Prawda

Czwartek, 2 lipca 2020 - 10:08

« Poprzedni Następny »


Autonomia Palestyńska walczy z Żydami, by „bronić” całej ludzkości


Itamar Marcus 2020-01-23

Palestyńscy demonstranci trzymają swastykę w antyizraelskim proteście na Zachodnim Brzegu.(Zdjęcie: REUTERS)

Palestyńscy demonstranci trzymają swastykę w antyizraelskim proteście na Zachodnim Brzegu.

(Zdjęcie: REUTERS)Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci Holocaustu w tym tygodniu muszą być zarówno upamiętnieniem przeszłości, jak wskazówką na przyszłość. Jeśli pamięta się o ofiarach i honoruje ocalałych, ale świat nie dostrzega lekcji, które muszą zostać przerobione, zapraszamy do powtórzenia najgorszych horrorów z historii.

 

Jedną z fundamentalnych lekcji Holocaustu jest to, że świat musi czujnie ujawniać i eliminować wszelką demonizację, która prowadzi do uzasadniania morderstw, czy to w odniesieniu do Żydów, czy jakiejkolwiek innej grupy.


Jednym z wielkich niepowodzeń społeczności międzynarodowej jest tolerancyjna postawa wobec systematycznej demonizacji Żydów przez Autonomię Palestyńską.

 

Antysemityzm jest obecnie endemiczny wśród Palestyńczyków. Według przeprowadzonego kilka lat temu sondażu ADL, Global 100, Palestyńczycy są najbardziej antysemickim narodem na całym świecie. Dziewięćdziesiąt trzy procent Palestyńczyków wierzy, że co najmniej sześć z 11 negatywnych stereotypów Żydów, podanych w sondażu, jest „prawdopodobnie prawdą”. Jest to więcej niż w Iraku - 92% i w Jemenie - 88%. Na przykład, 91% Palestyńczyków wierzy, że “Żydzi mają za dużo władzy w świecie biznesu”, 72% wierzy, że “Żydzi uważają się za lepszych od innych ludzi” i 88% Palestyńczyków mówi, że “Żydzi mają zbyt dużą kontrolę nad globalnymi sprawami”.

 

Wszechprzenikający palestyński antysemityzm jest bezpośrednim rezultatem nauczania w Autonomii Palestyńskiej. Ruch Fatahu prezydenta AP, Mahmouda Abbasa, opublikował ostatnio propagandowe wideo, rzekomo o historii Żydów w Europie, które znajduje się na oficjalnej stronie Facebooka Fatahu. Nauczają w nim, że Żydzi uważają siebie za lepszych – „My [Żydzi] jesteśmy narodem, który jest powyżej [innych] narodów… tylko my jesteśmy ludźmi, wszyscy inni są naszymi zwierzętami” – a innych jako gorszych: „Nie-Żydzi… według ich światopoglądu są wężami”. Żydzi, wyjaśnia Fatah, „kierowali projektem do zniewolenia ludzkości” i sprzymierzyli się z nazistami, żeby spalić Żydów w celu „nagromadzenia bogactwa”. Żydzi sami zakładali „getta, żeby oddzielić się od innych ludzi z powodu arogancji i obrzydzenia do nie-Żydów”.  W tych gettach - ciągną się kłamstwa tego „dokumentalnego” wideo - Żydzi spiskowali przeciwko nie-Żydom, co doprowadziło do europejskiego antysemityzmu: “[Żydów] nienawidzono z powodu ich rasizmu i ich obrzydliwego zachowania”.

 

Co znamienne, palestyńska demonizacja Żydów jako tych, którzy sami ściągnęli na siebie antysemityzm, płynie z samego szczytu kierownictwa AP. Sam Abbas wyjaśniał Palestyńczykom, dlaczego Europejczycy przez stulecia popełniali masakry Żydów „co 10 do 15 lat”, a w końcu był Holocaust: “Dlaczego to się zdarzyło?... Nienawiść do Żydów nie jest spowodowana ich religią, ale raczej jest z powodu ich roli społecznej… z powodu ich roli społecznej, która była związana z lichwiarstwem i bankami, i tak dalej”. Tak więc Abbas potwierdzał twierdzenie antysemitów, że Żydzi sami sprowadzili na siebie antysemityzm.

 

Mianowani przez Abbasa funkcjonariusze religijni i polityczni w AP także szerzą nienawiść do Żydów. Mahmoud al-Habbasz, którego Abbas mianował naczelnym sędzią Islamskiego Sądu i który był jego osobistym doradcą, nauczał, że konflikt z Izraelem nie toczy się o terytorium, ale jest przeciwko Żydom, ponieważ są oni sojusznikami szatana na ziemi, sieją zło i fałsz. Nauczał, że Izrael jest „projektem Szatana”.

 

Palestyńskie dzieci uczą się tej samej ideologii nienawiści. W oficjalnej telewizji AP dzieci recytują wiersze, głoszące, że „nasz wróg, Syjon, jest Szatanem z ogonem” i że Żydzi zostali „skazani na upokorzenie i cierpienia”, oraz, że są “najnikczemniejszymi wśród stworzeń, barbarzyńskimi małpami, okropnymi świniami”.

 

Antysemityzm AP sięga szczytu, kiedy samo istnienie Żydów jest przedstawiane jako fundamentalna groźba dla całej ludzkości. Przedstawiciele instytucji religijnych AP formułowali to na różne sposoby w oficjalnej telewizji AP: “To są Żydzi… zawsze wojowniczy, zawsze korumpujący, zawsze z niecnymi planami i zawsze spiskujący przeciwko ludzkości”; „Nie ma globalnego zepsucia, za którym nie stoją”; “Systematycznie pracują nad podżeganiem do wojen  i konfliktów na całym świecie”; „Ludzkość nigdy nie będzie żyła w pokoju, dostatku lub spokoju, jak długo oni korumpują ziemię… Jeśli ryba w morzu walczy z inną rybą, jestem pewien, że Żydzi za tym stoją”.

 

Ponieważ Żydzi są, według AP, źródłem wszelkiego zła, wszystko złe, co zdarza się na świecie, można przypisać Żydom. „Ekspert spraw izraelskich” w telewizji AP powiedział palestyńskim widzom: “ISIS wzięło swoje religijne idee z judaizmu”. W artykule w oficjalnej gazecie AP wyjaśniano, że mordercze wojny domowe Wiosny Arabskiej, jak również wojna domowa między palestyńskim Hamasem a Fatahem były wszystkie planowane przez Izrael.

 

Czasami AP przedstawia swój przerażający wniosek całkiem otwarcie: żydowskie zagrożenie dla ludzkości skończy się tylko przez eksterminację wszystkich Żydów. Pewien kaznodzieja wyjaśniał to w oficjalnej telewizji AP: “Te nienawistne geny [żydowskie] i przeklęte cechy trwają w nich. Przenoszą je z pokolenia na pokolenie. Dziedziczą je z ojca na syna… Ludzkość nigdy nie będzie w stanie żyć razem z nimi.... Nasz prorok [Mahomet] poinformował nas, [że] u kresu czasu muzułmanie będą walczyć z Żydami… Żydzi ukryją się na kamieniem lub drzewem, a kamień lub drzewo powiedzą: ‘Muzułmaninie, sługo Allaha, za mną jest Żyd, przyjdź i zabij go’… Allahu… policz ich i zabij ich jednego za drugim, i nie pozostaw ani jednego”.

 

To nie są cytaty z carskiej Rosji z XIX wieku ani z nazistowskich Niemiec XX wieku. To są przekonania, jakich uczą Palestyńczyków wyznaczeni przez Abbasa funkcjonariusze i są szerzone przez oficjalne media Autonomii Palestyńskiej i Fatahu.  

 

Ponieważ zabicie każdego i wszystkich Żydów jest samoobroną, każde morderstwo popełnione przez Palestyńczyków jest przedstawiane jako bohaterski czyn z pieczęcią aprobaty Allaha. Kiedy palestyński terrorysta zamordował dwoje swoich izraelskich współpracowników, Fatah Abbasa wysłał mordercy komunikat na swojej stronie Facebooka: „Allah cię broni i opiekuje się tobą”.

 

Kiedy w tym tygodniu w Jerozolimie upamiętnia się Holocaust, nie wolno zapomnieć, że przedstawianie mordowania Żydów jako samoobrony z boską pieczęcią aprobaty nie zaczęło się w AP, ale było fundamentem nazistowskiej ideologii. Hitler sformułował to w ten sposób w Mein Kampf: “[Jeśli] Żyd będzie zwycięzcą na innymi narodami świata, jego korona będzie wieńcem żałobnym ludzkości… Broniąc się przed Żydem, walczę o sprawę Pana”.   

 

Decyzja społeczności międzynarodowej o ignorowaniu antysemityzmu AP umożliwiła AP zrobienie z Palestyńczyków najbardziej antysemickiego dziś społeczeństwa na świecie.

 

Kiedy przywódcy gromadzą się w tym tygodniu w Jerozolimie, muszą ogłosić gotowość użycia całej swej politycznej i finansowej mocy do wymazania palestyńskiego antysemityzmu, uwalniając tym populację palestyńską od destrukcyjnej nienawiści, jaką jest antysemityzm.

 

Nie zrobienie tego spowoduje, że to zgromadzenie będzie ponurą klęską, zaledwie ceremonią składania hołdu przeszłości z ignorowaniem teraźniejszości, a więc nie będzie miała żadnego pozytywnego wpływu na przyszłość.

 

The pervasive Palestinian antisemitism is the direct result of the PA’s teaching

Jerusalem Post, 21 stycznia 2020

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska    


Itamar Marcus

Izraelski działacz, założyciel i dyrektor Palestinian Media Watch, instytutu, który zajmuje się badaniem stosunków w Autonomii Palestyńskiej poprzez analizę palestyńskich podręczników szkolnych, prasy i publikacji w mediach elektronicznych. 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 773 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04
Antysemityzm jest najstarszym ”fake news” świata   Yemini   2020-04-28
Palestyński wirus: wzory osobowe Abbasa   Tawil   2020-04-25
”Financial Times” rozpowszechnia kłamstwo o „segregacji” w Izraelu   Levick   2020-04-24
Dlaczego Turcja przytula Hamas?   Toameh   2020-04-23
Gobbels polubiłby wiele w mediach społecznościowych   Stalinsky   2020-04-19
Pandemiczne zawieszenie broni antysemityzmu? Nie ma mowy   Tobin   2020-04-16
Założyciel BDS: Izrael powinien nas uratować, a potem umrzeć   Tobin   2020-04-09
Dziesiątki milionów Europejczyków ma demoniczne poglądy na Izrael   Gerstenfeld   2020-04-05
Koronawirus: dlaczego palestyńscy przywódcy nie pomagają Gazie w zwalczaniu zarazy   Tawil   2020-04-03
Mimo koronawirusa dżihad przeciwko Izraelowi trwa   Toameh   2020-04-02
Muzułmańscy ekstremiści wykorzystują koronawirusa do promocji terroryzmu i nienawiści   Tawil   2020-03-31
Hamas: już strzelać czy zachować spokój?     2020-03-28
Oszustwo AP: umiarkowanie po angielsku i ekstremizm po arabsku   i Itamar Marcus   2020-03-24
Dlaczego Palestyńczycy umierają w więzieniach Hamasu?   Tawil   2020-03-16
Oszczerstwo o rytuale krwi arcybiskupa Hanny   Fitzgerald   2020-03-15
Jasbir Puar i moralna klęska świata akademickiego   Rosenthal   2020-03-12
Zabawa w  antysemityzm podczas karnawału w Aalst   Collins   2020-03-11
Europie nie wolno paść ofiarą szantażu Erdoğana   Bekdil   2020-03-07
Jak zachodnie media stały się użytecznymi idiotami Gazy?   Yemini   2020-03-06
Czystka etniczna  Żydów i hipokryzja lewicy   Collier   2020-03-05
W rzeczywistości Palestyńczycy nigdy nie dążyli do pokoju   Yemini   2020-03-02
Czy chrześcijanie znikną z Bliskiego Wschodu?   Dabbas   2020-02-28
Zamiana praw człowieka w kiepski dowcip   Gordon   2020-02-25
Czy upiory totalitaryzmu mogą się odrodzić?   Koraszewski   2020-02-23
Balony z Gazy – problem wybuchającego terroru   Lipman   2020-02-22
Finansowane przez UE, kierowane przez Palestyńczyków. Kampanie BDS w szatach UE   Collier   2020-02-21
Przebierańcy   Lewin   2020-02-20
Nasz europejski wróg   Rosenthal   2020-02-17
Prosto o arabsko-izraelskim konflikcie   Pickles   2020-02-15
Błędny profil palestyńskich terrorystów   Flatow   2020-02-13
Podżeganie irańskiego reżimu do zniszczenia Izraela   Shindman   2020-02-12
Palestyńczycy: Po podżeganiu do przemocy Abbas przybywa do Nowego Jorku, by walczyć z planem pokojowym   Tawil   2020-02-11
Przecież nikt nie traktuje tego poważnie   Koraszewski   2020-02-10
Francja: Wypal trawkę, zabij Żyda, uniknij procesu, idź wolny   Milliere   2020-02-09
W Międzynarodowym Dniu Pamięci Holocaustu fake news i przywódcy podburzający do nienawiści nie są niczym nowym   Amos   2020-02-02
Czy obsesyjna nienawiść irańskiego reżimu do Żydów będzie jego zgubą?   Rosenthal   2020-01-27
Historia stara jak świat   Frantzman   2020-01-27
Autonomia Palestyńska walczy z Żydami, by „bronić” całej ludzkości   Marcus   2020-01-23
Czego światowi przywódcy nie dowiedzą się w Jad Waszem   Julius   2020-01-22
Ciekawe czasy   Lewin   2020-01-16
Zmiana reżimu w Iranie powinna stać się międzynarodowym celem   Rosenthal   2020-01-13
Dekapitacja chrześcijan w prezencie na Boże Narodzenie, Zachód ziewa   Meotti   2020-01-10
Organizacja Wyzwolenia Palestyny: czym jest OWP?   Lipman   2020-01-08
Bernard-Henri Levy o masakrze chrześcijan w Nigerii     2020-01-04
Czy dać państwo Czarnym Hebrajskim Izraelitom?   Flatow   2020-01-03
Nie dawaj fałszywego świadectwa, chyba, że…   Koraszewski   2020-01-02
Hamas, trzydzieści dwa lata później   Toameh   2019-12-29
Bój na śmierć i życie w Tell Tamer   Fernandez   2019-12-21
Angela Merkel finansuje zarówno Muzeum Auschwitz, jak i terroryzm     2019-12-14
Dlaczego nie ma pokoju między muzułmanami a Izraelem   Bulut   2019-12-12
”Israel Denial” odsłania akademickie próby delegitymizacji Izraela   Steinberg   2019-12-10
Iran strzela do protestujących, Europa spiskuje, by wzbogacić morderców   Tobin   2019-12-05
Inwersja antysemityzmu     2019-12-03
Trzeba zakończyć prześladowania ludzi przez radykałów   Franklin   2019-11-29
Były terrorysta wypomina Warren i Sandersowi popieranie palestyńskich terrorystów.   Greenfield   2019-11-25
Uniwersyteckie przyzwolenie dla szerzenia nienawiści   Tobin   2019-11-21
Prawdziwa twarz sprawy palestyńskiej   Collier   2019-11-20
Palestynizm i zasada ”przede wszystkim zaszkodzić”   Rosenthal   2019-11-16
Prawo do samoobrony dla wszystkich poza Izraelem   Tobin   2019-11-15
Jestem imigrantem z Indii. Zaczepiono mnie w Bonn w Niemczech, bo wzięto mnie za Żyda.   Uniyal   2019-11-13
Czego boją się palestyńscy przywódcy?   Toameh   2019-11-12
UE popiera Iran – czołowego kata dzieci na świecie   Rafizadeh   2019-11-06
Otwartość ONZ na turecki plan dla północnej Syrii, podczas gdy 300 tysięcy Kurdów musi uciekać   Frantzman   2019-11-04
Dlaczego Hamas popiera wojnę Erdogana   Toameh   2019-10-31
Terroryści wzywają do zabijania Żydów – z siedziby ONZ w Gazie   Tawil   2019-10-29
Zapowiedź wielkiej wojny?   Koraszewski   2019-10-28
Nowi „baszybuzucy” Turcji: Wolna Armia Syrii   Bekdil   2019-10-27
"Antynormalizacja" z Izraelem: prawdziwy cel   Tawil   2019-10-24
Dwa oblicza antysemityzmu   Yemini   2019-10-22
Co przyjaciele Iranu robią w Gazie   Toameh   2019-10-20
Jak Erdogan planował tę czystkę etniczną   Lowe   2019-10-17
Solidarność z Palestyńczykami – obsesyjna odskocznia do antysemityzmu   Collier   2019-10-04
Zamienione w broń palestyńskie dzieci   Roth   2019-09-28
Chrześcijanie masakrowani, media odwracają wzrok   Meotti   2019-09-27
Szminkowanie trupa z Oslo   Koraszewski   2019-09-21
Boko Haram: krwawy terror, końca nie widać   Bulut   2019-09-18
Dorastaliśmy nienawidząc i przeklinając Żydów   Koraszewski   2019-09-15
Iran jest gotowy do ”wymazania syjonistycznego reżimu z mapy”   Rafizadeh   2019-09-14
Ewoluująca ideologia białej supremacji i jej protagoniści   i Yigal Carmon   2019-09-13
Wojna, pokój, podżegacze i podżegani   Koraszewski   2019-09-12
Palestyńczycy: Dlaczego fakty miałyby nam wchodzić w drogę?   Tawil   2019-09-11

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Wzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenica


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk