Prawda

Środa, 27 października 2021 - 23:47

« Poprzedni Następny »


Iran zbudował wielki potencjał


Hossein Salami 2016-02-16

Oddziały Hezbollahu, sponsorowanej przez Iran \
Oddziały Hezbollahu, sponsorowanej przez Iran "Armii Boga"

Jak Iran wykorzysta setki miliardów dolarów, które wpłyną do jego budżetu w związku z „umową” z Zachodem? Jakie są jego plany? W przemówieniu 16 grudnia 2015 r. na drugim Najwyższym Zgromadzeniu Basidż, zastępca dowódcy Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej (IRGC) generał Hossein Salami omówił sytuację geopolityczną na Bliskim Wschodzie w następstwie interwencji rosyjskiej w Syrii.

Podkreślając, że Iran zatriumfował na Bliskim Wschodzie i że jego „potomstwo”, to jest, jego emisariusze są przy wschodnim Morzu Śródziemnym, powiedział, że Iran zbudował wielki potencjał w Palestynie, Libanie, Syrii, Iraku i Jemenie. I odwrotnie, powiedział, wrogowie Iranu kuleją: Turcja pragnęła być mocarstwem regionalnym, ale w rzeczywistości nie potrafi wywrzeć wpływu “nawet 10 metrów od” swojej granicy; polityka Arabii Saudyjskiej ponosi porażkę w Jemenie, Iraku i Syrii; Ameryka straciła wiele ze swojego wpływu na Bliskim Wschodzie i jest obecnie niczym więcej jak „jednym z graczy”. Powiedział także, że siła Iranu i jego sojuszników “przyniosła korzyści zespołowi nuklearnemu przy stole negocjacyjnym”.    

Poniżej podajemy fragmenty jego wypowiedzi: [1] 

Hossein Salami

Hossein SalamiZwyciężamy Turcję, Arabię Saudyjską i Amerykę


Za każdym razem, kiedy islam rośnie, wszyscy politeiści i wrogowie islamu rozpoczynają wyprawę militarną przeciwko religii Boga – mimo jednak wszystkich tych przeszkód islam znajduje swoją drogę do dżihadu, swoją arenę wpływów i zasięg oddziaływania.


Ci, którzy doświadczyli sankcji ekonomicznych w epoce Szaab Abi Talebeba, imigrowali do Al-Medina z Mekki z Mahometem, który szerzył islam[2]. Wszystkie wielkie wojny globalne, które zdarzyły się w regionie świata islamskiego, były w celu zmiany przeznaczenia islamu. Wojny były także prowadzone w Europie, by obalić muzułmanów.


Od dnia zwycięstwa Rewolucji Islamskiej w Iranie, w 1979 r., USA i reżim syjonistyczny zaatakowały 14 krajów muzułmańskich, a same USA zaatakowały siedem krajów – ale z łaski Boga i błogosławieństwa Prawoznawcy [władcy Iranu] w epoce ajatollaha Ruhollaha Chomeiniego i w wspaniałej epoce irańskiego Najwyższego Przywódcy, Alego Chameneiego, Iran udaremnił kierunek strategii wroga na reżim Islamskiej Republiki Iranu. Było to artystyczne wykonanie i cud boski, że u szczytu blokady militarnej przeciwko Iranowi całe to skupienie na Iranie zostało udaremnione. W pewnym momencie ich pociski artyleryjskie były wycelowane w Ahwaz i nasze miasta w celu wyeliminowania pojęcia zwanego islamem z geografii politycznej świata islamskiego. Ale islam i rewolucja były w stanie zmienić pole bitwy.


Patrzcie na promień naszej działalności dzisiaj. Nasze potomstwo na wschodzie Morza Śródziemnego monitoruje rozwój sytuacji. Porządek zaprowadzony przez wielkie mocarstwa całkowicie się załamał. Morza Czerwone i Śródziemne, Liban, Syria i Bahrajn były kiedyś pod wpływami USA ale nie są już dłużej. Oni, Amerykanie, stracili olbrzymie obszary. Dzisiaj stoimy przed skomplikowaną sytuacją. Kiedy jednak badamy ten rozwój sytuacji, rozumiemy te boską rzeczywistość: zwycięstwo jest w naszych rękach.


Wszyscy nasi wrogowie mają coś wspólnego: wszyscy stoją przed strategicznym ślepym zaułkiem i chodzą w koło, nie wiedząc jak kontynuować swoją politykę. Spójrzcie na Turcję. Ten kraj chciał odgrywać rolę wielkiego mocarstwa regionalnego – ale jest niezdolny do wywarcia wpływu nawet 10 metrów od siebie. Turcja uważała, że atmosfera jest gotowa do odzyskanie swojej rozszerzonej roli. Ale po pięciu latach wysiłków finansowych, politycznych i ekonomicznych, nie odniosła sukcesu w żadnej dziedzinie. Uważamy Turcję za strategicznie niezdolną nawet z wymyślną wielką armią. Całe jej blefowanie i groźby są oparte na wsparciu Amerykanów. Turcja jest niezdolna do rozszerzenia swojej władzy; ma wymyślną armię ze stylowym wyposażeniem, ale nigdy nawet nie pokonała Kurdów.


Spójrzcie na Arabię Saudyjską. Ona także zależy od siły amerykańskiej. A teraz spójrzcie na siłę islamskiego Iranu, który gwałtownie ekspanduje i który zbudował olbrzymi potencjał poza granicami Iranu, w Palestynie, Libanie, Syrii, Iraku i Jemenie. Spójrzcie na geografię siły Iranu wobec rozmieszczenia arogancji [tj. USA] i na to, jak Iran zmusił USA do zmiany strategii.


Arabia Saudyjska zatrzymała cenę ropy naftowej przy 35 dolarach za baryłkę w celu walki z Jemenem. Ale utknęła na arenie jemeńskiej. Arena jemeńska stała się dla Arabii Saudyjskiej zabójczym grzęzawiskiem. Polityka saudyjska zawiodła także w Iraku i w Syrii i to jest marny koniec Saudów, którzy myślą, że mogą wpływać na świat islamski w wojnie przez zastępców z naszym świętym reżimem. Żyją w szklanych pałacach i nie potrafią stanąć przeciwko nam na trudnych arenach. Spadek cen ropy naftowej spowodował im największe straty; ich zapasy waluty zmniejszyły się dramatycznie.


Spójrzcie na Amerykę. Wzrost siły ISIS stał się zagrożeniem dla Ameryki. To ciekawe, że Amerykanie atakują ISIS – ale kiedy my atakujemy ISIS, oni popierają ISIS… Strategia Ameryki w Syrii stała się dla nich problemem i Amerykanie nie wiedzą, czy Baszar Al-Assad powinien zostać, czy odejść. Jeśli chodzi o Irak, Ameryka także zastanawia się, czy odejść, czy zostać.


Ameryka stała się zaledwie zwykłym graczem, a my oceniamy jej działalność na tej arenie. Jej siły lądowe nie są tak silne. Równowaga sił na arenie jest korzystna dla nas. Ten, kto przejmuje inicjatywę, może zapewnić sobie pozycję na arenie politycznej, a my wzięliśmy tę inicjatywę w negocjacjach nuklearnych – potomstwo Rewolucji Islamskiej Iranu stworzyło wyjątkowy potencjał w osi oporu, który przyniósł korzyści irańskiemu zespołowi nuklearnemu przy stole negocjacyjnym.


Terroryści i ich poplecznicy muszą wiedzieć, że era, w której ktoś mógł uderzyć Prorokinię Zajnaba[3] minęła. Podetniemy im gardła… obetniemy im palce i nie pozwolimy na taką śmiałość.

 

Przypisy:

 

[1] Tasnimnews.com/fa/news, 16 grudnia 2015.

[2] Abu Talib – wuj proroka Mahometa i ojciec Alego, który, według tradycji szyickiej, jest prawowitym następca Mahometa – sprawował funkcję opiekuna Mahometa w czasie jego młodości. Kiedy Mahomet zaczął nauczać islam, pogańscy członkowie plemienia Kurajszów zdobyli poparcie innych plemion dla bojkotu handlu z Abim Talibem i jego klanem.

Salami przeciąga tu historyczną paralelę, porównując wczesnych muzułmanów, którzy nieśli “sankcje ekonomiczne” (z naciskiem na Abi Taliba z powodu jego znaczenia dla szyitów), z szyickim Iranem, który jest dzisiaj poddany sankcjom ekonomicznym.   

[3] Przypuszczalnie odnośnik do córki Alego ibn Abi Taliba i wnuczki proroka Mahometa, której grób w pobliżu Damaszku jest ważnym miejscem pielgrzymek szyickich.  


Źródło: MEMRI,
Specjalny komunikat Nr 6304, 12 lutego 2016.

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 966 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Łajdackie porwanie “praw człowieka” leży u samego sedna kontrowersji wokół NGO   Tobin   2021-10-27
Protest, bo terrorystce odmówiono platformy   Fitzgerald   2021-10-26
Hamas jest beneficjentem dyplomacji bazującej na urojeniach   Glick   2021-10-24
Między bojkotami a rękawicą rzuconą przez Gazę   Collins   2021-10-22
Okropna prawda o irlandzkim antysemityzmie   Collier   2021-10-19
Oszukańcze sztuczki UNRWA, by wyciszyć słowa prawdy   Blum   2021-10-15
Próbowali spalić Żydów żywcem. Znowu   Flatow   2021-10-12
Prawdziwi palestyńscy “bohaterzy”: terroryści   Tawil   2021-10-10
“Obietnica Życia Przyszłego” – Palestyna po  “zniknięciu” Izraela     2021-10-09
Iran z bronią jądrową jest bardziej niebezpieczny niż Korea Północna   Rafizadeh   2021-10-07
Premier Autonomii Palestyńskiej“Izrael musi zginąć demograficznie”     2021-10-06
Przemówienie Abbasa w ONZ wyjaśnia, dlaczego nie jest on partnerem do pokoju   Hirsch   2021-10-05
Czy terroryści będą szkoleni za pieniądze zachodnich podatników?   Greenfield   2021-09-26
“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie   Steinberg   2021-09-21
Artykuł w „Independent” z akrobatyką, żeby uniknąć słowa Hamas   Levick   2021-09-20
Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05
Prawo powrotu w stare koleiny   Koraszewski   2021-07-04
Letnie obozy palestyńskiego dżihadu   Toameh   2021-07-02
Najbardziej niebezpieczni terroryści świata   Patrikarakos   2021-06-30
Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu     2021-06-29
Krótka historia długiej nienawiści   Rosenthal   2021-06-28
Stany Zjednoczone wspierają palestyńskie naruszenia praw człowieka.   Toameh   2021-06-26
Palestyńska kultura przemocy   Bard   2021-06-25
Ewolucja, dzieci i mordercy   Koraszewski   2021-06-23
Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08
Świat akademicki dla Hamasu   Pessin   2021-06-06
Wciskacze fake newsów o Palestyńczykach ignorują ludobójstwo chrześcijan. Ideologicznie napędzana hipokryzja   Ibrahim   2021-06-05
Kostiumowy dramat i kompromitacja   Rosenthal   2021-06-05
Bliski Wschód Hady’ego Amra   Glick   2021-06-04
Tureccy Żydzi - uboczne ofiary tureckiej nienawiści do Izraela   Bekdil   2021-06-04
Terapeutka o trwającym statusie ofiary palestyńskich Arabów   Oz   2021-06-01
Prawda o tym “arabskim chłopcu podpalonym przez Izraelczyków”   Fitzgerald   2021-06-01
Hasło: “Izrael ma prawo się bronić” pokazuje bezmiar moralnego zagubienia   Pandavar   2021-05-31
Jeśli USA chcą być humanitarne, nie “odbudują” Gazy   Tobin   2021-05-31
Szejk Dżarrah i niesymetryczne roszczenia   Julius   2021-05-30
Przywódca Hamasu w Gazie: To była tylko próba, nic poza małym ćwiczeniem przed tym, co się zdarzy     2021-05-29
Zachodni obrońcy Gazy mają oczy, ale nie widzą   Steinberg   2021-05-28
Fałszywi bojownicy o pokój i prawdziwi terroryści tworzą niemal doskonały front nienawiści do Żydów     2021-05-27
Palestyńskie głosy, których Blinken nie usłyszy   Toameh   2021-05-26
Nieodnotowane: IDF ceni życie, celem Hamasu jest maksymalizacja ofiar   Koningsveld   2021-05-25

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk