Prawda

Sobota, 16 stycznia 2021 - 18:14

« Poprzedni Następny »


Iran zbudował wielki potencjał


Hossein Salami 2016-02-16

Oddziały Hezbollahu, sponsorowanej przez Iran \
Oddziały Hezbollahu, sponsorowanej przez Iran "Armii Boga"

Jak Iran wykorzysta setki miliardów dolarów, które wpłyną do jego budżetu w związku z „umową” z Zachodem? Jakie są jego plany? W przemówieniu 16 grudnia 2015 r. na drugim Najwyższym Zgromadzeniu Basidż, zastępca dowódcy Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej (IRGC) generał Hossein Salami omówił sytuację geopolityczną na Bliskim Wschodzie w następstwie interwencji rosyjskiej w Syrii.

Podkreślając, że Iran zatriumfował na Bliskim Wschodzie i że jego „potomstwo”, to jest, jego emisariusze są przy wschodnim Morzu Śródziemnym, powiedział, że Iran zbudował wielki potencjał w Palestynie, Libanie, Syrii, Iraku i Jemenie. I odwrotnie, powiedział, wrogowie Iranu kuleją: Turcja pragnęła być mocarstwem regionalnym, ale w rzeczywistości nie potrafi wywrzeć wpływu “nawet 10 metrów od” swojej granicy; polityka Arabii Saudyjskiej ponosi porażkę w Jemenie, Iraku i Syrii; Ameryka straciła wiele ze swojego wpływu na Bliskim Wschodzie i jest obecnie niczym więcej jak „jednym z graczy”. Powiedział także, że siła Iranu i jego sojuszników “przyniosła korzyści zespołowi nuklearnemu przy stole negocjacyjnym”.    

Poniżej podajemy fragmenty jego wypowiedzi: [1] 

Hossein Salami

Hossein SalamiZwyciężamy Turcję, Arabię Saudyjską i Amerykę


Za każdym razem, kiedy islam rośnie, wszyscy politeiści i wrogowie islamu rozpoczynają wyprawę militarną przeciwko religii Boga – mimo jednak wszystkich tych przeszkód islam znajduje swoją drogę do dżihadu, swoją arenę wpływów i zasięg oddziaływania.


Ci, którzy doświadczyli sankcji ekonomicznych w epoce Szaab Abi Talebeba, imigrowali do Al-Medina z Mekki z Mahometem, który szerzył islam[2]. Wszystkie wielkie wojny globalne, które zdarzyły się w regionie świata islamskiego, były w celu zmiany przeznaczenia islamu. Wojny były także prowadzone w Europie, by obalić muzułmanów.


Od dnia zwycięstwa Rewolucji Islamskiej w Iranie, w 1979 r., USA i reżim syjonistyczny zaatakowały 14 krajów muzułmańskich, a same USA zaatakowały siedem krajów – ale z łaski Boga i błogosławieństwa Prawoznawcy [władcy Iranu] w epoce ajatollaha Ruhollaha Chomeiniego i w wspaniałej epoce irańskiego Najwyższego Przywódcy, Alego Chameneiego, Iran udaremnił kierunek strategii wroga na reżim Islamskiej Republiki Iranu. Było to artystyczne wykonanie i cud boski, że u szczytu blokady militarnej przeciwko Iranowi całe to skupienie na Iranie zostało udaremnione. W pewnym momencie ich pociski artyleryjskie były wycelowane w Ahwaz i nasze miasta w celu wyeliminowania pojęcia zwanego islamem z geografii politycznej świata islamskiego. Ale islam i rewolucja były w stanie zmienić pole bitwy.


Patrzcie na promień naszej działalności dzisiaj. Nasze potomstwo na wschodzie Morza Śródziemnego monitoruje rozwój sytuacji. Porządek zaprowadzony przez wielkie mocarstwa całkowicie się załamał. Morza Czerwone i Śródziemne, Liban, Syria i Bahrajn były kiedyś pod wpływami USA ale nie są już dłużej. Oni, Amerykanie, stracili olbrzymie obszary. Dzisiaj stoimy przed skomplikowaną sytuacją. Kiedy jednak badamy ten rozwój sytuacji, rozumiemy te boską rzeczywistość: zwycięstwo jest w naszych rękach.


Wszyscy nasi wrogowie mają coś wspólnego: wszyscy stoją przed strategicznym ślepym zaułkiem i chodzą w koło, nie wiedząc jak kontynuować swoją politykę. Spójrzcie na Turcję. Ten kraj chciał odgrywać rolę wielkiego mocarstwa regionalnego – ale jest niezdolny do wywarcia wpływu nawet 10 metrów od siebie. Turcja uważała, że atmosfera jest gotowa do odzyskanie swojej rozszerzonej roli. Ale po pięciu latach wysiłków finansowych, politycznych i ekonomicznych, nie odniosła sukcesu w żadnej dziedzinie. Uważamy Turcję za strategicznie niezdolną nawet z wymyślną wielką armią. Całe jej blefowanie i groźby są oparte na wsparciu Amerykanów. Turcja jest niezdolna do rozszerzenia swojej władzy; ma wymyślną armię ze stylowym wyposażeniem, ale nigdy nawet nie pokonała Kurdów.


Spójrzcie na Arabię Saudyjską. Ona także zależy od siły amerykańskiej. A teraz spójrzcie na siłę islamskiego Iranu, który gwałtownie ekspanduje i który zbudował olbrzymi potencjał poza granicami Iranu, w Palestynie, Libanie, Syrii, Iraku i Jemenie. Spójrzcie na geografię siły Iranu wobec rozmieszczenia arogancji [tj. USA] i na to, jak Iran zmusił USA do zmiany strategii.


Arabia Saudyjska zatrzymała cenę ropy naftowej przy 35 dolarach za baryłkę w celu walki z Jemenem. Ale utknęła na arenie jemeńskiej. Arena jemeńska stała się dla Arabii Saudyjskiej zabójczym grzęzawiskiem. Polityka saudyjska zawiodła także w Iraku i w Syrii i to jest marny koniec Saudów, którzy myślą, że mogą wpływać na świat islamski w wojnie przez zastępców z naszym świętym reżimem. Żyją w szklanych pałacach i nie potrafią stanąć przeciwko nam na trudnych arenach. Spadek cen ropy naftowej spowodował im największe straty; ich zapasy waluty zmniejszyły się dramatycznie.


Spójrzcie na Amerykę. Wzrost siły ISIS stał się zagrożeniem dla Ameryki. To ciekawe, że Amerykanie atakują ISIS – ale kiedy my atakujemy ISIS, oni popierają ISIS… Strategia Ameryki w Syrii stała się dla nich problemem i Amerykanie nie wiedzą, czy Baszar Al-Assad powinien zostać, czy odejść. Jeśli chodzi o Irak, Ameryka także zastanawia się, czy odejść, czy zostać.


Ameryka stała się zaledwie zwykłym graczem, a my oceniamy jej działalność na tej arenie. Jej siły lądowe nie są tak silne. Równowaga sił na arenie jest korzystna dla nas. Ten, kto przejmuje inicjatywę, może zapewnić sobie pozycję na arenie politycznej, a my wzięliśmy tę inicjatywę w negocjacjach nuklearnych – potomstwo Rewolucji Islamskiej Iranu stworzyło wyjątkowy potencjał w osi oporu, który przyniósł korzyści irańskiemu zespołowi nuklearnemu przy stole negocjacyjnym.


Terroryści i ich poplecznicy muszą wiedzieć, że era, w której ktoś mógł uderzyć Prorokinię Zajnaba[3] minęła. Podetniemy im gardła… obetniemy im palce i nie pozwolimy na taką śmiałość.

 

Przypisy:

 

[1] Tasnimnews.com/fa/news, 16 grudnia 2015.

[2] Abu Talib – wuj proroka Mahometa i ojciec Alego, który, według tradycji szyickiej, jest prawowitym następca Mahometa – sprawował funkcję opiekuna Mahometa w czasie jego młodości. Kiedy Mahomet zaczął nauczać islam, pogańscy członkowie plemienia Kurajszów zdobyli poparcie innych plemion dla bojkotu handlu z Abim Talibem i jego klanem.

Salami przeciąga tu historyczną paralelę, porównując wczesnych muzułmanów, którzy nieśli “sankcje ekonomiczne” (z naciskiem na Abi Taliba z powodu jego znaczenia dla szyitów), z szyickim Iranem, który jest dzisiaj poddany sankcjom ekonomicznym.   

[3] Przypuszczalnie odnośnik do córki Alego ibn Abi Taliba i wnuczki proroka Mahometa, której grób w pobliżu Damaszku jest ważnym miejscem pielgrzymek szyickich.  


Źródło: MEMRI,
Specjalny komunikat Nr 6304, 12 lutego 2016.

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 815 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Turcja: Turcy czczą sympatyka nazizmu   Bulut   2021-01-16
Szczepienia i odwieczna plaga   Collins   2021-01-12
„Guardian” znowu rozpowszechnia kłamstwo o „izraelskim apartheidzie”   Levick   2021-01-11
Pora, by świat położył kres globalnej sieci przestępczości i korupcji Hezbollahu i Iranu   Alamuddin   2021-01-09
Administracja Bidena i “Wojna o prawo powrotu”   Rosenthal   2020-12-29
Dżihad w Boże Narodzenie: "Zimno zabijaj ich z nienawiścią i wściekłością"   Kemp   2020-12-25
Turcja zapowiada powrót Turków     2020-12-24
AP: Cały Izrael jest “naszą ziemią, Palestyną”; wszyscy Izraelczycy są osadnikami;  koniec Izraela jest pewny   Zilberdik   2020-12-24
Palestyńskie podżeganie przeciwko izraelskim dziennikarzom   Tawil   2020-12-17
Czy Teheran buduje “kuchnię diabła”?   Taheri   2020-12-12
Magazyn “Time” opublikował stronniczy, popierający BDS artykuł, który udaje, że jest obiektywny     2020-12-11
Zagrzebane w relacjach “Guardiana” o śmierci szefa programu nuklearnego Iranu: wezwania Teheranu do zniszczenia Izraela   Levick   2020-12-05
Premier AP, Shtajjeh, broni polityki “płaca za mordowanie”   Fitzgerald   2020-11-29
Mordercza wojna o zdrowie moralne   Koraszewski   2020-11-27
Ciekawy opis antysemityzmu z 1944 roku dokładnie opisuje antysyjonizm     2020-11-27
Dlaczego Bractwo Muzułmańskie wylazło z nory   Toameh   2020-11-22
Dekapitacja wolności w Europie   Collier   2020-10-24
Nerdeen Kiswani walczy o Palestynę od rzeki do morza   Fitzgerald   2020-10-07
Sprawa Al-Dury po 20 latach   Landes   2020-10-06
Rzeczy, o których chce nas poinformować najbardziej na świecie poszukiwana terrorystka   Roth   2020-10-05
Groźba państw sierocych dla porządku świata    Taheri   2020-09-24
Życie czarnych chrześcijan widocznie nie liczy się   Meotti   2020-09-21
„Czarny Wrzesień” pół wieku temu i teraz   Fernandez   2020-09-17
Turecki prezydent zapowiada wojnę     2020-09-14
Gdzie postawić granicę antysemitom?   Tobin   2020-09-12
Cypr: 46 lat tureckiej okupacji   Bulut   2020-09-11
Palestyńczycy: Żydzi i chrześcijanie są naszymi wrogami   Toameh   2020-08-24
Popłoch wśród uzależnionych od wojny z syjonizmem   Tobin   2020-08-15
Jordania skarży się na Izraelczyków, którzy “szturmują meczet” Al-Aksa   Fitzgerald   2020-08-14
Musimy nadal osuszać bagna antysemickich kłamstw   Chesler   2020-08-10
Czego nauczyłeś się dzisiaj w szkole, drogie małe dziecko ze szkoły UNRWA w Gazie?   Bedein   2020-07-28
Plan Hamas-Huti wojny nie tylko z Izraelem, ale także z innymi Arabami   Toameh   2020-07-27
Instytucjonalny rasizm Narodów Zjednoczonych   Bergman   2020-07-26
AP na bieżąco przekłamuje historię   i Nan Jacques Zilberdik   2020-07-24
Rasizm uznaje się za nieodłączną cechę zachodnich społeczeństw. Dlaczego nie antysemityzm?   Gerstenfeld   2020-07-23
Palestyńczycy: Abbas podpisuje własny wyrok śmierci   Toameh   2020-07-22
Jak zachowywaliby się Palestyńczycy przy rozwiązaniu w postaci jednego państwa?     2020-07-16
Po zamianie Hagia Sophia w meczet Turcja przysięga, że “wyzwoli Al-Aksę”   Frantzman   2020-07-12
Trwający problem antysemityzmu w Niemczech   Bergman   2020-07-10
Trzeba stanowczo wystąpić przeciwko promocji mordowania   Gerstenfeld   2020-07-07
UE nadal próbuje finansować palestyńskie NGO związane z terrorem   Toameh   2020-07-06
Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04
Antysemityzm jest najstarszym ”fake news” świata   Yemini   2020-04-28
Palestyński wirus: wzory osobowe Abbasa   Tawil   2020-04-25
”Financial Times” rozpowszechnia kłamstwo o „segregacji” w Izraelu   Levick   2020-04-24
Dlaczego Turcja przytula Hamas?   Toameh   2020-04-23
Gobbels polubiłby wiele w mediach społecznościowych   Stalinsky   2020-04-19
Pandemiczne zawieszenie broni antysemityzmu? Nie ma mowy   Tobin   2020-04-16
Założyciel BDS: Izrael powinien nas uratować, a potem umrzeć   Tobin   2020-04-09
Dziesiątki milionów Europejczyków ma demoniczne poglądy na Izrael   Gerstenfeld   2020-04-05
Koronawirus: dlaczego palestyńscy przywódcy nie pomagają Gazie w zwalczaniu zarazy   Tawil   2020-04-03
Mimo koronawirusa dżihad przeciwko Izraelowi trwa   Toameh   2020-04-02
Muzułmańscy ekstremiści wykorzystują koronawirusa do promocji terroryzmu i nienawiści   Tawil   2020-03-31
Hamas: już strzelać czy zachować spokój?     2020-03-28
Oszustwo AP: umiarkowanie po angielsku i ekstremizm po arabsku   i Itamar Marcus   2020-03-24
Dlaczego Palestyńczycy umierają w więzieniach Hamasu?   Tawil   2020-03-16
Oszczerstwo o rytuale krwi arcybiskupa Hanny   Fitzgerald   2020-03-15
Jasbir Puar i moralna klęska świata akademickiego   Rosenthal   2020-03-12
Zabawa w  antysemityzm podczas karnawału w Aalst   Collins   2020-03-11
Europie nie wolno paść ofiarą szantażu Erdoğana   Bekdil   2020-03-07
Jak zachodnie media stały się użytecznymi idiotami Gazy?   Yemini   2020-03-06
Czystka etniczna  Żydów i hipokryzja lewicy   Collier   2020-03-05
W rzeczywistości Palestyńczycy nigdy nie dążyli do pokoju   Yemini   2020-03-02
Czy chrześcijanie znikną z Bliskiego Wschodu?   Dabbas   2020-02-28
Zamiana praw człowieka w kiepski dowcip   Gordon   2020-02-25
Czy upiory totalitaryzmu mogą się odrodzić?   Koraszewski   2020-02-23
Balony z Gazy – problem wybuchającego terroru   Lipman   2020-02-22
Finansowane przez UE, kierowane przez Palestyńczyków. Kampanie BDS w szatach UE   Collier   2020-02-21
Przebierańcy   Lewin   2020-02-20
Nasz europejski wróg   Rosenthal   2020-02-17
Prosto o arabsko-izraelskim konflikcie   Pickles   2020-02-15
Błędny profil palestyńskich terrorystów   Flatow   2020-02-13
Podżeganie irańskiego reżimu do zniszczenia Izraela   Shindman   2020-02-12
Palestyńczycy: Po podżeganiu do przemocy Abbas przybywa do Nowego Jorku, by walczyć z planem pokojowym   Tawil   2020-02-11
Przecież nikt nie traktuje tego poważnie   Koraszewski   2020-02-10
Francja: Wypal trawkę, zabij Żyda, uniknij procesu, idź wolny   Milliere   2020-02-09
W Międzynarodowym Dniu Pamięci Holocaustu fake news i przywódcy podburzający do nienawiści nie są niczym nowym   Amos   2020-02-02
Czy obsesyjna nienawiść irańskiego reżimu do Żydów będzie jego zgubą?   Rosenthal   2020-01-27
Historia stara jak świat   Frantzman   2020-01-27
Autonomia Palestyńska walczy z Żydami, by „bronić” całej ludzkości   Marcus   2020-01-23
Czego światowi przywódcy nie dowiedzą się w Jad Waszem   Julius   2020-01-22

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

CervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabija


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk