izrael wywiera nadmierny wpływ na polityków w USA.


David Duke: Co się mówi o zepsutym zegarze?Linda Sarsour: Izrael powinien przyznać obywatelstwo politykom USA. Są oni bardziej lojalni wobec Izraela niż wobec narodu amerykańskiego.

David Duke: Co się mówi o zepsutym zegarze?

Linda Sarsour: Izrael powinien przyznać obywatelstwo politykom USA. Są oni bardziej lojalni wobec Izraela niż wobec narodu amerykańskiego.Sarsour i jej koleżanki z kierownictwa Marszu Kobiet znowu pojawiły się niedawno w wiadomościach z powodu krytyki ich związków z bigoteryjnym przywódcą Nation of Islam, Louisem Farrakhanem i dobrze uzasadnionymi podejrzeniami o ich własne, antysemickie poglądy. Dobrze znam problematyczne poglądy Sarsour, które już dokumentowałam w marcu 2017 roku, kiedy nadal mogła liczyć na akceptację przez media jej twierdzenia, że każdy, kto ją krytykuje, jest prawicowym bigotem. Wielu było skłonnych argumentować, że jako Palestynka-Amerykanka jest zrozumiałe, że Sarsour odrzuca syjonizm i zawsze chętnie „krytykuje” Izrael. Ale tu także nie tylko David Duke zauważył, że niechęć Sarsour do państwa żydowskiego jest łatwa do przyjęcia przez tych, którzy nie lubią Żydów.


Ten niewygodny moment, kiedy Biały Dom odchodzi od scenariusza AIPAC [American Israel Public Affairs Committee] i mówi „Izrael musi zakończyć okupację”.
Ten niewygodny moment, kiedy Biały Dom odchodzi od scenariusza AIPAC [American Israel Public Affairs Committee] i mówi „Izrael musi zakończyć okupację”.

Na koniec, ale nie mniej godne zanotowania, są szalone majaczenia Gilada Atzmona, opublikowane w książkowej formie w 2017 r. “z przedmową amerykańskiej polityk Cynthii McKinney i opublikowane przez palestyńskiego pisarza Karla Sabbagha”. Atzmon zachwycił Francisa Boylego (profesora prawa międzynarodowego z University of Illinois) Jamesa Petrasa (emerytowanego amerykańskiego profesora socjologii), jak również Richarda Falka (amerykańskiego emerytowanego profesora i byłego funkcjonariusza ONZ). Wszyscy ci fani Atzmon z pewnością zaliczają się do ”postępowych”, biorąc pod uwagę ich historię ”propalestyńskiej” działalności – ale, nie trzeba dodawać, Atzmon ma także solidną bazę fanów na antysemickiej skrajnej prawicy i mógłby bez trudu uzyskać entuzjastyczną aprobatę ludzi takich jak David Duke i Ron Unz.


Jak niedawno zauważył na Twitterze Dave Rich: „w dzisiejszych czasach antysemici z lewa i z prawa brzmią tak podobnie, że nie sposób dostrzec różnicy”. 


When far right Jew haters agree with far left Israel haters

Hurryupharry, 29 grudnia 2018

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaPetra Marquardt-Bigman

Mieszka w Izraelu, wychowała się w Niemczech, pochodzi z rodziny niemieckich uchodźców z terenów dzisiejszej Polski, studiowała w USA, gdzie obroniła pracę doktorską o amerykańskim wywiadzie w nazistowskich Niemczech, prowadzi blog "The Warped Mirror".


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 778 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Po zamianie Hagia Sophia w meczet Turcja przysięga, że “wyzwoli Al-Aksę”   Frantzman   2020-07-12
Trwający problem antysemityzmu w Niemczech   Bergman   2020-07-10
Trzeba stanowczo wystąpić przeciwko promocji mordowania   Gerstenfeld   2020-07-07
UE nadal próbuje finansować palestyńskie NGO związane z terrorem   Toameh   2020-07-06
Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04
Antysemityzm jest najstarszym ”fake news” świata   Yemini   2020-04-28
Palestyński wirus: wzory osobowe Abbasa   Tawil   2020-04-25
”Financial Times” rozpowszechnia kłamstwo o „segregacji” w Izraelu   Levick   2020-04-24
Dlaczego Turcja przytula Hamas?   Toameh   2020-04-23
Gobbels polubiłby wiele w mediach społecznościowych   Stalinsky   2020-04-19
Pandemiczne zawieszenie broni antysemityzmu? Nie ma mowy   Tobin   2020-04-16
Założyciel BDS: Izrael powinien nas uratować, a potem umrzeć   Tobin   2020-04-09
Dziesiątki milionów Europejczyków ma demoniczne poglądy na Izrael   Gerstenfeld   2020-04-05
Koronawirus: dlaczego palestyńscy przywódcy nie pomagają Gazie w zwalczaniu zarazy   Tawil   2020-04-03
Mimo koronawirusa dżihad przeciwko Izraelowi trwa   Toameh   2020-04-02
Muzułmańscy ekstremiści wykorzystują koronawirusa do promocji terroryzmu i nienawiści   Tawil   2020-03-31
Hamas: już strzelać czy zachować spokój?     2020-03-28
Oszustwo AP: umiarkowanie po angielsku i ekstremizm po arabsku   i Itamar Marcus   2020-03-24
Dlaczego Palestyńczycy umierają w więzieniach Hamasu?   Tawil   2020-03-16
Oszczerstwo o rytuale krwi arcybiskupa Hanny   Fitzgerald   2020-03-15
Jasbir Puar i moralna klęska świata akademickiego   Rosenthal   2020-03-12
Zabawa w  antysemityzm podczas karnawału w Aalst   Collins   2020-03-11
Europie nie wolno paść ofiarą szantażu Erdoğana   Bekdil   2020-03-07
Jak zachodnie media stały się użytecznymi idiotami Gazy?   Yemini   2020-03-06
Czystka etniczna  Żydów i hipokryzja lewicy   Collier   2020-03-05
W rzeczywistości Palestyńczycy nigdy nie dążyli do pokoju   Yemini   2020-03-02
Czy chrześcijanie znikną z Bliskiego Wschodu?   Dabbas   2020-02-28
Zamiana praw człowieka w kiepski dowcip   Gordon   2020-02-25
Czy upiory totalitaryzmu mogą się odrodzić?   Koraszewski   2020-02-23
Balony z Gazy – problem wybuchającego terroru   Lipman   2020-02-22
Finansowane przez UE, kierowane przez Palestyńczyków. Kampanie BDS w szatach UE   Collier   2020-02-21
Przebierańcy   Lewin   2020-02-20
Nasz europejski wróg   Rosenthal   2020-02-17
Prosto o arabsko-izraelskim konflikcie   Pickles   2020-02-15
Błędny profil palestyńskich terrorystów   Flatow   2020-02-13
Podżeganie irańskiego reżimu do zniszczenia Izraela   Shindman   2020-02-12
Palestyńczycy: Po podżeganiu do przemocy Abbas przybywa do Nowego Jorku, by walczyć z planem pokojowym   Tawil   2020-02-11
Przecież nikt nie traktuje tego poważnie   Koraszewski   2020-02-10
Francja: Wypal trawkę, zabij Żyda, uniknij procesu, idź wolny   Milliere   2020-02-09
W Międzynarodowym Dniu Pamięci Holocaustu fake news i przywódcy podburzający do nienawiści nie są niczym nowym   Amos   2020-02-02
Czy obsesyjna nienawiść irańskiego reżimu do Żydów będzie jego zgubą?   Rosenthal   2020-01-27
Historia stara jak świat   Frantzman   2020-01-27
Autonomia Palestyńska walczy z Żydami, by „bronić” całej ludzkości   Marcus   2020-01-23
Czego światowi przywódcy nie dowiedzą się w Jad Waszem   Julius   2020-01-22
Ciekawe czasy   Lewin   2020-01-16
Zmiana reżimu w Iranie powinna stać się międzynarodowym celem   Rosenthal   2020-01-13
Dekapitacja chrześcijan w prezencie na Boże Narodzenie, Zachód ziewa   Meotti   2020-01-10
Organizacja Wyzwolenia Palestyny: czym jest OWP?   Lipman   2020-01-08
Bernard-Henri Levy o masakrze chrześcijan w Nigerii     2020-01-04
Czy dać państwo Czarnym Hebrajskim Izraelitom?   Flatow   2020-01-03
Nie dawaj fałszywego świadectwa, chyba, że…   Koraszewski   2020-01-02
Hamas, trzydzieści dwa lata później   Toameh   2019-12-29
Bój na śmierć i życie w Tell Tamer   Fernandez   2019-12-21
Angela Merkel finansuje zarówno Muzeum Auschwitz, jak i terroryzm     2019-12-14
Dlaczego nie ma pokoju między muzułmanami a Izraelem   Bulut   2019-12-12
”Israel Denial” odsłania akademickie próby delegitymizacji Izraela   Steinberg   2019-12-10
Iran strzela do protestujących, Europa spiskuje, by wzbogacić morderców   Tobin   2019-12-05
Inwersja antysemityzmu     2019-12-03
Trzeba zakończyć prześladowania ludzi przez radykałów   Franklin   2019-11-29
Były terrorysta wypomina Warren i Sandersowi popieranie palestyńskich terrorystów.   Greenfield   2019-11-25
Uniwersyteckie przyzwolenie dla szerzenia nienawiści   Tobin   2019-11-21
Prawdziwa twarz sprawy palestyńskiej   Collier   2019-11-20
Palestynizm i zasada ”przede wszystkim zaszkodzić”   Rosenthal   2019-11-16
Prawo do samoobrony dla wszystkich poza Izraelem   Tobin   2019-11-15
Jestem imigrantem z Indii. Zaczepiono mnie w Bonn w Niemczech, bo wzięto mnie za Żyda.   Uniyal   2019-11-13
Czego boją się palestyńscy przywódcy?   Toameh   2019-11-12
UE popiera Iran – czołowego kata dzieci na świecie   Rafizadeh   2019-11-06
Otwartość ONZ na turecki plan dla północnej Syrii, podczas gdy 300 tysięcy Kurdów musi uciekać   Frantzman   2019-11-04
Dlaczego Hamas popiera wojnę Erdogana   Toameh   2019-10-31
Terroryści wzywają do zabijania Żydów – z siedziby ONZ w Gazie   Tawil   2019-10-29
Zapowiedź wielkiej wojny?   Koraszewski   2019-10-28
Nowi „baszybuzucy” Turcji: Wolna Armia Syrii   Bekdil   2019-10-27
"Antynormalizacja" z Izraelem: prawdziwy cel   Tawil   2019-10-24
Dwa oblicza antysemityzmu   Yemini   2019-10-22
Co przyjaciele Iranu robią w Gazie   Toameh   2019-10-20
Jak Erdogan planował tę czystkę etniczną   Lowe   2019-10-17
Solidarność z Palestyńczykami – obsesyjna odskocznia do antysemityzmu   Collier   2019-10-04
Zamienione w broń palestyńskie dzieci   Roth   2019-09-28
Chrześcijanie masakrowani, media odwracają wzrok   Meotti   2019-09-27
Szminkowanie trupa z Oslo   Koraszewski   2019-09-21
Boko Haram: krwawy terror, końca nie widać   Bulut   2019-09-18

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Wzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenica


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk