Prawda

Poniedziałek, 18 listopada 2019 - 05:04

« Poprzedni Następny »


Co przyjaciele Iranu robią w Gazie


Khaled Abu Toameh 2019-10-20

Islamski Dżihad od dnia swojego założenia nie przyniósł Palestyńczykom w rządzonej przez Hamas Strefie Gazy niczego poza nieszczęściem, zniszczeniem i  śmiercią. Na zdjęcie: Terroryści z Islamskiego Dżihadu obserwują tłum z dachu meczetu 27 marca 2010 r. w Chan Jounis w Strefie Gazy. (Zdjęcie: Warrick Page/Getty Images)
Islamski Dżihad od dnia swojego założenia nie przyniósł Palestyńczykom w rządzonej przez Hamas Strefie Gazy niczego poza nieszczęściem, zniszczeniem i  śmiercią. Na zdjęcie: Terroryści z Islamskiego Dżihadu obserwują tłum z dachu meczetu 27 marca 2010 r. w Chan Jounis w Strefie Gazy. (Zdjęcie: Warrick Page/Getty Images)

Kiedy Egipt, Katar i Narody Zjednoczone trudzą się, by oszczędzić dwóm milionom Palestyńczyków w Strefie Gazy kolejnej wojny z Izraelem, organizacja Islamski Dżihad obiecuje swoim ludziom więcej cierpienia, przemocy i rozlewu krwi. Ta organizacja terrorystyczna obiecuje także walczyć aż osiągnie cel unicestwienia Izraela.  


Najnowsze obietnice finansowana przez Iran organizacja Islamski Dżihad, największa po Hamasie grupa terrorystyczna w Strefie Gazy, wygłosiła podczas obchodów w tym tygodniu 32. rocznicy swojego powstania.  


Dziesiątki tysięcy Palestyńczyków uczestniczyło w głównym wiecu Islamskiego Dżihadu w mieście Gaza pod  hasłem "Nasz Dżihad [święta wojna] – obietnica zostanie wkrótce spełniona”. Tą obietnicą jest przysięga Islamskiego Dżihadu „wyzwolenia Palestyny od Morza [Śródziemnego] do Rzeki [Jordan]” – dobrze znany eufemizm na zniszczenie Izraela.


Szczególnie zatrważające jest to, że duża liczba Palestyńczyków w Strefie Gazy, enklawie często opisywanej jako miejsce z wysokim stopniem biedy i bezrobocia, nadal popiera Islamski Dżihad, jedną z tamtejszych organizacji, które nie zrobiły niczego, by poprawić warunki życiowe swojej ludności. Ich nienawiść do Izraela wydaje się silniejsza niż jakakolwiek chęć poprawienia swojej sytuacji przez zbuntowanie się przeciwko nieudolnym i skorumpowanym palestyńskim przywódcom i grupom.


Islamski Dżihad od dnia swojego założenia nie przyniósł Palestyńczykom w rządzonej przez Hamas Strefie Gazy niczego poza nieszczęściem, zniszczeniem i  śmiercią.


Podczas drugiej intifady, która wybuchła we wrześniu 2000 roku, Islamski Dżihad i jego militarne skrzydło, Brygady Al-Kuds, przyjęły odpowiedzialność za zabicie dziesiątków Izraelczyków w ponad 60 zamachach terrorystycznych. Od 2008 roku Islamski Dżihad wystrzelił tysiące rakiet i pocisków moździerzowych ze Strefy Gazy na Izrael, zabijając i raniąc kilku Izraelczyków. Według państwowej telewizji Iranu, Press TV, terroryści z Islamskiego Dżihadu wystrzelili 3000 rakiet na Izrael podczas wojny Izrael-Hamas w 2014 roku.


Po zakończeniu tej wojny będąca własnością Kataru telewizja Al-Dżazira nadała wideo z systemem tuneli Islamskiego Dżihadu. W tym wideo członek Islamskiego Dżihadu oświadczył, że organizacja przygotowuje się do następnej wojny z Izraelem i że tunele będą użyte do ataków terrorystycznych na Izrael.  


W różnych wypowiedziach z okazji tej rocznicy Islamski Dżihad nie mógł znaleźć niczego dobrego do powiedzenia o swoich „osiągnięciach” dla Palestyńczyków. Ta organizacja nie użyła milionów dolarów, jakie dostali od swoich sponsorów z Iranu na budowę szkoły lub szpitala w Strefie Gazy. Nie użyła także żadnej części swoich funduszy na stworzenie miejsc pracy dla dziesiątków tysięcy bezrobotnych w Strefie Gazy.  


Zamiast tego pieniądze poszły na budowanie tuneli i szmuglowanie broni oraz produkcję tysięcy rakiet i moździerzy do atakowania Izraela.


Jedyna edukacja, jaką Islamski Dżihad oferował, to radykalna islamistyczna indoktrynacja i półwojskowe szkolenie, jakie otrzymują dzieci i nastolatki. Według raportu Ośrodka Wywiadu i Informacji o Terroryzmie Meir Amit, ponad 100 tysięcy palestyńskich dzieci i nastolatków uczestniczy w „letnich obozach” prowadzonych co roku przez Islamski Dżihad i Hamas:  

"Ich celem jest wychowanie kadry przyszłych członków i zwolenników Hamasu [i Islamskiego Dżihadu] dla jego militarno-terrorystycznego skrzydła oraz organizacyjnych i administracyjnych instytucji. Obozowicze uczą się o ’wyzwoleniu Palestyny’, ‘dżihadzie i oporze’ [tj. terroryzmie], zniszczeniu państwa Izrael, o tak zwanym ‘prawie powrotu’ i innych aspektach antyizraelskiej, islamistycznej ideologii ruchu”.

W wypowiedzi w zeszłym tygodniu militarne skrzydło Islamskiego Dżihadu (Brygady Al-Kuds) przechwalało się, że jednym z ich głównych osiągnięć w ciągu ostatnich 32 lat było ”wpojenie ducha dżihadu i poświęcenia” w serca i umysły Palestyńczyków. Ponadto powiedziano: "Organizacja zawsze dowodziła, że nasze prawo do wyzwolenia naszej ziemi może być osiągnięte tylko przez opór, walkę i dżihad przeciwko zbrodniczemu wrogowi”.

"Syjonistyczny wróg wie, że stoimy mu kością w gardle. Tak pozostaniemy aż do wyzwolenia naszej ziemi od rzeki do morza. Będziemy nadal budować nasz militarny potencjał”.  

Innymi słowy, obietnica Islamskiego Dżihadu jest obietnicą niekończącej się toksyczności: będą kontynuować zatruwanie serc i umysłów Palestyńczyków, pokolenie za pokoleniem – jak również kontynuować inwestowanie milionów dolarów w budowanie tuneli i gromadzenie broni, by zapewnić, że walka z Izraelem będzie zawsze kontynuowana.  


Dla przywódców Islamskiego Dżihadu złagodzenie cierpień ich ludności lub zakończenie ekonomicznego i humanitarnego kryzysu w Strefie Gazy bledną w porównaniu z prawdziwym celem walki przeciwko Izraelowi – choćby oznaczało to poświęcenie życia wszystkich Palestyńczyków.  


"Walczmy o naszą wolność" - powiedział  przywódca Islamskiego Dżihadu, Ziad al-Nachalah podczas wiecu organizacji 5 października.  

"Bądźcie pewni, że zwycięstwo należy do tych, którzy płacą cenę za wolność i są zawsze na to gotowi. Opór i dżihad są jedynym sposobem zdobycia naszego prawa do Palestyny. Trzymamy się naszego prawa do całej Palestyny, niezależnie od tego, jak długo to zabierze”.  

Hamas także włączył się w obchody, gratulując Islamskiemu Dżihadowi z okazji rocznicy i powtarzając te same groźby o kontynuacji walki i dżihadu przeciwko Izraelowi. Salah Bardaweel, wysoki rangą funkcjonariusz Hamasu, który był obecny na wiecu, obsypał pochwałami swoich przyjaciół z Islamskiego Dżihadu za ich trwałe zobowiązanie prowadzenia ataków terrorystycznych na Izrael.


"Jesteśmy dumni z naszych stosunków z Islamskim Dżihadem i jego militarnym skrzydłem" - powiedział Bardaweel .

"Jesteśmy dumni ze wszystkich grup oporu [w Strefie Gazy]. Polityka oporu i dżihadu jest autentyczną polityką dla wyzwolenia całej Palestyny i lud palestyński nie porzuci tej drogi. Nie zaakceptujemy żadnego porozumienia, które jest sprzeczne z projektem dżihadu i wyzwolenia. W żadnych okolicznościach nie zrezygnujemy ani z centymetra ziemi Palestyny”.  

Mimo nieustannych gróźb ze strony Hamasu i Islamskiego Dżihadu, Izrael zgodził się, jak się wydaje, na tymczasowe zawieszenie broni z mieszczącymi się w Gazie organizacjami terrorystycznymi. W zeszłym miesiącu Izrael nawet pozwolił na dostarczenie do Strefy Gazy wyposażenia do zbudowania nowego, finansowanego przez Amerykanów szpitala.


W zeszłym tygodniu Izrael zezwolił tysiącom Palestyńczyków na wjazd ze Strefy Gazy do załatwienia interesów i do pracy, widocznie jako część porozumienia o zawieszeniu ognia, osiągniętego pod auspicjami Egiptu, Kataru i ONZ.  


Wcześniej Izrael pozwolił Katarowi na dostarczenie milionów dolarów w gotówce, by Hamas mógł wypłacić pensje swoim pracownikom. Ponadto Izrael pozwolił ONZ na zwiększenie kroków pomocowych w Strefie Gazy.


Ewidentnie Izrael robi więcej, by pomóc Palestyńczykom w Strefie Gazy niż przywódcy Islamskiego Dżihadu i Hamasu. Jak pokazują niedawne wypowiedzi tych przywódców, te dwie grupy terrorystyczne nie mają niczego do zaoferowania swojej ludności. Jedyna przyszłość, jaką przedstawiają, składa się z terroryzmu i dżihadu. Jedyna przyszłość, jaką obiecują, to taka, w której młodzi Palestyńczycy będą werbowani jako samobójcy-zamachowcy i dżihadyści w świętej wojnie, której głównym celem jest likwidacja Izraela i zastąpienie go wspieranym przez Iran państwem islamskim.


Z takimi przywódcami Palestyńczycy nie potrzebują wrogów. Hamas i Islamski Dżihad po prostu kontynuują kłamstwa wobec Egipcjan, Katarczyków i reszty świata, kiedy mówią o zawieszeniu ognia z Izraelem.  


Dla nich zawieszenie ognia oznacza dalsze gromadzenie broni i przygotowywanie swoich ludzi na wojnę bez martwienia się o militarne akcje Izraela. Kiedy społeczność międzynarodowa wyciągnie głowę z piasku, w którym tak długo ją chowali, i zrozumie, że z organizacjami takimi jak Hamas i Islamski Dżihad dyrygującymi przedstawieniem, Strefa Gazy pozostanie humanitarną katastrofą, za którą tak za zajadle obwiniają Izrael?


What Iran’s Friends Are Doing in Gaza

Gatestone Institute, 7 października 2019

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaKhaled Abu Toameh - urodzony w 1963 r. w Tulkarem na Zachodnim Brzegu, palestyński dziennikarz, któremu wielokrotnie grożono śmiercią. Publikował między innymi w "The Jerusalem Post", "Wall Street Journal", "Sunday Times", "U.S. News", "World Report", "World Tribune", "Daily Express" i palestyńskim dzienniku "Al-Fajr". Od 1989 roku jest współpracownikiem i konsultantem NBC News.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 697 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Palestynizm i zasada ”przede wszystkim zaszkodzić”   Rosenthal   2019-11-16
Prawo do samoobrony dla wszystkich poza Izraelem   Tobin   2019-11-15
Jestem imigrantem z Indii. Zaczepiono mnie w Bonn w Niemczech, bo wzięto mnie za Żyda.   Uniyal   2019-11-13
Czego boją się palestyńscy przywódcy?   Toameh   2019-11-12
UE popiera Iran – czołowego kata dzieci na świecie   Rafizadeh   2019-11-06
Otwartość ONZ na turecki plan dla północnej Syrii, podczas gdy 300 tysięcy Kurdów musi uciekać   Frantzman   2019-11-04
Dlaczego Hamas popiera wojnę Erdogana   Toameh   2019-10-31
Terroryści wzywają do zabijania Żydów – z siedziby ONZ w Gazie   Tawil   2019-10-29
Zapowiedź wielkiej wojny?   Koraszewski   2019-10-28
Nowi „baszybuzucy” Turcji: Wolna Armia Syrii   Bekdil   2019-10-27
"Antynormalizacja" z Izraelem: prawdziwy cel   Tawil   2019-10-24
Dwa oblicza antysemityzmu   Yemini   2019-10-22
Co przyjaciele Iranu robią w Gazie   Toameh   2019-10-20
Jak Erdogan planował tę czystkę etniczną   Lowe   2019-10-17
Solidarność z Palestyńczykami – obsesyjna odskocznia do antysemityzmu   Collier   2019-10-04
Zamienione w broń palestyńskie dzieci   Roth   2019-09-28
Chrześcijanie masakrowani, media odwracają wzrok   Meotti   2019-09-27
Szminkowanie trupa z Oslo   Koraszewski   2019-09-21
Boko Haram: krwawy terror, końca nie widać   Bulut   2019-09-18
Dorastaliśmy nienawidząc i przeklinając Żydów   Koraszewski   2019-09-15
Iran jest gotowy do ”wymazania syjonistycznego reżimu z mapy”   Rafizadeh   2019-09-14
Ewoluująca ideologia białej supremacji i jej protagoniści   i Yigal Carmon   2019-09-13
Wojna, pokój, podżegacze i podżegani   Koraszewski   2019-09-12
Palestyńczycy: Dlaczego fakty miałyby nam wchodzić w drogę?   Tawil   2019-09-11
Bal tchórzy, opętanych i szubrawców   Koraszewski   2019-09-05
Do europejskich przywódców: żydowskie życie jest tanie   Milliere   2019-09-03
Hamas, Islamski Dżihad: "Krąg ognia rozszerza się"   Toameh   2019-08-31
Wehikuł czasu Mahmouda Abbasa skazuje pokój (raz jeszcze)   Tobin   2019-08-30
Kto mówi, że przestępstwo nie popłaca?   Bedein   2019-08-23
Pięć nagłówków pokazuje antysemickie incydenty na całym świecie - analiza   Frantzman   2019-08-22
Proirańska, antyizraelska polityka zagraniczna Niemiec   Kern   2019-08-14
Palestyńczycy w potrzebie lustra?   Tawil   2019-08-11
Powody, dla których pokojowe rozwiązania konfliktu arabsko-izraelskiego zawsze zawodzą   Hamid   2019-08-10
BDS, Omar Shakir i eliminacjonizm wobec izraela   Steinberg   2019-08-04
Plan Hamasu i Iranu na zlikwidowanie Izraela   Tawil   2019-07-29
Walka z BDS. Część I   Rosenthal   2019-07-27
Hamas maszeruje, by zniszczyć Izrael   Toameh   2019-07-26
Antyizraelskie prawa zaproponowane przez Dublin: złe dla Irlandii, gorsze dla Palestyńczyków, straszne dla wszystkich   Franklin   2019-07-13
Nihil novi   Lewin   2019-07-11
Tak, antysyjonizm jest tylko najnowszą odmianą antysemityzmu     2019-07-04
Palestyńscy ”umiarkowani”: karabiny, granaty i terroryzm    Tawil   2019-06-29
Dlaczego neonaziści tak bardzo kochają ruch BDS?     Marquardt-Bigman   2019-06-26
Haniebny wzrost antysemityzmu a antysemicki tweet znanego aktora   Frantzman   2019-06-25
Zatajany los palestyńskich chrześcijan   Ibrahim   2019-06-24
Mułłowie obiecują ”koniec” Izraela i amerykańskiej cywilizacji   Rafizadeh   2019-06-22
Rewelacje o Hezbollahu w Wielkiej Brytanii częścią niepokojącego trendu obłaskawiania Iranu   Frantzman   2019-06-19
Normalizacja islamskiego antysemityzmu   Wójcik   2019-06-06
Ludobójstwo chrześcijan weszło na ”alarmujący etap”   Ibrahim   2019-05-29
Na początku był Arab z nożem. 180 lat wykrętów (wersja 2)   Collier   2019-05-21
Bliskowschodni ruch antypokojowy   Toameh   2019-05-20
Radziecki antysyjonizm i współczesny antysemityzm lewicy   Tabarovsky   2019-05-18
Między Eurowizją a tańcem z Hamasem   Collins   2019-05-12
Ilhan Omar – ignorancja i bigoteria w sprawie rakiet z Gazy   Dershowitz   2019-05-09
Jak palestyńscy przywódcy zachęcają do terroryzmu   Tawil   2019-05-08
Nie, to nie jest o „rasie”   Rosenthal   2019-05-06
Unia Europejska: pielęgnowanie niestabilności i terroryzmu na Bliskim Wschodzie   Kahn   2019-05-05
Facebook walczy z Fake News stronniczym wideo z Gazy   Miller   2019-05-04
Abbas chce kryzysu humanitarnego   Bergman   2019-05-01
Dlaczego główny nurt polityki jest winny szerzenia się antysemityzmu   Collier   2019-04-29
Grecja: „Strefa zakazana” w Atenach?   Polizoidou   2019-04-27
Iran: nowe słownictwo lalki brzuchomówcy   Taheri   2019-04-26
Co dzieje się z Palestyńczykami, którzy żądają lepszego życia?   Toameh   2019-04-23
Uczciwość Hamasu i umowa stulecia   Toameh   2019-04-20
Współczujący wszystkich krajów łączą się   Koraszewski   2019-04-17
Tak, palestyńska tożsamość jest pomyślana tylko jako broń przeciwko Izraelowi     2019-04-15
Co się kryje za sprzeciwem wobec pokoju z Izraelem?   Tawil   2019-04-07
Wielka Brytania: Radykalni muzułmanie mile widziani, prześladowani  chrześcijanie wręcz przeciwnie   Ibrahim   2019-04-06
Konflikt świata z Izraelem w liczbach. Izraelsko-arabski konflikt w kontekście – jakiego nigdy nie widzieliście   Collier   2019-04-03
Między Gazą a Wzgórzami Golan   Collins   2019-03-31
Iran krok za krokiem zbliża się do swojego celu:  "wymazania Izraela z mapy"   Rafizadeh   2019-03-27
CODE PINK przekracza czerwoną linię w Iranie   Collins   2019-03-24
Iran: egzekucje dzieci, amputacje, chłosty   Rafizadeh   2019-03-22
Uratowani Jazydzi stoją przed ponurą przyszłością po powrocie do Iraku   Frantzman   2019-03-21
Zbrodnie wojenne Hamasu przeciwko Izraelowi i Palestyńczykom   Tawil   2019-03-20
Obalanie oskarżenia o użycie „nieproporcjonalnej siły”   Plosker   2019-03-18
Palestyńczycy: Abbas staje przed „sądem” pod zarzutem zdrady   Toameh   2019-03-17
Nie wiatr niesie odpowiedź na ”balonowy terror”   Collins   2019-03-14
Palestyńczycy: Nie dla pokoju i pojednania z „niewiernymi”   Toameh   2019-03-13
Kolorowe pranie czy pranie mózgów - uwagi o Eurowizji w Izraelu?   Benson   2019-03-08
Palestyńczycy: "Nie ma miejsca na twór syjonistyczny w Palestynie”   Tawil   2019-03-07
Iran: narastające prześladowania chrześcijan   Rafizadeh   2019-03-05
Dzwon alarmowy – powrót antysemityzmu   Collins   2019-02-28
Zbrodnie wojenne Hamasu i Islamskiego Dżihadu wobec dzieci i kobiet   Tawil   2019-02-23
“Nowy Bliski Wschód” – może za 500 lat?   Rosenthal   2019-02-22
Dlaczego brytyjska lewica nie zacznie czepiać się kogoś innego?    MacEoin   2019-02-19
Do ludzi z Gazy: kupcie sobie własne cholerne szpitale   Rose   2019-02-16
Skąd się bierze gwałtowny wzrost antysemityzmu na świecie?   Dershowitz   2019-02-15
Tragedia wschodnich chrześcijan i na czym polega żydostwo   Lewin   2019-02-14
Irańska rewolucja i uprzedzenia establishmentu   Glick   2019-02-03
Przypomnienia, wspomnienia i upamiętnienia Holocaustu   Collins   2019-01-27
”Guardian” delegitymizuje Izrael w kłamliwym artykule redakcyjnym   Plosker   2019-01-26
Naziści w przebraniu. Antyizraelskie przesłanie jest skrajnie prawicową retoryką   Collier   2019-01-24
Co mają wspólnego Mahmoud Abbas i handlarze narkotykami   Amos   2019-01-21
Kiedy skrajnie prawicowi żydożercy zgadzają się ze skrajnie lewicowymi żydożercami   Marquardt-Bigman   2019-01-14
Palestyńczycy: Prawdziwe ”zbrodnie”   Tawil   2019-01-12
Pallywood znowu podnosi swój ohydny łeb   Lieberman   2019-01-08
Palestyna: Co byłoby, gdyby nie było wojny sześciodniowej?   Sherman   2019-01-06
Gaza: sześć kłamstw i jedna prawda   Maroun   2019-01-04
Erdoğan nie jest dobrotliwym sułtanem z przeszłości, jest potworem, którego trzeba powstrzymać   Yemini   2019-01-03
Dżihadystyczny psychopata: czaruje nas, uwodzi i pożera   Chesler   2018-12-31

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

SchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałej


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk