Prawda

Niedziela, 12 lipca 2020 - 10:34

« Poprzedni Następny »


68 lat arabskiego obwiniania Izraela za swoje nieszczęścia trafiło na żyłę złota we Francji


Elder of Ziyon 2016-06-06


Z doniesienia w Haaretz:

"Rząd francuski chce, by ministrowie spraw zagranicznych, spotykający się w Francji w piątek (3 czerwca 2016) w sprawie międzynarodowej izraelsko-palestyńskiej konferencji pokojowej, uzgodnili, że przyszłe negocjacje między stronami odbędą się w ograniczonych ramach czasowych, jak stwierdza dokument rozprowadzany przez francuskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych do krajów biorących udział w spotkaniu."


"Według tego dokumentu Francuzi proponują, by celem dyskusji, które zaczynają się w piątek, było sformułowanie parametrów rozwiązania podstawowych kwestii dla trwałego porozumienia pokojowego. Wszystkie bezpośrednie negocjacje w przyszłości będą oparte na tych parametrach.

 

Skąd ten pośpiech?


Dokument przedstawia tło francuskiej inicjatywy pokojowej i ustała, że konflikt izraelsko-palestyński jest kluczowym problemem na Bliskim Wschodzie. Ten konflikt „tworzy niebezpieczną niepewność. Podsyca radykalną retorykę i przemoc ekstremistyczną. Dążenie do jego rozwiązania jest pilniejsze niż kiedykolwiek”, stwierdza dokument."

Słyszycie? Gdyby nie uparta odmowa Izraela oddania żydowskiej ojczyzny i zamienienia się w kraj, który możesz trzy razy przebiec podczas jednego maratonu, to nie mielibyśmy żadnych problemów w Syrii, Jemenie, Libii, Iraku lub na Synaju. Żadnych naruszeń praw człowieka w Egipcie i w Jordanii. Liban byłby jednym, szczęśliwym, wielokulturowym krajem.Od 1948 r. dyplomaci arabscy mówili każdemu, kto chciał słuchać, że Izrael jest przyczyną większości ich problemów. Każde ich spotkanie z dyplomatami i politykami Zachodu zaczynało się i kończyło twierdzeniem, że Izrael jest przyczyną wszystkich problemów na Bliskim Wschodzie. W każdym przemówieniu do własnych ludzi winą za swoje problemy obarczali Żydów.

Każdy artykuł, każde przemówienie w ONZ, każde wydarzenie publiczne było kolejnym pretekstem do propagowania kłamstwa, że naród żydowski stanowi afront dla moralności, prawa międzynarodowego, a głównie dla ich dumy.

W latach 1970 zmienili nieco ten mem, mówiąc, że problemem jest „okupacja” i Palestyńczycy są tymi, którzy cierpią. Przywódcy arabscy mieli dziesięciolecia na zintegrowanie Palestyńczyków we własnych narodach, ale ludzie bezpaństwowi byli znacznie cenniejsi jako narzędzia propagandy. Zachowywali „obozy dla uchodźców” wyłącznie z powodu możliwości, że któregoś dnia rozrastające się szeregi Palestyńczyków „powrócą”.

Ale nadrzędne przesłanie wskazywało nieustannie na jedno: Izrael jest winny wszystkim problemom na Bliskim Wschodzie i jeśli tylko Izrael zniknie, wszystko będzie wspaniałe. Żadnego terroru, żadnego islamskiego fundamentalizmu, żadnej przemocy sekciarskiej. Trzeba tylko ignorować wojny domowe, które wybuchają co kilka lat.

W końcu to absurdalne przesłanie zaczęło zyskiwać popularność na Zachodzie. Zakrawa na ironię, że właśnie, kiedy Zachód zaczął akceptować ten niedorzeczny argument o „powiązaniu”, rządy arabskie zaczęły zdawać sobie sprawę z tego, że mają znacznie większe problemy i że obwinianie Izraela nie jest już panaceum, którym można odepchnąć wzrost islamskiego fundamentalizmu i odrodzenie się sekciarstwa.

Francja i większość Unii Europejskiej nadal trzymają się przebrzmiałego rozumowania o “powiązaniu”. Wstrząśnięta zamachami terrorystycznymi u siebie i z świadomością, że znaczna część mieszkańców ich kraju żywi sympatię do dżihadyzmu, Francja rozpaczliwie pragnie znaleźć sposób wyjścia z sytuacji, która staje się z roku na rok coraz bardziej złowieszcza. Udawanie, że istnienie Izraela (lub „okupacja”) radykalizuje jej muzułmańskich obywateli, jest łatwym sposobem na odepchnięcie trudnych decyzji, jakich potrzeba, by walczyć w głównej walce XXI wieku – przeciwko radykalnemu islamowi. Francja działa tak, jak działały kraje arabskie od lat 1950 do co najmniej 1990.

Jaka jest logika w twierdzeniu, że konflikt izraelsko-arabski jest główną siłą napędową wstrząsów na Bliskim Wschodzie (i tym samym zamachów terrorystycznych w Europie)? Nie ma żadnej. Jest to fantazja stworzona, by udawać, że prawdziwe problemy na Bliskim Wschodzie i poza nim można rozwiązać, jeśli tylko Żydzi będą robili coraz więcej ustępstw.

Ci, dla których pobożne życzenia zastąpiły autentyczne fakty, chcą, by Izrael był problemem, żeby nie musieli obwiniać siebie.

Na tym nie kończy się kurczowe trzymanie fałszywych nadziei opartych na propagandzie antyizraelskiej. Dokument francuski mówi także:

“Czas nie jest neutralnym czynnikiem, biorąc pod uwagę nieustanną erozję rozwiązania w postaci dwóch państw. Podejście bez określenia czasowego pomijałoby rzeczywistość w terenie i nieustanne ryzyko eskalacji”.

Praktycznie rzecz biorąc, od 1990. lat nie wybudowano żadnych nowych, zaaprobowanych przez władze osiedli. W już istniejących społecznościach w Judei i Samarii może mieszkać dużo więcej Żydów, ale fakty w terenie nie zmieniły się. Parametry Clintona i propozycje Olmerta są dokładnie tak samo realne dzisiaj, jak w momencie, kiedy zostały wysunięte. Żydowskie osiedla w 1994 r. zajmowały mniej niż 2% Zachodniego Brzegu i zajmują mniej niż 2% dzisiaj. Argument, że rozwiązanie w postaci dwóch państw staje się trudniejsze z dnia na dzień, jest po prostu kolejnym argumentem antyizraelskim, używanym, by zmusić Izrael – i tylko Izrael – do narażenia swojego bezpieczeństwa i sprzeniewierzenia się swojej historii.

Takie są fakty. Łatwo je sprawdzić. “Powiązanie” i “erozja rozwiązania w postaci dwóch państw” nie są faktami, są błędnym rozumowaniem, któremu daje się wiarę wyłącznie dlatego, że jest powtarzane raz za razem.  

Można by sądzić, że przywódcy narodów i dyplomaci są wystarczająco bystrzy, by zobaczyć różnicę między błędnym rozumowaniem, a dowiedzionymi faktami. Niestety, wolą pozostawać w błędzie, bo prawda zaprzecza ich przez dziesięciolecia najbardziej cenionym podstawom dyplomacji międzynarodowej.  

Ustępstwa ze strony Izraela lub znikniecie Izraela (co jest następnym etapem po “porozumieniu pokojowym”) nie mogą rozwiązać problemu islamskiego ekstremizmu i nie zrobią tego. Izrael proponował wiele planów pokojowych, których wynikiem byłoby państwo palestyńskie – nieco mniejsze niż to, którego żądają, ale takie, które dałoby im 90-98% tego, co mówią, że chcą. To właśnie palestyńskie nieprzejednanie nie dopuszcza do pokoju, nie zaś działania Izraela. I każdy trzeźwo myślący dyplomata powinien rozumieć, że nacisk powinien być kierowany na Palestyńczyków, by zaakceptowali plan pokojowy i zbudowali własne życie. Narody Zatoki już zaczynają to rozumieć. 

Francja i Europa wybrały rozmyślną ślepotę zamiast spojrzenia na fakty.

 

68 years of Arabs blaming the Jews for their misfortune has hit paydirt in France

1 czerwca 2016

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


 Elder of Ziyon

Amerykański bloger, który wielokrotnie zmuszał prasę amertykańską do zamieszczania sprostowań nieścisłych czy wręcz kłamliwych dobniesień na temat Izraela.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 778 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Po zamianie Hagia Sophia w meczet Turcja przysięga, że “wyzwoli Al-Aksę”   Frantzman   2020-07-12
Trwający problem antysemityzmu w Niemczech   Bergman   2020-07-10
Trzeba stanowczo wystąpić przeciwko promocji mordowania   Gerstenfeld   2020-07-07
UE nadal próbuje finansować palestyńskie NGO związane z terrorem   Toameh   2020-07-06
Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04
Antysemityzm jest najstarszym ”fake news” świata   Yemini   2020-04-28
Palestyński wirus: wzory osobowe Abbasa   Tawil   2020-04-25
”Financial Times” rozpowszechnia kłamstwo o „segregacji” w Izraelu   Levick   2020-04-24
Dlaczego Turcja przytula Hamas?   Toameh   2020-04-23
Gobbels polubiłby wiele w mediach społecznościowych   Stalinsky   2020-04-19
Pandemiczne zawieszenie broni antysemityzmu? Nie ma mowy   Tobin   2020-04-16
Założyciel BDS: Izrael powinien nas uratować, a potem umrzeć   Tobin   2020-04-09
Dziesiątki milionów Europejczyków ma demoniczne poglądy na Izrael   Gerstenfeld   2020-04-05
Koronawirus: dlaczego palestyńscy przywódcy nie pomagają Gazie w zwalczaniu zarazy   Tawil   2020-04-03
Mimo koronawirusa dżihad przeciwko Izraelowi trwa   Toameh   2020-04-02
Muzułmańscy ekstremiści wykorzystują koronawirusa do promocji terroryzmu i nienawiści   Tawil   2020-03-31
Hamas: już strzelać czy zachować spokój?     2020-03-28
Oszustwo AP: umiarkowanie po angielsku i ekstremizm po arabsku   i Itamar Marcus   2020-03-24
Dlaczego Palestyńczycy umierają w więzieniach Hamasu?   Tawil   2020-03-16
Oszczerstwo o rytuale krwi arcybiskupa Hanny   Fitzgerald   2020-03-15
Jasbir Puar i moralna klęska świata akademickiego   Rosenthal   2020-03-12
Zabawa w  antysemityzm podczas karnawału w Aalst   Collins   2020-03-11
Europie nie wolno paść ofiarą szantażu Erdoğana   Bekdil   2020-03-07
Jak zachodnie media stały się użytecznymi idiotami Gazy?   Yemini   2020-03-06
Czystka etniczna  Żydów i hipokryzja lewicy   Collier   2020-03-05
W rzeczywistości Palestyńczycy nigdy nie dążyli do pokoju   Yemini   2020-03-02
Czy chrześcijanie znikną z Bliskiego Wschodu?   Dabbas   2020-02-28
Zamiana praw człowieka w kiepski dowcip   Gordon   2020-02-25
Czy upiory totalitaryzmu mogą się odrodzić?   Koraszewski   2020-02-23
Balony z Gazy – problem wybuchającego terroru   Lipman   2020-02-22
Finansowane przez UE, kierowane przez Palestyńczyków. Kampanie BDS w szatach UE   Collier   2020-02-21
Przebierańcy   Lewin   2020-02-20
Nasz europejski wróg   Rosenthal   2020-02-17
Prosto o arabsko-izraelskim konflikcie   Pickles   2020-02-15
Błędny profil palestyńskich terrorystów   Flatow   2020-02-13
Podżeganie irańskiego reżimu do zniszczenia Izraela   Shindman   2020-02-12
Palestyńczycy: Po podżeganiu do przemocy Abbas przybywa do Nowego Jorku, by walczyć z planem pokojowym   Tawil   2020-02-11
Przecież nikt nie traktuje tego poważnie   Koraszewski   2020-02-10
Francja: Wypal trawkę, zabij Żyda, uniknij procesu, idź wolny   Milliere   2020-02-09
W Międzynarodowym Dniu Pamięci Holocaustu fake news i przywódcy podburzający do nienawiści nie są niczym nowym   Amos   2020-02-02
Czy obsesyjna nienawiść irańskiego reżimu do Żydów będzie jego zgubą?   Rosenthal   2020-01-27
Historia stara jak świat   Frantzman   2020-01-27
Autonomia Palestyńska walczy z Żydami, by „bronić” całej ludzkości   Marcus   2020-01-23
Czego światowi przywódcy nie dowiedzą się w Jad Waszem   Julius   2020-01-22
Ciekawe czasy   Lewin   2020-01-16
Zmiana reżimu w Iranie powinna stać się międzynarodowym celem   Rosenthal   2020-01-13
Dekapitacja chrześcijan w prezencie na Boże Narodzenie, Zachód ziewa   Meotti   2020-01-10
Organizacja Wyzwolenia Palestyny: czym jest OWP?   Lipman   2020-01-08
Bernard-Henri Levy o masakrze chrześcijan w Nigerii     2020-01-04
Czy dać państwo Czarnym Hebrajskim Izraelitom?   Flatow   2020-01-03
Nie dawaj fałszywego świadectwa, chyba, że…   Koraszewski   2020-01-02
Hamas, trzydzieści dwa lata później   Toameh   2019-12-29
Bój na śmierć i życie w Tell Tamer   Fernandez   2019-12-21
Angela Merkel finansuje zarówno Muzeum Auschwitz, jak i terroryzm     2019-12-14
Dlaczego nie ma pokoju między muzułmanami a Izraelem   Bulut   2019-12-12
”Israel Denial” odsłania akademickie próby delegitymizacji Izraela   Steinberg   2019-12-10
Iran strzela do protestujących, Europa spiskuje, by wzbogacić morderców   Tobin   2019-12-05
Inwersja antysemityzmu     2019-12-03
Trzeba zakończyć prześladowania ludzi przez radykałów   Franklin   2019-11-29
Były terrorysta wypomina Warren i Sandersowi popieranie palestyńskich terrorystów.   Greenfield   2019-11-25
Uniwersyteckie przyzwolenie dla szerzenia nienawiści   Tobin   2019-11-21
Prawdziwa twarz sprawy palestyńskiej   Collier   2019-11-20
Palestynizm i zasada ”przede wszystkim zaszkodzić”   Rosenthal   2019-11-16
Prawo do samoobrony dla wszystkich poza Izraelem   Tobin   2019-11-15
Jestem imigrantem z Indii. Zaczepiono mnie w Bonn w Niemczech, bo wzięto mnie za Żyda.   Uniyal   2019-11-13
Czego boją się palestyńscy przywódcy?   Toameh   2019-11-12
UE popiera Iran – czołowego kata dzieci na świecie   Rafizadeh   2019-11-06
Otwartość ONZ na turecki plan dla północnej Syrii, podczas gdy 300 tysięcy Kurdów musi uciekać   Frantzman   2019-11-04
Dlaczego Hamas popiera wojnę Erdogana   Toameh   2019-10-31
Terroryści wzywają do zabijania Żydów – z siedziby ONZ w Gazie   Tawil   2019-10-29
Zapowiedź wielkiej wojny?   Koraszewski   2019-10-28
Nowi „baszybuzucy” Turcji: Wolna Armia Syrii   Bekdil   2019-10-27
"Antynormalizacja" z Izraelem: prawdziwy cel   Tawil   2019-10-24
Dwa oblicza antysemityzmu   Yemini   2019-10-22
Co przyjaciele Iranu robią w Gazie   Toameh   2019-10-20
Jak Erdogan planował tę czystkę etniczną   Lowe   2019-10-17
Solidarność z Palestyńczykami – obsesyjna odskocznia do antysemityzmu   Collier   2019-10-04
Zamienione w broń palestyńskie dzieci   Roth   2019-09-28
Chrześcijanie masakrowani, media odwracają wzrok   Meotti   2019-09-27
Szminkowanie trupa z Oslo   Koraszewski   2019-09-21
Boko Haram: krwawy terror, końca nie widać   Bulut   2019-09-18

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Wzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenica


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk