Prawda

Niedziela, 20 października 2019 - 18:29

« Poprzedni Następny »


Kiedy skrajnie prawicowi żydożercy zgadzają się ze skrajnie lewicowymi żydożercami


Petra Marquardt-Bigman 2019-01-14


 “Gra w ping-ponga antysemityzmem musi się skończyć. Szkodzi Żydom. Jeśli tylko uznajesz antysemityzm po drugiej stronie politycznego spektrum lub obchodzi cię tylko wtedy, kiedy może być użyty przeciwko twoim przeciwnikom politycznym, nie obchodzi cię antysemityzm”.  


Ten tweet i następujący po nim wątek zamieścił niedawno V. Judah Khaykin, który pracuje w Anti-Defamation League. Byłam zadowolona, że wątek zawierał część materiału, jaki próbowałam naświetlać w moich tekstach, ponieważ od dawna uważam, że panująca koncepcja traktowania prawicowego i lewicowego antysemityzmu jako dwóch różnych bestii jest błędna.


Mniej więcej pięć lat temu zauważyłam po raz pierwszy, że zarówno lewica, jak skrajna prawica entuzjastycznie przyjmują Maxa Blumenthala, który poświęca całą swoją energię na demonizowanie państwa żydowskiego.  


Aprobata dla Blumenthala ze strony rzekomo szanowanych akademików, znanych ze swojej odrazy do Izraela, była równie entuzjastyczna, jak pochwały wyrażane na stronie zwolennika białej supremacji i żydożercy Davida Duke’a. Post opublikowany na stronie Duke’a określił pracę Blumenthala o Izraelu jako „niesłychanie cenną”, po części dlatego, że Duke i jego kumple uważają, że nie zasługują na to, by nazywano ich antysemitami, są więc szczęśliwi, kiedy mogą „cytować żydowskiego autora w celu uniknięcia etykiety antysemity”.


Na skrajnej prawicy nie tylko Duke chwalił Blumenthala; wkrótce zdałam sobie sprawę z tego, że gdziekolwiek byli żydożercy, tam można był natknąć się na fanów intensywnych starań Blumenthala, by oczernić Izrael jako zło, którego nie można tolerować. Jeden z pamiętnych komplementów pod adresem Blumenthala przyszedł od założyciela Stormfront, Dona Blacka, który uważa swoją grupę za „ przodującą na świecie organizację popierającą białą rasę i antysyjonistyczną”. Obwołał on Blumenthala “żydowskim orędownikiem pokoju”.


Choć skrajna prawica nadal hołduje nazistowskiemu sloganowi ”Żydzi są naszym nieszczęściem”, nie mają problemu z rozpoznaniem bratnich dusz w tych, którzy poświęcają energię na przekonywanie ludzi, że „państwo żydowskie jest naszym nieszczęściem”. Niemniej „antysyjoniści” na lewicy nie uważają, że powinni niepokoić się popularnością swoich czołowych postaci na skrajnej prawicy. Zamiast przyznania, że skrajna prawica ma powody, by aprobować nieustanne starania o zamianę Izraela w Żyda narodów, skrajna lewica woli uznawać za obrazę wskazywanie, że jeśli chodzi o państwo żydowskie, jest tu ponura, całkowita zgoda.   


Nie brak przykładów ilustrujących tę całkowitą zgodę między skrajną prawicą a skrajną lewicą. Przykładem, który zna większość, jest przywódca skrajnej lewicy w Labour Party,  Jeremy Corbyn, który zgarnia poparcie skrajnie prawicowych przywódców w Wielkiej Brytanii i w USA.  


Są także rzekomo lewicowi akademicy, tacy jak Shlomo Sand, który pierwszy zarobił na podziw wszystkich antysemitów rozważaniami o „wynalezieniu narody żydowskiego”. Diatryba Sanda odniosła ogromny sukces, ponieważ przemawiała zarówno do staromodnych żydożerców, jak rzekomo postępowych „antysyjonistów”. Po wyprodukowaniu dwóch kolejnych (bardzo podobnych), elaboratów Sand na dobre uzyskał pozycję ulubionego autorytetu w sprawie Żydów wśród żydożerców z lewa i z prawa.


Innym wyróżniającym się przykładem z kręgów akademickich jest profesor z Columbia University, Joseph Massad, który jest adorowany przez rzekomo postępowych aktywistów antyizraelskich, takich jak Ali Abunimah, za pisanie o syjonizmie i Izraelu w sposób, którego nie daje się odróżnić od materiału, jaki można przeczytać na neonazistowskim forum Stormfront – co prawdopodobnie jest przyczyną, dla której artykuły Massada istotnie były reprodukowane w Stormfront.


Natknęłam się na kolejny przykład, kiedy niedawno badałam archiwalne posty z mediów społecznościowych zwolennika białej supremacji, który w październiku zamordował ludzi w synagodze w  Pittsburghu. Było tam oczywiście mnóstwo osłupiająco plugawego materiału neonazistowskiego, jakiego można było się spodziewać, ale były także posty, które odbijały tematy popularne wśród antyizraelskich aktywistów, uważających się za oddanych lewicowców.


Otworzyłam link z jednego z tych postów i dotarłam do strony, która dumnie reklamuje swój rasizm już samą nazwą: “Diversity Macht Frei” – zapierająca dech w piersiach cyniczna adaptacja osławionego sloganu nazistów “Arbeit macht frei” (praca cię wyzwoli), który był częścią głównej bramy do Auschwitz. Nie zaskakuje to, że posty z tej obscenicznej strony często są przenoszone na neonazistowską stronę Daily Stormer.


Niemniej post przeniesiony przez mordercę z Pittsburgh był niemal całkowicie oparty na tym, co autor chwalił jako „lewicową, propalestyńską witrynę internetową Electronic Intifada, która publikuje mnóstwo dobrych badań o Żydach, jeśli tylko potrafisz zignorować ich irytująca sympatię do brązowych ludzi”.  


Z materiałów, jakie widziałam badając skrajnie prawicowe strony mediów społecznościowych, wydaje się, że gotowość akceptowania żydożerców ze skrajnej lewicy odzwierciedla percepcję, że są tam podwójne standardy, ponieważ skrajna prawica jest powszechnie potępiana przez lewicę jako antysemicka, podczas gdy identyczna demonizacja państwa żydowskiego przez skrajną lewicę jest oczywiście uznawana za „postępową”.  


David Duke wydaje się szczególnie zdecydowany zwracać uwagę na żydożerców, którzy podzielają jego odrazę do państwa żydowskiego. Jak informowano, “chwalił on wybór Jeremy’ego Corbyna na przywódcę Labour jako oznakę tego, że ludzie rozumieją ‘syjonistyczną siłę’ i ‘siłę żydowskiego establishmentu’”. Ponieważ Duke jest także żarliwym zwolennikiem kampanii BDS, tj. bojkotu, dywestycji i sankcji skierowanych przeciwko Izraelowi, zawsze występuje z obroną, kiedy znany zwolennik BDS spotyka się z krytyką. Niedawnym przykładem jest poparcie Duke’a dla skrajnie lewicowego, antyizraelskiego aktywisty Marca Lamont Hilla, który uważa, że państwo żydowskie jest zbyt ohydne, by mogło istnieć, i chce jego wyeliminowania na rzecz „wolnej Palestyny od rzeki do morza”.


Mogę nie zgadzać się z Markiem Lamont Hillem w wielu sprawach, ale żaden przyzwoity człowiek nie może nie zgadzać się z jego poglądami na temat Izraela. Izrael został stworzony przez koszmarne zbrodnie wobec praw człowieka – siłowa czystka etniczna przez terroryzm, ponieważ syjoniści chcieli „żydowskiego państwa”! Wyzwolić Palestynę & wyzwolić także USA!
Mogę nie zgadzać się z Markiem Lamont Hillem w wielu sprawach, ale żaden przyzwoity człowiek nie może nie zgadzać się z jego poglądami na temat Izraela. Izrael został stworzony przez koszmarne zbrodnie wobec praw człowieka – siłowa czystka etniczna przez terroryzm, ponieważ syjoniści chcieli „żydowskiego państwa”! Wyzwolić Palestynę & wyzwolić także USA!

I choć Duke nie ma wysokiego mniemania o przywódczyni Marszu kobiet i znanej aktywistce Lindzie Sarsour, uważa jednak, że ma ona całkowitą rację wierząc, że Izrael wywiera nadmierny wpływ na polityków w USA.


David Duke: Co się mówi o zepsutym zegarze?Linda Sarsour: Izrael powinien przyznać obywatelstwo politykom USA. Są oni bardziej lojalni wobec Izraela niż wobec narodu amerykańskiego.

David Duke: Co się mówi o zepsutym zegarze?

Linda Sarsour: Izrael powinien przyznać obywatelstwo politykom USA. Są oni bardziej lojalni wobec Izraela niż wobec narodu amerykańskiego.



Sarsour i jej koleżanki z kierownictwa Marszu Kobiet znowu pojawiły się niedawno w wiadomościach z powodu krytyki ich związków z bigoteryjnym przywódcą Nation of Islam, Louisem Farrakhanem i dobrze uzasadnionymi podejrzeniami o ich własne, antysemickie poglądy. Dobrze znam problematyczne poglądy Sarsour, które już dokumentowałam w marcu 2017 roku, kiedy nadal mogła liczyć na akceptację przez media jej twierdzenia, że każdy, kto ją krytykuje, jest prawicowym bigotem. Wielu było skłonnych argumentować, że jako Palestynka-Amerykanka jest zrozumiałe, że Sarsour odrzuca syjonizm i zawsze chętnie „krytykuje” Izrael. Ale tu także nie tylko David Duke zauważył, że niechęć Sarsour do państwa żydowskiego jest łatwa do przyjęcia przez tych, którzy nie lubią Żydów.


Ten niewygodny moment, kiedy Biały Dom odchodzi od scenariusza AIPAC [American Israel Public Affairs Committee] i mówi „Izrael musi zakończyć okupację”.
Ten niewygodny moment, kiedy Biały Dom odchodzi od scenariusza AIPAC [American Israel Public Affairs Committee] i mówi „Izrael musi zakończyć okupację”.

Na koniec, ale nie mniej godne zanotowania, są szalone majaczenia Gilada Atzmona, opublikowane w książkowej formie w 2017 r. “z przedmową amerykańskiej polityk Cynthii McKinney i opublikowane przez palestyńskiego pisarza Karla Sabbagha”. Atzmon zachwycił Francisa Boylego (profesora prawa międzynarodowego z University of Illinois) Jamesa Petrasa (emerytowanego amerykańskiego profesora socjologii), jak również Richarda Falka (amerykańskiego emerytowanego profesora i byłego funkcjonariusza ONZ). Wszyscy ci fani Atzmon z pewnością zaliczają się do ”postępowych”, biorąc pod uwagę ich historię ”propalestyńskiej” działalności – ale, nie trzeba dodawać, Atzmon ma także solidną bazę fanów na antysemickiej skrajnej prawicy i mógłby bez trudu uzyskać entuzjastyczną aprobatę ludzi takich jak David Duke i Ron Unz.


Jak niedawno zauważył na Twitterze Dave Rich: „w dzisiejszych czasach antysemici z lewa i z prawa brzmią tak podobnie, że nie sposób dostrzec różnicy”. 


When far right Jew haters agree with far left Israel haters

Hurryupharry, 29 grudnia 2018

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska



Petra Marquardt-Bigman

Mieszka w Izraelu, wychowała się w Niemczech, pochodzi z rodziny niemieckich uchodźców z terenów dzisiejszej Polski, studiowała w USA, gdzie obroniła pracę doktorską o amerykańskim wywiadzie w nazistowskich Niemczech, prowadzi blog "The Warped Mirror".


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj






Brunatna fala

Znalezionych 685 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Co przyjaciele Iranu robią w Gazie   Toameh   2019-10-20
Jak Erdogan planował tę czystkę etniczną   Lowe   2019-10-17
Solidarność z Palestyńczykami – obsesyjna odskocznia do antysemityzmu   Collier   2019-10-04
Zamienione w broń palestyńskie dzieci   Roth   2019-09-28
Chrześcijanie masakrowani, media odwracają wzrok   Meotti   2019-09-27
Szminkowanie trupa z Oslo   Koraszewski   2019-09-21
Boko Haram: krwawy terror, końca nie widać   Bulut   2019-09-18
Dorastaliśmy nienawidząc i przeklinając Żydów   Koraszewski   2019-09-15
Iran jest gotowy do ”wymazania syjonistycznego reżimu z mapy”   Rafizadeh   2019-09-14
Ewoluująca ideologia białej supremacji i jej protagoniści   i Yigal Carmon   2019-09-13
Wojna, pokój, podżegacze i podżegani   Koraszewski   2019-09-12
Palestyńczycy: Dlaczego fakty miałyby nam wchodzić w drogę?   Tawil   2019-09-11
Bal tchórzy, opętanych i szubrawców   Koraszewski   2019-09-05
Do europejskich przywódców: żydowskie życie jest tanie   Milliere   2019-09-03
Hamas, Islamski Dżihad: "Krąg ognia rozszerza się"   Toameh   2019-08-31
Wehikuł czasu Mahmouda Abbasa skazuje pokój (raz jeszcze)   Tobin   2019-08-30
Kto mówi, że przestępstwo nie popłaca?   Bedein   2019-08-23
Pięć nagłówków pokazuje antysemickie incydenty na całym świecie - analiza   Frantzman   2019-08-22
Proirańska, antyizraelska polityka zagraniczna Niemiec   Kern   2019-08-14
Palestyńczycy w potrzebie lustra?   Tawil   2019-08-11
Powody, dla których pokojowe rozwiązania konfliktu arabsko-izraelskiego zawsze zawodzą   Hamid   2019-08-10
BDS, Omar Shakir i eliminacjonizm wobec izraela   Steinberg   2019-08-04
Plan Hamasu i Iranu na zlikwidowanie Izraela   Tawil   2019-07-29
Walka z BDS. Część I   Rosenthal   2019-07-27
Hamas maszeruje, by zniszczyć Izrael   Toameh   2019-07-26
Antyizraelskie prawa zaproponowane przez Dublin: złe dla Irlandii, gorsze dla Palestyńczyków, straszne dla wszystkich   Franklin   2019-07-13
Nihil novi   Lewin   2019-07-11
Tak, antysyjonizm jest tylko najnowszą odmianą antysemityzmu     2019-07-04
Palestyńscy ”umiarkowani”: karabiny, granaty i terroryzm    Tawil   2019-06-29
Dlaczego neonaziści tak bardzo kochają ruch BDS?     Marquardt-Bigman   2019-06-26
Haniebny wzrost antysemityzmu a antysemicki tweet znanego aktora   Frantzman   2019-06-25
Zatajany los palestyńskich chrześcijan   Ibrahim   2019-06-24
Mułłowie obiecują ”koniec” Izraela i amerykańskiej cywilizacji   Rafizadeh   2019-06-22
Rewelacje o Hezbollahu w Wielkiej Brytanii częścią niepokojącego trendu obłaskawiania Iranu   Frantzman   2019-06-19
Normalizacja islamskiego antysemityzmu   Wójcik   2019-06-06
Ludobójstwo chrześcijan weszło na ”alarmujący etap”   Ibrahim   2019-05-29
Na początku był Arab z nożem. 180 lat wykrętów (wersja 2)   Collier   2019-05-21
Bliskowschodni ruch antypokojowy   Toameh   2019-05-20
Radziecki antysyjonizm i współczesny antysemityzm lewicy   Tabarovsky   2019-05-18
Między Eurowizją a tańcem z Hamasem   Collins   2019-05-12
Ilhan Omar – ignorancja i bigoteria w sprawie rakiet z Gazy   Dershowitz   2019-05-09
Jak palestyńscy przywódcy zachęcają do terroryzmu   Tawil   2019-05-08
Nie, to nie jest o „rasie”   Rosenthal   2019-05-06
Unia Europejska: pielęgnowanie niestabilności i terroryzmu na Bliskim Wschodzie   Kahn   2019-05-05
Facebook walczy z Fake News stronniczym wideo z Gazy   Miller   2019-05-04
Abbas chce kryzysu humanitarnego   Bergman   2019-05-01
Dlaczego główny nurt polityki jest winny szerzenia się antysemityzmu   Collier   2019-04-29
Grecja: „Strefa zakazana” w Atenach?   Polizoidou   2019-04-27
Iran: nowe słownictwo lalki brzuchomówcy   Taheri   2019-04-26
Co dzieje się z Palestyńczykami, którzy żądają lepszego życia?   Toameh   2019-04-23
Uczciwość Hamasu i umowa stulecia   Toameh   2019-04-20
Współczujący wszystkich krajów łączą się   Koraszewski   2019-04-17
Tak, palestyńska tożsamość jest pomyślana tylko jako broń przeciwko Izraelowi     2019-04-15
Co się kryje za sprzeciwem wobec pokoju z Izraelem?   Tawil   2019-04-07
Wielka Brytania: Radykalni muzułmanie mile widziani, prześladowani  chrześcijanie wręcz przeciwnie   Ibrahim   2019-04-06
Konflikt świata z Izraelem w liczbach. Izraelsko-arabski konflikt w kontekście – jakiego nigdy nie widzieliście   Collier   2019-04-03
Między Gazą a Wzgórzami Golan   Collins   2019-03-31
Iran krok za krokiem zbliża się do swojego celu:  "wymazania Izraela z mapy"   Rafizadeh   2019-03-27
CODE PINK przekracza czerwoną linię w Iranie   Collins   2019-03-24
Iran: egzekucje dzieci, amputacje, chłosty   Rafizadeh   2019-03-22
Uratowani Jazydzi stoją przed ponurą przyszłością po powrocie do Iraku   Frantzman   2019-03-21
Zbrodnie wojenne Hamasu przeciwko Izraelowi i Palestyńczykom   Tawil   2019-03-20
Obalanie oskarżenia o użycie „nieproporcjonalnej siły”   Plosker   2019-03-18
Palestyńczycy: Abbas staje przed „sądem” pod zarzutem zdrady   Toameh   2019-03-17
Nie wiatr niesie odpowiedź na ”balonowy terror”   Collins   2019-03-14
Palestyńczycy: Nie dla pokoju i pojednania z „niewiernymi”   Toameh   2019-03-13
Kolorowe pranie czy pranie mózgów - uwagi o Eurowizji w Izraelu?   Benson   2019-03-08
Palestyńczycy: "Nie ma miejsca na twór syjonistyczny w Palestynie”   Tawil   2019-03-07
Iran: narastające prześladowania chrześcijan   Rafizadeh   2019-03-05
Dzwon alarmowy – powrót antysemityzmu   Collins   2019-02-28
Zbrodnie wojenne Hamasu i Islamskiego Dżihadu wobec dzieci i kobiet   Tawil   2019-02-23
“Nowy Bliski Wschód” – może za 500 lat?   Rosenthal   2019-02-22
Dlaczego brytyjska lewica nie zacznie czepiać się kogoś innego?    MacEoin   2019-02-19
Do ludzi z Gazy: kupcie sobie własne cholerne szpitale   Rose   2019-02-16
Skąd się bierze gwałtowny wzrost antysemityzmu na świecie?   Dershowitz   2019-02-15
Tragedia wschodnich chrześcijan i na czym polega żydostwo   Lewin   2019-02-14
Irańska rewolucja i uprzedzenia establishmentu   Glick   2019-02-03
Przypomnienia, wspomnienia i upamiętnienia Holocaustu   Collins   2019-01-27
”Guardian” delegitymizuje Izrael w kłamliwym artykule redakcyjnym   Plosker   2019-01-26
Naziści w przebraniu. Antyizraelskie przesłanie jest skrajnie prawicową retoryką   Collier   2019-01-24
Co mają wspólnego Mahmoud Abbas i handlarze narkotykami   Amos   2019-01-21
Kiedy skrajnie prawicowi żydożercy zgadzają się ze skrajnie lewicowymi żydożercami   Marquardt-Bigman   2019-01-14
Palestyńczycy: Prawdziwe ”zbrodnie”   Tawil   2019-01-12
Pallywood znowu podnosi swój ohydny łeb   Lieberman   2019-01-08
Palestyna: Co byłoby, gdyby nie było wojny sześciodniowej?   Sherman   2019-01-06
Gaza: sześć kłamstw i jedna prawda   Maroun   2019-01-04
Erdoğan nie jest dobrotliwym sułtanem z przeszłości, jest potworem, którego trzeba powstrzymać   Yemini   2019-01-03
Dżihadystyczny psychopata: czaruje nas, uwodzi i pożera   Chesler   2018-12-31
Rasowa polityka antysemityzmu i islamofobii   Frantzman   2018-12-30
Sił dżihadu nie można oswoić ani obłaskawić   Yemini   2018-12-28
Żadnych Żydów w Europie i żadnego państwa żydowskiego na Bliskim Wschodzie   Meotti   2018-12-27
Zwolennicy ISIS grożą zamachami terrorystycznymi podczas Świąt     2018-12-23
Co złego to Żydzi   Rosenthal   2018-12-18
Antysemityzm drogą do kariery w Turcji   Bulut   2018-12-17
11 w Pittsburghu i niemowlę w Ofra     2018-12-14
Walcz z antysemityzmem w swoim domu, a nie u sąsiada   Maroun   2018-12-11
Brytyjski profesor – fan Hamasu i jego ”poezja”     2018-12-05
Brendan O’Neill o obsesji potępiania Izraela przez lewicę   Coyne   2018-11-28
Jak wyrwać się z łap osobliwie pojmowanej empatii?   Koraszewski   2018-11-24
Dlaczego wznowione sankcje wobec Iranu są dobre dla Palestyńczyków   Toameh   2018-11-23

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Schadenfreude



Pseudonaukowa histeria...


Panstwo etc



Biły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,



Radykalne poglądy polityczne


Einstein



Socjologia



Allah stworzyl



Uprzednie doświadczenie



Żydowski exodus



PRL Chrystusem narodów



Odrastające głowy hydry nazizmu



Homeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDF



Prawo powrotu



Mózg i kodowanie predyktywne



Nocna rozmowa



WSzyscy wiedza



Nieustający marsz



Oświecenie Pinker



Alternatywna medycyna zabija



Kobiety ofiarami



Prometeusz



modyfikowana pszenica



Arabowie



Roboty będą uprawiać ziemię



Sumienie, czyli moralność bez smyczy



Skomplikowana ewolucja



Argument neuroróżnorodności



Nowe badanie pamięci długotrwałej


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk