Prawda

Środa, 1 kwietnia 2020 - 13:16

« Poprzedni Następny »


Palestyńczycy: Dlaczego fakty miałyby nam wchodzić w drogę?


Bassam Tawil 2019-09-11

Dlaczego warto wspomnieć szczegóły o mieście rodzinnym Riny Shnerb i o jej wieku? Ponieważ palestyńskie media znowu prowadzą kampanię fabrykacji i kłamstw, żeby usprawiedliwić zamach terrorystyczny i zamordowanie niewinnej żydowskiej nastolatki. Na zdjęciu: Rina Shnerb, zamordowana 23 sierpnia przez bombę terrorystów. (Zdjęcie od rodziny ofiary)
Dlaczego warto wspomnieć szczegóły o mieście rodzinnym Riny Shnerb i o jej wieku? Ponieważ palestyńskie media znowu prowadzą kampanię fabrykacji i kłamstw, żeby usprawiedliwić zamach terrorystyczny i zamordowanie niewinnej żydowskiej nastolatki. Na zdjęciu: Rina Shnerb, zamordowana 23 sierpnia przez bombę terrorystów. (Zdjęcie od rodziny ofiary)

Rina Shnerb, 17-latka, która zginęła w palestyńskim zamachu terrorystycznym na Zachodnim Brzegu 23 sierpnia, urodziła się i wychowała w izraelskim mieście Lod. Nigdy nie mieszkała w żadnym osiedlu na Zachodnim Brzegu. Ponadto nigdy nie służyła w Izraelskich Siłach Obronnych (IDF) ani w żadnej agencji bezpieczeństwa, bo była zbyt młoda, by zwerbowano ją do służby.


Rinę zabił wybuch bomby, kiedy wraz z rodziną odwiedzała popularne źródło Ein Buwin w pobliżu miasta Ramallah na Zachodnim Brzegu. Jej ojciec, Eitan, i brat, Dvir, zostali ranni, kiedy wybuchła bomba umieszczona w pobliżu źródła.


Dlaczego warto wspomnieć szczegóły o mieście rodzinnym Riny Shnerb i o jej wieku? Ponieważ palestyńskie media znowu prowadzą kampanię fabrykacji i kłamstw, żeby usprawiedliwić zamach terrorystyczny i zamordowanie niewinnej żydowskiej nastolatki.


Lod nie jest osiedlem. Jest to miasto ulokowane w centralnym regionie Izraela i ma także 30% populacji arabskiej.


Palestyńskim mediom nie jest jednak wygodnie informować o faktach związanych z tym zamachem terrorystycznym. W oczach palestyńskich redaktorów wiadomości i dziennikarzy Rina była "osadniczką" i "żołnierką." Przez używanie takich określeń Palestyńczycy próbują stworzyć wrażenie, że nie była niewinną nastolatką, ale Żydówką, która żyła w osiedlu i służyła w IDF.


Ten typ dezinformacji ma na celu przekazanie komunikatu, że Rina była uprawnionym celem, ponieważ była jedną z setek tysięcy żydowskich osadników, mieszkających na Zachodnim Brzegu oraz czynnym członkiem IDF. Palestyńska publiczność ze swe strony często szybko potwierdza takie kłamstwa, żeby usprawiedliwić zamachy terrorystyczne  na Żydów.


Szczególnie niepokojące jest to, że także media kontrolowane przez prezydenta Autonomii Palestyńskiej, Mahmouda Abbasa, szerzą to kłamstwo, że zamordowana nastolatka była „osadniczką” i „żołnierką”.  


Informując o zamachu terrorystycznym oficjalna agencja informacyjna Abbasa, Wafa, podała w komunikacie z 23 sierpnia:

"Izraelskie siły okupacyjne zamknęły w piątek główne drogi do wsi na zachód od Ramallah i wzmocniły swoją obecność militarną w okolicach Ramallah pod pretekstem, że została zabita osadniczka, a inni odnieśli rany w pobliżu osiedla Dolew, które zostało zbudowane na ziemiach [Palestyńczyków] na zachód od Ramallah”.

Słowo „pretekst” ma na  celu rzucenie wątpliwości na wersję władz izraelskich w sprawie okoliczności zamordowania nastolatki. To jest agencja Abbasa mówiąca swoim czytelnikom, że nie ma dowodów, że izraelska nastolatka została zamordowana w zamachu terrorystycznym i jest to jedynie twierdzenie władz izraelskich.  


Chociaż agencja wiedziała, że Rina była z izraelskiego miasta leżącego koło głównego lotniska Izraela (Lotniska Ben Guriona), nadal zdecydowała nazywać ją ”osadniczką”. Dlaczego? Ponieważ zdaniem agencji informacyjnej Abbasa wolno mordować osadników, ponieważ żyją na „ziemi palestyńskich mieszkańców”. Innymi słowy, oficjalna agencja informacyjna Abbasa mówi, że ta Żydówka zasługiwała na straszliwą śmierć, bo mieszkała w „nielegalnym osiedlu”.  


Rządząca frakcja Abbasa, Fatah, także dołączyła do kampanii kłamstw przez opisanie zamordowanej żydowskiej nastolatki jako ”osadniczki”, a jej ojca i brata jako „osadników”. Przez szerzenie takich kłamstw Fatah sugeruje, że Rina nie była po prostu zwykłą nastolatką na pikniku ze swoją rodziną.  


Podczas gdy oficjalne media Abbasa nadal określają Rinę mianem „osadniczka”, inne popularne media palestyńskie szerzyły inne kłamstwo, że była ona „żołnierką” – tworząc fałszywe wrażenie, że celowano w nią w „prawomocnej operacji oporu przeciwko uzbrojonej Żydówce w mundurze”.  


Palestyńska agencja informacyjna Ma'an, która jest blisko związana z władzami Autonomii Palestyńskiej i z Abbasem, jako jedna z pierwszych organizacji medialnych opublikowała fałszywą wiadomość, że Rina była „żołnierką”. Agencja miała nawet czelność powiedzieć swoim czytelnikom, że „izraelskie media poinformowały, że żołnierka” została zabita w wybuchu bomby.


Nie trzeba mówić, że izraelskie media nigdy nie mówiły o Rinie jako o „żołnierce” ani „osadniczce”. Ma'an i reszta palestyńskich mediów nie pozwala jednak, by fakty wchodziły im w drogę, ponieważ prawda może być „niewygodna”.  


Mówiąc o niewygodnych prawdach, tutaj jest inny fakt: Abbas i jego Autonomia Palestyńska nie potępili zamordowania żydowskiej nastolatki. Ich milczenie w rzeczywistości gromko ogłasza ich aprobatę dla takich zamachów terrorystycznych, szczególnie kiedy, jak twierdzą, ofiarą jest „osadnik” lub „żołnierz”. Jak może Abbas potępić zamordowanie żydowskiej dziewczyny, kiedy mówi swojej ludności poprzez swoje media, że Rina nie była niewinną nastolatką?


Kiedy ludzie zastanawiają się nad tymi niepokojącymi faktami, należy wspomnieć, że za każdym razem, kiedy Żyd zostaje zamordowany lub ranny w zamachu terrorystycznym, wśród Palestyńczyków wybucha masowe świętowanie. Wkrótce po zamordowaniu Riny kilka grup palestyńskich, włącznie z Hamasem, Islamskim Dżihadem i rozmaitymi frakcjami OWP, takimi jak Ludowy Front Wyzwolenia Palestyny (LFWP) i Demokratyczny Front Wyzwolenia Palestyny (DFWP wydały oświadczenia wychwalające zamordowanie nastolatki i wzywające Palestyńczyków, by nasilili „jakościowe” ataki na Izrael.  


Ani jeden Palestyńczyk nie odważył się przemówić przeciwko rzezi; to milczenie, oczywiście, nie jest zaskakujące. Przy nieustannym antyizraelskim podżeganiu żaden Palestyńczyk nie odważy się pójść przeciwko fali przez potępienie zamachu terrorystycznego ze strachu, że otrzyma łatkę zdrajcy. Wręcz odwrotnie, każdy Palestyńczyk, który chwali zamachy terrorystyczne przeciwko Izraelowi, zyskuje szacunek i jest uznawany za bohatera.  


Na koniec ważne jest zauważenie, że wiele palestyńskich mediów i funkcjonariuszy nadal mówi o całym Izraelu jako o „okupowanej Palestynie”. Nie widzą żadnej różnicy między Żydem żyjącym na Zachodnim Brzegu, a Żydem żyjącym wewnątrz Izraela. Dla nich wszyscy Żydzi są osadnikami i kolonizatorami, i wszystkie miasta wewnątrz Izraela -  Tel Awiw, Hajfa, Aszkelon, Aszdod, Ejlat, jak również Lod, miasto rodzinne Riny – są „okupowane”. W oczach Palestyńczyków cały Izrael jest  "okupowany" i jest "osiedlem".


Uważają
 także każdego Żyda, który odwiedza Wzgórze Świątynne, za „osadnika”, także jeśli on czy ona nie mieszka w osiedlu na zachodnim Brzegu. Celem jest przedstawienie żydowskich odwiedzających jako wrogich kolonizatorów z misją "zbezczeszczenia" meczetu. Tego typu retoryka ma na celu zachęcanie Palestyńczyków do dokonywania zamachów terrorystycznych na żydowskich „agresorach”.  


Kiedy palestyńscy terroryści wystrzelili trzy rakiety na Sderot 25 sierpnia 2019 roku, palestyńskie media informowały, że Sderot jest „osiedlem”. Jeśli ktokolwiek ma wątpliwości: Sderot jest izraelskim miastem na pustyni Negew, nie zaś „osiedlem”. Przez używanie określenia „osiedle” Palestyńczycy raz jeszcze próbują stworzyć wrażenie, że to miasto jest prawomocnym celem ataku rakietowego, ponieważ jest „nielegalnym osiedlem”.


Retoryka i kłamstwa palestyńskich mediów są po prostu częścią długotrwałej palestyńskiej kampanii podżegania przeciwko Izraelowi i Żydom. Dla tych mediów prawda jest tylko innym słowem na to, co dawno zostało już zakłamane.


Palestinians: Why Allow Facts to Get in the Way?

Gatestone Institute, 28 sierpnia 2019

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

Bassam Tawil

Muzułmański badacz i publicysta mieszkający na Bliskim Wschodzie.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 744 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Muzułmańscy ekstremiści wykorzystują koronawirusa do promocji terroryzmu i nienawiści   Tawil   2020-03-31
Hamas: już strzelać czy zachować spokój?     2020-03-28
Oszustwo AP: umiarkowanie po angielsku i ekstremizm po arabsku   i Itamar Marcus   2020-03-24
Dlaczego Palestyńczycy umierają w więzieniach Hamasu?   Tawil   2020-03-16
Oszczerstwo o rytuale krwi arcybiskupa Hanny   Fitzgerald   2020-03-15
Jasbir Puar i moralna klęska świata akademickiego   Rosenthal   2020-03-12
Zabawa w  antysemityzm podczas karnawału w Aalst   Collins   2020-03-11
Europie nie wolno paść ofiarą szantażu Erdoğana   Bekdil   2020-03-07
Jak zachodnie media stały się użytecznymi idiotami Gazy?   Yemini   2020-03-06
Czystka etniczna  Żydów i hipokryzja lewicy   Collier   2020-03-05
W rzeczywistości Palestyńczycy nigdy nie dążyli do pokoju   Yemini   2020-03-02
Czy chrześcijanie znikną z Bliskiego Wschodu?   Dabbas   2020-02-28
Zamiana praw człowieka w kiepski dowcip   Gordon   2020-02-25
Czy upiory totalitaryzmu mogą się odrodzić?   Koraszewski   2020-02-23
Balony z Gazy – problem wybuchającego terroru   Lipman   2020-02-22
Finansowane przez UE, kierowane przez Palestyńczyków. Kampanie BDS w szatach UE   Collier   2020-02-21
Przebierańcy   Lewin   2020-02-20
Nasz europejski wróg   Rosenthal   2020-02-17
Prosto o arabsko-izraelskim konflikcie   Pickles   2020-02-15
Błędny profil palestyńskich terrorystów   Flatow   2020-02-13
Podżeganie irańskiego reżimu do zniszczenia Izraela   Shindman   2020-02-12
Palestyńczycy: Po podżeganiu do przemocy Abbas przybywa do Nowego Jorku, by walczyć z planem pokojowym   Tawil   2020-02-11
Przecież nikt nie traktuje tego poważnie   Koraszewski   2020-02-10
Francja: Wypal trawkę, zabij Żyda, uniknij procesu, idź wolny   Milliere   2020-02-09
W Międzynarodowym Dniu Pamięci Holocaustu fake news i przywódcy podburzający do nienawiści nie są niczym nowym   Amos   2020-02-02
Czy obsesyjna nienawiść irańskiego reżimu do Żydów będzie jego zgubą?   Rosenthal   2020-01-27
Historia stara jak świat   Frantzman   2020-01-27
Autonomia Palestyńska walczy z Żydami, by „bronić” całej ludzkości   Marcus   2020-01-23
Czego światowi przywódcy nie dowiedzą się w Jad Waszem   Julius   2020-01-22
Ciekawe czasy   Lewin   2020-01-16
Zmiana reżimu w Iranie powinna stać się międzynarodowym celem   Rosenthal   2020-01-13
Dekapitacja chrześcijan w prezencie na Boże Narodzenie, Zachód ziewa   Meotti   2020-01-10
Organizacja Wyzwolenia Palestyny: czym jest OWP?   Lipman   2020-01-08
Bernard-Henri Levy o masakrze chrześcijan w Nigerii     2020-01-04
Czy dać państwo Czarnym Hebrajskim Izraelitom?   Flatow   2020-01-03
Nie dawaj fałszywego świadectwa, chyba, że…   Koraszewski   2020-01-02
Hamas, trzydzieści dwa lata później   Toameh   2019-12-29
Bój na śmierć i życie w Tell Tamer   Fernandez   2019-12-21
Angela Merkel finansuje zarówno Muzeum Auschwitz, jak i terroryzm     2019-12-14
Dlaczego nie ma pokoju między muzułmanami a Izraelem   Bulut   2019-12-12
”Israel Denial” odsłania akademickie próby delegitymizacji Izraela   Steinberg   2019-12-10
Iran strzela do protestujących, Europa spiskuje, by wzbogacić morderców   Tobin   2019-12-05
Inwersja antysemityzmu     2019-12-03
Trzeba zakończyć prześladowania ludzi przez radykałów   Franklin   2019-11-29
Były terrorysta wypomina Warren i Sandersowi popieranie palestyńskich terrorystów.   Greenfield   2019-11-25
Uniwersyteckie przyzwolenie dla szerzenia nienawiści   Tobin   2019-11-21
Prawdziwa twarz sprawy palestyńskiej   Collier   2019-11-20
Palestynizm i zasada ”przede wszystkim zaszkodzić”   Rosenthal   2019-11-16
Prawo do samoobrony dla wszystkich poza Izraelem   Tobin   2019-11-15
Jestem imigrantem z Indii. Zaczepiono mnie w Bonn w Niemczech, bo wzięto mnie za Żyda.   Uniyal   2019-11-13
Czego boją się palestyńscy przywódcy?   Toameh   2019-11-12
UE popiera Iran – czołowego kata dzieci na świecie   Rafizadeh   2019-11-06
Otwartość ONZ na turecki plan dla północnej Syrii, podczas gdy 300 tysięcy Kurdów musi uciekać   Frantzman   2019-11-04
Dlaczego Hamas popiera wojnę Erdogana   Toameh   2019-10-31
Terroryści wzywają do zabijania Żydów – z siedziby ONZ w Gazie   Tawil   2019-10-29
Zapowiedź wielkiej wojny?   Koraszewski   2019-10-28
Nowi „baszybuzucy” Turcji: Wolna Armia Syrii   Bekdil   2019-10-27
"Antynormalizacja" z Izraelem: prawdziwy cel   Tawil   2019-10-24
Dwa oblicza antysemityzmu   Yemini   2019-10-22
Co przyjaciele Iranu robią w Gazie   Toameh   2019-10-20
Jak Erdogan planował tę czystkę etniczną   Lowe   2019-10-17
Solidarność z Palestyńczykami – obsesyjna odskocznia do antysemityzmu   Collier   2019-10-04
Zamienione w broń palestyńskie dzieci   Roth   2019-09-28
Chrześcijanie masakrowani, media odwracają wzrok   Meotti   2019-09-27
Szminkowanie trupa z Oslo   Koraszewski   2019-09-21
Boko Haram: krwawy terror, końca nie widać   Bulut   2019-09-18
Dorastaliśmy nienawidząc i przeklinając Żydów   Koraszewski   2019-09-15
Iran jest gotowy do ”wymazania syjonistycznego reżimu z mapy”   Rafizadeh   2019-09-14
Ewoluująca ideologia białej supremacji i jej protagoniści   i Yigal Carmon   2019-09-13
Wojna, pokój, podżegacze i podżegani   Koraszewski   2019-09-12
Palestyńczycy: Dlaczego fakty miałyby nam wchodzić w drogę?   Tawil   2019-09-11
Bal tchórzy, opętanych i szubrawców   Koraszewski   2019-09-05
Do europejskich przywódców: żydowskie życie jest tanie   Milliere   2019-09-03
Hamas, Islamski Dżihad: "Krąg ognia rozszerza się"   Toameh   2019-08-31
Wehikuł czasu Mahmouda Abbasa skazuje pokój (raz jeszcze)   Tobin   2019-08-30
Kto mówi, że przestępstwo nie popłaca?   Bedein   2019-08-23
Pięć nagłówków pokazuje antysemickie incydenty na całym świecie - analiza   Frantzman   2019-08-22
Proirańska, antyizraelska polityka zagraniczna Niemiec   Kern   2019-08-14
Palestyńczycy w potrzebie lustra?   Tawil   2019-08-11
Powody, dla których pokojowe rozwiązania konfliktu arabsko-izraelskiego zawsze zawodzą   Hamid   2019-08-10
BDS, Omar Shakir i eliminacjonizm wobec izraela   Steinberg   2019-08-04
Plan Hamasu i Iranu na zlikwidowanie Izraela   Tawil   2019-07-29
Walka z BDS. Część I   Rosenthal   2019-07-27
Hamas maszeruje, by zniszczyć Izrael   Toameh   2019-07-26
Antyizraelskie prawa zaproponowane przez Dublin: złe dla Irlandii, gorsze dla Palestyńczyków, straszne dla wszystkich   Franklin   2019-07-13
Nihil novi   Lewin   2019-07-11
Tak, antysyjonizm jest tylko najnowszą odmianą antysemityzmu     2019-07-04
Palestyńscy ”umiarkowani”: karabiny, granaty i terroryzm    Tawil   2019-06-29
Dlaczego neonaziści tak bardzo kochają ruch BDS?     Marquardt-Bigman   2019-06-26
Haniebny wzrost antysemityzmu a antysemicki tweet znanego aktora   Frantzman   2019-06-25
Zatajany los palestyńskich chrześcijan   Ibrahim   2019-06-24
Mułłowie obiecują ”koniec” Izraela i amerykańskiej cywilizacji   Rafizadeh   2019-06-22
Rewelacje o Hezbollahu w Wielkiej Brytanii częścią niepokojącego trendu obłaskawiania Iranu   Frantzman   2019-06-19
Normalizacja islamskiego antysemityzmu   Wójcik   2019-06-06
Ludobójstwo chrześcijan weszło na ”alarmujący etap”   Ibrahim   2019-05-29
Na początku był Arab z nożem. 180 lat wykrętów (wersja 2)   Collier   2019-05-21
Bliskowschodni ruch antypokojowy   Toameh   2019-05-20
Radziecki antysyjonizm i współczesny antysemityzm lewicy   Tabarovsky   2019-05-18
Między Eurowizją a tańcem z Hamasem   Collins   2019-05-12
Ilhan Omar – ignorancja i bigoteria w sprawie rakiet z Gazy   Dershowitz   2019-05-09

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Sześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczy


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk