Prawda

Środa, 21 października 2020 - 20:49

« Poprzedni Następny »


Dekapitacja chrześcijan w prezencie na Boże Narodzenie, Zachód ziewa


Giulio Meotti 2020-01-10

Jak dotąd Boko Haram zniszczyło 900 kościołów w północnej Nigerii. Od 2015 roku zabito tam co najmniej 16 tysięcy chrześcijan. Na zdjęciu:  Kościół Afrykański w Jos w Nigerii 5 lipca 2015 r. (Zdjęcie: AFP via Getty Images)
Jak dotąd Boko Haram zniszczyło 900 kościołów w północnej Nigerii. Od 2015 roku zabito tam co najmniej 16 tysięcy chrześcijan. Na zdjęciu:  Kościół Afrykański w Jos w Nigerii 5 lipca 2015 r. (Zdjęcie: AFP via Getty Images)

Martha Bulus, nigeryjska katoliczka, jechała na swój ślub, kiedy została porwana przez islamskich ekstremistów z Boko Haram. Jej i osobom jej towarzyszącym obcięto głowy i sfilmowano tę egzekucję. Wideo pokazujące to brutalne morderstwo 11 chrześcijan opublikowano 26 grudnia, podczas obchodów Bożego Narodzenia. Przypomina to obrazy innych chrześcijan ubranych w pomarańczowe kombinezony, klęczących na plaży, każdy trzymany przez zamaskowanego, ubranego na czarno dżihadystę z nożami na ich gardłach. Ich zwłoki odkryto w masowym grobie w Libii.

Na skali antychrześcijańskich prześladowań w Nigerii Martha miała mniej szczęścia niż inna porwana dziewczyna, Leah Sharibu, która obecnie niemal od dwóch lat jest w niewoli i właśnie spędziła drugie Boże Narodzenie w rękach Boko Haram. Powód? Leah odmówiła przejścia na islam i zaprzeczenia swojej wierze. Przywódcy nigeryjskich chrześcijan protestują także przeciwko "trwającym porwaniom nieletnich dziewczynek chrześcijańskich przez muzułmańską młodzież...". Te dziewczynki "są siłą nawracane na islam i brane na żony”.  


W Nigerii trwa islamistyczna wojna eksterminacji chrześcijan. Jak dotąd Boko Haram zniszczyło 900 kościołów w północnej Nigerii Prezydent USA Donald J. Trump został poinformowany, że od roku 2015 zabito tam co najmniej 16 tysięcy chrześcijan. W jednej tylko nigeryjskiej diecezji katolickiej, Maiduguri, zamordowano 5 tysięcy chrześcijan. Do jakich rozmiarów musi dojść ta wojna przeciwko chrześcijanom zanim Zachód uzna to za „ludobójstwo” i zacznie jakieś działania przeciwko temu?


W dzień po dekapitacji chrześcijan w Nigerii papież Franciszek napominał zachodnie społeczeństwo. O dekapitacji chrześcijan? Nie. „Odłóżcie telefony, rozmawiajcie podczas posiłków” – powiedział papież. Nie powiedział ani słowa o koszmarnej egzekucji jego chrześcijańskich braci i sióstr. Kilka dni wcześniej papież Franciszek powiesił krzyż otoczony kamizelką ratunkową ku pamięci migrantów, którzy stracili życie na Morzu Śródziemnym. We wrześniu papież osłonił pomnik migrantów na Placu Św. Piotra, ale nie upamiętnił życia chrześcijan zabitych przez islamskich ekstremistów nawet jednym słowem. 


Kardynał Robert Sarah, jeden z bardzo niewielu przywódców Kościoła katolickiego, który wspomniał o islamskim charakterze tej masakry, napisał: "W Nigerii zamordowanie 11 chrześcijan przez szalonych islamistów jest przypomnieniem o tym, jak wielu moich afrykańskich braci w Chrystusie żyje wiarą kosztem ryzyka utraty życia”.


Nie tylko Watykan milczy. Ani jeden zachodni rząd nie znalazł czasu, by wyrazić przerażenie i oburzenie na obcięcie głów chrześcijanom. „Gdzie jest moralna odraza na tę tragedię?” -zapytał nigeryjski biskup, Matthew Kuka, po bożonarodzeniowej masakrze. – To jest część znacznie szerszego dramatu, z jakim żyjemy na co dzień”.


Europejscy przywódcy powinni pójść w ślady brytyjskiego premiera, Borisa Johnsona, który w bożonarodzeniowej mowie do narodu powiedział:

"Dzisiaj, ze wszystkich dni, chcę, byśmy pamiętali o tych chrześcijanach na całym świecie, którzy doznają prześladowań. Oni będą obchodzić dzień Bożego Narodzenia skrycie, może w celach więziennych”. 

Niemiecka kanclerz Angela Merkel powiedziała, że jej priorytetem będzie walka ze zmianą klimatyczną. Nie wspomniała prześladowanych chrześcijan. Francuski prezydent Emmanuel Macron w swoim zimowym przemówieniu nie potrafił nawet powiedzieć "Wesołych Świąt".


Tymczasem”Economist” napisał, że węgierski premier, Viktor Orbán, żarliwy obrońca prześladowanych chrześcijan, politycznie "wykorzystuje" tę kwestię.


Przywódcy Europy nie potępili barbarzyńskiej egzekucji chrześcijan w dzień Bożego Narodzenia: polityczna poprawność niszczy od środka zachodnie społeczeństwo.


Na początku grudnia inny afrykański biskup, Justin Kientega z Burkina Faso, powiedział: "Nikt nas nie słucha. Najwyraźniej Zachód troszczy się bardzie o ochronę własnych interesów”.


"Dlaczego świat milczy, kiedy chrześcijanie są masakrowani na Bliskim Wschodzie i w Afryce?” - napisał Ronald S. Lauder, przewodniczący World Jewish Congress.

"W Europie i w Stanach Zjednoczonych widzieliśmy demonstracje z powodu tragicznej śmierci Palestyńczyków, którzy byli używani jako ludzka tarcza przez Hamas, terrorystyczną organizację, która panuje w Gazie. ONZ prowadzi dochodzenia i skupia swój gniew na Izraelu za bronienie się przeciwko tej terrorystycznej organizacji. Ale barbarzyńska rzeź tysięcy chrześcijan, spotyka się z obojętnością”.

Gdzie były zachodnie rządy, kiedy tysiące młodych muzułmanów wkroczyło do Syrii i Iraku, by polować na chrześcijan i zabijać ich, i niszczyć ich kościoły i społeczności? Zachód nie zrobił niczego i ten brak działania zemścił się na nim. Islamiści zaczęli wojnę z chrześcijanami na Wschodzie i kontynuowali z „post-chrześcijanami” na Zachodzie. Jak powiedział francuski historyk Średniowiecza, Rémi Brague: "Siły, które chcą wygnać chrześcijan z ziemi ich przodków, zapytają, dlaczego nie kontynuować na Zachodzie pracy, która tak dobrze zaczęła się na Wschodzie?”


Nie było oburzenia na Zachodzie na obcięcie głów chrześcijanom, tylko milczenie przerywane okrzykami "Allahu Akbar", kulami i bombami. Podręczniki historii w przyszłości nie będą łagodnie patrzyły na tę zachodnią zdradę – zależnie od tego, kto je napisze. Koniec chrześcijaństwa na Wschodzie będzie katastrofą dla Kościoła na Zachodzie. Nie będą mieli dłużej nikogo żywego w kolebce ich cywilizacji.


Co czytalibyśmy, gdyby, na przykład, chrześcijańscy terroryści zatrzymali autobus, rozdzielili pasażerów według ich wyznania, rozkazali muzułmanom nawrócić się na chrześcijaństwo, a potem zamordowali 11 spośród nich? Coś odwrotnego właśnie zdarzyło się w Kenii. Co czytaliśmy o tym? Nic. 10 grudnia islamska grupa terrorystyczna Al Szabaab zatrzymała autobus w północnej Kenii, a potem zamordowała tylko tych, którzy nie byli muzułmanami. Nas, ludzi Zachodu, zwykle porusza prześladowanie tej lub tamtej mniejszości; dlaczego nigdy nie porusza nas los tych chrześcijan?


Chrześcijanofobia muzułmańskich ekstremistów, którzy masakrują chrześcijan na Bliskim Wschodzie i w Afryce, jest centralna dla totalitarnej ideologii, której celem jest zjednoczenie muzułmanów ummah (islamskiej społeczności) w Kalifat po zniszczeniu granic państw narodowych i zlikwidowaniu „niewiernych” – Żydów, chrześcijan i innych mniejszości, jak również „muzułmańskich apostatów”. Nigeria jest w tej chwili głównym frontem tego dramatu.


"Nigeria jest obecnie dla chrześcijanina najbardziej niebezpiecznym miejscem na świecie” -powiedział prawnik, Emmanuel Ogebe.

"To, co mamy tutaj, jest ludobójstwem. Próbują wygnać chrześcijan, próbują przejąć ich ziemie i próbują narzucić swoją religię na tak zwanych niewiernych i pogan, za jakich uważają chrześcijan”.

Zachód zasypia z powrotem. ”Zachód bez wahania otworzył granice dla uchodźców z muzułmańskich krajów, uciekających przed wojną - napisała ekonomistka Nathalie Elgrably-Lévy – ta pozornie moralna zachodnia solidarność jest niemniej selektywna i dyskryminująca” Zachodnie rządy i społeczeństwa porzuciły prześladowanych chrześcijan.  


Premier Indii, Narendra Modi, był ostatnio oblężony przez muzułmanów protestujących przeciwko nowemu prawu, które oferuje obywatelstwo nie-muzułmanom z sąsiednich krajów, uciekającym przed prześladowaniami. Kanadyjski muzułmanin i liberał, Tarek Fatah wyjaśnił w „Toronto Sun”, że muzułmańskie oburzenie na to nowe prawo indyjskie wynika ze strachu, „że udzielanie obywatelstwa prześladowanym pakistańskim chrześcijanom, hindusom i Sikhom zwiększy liczebność nie-muzułmańskiej populacji kraju i w ten sposób osłabi siłę weta muzułmańskiego, jaką mieli w Indiach przez ostatnie 70 lat”.


Gdzie są place wypełnione Londyńczykami lub Nowojorczykami na rzecz chrześcijańskich uchodźców dyskryminowanych przez Zachód? Chrześcijanie właśnie spędzili "specjalne Boże Narodzenie" – bez bicia dzwonów lub świateł i z wieloma ze swoich kościołów zamienionymi w stajnie.


Chabour, syryjski region, gdzie żyli asyryjscy chrześcijanie, nazywany jest obecnie "martwą doliną". Były arcybiskup Canterbury, George Carey, niedawno napisał:

"Wojna w Syrii rozgorzała ponownie. Raz jeszcze uchodźcy zapełniają drogi i potrzebują naszego współczucia. Niemniej ci, którzy są ‘niewłaściwego wyznania’ nie znajdą go u brytyjskiego rządu. Wielka Brytania osiedliła 16 tysięcy uchodźców z poprzedniego konfliktu, ale niemal nikt z najbardziej prześladowanych mniejszości nie dotarł bezpiecznie do naszych brzegów. Spośród uchodźców, którzy przybyli tutaj w 2015 roku zgodnie z Vulnerable Persons Scheme, tylko 1,6 procenta było chrześcijanami. I to mimo, że ta grupa stanowi 10 procent syryjskiej populacji”.

Muzułmanie wypełniają zachodnie place na rzecz swoich; ale dla naszych prześladowanych chrześcijańskich braci te place pozostają puste.  


Christmas Beheaded for Christmas, the West Goes Back to Sleep

Gatestone Institute, 5 stycznia 2020

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaGiulio Meotti

Włoski publicysta, autor książki „A New Shoah: The Untold Story of Israel’s Victims of Terrorism”.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 798 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Nerdeen Kiswani walczy o Palestynę od rzeki do morza   Fitzgerald   2020-10-07
Sprawa Al-Dury po 20 latach   Landes   2020-10-06
Rzeczy, o których chce nas poinformować najbardziej na świecie poszukiwana terrorystka   Roth   2020-10-05
Groźba państw sierocych dla porządku świata    Taheri   2020-09-24
Życie czarnych chrześcijan widocznie nie liczy się   Meotti   2020-09-21
„Czarny Wrzesień” pół wieku temu i teraz   Fernandez   2020-09-17
Turecki prezydent zapowiada wojnę     2020-09-14
Gdzie postawić granicę antysemitom?   Tobin   2020-09-12
Cypr: 46 lat tureckiej okupacji   Bulut   2020-09-11
Palestyńczycy: Żydzi i chrześcijanie są naszymi wrogami   Toameh   2020-08-24
Popłoch wśród uzależnionych od wojny z syjonizmem   Tobin   2020-08-15
Jordania skarży się na Izraelczyków, którzy “szturmują meczet” Al-Aksa   Fitzgerald   2020-08-14
Musimy nadal osuszać bagna antysemickich kłamstw   Chesler   2020-08-10
Czego nauczyłeś się dzisiaj w szkole, drogie małe dziecko ze szkoły UNRWA w Gazie?   Bedein   2020-07-28
Plan Hamas-Huti wojny nie tylko z Izraelem, ale także z innymi Arabami   Toameh   2020-07-27
Instytucjonalny rasizm Narodów Zjednoczonych   Bergman   2020-07-26
AP na bieżąco przekłamuje historię   i Nan Jacques Zilberdik   2020-07-24
Rasizm uznaje się za nieodłączną cechę zachodnich społeczeństw. Dlaczego nie antysemityzm?   Gerstenfeld   2020-07-23
Palestyńczycy: Abbas podpisuje własny wyrok śmierci   Toameh   2020-07-22
Jak zachowywaliby się Palestyńczycy przy rozwiązaniu w postaci jednego państwa?     2020-07-16
Po zamianie Hagia Sophia w meczet Turcja przysięga, że “wyzwoli Al-Aksę”   Frantzman   2020-07-12
Trwający problem antysemityzmu w Niemczech   Bergman   2020-07-10
Trzeba stanowczo wystąpić przeciwko promocji mordowania   Gerstenfeld   2020-07-07
UE nadal próbuje finansować palestyńskie NGO związane z terrorem   Toameh   2020-07-06
Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04
Antysemityzm jest najstarszym ”fake news” świata   Yemini   2020-04-28
Palestyński wirus: wzory osobowe Abbasa   Tawil   2020-04-25
”Financial Times” rozpowszechnia kłamstwo o „segregacji” w Izraelu   Levick   2020-04-24
Dlaczego Turcja przytula Hamas?   Toameh   2020-04-23
Gobbels polubiłby wiele w mediach społecznościowych   Stalinsky   2020-04-19
Pandemiczne zawieszenie broni antysemityzmu? Nie ma mowy   Tobin   2020-04-16
Założyciel BDS: Izrael powinien nas uratować, a potem umrzeć   Tobin   2020-04-09
Dziesiątki milionów Europejczyków ma demoniczne poglądy na Izrael   Gerstenfeld   2020-04-05
Koronawirus: dlaczego palestyńscy przywódcy nie pomagają Gazie w zwalczaniu zarazy   Tawil   2020-04-03
Mimo koronawirusa dżihad przeciwko Izraelowi trwa   Toameh   2020-04-02
Muzułmańscy ekstremiści wykorzystują koronawirusa do promocji terroryzmu i nienawiści   Tawil   2020-03-31
Hamas: już strzelać czy zachować spokój?     2020-03-28
Oszustwo AP: umiarkowanie po angielsku i ekstremizm po arabsku   i Itamar Marcus   2020-03-24
Dlaczego Palestyńczycy umierają w więzieniach Hamasu?   Tawil   2020-03-16
Oszczerstwo o rytuale krwi arcybiskupa Hanny   Fitzgerald   2020-03-15
Jasbir Puar i moralna klęska świata akademickiego   Rosenthal   2020-03-12
Zabawa w  antysemityzm podczas karnawału w Aalst   Collins   2020-03-11
Europie nie wolno paść ofiarą szantażu Erdoğana   Bekdil   2020-03-07
Jak zachodnie media stały się użytecznymi idiotami Gazy?   Yemini   2020-03-06
Czystka etniczna  Żydów i hipokryzja lewicy   Collier   2020-03-05
W rzeczywistości Palestyńczycy nigdy nie dążyli do pokoju   Yemini   2020-03-02
Czy chrześcijanie znikną z Bliskiego Wschodu?   Dabbas   2020-02-28
Zamiana praw człowieka w kiepski dowcip   Gordon   2020-02-25
Czy upiory totalitaryzmu mogą się odrodzić?   Koraszewski   2020-02-23
Balony z Gazy – problem wybuchającego terroru   Lipman   2020-02-22
Finansowane przez UE, kierowane przez Palestyńczyków. Kampanie BDS w szatach UE   Collier   2020-02-21
Przebierańcy   Lewin   2020-02-20
Nasz europejski wróg   Rosenthal   2020-02-17
Prosto o arabsko-izraelskim konflikcie   Pickles   2020-02-15
Błędny profil palestyńskich terrorystów   Flatow   2020-02-13
Podżeganie irańskiego reżimu do zniszczenia Izraela   Shindman   2020-02-12
Palestyńczycy: Po podżeganiu do przemocy Abbas przybywa do Nowego Jorku, by walczyć z planem pokojowym   Tawil   2020-02-11
Przecież nikt nie traktuje tego poważnie   Koraszewski   2020-02-10
Francja: Wypal trawkę, zabij Żyda, uniknij procesu, idź wolny   Milliere   2020-02-09
W Międzynarodowym Dniu Pamięci Holocaustu fake news i przywódcy podburzający do nienawiści nie są niczym nowym   Amos   2020-02-02
Czy obsesyjna nienawiść irańskiego reżimu do Żydów będzie jego zgubą?   Rosenthal   2020-01-27
Historia stara jak świat   Frantzman   2020-01-27
Autonomia Palestyńska walczy z Żydami, by „bronić” całej ludzkości   Marcus   2020-01-23
Czego światowi przywódcy nie dowiedzą się w Jad Waszem   Julius   2020-01-22
Ciekawe czasy   Lewin   2020-01-16
Zmiana reżimu w Iranie powinna stać się międzynarodowym celem   Rosenthal   2020-01-13
Dekapitacja chrześcijan w prezencie na Boże Narodzenie, Zachód ziewa   Meotti   2020-01-10
Organizacja Wyzwolenia Palestyny: czym jest OWP?   Lipman   2020-01-08
Bernard-Henri Levy o masakrze chrześcijan w Nigerii     2020-01-04
Czy dać państwo Czarnym Hebrajskim Izraelitom?   Flatow   2020-01-03
Nie dawaj fałszywego świadectwa, chyba, że…   Koraszewski   2020-01-02
Hamas, trzydzieści dwa lata później   Toameh   2019-12-29
Bój na śmierć i życie w Tell Tamer   Fernandez   2019-12-21
Angela Merkel finansuje zarówno Muzeum Auschwitz, jak i terroryzm     2019-12-14
Dlaczego nie ma pokoju między muzułmanami a Izraelem   Bulut   2019-12-12
”Israel Denial” odsłania akademickie próby delegitymizacji Izraela   Steinberg   2019-12-10
Iran strzela do protestujących, Europa spiskuje, by wzbogacić morderców   Tobin   2019-12-05
Inwersja antysemityzmu     2019-12-03
Trzeba zakończyć prześladowania ludzi przez radykałów   Franklin   2019-11-29
Były terrorysta wypomina Warren i Sandersowi popieranie palestyńskich terrorystów.   Greenfield   2019-11-25
Uniwersyteckie przyzwolenie dla szerzenia nienawiści   Tobin   2019-11-21

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

CervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabija


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk