Prawda

Piątek, 22 wrzesnia 2023 - 14:36

« Poprzedni Następny »


Chrześcijanie w Nigerii są mordowani jak zwierzęta


Raymond Ibrahim 2023-05-25

<span> Różni islamscy terroryści – w tym „ISWA [Państwo Islamskie w Afryce Zachodniej], Boko Haram i dżihadyści Ansaru” – są odpowiedzialni za zamordowanie 52 250 chrześcijan w Nigerii od roku 2009. (Zdjęcie: Rok 2020, pogrzeb 350 chrześcijan zamordowanych w Nigerii. (Źródło zdjęcia: Intersociety)</span>
 Różni islamscy terroryści – w tym „ISWA [Państwo Islamskie w Afryce Zachodniej], Boko Haram i dżihadyści Ansaru” – są odpowiedzialni za zamordowanie 52 250 chrześcijan w Nigerii od roku 2009. (Zdjęcie: Rok 2020, pogrzeb 350 chrześcijan zamordowanych w Nigerii. (Źródło zdjęcia: Intersociety)

Zgodnie z raportem z 10 kwietnia 2023 r., opublikowanym przez International Society for Civil Liberties and Rule of Law, z siedzibą w Nigerii, ludobójstwo chrześcijan w tym kraju osiągnęło nowy poziom.


Według tego raportu od początku islamskiego powstania w 2009 roku w Nigerii „zamordowano 52 250 chrześcijan”. Z każdym rokiem liczba zabitych rośnie. W ciągu zaledwie pierwszych 100 dni tego roku, [od] 1 stycznia do 10 kwietnia 2023 r., nie mniej niż 1041 bezbronnych chrześcijan zostało zarąbanych na śmierć przez nigeryjskich dżihadystów…


Jak rok temu napisała organizacja Open Doors, w Nigerii „co dwie godziny zabijany jest chrześcijanin za wiarę”.


Za tę rzeź odpowiedzialni są różni islamscy terroryści – w tym „ISWA [Państwo Islamskie w Afryce Zachodniej], Boko Haram i Ansaru Jihadists”; około 15-20% rzezi przypisywano „nigeryjskim siłom bezpieczeństwa, zwłaszcza armii nigeryjskiej”.

Jednak zdecydowanie najgorszymi zabójcami są:

„...dżihadystyczni pasterze Fulani, którzy celowo atakują i masakrują chrześcijan oraz bezmyślnie niszczą lub palą ich miejsca kultu i nauki; domy i pola uprawne”.

Również od 2009 roku zaatakowano 18 tysięcy kościołów i 2200 szkół chrześcijańskich, z których wiele „zniszczono częściowo lub w całości, wiele z nich zrównano z ziemią lub spalono”. Nasiliły się również ataki na kościoły przez „nigeryjskie oddziały wojskowe i policyjne we wschodniej Nigerii…”


Jeśli chodzi o masowe wysiedlenia chrześcijan,

„Nie mniej niż 50 milionów chrześcijan [z] większości wyznaniowej w północnej Nigerii stoi w obliczu poważnych gróźb ze strony dżihadystów, ponieważ są chrześcijanami; z czego nie mniej niż czternaście milionów wysiedlono, a osiem milionów musiało opuścić swoje domy, aby uniknąć śmierci. Około pięciu milionów zostało wysiedlonych i zmuszonych do przeniesienia się do obozów dla przesiedleńców wewnętrznych w Nigerii oraz do obozów dla uchodźców na granicach”.

Raport Intersociety wyjaśnia, że dżihadyści gorliwie próbują oczyścić Nigerię z wszelkiej obecności chrześcijan:

„Od 2009 r. dżihadyści wykorzenili i przejęli nie mniej niż 800 wspólnot chrześcijańskich; wielu z nich zmienili nazwy i zislamizowali. Bandyci z BH, ISWAP i Ansaru oraz dżihadyści Fulani wyparli chrześcijan z domów i społeczności ich przodków... Pasterze dżihadystów Fulani splądrowali i nadal plądrują setki wspólnot chrześcijańskich .... Ponad 150 społeczności zostało dotkniętych w samej południowej Kadunie oraz w stanach Benue, Plateau i Taraba, chrześcijańskie domy, kościoły i osady zostały zniszczone i zastąpione meczetami i osadami muzułmańskimi”.

W 2018 roku Krajowe Forum Chrześcijańskiej Starszyzny w Nigerii zwięźle podsumowało źródło tego ataku:

DŻIHAD zapoczątkowali w Nigerii islamiści z północnej Nigerii kierowani przez grupę etniczną Fulani. Ten dżihad jest oparty na doktrynie nienawiści nauczanej w meczetach i islamskich medresach w północnej Nigerii, jak również na supremacyjnej ideologii Fulani. Prowadząc zarówno konwencjonalny (brutalny) dżihad i ukradkowy (cywilizacyjny) dżihad, islamiści z północnej Nigerii wydają się być zdeterminowani, by przekształcić Nigerię w islamski sułtanat i zastąpić liberalną demokrację szariatem jako ideologią narodową. ... Chcemy Nigerii, w której obywatele są traktowani jednakowo wobec prawa na wszystkich poziomach…”

Raport Intersociety kończy się ostrzeżeniem, że jeśli nic nie zostanie zrobione, „kościoły lub budynki kościelne w Nigerii staną się obecnymi tureckimi pomnikami kościelnymi za pięćdziesiąt lat lub mniej”. Jest to odniesienie do tego, jak Azja Mniejsza (dzisiejsza Turcja), niegdyś bastion starożytnego chrześcijaństwa z kościołami na całym świecie, od czasu podboju przez muzułmańskich Turków została tak całkowicie zislamizowana, że jej starożytne bazyliki, takie jak Hagia Sophia, służą teraz jako meczety.


Chociaż raport pojawił się 10 kwietnia, od tego czasu masakry i okrucieństwa trwają nieprzerwanie. Oto kilka przykładów z pozostałej części kwietnia 2023 r.:


15-26 kwietnia
: Muzułmańscy Fulani zamordowali 18 chrześcijan i ranili dziesiątki innych podczas nalotów na różne wspólnoty chrześcijańskie w stanie Plateau.


16 kwietnia
: Muzułmanie zamordowali 33 chrześcijan w stanie Kaduna. Oni także „okaleczali i palili głównie kobiety i dzieci”. Jednemu 5-letniemu chłopcu ścięto głowę.


Jak to często bywa, serwisy informacyjne – w tym Katolicka Agencja Prasowa – nie potrafią zidentyfikować religii ani zamordowanych, ani ich morderców. Ten film, który skądinąd przedstawia tragiczne następstwa, mówi o muzułmańskich terrorystach jako „bandytach”, a ich chrześcijańskie ofiary nazywa „wieśniakami”.


16-19 kwietnia
: Muzułmanie Fulani zamordowali 12 chrześcijan i podpalili co najmniej 86 domów. Setki chrześcijan zostało wysiedlonych. Mieszkaniec okolicy powiedział:

„Ofiary zostały zamordowane jak zwierzęta, a niektórych mieszkańców tych społeczności nadal brakuje. Dobra warte miliony nair zostały utracone. Ponad 50 domów spalono na popiół, a także żywność i uprawy pieniężne zostały spalone na popiół".

Oprócz jawnej rzezi, przez cały kwiecień prześladowano chrześcijan na inne sposoby. Esther Duniya, 14-letnia chrześcijanka, została porwana ze szkoły i siłą nawrócona na islam. Zamiast pomóc jej ojcu i ciotce w odzyskaniu jej, policja przekazała dziewczynkę „Daawie, islamskiej grupie odpowiedzialnej za nawracanie i indoktrynację nawróconych, którzy teraz przechwalają się i grożą nawróceniem także ciotki Esther”.


Według raportu Intersociety, rząd Muhammadu Buhariego, muzułmańskiego prezydenta Nigerii, „chronił” „dżihadystycznych pasterzy Fulani” do tego stopnia, że „dżihadyści bezkarnie najeżdżają teraz dowolną wspólnotę chrześcijańską, mordują jej mieszkańców i przejmują ich ziemie i mienie”.


Intersociety nie jest samotne w oskarżaniu Buhariego. Według kilku przywódców chrześcijańskich w Nigerii (patrz poniżej), powodem, dla którego niegdyś zwykli pasterze Fulani, odkąd Buhari został prezydentem w 2015 r., zdołali zabić prawie dwa razy więcej chrześcijan niż „zawodowi” terroryści (Boko Haram, ISWA itp.), jest, jak powiedział nigeryjski biskup Matthew Ishaya Audu to, że „prezydent Buhari również pochodzi z grupy etnicznej Fulani”.


Poniżej podaję podobne oskarżenia:

  • „Muzułmański prezydent [Buhari] wyłącznie nagradzał morderców bezkarnością zamiast [karać] sprawiedliwością i obsadził swój rząd islamskimi urzędnikami, nie robiąc zasadniczo nic, by dać chrześcijanom w kraju, w którym stanowią połowę populacji, należytą reprezentację. ... Kiedy oni [chrześcijanie] próbowali się bronić [przed najazdami Fulani], rząd Buhariego wysłał Siły Powietrzne, aby zbombardowały setki z nich i chroniły agresorów Fulani. Czy to sprawiedliwe? ŚWIECIE, ZWRÓĆ UWAGĘ!” — powiedział były minister lotnictwa, Femi Fani-Kayode.
  • „Pod rządami prezydenta Buhari mordercy pasterze Fulani cieszą się bezprecedensową ochroną i faworyzowaniem… Zamiast aresztować i ścigać pasterzy Fulani, siły bezpieczeństwa, zwykle obsadzone przez muzułmanów z północy, oferują im ochronę, gdy bezkarnie rozpętują terror wobec narodu nigeryjskiego”. — Wielebny Musa Asake , Sekretarz Generalny Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Nigerii.
  • Buhari „otwarcie realizuje antychrześcijański program, który doprowadził do niezliczonych morderstw chrześcijan w całym kraju i zniszczenia narażonych społeczności chrześcijańskich”. — Bosman Emmanuel, sekretarz Krajowego Forum Chrześcijańskiej Starszyzny.

Niektórzy nigeryjscy przywódcy wykraczają poza Buhariego i obwiniają „zło zwane Barackiem Obamą” – jak to określił Femi Fani-Kayode. 21 lutego 2020 r. były minister napisał:

„To, co Obama, John Kerry i Hilary Clinton zrobili Nigerii, finansując i wspierając [obecnego prezydenta Muhammadu] Buhariego w wyborach prezydenckich w 2015 r. i pomagając Boko Haram w 2014/2015 r. było czystą nikczemnością i krew wszystkich zabitych w ciągu ostatnich 5 lat przez administrację Buhariego, jego pasterzy Fulani i Boko Haram jest na ich rękach”.

Dowody przeciwko nigeryjskiemu rządowi wciąż napływają. Dzień po opublikowaniu raportu Intersociety pojawił się kolejny raport mówiący, że w Niedzielę Wielkanocną (10 kwietnia) armia nigeryjska najechała różne regiony chrześcijańskie, gdzie rabowała i paliła sklepy:

„Żołnierze w liczbie ponad 200 z pojazdami opancerzonymi najechali społeczność, podczas gdy ludzie byli jeszcze w różnych kościołach, uczestnicząc w niedzielnych mszach i nabożeństwach upamiętniających zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa… Podczas inwazji strzelali sporadycznie, widziałem ludzi uciekających jak szaleni ratując życie, inni, którzy byli w kościele, zostali właściwie uwięzieni w kościele, ponieważ nie mogli wyjść z obawy przed śmiercią”.

W innym ataku, który rozpoczął się w niedzielę 30 kwietnia, muzułmańscy terroryści mieli dwa pełne dni na wymordowanie chrześcijan, w sumie 20, zanim w końcu przybyła lokalna policja. „Straciliśmy wiarę w nigeryjską policję” — powiedział jeden z chrześcijańskich wieśniaków.


Według jeszcze jednego kwietniowego nagłówka: „Rząd Nigerii odwraca wzrok, gdy [chrześcijańskie] farmy są nadal niszczone”.


Mimo tego wszystkiego, amerykański „główny nurt” pozostaje wierny swojej ideologii, opisując dżihad w Nigerii jako produktu ubocznego „nierówności” i „ubóstwa”, cytując byłego prezydenta USA Billa Clintona, który kiedyś wyjaśnił, co „napędzało to wszystko” („wszystko” oznaczało ludobójstwo chrześcijan w Nigerii).


W ich dążeniu do obwiniania wszystkiego oprócz islamu, a w szczególności ideologii dżihadu, dodali nawet zmianę klimatu do głównego arsenału powodów napędzających ludobójstwo chrześcijan. Jak zauważyła jedna z nigeryjskich zakonnic, siostra Monica Chikwe: „Trudno jest powiedzieć nigeryjskim chrześcijanom, że to nie jest konflikt religijny, ponieważ to, co widzą, to bojownicy Fulani ubrani całkowicie na czarno, skandujący ‘Allahu Akbar!’ i krzyczący ‘Śmierć chrześcijanom’”. Lub, jak kiedyś zapytało Chrześcijańskie Stowarzyszenie Nigerii:

„Jak może to być starcie [etniczne lub ekonomiczne], kiedy jedna grupa [muzułmanów] uporczywie atakuje, zabija, okalecza, niszczy, a druga grupa [chrześcijanie] jest uporczywie zabijana, okaleczana, a ich miejsca kultu niszczone?”

Najgorsza była reakcja administracji Bidena. W 2020 roku Trump umieścił Nigerię na liście krajów budzących szczególne obawy, czyli narodów, które dopuszczają się naruszeń wolności religijnej lub tolerują je. Jednak pod rządami Bidena Departament Stanu usunął z listy Nigerię – kraj, w którym co dwie godziny morduje się chrześcijanina.


Wielu obserwatorów zareagowało krytyką Departamentu Stanu prezydenta Bidena za ten niewytłumaczalny ruch. Jak napisał Sean Nelson, radca prawny ds. globalnej wolności religijnej w ADF International:

„Oburzenie z powodu usunięcia przez Departament Stanu statusu kraju szczególnego zainteresowania w związku z naruszeniami wolności religijnej w Nigerii jest całkowicie uzasadnione. Nie podano żadnych wyjaśnień, które mogłyby uzasadnić tę decyzję. Jeśli już, to sytuacja w Nigerii pogorszyła się w ciągu ostatniego roku. Tysiące chrześcijan, a także muzułmanów, którzy sprzeciwiają się atakom grup terrorystycznych i milicji jest zabijanych i porywanych, a rząd po prostu nie chce powstrzymać tych okrucieństw. ... Usunięcie statusu kraju szczególnego zainteresowania dla Nigerii tylko ośmieli tam coraz bardziej autorytarny rząd”.

Nawiasem mówiąc, Trumpowi należy się uznanie za to, że wraz z umieszczeniem Nigerii na liście krajów budzących niepokój, otwarcie zapytał prezydenta Nigerii, Muhammadu Buhari’ego: „Dlaczego zabijacie chrześcijan?”


W każdym razie taki jest obecny stan rzeczy: dżihad o ludobójczych proporcjach został ogłoszony przeciwko chrześcijańskiej populacji Nigerii – tymczasem amerykańskie media i rząd przedstawiają problemy Nigerii w kategoriach czysto ekonomicznych, proponując wyjaśnienia, które przeczą rzeczywistości.


Dla mediów głównego nurtu i polityków życie czarnych chrześcijan (obecnie 52 250 ofiar śmiertelnych i liczba wciąż rośnie), nie ma znaczenia – przynajmniej nie wtedy, gdy jest to życie chrześcijan mordowanych przez muzułmanów.

 

Link do oryginału: https://www.gatestoneinstitute.org/19648/murdered-like-animals-the-genocide-of-christians

Gatestone Institute, 19 maja 2023r.

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

* Raymond Ibrahim

Urodzony w Stanach Zjednoczonych w rodzinie koptyjskiej, jest amerykańskim badaczem, tłumaczem z arabskiego, pisarzem i publicystą. Autor książek Crucified Again: Exposing Islam's New War on Christians(Regnery, 2013) oraz The Al Qaeda Reader (Doubleday, 2007).


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1314 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

ARABSKA gazeta wychodząca W LONDYNIE PROPAGUJE ANTYSEMITYZM I WSPARCIE DLA TERRORU     2023-09-19
YouTube  i polscy neonaziści     2023-09-19
Celem palestyńskiego procesu pokojowego było zwiększenie terroryzmu   Marcus   2023-09-17
Jak zostać stypendystą podoktoranckim w Columbii? Napisz 341 stron antyizraelskiego bełkotu!     2023-09-13
Irańska strategia brania zachodnich zakładników   A. Savyon*   2023-09-13
22 lata od 9/11 i napięcie wciąż narasta – dżihadyści czekają na kolejną szansę   Stalinsky   2023-09-12
Jak palestyńskie dziecko zostaje terrorystą?   Flatow   2023-09-10
Nazistowskie przemówienie w Ramallah ilustruje szerszą historię   Glick   2023-09-09
Abbas: Hitler walczył z europejskimi Żydami z powodu ich lichwiarstwa     2023-09-08
HRW zamazuje dowody udziału nieletnich w palestyńskim terroryzmie     2023-09-06
Naziści nadali nienawiści do Żydów akademickie oblicze. Ich spadkobiercy mają „Instytut krytycznych badań nad syjonizmem”     2023-09-04
Którymi drogami powraca nazizm?   Koraszewski   2023-09-03
“Washington Post” o “dobrych” terrorystach   Tawil   2023-09-01
Syria, kraj zgubiony w wiadomościach   Taheri   2023-09-01
Walka Indii z dżihadem   Bulut   2023-08-31
Kilka uwag o palestyńskiej fladze   Collier   2023-08-30
Obwinianie wyłącznie Izraela za problemy psychiczne w Strefie Gazy jest po prostu kolejną formą nienawiści do Żydów     2023-08-29
Norweg melduje Radzie Bezpieczeństwa   Koraszewski   2023-08-27
Irański IRGC przechwala się sukcesami wśród Palestyńczyków i Hezbollahu   Frantzman   2023-08-26
Dlaczego nowe palestyńskie rakiety mają znaczenieMogą wyrządzić znacznie więcej szkód niż karabin czy nóż.   Flatow   2023-08-25
„Musimy prowadzić ‘Wielki Dżihad’, żeby zbudować Wielki Iran”     2023-08-25
Prawdziwe słonie w salonie (edycja 2023)     2023-08-17
Palestyńczycy wołają o pomoc   Tawil   2023-08-15
Czy nikt nie pyta, dlaczego w Dżenin jest obóz dla uchodźców?   Bard   2023-08-14
Kara śmierci dla mordercy i tolerancja dla jego propagandy   Stalinsky   2023-08-11
Przykład tego, jak środowisko akademickie tworzy antyizraelską narrację z kłamstw     2023-08-10
Dlaczego MEMRI przestał używać usługi Cloudflare i dlaczego rząd USA powinien zrobić to samo   Stalinsky   2023-08-09
Finansowana przez Unię Europejską edukacja do dżihadu i męczeństwa   Tawil   2023-08-05
Abbas po raz kolejny mówi Palestyńczykom, żeby poszli do diabła     2023-08-04
Pamiętając, co dzieje się, kiedy Żydzi polegają na innych   Amos   2023-08-03
Rosnące zagrożenie północnego Izraela przez Hezbollah   Lax   2023-08-02
Jeden news dziennie   Koraszewski   2023-08-01
Więc uważasz, że Izrael powinien zburzyć swoje mury?   Collier   2023-07-31
Palestyńskie obozy letnie: szkolenie do mordowania Żydów   Tawil   2023-07-30
Irański plan wypędzenia Żydów z „Palestyny”   Tawil   2023-07-19
ONZ i Arabowie wybielają okrucieństwa Baszara Assada, obwiniają za nie – zgadnij kogo?   Tawil   2023-07-15
Oszczerstwo BBC i hańba stronniczych mediów   Collier   2023-07-14
Tylko Palestyńczycy mogą powoływać się na religię w celach nacjonalistycznych     2023-07-12
Jak walczyć z rosnącym zagrożeniem antysemityzmem – Część I: Reakcją Zachodu jest radzenie sobie z antysemityzmem zamiast walki z antysemitami   Carmon   2023-07-10
Gwałtowny wzrost terroru palestyńskiego jest przedsmakiem „rozwiązania” w postaci dwóch państw   Tobin   2023-07-07
Święto, pogrzeb i nieudane przywództwo   Roth   2023-07-06
Horror życia jako chrześcijanin w muzułmańskim Pakistanie: tylko jeden miesiąc   Ibrahim   2023-07-05
Podwójne standardy: tylko Palestyńczycy mają prawo odczuwać gniew     2023-07-01
‘Protokoły mędrców Syjonu’ w świecie arabskim i muzułmańskim – w przeszłości i obecnie   Carmon   2023-06-28
Dlaczego oni nienawidzą Izraela   Flatow   2023-06-26
Co kryje się za eskalacją palestyńskiej ofensywy terrorystycznej   Glick   2023-06-23
Wojna dżihadu przeciwko chrześcijanom w Afryce   Fernandez   2023-06-23
ONZ potwierdza ideologię AP, że stworzenie Izraela było „zbrodnią”   Marcus   2023-06-20
“Guardian” sięga nowego dna pisząc o izraelskiej nikczemności   Levick   2023-06-18
Dżihad Organizacji Narodów Zjednoczonych przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-06-17
Wreszcie artykuł po arabsku opisujący antypalestyński rasizm w Libanie     2023-06-16
Skandaliczny raport ONZ atakuje zwolenników Izraela na całym świecie   Bayefsky   2023-06-15
Dlaczego tak wielu antyizraelskich zwolenników BDS popiera wojnę Putina przeciwko Ukrainie?   Kapoano   2023-06-14
Amnesty-UK: „Pierzmy ludziom mózgi, żeby nienawidzili Izraela, ucząc ich przy tym gotowania”     2023-06-13
Kobiety, które podsycają płomienie nienawiści   Chesler   2023-06-12
Cztery mity o arabsko-izraelskim konflikcie obalone przez jeden incydent terrorystyczny   Flatow   2023-06-11
Izraelożercy uwielbiają, kiedy giną palestyńskie dzieci     2023-06-09
Farhud i “sprawa” PalestyńskaNazizm nadal inspiruje Palestyńczyków   Julius   2023-06-07
Dezorientacja śmiercionośnego dziennikarstwa: o zachodnich mediach i konflikcie arabsko-izraelskim   Landes   2023-06-05
Dżihadystyczny konflikt w wojnie rosyjsko-ukraińskiej   Stalinsky   2023-05-31
Niewygodne palestyńskie ofiary   Fitzgerald   2023-05-31
Prawdziwe znaczenie “Od rzeki do morza Palestyna będzie wolna”   Tawil   2023-05-25
Chrześcijanie w Nigerii są mordowani jak zwierzęta   Ibrahim   2023-05-25
Jak Palestyńczycy próbują zniszczyć Liban   Tawil   2023-05-23
Żydzi mieli wszelkie powody, by obawiać się ludobójstwa w 1948 roku     2023-05-22
"Economist" promuje "elokwentnego krytyka" istnienia Izraela   Levick   2023-05-21
Inny dżihad Palestyńczyków przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-05-20
Iran prowadzi wojnę z narodem palestyńskim   Eid   2023-05-19
Izrael pod ostrzałem i bojaźliwa odpowiedź Zachodu   Kemp   2023-05-18
Strefa Gazy – zawsze pamiętaj jak doszliśmy do tego   Collier   2023-05-17
Rakiety z Gazy i rakiety z UE   Bryen   2023-05-14
Terroryści tureckiego Hezbollahu: nowi sojusznicy Erdoğana   Bekdil   2023-05-11
Przywódcy organizacji praw człowieka są zgodni: Podżeganie do przemocy jest okropne i nielegalne. Podżeganie do mordowania Żydów jest jednak heroiczne     2023-05-11
1660 Izraelczyków zginęło od czasu obietnicy Palestyńczyków o zakończeniu terroru   Bard   2023-05-10
Berlin staje się sceną protestów wzywających do eksterminacji ludności Izraela      2023-05-09
Zasięg i metodologia najnowszego antyizraelskiego raportu Amnesty International pokazują, że jego stronniczość była zamierzona od samego początku     2023-05-08
Zrozumienie ideologii Autonomii Palestyńskiej: nielegalne stworzenie Izraela i jego nieuchronny upadek - w 40 oświadczeniach AP   Marcus   2023-05-07
Autonomia Palestyńska i Fatah ostro potępiają przewodniczącą Komisji Europejskiej za wideo z gratulacjami dla Izraela w 75. rocznicę jego powstania       2023-05-06
Rzeczywiste łamanie praw człowieka   Tawil   2023-05-02
Gdyby Americans for Peace Now postawili na swoim, Izrael byłby karany za aresztowanie morderców   Flatow   2023-04-30
Nazistowska idea „Judy” jest identyczna z antysyjonistycznym pojęciem „Izrael”     2023-04-29
To, że krzyczą „Śmierć Żydom!”, nie oznacza, że są antysemitami   Pandavar   2023-04-26
Mit „okupacji” jest motorem antysemickiego terroru   Tobin   2023-04-24
„Organizacje praw człowieka” pozwalają światu ponownie nienawidzić Żydów     2023-04-23
Co naprawdę dzieje się w świętych miejscach Jerozolimy?   Tawil   2023-04-22
BBC promuje nowy antysemityzm     2023-04-20
Jak dochodzi do Holokaustu   Chesler   2023-04-19
O czym rozmawiano w Bejrucie?     2023-04-17
Nienawiść w cieniu terrorystycznego ataku   Collier   2023-04-16
“Śmierć Izraelowi” – irański plan ataku na Izrael   Kedar   2023-04-15
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą wznowić rozmów pokojowych z Izraelem   Tawil   2023-04-14
Świat muzułmański musi zjednoczyć się przeciwko Izraelowi     2023-04-12
Was gesagt werden muss (Co musi zostać powiedziane)   Koraszewski   2023-04-11
Antyizraelska polityka Bidena wzmacnia Iran i palestyńskich terrorystów   Tawil   2023-04-10
Wszyscy Kreteńczycy to kłamcy…   Koraszewski   2023-04-09
Dla „Guardiana” jedno państwo żydowskie to o jedno państwo żydowskie za dużo   Levick   2023-04-08
W poszukiwaniu znaków czasu   Koraszewski   2023-04-05
Co powiedziała matka palestyńskiemu terroryście…   Flatow   2023-04-02
“Palestyńczycy”: wielkie kłamstwo, które ujawnił Smotrich   Pandavar   2023-03-31
„Terroryści uwielbiają nowe technologie. Co zrobią ze sztuczną inteligencją (AI)?”   Stalinsky   2023-03-28

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


&#8222;Choroba&#8221; przywrócona przez Putina


&#8222;Przebudzeni&#8221;


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk