Prawda

Piątek, 5 marca 2021 - 21:17

« Poprzedni Następny »


BDS jako wojna propagandowa Globalnego Dżihadu


Richard Landes 2015-06-19


Chcę się dzisiaj skupić na BDS jako kampanii w wojnie propagandowej Globalnego Dżihadu, a konkretniej, ponieważ jest to temat naszego panelu, kampanii podboju Europy dla islamu. Moje uwagi nie odnoszą się więc do wszystkich muzułmanów ani do islamu jako całości, ale do konkretnego ruchu zbawczego (tj. milenarystycznego) w islamie na rzecz podboju świata, zwanego Globalnym Dżihadem.


W strategii islamizacji świata Izrael odgrywa rolę kluczową, zarówno strategicznie, jak praktycznie. Dla zrozumienia jego znaczenie jednak trzeba patrzeć na to z perspektywy ich wojny propagandowej przeciwko niewiernym. Dla słabszego uczestnika wojny celem propagandowej wojny kognitywnej jest pokonanie dużo silniejszego wroga przez zmuszenie go, by nie używał swojej przeważającej siły. W historii, od Machabeuszy do Wietkongu, wojny propagandowe były defensywne, starające się wygnać najeźdźcę. Dzisiaj Globalny Dżihad prowadzi imperialistyczną wojnę propagandową skonstruowaną tak, by doprowadzić Zachód do nieprzeciwstawiania się inwazji jego kultury. Poniżej jest krótka analiza strategii wojny propagandowej Globalnego Dżihadu ze szczególnym uwzględnieniem roli BDS w europejskim teatrze wojennym.


Ze strategicznego punktu widzenia likwidacja Izraela stanowi najważniejszy militarny cel wstępny Globalnego Dżihadu. Izrael reprezentuje najboleśniejszy policzek, jaki otrzymał honor arabski i muzułmański, globalne upokorzenie, Nakbę, symbol arabskiej i muzułmańskiej impotencji w czasach nowoczesnych. Zniszczenie Izraela wybieliłoby posiniaczoną twarz świata arabskiego i przywróciło mu honor, męskość. A z Jerozolimą ponownie w rękach muzułmańskich apokaliptyczny proces zbawiania świata nabrałby rozpędu. Żadne pojedyncze wydarzenie nie pchnęłoby mocniej wiernych muzułmanów do dołączenia do apokaliptycznego Dżihadu na podbój świata niż upadek Izraela. Według tej samej logiki, nic nie byłoby mniej wskazane dla Zachodu niż popieranie kampanii dżihadystycznej na rzecz zniszczenia Izraela.


Niemniej to właśnie działo się przez pierwszych 15 lat XXI wieku na dwóch głównych teatrach wojennych: w Izraelu i w demokracjach zachodnich (głównie w Europie). Na froncie izraelskim dżihadyści palestyńscy umyślnie prowokują reakcję IDF (Izraelskiej Armii Obronnej), która w sposób nieunikniony powoduje straty wśród palestyńskiej ludności cywilnej, a następnie liczą na media głównego nurtu, by obwiniły Izrael za cierpienia palestyńskie, które pokazują przez całą dobę, dzień za dniem. Rozpalone zabójczą narracją, podawaną im jako wiadomości przez dziennikarzy i NGO, włącznie z oskarżającymi samych siebie Żydami i Izraelczykami, siły światowego oburzenia zmuszają Izrael do wycofania się, oszczędzając dżihadystów, którzy zbroją się na nowo.


W europejskim teatrze wojennym każda nowa akcja militarna Izraela - 2000, 2002, 2006, 2008/9, 2010, 2012, 2014 – prowokuje falę zabójczego dziennikarstwa, które z kolei rozpętuje olbrzymie i coraz bardziej agresywne demonstracje z użyciem przemocy w stolicach Europy. W Paryżu w 2000 r. tłum na Place de la République krzyczał “Śmierć Żydom”, po raz pierwszy w stolicy europejskiej od czasów nazistów. W 2014 r. ten krzyk, także w odpowiedzi na zabójcze dziennikarstwo o Cuk Ejtan (Obronny Brzeg), słychać już było słyszane w całej Europie, miejscami prowadząc blisko do pogromów.


BDS zbroi i plasuje te zabójcze narracje. Wprowadza dżihadystyczną propagandę nienawiści (Israel Apartheid Week) do zachodniej sfery publicznej, szczególnie na uniwersytetach, a potem mobilizuje zatrutą opinię publiczną do prawnych i finansowych starań uduszenia Izraela. Jednym z największych zwycięstw dżihadystów w tej wojnie propagandowej było doprowadzenie europejskich liberałów (z którymi nie mają żadnych wspólnych wartości) do postrzegania Izraela jako symbolu zła: Antychrysta, Dadżala, nazistę, państwo-pariasa.


Wydawałoby się,  że nie trzeba tego mówić, ale okazuje się, że istnieje wielka potrzeba powtarzania, iż jest czystym szaleństwem ze strony Europejczyków sądzenie, że przez wrzucenie Izraela w paszczę nienawiści dżihadystycznej mogą uratować się przed staniem się przedmiotem tej nienawiści. Niemniej jest to nieustający trend przez ostatnich 15 lat. Na przykład, nieprzejednana nienawiść muzułmanów do Żydów spowodowała, że premierzy krajów Zachodniej Europy głośno wyrażali zaniepokojenie, że ich Żydzi wyjadą. Kto na początku roku 2000 mógł to przewidzieć? Z punktu widzenia dżihadystów Judenrein Europa jest dojrzała do podporządkowania się. Innymi słowy, przyjęcie BDS przez ludzi Zachodu jest niczym innym jak krokiem samobójczym.


W opowieści Homera o Koniu Trojańskim, kapłan Trojan, Laokoon, rozpoznał sztuczkę Odyseusza i rzucił dzidą w pusty brzuch konia, skąd można było usłyszeć pobrzękiwanie zbroi. Ale popierający Greków Neptun zesłał węże morskie, by pożarły Laokoona i jego synów, a Trojanie uznali ich los za znak, by zlekceważyć ich ostrzeżenie. Dżihadyści chcą, by Zachód przyjął nienawiść do Izraela – przedstawianą przez BDS – jak Konia Trojańskiego, wnosząc ją w mury miasta. Co za szaleństwo dla Zachodu, że powtarza głupotę Trojan!


Gdybyś powiedział sygnatariuszowi Karty Hamasu w 1988 r., że w ciągu dwudziestu lat niewierni w zachodnich stolicach będą krzyczeć „Jesteśmy Hamasem”, odpowiedziałby ‘tylko Allah może zrobić z kogoś takiego głupca”. Istotnie, gdybym był muzułmaninem, uznałbym głupotę dzisiejszej elity zachodniej za znak od Allaha, by przyłączyć się do dżihadu. W dzisiejszych dnia dżihadyści mówią – i mają do tego podstawy: “! לחמנו הם” Zjemy ich żywcem.


Ta sytuacja jednak daje również powód do optymizmu. Pokazuje zachodnim niewiernym drogę do najpotężniejszego, natychmiastowego i pozbawionego przemocy sposobu przeciwstawienia się globalnemu dżihadowi: a mianowicie, sprzeciwienie się BDS i poparcie Izraela. Niezależnie od tego jak bardzo jest to ironiczne, Europa, która potrafi oprzeć się swoim atawistycznym zwyczajom szczucia na Żydów, która potrafi zaakceptować Izrael, swojego naturalnego i cywilizacyjnego sojusznika i potrafi przeciwstawić się eksportowanej przez islam nienawiści do Żydów, jest Europą, która może rozkwitnąć, ba, stać się przywódcą świata. Oto bolesny paradoks XXI wieku dla niewiernych tego świata i jego autentycznie umiarkowanych muzułmanów: zrezygnujcie z nienawiści do Żydów i żyjcie w pokoju; kontynuujcie wasz nałóg nienawidzenia nas i żyjcie w dystopiach z koszmarów nocnych.


Osobiście doradzam: “wybierzcie życie”.


* Uwagi na konferencji w Herzliji 2015: BDS, Europa i wojna propagandowa dżihadystów

Remarks at Herzliya conference 2015 BDS Europe and jihadi cogwar

9 czerwca 2015

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaRichard Allen Landes


Amerykański historyk, wykładowca na Boston University, dyrektor bostońskiego Center for Millennial Studies. Autor szeregu książek o średniowieczu i ruchach apokaliptycznych. Obserwator konfliktu na Bliskim Wschodzie (to on ukuł pojęcie „Pallywood” na wyprodukowane ze statystami filmy mające być „dowodami” przeciwko Izraelowi). Jest również autorem dwuczęściowej druzgoczącej analizy  tzw. „Raportu Goldstone’a”.    


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 831 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Świat krytykuje Izrael za brak szczepień Palestyńczyków, chociaż dostarczają szczepionki mimo, że nie są do tego zobowiązani   Coyne   2021-03-03
Iran: dążenie mułłów do zdobycia broni jądrowej   Rafizadeh   2021-03-01
Pokolenie oszukanych, którzy popierają BDS   Kemp   2021-02-27
Czy Joe zapomniał Józefa?   Rosenthal   2021-02-18
Gwałcone i mordowane: chrześcijańskie dziewczęta w Pakistanie   Ibrahim   2021-02-16
Rola Iranu w Jemenie: chwiejność USA i UE   Rafizadeh   2021-02-11
Ludobójczy antyizraelizm: tykająca bomba zegarowaJak i dlaczego Zachód zasnął, kiedy islamizm rozprzestrzenił się 20 lat temu   i Richard Landes   2021-02-09
Amerykański pisarz ogląda Europę   Koraszewski   2021-02-04
Nie, to nie jest paranoja   Rosenthal   2021-02-04
“Szczepionkowy Apartheid” – jawne oszczerstwo, ale zbyt dobre, by mu się oprzeć   Pickles   2021-01-31
Religijna transformacja francuskich szkół   Meotti   2021-01-30
Przemilczana ale rozpowszechniona inwersja Holokaustu     2021-01-28
Walka B’Tselem o zdobycie jakiegoś znaczenia trwa, by zakończyć się porażką   Amos   2021-01-27
BDS jest zagrożeniem dla całego wolnego świata   Landes   2021-01-23
Media: Izrael musi być oczerniany za swój bijący światowy rekord program szczepień   Kemp   2021-01-20
Ataki mediów na Izrael są dobrane do potrzeb chwili   Amos   2021-01-19
Turcja: Turcy czczą sympatyka nazizmu   Bulut   2021-01-16
Szczepienia i odwieczna plaga   Collins   2021-01-12
„Guardian” znowu rozpowszechnia kłamstwo o „izraelskim apartheidzie”   Levick   2021-01-11
Pora, by świat położył kres globalnej sieci przestępczości i korupcji Hezbollahu i Iranu   Alamuddin   2021-01-09
Administracja Bidena i “Wojna o prawo powrotu”   Rosenthal   2020-12-29
Dżihad w Boże Narodzenie: "Zimno zabijaj ich z nienawiścią i wściekłością"   Kemp   2020-12-25
Turcja zapowiada powrót Turków     2020-12-24
AP: Cały Izrael jest “naszą ziemią, Palestyną”; wszyscy Izraelczycy są osadnikami;  koniec Izraela jest pewny   Zilberdik   2020-12-24
Palestyńskie podżeganie przeciwko izraelskim dziennikarzom   Tawil   2020-12-17
Czy Teheran buduje “kuchnię diabła”?   Taheri   2020-12-12
Magazyn “Time” opublikował stronniczy, popierający BDS artykuł, który udaje, że jest obiektywny     2020-12-11
Zagrzebane w relacjach “Guardiana” o śmierci szefa programu nuklearnego Iranu: wezwania Teheranu do zniszczenia Izraela   Levick   2020-12-05
Premier AP, Shtajjeh, broni polityki “płaca za mordowanie”   Fitzgerald   2020-11-29
Mordercza wojna o zdrowie moralne   Koraszewski   2020-11-27
Ciekawy opis antysemityzmu z 1944 roku dokładnie opisuje antysyjonizm     2020-11-27
Dlaczego Bractwo Muzułmańskie wylazło z nory   Toameh   2020-11-22
Dekapitacja wolności w Europie   Collier   2020-10-24
Nerdeen Kiswani walczy o Palestynę od rzeki do morza   Fitzgerald   2020-10-07
Sprawa Al-Dury po 20 latach   Landes   2020-10-06
Rzeczy, o których chce nas poinformować najbardziej na świecie poszukiwana terrorystka   Roth   2020-10-05
Groźba państw sierocych dla porządku świata    Taheri   2020-09-24
Życie czarnych chrześcijan widocznie nie liczy się   Meotti   2020-09-21
„Czarny Wrzesień” pół wieku temu i teraz   Fernandez   2020-09-17
Turecki prezydent zapowiada wojnę     2020-09-14
Gdzie postawić granicę antysemitom?   Tobin   2020-09-12
Cypr: 46 lat tureckiej okupacji   Bulut   2020-09-11
Palestyńczycy: Żydzi i chrześcijanie są naszymi wrogami   Toameh   2020-08-24
Popłoch wśród uzależnionych od wojny z syjonizmem   Tobin   2020-08-15
Jordania skarży się na Izraelczyków, którzy “szturmują meczet” Al-Aksa   Fitzgerald   2020-08-14
Musimy nadal osuszać bagna antysemickich kłamstw   Chesler   2020-08-10
Czego nauczyłeś się dzisiaj w szkole, drogie małe dziecko ze szkoły UNRWA w Gazie?   Bedein   2020-07-28
Plan Hamas-Huti wojny nie tylko z Izraelem, ale także z innymi Arabami   Toameh   2020-07-27
Instytucjonalny rasizm Narodów Zjednoczonych   Bergman   2020-07-26
AP na bieżąco przekłamuje historię   i Nan Jacques Zilberdik   2020-07-24
Rasizm uznaje się za nieodłączną cechę zachodnich społeczeństw. Dlaczego nie antysemityzm?   Gerstenfeld   2020-07-23
Palestyńczycy: Abbas podpisuje własny wyrok śmierci   Toameh   2020-07-22
Jak zachowywaliby się Palestyńczycy przy rozwiązaniu w postaci jednego państwa?     2020-07-16
Po zamianie Hagia Sophia w meczet Turcja przysięga, że “wyzwoli Al-Aksę”   Frantzman   2020-07-12
Trwający problem antysemityzmu w Niemczech   Bergman   2020-07-10
Trzeba stanowczo wystąpić przeciwko promocji mordowania   Gerstenfeld   2020-07-07
UE nadal próbuje finansować palestyńskie NGO związane z terrorem   Toameh   2020-07-06
Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04
Antysemityzm jest najstarszym ”fake news” świata   Yemini   2020-04-28
Palestyński wirus: wzory osobowe Abbasa   Tawil   2020-04-25
”Financial Times” rozpowszechnia kłamstwo o „segregacji” w Izraelu   Levick   2020-04-24
Dlaczego Turcja przytula Hamas?   Toameh   2020-04-23
Gobbels polubiłby wiele w mediach społecznościowych   Stalinsky   2020-04-19
Pandemiczne zawieszenie broni antysemityzmu? Nie ma mowy   Tobin   2020-04-16
Założyciel BDS: Izrael powinien nas uratować, a potem umrzeć   Tobin   2020-04-09
Dziesiątki milionów Europejczyków ma demoniczne poglądy na Izrael   Gerstenfeld   2020-04-05
Koronawirus: dlaczego palestyńscy przywódcy nie pomagają Gazie w zwalczaniu zarazy   Tawil   2020-04-03
Mimo koronawirusa dżihad przeciwko Izraelowi trwa   Toameh   2020-04-02
Muzułmańscy ekstremiści wykorzystują koronawirusa do promocji terroryzmu i nienawiści   Tawil   2020-03-31
Hamas: już strzelać czy zachować spokój?     2020-03-28
Oszustwo AP: umiarkowanie po angielsku i ekstremizm po arabsku   i Itamar Marcus   2020-03-24
Dlaczego Palestyńczycy umierają w więzieniach Hamasu?   Tawil   2020-03-16
Oszczerstwo o rytuale krwi arcybiskupa Hanny   Fitzgerald   2020-03-15
Jasbir Puar i moralna klęska świata akademickiego   Rosenthal   2020-03-12
Zabawa w  antysemityzm podczas karnawału w Aalst   Collins   2020-03-11
Europie nie wolno paść ofiarą szantażu Erdoğana   Bekdil   2020-03-07
Jak zachodnie media stały się użytecznymi idiotami Gazy?   Yemini   2020-03-06
Czystka etniczna  Żydów i hipokryzja lewicy   Collier   2020-03-05
W rzeczywistości Palestyńczycy nigdy nie dążyli do pokoju   Yemini   2020-03-02
Czy chrześcijanie znikną z Bliskiego Wschodu?   Dabbas   2020-02-28
Zamiana praw człowieka w kiepski dowcip   Gordon   2020-02-25

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

PrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedza


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk