Prawda

Czwartek, 28 października 2021 - 00:14

« Poprzedni Następny »


Ewoluująca ideologia białej supremacji i jej protagoniści


Michael Davis, Ze'ev B. Begin i Yigal Carmon 2019-09-13

Andres Breivik
Andres Breivik

Wprowadzenie: Czynami kierują słowa


Uproszczone pojęcie, że terroryści – czy to muzułmańscy dżihadyści, czy zwolennicy białej supremacji – są tylko ”tchórzami” lub ”chorymi umysłowo” nadal panuje nawet w najwyższych kręgach decydentów. Reagując na strzelaninę w El Paso 4 sierpnia 2019 r., prezydent USA, Donald Trump, tweetował: „Dzisiejsza strzelanina w El Paso w Teksasie była nie tylko tragiczna, był to akt tchórzostwa”. 7 sierpnia w oświadczeniu Białego Domu po kolejnej strzelaninie w Dayton, Ohio, pan Trump nawiązał do białej supremacji jako niebezpiecznej ideologii, ale następnie określił strzelających jako „ludzi, którzy są bardzo poważnie chorzy psychicznie”. Tego samego dnia pełniący obowiązki szefa personelu Białego Domu, Mick Mulvaney wyjaśnił w programie ABC This Week, że „to są chorzy ludzie. Nie można być zwolennikiem białej supremacji i być normalnym. To są chorzy ludzie. Wy to wiecie, ja to wiem, prezydent to wie”.  


Te słowa przypominają podobne postawy wobec terroryzmu dżihadystów w Europie. W maju 2017 r., po zamachu terrorystycznym na Manchester Arena, premier Wielkiej Brytanii, Theresa May, potępiła ten zamach jako  "bezduszny i tchórzliwy"[1]. W sierpniu 2017 r. francuski minister spraw wewnętrznych, Gérard Collomb, oświadczył: „Pracujemy z ministrem zdrowia, by spróbować zidentyfikować wszystkie profile tych, którzy mogą podjąć działania jutro… rząd rozważa zmobilizowanie wszystkich szpitali psychiatrycznych i prywatnych psychiatrów, by spróbować odsunąć groźbę indywidualnych terrorystów..."[2]


Socjopolityczny rozwój w ostatnich dziesięcioleciach doprowadził do nowych argumentów, które stały się częścią dyskursu nienawiści – a mianowicie, że europejskiej kulturze i tradycjom grożą imigranci, którzy ją zastąpią. Te argumenty, które rozszerzają zasięg istniejącej nienawiści wobec Afro-Amerykanów, Żydów i społeczności LGBTQ, przemawiają do wielu. Uczestnicy nowego dyskursu mają poczucie przynależności do grupy  lojalistów, podzielają podziw wobec swoich bohaterów i używają żargonu, który powstał niedawno, składającego się z chwytliwych sloganów, chytrze zakodowanych akronimów i wizualnych symboli. Media społecznościowe szybko szerzą te przekazy chętnej publiczności, której są tysiące. Na przykład, niedawne badanie pokazuje, że liczba tweetów wspominających teorię spiskową „Wielkiego zastąpienia”, która wprowadził Jean R.G. Camus we Francji w 2011 r., wzrosła ze 120 tysięcy 2014 r. do 330 tysięcy w 2018 (głównie w Europie)[3].


Tak więc w ostatnich latach prorocy tej nowej teorii białej supremacji odnoszą duży sukces w szerzeniu swojej doktryny. Przekonali wielu, że to, co oni nazywają „białą rasą”, stoi przed konkretnym i bliskim niebezpieczeństwem utraty swojego specjalnego statusu lub wręcz zaniku tożsamości i kultury poprzez „białe ludobójstwo” wynikające z masowej imigracji, albo do Europy z Afryki, albo do USA z Ameryki Łacińskiej. Zadeklarowanymi wrogami są nie tylko ci imigranci, ale także ci, którzy umożliwiają imigrację przez rzekomy globalny wpływ – to jest, Żydzi. Te apokaliptyczne obrazy zachęcają do pilnego, konkretnego działania w celu przezwyciężenia niebezpieczeństwa. Argumenty i symbolika rozwinięte przez grupy zwolenników białej supremacji, stały się skutecznym narzędziem w rekrutowaniu nowych stronników, wpajaniu im poczucia misji i pośpiechu, i popychają niektórych z nich do działania, a mianowicie, do dokonywania czynów terrorystycznych przeciwko postrzeganym wrogom.    Według ich oświadczeń, mają nadzieję na osiągniecie bezpośredniego celu zmniejszenia liczby tych wrogów – także przez wywołanie wojny domowej w USA – i pośredniego celu pokazania drogi innym, którzy za nimi pójdą. Jak pokazano poniżej, odnoszą spore sukcesy w werbowaniu zwolenników. Tak więc, chociaż historia białej supremacji jest stosunkowo krótka, skutki jej indoktrynacji są porównywalne do wielowiekowego nauczania, które prowadzi do dżihadystycznego terroru. To szybkie tempo umożliwiają oczywiście sieci społecznościowe.


Po strzelaninie w El Paso alarm w obliczu przemocy białej supremacji osiągnął w USA nowy poziom (np. "Działaliśmy dla pokonania Państwa Islamskiego; biały nacjonalizm jest równym zagrożeniem”[4]). Istotnie, istnieją fundamentalne podobieństwa między muzułmańskimi terrorystami dżihadu a terrorystami białej supremacji (patrz MEMRI Badania i analizy Nr 1457, https://www2.memri.org/polish/niedzihadystyczny-terroryzm-on-line-identyfikowanie-potencjalnych-zagrozen/12914, 30 maja 2019), ale pod względem koniecznej walki przeciwko ich podżeganiu w USA istnieje ważna różnica: jeśli nie są dżihadystami, władze USA nie będą działać przeciwko krajowym ekstremistom, szerzącym podżeganie. Tak więc, w zeznaniach złożonych przed senacką komisją sądownictwa 23 lipca 2019 r. dyrektor FBI,  Christopher Wray powiedział wyraźnie: "My w FBI nie prowadzimy śledztw w sprawie ideologii, niezależnie od tego, jak jest odrażająca. Prowadzimy śledztwa w sprawie przemocy i kiedy ekstremistyczna ideologia zwraca się ku przemocy, wtedy tam jesteśmy"[5]. Dla ofiar jednak jest już zbyt późno, kiedy ideologia zwraca się ku przemocy.  


W zmaganiach przeciwko terroryzmowi pochodzącemu z obu źródeł, należy zdawać sobie sprawę z tego, że czynami kierują słowa, a te z kolei odzwierciedlają ideologię. Dlatego też walka musi rozpocząć się od zwalczania podżegania do białej supremacji w całych mediach społecznościowych. Zdolność władz do skutecznego robienia tego zależy od kryminalizacji takiego podżegania, ponieważ pomaga ono i wspiera terroryzm. W USA jest to ogromnym wyzwaniem, bo wolność słowa jest ceniona przez Amerykanów wszystkich poglądów politycznych jako niesłychanie ważna podpora amerykańskiej demokracji. Jednak 11 zamachów dokonanych przez zwolenników białej supremacji w ciągu ostatnich dziesięciu lat dowodzi, że sytuacja zmieniła się radykalnie. Część tych terrorystów działała po starannym wyborze miejsca i czasu zamachu: afrykański metodystyczno-episkopalny kościół, synagogi i meczety – szczególnie w czasie modlitw – lub Latynosi w mieście, w którym żyje ich wielu. Dlatego podżeganie przeciwko „Afro-Amerykanom”, „Żydom” lub „latynoskim imigrantom” nie może być dłużej uważane za ogólną, niejasną groźbę. Jak pokazano w niniejszym raporcie, na te zamachy terrorystyczne   bezpośrednio wpływa podżeganie do białej supremacji oraz poprzednie zamachy, także te zza oceanu. Ewoluująca rzeczywistość wymaga świeżego spojrzenia na narzędzia prawne, niezbędne do zwalczania tego niebezpieczeństwa.    


Celem niniejszego opracowania jest krótki opis głównych źródeł inspiracji terrorystów którzy w imię białej supremacji działali od 2011 roku, oraz pokazanie, że argumentacja, żargon i symbole  białej supremacji są ewidentnie zarówno zaraźliwe, jak niebezpieczne.


Rys. 1: \
Rys. 1: "Rodowód" teoretyków białej supremacji jak go sami przedstawiają. To jest uaktualniona i zmodyfikowana wersja wykresu opublikowanego w MEMRI Badania i analizy Nr 1457, Online Non-Jihadi Terrorism: Identifying Potential Threats, 30 maja 2019.

Nagląca potrzeba


Propaganda białej supremacji tworzy wrażenie, że niebezpieczeństwo dla – jak to określają – „białej rasy” jest bliskie i potrzebne jest natychmiastowe działanie, by odwrócić ten proces. Poniższy przykład pokazuje tę indoktrynację dotyczącą losu białej większości w USA: odliczanie czasu, kiedy według statystycznych prognoz, USA nie będą już miały białej większości, co zakłada się na rok 2045[6].Ideologiczna literatura


Używanie ideologicznej literatury jako źródła inspiracji jest ewidentne w wielu grupach i u poszczególnych zwolenników białej supremacji. Te książki służą także czasami jako „profesjonalne podręczniki”, dostarczając pomysłów operacyjnych do realizacji w rzeczywistym życiu. Przykład tego pojawił się w następstwie zamachu bombowego w 1995 r. na budynek federalny im. Alfreda P. Murraha, kiedy w samochodzie sprawcy, Timothy McVeigha, znaleziono strony The Turner Diaries – które zawierają wezwanie do atakowania budynków federalnych.  


Choć ”biblioteka białej supremacji” prawdopodobnie zawiera dziesiątki książek, jest niewiele książek, które są regularnie promowane i służą jako ideologiczna podstawa sprawy i działań białej supremacji:  SiegeThe Turner DiariesThe Great Replacement i Mein Kampf.


The Turner Diaries
 (1978)


Powieść z 1978 amerykańskiego zwolennika białej supremacji, neonazisty, antysemity i politycznego komentatora, Williama Pierce’a. W 1973 r. Pierce założył National Alliance, organizację, która miała być polityczną awangardą i stworzyć biały ruch nacjonalistyczny, który z czasem obali federalny rząd USA.


The Turner Diaries
, którą Pierce napisał pod pseudonimem Andrew Macdonald, jest fikcyjną relacją z wojny partyzanckiej prowadzonej przez organizację zwolenników białej supremacji w celu obalenia rządu USA i ustanowienia neonazistowskiego reżimu. Książka opisuje zamachy i publiczne egzekucje „zdrajców rasy” – białych ludzi rasy europejskiej. Wśród takich ”zdrajców” są białe kobiety żyjące z czarnymi, Żydami lub innymi nie białymi mężczyznami. Ataki mają miejsce w południowej Kalifornii 1 sierpnia 1993 r., który jest oznaczony jako „dzień sznura”.


Zwolennicy białej supremacji on-line często nawiązują do tej książki i dzielą się wezwaniami do wykonania tego, co jest w niej opisane. Na przykład, w manifeście przypisanym Johnowi Earnestowi, zamachowcy na synagogę w Poway w Kalifornii, znajdujemy: „Niektórzy z  was od lat czekali na Dzień Sznura. No cóż, Dzień Sznura jest tutaj i teraz"[7].


Siege
 (1992)


Ta książka jest zestawem biuletynów pisanych w latach 1980. przez neonazistę Jamesa Masona we współpracy z przywódcą sekty i masowym mordercą, Charlesem Mansonem. Skupiając się na negacji Holocaustu i antysemickich oraz anty-LGBTQ tematach, wzywa do założenia sieci zdecentralizowanych komórek terroru i do chwycenia za broń przeciwko „systemowi”. Ta książka stanowi główną inspirację grupy Atomwaffen Division, która promuje ją i idee Masona jako "Siege Culture"[8]. Ta książka jest także powracającym wątkiem w kręgach zwolenników białej supremacji pod hasłem "Read Siege".


Rys. 3: Organizacja Iron Youth zamieściła wizerunek uzbrojonych, białych, mężczyzny i kobiety, zalecała The Turner Diaries i Seige, stwierdzając, że The Turner Diaries \
Rys. 3: Organizacja Iron Youth zamieściła wizerunek uzbrojonych, białych, mężczyzny i kobiety, zalecała The Turner Diaries i Seige, stwierdzając, że The Turner Diaries "przedstawia dobry plan tego, co musimy zrobić tuż przed, jak również po rozpoczęciu Siege". Hashtagi przy tym poście obejmują: #TheTurnerDiaries, #NatSoc, #Siege, #EcoFasc, i #prepper. Strona Gab Iron Youth, 31 marca 2019. Wiecej o tej grupie w: MEMRI Special Dispatch No. 8160 White Supremacist Neo-Nazi Group Works To Recruit New Members On Gab, Twitter, Instagram, And BitChute – With Intent To Take Violent Action, July 8, 2019.

The Great Replacement (2011)


Tę książkę napisał skrajnie prawicowy pisarz francuski, Camus. Teoria "Wielkiego Zastąpienia" przepowiada, że etniczni Francuzi (biali Francuzi) zostaną zastąpieni przez imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Tak więc europejska cywilizacja i jej tożsamość są w niebezpieczeństwie, że zaleje ją masowa imigracja, szczególnie muzułmańska, z pomocą ponadnarodowej grupy globalistycznych, kapitalistycznych, rządzących elit nazwanych "Mondialistami". W ciągu kilku lat ta teoria spiskowa zyskała wpływy w skrajnie prawicowych i nacjonalistycznych kręgach w Europie, a przyjął ją także zamachowiec na meczet w Christchurch, Brenton Tarrant, tytułując swój manifest "The Great Replacement".


Mein Kampf
 (1925)


Ta książka Adolfa Hitlera wybija się w kręgach zwolenników białej supremacji. Ten autobiograficzny manifest, który przedstawia jego polityczny i ideologiczny światopogląd, jest używany jako polityczna, kulturalna i społeczna platforma przez wiele osób i grup, nie tylko przez tych, którzy sami nazywają siebie neonazistami. Jest to widoczne zarówno w symbolach, jak w aktywności on-line – propagowanie Hitlera i nazistowskich Niemiec przez obrazy, wideo i memy – jak też w operacyjnych aspektach działalności. 


Rys. 4: Post na blogu przedstawiający fragment audiobooka Mein Kampf i wizerunek maszerujących mężczyzn ze swastykami i tarczami z symbolem agresywnie rasistowskiej grupy skinheadów, Hammerskins. Autor blogu, u dołu po prawej, oznajmia, że jest członkiem neonazistowskiej organizacji terrorystycznej, Combat 18. Patrz także Self-Proclaimed Member Of 'Combat 18' Neo-Nazi Terror Organization Outlawed In Canada And Other Organizations Shares Hate Speech, Support For San Diego Synagogue Shooter</a>, June 28, 2019.
Rys. 4: Post na blogu przedstawiający fragment audiobooka Mein Kampf i wizerunek maszerujących mężczyzn ze swastykami i tarczami z symbolem agresywnie rasistowskiej grupy skinheadów, Hammerskins. Autor blogu, u dołu po prawej, oznajmia, że jest członkiem neonazistowskiej organizacji terrorystycznej, Combat 18. Patrz także Self-Proclaimed Member Of 'Combat 18' Neo-Nazi Terror Organization Outlawed In Canada And Other Organizations Shares Hate Speech, Support For San Diego Synagogue ShooterJune 28, 2019.

Źródła inspiracji aktywności zwolenników białej supremacji w ostatnich latach według nich samych


Informacja wyliczona poniżej przedstawia literaturę i zamachy terrorystyczne, które służyły jako źródła inspiracji dla zamachów, które miały miejsce w latach 2011-2019. Informacja pokazuje, że w 11 zamachach w tym okresie zabito 184 osoby i zraniono co najmniej 387.

Data

Tytuł

Opis

1925

Publikacja Mein Kampf

Autobiograficzny manifest Adolfa Hitlera, który przedstawia jego polityczny i ideologiczny światopogląd.

1978

PublikacjaThe Turner Diaries

The Turner Diaries, powieść Williama Luther Pierce’a, przedstawia wojnę domową między ”Organizacją” zwolenników białej supremacji a rządem USA  ("The System"), który jest kontrolowany przez Żydów. W książce Dzień Sznura, którego akcja dzieje się 1 sierpnia, jest wydarzeniem, w którym zwolennicy białej supremacji przeprowadzają brutalne masakry, etnicznie czyszcząc Los Angeles przez zabicie jego żydowskich i czarnych mieszkańców i publicznie wieszając ludzi określonych jak „zdrajcy rasy”, włącznie z pracownikami federalnymi i białymi kobietami, które mają związki z czarnymi mężczyznami.  

Strony z tej książki znaleziono w samochodzie Timothy McVeigha, który razem z Terrym Nicholsem dokonał zamachu bombowego na federalny budynek im. Alfreda P. Murraha w Oklahoma City, 19 kwietnia 1995, zabijając 168 osób i raniąc około 700. David Copeland, członek neonazistowskiej grupy, National Socialist Movement, powiedział, że zainspirowała go ta książka, by dokonać zamachu bombowego w Londynie w kwietniu 1999 r., w wyniku którego śmierć poniosły trzy osoby, a 140 odniosło rany. Ten dzień wspomniał także John Earnest w przypisywanym mu manifeście.

1992

Publikacja Siege

Zestaw biuletynów, które James Mason napisał w latach 1980. wraz z przywódcą sekty i masowym mordercą, Charlesem Mansonem. Skupiając się na negacji Holocaustu i wątkach antysemickich i antygejowskich, wzywa do założenia sieci zdecentralizowanych komórek terroru i chwycenia za broń przeciwko "systemowi".

2011

Publikacja The Great Replacement

Książka Camusa ostrzega przed rzekomym niebezpieczeństwem zastąpienia etnicznie francuskiej ludności (tj. białych Francuzów) imigrantami z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Według tej teorii, ci imigranci otrzymują rzekomo wsparcie od ponadnarodowej grupy globalistycznych, kapitalistycznych, rządzących elit, zwanych "Mondialistami".

07/22/2011

Zamachy w Oslo w Norwegii

Anders Behring Breivik przeprowadził dwa następujące po sobie zamachy terrorystyczne. Najpierw zdetonował bombę samochodową w Oslo, która zabiła osiem osób i raniła około 200. Następnie udał się na wyspę Utoya, miejsce obozu letniego młodzieżowego oddziału rządzącej norweskiej partii Pracy. Użył broni automatycznej do strzelania do obozowiczów i personelu, zabijając 69 osób i raniąc 66. Breivik powiedział, że wybrał tę grupę, żeby podnieść świadomość o jego manifeście i jego ideologii, która jest antymuzułmańska i przeciwko imigracji. Był bezpośrednią inspiracją dla Tarranta

04/13/2014

Strzelanina w Ośrodku społeczności Żydowskiej, Overland Park

Frazier Miller był neonazistą, który przez wiele lat głosił nienawiść do Żydów, a w 1987 r. napisał: „Żydzi są naszymi głównymi i największymi wrogami”. W 2014 r. zastrzelił troje ludzi w pobliżu Ośrodka Społeczności Żydowskiej, Overland Park, w pobliżu Kansas City. Później okazało się, że byli chrześcijanami.

06/17/2015

Strzelanina w kościele, Charleston 

Dylann Roof wszedł do Emanuel, Afrykańskiego Kościoła Metodystyczno-Episkopalnego, zastrzelił dziewięcioro ludzi i zranił troje podczas mszy wieczornej. Twierdził, że jego celem było rozpoczęcie wojny rasowej. Jego manifest odzwierciedlał wiele zasad białej supremacji, wśród nich wiarę, że Afro-Amerykanie gwałcą białe kobiety. Bezpośrednio zainspirował Tarranta.

01/29/2017

Strzelanina w meczecie, Quebec City 

Alexandre Bissonnette wszedł do Ośrodka Kultury Islamskiej w Quebec City, zaczął strzelać i zabił dziewięcioro ludzi oraz ranił 19 podczas wieczornego nabożeństwa. Bissonnette był znany ze skrajnie prawicowych, nacjonalistycznych i antymuzułmańskich poglądów i nękał muzułmanów na stronie Facebooka dla uchodźców. Bezpośrednio zainspirował Tarranta.

04/07/2017

2017 Atak ciężarówką w Sztokholmie 

Rakhmat Akilov, 39-letni starający się o azyl z Uzbekistanu, porwał ciężarówkę i umyślnie wjechał w tłum na głównej ulicy, zabijając pięcioro ludzi i raniąc 14, w tym 11-letnią Ebbę Akerlund. Tarrant napisał: "Żeby pomścić Ebbę Akerlund."

19/06/2017

Zamach w Finsbury Park

Darren Osborne wjechał w tłum muzułmanów wychodzących z meczetu po modlitwach w Finsbury Park w Londynie, zabijając jedną osobę i raniąc dziewięcioro innych. Bezpośrednio zainspirował Tarranta.

02/03/2018

Zamach w Macerata 

Faszystowski aktywista, Luca Traini, strzelał i zranił sześciu afrykańskich imigrantów w Macerata we Włoszech. Twierdził, że zrobił to, by pomścić zamordowaną 18-letnią Pamelę Mastropietro, sądził, że zamordował ją afrykański imigrant. Bezpośrednio zainspirował Tarranta.

10/27/2018

Strzelanina w synagodze w Pittsburghu 

Robert Bowers wszedł do synagogi Tree of Life Pittsburghu podczas porannego nabożeństwa, zastrzelił 11 ludzi i zranił siedmioro. Był aktywny w mediach społecznościowych Gab, gdzie zamieszczał antysemickie i nacjonalistyczne treści. Bezpośrednio zainspirował Earnesta.

03/15/2019

Strzelanina w meczecie w Christchurch 

Brenton Tarrant wszedł do meczetu Al Noor a później do Islamskiego Ośrodka Linwood podczas piątkowych modłów, gdzie zastrzelił 51 osób i zranił 49. W swoim manifeście Tarrant wyraził poglądy ksenofobiczne i pochwałę białej supremacji, wzywając do usunięcia muzułmanów z ziemi europejskiej. Dołączył neonazistowskie symbole, takie jak Czarne Słońce i Krzyż Odyna. Bezpośrednio zainspirował Earnesta, Crusiusa i Manshausa.

04/27/2019

Strzelanina w synagodze w Poway w Kalifornii

John Earnest zastrzelił jedną osobę i zranił trzy inne w synagodze Chabad of Poway w Poway, w Kalifornii, zanim jego broń zacięła się. Bezpośrednio zainspirował Manshausa.

08/03/2019

Strzelanina w El Paso

 

 

 

3 sierpnia 2019 r. Patrick Crusius wszedł do sklepu Walmart w Cielo Vista Mall w El Paso w Teksasie, gdzie otworzył ogień. zabijając 22 osoby i raniąc 24. Manifest, zamieszczony on-line tuż przed zamachem i przypisywany jemu, stwierdza, że inspiracją do zamachu był manifest Tarranta i był on skierowany przeciwko Latynosom, nazywając ich zagrożeniem przyszłości białych Amerykanów. Bezpośrednio zainspirował Manshausa. 

08/10/2019

Strzelanina w meczecie w Baerum

10 sierpnia 2019 r. Philip Manshaus wszedł do Islamskiego Ośrodka al-Noor w Baerum, mieście 20 km od Oslo w Norwegii i otworzył ogień. Jedna osoba została ranna.


Wielbienie


Ważną metodą propagowania i celebrowania ideologii białej supremacji jest przypisywanie świętości terrorystom białej supremacji, jak widać na ilustracjach poniżej.


Rys. 5: Mem zamieszczony on-line przez Philipa Manshausa zanim dokonał zamachu w Oslo 10 sierpnia 2019 r., pokazuje Brentona Tarranta i jego „uczniów”, Johna Earnesta i Patricka Crusiusa. Tarrant jest opisany jako \
Rys. 5: Mem zamieszczony on-line przez Philipa Manshausa zanim dokonał zamachu w Oslo 10 sierpnia 2019 r., pokazuje Brentona Tarranta i jego „uczniów”, Johna Earnesta i Patricka Crusiusa. Tarrant jest opisany jako "Namaszczony [sic] Święty za swoje poświęcenie", Earnest jest opisany jako „Pierwszy uczeń Świętego Brentona", a Crusius jest opisany jako „Bezpośrednio zainspirowany do walki przez Świętego Tarranta". (Źródło: T.me/Tarrants_Lads/879?single)


<br />Rys. 6: Cyfrowo zmodyfikowany obraz Velasqueza \

Rys. 6: Cyfrowo zmodyfikowany obraz Velasqueza "Koronacja Dziewicy" pokazuje Hitlera i Dylanna Roofa jako, odpowiednio, Boga i Jezusa, koronujących Brentona Tarranta z charakterystyczną fryzurą Roofa w kształcie miski; obraz zatytułowany jest "Koronacja Miski". Patrz MEMRI Special Dispatch No. 8171, White Supremacist Online Incitement – Account Review: Neo-Nazi Graphic Designer Incites Against Blacks, Jews, Law Enforcement; Praises Mosque, Church, Synagogue Mass Murderers, July 15, 2019.Rys. 7: Obraz gloryfikujący strzelaninę Roofa w kościele w Charleston, przedstawiający Roof aureolą, pistoletem w dłoni, nad protestującymi przed kościołem, gdzie strzelanina miała miejsce, z tekstem: „Szympansy [czarni] tracą panowanie, kiedy widzą Patrol Miski” – Patrol Miski to grupa on-line zwolenników białej supremacji, zachęcająca do dokonywania zamachów takich jak zamach Roofa, zamieszczone 11 lutego 2019 r. Patrz MEMRI Special Dispatch No. 8171, <span>White Supremacist Online Incitement – Account Review: Neo-Nazi Graphic Designer Incites Against Blacks, Jews, Law Enforcement; Praises Mosque, Church, Synagogue Mass Murderers</span>, July 15, 2019.
Rys. 7: Obraz gloryfikujący strzelaninę Roofa w kościele w Charleston, przedstawiający Roof aureolą, pistoletem w dłoni, nad protestującymi przed kościołem, gdzie strzelanina miała miejsce, z tekstem: „Szympansy [czarni] tracą panowanie, kiedy widzą Patrol Miski” – Patrol Miski to grupa on-line zwolenników białej supremacji, zachęcająca do dokonywania zamachów takich jak zamach Roofa, zamieszczone 11 lutego 2019 r. Patrz MEMRI Special Dispatch No. 8171, White Supremacist Online Incitement – Account Review: Neo-Nazi Graphic Designer Incites Against Blacks, Jews, Law Enforcement; Praises Mosque, Church, Synagogue Mass Murderers, July 15, 2019.


Rys. 8: Obraz wielbiący Luce Trainiego, zamachowca z Macerata (Źródło: Nationalvanguard.org/2018/07/forza-nuova-demands-freedom-for-luca-traini). Tekst na górze po lewej: \
Rys. 8: Obraz wielbiący Luce Trainiego, zamachowca z Macerata (Źródło: Nationalvanguard.org/2018/07/forza-nuova-demands-freedom-for-luca-traini). Tekst na górze po lewej: "Luca Traini mściciel. Obrońca Włoch. Zemsta ludu. Ostatni legionista". Tekst na górze po prawej: "Dzięki, bohaterze #LUCATRAINILIBERO [#freelucatraini]". Na dole: "Bóg wojny ras" i #PERPAMELA [#forPamela]" – nawiązanie do Pameli Mastropietro, podobno zamordowanej przez afrykańskiego imigranta. Jest tu także napis (choć nieortograficzny) „Senat i lud rzymski (SPQR)". W tle jest flaga Włoch z symbolem białej supremacji, Czarnym Słońcem.  


Rys. 9: Cyfrowo zmodyfikowany obraz Caravaggio \

Rys. 9: Cyfrowo zmodyfikowany obraz Caravaggio "Inspiracja św. Mateusza", pokazujący Tarranta jako anioła i Earnesta jako św. Mateusza. Twórca tego wizerunku cytuje także manifest Earnesta, w którym napisał: "Tarrant był dla mnie osobiście katalizatorem. Pokazał mi, że to można zrobić. 'DLACZEGO KTOŚ CZEGOŚ NIE ZROBI? DLACZEGO KTOŚ CZEGOŚ NIE ZROBI? DLACZEGO JA CZEGOŚ NIE ZROBIĘ?' – najmocniejsze słowa w całym jego manifeście”. (Źródło: Minds.com/newsfeed/980538199141195776)*Michael Davis jest szefem projektu MEMRI White Supremacist Online Incitement; Ze'ev B. Begin jest starszym pracownikiem badawczym w MEMRI; Yigal Carmon jest prezesem i założycielem MEMRI.

 


[1] Bbc.com/news/uk-40023457, May 23, 2017.

[2]  20minutes.fr/societe/2118715-20170818-terrorisme-gerard-collomb-veut-mobiliser-hopitaux-psychiatriques-
reperer-individus-radicalises, August 18, 2017.

[3] "'The Great Replacement': The Violent Consequences of Mainstreamed Extremism," J. Davey and J. Ebner, Institute for Strategic Dialogue report, 2019; isdglobal.org/wp-content/uploads/2019/07/The-Great-Replacement-The-Violent-Consequences-of-Mainstreamed-Extremism-by-ISD.pdf.

[4] "We Worked To Defeat The Islamic State. White Nationalist Terrorism Is An Equal Threat," J. R. Allen and B. McGurk, The Washington Post, August 6, 2019; Washingtonpost.com/opinions/we-worked-to-defeat-the-islamic-state-white-nationalist-terrorism-is-an-equal-threat/2019/08/06/e50c90e8-b87d-11e9-bad6-609f75bfd97f_story.html.

[5] Washingtonpost.com/national-security/fbi-faces-skepticism-over-its-anti-domestic-terror-efforts/2019/08/04/c9c928bc-
b6e0-11e9-b3b4-2bb69e8c4e39_story.html, August 5, 2019.

[6] Uswhiteclock.org.

[7] For more on John T. Earnest, see MEMRI Inquiry and Analysis No. 1454, The Anti-Jewish Manifesto Of John T. Earnest, The San Diego Synagogue Shooter, May 15, 2019.

[8] Spiegel.de/international/the-hate-network-an-inside-look-at-a-global-extremist-group-a-1226861.html, 2018.

 

Badania i analizy  Nr 1472, 6 września 2019

 

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska
Odwiedź polską stronę MEMRI: http://www2.memri.org/polish/


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 966 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Łajdackie porwanie “praw człowieka” leży u samego sedna kontrowersji wokół NGO   Tobin   2021-10-27
Protest, bo terrorystce odmówiono platformy   Fitzgerald   2021-10-26
Hamas jest beneficjentem dyplomacji bazującej na urojeniach   Glick   2021-10-24
Między bojkotami a rękawicą rzuconą przez Gazę   Collins   2021-10-22
Okropna prawda o irlandzkim antysemityzmie   Collier   2021-10-19
Oszukańcze sztuczki UNRWA, by wyciszyć słowa prawdy   Blum   2021-10-15
Próbowali spalić Żydów żywcem. Znowu   Flatow   2021-10-12
Prawdziwi palestyńscy “bohaterzy”: terroryści   Tawil   2021-10-10
“Obietnica Życia Przyszłego” – Palestyna po  “zniknięciu” Izraela     2021-10-09
Iran z bronią jądrową jest bardziej niebezpieczny niż Korea Północna   Rafizadeh   2021-10-07
Premier Autonomii Palestyńskiej“Izrael musi zginąć demograficznie”     2021-10-06
Przemówienie Abbasa w ONZ wyjaśnia, dlaczego nie jest on partnerem do pokoju   Hirsch   2021-10-05
Czy terroryści będą szkoleni za pieniądze zachodnich podatników?   Greenfield   2021-09-26
“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie   Steinberg   2021-09-21
Artykuł w „Independent” z akrobatyką, żeby uniknąć słowa Hamas   Levick   2021-09-20
Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05
Prawo powrotu w stare koleiny   Koraszewski   2021-07-04
Letnie obozy palestyńskiego dżihadu   Toameh   2021-07-02
Najbardziej niebezpieczni terroryści świata   Patrikarakos   2021-06-30
Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu     2021-06-29
Krótka historia długiej nienawiści   Rosenthal   2021-06-28
Stany Zjednoczone wspierają palestyńskie naruszenia praw człowieka.   Toameh   2021-06-26
Palestyńska kultura przemocy   Bard   2021-06-25
Ewolucja, dzieci i mordercy   Koraszewski   2021-06-23
Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08
Świat akademicki dla Hamasu   Pessin   2021-06-06
Wciskacze fake newsów o Palestyńczykach ignorują ludobójstwo chrześcijan. Ideologicznie napędzana hipokryzja   Ibrahim   2021-06-05
Kostiumowy dramat i kompromitacja   Rosenthal   2021-06-05
Bliski Wschód Hady’ego Amra   Glick   2021-06-04
Tureccy Żydzi - uboczne ofiary tureckiej nienawiści do Izraela   Bekdil   2021-06-04
Terapeutka o trwającym statusie ofiary palestyńskich Arabów   Oz   2021-06-01
Prawda o tym “arabskim chłopcu podpalonym przez Izraelczyków”   Fitzgerald   2021-06-01
Hasło: “Izrael ma prawo się bronić” pokazuje bezmiar moralnego zagubienia   Pandavar   2021-05-31
Jeśli USA chcą być humanitarne, nie “odbudują” Gazy   Tobin   2021-05-31
Szejk Dżarrah i niesymetryczne roszczenia   Julius   2021-05-30
Przywódca Hamasu w Gazie: To była tylko próba, nic poza małym ćwiczeniem przed tym, co się zdarzy     2021-05-29
Zachodni obrońcy Gazy mają oczy, ale nie widzą   Steinberg   2021-05-28
Fałszywi bojownicy o pokój i prawdziwi terroryści tworzą niemal doskonały front nienawiści do Żydów     2021-05-27
Palestyńskie głosy, których Blinken nie usłyszy   Toameh   2021-05-26
Nieodnotowane: IDF ceni życie, celem Hamasu jest maksymalizacja ofiar   Koningsveld   2021-05-25

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk