Prawda

Poniedziałek, 18 listopada 2019 - 15:32

« Poprzedni Następny »


Wojna, pokój, podżegacze i podżegani
Z Andrzej Koraszewski 2019-09-12


Twój komentarz do artykułu

Tytuł


Tekst


SignatureInformation entered below will be sent only to the newspaper editors

When submitting a comment you agree to provide your real name to the newspaper editors. The information will not be visible on the webpage, and will be treated confidentially.

Nazwisko


Telefon


E-mailFör att skydda tidningen mot skräpinlägg, m?ste du sätta ett kryss i rutan nedan.

Zawiera 4 komentarz(y) « Pokaż cały artykuł
4. Tylko guma i solidne pałowanie
Z kuba 2019-09-13 11:45

"Do końca 2018 roku Hamas wystrzelił (najczęściej z miasta Beit Hanun) 4700 rakiet (co daje średnią 13 rakiet dziennie, w świątek, piątek i niedziela - czyli znowu muzułmański piątek), co spowodowało 23 ofiary śmiertelne wśród Izraelczyków. Odwetowe ataki Izraela spowodowały natomiast kilkaset ofiar śmiertelnych wśród Palestyńczyków." Chyba jednak Gospodarz blogu ma rację przypisując żydożercze intencje, bo daje się wyczuć żal w poście, że za mało jest ofiar po stronie Izraelczyków, lub że Gaziory nie mają skuteczniejszego oręża by ją poprawić. Zadaj sobie człowiecze pytanie, jakim prawem w ogóle strzelają w kierunku suwerennego państwa?! Jak długo znosiłbyś sąsiada za wysokim parkanem, który rzuca na oślep choćby kamieniami w stronę Twego domu, a dzieci miast bawić się na podwórzu muszą chronić się w "indywidualnych schronach", bo taki im zapewniłeś komfort? Chyba długo by to nie trwało, skoro gotów jesteś rzucić się z pięściami w odpowiedzi na SŁOWA krytyki, grozisz sądem, a "Do czasu..." jest jawną groźbą. "Działania odwetowe" związane są z ogromnymi kosztami jakie Izrael musi ponosić trzymając cały czas wysoko podniesioną gardę, stresem mieszkańców, zniszczeniami, kalectwem i śmiercią niewinnych, przypadkowych ofiar. Może uzupełnisz swą statystykę, podając liczbę ilu wśród kilkuset ofiar padło terrorystów, ilu samych "Palestyńczyków" stało się ofiarą rakiet Hamasu, skoro twierdzisz, że "wiele rakiet wybucha jeszcze na terytorium Gazy", w jakim stopniu liczba ofiar po stronie agresora została wyolbrzymiona (co jest powszechną praktyką w Pallywood), by międzynarodowa publisia była bardziej oburzona, że Izrael ośmiela się bronić używając "niewspółmiernych środków"?
Tytuł mego wpisu pochodzi z komentarza, jaki jest regularnie wklejany (przez policjanta?) pod różnymi newsami na Interii, bo takiej zdecydowanej postawy brakuje Izraelowi, za co nawet Netaniahu jest krytykowany. Tylko taki język jest zrozumiały dla Hamasu. Parafrazując "A jednak wyrwałem mu pazury! - zawołał znikając w paszczy lwa"(Lec) - Izrael tylko przycina pazury Hamasowi, zamiast wybić mu zęby.
"...pominął Pan moją wzmiankę o planach aneksji 1/3 Zachodniego Brzegu Jordanu." Wcześniej Brytole z Arabami rozparcelowali 3/4 Terytorium Mandatowego Palestyny, by stworzyć palestyńskie państwo. Co tu jest czarne a co białe? Itd. Deklaracja "Jestem sympatykiem Izraela" przywodzi na pamięć inne przysłowie: Od fałszywych przyjaciół zachowaj mnie Panie, a z wrogami sobie jakoś poradzę.

3.
Z Marek Eyal 2019-09-12 17:40

Mosi Raz lamentuje nad fundamentem demokracji podgryzanym przez uzbrojonych osadników.
Co mi przypomina moje uparte i długoletnie wrażenie że lewica, nie tylko izraelska stosuje słowo "demokracja" dużo częściej niż prawica, nie tylko w Izraelu. Tak często że to słowo stało się banałem wypranym z semantyki.
Działacze lewicy zapominają że różnica między "demokracją" a "demokracją liberalną" jest jak różnica między życiem a śmiercią. Na Bliskim Wschodzie i w wielu innych miejscach na Ziemi.
2. Cały świat kontra Izrael?
Z Aleksander Bobko 2019-09-12 16:58

PROSZĘ nie wkładać mi w usta opinii, których we wpisie nie wyraziłem. Czytałem "nowych historyków" i drugą stronę (ten słynny mit założycielski...), bo
chciałem sobie wyrobić opinię. Czy Pan czytał np. Segeva albo Pappé i CZY SPRAWDZIŁ PAN FAKTY??? Pewnie nie, bo historia została dla Pana już dawno napisana i w innym wypadku byłby to dla Pana 'rewizjonizm".

"No tak, ale z tego komentarza aż paruje smutek, że ci Izraelczycy tak bardzo utrudniają Palestyńczykom zabijanie Żydów."

Insynuacja, że życzę śmierci żydom jest skandaliczne i obrzydliwe mimo nawet szeroko rozumianej "licientia poetica" panującej na tym blogu.
Gdyby powiedział mi to Pan prosto w oczy, skończyłoby najpierw obiciem mordy a potem w sądzie. Ale w internecie pióro jest leciutkie i można sobie pohasać. Ale do czasu...

Moja rodzina z pochodząca z podkrakowskiego miasteczka pomogła żydowskiej rodzinie w obliczu zbliżającej się wojny sprzedać UCZCIWIE ich majątek i pomóc im
wyjechać na Węgry, co nie było takie proste, skąd po krótkich perypetiach udało im się przedostać do Palestyny. Utrzymuję z ich potomkami bardzo serdeczny
kontakt. Mam również bardzo wielu serdecznych przyjaciół żydów, od sasa do lasa, byłem kilkanaście razy w Izraelu, a nawet z ciekawości w Strefie Gazy
(nie polecam).
Uważam, że znam temat i mam własną opinię.

By było wygodnie i zgodnie z linią Pana odpowiedzi pominął Pan moją wzmiankę o planach aneksji 1/3 Zachodniego Brzegu Jordanu. Nie pasuje do schematu "biały-czarny"?

Jeśli chodzi o ataki rakietowe Hamasu, to informuję Pana, że Izraelczycy maja do dyspozycji indywidualne schrony, w których mogą się ukryć, będąc ostrzeżeni przez jedną z kilku bardzo skutecznych aplikacji smartfonowych (najlepsza Tzeva Adom, która budzi nota bene mnie podczas każdego ataku).
Do tego rakiety przechwytywane są przez w miarę skuteczny system obrony przeciwrakietowej "Iron Dome". Mieszkańcy Strefy Gazy nie są ostrzegani przez nikogo. Stąd ofiar śmiertelnych i szkód materialnych po ich stronie jest o wiele więcej. A AIM-120 AMRAAM nie jest niestety (Pana zdaniem pewnie na szczęście...) precyzyjna co do metra...
Ale, jak Pan z pewnością uważa, "gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą" I proszę nie używać manipulacyjnych chwytów stylistycznych. Rakiety "Kassam" nie są nigdy wycelowywane w przedszkola z tego prostego powodu, że nie mają one w przeciwieństwie do AIM-120 AMRAAM żadnego systemu nawigacji. Hamas strzela na oślep, licząc na to, że w coś trafi. I tu się z Panem zgadzam, najlepiej oczywiście trafić w przedszkole lub szkołę.

Do końca 2018 roku Hamas wystrzelił (najczęściej z miasta Beit Hanun) 4700 rakiet, co spowodowało 23 ofiary śmiertelne wśród Izraelczyków.
Odwetowe ataki Izraela spowodowały natomiast kilkaset ofiar śmiertelnych wśród Palestyńczyków.

Radzę udać się do Newe Cewek i na miejscu zobaczyć rakietę Kassam 4. To prosta rura (często wodociągowa) z przyspawanymi lotkami o średnicy 17 cm, wypełniona saletrą lub cukrem oraz gwoździami i śrubami. Wcześniej używano również TNT, ale po podjęciu przez Izrael współpracy z Egiptem w celu niszczenia tuneli kontrabandy, pozostała tylko saletra i cukier. Ostatnia wersja, Kassam 4 napędzana jest silnikiem, jest jednak on zawodny, stąd wiele rakiet wybucha jeszcze na terytorium Gazy. Rakieta
odpalana jest z metalowego stojaka. Co ciekawe mimo wsparcia Hamasu przez Iran rakiety te nie są unowocześniane (brak jakiejkolwiek elektroniki). Bedąc w Newe Cewek zapytałem o to nawet przewodnika, byłego żołnierza IAF. Nawet on był zdziwiony "prymitywizmem" Kassam. Są oczywiście do wirtualnej dyspozycji Hamasu irańskie rakiety Fadschr 5.
W 2014 roku spadły nawet na Dimonę. Ale ze względu na hermetyczną blokadę Gazy przez Izrael szmugiel jest aktualnie i NA SZCZĘŚCIE (!!!) wykluczony.

Piszę głośno, bo znowu mi Pan zrobi gębę: TO POWYŻEJ NIE JEST W ŻADNYM WYPADKU JAKIEKOLWIEK USPRAWIEDLIWIENIE DLA BANDYTÓW Z HAMASU!!!

Zrobiłem mały wykład , bo mam wrażenie że tak w gruncie rzeczy o realiach Izraela Pan bardzo mało wie.

Zakładam, że ten wpis nie pojawi się już na blogu. Bo nieprawomyślny i niewygodny. Pan to nazwie zasadami regulaminu, ja cenzurą.
Pana sprawa.

PS. Jako że jestem otwarty na każdą wskazówkę proszę więc Pana również o podanie mi na majla historyków i autorytetów, na których mógłbym się w tym temacie oprzeć. Przeczytałem masę książek, przegadałem setki godzin ale możliwe jest, że coś przeoczyłem i a nuż może się nawrócę. Pytanie: tylko na co?

Aleksander Bobko

Odpowiedź

Mam poważne kłopoty z doczytaniem tego elaboratu do końca. Więc w zasadzie po przeczytaniu początku powinienem go wyrzucić do kosza, jako nienadający się ani do dyskusji ani do publikacji. Drogi Panie, tak czytałem Pana "historyków" oraz czytałem krytyki ich nowej historii i sprawdzałem dokumenty, na których opierają się krytycy. Pyta Pan o lektury? Zaczynałem kiedyś od pamiętników Ben Guriona, Goldy Meir, od prasy żydowskiej w Palestynie i prasy brytyjskiej z tamtego okresu. Nie jest tak, że istnieje jakaś jedna książka, która wszystko wszystkim wyjaśni. Niegdyś zradykalizowany muzułmanin przeczytał The Case for Israel i dla niego była to książka, która wyznaczyła jego dalsze poszukiwania. Czytając te dyrdymały o rodzinie pomagającej Żydom moge Pana zapewnić, że ci których rodziny rzeczywiście coś robiły niesłychanie rzadko wypinają piersi, aż nadto dobrze wiedząc, że nie wiedzą czy ich samych stać by ich było na to w podobnych okolicznościach. A co myśleć o ludziach ignorujących śmiercionośną broń, bo te żydki (pisane z małej litery) przecież mają schrony? Co myśleć o znawcy, który nawet nie wie, że zaledwie kilka dni temu "prezydent" Abbas wypowiedział umowy z Oslo i podział na strefy ABC, a więc ankesję strefy C, która miała być przedmiotem negocjacji. Tak więc, wszystko, co mi pozstaje to informacja, że kolene pana elaboraty nie będa już publikowane, więc proszę sobie i mnie oszczędzić czasu. Jeśli jest Pan zainteresowany faktami, to niech pan czyta historyków, dla których dokumenty historyczne są ważniejsze niż narracja.
1. Cały świat kontra Izrael?
Z Aleksander Bobko 2019-09-12 12:41

Czy WSZYSTKO w stosunkach świata wobec Izraela jest tylko manipulacją,antysemityzmem, podżeganiem, chęcią unicestwienia i żydożerstewem?

Zgoda: Koran nawołuję do eksterminacji żydów, szerzy nienawiść do nie muzułmanów i jest źródłem islamskiej radykalizacji, antysemityzm większości państw arabskich jest patologiczny,
rezolucje ONZ są w dużej części niekorzystne dla Izraela, Iran,Hezbollah czy Hamas dążą aktywnie do likwidacji państwa żydowskiego, UNRWA w Strefie
Gazy wspiera przez swoją naiwność terroryzm Hamasu.

Ale czy jest już wszystko?


Czy cały świat (poza Trumpem i radykalnymi protestantami) jest naprawdę PRZECIWKO Izraelowi i ma on chorobliwą obsesję na jego punkcie? Czy naprawdę Pan uważa, że na całym świecie Izrael nie ma sympatyków? Dodałbym jednak słowo KRYTYCZNYCH. I tu chyba zaczyna się dla Pana problem

Czy wszystkie jest już poukładane i wiadomo, gdzie jest ta jedna jedyna racja? Jeśli tak, to zmierzamy prost głową w mur, a "kwestia palestyńska"
już nie istnieje. No może, za kilkadziesiąt lat sama się rozwiąże, kiedy to Izrael przegra z arabską demografią, bo
jak na razie tylko charedim robią coś w kierunku przyrostu naturalnego. Ale cóż z tego, oni nie obronią Izraela.

Jak odnieść się na przykład do np. prac "nowych historyków(m.in Tom Segev, Simha Flapan, Benny Morris, Ilan Pappé, Avi Shlaïm)? Dlaczego już sama lektura Pappé, który na podstawie źródeł pokazuje, że w 1948 odbyło się w dużej mierze wypędzenie Palestyńczyków, a nie ucieczka, uznawana jest przez wielu żydów jako przejaw antysemityzmu?
Czy to wszystko jest tylko stek bzdur? Jak Polak, który, nie przeżył tamtego okresu i nie żyje w Izraelu ma ustosunkować się do tych tez? Komu wierzyć?

Jestem zagorzałym sympatykiem Izraela, ale krytykuję świeżą obietnicę wyborczą Netanjahu dotyczącą aneksji 1/3 Zachodniego Brzegu Jordanu.
Gdzie w tym wszystkim duch Oslo i Camp David? Czy nie jest to ostatni gwóźdź do trumny bardzo już oddalonego porozumienia z Palestyńczykami?
Kto go jeszcze w Izraelu poza komunistami właściwie tego porozumienia chce? Dlaczego kontynuuje się osadnictwo (kolonizację) na Zachodnim Brzegu Jordanu?
Za kilka lat ten obszar będzie jak ser szwajcarski (właściwie już jest) a Palestyńczycy będą mieszkać w enklawach, których nie da się już skleić

PS.

"Netanjahu robił co w jego mocy, żeby unikać konfliktów zbrojnych i wśród tych, którzy będą głosowali na jego przeciwników, wielu ma do niego pretensje, że pozwalał przez lata ostrzeliwać izraelskie miasta, mordować izraelskich cywilów, palić izraelskie pola i lasy, ograniczając reakcje niemal do symbolicznych kontruderzeń"

Określenie "OGRANICZAJĄC SIĘ DO NIEMAL SYMBOLICZNYCH KONTRUDERZEŃ" wymaga solidnych źródeł. Wczoraj np. po ataku Hamasu (2 amatorskiej roboty "rakiety" Kassam waga 90 kg, zasięg ok 15 km, system naprowadzania "na czuja") na osiedla Zikim i Mavkiim, Izrael wystrzelił ze swoich samolotów F-16 15 pocisków AIM-120 AMRAAM (waga 150 kg, zasięg 75 kg, system naprowadzania INS). I tak jest za każdym razem.
Nie bronię w żaden sposób Hamasu, ale trochę to wojskowo niewspółmierne i kłóci się z Pana stwierdzeniem o " niemal symbolicznych kontruderzeniach"

Aleksander Bobko

Odpowiedź

Po przeczytaniu o odkrywaniu "prawdy" z pomoca "historyków" w rodzaju Ilana Pappe właściwie nie mam pytań, no bo jakie mieć pytanie do człowieka poważnie traktującego "historyka" mówiącego otwarcie, że fakty nie mają znaczenia, ważna jest sprawa. Cała reszta jest podporządkowana tej symaptii do "historyków", dla których fakty nie mają znaczenia. Zaczadzeni nie sprawdzają faktów, bo i po co. Dla zaczadzonych "amatorska"rakieta wycelowana w przedszkole, to świadectwo biedy ofiar żydowskich prześladowań. Kiedyś izraelski premier powiedział, że "kiedy Arabowie odłożą broń nastanie pokój, kiedy my odłożymy broń, przestaniemy istnieć". No tak, ale z tego komnentarza aż paruje smutek, że ci Izraelczycy tak bardzo utrudniają Palestyńczykom zabijanie Żydów.
A co będzie? No cóż, przyszłość jest nieprzewidywalna, proporcje studiujących rzeczywistość przy pomocy "historyków" przykrawujących fakty do swojej nienawiści i tych, którzy zadają sobie trud, żeby takich "histryków" sprawdzać są smutne, miłośnicy Illana Pappe i podobnych to legion, a chętnych do sprawdzania czegokolwiek garstka. Osobiście nie mam wielkich złudzeń. Ale pozwoli Pan, że nie zmienię opinii o Pana autorytetach.
Brunatna fala

Znalezionych 697 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Palestynizm i zasada ”przede wszystkim zaszkodzić”   Rosenthal   2019-11-16
Prawo do samoobrony dla wszystkich poza Izraelem   Tobin   2019-11-15
Jestem imigrantem z Indii. Zaczepiono mnie w Bonn w Niemczech, bo wzięto mnie za Żyda.   Uniyal   2019-11-13
Czego boją się palestyńscy przywódcy?   Toameh   2019-11-12
UE popiera Iran – czołowego kata dzieci na świecie   Rafizadeh   2019-11-06
Otwartość ONZ na turecki plan dla północnej Syrii, podczas gdy 300 tysięcy Kurdów musi uciekać   Frantzman   2019-11-04
Dlaczego Hamas popiera wojnę Erdogana   Toameh   2019-10-31
Terroryści wzywają do zabijania Żydów – z siedziby ONZ w Gazie   Tawil   2019-10-29
Zapowiedź wielkiej wojny?   Koraszewski   2019-10-28
Nowi „baszybuzucy” Turcji: Wolna Armia Syrii   Bekdil   2019-10-27
"Antynormalizacja" z Izraelem: prawdziwy cel   Tawil   2019-10-24
Dwa oblicza antysemityzmu   Yemini   2019-10-22
Co przyjaciele Iranu robią w Gazie   Toameh   2019-10-20
Jak Erdogan planował tę czystkę etniczną   Lowe   2019-10-17
Solidarność z Palestyńczykami – obsesyjna odskocznia do antysemityzmu   Collier   2019-10-04
Zamienione w broń palestyńskie dzieci   Roth   2019-09-28
Chrześcijanie masakrowani, media odwracają wzrok   Meotti   2019-09-27
Szminkowanie trupa z Oslo   Koraszewski   2019-09-21
Boko Haram: krwawy terror, końca nie widać   Bulut   2019-09-18
Dorastaliśmy nienawidząc i przeklinając Żydów   Koraszewski   2019-09-15
Iran jest gotowy do ”wymazania syjonistycznego reżimu z mapy”   Rafizadeh   2019-09-14
Ewoluująca ideologia białej supremacji i jej protagoniści   i Yigal Carmon   2019-09-13
Wojna, pokój, podżegacze i podżegani   Koraszewski   2019-09-12
Palestyńczycy: Dlaczego fakty miałyby nam wchodzić w drogę?   Tawil   2019-09-11
Bal tchórzy, opętanych i szubrawców   Koraszewski   2019-09-05
Do europejskich przywódców: żydowskie życie jest tanie   Milliere   2019-09-03
Hamas, Islamski Dżihad: "Krąg ognia rozszerza się"   Toameh   2019-08-31
Wehikuł czasu Mahmouda Abbasa skazuje pokój (raz jeszcze)   Tobin   2019-08-30
Kto mówi, że przestępstwo nie popłaca?   Bedein   2019-08-23
Pięć nagłówków pokazuje antysemickie incydenty na całym świecie - analiza   Frantzman   2019-08-22
Proirańska, antyizraelska polityka zagraniczna Niemiec   Kern   2019-08-14
Palestyńczycy w potrzebie lustra?   Tawil   2019-08-11
Powody, dla których pokojowe rozwiązania konfliktu arabsko-izraelskiego zawsze zawodzą   Hamid   2019-08-10
BDS, Omar Shakir i eliminacjonizm wobec izraela   Steinberg   2019-08-04
Plan Hamasu i Iranu na zlikwidowanie Izraela   Tawil   2019-07-29
Walka z BDS. Część I   Rosenthal   2019-07-27
Hamas maszeruje, by zniszczyć Izrael   Toameh   2019-07-26
Antyizraelskie prawa zaproponowane przez Dublin: złe dla Irlandii, gorsze dla Palestyńczyków, straszne dla wszystkich   Franklin   2019-07-13
Nihil novi   Lewin   2019-07-11
Tak, antysyjonizm jest tylko najnowszą odmianą antysemityzmu     2019-07-04
Palestyńscy ”umiarkowani”: karabiny, granaty i terroryzm    Tawil   2019-06-29
Dlaczego neonaziści tak bardzo kochają ruch BDS?     Marquardt-Bigman   2019-06-26
Haniebny wzrost antysemityzmu a antysemicki tweet znanego aktora   Frantzman   2019-06-25
Zatajany los palestyńskich chrześcijan   Ibrahim   2019-06-24
Mułłowie obiecują ”koniec” Izraela i amerykańskiej cywilizacji   Rafizadeh   2019-06-22
Rewelacje o Hezbollahu w Wielkiej Brytanii częścią niepokojącego trendu obłaskawiania Iranu   Frantzman   2019-06-19
Normalizacja islamskiego antysemityzmu   Wójcik   2019-06-06
Ludobójstwo chrześcijan weszło na ”alarmujący etap”   Ibrahim   2019-05-29
Na początku był Arab z nożem. 180 lat wykrętów (wersja 2)   Collier   2019-05-21
Bliskowschodni ruch antypokojowy   Toameh   2019-05-20
Radziecki antysyjonizm i współczesny antysemityzm lewicy   Tabarovsky   2019-05-18
Między Eurowizją a tańcem z Hamasem   Collins   2019-05-12
Ilhan Omar – ignorancja i bigoteria w sprawie rakiet z Gazy   Dershowitz   2019-05-09
Jak palestyńscy przywódcy zachęcają do terroryzmu   Tawil   2019-05-08
Nie, to nie jest o „rasie”   Rosenthal   2019-05-06
Unia Europejska: pielęgnowanie niestabilności i terroryzmu na Bliskim Wschodzie   Kahn   2019-05-05
Facebook walczy z Fake News stronniczym wideo z Gazy   Miller   2019-05-04
Abbas chce kryzysu humanitarnego   Bergman   2019-05-01
Dlaczego główny nurt polityki jest winny szerzenia się antysemityzmu   Collier   2019-04-29
Grecja: „Strefa zakazana” w Atenach?   Polizoidou   2019-04-27
Iran: nowe słownictwo lalki brzuchomówcy   Taheri   2019-04-26
Co dzieje się z Palestyńczykami, którzy żądają lepszego życia?   Toameh   2019-04-23
Uczciwość Hamasu i umowa stulecia   Toameh   2019-04-20
Współczujący wszystkich krajów łączą się   Koraszewski   2019-04-17
Tak, palestyńska tożsamość jest pomyślana tylko jako broń przeciwko Izraelowi     2019-04-15
Co się kryje za sprzeciwem wobec pokoju z Izraelem?   Tawil   2019-04-07
Wielka Brytania: Radykalni muzułmanie mile widziani, prześladowani  chrześcijanie wręcz przeciwnie   Ibrahim   2019-04-06
Konflikt świata z Izraelem w liczbach. Izraelsko-arabski konflikt w kontekście – jakiego nigdy nie widzieliście   Collier   2019-04-03
Między Gazą a Wzgórzami Golan   Collins   2019-03-31
Iran krok za krokiem zbliża się do swojego celu:  "wymazania Izraela z mapy"   Rafizadeh   2019-03-27
CODE PINK przekracza czerwoną linię w Iranie   Collins   2019-03-24
Iran: egzekucje dzieci, amputacje, chłosty   Rafizadeh   2019-03-22
Uratowani Jazydzi stoją przed ponurą przyszłością po powrocie do Iraku   Frantzman   2019-03-21
Zbrodnie wojenne Hamasu przeciwko Izraelowi i Palestyńczykom   Tawil   2019-03-20
Obalanie oskarżenia o użycie „nieproporcjonalnej siły”   Plosker   2019-03-18
Palestyńczycy: Abbas staje przed „sądem” pod zarzutem zdrady   Toameh   2019-03-17
Nie wiatr niesie odpowiedź na ”balonowy terror”   Collins   2019-03-14
Palestyńczycy: Nie dla pokoju i pojednania z „niewiernymi”   Toameh   2019-03-13
Kolorowe pranie czy pranie mózgów - uwagi o Eurowizji w Izraelu?   Benson   2019-03-08
Palestyńczycy: "Nie ma miejsca na twór syjonistyczny w Palestynie”   Tawil   2019-03-07
Iran: narastające prześladowania chrześcijan   Rafizadeh   2019-03-05
Dzwon alarmowy – powrót antysemityzmu   Collins   2019-02-28
Zbrodnie wojenne Hamasu i Islamskiego Dżihadu wobec dzieci i kobiet   Tawil   2019-02-23
“Nowy Bliski Wschód” – może za 500 lat?   Rosenthal   2019-02-22
Dlaczego brytyjska lewica nie zacznie czepiać się kogoś innego?    MacEoin   2019-02-19
Do ludzi z Gazy: kupcie sobie własne cholerne szpitale   Rose   2019-02-16
Skąd się bierze gwałtowny wzrost antysemityzmu na świecie?   Dershowitz   2019-02-15
Tragedia wschodnich chrześcijan i na czym polega żydostwo   Lewin   2019-02-14
Irańska rewolucja i uprzedzenia establishmentu   Glick   2019-02-03
Przypomnienia, wspomnienia i upamiętnienia Holocaustu   Collins   2019-01-27
”Guardian” delegitymizuje Izrael w kłamliwym artykule redakcyjnym   Plosker   2019-01-26
Naziści w przebraniu. Antyizraelskie przesłanie jest skrajnie prawicową retoryką   Collier   2019-01-24
Co mają wspólnego Mahmoud Abbas i handlarze narkotykami   Amos   2019-01-21
Kiedy skrajnie prawicowi żydożercy zgadzają się ze skrajnie lewicowymi żydożercami   Marquardt-Bigman   2019-01-14
Palestyńczycy: Prawdziwe ”zbrodnie”   Tawil   2019-01-12
Pallywood znowu podnosi swój ohydny łeb   Lieberman   2019-01-08
Palestyna: Co byłoby, gdyby nie było wojny sześciodniowej?   Sherman   2019-01-06
Gaza: sześć kłamstw i jedna prawda   Maroun   2019-01-04
Erdoğan nie jest dobrotliwym sułtanem z przeszłości, jest potworem, którego trzeba powstrzymać   Yemini   2019-01-03
Dżihadystyczny psychopata: czaruje nas, uwodzi i pożera   Chesler   2018-12-31

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

SchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałej


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk