Prawda

Środa, 27 października 2021 - 23:36

« Poprzedni Następny »


68 lat arabskiego obwiniania Izraela za swoje nieszczęścia trafiło na żyłę złota we Francji


Elder of Ziyon 2016-06-06


Z doniesienia w Haaretz:

"Rząd francuski chce, by ministrowie spraw zagranicznych, spotykający się w Francji w piątek (3 czerwca 2016) w sprawie międzynarodowej izraelsko-palestyńskiej konferencji pokojowej, uzgodnili, że przyszłe negocjacje między stronami odbędą się w ograniczonych ramach czasowych, jak stwierdza dokument rozprowadzany przez francuskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych do krajów biorących udział w spotkaniu."


"Według tego dokumentu Francuzi proponują, by celem dyskusji, które zaczynają się w piątek, było sformułowanie parametrów rozwiązania podstawowych kwestii dla trwałego porozumienia pokojowego. Wszystkie bezpośrednie negocjacje w przyszłości będą oparte na tych parametrach.

 

Skąd ten pośpiech?


Dokument przedstawia tło francuskiej inicjatywy pokojowej i ustała, że konflikt izraelsko-palestyński jest kluczowym problemem na Bliskim Wschodzie. Ten konflikt „tworzy niebezpieczną niepewność. Podsyca radykalną retorykę i przemoc ekstremistyczną. Dążenie do jego rozwiązania jest pilniejsze niż kiedykolwiek”, stwierdza dokument."

Słyszycie? Gdyby nie uparta odmowa Izraela oddania żydowskiej ojczyzny i zamienienia się w kraj, który możesz trzy razy przebiec podczas jednego maratonu, to nie mielibyśmy żadnych problemów w Syrii, Jemenie, Libii, Iraku lub na Synaju. Żadnych naruszeń praw człowieka w Egipcie i w Jordanii. Liban byłby jednym, szczęśliwym, wielokulturowym krajem.Od 1948 r. dyplomaci arabscy mówili każdemu, kto chciał słuchać, że Izrael jest przyczyną większości ich problemów. Każde ich spotkanie z dyplomatami i politykami Zachodu zaczynało się i kończyło twierdzeniem, że Izrael jest przyczyną wszystkich problemów na Bliskim Wschodzie. W każdym przemówieniu do własnych ludzi winą za swoje problemy obarczali Żydów.

Każdy artykuł, każde przemówienie w ONZ, każde wydarzenie publiczne było kolejnym pretekstem do propagowania kłamstwa, że naród żydowski stanowi afront dla moralności, prawa międzynarodowego, a głównie dla ich dumy.

W latach 1970 zmienili nieco ten mem, mówiąc, że problemem jest „okupacja” i Palestyńczycy są tymi, którzy cierpią. Przywódcy arabscy mieli dziesięciolecia na zintegrowanie Palestyńczyków we własnych narodach, ale ludzie bezpaństwowi byli znacznie cenniejsi jako narzędzia propagandy. Zachowywali „obozy dla uchodźców” wyłącznie z powodu możliwości, że któregoś dnia rozrastające się szeregi Palestyńczyków „powrócą”.

Ale nadrzędne przesłanie wskazywało nieustannie na jedno: Izrael jest winny wszystkim problemom na Bliskim Wschodzie i jeśli tylko Izrael zniknie, wszystko będzie wspaniałe. Żadnego terroru, żadnego islamskiego fundamentalizmu, żadnej przemocy sekciarskiej. Trzeba tylko ignorować wojny domowe, które wybuchają co kilka lat.

W końcu to absurdalne przesłanie zaczęło zyskiwać popularność na Zachodzie. Zakrawa na ironię, że właśnie, kiedy Zachód zaczął akceptować ten niedorzeczny argument o „powiązaniu”, rządy arabskie zaczęły zdawać sobie sprawę z tego, że mają znacznie większe problemy i że obwinianie Izraela nie jest już panaceum, którym można odepchnąć wzrost islamskiego fundamentalizmu i odrodzenie się sekciarstwa.

Francja i większość Unii Europejskiej nadal trzymają się przebrzmiałego rozumowania o “powiązaniu”. Wstrząśnięta zamachami terrorystycznymi u siebie i z świadomością, że znaczna część mieszkańców ich kraju żywi sympatię do dżihadyzmu, Francja rozpaczliwie pragnie znaleźć sposób wyjścia z sytuacji, która staje się z roku na rok coraz bardziej złowieszcza. Udawanie, że istnienie Izraela (lub „okupacja”) radykalizuje jej muzułmańskich obywateli, jest łatwym sposobem na odepchnięcie trudnych decyzji, jakich potrzeba, by walczyć w głównej walce XXI wieku – przeciwko radykalnemu islamowi. Francja działa tak, jak działały kraje arabskie od lat 1950 do co najmniej 1990.

Jaka jest logika w twierdzeniu, że konflikt izraelsko-arabski jest główną siłą napędową wstrząsów na Bliskim Wschodzie (i tym samym zamachów terrorystycznych w Europie)? Nie ma żadnej. Jest to fantazja stworzona, by udawać, że prawdziwe problemy na Bliskim Wschodzie i poza nim można rozwiązać, jeśli tylko Żydzi będą robili coraz więcej ustępstw.

Ci, dla których pobożne życzenia zastąpiły autentyczne fakty, chcą, by Izrael był problemem, żeby nie musieli obwiniać siebie.

Na tym nie kończy się kurczowe trzymanie fałszywych nadziei opartych na propagandzie antyizraelskiej. Dokument francuski mówi także:

“Czas nie jest neutralnym czynnikiem, biorąc pod uwagę nieustanną erozję rozwiązania w postaci dwóch państw. Podejście bez określenia czasowego pomijałoby rzeczywistość w terenie i nieustanne ryzyko eskalacji”.

Praktycznie rzecz biorąc, od 1990. lat nie wybudowano żadnych nowych, zaaprobowanych przez władze osiedli. W już istniejących społecznościach w Judei i Samarii może mieszkać dużo więcej Żydów, ale fakty w terenie nie zmieniły się. Parametry Clintona i propozycje Olmerta są dokładnie tak samo realne dzisiaj, jak w momencie, kiedy zostały wysunięte. Żydowskie osiedla w 1994 r. zajmowały mniej niż 2% Zachodniego Brzegu i zajmują mniej niż 2% dzisiaj. Argument, że rozwiązanie w postaci dwóch państw staje się trudniejsze z dnia na dzień, jest po prostu kolejnym argumentem antyizraelskim, używanym, by zmusić Izrael – i tylko Izrael – do narażenia swojego bezpieczeństwa i sprzeniewierzenia się swojej historii.

Takie są fakty. Łatwo je sprawdzić. “Powiązanie” i “erozja rozwiązania w postaci dwóch państw” nie są faktami, są błędnym rozumowaniem, któremu daje się wiarę wyłącznie dlatego, że jest powtarzane raz za razem.  

Można by sądzić, że przywódcy narodów i dyplomaci są wystarczająco bystrzy, by zobaczyć różnicę między błędnym rozumowaniem, a dowiedzionymi faktami. Niestety, wolą pozostawać w błędzie, bo prawda zaprzecza ich przez dziesięciolecia najbardziej cenionym podstawom dyplomacji międzynarodowej.  

Ustępstwa ze strony Izraela lub znikniecie Izraela (co jest następnym etapem po “porozumieniu pokojowym”) nie mogą rozwiązać problemu islamskiego ekstremizmu i nie zrobią tego. Izrael proponował wiele planów pokojowych, których wynikiem byłoby państwo palestyńskie – nieco mniejsze niż to, którego żądają, ale takie, które dałoby im 90-98% tego, co mówią, że chcą. To właśnie palestyńskie nieprzejednanie nie dopuszcza do pokoju, nie zaś działania Izraela. I każdy trzeźwo myślący dyplomata powinien rozumieć, że nacisk powinien być kierowany na Palestyńczyków, by zaakceptowali plan pokojowy i zbudowali własne życie. Narody Zatoki już zaczynają to rozumieć. 

Francja i Europa wybrały rozmyślną ślepotę zamiast spojrzenia na fakty.

 

68 years of Arabs blaming the Jews for their misfortune has hit paydirt in France

1 czerwca 2016

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


 Elder of Ziyon

Amerykański bloger, który wielokrotnie zmuszał prasę amertykańską do zamieszczania sprostowań nieścisłych czy wręcz kłamliwych dobniesień na temat Izraela.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 966 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Łajdackie porwanie “praw człowieka” leży u samego sedna kontrowersji wokół NGO   Tobin   2021-10-27
Protest, bo terrorystce odmówiono platformy   Fitzgerald   2021-10-26
Hamas jest beneficjentem dyplomacji bazującej na urojeniach   Glick   2021-10-24
Między bojkotami a rękawicą rzuconą przez Gazę   Collins   2021-10-22
Okropna prawda o irlandzkim antysemityzmie   Collier   2021-10-19
Oszukańcze sztuczki UNRWA, by wyciszyć słowa prawdy   Blum   2021-10-15
Próbowali spalić Żydów żywcem. Znowu   Flatow   2021-10-12
Prawdziwi palestyńscy “bohaterzy”: terroryści   Tawil   2021-10-10
“Obietnica Życia Przyszłego” – Palestyna po  “zniknięciu” Izraela     2021-10-09
Iran z bronią jądrową jest bardziej niebezpieczny niż Korea Północna   Rafizadeh   2021-10-07
Premier Autonomii Palestyńskiej“Izrael musi zginąć demograficznie”     2021-10-06
Przemówienie Abbasa w ONZ wyjaśnia, dlaczego nie jest on partnerem do pokoju   Hirsch   2021-10-05
Czy terroryści będą szkoleni za pieniądze zachodnich podatników?   Greenfield   2021-09-26
“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie   Steinberg   2021-09-21
Artykuł w „Independent” z akrobatyką, żeby uniknąć słowa Hamas   Levick   2021-09-20
Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05
Prawo powrotu w stare koleiny   Koraszewski   2021-07-04
Letnie obozy palestyńskiego dżihadu   Toameh   2021-07-02
Najbardziej niebezpieczni terroryści świata   Patrikarakos   2021-06-30
Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu     2021-06-29
Krótka historia długiej nienawiści   Rosenthal   2021-06-28
Stany Zjednoczone wspierają palestyńskie naruszenia praw człowieka.   Toameh   2021-06-26
Palestyńska kultura przemocy   Bard   2021-06-25
Ewolucja, dzieci i mordercy   Koraszewski   2021-06-23
Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08
Świat akademicki dla Hamasu   Pessin   2021-06-06
Wciskacze fake newsów o Palestyńczykach ignorują ludobójstwo chrześcijan. Ideologicznie napędzana hipokryzja   Ibrahim   2021-06-05
Kostiumowy dramat i kompromitacja   Rosenthal   2021-06-05
Bliski Wschód Hady’ego Amra   Glick   2021-06-04
Tureccy Żydzi - uboczne ofiary tureckiej nienawiści do Izraela   Bekdil   2021-06-04
Terapeutka o trwającym statusie ofiary palestyńskich Arabów   Oz   2021-06-01
Prawda o tym “arabskim chłopcu podpalonym przez Izraelczyków”   Fitzgerald   2021-06-01
Hasło: “Izrael ma prawo się bronić” pokazuje bezmiar moralnego zagubienia   Pandavar   2021-05-31
Jeśli USA chcą być humanitarne, nie “odbudują” Gazy   Tobin   2021-05-31
Szejk Dżarrah i niesymetryczne roszczenia   Julius   2021-05-30
Przywódca Hamasu w Gazie: To była tylko próba, nic poza małym ćwiczeniem przed tym, co się zdarzy     2021-05-29
Zachodni obrońcy Gazy mają oczy, ale nie widzą   Steinberg   2021-05-28
Fałszywi bojownicy o pokój i prawdziwi terroryści tworzą niemal doskonały front nienawiści do Żydów     2021-05-27
Palestyńskie głosy, których Blinken nie usłyszy   Toameh   2021-05-26
Nieodnotowane: IDF ceni życie, celem Hamasu jest maksymalizacja ofiar   Koningsveld   2021-05-25

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk