Prawda

Niedziela, 18 kwietnia 2021 - 14:18

« Poprzedni Następny »


Jak przeżyć na Bliskim Wschodzie


Mordechai Kedar 2016-04-27


            Moim Braciom i przyjaciołom, Żydom, którzy mieszkają w Izraelu i gdzie indziej.


Ze smutkiem muszę powiedzieć, że ataki których doświadczyliśmy dziś, wczoraj, tydzień, miesiąc, czy rok temu, dziesięć lat temu czy sto lat temu, w rzeczywistości są tą samą wojną, którą nasi sąsiedzi prowadzą przeciwko nam od setek lat. Czasami rozpoczynają wielką wojnę, z czołgami, okrętami i samolotami, czasem jest to podtrzymywany żar. Nazywają go „terrorem”, z eksplozjami, atakami nożowniczymi, strzelaniem. Ta wojna nazywa się po arabsku “dżihadem”i skierowana jest przeciwko Żydom gdziekolwiek się znajdują.     


Ze smutkiem muszę przypomnieć, że ta wojna zaczęła się dawno temu, na długi czas przed deklaracją niepodległości w 1948 roku. Pogromy w latach 1920, 1921, 1929 i 1936-39 nie były, jak twierdzą nasi wrogowie, spowodowane utworzeniem Izraela ani „okupacją 1948”. W Hebronie mordowani tam Żydzi nie byli częścią syjonistycznego ruchu. Fatah został założony w 1959 roku, a Organizacja Wyzwolenia Palestyny  w 1964 roku, a więc całe lata przed „okupacją 1967”.       

 

Ze smutkiem muszę przypomnieć, że wezwaniem, które słyszeliśmy podczas naszej wojny o niepodległość, był okrzyk “Itbah al-Yahud” - “Wyrżnąć Żydów” – Nie Izraelczyków i nie syjonistów. Jest tak dlatego, że ich problemem są Żydzi (jak również chrześcijanie), którzy odmawiają życia na łasce islamu jako “zimmi”lub “chronieni”, jak zobowiązuje ich do tego religia. Do dnia dzisiejszego arabskie dzieci na całym świecie śpiewają: “Palestine Baladna wa’al-Yahud Kalabna” - “Palestyna jest naszym krajem, a Żydzi są naszymi psami”. Pies w muzułmańskiej tradycji jest zwierzęciem nieczystym, i zgodnie z prawem szariatu, jeśli muzułmanin modli się, a pies, świnia, osioł, Żyd, lub chrześcijanin przejdzie przed nim, jego modlitwa staje się nieczysta i musi ją rozpocząć od początku.    

 

Ze smutkiem muszę wam powiedzieć, że powszechnym zawołaniem wrogów Izraela jest okrzyk  “Chajbar, Chajbar ja jahud, Dżisz Muhammad siaud” - Chajbar to była oaza na Półwyspie Arabskim, w której mieszkali Żydzi póki Mahomet nie wyrżnął ich w 626 roku. To zawołanie ma przypominać ludziom co się stało i głosi:  “Chajbar, Chajbar, o Żydzi, armia Mahometa powróci”- oczywiście, by powtórzyć morderczą akcję. W Koranie, zgodnie z surą 5:82, Żydzi są “przysięgłymi wrogami islamu”,  a w wierszu 60 czytamy, że Allah przeklął ich i gniew Jego jest na Żydach oraz że zmienił ich w małpy i świnie. Któż więc dał im prawo do posiadania kraju? Od kiedy mają prawo do niepodległości?    

 

Język siły

 

Cokolwiek byście nie myśleli, pokój z Egiptem nastąpił dopiero kiedy Sadat zrozumiał, że mimo wszystkich arabskich wysiłków zmierzających do eliminacji Izraela w roku 1948, w 1956 podczas wojny na Synaju, w 1967 podczas wojny sześciodniowej, w 1970 podczas wojny pozycyjnej i w 1973 podczas wojny Jom Kippur, która była kompletnym zaskoczeniem, Izrael nie tylko przetrwał ale zdołał przesunąć działania wojenne na tereny wroga. Zrozumiawszy, że Izraela nie można pokonać, Sadat niechętnie zdecydował się na pokój, nawet jeśli ten pokój miał by być tymczasowy i oparty na podobieństwie do traktatu Hudajbijjah z 628 AD, traktatu, w którym Mahomet zagwarantował niewiernym z Mekki pokój na 10 lat, by wycofać się z tej obietnicy w dwa lata później. 

 

Porozumienia z Arafatem w Oslo nie wyrosły z prawdziwej chęci zawarcia pokoju. Były oszustwem, koniem trojańskim, nazwanym przez samego Arafata “Traktatem z Hudajbijjah”. Zasadniczym celem porozumień w Oslo było stworzenie palestyńskiego bytu, uzbrojonego, z własną armią i zamiarem eliminowania Izraela, kiedy czas do tego dojrzeje. Powtarzał to od rana do nocy, a nasi politycy uspakajali, że to tylko „na użytek wewnętrzny”, a kiedy zamachowcy-samobójcy zabijali ludzi na naszych ulicach, politycy mówili, że to „ofiary pokoju”. Od kiedy pokój wymaga ofiar? Ile czasu zabrało od przekazania im broni do tego, żeby skierowali ją na nas?       

 

Ze smutkiem muszę wam powiedzieć, że wszystkie wysiłki Izraela zmierzające do ugłaskania Hamasu skończyły się przekształceniem się organizacji terrorystycznej w państwo terrorystyczne. Mordercze rakiety, ataki tunelami, zamachowcy-samobójcy – to wszystko uznane jest za dopuszczalne środki działania dżihadystycznego rządu w Gazie. Nawet nie pisną o standardach życia, opiece zdrowotnej, domach i dobrobycie dla ludzi. Mieszkańcy Gazy są pionkami w rękach Hamasu, dżihadystów i salafitów, którzy zmieniają ich doczesne życie w piekło “pozwalając im” na pójście do nieba.         

 

Smutno mi mówić miłującym pokój ludziom w Izraelu i gdzieindziej na świecie, że cement i inne materiały budowlane, które musimy dostarczać dżihadystom w Gazie na odbudowę zniszczeń, wykorzystywany jest do budowy tuneli śmierci – śmierci Izraelczyków i śmierci synów Gazy. Zamiast odbudowywać swoje szpitale, szkoły i infrastrukturę, dżihadyści budują infrastrukturę śmierci, cierpienia i katastrofy. Po raz kolejny popełniliście błąd, budując swoją politykę na nadziei, marzeniach i urojeniach zamiast na podstawie doświadczeń i faktów. Również komentatorzy (w tym również ja sam) ponoszą część winy. Wszyscy mówiliśmy jednym głosem, że kiedy Hamas będzie musiał przyjąć odpowiedzialność za dostarczenie wyżywienia, elektryczności, lepszych warunków życia mieszkańcom Gazy, stanie się umiarkowany, bardziej realistyczny i bardziej pragmatyczny. No cóż, byliśmy w błędzie. Ruch Hamasu, mimo przejścia od opozycji do statusu ugrupowania rządzącego dalej prowadził dżihad przeciwko Izraelowi i ani odrobinę nie zrezygnował ze swojej totalnej negacji “syjonistycznego tworu”.

 

Zaślepiająca wizja pokoju

 

Ze smutkiem muszę popsuć waszą radosną imprezę pod hasłem “Dwa narody, dwa państwa”. To, co dziś dzieje się w Gazie z całą pewnością stanie się w palestyńskim państwie, które próbuje się stworzyć w Judei i Samarii. Hamas ponownie wygra wybory do ich parlamentu tak, jak wygrał w styczniu 2006 roku, wygrają również wybory prezydenckie. A jeśli nie, to po prostu będzie krwawa rewolucja, taka jaką przeprowadzili w Gazie w czerwcu 2007 roku. Co będziecie mówili kiedy to się stanie? Oh, nie zdawaliśmy sobie sprawy..., sądziliśmy, że...  Teraz już wiecie i nie musicie sądzić. To będzie wasze dzieło. O ile teraz Hamas buduje tunele w piachu, tunele w Judei i Samarii  będą budowane w skale, co może okazać się trudniejsze do wykrycia i zniszczenia.    

 

Dla tych, którzy mają szczególnie krótka pamięć: w lipcu 2014 roku Hamas rakietami odpalanymi z Gazy spowodował zamknięcie na jeden dzień lotniska Ben Guriona. Jeśli przejmą kontrolę nad Judeą i Samarią, będą mogli sparaliżować lotnisko nawet strzelając z procy. Będą mieli bezpośredni widok na nie ze wzgórz Bet Arieh. Nie wierzycie, możecie pojechać na krótką wycieczkę na te wzgórza leżące na wschód od lotniska, są częścią “okupowanych terytoriów”(czyjego kraju okupowanych, jeśli można zapytać?). Ze względu na specyfikę wiatrów większość samolotów podchodzi do lądowania od wschodu, przelatując dokładnie nad tymi wzgórzami. Jaką cenę zapłaci Izrael, kiedy samolot zostanie zestrzelony? A może powinniśmy im dać Jerozolimę, żeby chcieli się uspokoić?      


Jak mówimy o Jerozolimie, co powiedzie, kiedy Hamas postawi was przed ultimatum: Jerozolima albo wojna? Wzgórze Świątynne albo zamykamy lotnisko Ben Guriona? A kiedy świat poprze te żądania, ugłaskując ekstremistów kosztem Izraela, co wówczas powiecie? Kiedy snajperzy będą znów zabijać przechodniów na ulicach Jerozolimy zza murów Starego Miasta, tak jak ich jordańscy bracia robili to przed 1967 rokiem, gdzie się schowacie? Za betonowym murem? Za barierą bezpieczeństwa? Czy przeniesiecie stolicę Izraela do Tel Awiwu?     

 

Ze smutkiem muszę was poinformować, że najgorszą rzeczą, jaka przydarzyła się nadziei na pokój, są te różne ruchy pokojowe, które wzywają Izrael, by pozwolił rozkwitać terrorystycznemu państwu w Judei i Samarii i by oddał Jerozolimę Wschodnią.  Na Bliskim Wschodzie ci, którzy proszą o pokój, którzy śpiewają o swojej miłości do pokoju i którzy oferują swój kraj za świstek papieru z napisem “pokój”, są postrzegani, jako ci, którzy przegrali wojnę i żebrzą o życie. Ruch pokojowy prezentuje Izrael jako państwo uległe, słabe, defetystyczne – wizerunek, który na Bliskim Wschodzie nie daje szans na pokój. W tym ekstremistycznym i pełnym przemocy zakątku świata, w którym Izrael próbuje przetrwać, jeśli jesteś postrzegany jako mięczak, to znaczy, że zasługujesz na szybkiego kopniaka wiesz w co i jeśli dobrze pójdzie to cię wyrzucą, albo utną ci głowę, jeśli pójdzie zgodnie z ich planami. Na Bliskim Wschodzie „pokój”oznacza, że twoi wrogowie wolą cię nie ruszać, ponieważ jesteś zbyt silny i zbyt niebezpieczny, żeby z tobą zadzierać. Na Bliskim Wschodzie pokój jest zastrzeżony dla niezwyciężonych.                  

 

Ci, którzy odmawiają zaakceptowania tych faktów, którzy nie są gotowi na pot, krew i łzy, ci łkający o “pokoju teraz”, nie powinni być na Bliskim Wschodzie. To jest miejsce dla silnych, odważnych i zdecydowanych, którzy mocno wierzą w to, co robią. Wszyscy inni prawdopodobnie powinni poszukać innego miejsca do życia. Gdzieś, gdzie jest  spokojnie i zamożnie, jak w Paryżu, Brukseli, Madrycie, w Bostonie czy San Bernardino.          

 

A guide to survival in the Middle East (Mordechai Kedar)

Elder of Ziyon, 20 kwietnia 2016

Tłumaczenie: Andrzej KoraszewskiMordechai Kedar


Izraelski badacz i wykładowca literatury arabskiej, publicysta i komentator telewizyjny, często zapraszany przez telewizję Al-Dzazira.

 

Od RedakcjiGdyby ktoś miał wątpliwości, kogo i co popiera świat, spójrzmy na jeden z tysięcy drobnych epizodów, jakie dziś mają miejsce w zachodnim świecie. Londyński supermarket Etefy dał w gazecie ogłoszenie z cytatem z Goebblesa: „Żydzi zasłużyli na katastrofę, która ich teraz spotkała”. Zdumieni oburzeniem, które to wywołało wyjaśniali, że przecież nikogo nie chcieli urazić, bo nad tym cytatem był napis informujący, że miliony uchodźców w ubiegłym roku uciekły od wojny i prześladowań. Rzecznik przedsiębiorstwa poinformował, że „będzie badanie, by ocenić, czy to ogłoszenie naruszyło kod etyczny firmy”. 

 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. Żydzi uciekają z Europy mieczysławski 2016-04-27


Brunatna fala

Znalezionych 843 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Uprowadzenie terminologii Holocaustu do utrwalania fałszu i demonizowania Izraela   Hirsch   2021-04-17
Niewidzialna wojna Unii Europejskiej z Izraelem   Rosenthal   2021-04-06
Obcinanie głów dzieciom w Mozambiku   Bergman   2021-04-03
“Wojna jest podstępem, czyli pytanie, którą Kartę OWP czytasz?   Fitzgerald   2021-03-30
Autonomia Palestyńska daje mordercom rodziny Fogel 50 procent podwyżki   Fitzgerald   2021-03-25
W poszukiwaniu nowych sposobów finansowania terrorystycznego reżimu   Flatow   2021-03-22
Ludzie ludziom szykują ten los   Koraszewski   2021-03-21
Kiedy skrajna lewica walczy z antysemityzmem…     2021-03-19
Teheran nie daje mi spokoju   Chesler   2021-03-16
Kaszmir – sojusz militarny Azerbejdżanu, Turcji i Pakistanu   Ahmad   2021-03-09
“New York Times” wybiela Turcję   Frantzman   2021-03-09
Palestyńscy terroryści do Bidena: nie wierz palestyńskiemu kierownictwu   Tawil   2021-03-08
Świat krytykuje Izrael za brak szczepień Palestyńczyków, chociaż dostarczają szczepionki mimo, że nie są do tego zobowiązani   Coyne   2021-03-03
Iran: dążenie mułłów do zdobycia broni jądrowej   Rafizadeh   2021-03-01
Pokolenie oszukanych, którzy popierają BDS   Kemp   2021-02-27
Czy Joe zapomniał Józefa?   Rosenthal   2021-02-18
Gwałcone i mordowane: chrześcijańskie dziewczęta w Pakistanie   Ibrahim   2021-02-16
Rola Iranu w Jemenie: chwiejność USA i UE   Rafizadeh   2021-02-11
Ludobójczy antyizraelizm: tykająca bomba zegarowaJak i dlaczego Zachód zasnął, kiedy islamizm rozprzestrzenił się 20 lat temu   i Richard Landes   2021-02-09
Amerykański pisarz ogląda Europę   Koraszewski   2021-02-04
Nie, to nie jest paranoja   Rosenthal   2021-02-04
“Szczepionkowy Apartheid” – jawne oszczerstwo, ale zbyt dobre, by mu się oprzeć   Pickles   2021-01-31
Religijna transformacja francuskich szkół   Meotti   2021-01-30
Przemilczana ale rozpowszechniona inwersja Holokaustu     2021-01-28
Walka B’Tselem o zdobycie jakiegoś znaczenia trwa, by zakończyć się porażką   Amos   2021-01-27
BDS jest zagrożeniem dla całego wolnego świata   Landes   2021-01-23
Media: Izrael musi być oczerniany za swój bijący światowy rekord program szczepień   Kemp   2021-01-20
Ataki mediów na Izrael są dobrane do potrzeb chwili   Amos   2021-01-19
Turcja: Turcy czczą sympatyka nazizmu   Bulut   2021-01-16
Szczepienia i odwieczna plaga   Collins   2021-01-12
„Guardian” znowu rozpowszechnia kłamstwo o „izraelskim apartheidzie”   Levick   2021-01-11
Pora, by świat położył kres globalnej sieci przestępczości i korupcji Hezbollahu i Iranu   Alamuddin   2021-01-09
Administracja Bidena i “Wojna o prawo powrotu”   Rosenthal   2020-12-29
Dżihad w Boże Narodzenie: "Zimno zabijaj ich z nienawiścią i wściekłością"   Kemp   2020-12-25
Turcja zapowiada powrót Turków     2020-12-24
AP: Cały Izrael jest “naszą ziemią, Palestyną”; wszyscy Izraelczycy są osadnikami;  koniec Izraela jest pewny   Zilberdik   2020-12-24
Palestyńskie podżeganie przeciwko izraelskim dziennikarzom   Tawil   2020-12-17
Czy Teheran buduje “kuchnię diabła”?   Taheri   2020-12-12
Magazyn “Time” opublikował stronniczy, popierający BDS artykuł, który udaje, że jest obiektywny     2020-12-11
Zagrzebane w relacjach “Guardiana” o śmierci szefa programu nuklearnego Iranu: wezwania Teheranu do zniszczenia Izraela   Levick   2020-12-05
Premier AP, Shtajjeh, broni polityki “płaca za mordowanie”   Fitzgerald   2020-11-29
Mordercza wojna o zdrowie moralne   Koraszewski   2020-11-27
Ciekawy opis antysemityzmu z 1944 roku dokładnie opisuje antysyjonizm     2020-11-27
Dlaczego Bractwo Muzułmańskie wylazło z nory   Toameh   2020-11-22
Dekapitacja wolności w Europie   Collier   2020-10-24
Nerdeen Kiswani walczy o Palestynę od rzeki do morza   Fitzgerald   2020-10-07
Sprawa Al-Dury po 20 latach   Landes   2020-10-06
Rzeczy, o których chce nas poinformować najbardziej na świecie poszukiwana terrorystka   Roth   2020-10-05
Groźba państw sierocych dla porządku świata    Taheri   2020-09-24
Życie czarnych chrześcijan widocznie nie liczy się   Meotti   2020-09-21
„Czarny Wrzesień” pół wieku temu i teraz   Fernandez   2020-09-17
Turecki prezydent zapowiada wojnę     2020-09-14
Gdzie postawić granicę antysemitom?   Tobin   2020-09-12
Cypr: 46 lat tureckiej okupacji   Bulut   2020-09-11
Palestyńczycy: Żydzi i chrześcijanie są naszymi wrogami   Toameh   2020-08-24
Popłoch wśród uzależnionych od wojny z syjonizmem   Tobin   2020-08-15
Jordania skarży się na Izraelczyków, którzy “szturmują meczet” Al-Aksa   Fitzgerald   2020-08-14
Musimy nadal osuszać bagna antysemickich kłamstw   Chesler   2020-08-10
Czego nauczyłeś się dzisiaj w szkole, drogie małe dziecko ze szkoły UNRWA w Gazie?   Bedein   2020-07-28
Plan Hamas-Huti wojny nie tylko z Izraelem, ale także z innymi Arabami   Toameh   2020-07-27
Instytucjonalny rasizm Narodów Zjednoczonych   Bergman   2020-07-26
AP na bieżąco przekłamuje historię   i Nan Jacques Zilberdik   2020-07-24
Rasizm uznaje się za nieodłączną cechę zachodnich społeczeństw. Dlaczego nie antysemityzm?   Gerstenfeld   2020-07-23
Palestyńczycy: Abbas podpisuje własny wyrok śmierci   Toameh   2020-07-22
Jak zachowywaliby się Palestyńczycy przy rozwiązaniu w postaci jednego państwa?     2020-07-16
Po zamianie Hagia Sophia w meczet Turcja przysięga, że “wyzwoli Al-Aksę”   Frantzman   2020-07-12
Trwający problem antysemityzmu w Niemczech   Bergman   2020-07-10
Trzeba stanowczo wystąpić przeciwko promocji mordowania   Gerstenfeld   2020-07-07
UE nadal próbuje finansować palestyńskie NGO związane z terrorem   Toameh   2020-07-06
Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04
Antysemityzm jest najstarszym ”fake news” świata   Yemini   2020-04-28
Palestyński wirus: wzory osobowe Abbasa   Tawil   2020-04-25
”Financial Times” rozpowszechnia kłamstwo o „segregacji” w Izraelu   Levick   2020-04-24
Dlaczego Turcja przytula Hamas?   Toameh   2020-04-23
Gobbels polubiłby wiele w mediach społecznościowych   Stalinsky   2020-04-19
Pandemiczne zawieszenie broni antysemityzmu? Nie ma mowy   Tobin   2020-04-16
Założyciel BDS: Izrael powinien nas uratować, a potem umrzeć   Tobin   2020-04-09
Dziesiątki milionów Europejczyków ma demoniczne poglądy na Izrael   Gerstenfeld   2020-04-05
Koronawirus: dlaczego palestyńscy przywódcy nie pomagają Gazie w zwalczaniu zarazy   Tawil   2020-04-03
Mimo koronawirusa dżihad przeciwko Izraelowi trwa   Toameh   2020-04-02
Muzułmańscy ekstremiści wykorzystują koronawirusa do promocji terroryzmu i nienawiści   Tawil   2020-03-31

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

PrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedza


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk